Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Ako ochrániť najcennejší mestský majetok pred exekútormi?

Ako ochrániť najcennejší mestský majetok pred exekútormi?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 11.09.2016 11:33
[2010-10-28] Niežeby odstránené lavičky na železničnej stanici, alebo predaný chodník z Rozkvetu k Domanižanke neboli dôležité. Ale v hlasnej diskusii o nich by nemali zaniknúť problémy najvyššieho stupňa dôležitosti. Keď zakladateľ firmy s obratom, ktorý sa počíta v desiatkách miliárd, niečo hovorí o financiách a majetku, neradno to brať na ľahkú váhu. A teda keď Ľubomír Harvánek (RAVEN) vyjde z obvyklého miliardárskeho prísne stráženého súkromia na televízne obrazovky, aby varoval pred rizikom straty najcennejšieho mestského majetku - mestských lesov - treba ho počúvať veľmi pozorne.

Nasleduje doslovný prepis časti jeho druhého interview na TV Považie:

Galovič (moderátor): Tak už len tie súdne spory, ktoré mesto poprehrávalo, to síce priniesla asi poštárka na mestský úrad, ale sú tam nehorázne čiastky, je tam 15 miliónov, tam 2 milióny, a tak ďalej, to sú tie sumy prehratých súdnych sporov... neni sú aj to časované bomby časom?

Harvánek: V prvom rade to si aj ja myslím že toto mesto venuje malú pozornosť tým právnym kauzám, ktoré má, tým právnym prípadom. Nechcem sa vyjadrovať k úrovni tých právnikov, čo to riešia, lebo nepoznám ich, ale možnože to musí riešiť celý právnický tím zložený z právnikov. To sú vážne veci. Viem, že je problém s... so zrušením zmluvy predchádzajúcemu vývozcovi komunálneho odpadu, ktorý tvrdí, že mesto mu neoprávnene zrušilo zmluvu. Prvostupňový súd to potvrdil, teraz je to myslím že na druhostupňovom súde. Viem, že za dva roky si nárokuje ušlý zisk okolo 14 miliónov korún. To je jeden problém. Druhý problém je verejné obstarávanie, kde nám hrozí 15 miliónová pokuta. Možnože sú tam ďalšie veci, o ktorých ani neviem, že to mesto niekomu dlhuje, ale to sú úplne normálne veci, zo života. Zo života. Aj keď, možnože možno hovoriť o tom, že nakoľko je morálne si nárokovať 14 miliónov náhrady škody od mesta, na ktorom som predtým zarábal nejaké roky. Ale to je všetko na tom človeku, čo si to uplatňuje. To ťažko takýmto ľuďom vstupovať do svedomia. Čo je ale dôležité je, že mesto si musí ochrániť svoj majetok. Možnože, možnože dostane sa mi kritiky za to čo teraz poviem, ale ale podľa môjho názoru treba ochrániť majetok mesta lebo exekútori sú chamtiví. Sú veľmi draví, poznám to zo života, poznám to z práce, a neberú ohľady absolútne na nič. To znamená ak by vznikla pohľadávka voči mestu, to je jedno či oprávnená alebo neoprávnená, či je morálna alebo nemorálna to neriešme, ale vznikne pohľadávka voči mestu tak ten exekútor siahne na to najcennejšie, čo mesto má. Na čo siahne tomuto mestu? Siahne na mestské lesy.

Mestské lesy je hodnota 2,5 miliardy. Ktoré mesto má takýto majetok? A my si ho jednoducho nevieme ochrániť . Takže ja som žiadal primátora, prednostu, predsedu najsilnejšej politickej strany, aby založili mestské lesy do banky, aby zobrali úver. To je jedno aký, symbolický úver. Dôležité je, aby tam bola, aby tam bola…

Galovič: …vecné bremeno…

Harvánek: …vecné bremeno, aby tam mala banka, aby to bola nejaká slušná, prvotriedna banka, nie že to potom niekomu tá banka predá,  aj keď si myslím že takú nájdeme na Slovensku dnes, ktorá by takýto kšeft urobila. Takže tie mestské lesy treba jednoducho založiť. Ja využijem aj túto reláciu na to aby som ich na to opäť verejne vyzval, lebo viete, myslíte si že mám vplyv, že dokážem všetko, ale napríklad ja ich nedokážem prinútiť, aby toto urobili. Ale nikto nevie prečo. Hej? Nechcem hovoriť o tom, že majú svoje záujmy, prečo nechcú, aby to bolo založené, chcú aby to niekde skončilo... určite nie. Nič také som nepovedal. Akurát nedoceňujú to riziko, a to nebezpečie, ktoré tu hrozí.

Galovič: Tak možno je to aj tým, že nie všecia poslanci podnikali, možno nepoznajú až tie exekútorské práva, alebo možnosti, možno je to aj tým, že ako vy hovoríte, že to podceňujú, troška, nie?

Harvánek: No asi nedoceňujú to riziko, ktoré tam vzniká, a myslím si že toto treba spraviť, tak dúfam že táto relácia tomu pomôže.

(prepis a zvýraznenie - PB.OTVORENE.SK)


Zajtra, teda v piatok 29. októbra sa bude konať mimoriadne mestské zastupiteľstvo, na ktorom budú poslanci na druhý pokus prijímať rozpočet mesta. Ktorý okrem iného obsahuje aj založenie budovy vojenskej správy ako záloha banke, pričom úver sa má použiť pre mestské športové kluby. Je možné, že ide o podobné know-how, aké navrhuje Ľubomír Harvánek pre mestské lesy: založiť lukratívnu budovu ako zálohu banke, aby sa uchránila pred exekúciami. Pôžička môže byť relatívne smiešna - ide o to, aby na budove spočívalo vecné bremeno, ktoré zabráni jej exekúcii.

Nie som ekonóm a o dlžobách a hroziacich exekúciách mesta viem len to, čo bolo zverejnené. A hoci názor Ľubomíra Harvánka beriem s rešpektom, nepovažoval by som za zodpovedné, keby mu poslanci slepo dôverovali a zrealizovali ním navrhnutý scenár. Ale tiež by bolo vrcholne nezodpovedné jeho odporúčania ignorovať, a zahrať populistickú hru na voličov "my budovu nezaložíme" - a o pár mesiacov o mestský majetok neprídeme predajom, ale exekúciou.

Predtým, než poslanci odsúhlasia alebo zamietnu nejaký takýto úver, mali by vedeniu mesta, a najmä mestskému právnikovi a ekonómovi, položiť nasledovné otázky: 

1. Aká je reálna hrozba exekúcií v jednotlivých sporoch teraz, a v najbližších troch mesiacoch? Ktoré spory sú v stave, že rozhodnutia o prehre mesta sú vykonateľné a prípadné odvolanie nebude mať odkladný účinok?

2. Aké sú iné možnosti ochrany mestského majetku? Najmä, aké sú predpoklady stavu hotovosti na účtoch mesta v novembri, decembri a januári? (Exekútori v prvom rade siahajú na financie na účte, to je najjednoduchšie.)

