Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Ako sa v Považskej Bystrici donášalo eštebákom

Ako sa v Považskej Bystrici donášalo eštebákom

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 28.06.2014 14:40
Kategorie: , ,
[2009-09-18] Videli ste niekedy na vlastné oči, ako vyzeral skutočný "teplý bonz"? Zápisnica zo stretnutia s donášačom, ktorý prišiel na políciu poinformovať o názoroch svojich kolegov a známych? Dostal sa mi do rúk unikátny dokument zo spisu donášača, ktorý pôsobil medzi lekármi okresu Považská Bystrica. Po príliš nežnej revolúcii sa tento pružný charakter stal dokonca predsedom jednej politickej strany, členom mestskej rady, poslancom mestského zastupiteľstva a kandidoval aj do VÚC.
Ako sa v Považskej Bystrici donášalo eštebákom

Originál dokumentu je uložený v archívoch Ústavu pamäti národa.

Vysvetlivky skratiek:

KTS - kandidát tajnej spolupráce

ZNB - Zbor národnej bezpečnosti

ŠtB - štátna bezpečnosť

VC - valutový cudzinec

NSR - Nemecká spolková republika

KZ - kapitalistické zahraničie

TS - tajná spolupráca

 

stb-povazska-bystrica-1.jpg

 

 

 

stb-povazska-bystrica-2.jpg

 

 

Niekoľko poznámok.

 

  • KTS, čiže kandidát tajnej spolupráce bol jedným z najnižších stupňov spolupráce. Na základe rozhodnutia súdu sa v súčasnosti KTS a Dôverník ani nepovažuje za vedomého spolupracovníka!  Vieme si teda predstaviť, aké úlohy asi vykonávali vedomí spolupracovníci, napríklad agenti.
  • Eštebákov predpoklad sa splnil - KTS LACO sa neskôr stal agentom s krycím menom LÁĎO. Do jeho registračného protokolu môžete nahliadnuť na stránke Ústavu pamäti národa.
  • Pred minulými komunálnymi voľbami, v ktorých náš kandidát tajnej spolupráce opäť kandidoval, sa obhajoval takto: "Osobne som presvedčený, že som nikomu neublížil, ale či tomu budú zodpovedať zväzky, to je druhá vec." S príslušníkmi ŠtB vraj prichádzal do kontaktu, keď pôsobil v okresnom štábe civilnej ochrany.
  • Pre ľudí, ktorí to nezažili: udaním kolegu, že sa chystá emigrovať, mu pravdepodobne spôsobil ťažké problémy. Útek do zahraničia bol v tejto dobe trestným činom.
  • Pri čítaní dokumentu nesmieme zabúdať, že je to listina, ktorú vytvorili pracovníci zločineckej organizácie, pre ktorú bola lož základným pracovným nástrojom. Avšak zo zápisnice je zrejmé, že LACO informoval o svojich kolegoch dobrovoľne a bez zrejmého nátlaku.
  • Rád na svojom blogu uverejním aj vysvetľujúce stanovisko tohoto pána, pokiaľ mi ho poskytne. Možno si týmito udaniami nekupoval teplé miestečka a zahraničné cesty. Možno ho k tomu donútili tým, že držali v podzemných mučiarňach považskobystrickej okresnej polície jeho obľúbeného psa, ktožehovie.
  • Je zrejmé, prečo sa odhalení spolupracovníci ŠtB vyhýbajú najjednoduchšiemu spôsobu, ako si očistiť meno: zverejneniu svojho zväzku. Napriek ich výhovorkám nebola ŠtB ochotníckym spolkom, ktorý  by ich evidoval ako svojich spolupracovníkov len tak pre zábavu.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.11.2007 10:53

Tá pečiatka ŠtB je riadne obúchaná. Vidno že neležala len tak nečinne v šuflíku!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.11.2007 11:00

V rozhovore sa KTS prejavil v kladnom smere, s dobrým pochopením,... má dobrý vzťah k orgánom,... a je mu cťou... !

