Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Akú šancu majú nové tváre v najbližších komunálnych voľbách?

Akú šancu majú nové tváre v najbližších komunálnych voľbách?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 24.09.2010 22:37
[2009-01-28] Návštevník ktorý sa podpisuje "forest" v diskusii 26. 01. 2009 20:27 položil otázku: "Mám takú otázku pre vás všetkých: Myslíte si, že keby teraz začal kandidovať nejaký málo známi občan pb, ktorý by bol nestranník, bol by bezúhonný občan, ktorý si dokáže okolo seba vytvoriť skupinu odborníkov, nesľuboval by hory doly, ale len par veci, ktoré dokáže zaručiť, že by ho boli naši občania zvoliť? Chcel by som spraviť týmto taký mikro prieskum."
Akú šancu majú nové tváre v najbližších komunálnych voľbách?

autor textu: Juraj Smatana

Predvídam, že v komunálnych voľbách 2010 sa v Považskej Bystrici vrece roztrhne s nezávislými kandidátmi.
Katalyzátorom sú prenosy zo zastupiteľstiev v regionálnej televízii, a možno trochu aj tento web, kde občas niečo vypláva na hladinu. Práve preto sme pred pár rokmi tak bojovali za videozáznamy a za hlasovacie zariadenie - ľudia zrazu vidia,
kto a ako rozhoduje o mestských veciach a ťažko sa pri tom ubránia myšlienke "to naozaj nemáme lepších?"

Takže konkurencia medzi nezávislými bude tvrdá, a program typu "voľte ma, som nová tvár, nič som ešte neukradol" sotva bude stačiť. Mnoho voličov si povie "tí starí sú už aspoň nažratí".

Za partajnými kandidátmi bude stáť odlesk ich straníckeho vodcu: Fica, Mečiara, Slotu, Dzurindu resp. Radičovej...
... a podstatne väčšie peniaze na kampaň.

Takže cesta prípadnej alternatívy naozaj bude viesť cez schopnosť vytvoriť odborne zdatný tím. Tu vám nechcem brať ilúzie, nepoznám vaše zázemie a kontakty, ale naozaj dokážete odborne prevýšiť skúsených praktikov moci, ktorí majú na svojej strane súčasných alebo minulých úradníkov a väzby na strany, ktoré ovládajú súčasné Slovensko?

Pár príkladov:

  • Dokážete navrhnúť solídny model odpadového hospodárstva v meste? Skládka Sverepec končí a čoskoro sa tu vynoria rozpracované návrhy na vybudovanie veľkokapacitnej spaľovne v meste.
  • Máte ľudí na to, aby navrhli lepší dopravný generel, než je ten súčasný? S priateľmi sme sa podieľali na jeho pripomienkovaní, v prospech chodcov, cyklistov a matiek s kočíkmi, a je to veľmi zložitý problém.
  • Mesto by si zaslúžilo aj poriadnu koncepciu energetickej bezpečnosti, postavenú aj na decentralizácii a využití alternatívnych zdrojov.
  • Účinný systém ochrany verejnej zelene.
  • Priehľadnejší systém podpory neziskových organizácií.
  • Systémové protikorupčné opatrenia (nemyslím "my sme dobrí, my kradnúť nebudeme"). 
  • Spolupráca s EÚ - máte viac, než len znalosť cudzích jazykov a pocit, že mesto to nezvláda?Ale povedzme, že dokážete nadchnúť a dlhodobo motivovať skupinu šikovných odborníkov, spolužiakov, kolegov, známych.

Ako sa o vás ľudia dozvedia?
Môžete počítať s týmto webom, je tu návštevnosť na úrovni nákladu Považskobystrických noviniek.
Lenže PB OTVORENE je otvorené KAŽDÉMU kandidátovi, ktorý si tu dokáže vytvoriť konto. A nikdy to nebude inak.
Spomínali ste váš apolitický web, kam sa snažíte dostať aj vyjadrenia zástupcov mesta atď. Akonáhle oznámite kandidatúru, zabudnite na apolitickosť. Začnú vás brať ako politickú opozíciu a začnú škrtiť informácie.

Kto vám zaplatí kampaň, ak nemáte zostať pri webe a oxeroxovanom plagátiku vo vašom vchode? Podnikateľské kruhy radšej vsadia na istotu - a tí najväčší už dlhodobo investujú najmenej na dve strany. Pokiaľ budete kandidovať v nejakej mestskej časti vidieckeho typu, kde bývate a máte rodinné zázemie, tam je nejaká šanca aj bez médií, ale mesto je mesto.