3. Ak dospejete k názoru, že riziko exekúcií je reálne a iný spôsob ochrany, než vecné bremeno, nie je realizovateľný: na čo sa použije čiastka z úveru? Sú naozaj Mestské športové kluby investíciou, ktorá má zaručenú návratnosť? Nebolo by výhodnejšie pôžičku od banky použiť napríklad na zateplenie školských budov, kde sa dá so značnou istotou zaručiť, že investícia sa vráti v úsporách, a teda nedôjde k "prežratiu pôžičky"?

 (Všimnite si, že neodporúčam klásť otázku "kto do takéhoto stavu mestské financie priviedol". Dokonca pred jej položením varujem - zákonite sa to zvrhne na obviňovanie, namiesto spoločného hľadania východiska z rizika.)

Ak  uvedené otázky nedokážu položiť súčasní poslanci, mali by sa na to v diskusii pýtať kandidáti, ktorí chcú prevziať vedenie tohoto mesta po novembrových voľbách.

Mimoriadne zastupiteľstvo venované rozpočtu sa bude konať zajtra od 14.00 - pozvánku a podklady si môžete stiahnuť tu:

http://www.povazska-bystrica.sk/oznamy.phtml?id6=51&module_action__0__id_info=21431

Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 19:10
Myslím že v TV rozhovore má dotyčný pán pravdu.Jeho zamestnanec (rozumej poberajúci plat) a zároveň totožny zamestnanec mesta (rozumej tiež poberajúci plat) už rok študuje katastrálne mapy mestských lesov v lokalite Hornej Marikovej. Sám,dobrovoľne,aj fyzicky......myslím si,že hľadá spôsob,ktorú časť mestských lesov založiť.Snílkom odkazujem,aby ich ani nenapadlo,že sú chystané pre nejakého veľkopodnikateľa.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 19:51
Veď práve. Harvánek môže aj zlatými slovami hovoriť, keď sa všeobecne vie, ako "vymieňal" a vydržiaval pozemky od štátnych lesov! Kto mu teraz uverí?

Lenže o mestské lesy môže mať záujem aj Tóno Haviar, o nič menší predátor.
A iní, o ktorých ani nemusíme vedieť.

Je to naozaj tučné sústo, a v čase finančnej neistoty sú nehnuteľnosti najistejším kapitálom, istejším ako euráčiky alebo doláriky!

Pozrime sa však na našich skvelých poslancov, ktorí o tom budú zajtra rozhodovať.
Ktorí z nich spĺňa súčasne tri podmienky:
- nedá sa kúpiť za pár šupov
- je schopný prekuknúť prípadný podvod
- má odvahu upozorniť ostatných a zabrániť škode.

Nech sa pozerám ako pozerám, keď tam aj niekto má čosi v hlave, tak buď hrabe pre seba alebo nemá gu...ráž.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 21:18
školské budovy a ich zateplenie je fuč. úrad pre obstarávanie zastavil ťaženie HANTA ....
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 19:51
K rekonštrukcií škôl treba povedať, že je tu podozrenie, že úradu pre verejné obstarávanie to bonzlo vedenie mesta. Vraj urobili verejné obstarávanie naschváľ zle, lebo peniaze odložené na spolufinancovanie už dávno minuli a báli sa priznať to péred poslancami.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 22:02
      V Hornej Marikovej na konečnej zastávke autobusovej linky, v časti Ráztoka, vzniká niečo podobné ako bola kedysi medializovaná kauza Donovaly, Mestské lesy sú tam všade okolo. Tatam je pôvodná architektúra, tatam je minulý pôvab tejto osady. Žiadne pôvodné materiály, drevo, kameň, šindle. Beton, železo, mramor, nevkus, megalomanské stavby vedľa stavieb v pôvodnom štýle, no skrátka hnus! Bolo to krásne miesto, teraz tam škoda chodiť!
     Čakám, že v tejto časti Hornej Marikovej niekto, ako najorginálnejšiu stavbu postaví niečo také ako stredoveký kamenný hrad s vežičkami. V tom prípade by sa mu okolité !Mestské! lesy a háje hodili.
     
Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 22:05
Mestké lesy su na 99percent predané info z MsU ide oto ako to podať verejnosti.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 23:40
Ako predané? Ak by to teoreticky bola pravda, treba sa opýtať - prebehlo výberové konanie alebo elektronická aukcia? Ak nie, bolo by možné kúpno-predajnú zmluvu súdne napadnúť a dosiahnuť jej anulovanie? Prípadne pohnať zodpovedných pred súd za pochybenia pri správe zvereného majetku?
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 19:53
Mestské lesy nie sú predané, pretože odpredaj môže schváliť len zastupiteľstvo a to sa nestalo.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 28.10.2010 21:50
Ako ochrániť parky pred nenásytnými podnikateľmi, ktorí na mieste parkov budujú parkoviská, napr. pred bývalým Spoločenským domom v Strojárenskej štvrti?
Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Čtvrtek 28.10.2010 21:57
Z tlače:
Verejné zasadnutie, na ktorom sa bude rozhodovať o odvolaní primátora Považskej Bystrice Miroslava A. a viceprimátora Stanislava H. v kauze falšovania verejnej listiny sa uskutoční ešte do komunálnych volieb.
Konkrétny termín nájdete na:
 http://povazska-bystrica.otvorene.sk/forum
Anonym píše:
Čtvrtek 28.10.2010 22:56
V povazskej bohatych ludi vsetci ludia nenavidia...takze vase konstruktivne riesenie p.smatana spocivajuce v tom ze predsa len sa zamymsliet nad tym na co harvanek upozornil ma zaujalo a myslim si,ze treba dat velky pozor na to co poslanci teraz spravia - respektive nespravia...
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:02
Vážení, založenie majetku mesta nie je teraz potrebné. Pokiaľ by sa aj veritelia rozhodli siahnuť na majetok mesta, všetko má svoje legislatívne predpisy a samotná exekúcia by trvala minimálne pol roka. Mesto nie je súkromný podnikateľ, v prípade samosprávy to nie je také jednoduché urobiť. Nové vedenie mesta a poslanci majú čas riešiť tento problém ešte deň pred prípadnou exekúciou. A myslím si, že noví majú na to morálne právo, oretože toto vedenie celý nevýhodný úver minie ešte do volieb na zaplatenie faktúr, ktoré neplatia už vyše roka. Prázdna kasa, jeden aj druhý úver minutý, lehota splatenia úveru je do roka, vysoké úroky, to celé sa rovná aj tak tomu, že o majetok prídeme tak či tak.
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 00:26
tí istí pseudoposlanci a pseudopodnikatelia sa znova uchádzajú na 1 deň v roku a to volieb o vašu priazeň, aby potom na vás 4 roky prdeli, predávali vám chodníky, zadlžovali a kradli.

super a tupci ich budú naďalej voliť.
stačím im hodiť kosť z celej kravy a sú spokojní
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 08:59
Toto je mozne asi naozaj len v Povazskej Bystrici a moja mienka je,ze to hranici so skandalom!!!
Jedna sa o to, ze spolok Cerveneho kriza v Povazskej Bystrici je spoluorganizator predvolebnych akcii pana Kucmu, ktory je zaveseny na snurke od gati panov Briestenskeho a Janasa (obaja SMER).