Martin Zdurienčík
Martin Zdurienčík píše:
Čtvrtek 15.11.2007 12:44

Damy a pani, nechcem obhajovat nikoho, kto akymkolvek sposobom spolupracoval s STB, ale... Kolko takych KTS a Dovernikov beha po svete medzi nami??? Niekto donasal vcera, niekto donasa dnes a niekto bude donasat zajtra. Chyba nebola v ludoch (samozrejme sa to neda povedat ako absolutna pravda), ale v systeme, ktory taketo jednanie podporoval. A pretoze to nie je tak davno, co tento system "zanikol", dufam, ze nikto z Vas nedovoli, aby sa dialo cokolvek, co by tento system co i len vzdialene pripominalo (aj ked mam pocit, ze ten system tu stale je, akurat ze za sprosty vtip o premierovi nedostanem KRA - 2 roky natvrdo)

KRA - kontrarevolucna agitacia

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.11.2007 13:26
  1. Kolega, dovolil by som si trochu nesúhlasiť s naším názorom. Ale...

-"Kolko takych KTS a Dovernikov beha po svete medzi nami?" No ja si myslím, že keď už má niekto komplexy a rieši ich takýmto spôsobom, že udáva svojich susedov a priateľov a možno pritom prežíva aj svoj orgazmus, budiž, keď mu to spoločenské zriadenie umožňuje. Ale musí rátať s tým, že keď sa mu to prevalí, poniesie svoj kríž,,,

"Chyba nebola v ludoch..." Ale áno, dajte si dolu ružové okuliare. Chyba bola predovšetkým v ľuďoch. Skúste sa spýtať tých, ktorý si zachovali svoju tvár. Napr. aj na ukor kariérneho postupu, zťaženého rodinného života a niekedy aj straty svojho blízkeho. Bolo to, a stále je to vec osobného postoja každého jednotlivca!

A títo udavači sa príliš rýchlo otriasli a kalia vodu ďalej! Smutné a drzé zároveň!

Martin Zdurienčík
Martin Zdurienčík píše:
Čtvrtek 15.11.2007 13:45

"Kolko takych KTS a Dovernikov..." Touto vetou som neriesil moralne pohnutky cloveka, ktory posobil v tejto funkcii. Len som chcel naznacit, ze tych ludi bolo strasne vela, vedomych alebo nevedomych. Informacie si na STB vzdy svoju cestu nasli. Samozrejme ze to nebolo spravne, spinavost najhrubsieho zrna, ale vzdy sa najde niekto, kto robi spinavosti, ci uz mame stredovek, komunizmus alebo prepytujem onuu demokraciu.

"Chyba nebola v ludoch..." Ruzove okuliare som uz davno stratil. Aj v dnesnom systeme maju problem ludia, ktori si zachovavaju svoju tvar. Ci uz je to poctivy podnikatel, ktory nezaraba tolko, ako jeho nepoctiva konkurencia, alebo poctivy uradnik, ktory sa vdaka jeho poctivost na danom mieste dlho neudrzi (samozrejme netvrdim, ze je ich vela, ci uz podnikatelov, alebo uradnikov, ale urcite sa nejaky najdu), plus by som mohol pripojit par mojich osobnych skusenosti, ale nemienim rozoberat svoj zivotopis. A pokial ste citali pozorne, vsimli ste si urcite dovetok o "absolutnej pravde", co znamena, ze urcite boli aj jedinci, v ktorych ta chyba bola.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 15.11.2007 13:59
Ahoj Martin,
skúsme pár protiargumentov.
1. Použil si biblický citát - "kto je bez viny nech hodí kameňom". Spomeň si na celú novozákonnú scénu: ľudia chceli ukameňovať (potupným a bolestným spôsobom zabiť) ženu, ktorá porušila mravy spoločenstva.
Osobne by som mal problém vymenovať tri mená ľudí, ktorí boli trestne stíhaní za svoje činy počas komunistickej totality. Aké tam kameňovanie. Nedošlo ani k tomu, aby sa ich skutky pomenovali. Neviem vymenovať ani mená troch ľudí, ktorí by sa za svoje skutky počas komunistickej totality ospravedlnili. Preto považujem za potrebné ešte po 27 rokoch vyťahovať takéto veci na svetlo Božie. Aby sme nezabudli, že existuje rozdiel medzi dobrom a zlom, medzi slušným a chrapúnskym správaním.

2. Koľko ich behá medzi nami? To sa dá určiť pomerne presne. Aparát komunistickej strany a ich dobrovoľných pomáhačov sa pohyboval medzi 5 až 10% populácie. Nemyslím nanútených členov rôznych organizácií typu SZM alebo ROH, to bolo prakticky 100% obyvateľstva. Museli sme všetci, ale NIEKTORÍ MUSELI RADI.