Ako vás ľudia odlíšia na hlasovacích lístkoch? Bežnou taktikou politických strán je, že časť svojich ľudí umiestnia na kandidátku ako "nezávislých kandidátov". Samotné označenie "nezávislý kandidát" teda vôbec nezaručuje, že vlastne nedáte hlas politickej strane.

Použiteľným nástrojom je chodiť na zastupiteľstvá a prinášať rozumné návrhy, pričom ľudia sa s nimi oboznámia z televízie.
Treba si len zobrať dovolenku, vypýtať sa zo školy. Zastupiteľstvá prebiehajú v pracovné dni, od rána. Alebo kmitať cez víkendy ako istý podnikateľ, aby mohol v pracovný deň prísť na zastupiteľstvo, na ktorom mu potom neudelia slovo, lebo by ho "zneužil" na kampaň.

Takto nejako vidím šance nezávislých kandidátov. Úprimne držím palce, nebolo cieľom vás odradiť, ale priblížiť realite.
Do toho.

(Máte na túto otázku názor? Vyjadrite ho v diskusii.)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 28.01.2009 12:29

To by sme mohli s petíciou zvládnuť ešte za tohoto vedenia.Vymýšľať ho netreba ,stačí prevziať /ZA,../ dobre to máte zmapované.Popísal ste to pekne,takže skúsme začať s týmto.To je môj názor.mama

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 29.01.2009 16:24

So zavedením elektronickej aukcie a so zverejnením všetkých faktúr na internet. Som zvedavá koľko im dá Smatana na to času. A zvedavá som aj na fakturáciu za marianske námestie pred kostolom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 28.01.2009 20:56

Ďakujem za zhodnotenie. Po prečítaní je to celkom odrádzajúce, ale viem, že to nebol zámer. Ak by som chcel niečo ja sám osobne riešiť na komunálnej úrovni. Asi by som začal s kandidatúrou vo svojej mestskej časti. Tomu by však muselo predchádzať nejaké vyvýjanie úsilia z mojej strany, v ktorom dnes ešte nemám ucelenú predstavu. Každopádne, mne ani tak o post primátora nejde. Mne je v podstate jedno kto tam vládne, avšak musí to byť vládnutie a nie vláčenie - keď použijem slová p. Ševčíka. Ja osobne nevyhľadávam pozície ako primátor..avšak skôr by som si vedel predstaviť prácu pre mesto na nižšej úrovni ako je primátorovanie. ... Každopádne, čo som chcel naštartovať svojimi príspevkami uvediem neskôr, keďže je to na o kus dlhšie písanie.. Zatiaľ prajem pekný deň. PS. Smiem sa spýtať takú doternú otázku? Chystá sa p. Ševčík kandidovať? a ak áno smiem sa spýtať či už uvažoval nad nejakým programom? alebo nad niečim čo zaujme občanov natoľko aby dali hlas skôr jemu ako súčasnému vedeniu?

redakcia
redakcia píše:
Středa 28.01.2009 22:35
Ono je to jednoduché. Ak chceš byť "iní ako oni", tak neopakuj ich postupy a drž sa vnútornej logiky volieb. Chyť sa nejakého problému, ktorý ťa trápi a ktorý si schopný naštudovať. Máš predsa dva roky času! Začni o tom písať, získavať spolupracovníkov. Alebo sa nechytaj problémov, ale niečoho "pozitívneho" - fotogaléria, súťaž, akcia... A nebudeš musieť kupovať bilbordy, aby ľudia vedeli, ako vyzeráš. Čím bližšie tvojej budúcej profesii, tým lepšie. (Osobne som kvôli diaľnici zmenil tému diplomovej práce :-)
No a potom kandiduj. Najhoršie, čo sa Ti môže stať, je že Ťa nezvolia. Ale tá práca tým predsa nestratí zmysel! Na rozdiel od investícií reklamným firmám, čo je v prípade volebného neúspechu holá strata energie.
A voľby sa Ti premenia len na prieskum, nakoľko ľudia oceňujú Tvoju prácu. Mne keby šlo o volebný úspech, tak sa vyhýbam téme diaľnice širokým oblúkom. Tak ako to urobili všetci politici, ktorí len mohli. Lebo je to negatívna vec s malou šancou na úspech, to sme s priateľmi vedeli už deň pred prvým verejným vystúpením nášho združenia.

