Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Ako Považská Bystrica dobehla a predbehla Šaľu

Ako Považská Bystrica dobehla a predbehla Šaľu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 03.04.2009 14:54
Kategorie: ,
Mesto Šaľa je dlhodobo známe ako "priateľ informačného zákona". Keď sa po komunálnych voľbách v roku 2006 dostali na šaliansku radnicu aktivisti združenia Lepšia Šaľa, okamžite zaviedli zverejňovanie mestských faktúr na webe a ďalšie protikorupčné opatrenia. Ešte pred pár dňami sa o niečom takom mohlo považskobystričanom iba snívať. Lenže jediná informačná žiadosť občana Jaroslava Ševčíka, ktorou si vyžiadal faktúry mesta za rok 2008, a následný mediálny škandál, boli zdá sa tými kamienkami, ktoré spustili lavínu. Mesto Považská Bystrica totiž súčasne spracovalo a zverejnilo aj prehľad faktúr za roky 2005 a 2006, teda z obdobia predchádzajúceho primatora. Vedenie mesta to samozrejme určite neurobilo preto, aby ukázalo, že za Lackoviča sa negazdovalo o nič lepšie! Je to nepochybne začiatok novej, peknej tradície: zverejňovania faktúr na mestskom webe tak, aby ich mohli študovať nielen novinári, ale aj všetci zvedaví občania. Takže v našom meste máme zverejnené faktúry za roky 2005, 2006 a 2008, kým v Šali len za roky 2007 a 2008. Považská Bystrica urobila prvý dlhý krok na ceste šetrenia verejnými peniazmi.
Stránka Mesta Považská Bystrica, kde nájdete tabuľky s faktúrami:
http://www.povazska-bystrica.sk/hospodarenie-mesta.phtml?id3=42788&id2=0

Pravda, treba oceniť, že v Šali to zverejňujú pekne mesiac po mesiaci:
http://www.sala.sk/cms/index.php?id=268

Považskej Bystrici ešte chýbajú faktúry za rok 2007, ale na mestskom úrade sa už na nich určite pracuje - veď keď už sa do toho pustili, spravia v tom poriadok naraz. Určite si ani nemusíme dávať žiadosť o informácie a na mestskom webe sa o pár dní objavia faktúry aj z roku 2007 (prvého povolebného roku súčasného vedenia mesta).
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 08:46

Chýba mi tam rok 2007, a kedže to nedali na web musia tam byť pekné oj....ky, asi sú tam tie isté firmy ako v roku 2008

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 05.03.2009 12:29
Nájde sa teda nejaký čitateľ, ktorý podá žiadosť o informácie - zoznam faktúr za rok 2007? Je to jeden mail na adresu kp@povazska-bystrica.sk (kancelária primátora):

...Dobrý deň, na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám vás žiadam o zaslanie zoznamu došlých faktúr mesta Považská Bystrica nad 30 000 SKK, za rok 2007, so štruktúrou v akej ste na webovej stránke mesta zverejnili faktúry za rok 2008. Tabuľku mi zašlite vo formáte MS Excel na moju e-mailovú adresu jozko.mrkvicka@gmail.com. Váš Jožko Mrkvička, korešpondenčná adresa, 017 01 Považská Bystrica....

Nebojte sa, napíšte to niekto. Nič sa vám nestane, naozaj. Len možno primátor mesta začne verejne skúmať vašu morálnu integritu a finančné pomery, a spoluobčania vás napadnú, že sa chcete pomstiť, alebo máte politické ambície, alebo vás za to niekto platí.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 08:54

Kedy budeme rozoberať zákazky Kostelenkého,Papša,Loduhu,PSS....?Znie mi to od vás pokrytecké,že rýpete iba do súčastnosti aj so šašom Ševčíkom a jeho dôchodcami. Veď to je trápne a úbohé.Rozoberajte všetko,mňa nezaujíma súčastnosť,ale aj minulosť a budúcnosť,hoc mám pocit že to zaujíma iba pár "občianských intelektuálov " a pár poslancov využíva vašu naivitu. Veď sa z vás smejú - skupinka opilcov(Ing. arch.Kolman),dôchodcov(JUDr.Chupek) a skrachovaných podnikateľov(Doc.Ševčík) ktorých vedie málo úspešný a nerešpektovaný učiteľ.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 09:58

osobne zaujima ,ako sa teraz naraba z nasimi peniazmi,predtym uz nic nezmenim,ja som tychto volil..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 11:11

..."mňa nezaujíma súčastnosť,ale aj minulosť a budúcnosť"...