3. Systém nezanikol, len sa transformoval. Pretože systém je tvorený prvkami a väzbami. Zaniklo len prostredie, v ktorom systém fungoval - zmenila sa veľmocenská situácia, skončila studená vojna, naša krajina prijala demokratické zákony atď. Ale tie prvky a väzby sa transformovali do nového prostredia. Súdruhovia a ich špinavé nástroje nevymazali svoje adresáre kontaktov, nezabudli na osvedčené spôsoby - skús si pozrieť, koľko ľudí z tejto štruktúry nájdeš vo svete biznisu a politiky. Nie sú za tým len ich "osobnostné kvality" kádrovaných a preverovaných ľudí. Sú za tým staré väzby, a ich osvedčené metódy, ktoré trčia aj z tých dvoch skenov.

4. Za najsilnejší dôvod, prečo neurobiť "hrubú čiaru za minulosťou" považujem fakt, že títo ľudia sú veľmi aktívni vo verejnom živote. Viď náš KTS "LACO", koľko toho stihol po novembri 89. My sme sa dostali k jedinému kompromitačnému materiálu, ale čo všetko asi mali súdruhovia a ich špinavé nástroje v trezoroch? Ako asi môže zastupovať záujmy občanov človek, na ktorého existujú vydieračské materiály? Potom sa čudujeme, ako sa poslanci mýlia pri hlasovaniach, alebo podporujú rozhodnutia za hranicou pochopiteľnosti.

Existuje spôsob, ako sa pred takýmto vydieraním brániť (keď už máme taký zúfalý nedostatok ľudí, že v politike musia fungovať komunistické kádre). Zverejniť ich. Potom už budú pre vydieračov nepoužiteľné.
Ale do toho sa súdruhom nechce, veď tlak je minimálny. Podarilo sa im za tých 40 rokov zamočiť nejakým spôsobom prakticky každého dospelého človeka, takže väčšina ľudí je rada, keď sa tá doba príliš nepripomína.

5. Píšeš: "dufam, ze nikto z Vas nedovoli, aby sa dialo cokolvek, co by tento system co i len vzdialene pripominalo". Tento blog som písal práve kvôli tomu. Nestačí vymeniť červenú zástavu s kladivom a kosákom za modrú vlajku so žltými hviezdami. Zmena musí prebehnúť vnútri, v ľuďoch. Všetci tí lekári, ktorým "LACO" ničil život, pravdepodobne ešte žijú. A ak sú už na dôchodku, budú ten dôchodok dostávať menší, než agent LACO/LÁĎO.
Martin Zdurienčík
Martin Zdurienčík píše:
Čtvrtek 15.11.2007 14:54

Vidite, a to je ten problem, vy sa tej problematike venujete a nedokazete vymenovat troch ludi odsudenych za zlociny pocas doby hlbokeho minula a je mi uplne jasne, preco to tak je. Celkove by nasej mladej republike pomohlo, keby stari prekadrovani jedinci vymreli ako politicki dinosauri. Ja neodsudzujem vytahovanie tychto materialov na svetlo Bozie, prave naopak, cim viac ich bude, tym lepsie, podla mna by sa nemali vobec cenzurovat, nech ludia vedia, kto bol kto a co robil. Mojim heslom vsak je: Odpustit, ale nezabudnut. Myslim si, ze akykolvek trest nejakeho LACA/LADU vnutorne nijak nezmeni a vsetkym tym lekarom, ktorym otravil zivot, dochodok nezvysi. Zadostucinenim bude pre nich pohlad, ako dotycny LACO/LADA pada az na dno a konci tak ako oni - pri lopate...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 15.11.2007 15:57
Predstava je to lákavá - zastavme SA bratia, veď oni vymrú...
Ale nie je to s tým vymieraním také jednoduché.
"Starí" sú pri moci a vytvárajú istú klímu, podmienky, v ktorých vyrastajú "mladí".
Keď budú vytvárať podmienky starí darebáci, vytvoria podmienky pre rast mladých darebákov.
Mladí musia vidieť, že darebáctvo sa neoplatí, a je opovrhnutiahodné.

Príhoda z hodiny dejepisu, tento týždeň. Zastavil som dokumentárny film o roku 1989 v mieste, kde hovoril agent východonemeckej STASI, o tom, ako špicľoval cestujúcich železnicou. Vytiahol som kópiu dokumentu, ktorý tu komentujeme (meno KTSáka som neprezradil), a dal študentom úlohu, aby našli čo najviac argumentov ZA a PROTI jeho zverejneniu.
Jedna študentka povedala: "Zverejnenie takéhoto dokumentu musí byť strašne nepríjemné pre členov jeho rodiny, deti, ktoré nosia jeho meno."
Druhá študentka okamžite zareagovala: "Vtedy mal myslieť na dobré meno svojich detí."