V ideálnom prípade by Ti dokonca iní ľudia vyzberali potrebné podpisy na nezávislú kandidatúru. Je trochu trápne, keď si to človek obieha sám a pomaly presviedča ostatných, že by bol ich dobrým zástupcom. Straníci si to nahrádzajú straníckymi kandidátkami, kde nemusia ponižujúco zháňať podpisy - ale zato musia prežiť hryzovisko v strane, aby sa dostali na zvoliteľné miesto.

Inými slovami - vývojové etapy nepreskočíš. Keď preskočíš, tak ich budeš dobiehať dodatočne a celé mesto sa ti bude uškŕňať, že sa pred národom nedokážeš vykoktať :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 29.01.2009 13:51

Ja som si to obiehal sám ( podpisy )a celkom ma to bavilo.I kedˇ musím čestne priznať že časť podpisov mi zohnali priatelia, rodina aj kamaráti, ale aj tak som stretol veľa zaujímavých ľudí a vypočul som si ešte viacej pripomienok a názorov čo bežných občanov trápi( mladých aj starších spoluobčanov) a vôbec to nebolo trápne ale skôr poučné a takto by mali si to obehnúť všetci.Naštíviť každú bytovku každý dvor a zistiť aj pohľadom ako ludia žijú v danej lokalite ( aký tam majú poriadok a vedel kde tie domy vôbec sú ). Podľa mňa by si to mali obehnúť ( svoju štvrť ) aj kandidáti politických strán a zistiť či občania majú vôbec o ich politickú stranu alebo osobu záujem.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 29.01.2009 14:42
Áno, je na tom kus pravdy. Taký osobný kontakt je väčšinou jediná vec, ktorou sa dá prevážiť mediálny monopol a ďalšie výhody straníckych kandidátov. Čiže nemá význam sa tomu vyhýbať, naopak, dá sa to výborne využiť. Ale napriek tomu, keď si predstavím pár "hotových ľudí", osobností, ktorých by som rád videl v zastupiteľstve, (podnikateľov, lekárov), neviem si ich celkom predstaviť ako postávajú pred obchodom s hárkom v ruke.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 29.01.2009 16:18

To máš pravdu, s tým hárkom v ruke,na podpisy teda využiť známych, rodinu, atď ako som písal, ale aj tak ísť medzi ludí na svoje sídlisko - svoj volebný obvod, lebo aj ten macher doktor alebo podnikateľ pokiaľ nie je previazaný s ludmi sedí si len v ordinácií alebo v kancelárií a tak bežným občanom nepomôže, lebo môže byť odtrhnutý od reality ako poslanci NR SR ale v malom - a pritom môže mať vynikajúce nápady ale možno len pre svoju oblasť v ktorej sú machri. Ide tu o to aby nechodili medzi voličov len keď sa budu blížiť volby - kortešačka ale pravidelne, podľa svojej možnosti, aby vedeli pochopiť svojich spoluobčanov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 30.01.2009 09:01

ako mozny kandidat - co by ste povedali na Fr. Halmesa ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 30.01.2009 10:55

Taký človek musí prísť pred skupinu obyvateľov a povedať:chcem byť Váš poslanec,primátor,mám takéto riešenia vašich problémov....Ak tú skupinu presvedčí,oni ho zvolia,možno.ON musí chcieť pracovať pre ľudí,nielen pre seba.Inak to nejde myslím.mama

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 30.01.2009 22:31

Idiótsky vtip.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 03.02.2009 21:29

super....tto fakt nikoho iného neviete nevrhnúť???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 28.01.2009 22:14

A ešte taká malá vtipná poznámočka... blížia sa prezidentské voľby.. a ja mám pocit, že mám rozhodnuté ja budem voliť tohto kandidáta:))) http://www.arbaro.sk/krehki/sekcia01.html

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 30.01.2009 13:01

A za ktorú stranu by mal kandidovať ? Lebo doposiaľ, myslím bol v každej, teda aby sa niektorá politická strana neurazila, že za inú už ide do " boja " po druhý krát a za inú nie !! Alebo ako nezavislí ??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 30.01.2009 14:17