Hlavný Dôchodca (Starý Ujo) sedáva za vrchstolom, Hlavný opilec (KuboStár) po jeho ľavici a Staviteľ krivých domov (HastStando) po pravici. Ty sedávaš medzi tými nerešpektovanými ostatnými parazitmi...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 13:34

Soros veď ty nie si imperialista, ty si súdruh! Ako Adame, Haviar, Kubovič - všetci ste boli v KSČ! Píšem STE boli, lebo tvoj príspevok istotne píšeš z mestského úradu alebo zo smeru! Prečo ľudí smeruješ na Loduhu a Papša? Veď ľudí na čele s Lackovičom sme už vo voľbách vykopli. Vy si súdruhovia na meste naozaj myslíte, že národ je taký sprostý, že zverejníte Lackovičove faktúry za rok 2005 a všetci zabudnú na vaše faktúry v roku 2008? Mňa netrápi, že Ševčík nie je nový Baťa alebo Smatana nie je Komenský. To sú zas len vaše pokusy odviesť pozornosť ľudí! Aby sa rozprávalo o tom, aký je Ševčík podnikateľ. ABY SA NEROZPRÁVALO O TOM, AKÝ JE ADAME PRIMÁTOR, A AKÝ JE HAVIAR ZÁSTUPCA PRIMÁTORA. Namiesto drístov zverejnite faktúry za rok 2007!!!

Bystričania treba chodiť na tie zastupiteľstvá! Nech všetci zlodeji vidia, že tam nechodia len dôchodcovia a jeden podnikateľ a jeden učiteľ! ŽIADAM TÝCH ČO ROBIA TÚTO STRÁNKU AJ ŠEVČÍKA, ABY SI VYPÝTALI AJ FAKTÚRY ZA ROK 2007!!!

A potom vykopneme Haviarovských kšeftárov tak, ako sme vykopli Lackovičovských kšeftárov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 15:53

ale

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 16:19

všivavú komunistickú partaj v čele s ružolícim,udavačom a dementom.Mali by ste im dať 5min ako primátor Smatanovi.Ale na zbalenie a odchod z úradu!Uvidíme či je večšina považskobystričanov obyčajné TELIATKA.Nestačí len tak vyhadzovať kopítkami...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 16:34

ak by mali len kúsok charakteru, tak to vzdajú sami. To, čo sľubovali, nikdy v pláne uskutočniť nemali.Všetko boli len prázdne reči, na ktoré, žiaľ vätšina z nás naletela a oni si plnia vačky z našich peňazí. Primát sa zdal ako "človek", no po včerajšom zastupiteľstve, by zapadol akurát tak do tlupy šimpanzov ( a to sa ospravedlňujem šimpanzom, že nášmu terajšiemu "mirečkovi" tak nahrávam). Sklamali nás na plnej čiare, slušne sa to vyjadriť ani nedá.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 17:01

Liečil som Vaše deti - a aj Vás som všetkých vyliečil / z naivity / . Tak by mohol byť nový volebný slogan časomerača zo zasadnutia MÚ !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.02.2009 18:26

kvalitár -na všetko, légé artista, časomerač, entomológ-odborník hlavne na KôROVCA, a najmä Starý Ujo...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 00:35

zoznam faktur za rok 2007,koho stale provokujete,aj tak vam odbilo,banbinoti!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 07:09

Smatanovi dal na prdel To som nečakal toľkú "prívetivosť" od ksč-štb tria.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 07:42

ja mam skor pocit ze sa Adame sam poriadne zhodil tymi "otazkami"

Adame uz sa sprava uplne ako Lackovic len sa nevie tak dobre vykoktat

zakryva zlodejiny svojich stranikov

a ked na to upozorni nejaky "aktivista", tak ho obvini, ze to robi kvoli peniazom alebo politickej kariere

pricom sam berie tazke peniaze a robi politicku karieru

mne je milsie ked sa niekto dostane do politiky tym, ze utoci na zlodejov ako tym, ze sa da odfotit s Ficom a vyprava ze sa o nas bude starat ako o deti na detskom oddeleni

teraz vidiet o koho sa postaral zo zivnostnika sadeckeho spravil velkopodnikatela a tie peniaze teraz chybaju na poriadne upratanie mesta alebo pre starobince

adameho postoj k fakturam ma uplne vyliecil z poslednych naivnych predstav o nom

cital som si diskusiu jediny zo smeru kto sa tomu dokazal pozriet do oci bol poslanec Janas vsetci ostatni mlcali ako zarezani, mali by sa hanbit aj ked oni sami nekradli tym mlcanim pomahaju kradnut