Cerveny kriz je apoliticka organizacia!!! Co ma toto znamenat?!? Vedia o tom na ustredi???
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 09:31
Vyzva pre pani Markovicovu , riaditelku Uzemneho spolku Cerveneho kriza v Povazskej Bystrici.
Pani riadtelka,
verejne sa distancujte od akcii poriadanych panom Briestenskym a panom Kucmom a dajte stiahnut logo
Cerveneho kriza z plagatov ich akcii !
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 07:46
Pridite aj vy darovat krv a pomozte: http://www.i-televizia.sk/noviny_4.php
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 11:32
Poprosim Vas, nepiste tu klamstva a nezavadzajte ludi! Akciu organizoval Studentsky parlament PB pri prilezitosti Studentskej kvapky krvi 2010.
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 11:41
Alebo zavadza niekto iny a pod uslachtilym cinom a s organizaciou, ktora ma byt apoliticka si vytrieskava politicky kapital... co ma spolocne Cerveny kriz a Mladi Socialni Demokrati-odnoz Smeru na cele s Briestenskym???
redakcia
redakcia píše:
Pátek 29.10.2010 11:48
Prosím pošlite plagát akcie, nech si môžu čitatelia urobiť vlastný názor.
redakcia@pb.otvorene.sk
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 17:58
Plagát akcie BKD action (bowling, kalčeto, karaoke, disko) je na facebooku... Veľmi pekne označený logom Mladých sosiálnych demokratov.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 07:43
A mame tu aj prispevok z akcie Studentska kvapka krvi 2010: http://www.i-televizia.sk/noviny_8.php
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 19:00
Tak to malo byt spojene s mobilnym odberom krvi! A nie s prezentaciou pofidernych ludi ako su Janas, Briestensky a dalsi...
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:34
Chudáci študáci sú celkom pekne manipulovaní...
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 17:51
Včera bola akcia Študenrského parlamentu vo SWIM CLUBE - podpísaní Kučma a Briestenskí - vôbec nie sú členovia študentského parlamentu! A medzi zneužitými chudákmi študentmi sa objavili hráči Janas so Sobčákom! No a vrcholné číslo - večer tam vošiel Sulík - predseda parlamentu! Prečo tam neboli novinári?! Kedy máme šancu vidieť predsedu NRSR medzi ľuďmi v P.B.?
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 07:53
Zoznam clenov Studentskeho parlamentu a vedenia SP: http://sp.povazska-bystrica.sk/index3.html
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:33
Kučma je tam dvakrát... Ako člen za strojárske a ako čestný člen... On minulý rok maturoval (tak by nemal byť členom stredoškolského parlamentu) a tento rok KANDIDUJE! A Briestenský tam pochopiteľne tiež nemôže byť. On sa im tam len pchá, lebo tvrdí, že pomáha študentom organizovať. No neviem, asi im moc nedôveruje! Maturoval pred rokmi, mal by si asi ísť hladať starších kamarátov...
anonymko
anonymko píše:
Čtvrtek 04.11.2010 01:26
Kučma momentálne zastáva post ako četný člen ŠP. A nieje to stredoškolský ale mestský študentský parlament
Anonym píše:
Čtvrtek 04.11.2010 09:24
Aha, takže sú tam aj zástupcovia bystrickej univerzity? Majú tam zvláštnu hierarchiu - čestný člen by mal byť pozývaný na akcie a nie, aby sa tam predvádzal v predvolebnej kampani...
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:08
Mal si byťna akcií OZ lokálpatriot, Sulíka by si tam síce nevidel, ale videl by si tam spolu s ostatnými občanmi ich ministra kultúry ako prišiel robiť kampaň svojim mestským kandidátom a Lokálpatrioti vraj ako apolitické združenie sa na to nechalo zneužiť.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 08.11.2010 13:12
Čítam že niektorí diskutéri sú pápežskejší ako sám pápež. Združenie Lokálpatriotov sa naozaj stretlo s ministrom kultúry Danielom Krajcerom, vo veci založenia múzea a galérie v budove Považskej knižnice.
Mali ho snáď odmietnuť? Čo sú to za bigotné predstavy.
Áno, združenie Lokálpatriotov je zo stanov nadstranícke. (Nerozumiem pojmu "apolitický" - to môže byť len človek, ktorý úplne kašle na veci verejné).
To však predsa neznamená, že sa bude vyhýbať predstaviteľom štátu a samosprávy len preto, lebo ich do funkcií dali politické strany!
Ako by potom mali dosahovať svoje ciele? Nestretnú sa s ministrom, alebo je zo SaS, a nebudú rokovať s primátorom, lebo kandidoval za SMER?

Takže, žiadne zneužitie sa nekonalo. Konalo sa pracovné stretnutie, akých ešte Lokálpatrioti absolvujú množstvo. Vlády a strany sa menia, ale vzťah k vlastnému mestu zostáva :-)