Dobré je, keď si to človek uvedomí už ako sedemnásťročný.
Martin Zdurienčík
Martin Zdurienčík píše:
Čtvrtek 15.11.2007 20:18

No a zase narazame na system, v ktorom zijeme... Ten dokonale ukazuje mladim, ze darebactvo je sice opovrhnutiahodne, ale stale sa vyplaca. Darebactvo, podvody, spinavosti... to vsetko je zle a nespravne. Vy to viete, ja to viem tiez, aj vasa 17-rocna studentka to vie... To je krasne, ale kto z nas je na tom tak, ze s tym moze nieco robit??? Kto z nas sa raz dostane tam, aby to mohol zmenit (hlavne ked cesta tam je postavena darebakmi a vydlazdena darebactvom)??? Jedine vychovavat svoje deti v presvedceni, ze darebactvo sa nevplati. Lenze ako vysvetlime 12-rocnemu potomkovi, ze vy, poctivy a spravny, mu nemozete poskytnut to, co poskytuje otec-darebak svojmu 12-rocnemu potomkovi (najnovsi mobil, znackove oblecenie, dovolenky vsade mozne...) My chapeme, ze tieto veci nie su az tak dolezite a su pominutelne, ale vysvetlite to 12-rocnemu potomkovi. Ak tieto veci mat nebude, diskriminujeme ho v okruhu jeho rovesnikov (poznam to, zazil som vlastnej kozi, aj ked to nebolo az tak markantne, a co som stihol vypozorovat, je to cim dalej tym horsie) a to ma zase spatny vplyv na jeho psychiku. Je to neuveritelne zacarovany kruh a ja nevidim cestu von.

Hore su darebaci, medzi nich sa dostanu len dalsi darebaci a vsetci dokopy si v bavlnke vychovavaju svojich nastupcov, zase len darebakov. A kto nebol darebak, velmi rychlo to od nich odkuka, ak nie "velice rychle bude odejit" (ospravedlnujem sa za cestinu, ale inac to napisat neviem)

  1. S.: Tato debata sa mi velmi paci...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 15.11.2007 21:20
V tom svete odsúdenom na zánik, ktorý si vykreslil, je niekoľko záchranných bŕzd.

1. Keď človek nadobudne všetky veci ktoré sa dajú kúpiť, a niekedy ešte skôr, začne túžiť po uznaní okolia. Keď mu bude okolie namiesto tichého i hlasného obdivu dávať najavo, že jeho majetkom pohŕda kvôli spôsobu, akým ho nadobudol, nebude mu to ľahostajné. A ak jemu áno, jeho deťom nie.

2. Každé dieťa chce niečím vyniknúť, a keď sa mu to nepodarí v oblasti nadupaných mobilov, nájde si niečo iné. Šport, umenie, schopnosť riešiť rovnice, kresliť portréty... prehral len ten, kto nemá ani jednu oblasť, v ktorej je kráľom. Ak si spomenieš na pomery na gympli, bola tam vždy skupina študákov, ktorí nemali na to, aby prebili druhých cenou svojho oblečenia, tak ich prebili tým, že na handry kašlali a čojaviem vyhrávali debatné súťaže.
Naviac takto vyrastú poriadne zocelení ľudia, oproti bavlnkáčom.

3. Malý potenciálny darebák pozerá domáce kino, a vyvalí sa naňho čojaviem Harry Potter. Čím drahšie kino, tým intenzívnejší ten zážitok bude. A potenciálny malý darebák začne uvažovať, či sa podobá viac na Harryho so zlepenými okuliarmi, alebo na Draca Malfoya.

Vlastne... ak nás nezachránia rozprávky, tak sme v keli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.11.2007 09:48

Ty máš iný prehľad v tých rozprávkach. Kedy to stíhaš sledovať?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 15.11.2007 18:27
Ešte toto je dôležitá vec: "Mojim heslom vsak je: Odpustit, ale nezabudnut."

Odpustiť môže len ten, komu sa urobila krivda! Teda ľudia, na ktorých LACO/LÁĎO donášal.

Zdravá spoločnosť má povinnosť trestné činy trestať a nemorálne činy odsudzovať aspoň tak, že sa pomenujú pravými menami. Z našej povinnosti rodlišovať medzi dobrom a zlom nás nemôže odpúšťanie zbaviť.