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 12:52

Dr.Janas sa pobral vykročiť správnym SMER-om.Najskorej sa pánom z mesta zaliečal-dostal teplunké hniezdočko a v súčastnom pre panstvo nehostinnom čase ich ocikal.JM

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 08:53

kvalitár, artista, časomerač, entomológ a najmä Starý Ujo sa postupne demaskuje a ukazuje svoju skutočnú tvár. Tvár starého intrigána, chamtivca a ješitu. Teraz to bolo veľmi očividné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 12:42

VYZIVAM VŠETKYCH ČO DOSTALI OD MESTA ZAKAZKY A NEODVIEDLI Z NICH PERCENTA PRE "VEDENIE" MESTA NECH NAPIŠU SEM SVOJE MENO DATUM A SUMU! TO SOM ZVEDAVA.VIEM ŽE TERAZ TUTO STRANKU VŠETCI POZORNE SLEDUJETE.TAK SA UKAŽTE!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 23:05

pozeraní TV ITV,som prisiek k jednemu nazoru,p.Belasova mi inac otvorila oci!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.02.2009 23:54

Belásová bola dosť otvorená, ale ten kto tu všetkým otvoril oči,.. a niekomu aj ústa bol v prvom rade myslím si ŠEVČÍK !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 07:09

Bojím sa, že ani Belasovej a Ševčíkove fakty neotvoria marikovským smeráckym ovečkám oči. Neotvorili ich ani fakty proti Lackovičovi, i keď on a jeho ľudia nekradli tak okato ako tieto smerácke svine!!! Bystričania sú skrátka sprostučká poslušná masa. Normálni ľudia by tých parazitov z radnice hnali vidlami...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 10:02

Dvaja súdruhovia, členovia KSČ, Adame a Haviar, si neuvedomujú, že už nie je rok 1980, kedy sa dala zapchať huba novinárom. Predražené nákupy by sa možno zabudli, ale vyhodením novinárky si proti sebe poštvali všetkých novinárov. Aj tých, ktorých si platia.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 19:15

Vykopnutím novinárky sa nám predstavili a dali jasne najavo prečo a načo sú tam.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 15:17

Čím sa vlastne ešte líši súčasné vedenie mesta od Lackovičovho? Mestský majetok rozhadzujú kumpánom zo svojej strany, korumpujú miestne médiá a na kritiku odpovedajú osobnými útokmi.

Robia to čo Lackovič, skončia ako Lackovič.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 15:44

nechcem sa v žiadnom prípade zastávať LL ,no ten bol v porovnaní týchto zlodejov len amatér. Všetci sme očakávali zmenu, a tej sme sa i dočkali, len nie ako sme si predstavovali.Pán Mudr. je len neurotická figúrka, ten v očiach občanov tohto mesta spadol na úplné dno, ak nie pod. Všetko tu riadi H & K, tí sa mu smejú priamo do očí pred všetkými, ktorí sledujú zastupiteľstvo. Osobne to stále nechápem, prečo sa stále necháva takto ponižovať a robí zo seba "blbečka". Všetci naši "hrdinovia" sú už momentálne v meste odpísaní. A slávny primár skončí ako totálne neschopný , úplatkarsky , koktavý , roztrasený, neurotický, politicky absolútne neschopný trpaslík nášho mesta.Posledné voľby boli totálnym omylom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 17:48

KTO Z MESTSKEJ ZAKAZKY NEODVIEDOL VYPALNE BOLŠEVICKYM POHLAVAROM NEH SEM NAPIŠE SVOJE MENO A SUMU Z KTOREJ NODVIEDOL PERCENTA SUDRUHOM.DOTOHO VY ČESTNI PODNIKATELIA-POVAZSKOBYSTRICKí ZAZRAČNI PANEROVIA.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 18:02

to má byť pokus o vtip?:) nezomiešňuj sa tu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 17:50

pre tie papieriky čo maju napísané že EVRO.Lúbi ich.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 18:10