Anonym píše:
Pondělí 08.11.2010 18:50
Lokálpatrioti majú veľkú šancu dosiahnuť veľké veci - minister má v pláne konzerváciu bystrického hradu aj so zázemím - súvisiace múzeum, predajňa suvenírov a artefaktov. Už musia len dúfať, že vyhrá Krajcerov kandidát, lebo napr. s členom Smeru by asi komunikoval ťažšie.
Lokálpatrioti dostali kontakt priamo na ministerskú kanceláriu, sľúbené bolo i kontaktovanie SNG, aby sa do bystrice vrátili umelecké diela.
Anonym píše:
Pondělí 08.11.2010 23:47
No a tí gramotnejší si kontakt priamo na ministerskú kanceláriu nájdu aj sami na internete. Aj na francôsku, ak treba :)
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 08:44
Len tí najgramotnejší ale vedia, že nie je kontakt, ako kontakt, že? To, čo majú teraz patrioti, je KONTAKT s veľkým K.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 04:35
Až na to že Lokalpatrioti sa snažia o múzeum v PB nie o hrad. K čomu sa minister vyjadril že nevie k tomu povedať nič k múzeu tak radšej budú rokvat s Janasom čo sa k tomu vie vyjadriť ako to múzeum dosiahnuť, ako s ministrom čo nevie povedať k ich snahe nič.
Takže Kirsch nie je ich kandidátka. A nebudú dúfať že Kirsch nevyhrá lebo Kirschov minister nevie povedať nič k múze iba k hradu, teda Kirscha bude voliť združenie hrad nie Lokalpatrioti.
Lokalpatrioti budú voliť každý koho chce.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 08:42
Trošku to zjednodušuješ. Lokálpatrioti nie sú hlúpi a snáď neodmietnu hrad s múzeom. Snáď nie sú spolok snažiaci sa získať len vojenskú správu... Podľa mojich vedomostí im minister povedal, že sa na problém pozrie a zistí, čo sa dá robiť. Janas im môže sľúbiť budovu, no minister vie do nej zabezpečiť technológie a hlavne vrátiť do nej exponáty. A to Janas nemôže. Ak majú lokálpatrioti rozum, šancu využijú. Budú sa snažiť získať čo najväčší príspevok zo 150 milionov eur, ktoré chce Krajcer použiť na Slovensku na obnovu kultúrneho dedičstva. A už vidím, ako o tom jedná z nejakým smerákom... (-:
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 17:58
Bože, toľko kravín v 4 vetách :)
...A teraz, tú o Červenej Karkuľke.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 08:33
Musí to byť?: No ako chceš...:
Červená Karkuľka (ďalej len ČK) mala chorú babičku, lokálpatriotku. Išla jej zaniesť zopár dobrôt, aby ju potešila. V lese striehli všelijaké hnusoby - bolo ich tuším pätnásť. Všetky sa snažili dostať babku pod svoj vplyv. Najlepšie sa darilo Chalupkovi, lebo babka už ležala v ňom. Keď prišla ČK k Chalúpke, zistila, že stav je vážny. Jurčík ponúkol zdravotnú starostlivosť, čo vystrašilo ČK i babku. Dali rozum do hrsti a zvolili jediné správne riešenie - naložili babku do vrtulníka a mastili do Bratislavy. A to jej zachránilo život. Z kraja lesa jej mávali 14 kandidáti, ktorí si išli hľadať iných, ktorým by ponúkli svoje nezištné služby... A kandidovali všetci, až kým nepomreli. Béééng.
Anonym píše:
Středa 10.11.2010 08:58
Trocha humoru nikomu neublíži - len sa nesnažte čítať nejaký "text" medzi riadkami, hlavne tí čo sú na to naučení z čias súdruhov...
Nič sa nestane ak sa počas kampane aj trochu zasmejeme - na plač bude dosť času po voľbách, keď sa prevalia ďalšie "betónové" zmluvy, ktoré po sebe zanechá súčasné vedenie mesta, a ktoré budú zase platiť všetci občania mesta.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 18:09
Nie Lokalptrioti sa nebudu politicky zapredávat jednej strane.
Už sa uvedome nie je to spolok o politike preto nezatahujme ich do politiky a nevyužívajme to.
Chcel by to oficilne stanovisko Lokalpatriotov.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 18:30
Nijaké zaťahovanie! Ale ako sa to dá mimo politiky? Taká cesta neexistuje. Veď aj oni sami si pozvali kandidátov a dali im po tri minúty... To nebola politika? Načo ich teda pozývali, keď chcú byť mimo politiky? Ak chcú niečo vybaviť, tak len cez primátora. A to JE politika.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 18:36
Ked pozveš všetkých kandidatov na primatora a maju rovnaku otázku na ktoru maju odpovedat su všetci na tom rovnako alebo niekdo je uprednostený ?? asi nie vyhodu nedali nikomu. Ked ideš volit je to politika? teda radšej nejdem volit lebo volby su politika?
 
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 09.11.2010 18:49
Politika je "vec verejná".
Kto robí veci verejné, zákonite prichádza do kontaktu s politikmi.
Patrioti si pozvali na svoju schôdzu všetkých kandidátov, a spýtali sa ich, ako budú riešiť požiadavku na vybudovanie mestského múzea.
Každému dali rovnaký čas.
Kiež by sa takto nadstranícky správali všetky spolky v meste! Stále je u nás bežné "koho chlieb ješ/kto ti platí kanceláriu a mzdu/ toho pieseň spievaj."

Asi treba zaviesť pojem "stranícka žiarlivosť". Každá strana by chcela, aby občania spolupracovali len s ňou, a s inými nie.

Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Úterý 09.11.2010 21:07
Súhlasím. Sám som sa toho stretnutia zúčastnil a môžem potvrdiť, že celá akcia lokálpatriotov bola veľmi dobre zorganizovaná a veľmi korektne a NADSTRANÍCKY vedená.
Asi zatiaľ jediná...
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 20:33
Zaujímať sa o politiku nie je nič zlé... Lokálpatrioti chcú zostať bokom - to tiež nie je nič zlé. Ani že si pozvali kandidátov, ani že sa stretli s ministrom. Lokálpatrioti sú ókej. To len vystrašení anonymovia vyvodzujú blbosti.
Len jedna poznámočka - zopár členov Lokálpatriotov kandiduje. Len aby bolo jasno. Je to v poriadku.
Jedna rada lokálpatriotom - nesnažte sa nasilu stáť bokom! Potom nič nevybavíte. A nevyhýbajte sa politike. Nehanbite sa za to, že rokujete s Janasom či Kirschom. Máte dosť rozumu na to, aby ste vedeli hodnotiť. A porozumieť šanciam. Nielen Vašim, ale pre celé mesto. Veľa šťastia všetkým.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 09:46
Tiež som sa zúčastnil stretnutia ministra kultúry s Lokálpatriotmi a príde mi zarážajúce ako sa tu niekto snaží anonymne bagatelizovať význam tohoto stretnutia a pritom bezostyšne prekrúca ministrove vyjadrenia.
Takže rád by som uviedol na pravú mieru niektoré nepresnosti. Predovšetkým sa minister vyjadril, že si vybral
región Považskej Bystrice (konkrétne hrad Bystrica) ako jeden z dvoch, ktoré budú zahrnuté do nového projektu
obnovy kultúrneho dedičstva, v rámci ktorého prebehnú ďalšie konzervačné a rekonštrukčné práce na hrade, tak aby mohol byť bez rizika ohrozenia sprístupnený verejnosti a súčasne sa vybuduje určité "informačné zázemie o histórii hradu". Toto všetko bez ohľadu na to, ako dopadnú komunálne voľby.
Čo sa týka budovy vojenskej správy a možnosti zriadenia mestského múzea - tu jednoznačne deklaroval len to, že nevie v danej chvíli povedať aká bude zo strany ministerstva podpora tejto myšlienke, lebo to vo veľkej miere závisí práve aj od výsledku komunálnych volieb, a od toho kto bude budúcim partnerom ministerstva v ďalších rokovaniach na túto tému, a na koľko bude pre neho tento budúci partner dôveryhodný a akceptovateľný.
Toľko k vyjadreniam ministra kultúry.
Takže tu rozhodnú o ďalšom postupe v otázke mestského múzea práve aj občania mesta - mierou svojej účasti v komunálnych voľbách a voľbou samotnou.
Ja osobne sa opatrnosti ministrových vyjadrení nečudujem - ruku na srdce, všetci vieme, čím dokázali považskobystričania "presláviť" svoje mesto aj na celoslovenskej úrovni a už sme si pomaly zvykli na to, že vrcholoví predstavitelia Slovenska sa bez ohľadu na príslušnosť k tej, či onej časti politického spektra, nehrnú do podpory komunálnych politikov v Považskej Bystrici. (viď nedávne slávnostné otváranie mestskej estakády a separácia predstaviteľov vlády) Je naozaj najvyšší čas to zmeniť!
Okrem toho by som bol rád, aby sa hneď v začiatku stopli nejaké snahy vyvolať "rozkol" v radách združenia Lokálpatriotov, hoc aj na téme či treba viac podporovať obnovu hradu, alebo budovanie mestského múzea.
Aj Považské Podhradie je mestskou časťou Považskej Bystrice a hrad je majetkom mesta, či sa to niekomu páči, alebo nie. To že je kultúra v meste dlhodobo "podvyživená" cítime všetci intenzívne aj na absencii mestského múzea, hlavne po tom, čo expozície vlastivedného múzea boli najskôr "presunuté" z kaštieľa v Orlovom do Jasenice, aby sa napokon aj odtiaľ stratili do nenávratna depozitov VUC.
A na záver trocha optimizmu pre všetkých občanov: tešme sa na ďalšie pripravované aktivity združenia Lokálpatriotov, ktorým podporu prisľúbil aj minister...
Jednoducho spolu pre Bystricu urobíme viac, ako keď sa bude hrať každý len na "svojom piesočku".
Roman Bátora
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 19:35
Janas a Briestenský s červeným krížom? To už hádam nie. Doteraz títo dvaja ani nevedeli čo červený kríž znamená, že sa nehanbíte, fuj.
Anonym píše:
Pátek 29.10.2010 23:55
Mestké lesy su na 99percent predané info z MsU ide oto ako to podať verejnosti.