Ten už svoj záujem o občanov dokázal.Z doterajších straníckych pôsobení si odniesol "iba" nimnické kúpele, celé podhradie kaštieľ aj s lesom a zopár desiatok miliónikov. To aj súčastné komunisticko štbácke tlčhuby v čele so Stanislavom musia smeknúť klobúk.Myslíš,keď ho navrhuješ už,že už stratil majetkovo finančnú slinu?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 31.01.2009 20:03

Navrhovateľ tiež chce prisť k nejakým LOVE preto navrhuje svojho !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 04.02.2009 17:33

sú minimálne, pretože komunálne voľby sú po parlamentných. Parlamentné strany maju peniaze na výplach mozgov / pardon predvolebnú kampaň / a v dozvukoch týchto kampaní prebehnú aj voľby miestné. Teda teraz keby SMER prdstavil nejakých drevených panákov, tak j-e- b-n-u-t-í mogoni ich zvolia, pretože nik nerozmýšľa, nemá vlastný názor a nevedia, že už je 21 storočie. Myslenie ich bolí !!! Je to pozostatok komunistických kádrov - ktorým sa v P.b. mimoriadne darilo. Snažia sa žiť z minulosti a o budúcnosti nik nerozmýšľa!! A nakoniec v posledných komunalných voľbách ani nebolo koho voliť, lebo sa v stranách držia stále tie isté kádre, normalný človek sa medzi nich nepchá, a ako nezavislí kandidát, ktorý nemá možnosť seba verejne prezentovať - tak sa o ňom ani nik nič nedozvie a teda ho nik nevolí + hore uvedené argumenty !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 04.02.2009 18:25

vravíš

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 04.02.2009 18:26

Dokiaľ budú v stranách štbácko komunisticko tárajúci pohrobkovia (t.j. naše terajšie a aj bývalé vedenie mogoňova) v straníckych štruktúrach a členská základňa (házedés nasmer ssnss kádehá atď)pozostávať z nudiacich sa dôchodcov väčšinou taktiež bývalých aparatčíkov navrhnú vždy len seba,alebo im vyhovujúci odpad.Po druhé,pokým mladšie ročníky budú stále a donekonečna ignorovať voľby,súčasne volený WC personál a na nich napojení mestskí a dedinskí zlodeji tam budú naveky.Neurazte sa vážení čitatelia,ale podľa mňa treba občanom 50+ na 1 volebné obdobie zobrať stranícky a volebný preukaz.Ako relax poslúži chovanie zajacov a pestovanie cibuľe.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 04.02.2009 18:52

Nezabúdaj, že na každý anóbrž je nejaký poněváč. SMER ani keby parlamentné voľby absolútne prevalcoval, nedokáže vymeniť mestskú garnitúru SMERU. Keďže dnešní mestskí smeráci fungujú tak ako fungujú, pravoverní ficovoliči nebudú mať až taký dôvod ísť voliť. Môžu to rozhodnúť dobre zorganizovaná účasť doterajších nevoličov. Napríklad študentov, alebo internetistov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 05.02.2009 18:58

ale kolkí už rojčíte?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 05.02.2009 19:13

Opýtajte sa Ing. Marcela na základe čoho volili študenti, čo dovŕšili vtedy osemnásť Adameho ?! :-)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 05.02.2009 21:27

u samotného Ing. Marcela to zlyhalo! :((

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 05.02.2009 21:55

Presne - mladý Janco a hneď prednosta úradu. Nová tvár a všetko čo tu spomínate mal. Nová nádej,pre mnohých atď. A čo dokázal? Rozdeľoval zákazky a bral z každej zákazky "všimné ", " pozornosť",až museli mladého odvolať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 05.02.2009 22:26

Presne tak a ostali tam iba čistí a poctiví, ktorí nekradnú, nekorumpujú a neuzatvárajú podivné zmluvy. Bože ľudia, naozajstné prasce žerú až teraz.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 05.02.2009 23:02

Chybička se vloudí. Menej naivity a dobroty zo strany p.primátora -doveruj, ale preveruj. Ale nakoniec to vyriešil. Je to chlap, aj keď mu to trvalo trocha dlhšie. Ale kde niet zalobcu, niet ani ani sudcu. A zalobcovia sa nasli. A okrem toho Marcelko bol šéfom volebnej kampane v roku 2006, veľmi blízky človek primátorovi. To už to muselo byť, keď ho vypráskol z mestského úradu. A to primátor nie je zákerný ! Ale viac rozhodnosti by nezaškodilo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 03:54