Belásovu nemusím - ale charakrernému to natrtela. To nemalo chyby! Nestihol sa ani sofistikované zakoktať. Ale tak mu treba a nám blbcom, čo sme ho ako zmenu volili tiež !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 18:20

pekná sebakritika... :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 21:33

nariadil vyhodit novinarku z TV Povazia?to za ten prispevok v markize co otkomentovala?to nemyslite vazne!to kto je taky mocny a rozkazuje riaditelovi TV a ten uboziak ju vyhodil??vy spinava chrapáč!!!!!bodaj by vam vase zeny vykopli z roboty,SPINY*,viete okoho sa jedna,tak tymto ste si to inac posrali,odbavovat sa na mladej babe,hajzli!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 21:50

je smutné ako ste sa zachovali ku p.moderátorke z TV Považie,myslieť ste mali nad Babušíkom a Štábelom,tých riešte ako si privyrábajú,nie mladú kočku,máte pekný charakter!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 21:56

Napísal som to aj v inej sekcií, napíšem to aj tu. Mne ani tak nejde o to, či je Chupekova, Brigantova, Gracova lepšia, alebo horšia ako Glabaznova. Mňa SERIE to, že ako je možné že jeden starý chruňo si môže dovoliť prikázať vyhodiť asi najlepšiu reportérku v regionálnej TV, naviac platenej aj z peňazí daňových poplatníkov len preto že si dovolila byť OBJEKTÍVNA!!! Keď si tento neschopák ješitný založí vlastnú súkromnú TV nech si robí čo chce . Ale zároveň tento počin poukazuje na previazanosť tejto TV na súčasné prehnité vedenie mesta. A Galovič? Asi mu chýbajú gule.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.02.2009 08:18

TV Považie vraj dosť sponzoroval a firma HANT, resp. asi je aj vlastník tak čo sa čudujete ? Riaditeľ -vidno z jeho prispevkov, že je to teplý slizák, ktorému id e hlavne o kšef .Týmto sa zaradil do neobjektivného bulváru, ktorý ide iba po peniazoch, aj keď inou formou. Asi aj keď ta ITV L.L. bola predražená, asi iba ona teraz dokáže objektivnejšie reagovať: Slečne n ovinárke držím palce - ste dobrá, nestratíte sa, - na rodiel od tých páprdov, čo teraz s Vami vymietli. Za rok a pol tu už nebudu to si budte istá !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.02.2009 16:14

ved to je vsetko len pre nas obcanov a taky malucky peniaztek

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.02.2009 12:54

co bolo bolo na tom nikto nikdy nic nezmeni a vie to aj firma LL, ktory sa len smeje ako su vsetci na neho prikratki. Treba riesit to co je teraz, teraz sa im da klepnut po prstoch. A aby som nezabudol, aj ujo LL ma iste hlavenku v smutku, co teraz robit z tolkymi pozemkami, asi necakal ako nikto ze pride kriza, velke korunky si cakal budes mas akurat z kolaca dieru

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 28.02.2009 16:42

Pokial má L.L pozemky, tak kríza nekríza - jeho starosti s nimi by som bral okamžite. S pozemkom nikdy nik neprerobí !!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 01.03.2009 11:28

kontrola na Štábela a Babušíka???a on sa vysmiaty vozi v traktore z nasich penazi??!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 01.03.2009 16:42

sadecky pely havros a ostat.???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 02.03.2009 00:44

vtedy keď dáš na ňu podnet. Alebosi myslíš, že príde sama od seba?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 02.03.2009 20:07

Kontrola NKU nepríde na požiadanie občanov- tá sa riadí svojím plánom práce. Iba ak by bola požiadaná poslancami, resp. vládou - čo by sa v tomto prípade asi nepodarilo. Existovalo by jedine riešenie - podať trestné oznámenie na prokuratúru, za trestný čin nehospodarného manipulovania so zvereným a spravovaným majetkom. Nie som právnik, preto to nie je presdná citácia, ale niečo v tom zmysle je trestné, v zákone sa to ľahko dohladať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 03.03.2009 10:02

podla mna sleduje situáciu na MSú. a bude konať.Mali by ju zasa pozvať na zastupitelsvo ked sú také vážne podozrenia z tunelovania rozpočtu.Počul som že mudr.sa chce z toho vyzuť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 03.03.2009 14:19

légé artista, časomerač, prestríhatel pások červených, hlavný kvalitár na chodníky, zábradlia...., odborník kôrovcový, TV-cenzor regionálny, preliečovateľ naivných, .... sa len tak nedá. Ešte nás aj so svojou partiou znalcov Kubolín + Standovič presvedšia, že to bolo vlastne pod cenu.

« červenec 2020 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359