Práve preto to teraz podal vo svojom prejave Ing.Harvánek Ľubomír.

Treba sa informovať u Ing. Nováka Milana-prednostu P.B.

Teraz je už jasné prečo tam bol Harvánkom pán Novák nasaden.
Majetok za 2,5 miliardy, dostane Harvánek za 5 miliónov eur.
To je ten náš chlebodárcá-Vivat Harvánek,Vivat..............
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 01:11
Ty si skutocne taky kreten alebo sa na debila iba hras ? Aktualna info z MU-mestske lesy niesu predane a na podnet Harvanka sa zalozia jednej z najlepsich bank v SR aby bolo na nich vecne bremeno a uz ich viac nemohol nikto kupit..!!
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 02:28
na podnet Harvanka sa zalozia jednej z najlepsich bank v SR
-----------
...a to je ktorá, prezraď prosím ťa!
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 09:03
Treba sa informovať u pánov Sulíka, Hladkého, Sopčáka a Harvánka.
Rokovanie o tej banke už prebehlo, možno Ti to povedia.
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 09:31
Sulík a Hladký rokovali verejne s podnikateľmi, boli tam skoro všetci, okrem Harvánka (asi sa nechce nijako verejne prezentovať). Sobčáka nikto nevolal, je bezvýznamný. Hovorilo sa o podpore kandidáta Kirscha a pomoci pre Považskú Bystricu. Najsilnejšie sľuby dal na prekvapenie vraj Bugár, ktorý presne pomenoval, ako sa dá pomôcť. Je jasné, že napojenie na centrum štátu v Bratislave podnikateľov zaujíma. Preto sa začínajú odvracať od Janasa - nie je zaujímavý, v Smere neznamená nič. A Smer aj tak nemá nijaké možnosti pomôcť.
Jedna zaujímavosť - stretnutia sa zúčastnil aj Ivan Štefanec, vysoký predstaviteľ SDKÚ, ktorý jasne podporil kandidáta mimo "ich" koalície. Miestne SDKU stratilo podporu svojej vlastnej centrály.
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 18:14
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 20:33
pozrel som si to a som milo prekvapený - konečne nejaký záujem o bystricu! vyzerá to tak, že podnikatelia sú fakt naštvaní a dávajú sa dokopy! takú partiu nie je hocikedy vidieť pokope! Predseda NRSR, podpredseda, šéf výboru (Štefanec - SDKU!!!), dvaja poslanci... Janasa a Péliho môže šľak trafiť! Body pre Kirscha!
Ján Kňažko
Ján Kňažko píše:
Neděle 31.10.2010 21:49
Zasa Sulík a spol sľubuje a tak ako aj vo veľkej politike sa na nás .... Dopadne to tak aj s prísľubom pracovných miest od min.obr. Dobre vie že firmy musia vzísť z výberového konania. to ho chce zmanipulovať?!
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:38
Firmy musia výjsť z výberu - ale možno z takého, o ktorom budú tie firmy vedieť - a nie z nejakého oznamu na nástenke niekde na chodbe úradu. Toto sa ľuďom z podnikateľského prostredia páči - rovnosť šancí. Nie všetci potrebujú podvádzať a kradnúť.
Pozri si zľavu na diaľnice - zrazu 30% dolu? To čo ten Fico a Vážny vyjednali za cenu?
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 23:35
Samozrejme, že body pre Kirscha. Kde by sa Janas a spol zmohli, aby druhého najsilnejšieho muža republiky dotiahli do Bystrice? Sem už dlho nikto tak vplyvný neprišiel. A prečo aj? Veď na Bystricu sa vďaka mínusom, ktoré terajšie vedenie narobilo, každý díva cez prsty a úplne ju prehliada. To mi chce niekto nahovoriť, že Janas, ktorý je v rebríčku záujmu vlastnej strany (SMER) v druhej stovke záujmu by to dokázal? Ťažko. A čo domáca bystrická scéna SDKÚ? Vlastná centrála im zavrela v Bystrici kanceláriu. Takýto nezaujímaví a rozhádaní komunálni "politici" SMER-u a SDKÚ majú nášmu mestu pomôcť a vytiahnúť ho z bahna, do ktorého sa zabára? Zase musím povedať, že ťažko a skonštatovať: Body pre Kirscha.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 00:37
úúúúplne si ma presvedčil... oni chodia do Bystrice, aby ju vytiahli z bahna, ááááno... a teraz tú o siedmich trpaslíkoch...
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 00:45
Si mal už dávno spať, keď chceš rozprávky.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 11:06
Pozri si napriklad toto: http://www.i-televizia.sk/archiv_8.php

Aj minister obrany Galko je ochotny pomoct Bystrici...
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 19:56
ani Šulin, Gaľko, Fico, Štefanec, PB z biedy nevytrhnú. Tí ju môžu akurát podojiť, ak ešte sa bude dať z čoho. Toto sú všetko len kecy!!!
To, že sa Kirch obsmŕda okolo nich, to ešte z neho dobrého primátora nespraví. Veď to isté robil pred 4 rokmi Adame s ficom. A kde sme teraz???
Kirch nie je je dobrý kandidát, a naviac je to biely somár niekoľkých podnikateľov dirigovaných Stachom a kol.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 22:00
Netreba aby Galko a a ktokolvek pomáhal PB.
Sačí aby majitelia TV Považie a ITV sami požiadali o zrušenie zmluv z mmestom-ročne ostane 7 mil SK v kase.
-Chudovského aby stiahol žaloby.
-Lackovič,Bros a Cingel nech doplatia za POVBYT
-Mesto nech zruší právnych zástupcov ktorým platí mraky penazí Péli a Fogaš
-Megavaste nech odstupi od zmluvy a smeti a čistenie bude robiť mestská spoločnosť.
-prestať odrbávať ludí že treba založiť majetok aby bol v bezpečí- taku haluz som už dávno nepočul.
-nebrať uvery na bežnu prevádzku ktorá negeneruje peniaze pretože potom sa to dá brať ako jasný zámer lacno prísť k majetku.
Takže ak chce niekto pomôcť som večšinu dufam vymenoval...ak niekto vie ešte o niečm dalšom kludne dopíšte....

Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:20
Bratislava prišla podporiť kandidáta na primátora.Aké jednoduché rozprávať o kvalitách kandidáta,ktorého pán Sulík ani nepozná.Najlepšie to vidno na poslancoch SAS.A pomoc Pov.Bystrici,pán Sulík má rád srandu.Zvolíme primátora a po Pov. Bystrici ani pes neštekne.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:27
No čo, Ty vizionár, vyspinkaný?... A možno štekne! V parlamente ešte nikdy nebolo toľko ľudí z Bystrice a jej okolia. A všetci sú naviazaní na stranu, ktorej šéf dal sľub. Stačí na tom pracovať. Už nebudú musieť podnikatelia vybavovať príspevky pod rukou. Dá sa to aj oficiálne. Stačí málo...
Porozmýšľaj. A porozmýšľaj, čo ponúka napr. iný kandidát... Už Ti došlo?
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 10:11
Vážený,milý pisateľ ďakujem,že ste ukázali svoju úroveň.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 21:48
Janasko figu za nič nemôže, blokuje rozvoj mesta( výstavbu pred hotelom Manín, polyfunkciu na Strede pri MŠ: žeby kvôli rodičom, že tam bývajú, ďalej nákupné centrum OBI na rybníkoch) , aby sa on potom, keď bude primátorom, nabalil. Kirscher zase bude musieť byť všetkým vďačný, ktorí ho posunuli na primátora(Stachan, Harvy, a ostatní podnikatelia) Voľme radšej niekoho apolitického, ale schopného, lebo Bystrica pôjde ešte do väčšieho úpadku.
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 23:42
Ak Janas blokuje zabratie pozemkov pred Manínom, a zavezenie rybníkov kvôli obchodnému centru, tak body preňho.
Ale on žiaľ neblokuje. Len zahlasoval proti.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 12:22
To je tiež názor...
Ale načo sú nám nevyužité pozemky, striebro mesta, keď tam môže stáť : podzemné garáže, obchody, kancelárie, byty a pod. za podmienky zachovania zelene? Zvýši sa tým zamestnanosť, kúpna sila, ale hlavne sa tu začne čosi diať, a nie všetko negovať.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 06:27
uplne shlasim. ja by som dal hlas mladosti. a nie len co sa tyka volieb primatora ale aj volieb poslancov. treba nam viac mladych ludi v meste. ti nasi starci nam toho uz dokazali dost. treba ich odtial vsetkych vypratat ako stary opotrebovany inventar. a navyse uz nepouzitelny.
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 10:01
Veď napíš - koho!?
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 10:57
koho volit alebo vytrepat??? :-) na prvu otazku som dal navod, konkretnu osobu si najde kazdy sam a na druhu som odpovedal :-)
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 09:41
To fakt tam bol Štefanec? (((-: Tak to majú chlapci péliovskí pekne pohnuté(ppp)!
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 22:05
 NO pekne, SDKÚ je rozpoltené, možno padne aj koalícia SMER, KDH a SDKÚ pred komunálnymi voľbami. Janasko stráca body, pohneval si už veľa voličov, aj Smerákov svojou prehnanou ctižiadostivosťou,agresívnou politikou a závisťou. A nemôže sa zbavovať zodpovednosti za činnosť SMERU v meste, lebo sám aktívne prispel k tomuto marazmu, ktorý tu máme, ako člen a terajší predseda SMER-u.Viď jeho hlasovania v mestskom parlamente. Ozaj , a on bol overovateľ aj tej zfalšovanej zápisnice, za ktorú súdia primátora a viceprimátora. Takže bol pri všetkom, ale za nič nemôže?!
Do čerta s ním. Nech si ide naspäť učiť na tú druhotriednu Trenčiansku univerzitu, aj tak je len teoretik.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 21:57
suhlasim to co predviedol Janas a jeho stranicka banda na poslednom zastupitelstve presiahlo vsetky medze. Odhlasovat peniaze na marianske namestie napriek tomu ze to pan Kerul oznacil za totalne primitivny podvod a navrhol trestne oznamenie nema obdobu. Ja Janasa a jeho smeracku bandu volit urcito nebudem!!!
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 22:38
prečo Keruľ nepodal trestné oznámenie? Nebodaj mala pani Zlochová voľno?
Anonym píše:
Čtvrtek 04.11.2010 21:15
Aké ironické. Prečo útočíš na Kerula? On predsa upozornil ako kradne bystrická smeranka. Prečo nepodáš to trestné ty? Charakter mal byť Janas a ostatní smeráci keď tento podvod pre Sádeckého odhlasovali.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 22:36
Janas sa nemôže dištancovať od čohokoľvek, čo súvisí s činnosťou strany Smer - je predsedom strany, členom OR strany Smer, členom mestskej rady, je poslancom MZ ....
...s Jancom boli overovateľmi spornej zápisnice ... Nie to zaujímavé, že človek, ktorý overoveroval zápisnicu nebol ani obvinený a Haviar, ktorý zápisnicu ani nepodpísal, je odsúdený.
Od čoho sa Janas dištancuje od vlastného podpisu ...
od zákaziek, ktoré dohadzoval Sádeckému ... alebo od nepochopiteľných hlasovaní počas štyroch rokov ...?
Len tak zo žartu predstav si , že po štvorročnom volebnom období na poste primátora sa začne dištancovať od písomností, ktoré za štyri roky podpíše ... nájdeš silu vhodiť do urny hlas takému nespoľahlivému človeku ...
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 09:37
Tak toto je sila. Konečne tu niekto napísal, ako sa veci majú. Pán Janas, nehnevajte sa, môj hlas nedostanete. Alebo sa ja hnevajte. Vaše pocity a stanoviská sú mi už ukradnuté. Dali ste si vlastný gól a na ďalší prihrali Kirschovi.
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 23:06
Je jedno, či sa volá Kirsch, alebo Janas. Nuly vždy zostanú nulami. A je jedno či sa obtierajú o Sulika, Bugára, či Fica.
Dobrým príkladom je ujo Adame.
Bystrica potrebuje svojprávneho človeka, nie bezduché figurky.
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 23:23
Nenaznačuj, menuj svoj tip. A nezabudni, že čím viac núl za tebou stojí, tým si väčšie číslo.
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:13
Z tohto stretnutia budú profitovať akurát tak miestny podnikatelia. Čo vám to ešte nedochádza?!
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 21:46
podnikatelov v PB je kolko????