Starý ujo Večerníček skončil svoju novú rozprávočku o dobrotivom statočnom ujovi primátorovi, tak umyť zúbky a šup do postielok...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 12:19

ale riadne ked táraš o chlapovi,starom ujovi čo sa nenaučil súvisle vyjadrovať a nieto myslieť.Alkoholu sa radšej vyhýbaj!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 16:31

Pani Briestenská, máte pravdu, dodôveroval, ale Janco Adamemu a jeho vicekolektívu, preto sa zbalil a odišiel SÁM!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 17:05

musíš byť riadne na dne, keď si ho tak hájiš. On neodišiel sám !!! To vie každý v PB. Ty vícekolektív. Nauč sa konečne po slovensky ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 17:14

Ale odišiel, máte bohatú prax vo využívaní zákona č.211 tak si požiadajte informáciu a tam budete mať čierne na bielom jeho žiadosť o výpoveď podpísanú primátorom. Prestante už konečne klamať, závidieť a špiniť na ľudí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 17:19

dobrovoľne na silu :-))), tak sa to hovorí, či nie :-)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 06.02.2009 17:24

Krucinál prestante tu riešiť staré osobné spory!!!! Všetci vieme že Janco bol len poslušný panák ktorý politbyro prestal poslúchať a ozajstní zlodeji tam ostali! A starý ujo podpisuje čo sa mu prikáže.To kontrolujte čo sa podpisuje a rozdáva svojim!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 07.02.2009 10:02
  1. VAS ROJČI Z TOHO 5 DONAŠA,3 LEN TAK KECAJU A SMATANA SAM VŠETKO NESPRAVI.A JA NA VAS TIEŽ KAŠLEM KED STE SPROSTI!
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 07.02.2009 10:04

ASI SI TO VEDENIE OZAJ ZASLUŽITE...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 07.02.2009 12:30
podľa ankety na titulnej stránke
To vôbec nie je málo.

Idem spraviť pozvánku - prihlásiť sa treba na adrese redakcia@pb.otvorene.sk.
Termín sa stanoví hlasovaním prihlásených, tak aby vyhovoval maximálnemu počtu z nich.

Miesto a čas stretnutia sa už ďalej nebude zverejňovať, treba sa teraz prihlásiť mailom.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 10.02.2009 23:38

Vy ste fakt padnutý na hlavu,.......to sa môžte stretnuť na maníne pri špekačkoch....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 11.02.2009 06:14

v roku 2005 som v Pov. Bystrickom okrese založil a rozbiehal SMER. Dva roky nás nebolo viac ako 14 ľudí. A ajhľa, kam to dotiahli, ako šľapú :))

Jaro Ševčík

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 11.02.2009 13:16

By som povedal že tých 14 bolo až priveľa.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 11.02.2009 19:47

Nuž, viesť nejakú politickú stranu a dobre, to je kumšt a chce to šikovného človeka po všetkých stránkach. Na to p. Ševčík bohužiaľ nemal a nemá schopnosti. Organizačná nula. To nie je prísť na zastupiteľstvo a kydať na tých, ktorí ho vykopli zo strany SMER. Museli ho vykopnúť, lebo by z tých 14 smerákov, ktorých v minulosti viedol, zostal iba on. Hrabať sa v sračkách iných ľudí, to dokáže dobre a to by mal aj robiť, aby to nemali na úrade také ľahké. Ináč, našrotený je na toho primátora riadne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 11.02.2009 21:11

keby sa Ševčík zaslúžil, ako ty vravíš, o to, že by zredukoval vlastnú smerácku základňu aspoň o takých mogoňských géniov typu Kubovič, Adame, Janco, tak len za to by sme mu v PB postavili pozlátenú sochu v nadživotnej veľkosti. Hneď vedľa Štefanika. Ale nič nie je ešte stratené... :)

Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 18:51
Tak toto bolo ozaj úbohé a perverzné - sochu Ševčíka vedľa nášho velikána Štefánika.Čo si dement? Že ťa huba nebolí ponížiť takto nášho veľkého národovca Štefánika
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 11.02.2009 20:58

Jaro,no máš už zoznam faktúr?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 12.02.2009 10:39