Naviac, o odpúšťaní možno hovoriť až potom, ako vinník priznal svoje pochybenie. Kým k tomu nedôjde, nie je to skutočné odpustenie, ale len mávnutie rukou.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.11.2007 13:19

V OÚNZ na WC agent chytil TBC, musí na RTG, EKG a EEG. Spojení ČSAO-ČVUT-OPBH- -ČSAD-ŠTB přerušilo se.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 15.11.2007 21:25
V OÚNZ na WC KTS chytil TBC :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.11.2007 11:44

Vážení, hádam si len nemyslíte, že to je všetko iba o vtedajších donášačoch. Veď aj dnes sú takí a majú komu donášať. Skúste sa na okresnom riaditeľstve v PB opýtať, kto robí vo vysokej policajnej funkcií na úrade justičnej polície a uvidíte, že komunizmus stále trvá. Ale aby som netrepal len tak do vetra tu je dôkaz, nájdete ho pod ev. číslom 218914 http://www.upn.gov.sk/data/pdf/StB%20BB_OS.pdf .Tak do eštébákovania vážení spoluobčania.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.11.2007 21:59

a nielen on priateľu, keby si vedel čo nevieš..........

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.11.2007 23:09

...čo neviem? davaj sem, nech viem (teda vieme všetci) aby som neumrel v nevedomosti. Radi sa dozvieme nejaké pikošky na tú bandu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.11.2007 19:42

Morálka ? čo je to morálka, je to vec pohladu, čo jednému sa javí amorálne tak druhému sa to môže zdať OK. Myslím tým všetky oblasti...( interupcie, ekológia, politika ) Toto je len môj osobný názor. Napr. taký Kubovič, Čekan mi nikdy neublížili, lebo ma ani nepoznajú, tak prečo by som mal na nich zazerať, že boli tam kde boli. Napr. aj taký učiteľ čo ma kedysi v škole poškodil so známkami, napr. ma nehodnotil nikdy objektívne, to je napr. u mňa viac amorálny človek, zas je to len ten uhol pohľadu. A tak by sa tu dalo o tom písať na veky vekov a ja sa teda lúčim so súdružským pozdravom česť práci a spánom bohom , aby som nikoho neurazil.

Hlúpy Jano bez telefónu...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.11.2007 19:58

Janko b.t. (bez telefónu)

Myslím že tvoj pohľad je trochu insitnejší, ako by si vážnosť situácie vyžadovala. A to si človek používajúci internet,.. teda dá sa povedať, že pravdepodobne inteligentnejší ako je priemerný volič z voličského elektorátu v SK.

Prečo? Učitelia sú takí, akí sú. A môžu tiež uškodiť. Ale ich konanie je dá sa povedať lokálne a priehľadné. Naviac, ak si aká-taká osobnosť, opustením školy tvoj učiteľ-škodca už na teba nemá dosah. Iné to je, keď určitá skupina ľudí koná potajme, disciplinovane a systematicky. A zvyčajne s informáciami, ku akým sa nejaký učitelík len-tak nedostane.

Zoberme si za príklad Považskú Bystricu. Niekedy pred nejakými 13 rokmi vyhral voľby v meste človek, ktorý je evidovaný v spisoch ŠTB ako „Preverovaná osoba - PO“ s krycím menom „Laco“. On síce tvrdí, že bol vlastne obeťou ŠTB a nič zlé nerobil. Tak, ako to tvrdia všetci, čo tam figurujú, len sa akosi nemajú k tomu, aby zverejnili na očistenie svoje spisy. No táto PO Laco, ako prvý krok spravil to, že výkonným šéfom svojho úradu, prednostom ustanovil človeka, ktorý v týchto spisoch figuruje už ako Agent „Ivan“. A títo dvaja najvplyvnejší ľudia v meste majú dosah na celé dianie v meste. Majú k dispozícií všetky podstatné databázy obyvateľov mesta s dôležitými údajmi, pracuje pre nich kamerový systém, môžu korumpovať a vydierať ľudí prostredníctvom pracovných miest a mestských zákazok, môžu dosadzovať a vyhadzovať ľudí zo zamestnania, vrátane tvojho učitelíka, môžu efektívnejšie pracovať vo voľbách. A darilo sa im. Celé tri volebné obdobia mali neochvejné postavenie. A keď bolo treba, pribrali do partie aj ďalšieho agenta ŠTB s krycím menom „Láďo“ Čo na tom že z opačného spektra politického cirkusu SDKÚ. Pre takéto tiché spoločenstvo to nie podstatné. Ale aj tento Láďo bol užitočný. Ak riaditeľ veľkej VZP (myslím si že to platí aj v súčasnosti) disponuje taktiež so širokou databázou poistencov, vrátane ich rodných čísel, pozná ich choroby a iné slabiny a to sa môže predsa hodiť. A normálny človek nechápe. Nechápe prečo sa mu nedarí v zamestnaní, prečo mestské zákazky vyhrávajú ľudia, ktorí by podľa ich IQ a schopností by mali pracovať ako zametači vo verejno-prospešných prácach, že ms. úradníčka urobí na 2 riadkoch aj 3 chyby a podobne.