madarov? pretože most v PB každý chápe ako madarsku stranu a môžu tam napísať čokolvek....a Kirsch kedže bol personálny manager ma tiež nejako neoslnuje....ja by som sa moc nevytešoval....a mimochodom toto mesto aj tak padne do cross default... takže je to jedno...
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 09:47
tak sed doma na rici a nesťažuj sa
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 14:44
ja sa nestažujem....ale chytí nás to všetkých ked budu pýtať o 60% vyššiu dan z nehnutelnosti....
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 18:23
ale sťažuješ, šak si prečítaj, čo si napísal. Ja hľadám funkčného kandidáta - s napojením na centrálne riadenie štátu, nezaťaženého minulosťou, aj s podporou ľudí, ktorí niečo dokázali (podnikateľov). Je tam jeden - na "K" - ale určite nie Karol. Ani Kubík! (-:
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 09:49
prečítaj si zoznam 15 kandidátov - už je uzavretý, ponuka je jasná. a vyberaj. Skutočná šanca na zmenu a zároveň kontakt na vládu - len Kirsch. Či sa Ti páči, alebo nie...
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 14:48
vláda tu zajtra nemusí existovať....to za 1.
Za 2 primátor má robiť zo zdrojmi,ktoré vyrobí mesto a nie že mu dá štát!!!! to by sme už uplne dopadli,čiže neviem čo s tým má vláda a kontakt na nu....takých kandidátov je plné Slovensko....to mi pripadá ako za komunistov,ked nemáme tak vláda dá dotáciu :-)))) Čo si myslíte že za Kirscha tu budu holuby padať z neba či ako.....mesto je zadlžené a je jedno kto sa stane primát, aj tak je dosť možné že bude len cvičená opica pre veritelov....!
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 18:19
Vidím, že rozumieš veci. Takže zhrnutie - nakoľko mestský rozpočet je úplne v kýbli a budeme radi, ak sa to ustojí, treba akýkoľvek rozvoj sanovať z iných zdrojov. A tie sú všetky v Bratislave bez ohľadu na to, aká je vláda. Treba mať napojenie na tie zdroje. Kapišto?
Anonym píše:
Čtvrtek 04.11.2010 07:53
Ešte veríte politikom?Stačí sa pozrieť na plnenie volebného programu SAS.Keď vtáčika lapajú,pekne mu spievaju.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 21:58
Jasné vláda si cez NBS tlačí eurá že,,,, Odkedy mestá dostávaju dotácie???? ked tak pôžičku....si pozri podobne mesto Prievidzu,,,,je totálne v hnoji...a kto jej pomáha,ved takýchto miest su na slovensku stovky..a všade su voliči...len nechápem že stále skáčete na tu známu hru že potom sa PB pomôže ked tento a tento vyhrá ha ha ha....jednoducho Kirscha bysom nevolil absolutne slabá osobnosť...
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 22:00
Jasné vláda si cez NBS tlačí eurá že,,,, Odkedy mestá dostávaju dotácie???? ked tak pôžičku....si pozri podobne mesto Prievidzu,,,,je totálne v hnoji...a kto jej pomáha,ved takýchto miest su na slovensku stovky..a všade su voliči...len nechápem že stále skáčete na tu známu hru že potom sa PB pomôže ked tento a tento vyhrá ha ha ha....jednoducho Kirscha bysom nevolil absolutne slabá osobnosť...
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:18
A v čom nám Kirsch alebo vláda pomôže? Eurofondy sú už rozdané, nový balík sa bude rozdeľovať až v roku 2015. Len Boh vie, kde títo už budú. Prosím ťa, nemáš dostatočné ínfošky, ale jediné čo máš sú ružové okuliare.
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 23:42
k 2.11.2010 21:46 Pozorne som čítal tvoj názor a som nadšený. Hlavne ten cross default ma dostal.... A mimochodom, čo si chcel napísať? Skús jednou vetou.(fefe)
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 22:16
Ak Bugy niečo spojí, tak Bratislavu so Šamorínom ...
Anonym píše:
Středa 03.11.2010 09:57
Niečo pôjde aj sem - aby nasral Slotu - 30 km od jeho kráľovstva
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:24
Pochybujem, že Béla niečo pre nás vybaví. Ani keby mal naštvať Jana. Ten vždy vybavoval pre juh. Čo si už nepamätáš, že 80 percent fin. zdrojov z eurofondov v minulom období za jeho ministra išlo na juh Slovenska maďarským starostom?
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 09:16
Čo tu zas šírite paniku! Nikto nič nepredal a snažia sa vyhnúť Dexii - zmenil sa jej majiteľ a je tam podozrenie na isté riziká. Teraz pred voľbami sú všetci posratí a neurobia nič.
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 09:23
Sú na to dva pohľady - buď ten pekný Harvánkov, alebo... Zoberieme malý úver, na malú nehnuteľnosť... Zabezpečíme neskutočne drahou protihodnotou. Potom stačí trošku nesplácať a banka si to vezme a predá ďalej. Alebo sa kúpi pohľadávka, pošle exekútor... Zlých možností je tiež dosť!
osobne si myslím, že je lepšie je mať lesy bez akejkoľvek záťaže, podnikať s nimi a pracovať - generovať zisk. Dnes sú tieto tak strašne hodnotné lesy len ničím - zisk, ktorý produkujú, je blízky nule... Aspoň ten oficiálny...
Buďme v strehu!
Anonym píše:
Sobota 30.10.2010 18:41
Veľmi trefná pripomienka.
Pomaly je jasné, prečo rokovania o ms. lesoch sú neverejné a prečo tam nechcú púšťať Ševčíka. Ten zrejme ako lesný inžinier by im moc videl karát!
Anonym píše:
Pondělí 01.11.2010 15:37
Treba dať pozor na spoluvlastnícke podiely v týchto lesoch!
Podľa súdneho rozhodnutia, ktoré som mala v rukách, Okresný súd Považská Bystrica vyvlastnil menšinových vlastníkov a všetky pozemky daroval Bielemu Potoku a.s.-Ing. Harvánkovi Ľubomírovi v Obore PRUŽINA-TŔSTIE.
Pozor Občania Maríkovskej doliny aby sa nestali z Vás bezemkovia.
Dnes máte lesy a zajtra už budú patriť nášmu
 Ing.Harvánkovi-Buďte v strehu!!!
Ing.Harvánek vodu káže a víno pije.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 06:50