Mali mu dať ten flek na mestských lesoch, alebo na úrade, tak ako sa domáhal a teraz by inač kvákal. Prečo by asi tak p. Ševčík zakladal v PB Smer? Úplne nezištne, len tak, že? A kandidoval na primátora len tak, že? Keď nič výnimočného v živote nedokázal, tak aspoň bude šlapať po iných. Ale to ho na primátorské kreslo nevynesie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 12.02.2009 10:51

Pán bývalý prednosta, už prestaňte omielať to isté dokola - Haviar, Kubovič, Adame. Viem, že Vás to užiera, že už nie ste na mestskom úrade a oni áno, ale kto to má stále čítať ? Ja sa ich nezastávam a nechcem sa Vás ani nejak dotknúť, ale poviem Vám, že si na úrade vydýchli aj radoví zamestnanci, keď ste odišli. P. Novák má normálne spoločenské správanie a slušný prístup k zamestnancom, hodný postu prednostu mestského úradu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.02.2009 19:02

A čo tak za primátorku zvoliť a navrhmnúť Miladu Belasovú

Veľmi šarmantná, schopná, odvážna a otvára všade dvere!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.02.2009 19:02

A čo tak za primátorku zvoliť a navrhmnúť Miladu Belasovú

Veľmi šarmantná, schopná, odvážna a otvára všade dvere!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.02.2009 19:54

Cítim Tvoj názor. Bavím sa na ňom. Len toto tu čítajú rôzni čitatelia a niekto by si mohol myslieť, že to myslíš vážne a uznaj, že to by bola obrovská tragédia. Každopádne ďakujem za veľmi rozveselujúci príspevok. :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 15:40

Irónia je pekná, ale pani Belásová s jej obdivcuhodnou oddanosťo budovateĺovi chorvátskeho pobrežia môže ísť max. robiť chyžnú alebo stevardku na Jančiho majetky v Chorvátsku. Neverím, že charakterovo je schopná zastávať nejakú zodpovednú funkciu pri tom všetkom , čo vie o pozadí Slotových finančných machinácií. Aprpó, ten "forest" s akože veľmi peknými názormi je asi náš milovaný Ševčík, ktorého ako som počul, vlastná okresná organizácia musela vymieňať pre podozrenie s fin. machinácií ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 15:56

UŽ NEFETUUUVAJ

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 14.03.2009 17:06

ved ona tak zdravo diskutuje a upozornuje na nedostatky

Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 15:21
áno diskutovať a upozorňovať vie, ale keď sa jedná o skutočné riešenie problémov jej voličov, tak majú smolu - sú jej ukradnuté.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 19:07
Tak to zas nie je pravda. Voliť som ju u nás nevolil (Hliny), volil som Paľka, ale musím objektívne priznať, že dosť vecí sa rozbehlo, keď sa stala poslankyňa za náš obvod - 2 ihriská (jedno z eurofondov na VII. ZŠ, druhé mestské dala konečne po mnohých rokoch zrekonštruovať), nové parkovacie miesta, schody za Jednotou,tvrdo zabojovala aby v starej škôlke neboli feťáci, postarala sa o to, že pod cestou vyhodili z mestského bytu jednu cigánsku rodinu čo robila bordel a ohrozovala ostatných slušných ľudí, naháňala Adama, kvôli koseniu a pod.Nevolil som ju preto, lebo som si myslel, že keď bola poslankyňa parlamentu, že nebude mať čas na svoj obvod, ale fakt ma prekvapila. Čo ma trochu mrzí(práve preto že som ho volil), je to že Paľko sa potom jej robotou vždy chválil.Zo začiatku som mu aj veril, ale potom som prišiel na to, že pravda je niekde inde.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 19:26
Na poslednom zastupku sa mi ľúbelo ako zareagovala na Yogiho, keď jej odpovedal, že rekonštrukcia škôl nebudze lebo bolo zle urobené verejné obstarávanie na dodávaceľa. Povedala, že nemá na nich slov. A to je čo povedať, keď ona nemá slov.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 19:26
Na poslednom zastupku sa mi ľúbelo ako zareagovala na Yogiho, keď jej odpovedal, že rekonštrukcia škôl nebudze lebo bolo zle urobené verejné obstarávanie na dodávaceľa. Povedala, že nemá na nich slov. A to je čo povedať, keď ona nemá slov.
Anonym píše:
Neděle 28.02.2010 15:22
Dajte nám konečne námestie:)))) už čakáme dlho:))
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 19:21
Ale aj s pozlátenou fontánou, lebo za 10 mil. Sk tam rozhodne musí byť postavená

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359