Ale občas príde zmena, Aj šťastena ŠTB-aka sa občas unaví, najmä ak tento podľahne ilúzií vlastnej geniality.

Ale vlastne, keď pominie prvá eufória, zrazu zistíš, že to až taká zmena vlastne nebola. A že vlastne na magistráte pracuje ako víceprimátor ďalší spolupracovník Štb. Tentoraz bývalí dôverník s krycím menom „Ľuboš“.

Kontinuita zostala zachovaná a tiché bratstvo tiež. Aj keď navonok bude trochu hrmotu. Takže Česť práci a Spánom bohom

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.11.2007 09:53

ale pozri kam to dotiahli. Síce podonášali, ale používali si. Ty si bol ticho, ale nemáš nič. Tak to v dnešnom svete chodí zlatino.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 18.11.2007 19:38

Čo si mal na mysli s tým "kam to dotiahli". Konkretizuj prosím ťa striebro moje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 17.11.2007 12:20

Na webe je len ako bežný revízny lekár http://www.zzz.sk/?register=10823

Že by "bratstvo" opäť vytiahlo svojho človeka na významné miesto?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 18.11.2007 19:39

Nie, nie je. Aj keď sa tak tvári :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 19.11.2007 14:19

Máš celkom dobré myšlienky v článku, takže ho kvitujem.

So súdružským pozdravom česť práci a spánom bohom , aby som nikoho neurazil.

Hlúpy Jano bez telefónu...

PS : Na toho učitelíka si viem niekedy spomenúť pri pive, ked komentujeme staré "dobré" školské časy za socíku....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 17:52

Zlatino, ide tu o velke kulove. Myslim, ze v dnesnej dobe je to trivialno-imaginarny jav a v podstate to nikoho ani nezaujima.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 18:02

Sveja uz je v polo-sukromnom biznise, ale Kubovic, Dovernik StB, je na mestskom urade. Taketo nejake papiere pravdepodobne existuju aj z jeho cinnosti.

Svejda tvrdil, ze on nedonasal, ze on len pomahal pri civilnej obrane, ako lekar. Kubovic pred casom tvrdil, ze on nedonasal, on len pomahal pri vojenskej vyrobe v strojarnach, ako technik.

Ludia, ktori su takymto sposobom vydieratelni, by nemali byt vo verejnych funkciach. Az kym nezverejnia svoj spis.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 10:07

zajtra, t.j. štvrtok 22.11.2007 bude mestské zastupitelstvo. Príde aj pán Smatana? Dlhodobejšie uz absentuje :(

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 21.11.2007 15:11
Bude sa snáď preberať niečo také závažné, aby som si kvôli tomu v škole vypýtal neplatené voľno? :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 16:39

Ci je nieco zavazne, clovek sa zvycyjne dozvie az tam. Ale da sa povedat, ze vzdyre ked zasada tento hlucik ludi, vzdy ide obyvatelom Bysztrice o kejhak

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 21.11.2007 17:11
aby tam mohli chodiť aj zamestnaní ľudia.

Áno, pri súčasnom programe by to muselo trvať do polnoci. Ale čo im bráni, robiť zastupiteľstvá kratšie? Raz za dva týždne popoludní?

Za televízorom môže občan len prepnúť kanál.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 17:40

Navrhoval by som, aby tam začali čapovať aj pivo. Spojil by som príjemné s užitočným. Samozrejme zadarmo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 18:04

Taketo odkopavanie myslienky do autu? Smatana navrhol zastupitelstva poobede, aby tam zamestnani ludia mohli chodit. A ty hned pivo zadarmo. Alebo to mal byt ten ony, h u m o r ??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 21.11.2007 21:37

Tak nech tam Smatana pride a navrhne ctenym zastupitelom.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359