po precitani celej diskusie som si este viac uvedomil, ze to co sa deje v PB sa moze skoncit len tak ze vymenime celu tuto generaciu nasich akozepolitikov... za 12 nase mesto upadalo cim dalej tym viac a nizsie a nizsie az si neviem predstavit kam by to oni mohli este dotiahnut. preto by som chcel oslovit vsetkych ludi v PB a jej mestsky castiach aby svoj hlas dali mlademu primatorovi a poslancom. len oni to mozu zmenit. komu este zalezi na PB a je hrdy, ze je povazskobystrican a chce vidiet ako sa znovu PB rozvija a napreduje by sa mal 27.11.2010 vydat do volebnej miestnosti a odovzdat tam mladosti... moj hlas pojde p. Firitovi. je to clovek co uz sa nemohol pozerat na to ze sa nasi poslanci len hadaju kto komu a co ukradol (vlastne vsetci a nam) a rozhodol sa vo svojom mladom veku (ktory je myslim si vyhodou) kandidovat a pokusit sa zastavit upadok nasho mesta a postupne sa snazit opat najst vzostupnu tendenciu. pozrime sa na mesta okolo nas Zilina, Bytca, Puchov atd. tieto mesta sa oproti PB rozvijaju milovymi krokmi. bohuzial PB uz niekolko rok spi hlbokym spankom.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 09:46
Idem s Tebou voliť! Ale: takých kandidátov, čo sa už nemôžu pozerať, je tam 10... A Firit je na to najmenej pripravený. Energický, ale vetroplach bez základných vedomostí.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 10:37
A nestojí za ním tím poslancov. Bez podpory v zastupiteľstve nespraví nič.
Jeho kandidatúra je taký milý prejav nespokojnosti mladých a športovcov.
Ale aspoň zoberie hlasy Jurčíkovi, ktorý je škodca a dlhodobo hrá práve na športovcov.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 13:12
Ak majú športovci rozum - a majú! - tak sa pozrú na výsledky Jurčíkovej práce! A má po hlasoch...
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 18:28
uvidime, ked pride s programom ci je nepripraveny alebo nie. treba tam mladost. razantnu zmenu.
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:31
Ale nie takého (Firit), ktorý hovorí, aby ho ľudia volili, že bude sranda. Tej sme si užili dosť, keď vystúpil terajší primát.Podľa mňa je jedno či je mladý alebo v strednom veku. Konečne to musí byť manažér a nie lekár, historik, učiteľ, personalista,len športovec alebo zverolekár. Prvoradý je MANAŽÉR!!!
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 22:23
súhlasím že by to mal byť manažér & ekonóm a nie personalista, ekológ veterinár, učiteľ, lekár a iné profesie ktoré sú síce prospešné ale nepatria do riadenia mesta ako primátor alebo poslanec, aspom teraz nie v tejto dobe ked mesto je pred krachom, neviem si predstaviť ako mesto by riadili keby išlo o ekonomické, techncké záležitosti. Vážim si každej profesie ale bol by som nerád aby sa dostali do vedenia mesta, ako príklad uvediem kandidátov z nemocnice. nemocnica pred krachom , tej pomôcť nevedia, alebo nechcú a mesto by vedeli zvládnuť ???? Sú tam profesie kandidátov - doktorov, sestričiek, dokonca sestričiek s doktorátmi ktoré by chceli spasiť PB. Sú to kandidáti širokého politického spektra a preto nekritizujem politické strany a ale jednotlivých kandidátov z lekárskeho prostredia, ktorí si pestujú a zväčšujú svoje ego kandidátkou. PS: čosi podobné je aj s učiteľmi.
Anonym píše:
Pondělí 08.11.2010 07:50
...a preto nekritizujem politické strany a ale jednotlivých kandidátov z lekárskeho prostredia,...
--------------
Omyl!
Za každého kandidáta na kandidátke politickej strany je zodpovedná POLITICKÁ STRANA. Samotný kandidát bez jej súhlasu by asi kandidovať na jej kandidátke nemohol. To je hádam logické, nie???
Lenže politickým stranám nejde vo väčšine prípadov o kvalitu, ale množstvo. Preto účelovo siahajú po lekároch, a to len preto, lebo vedia že títo prichádzajú do kontaktu s ľuďmi - voličmi intenzívnejšie, ako ľudia z iných profesií, a preto sú zvoliteľnejší. A výsledkom je, že tu máme Adameho, Karásska, Kaveckú, Karasa, Gregušovú, hlási sa Stainer a ďalší...
Nič proti lekárom, ale ich pomer v zastupiteľstve je neúmerný a trúfam si povedať, pre zdravé fungovanie mesta vyložene škodlivý. Agame, Karásek sú toho žalostným príkladom!
Jediné riešenie je cieľavedome lekárov na kandidátkach IGNOROVAŤ!
A taktiež ignorovať všetkých, čo tam už boli, a nič nedokázali ako trebárs Jurčík, Pekár, Tomanová... alebo vyslovene škodili, napr. Haviar, Kubovič.
Ináč sa dostane znovu tam, kde sme aj teraz.
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 21:49
SCI FI -napreduje...a z čoho pokladna je vybrakovaná.... a čo sa týka mladost-pochabosť....to je to isté čo títo len nazaťažená minulosť....čiže zbytočná volba....ale kampan si rob dalej Firit...ved kde inde :-)
Anonym píše:
Úterý 02.11.2010 22:39
hahahaha. Firit chodi na forum kde su prihlaseni uzvatelia. s tebou anonymom, ktory je proti vsetkemu a vidi len ako sa co neda a vsetko je zle sa komunikovat neda.
Anonym píše:
Neděle 07.11.2010 20:34
Je jedno kde Firit chodí, je jedno že je to Firit. Principiálne, mladí ľudia sú fajn, ale ešte nech sa učia , naberajú nové skúsenosti a potom o taých 10 rokov nech kandidujú na primáta.
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 10:27
Inzerát: TITANIC hľadá plavčíka. Značka: 3 týždne pred potopením. Viac na:

http://www.povazska-bystric[…]le_action__0__id_info=21586
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 15:40
Výstižné! Ak nastúpi na post primátora mesta somár, ktorý zastaví bežiace súdne spory a začne mimosúdne konania potopí sa ihneď !
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 17:13
To si snáď robia prdel... (-:
Anonym píše:
Úterý 09.11.2010 17:47
Iba o jednom spore súčasného vedenia rozhodoval NS SR, čiže nezvratne je ukončené iba jedno konanie vedené proti MTS s.r.o. – žaloba o určenie neplatnosti Koncesnej zmluvy zo dňa 15.12.2006.
NS SR rozhodol v prospech Mesta PB, že zmluva je neplatná . Na základe predmetného rozsudku Mesto PB nie je povinné plniť zmluvu s predpokladanou hodnotou zákazky 6.638. 784 – EUR / 200. 000.000 Sk./ Tieto prostriedky sa z rozpočtu mesta vynaložiť nemusia.
V súčasnosti beží konanie o určenie neplatnosti zmluvy. Konanie na prvom stupni bolo rozhodnuté v neprospech Mesta PB . KS rozhodnutie prvostupňového súdu potvrdil , zrušil však výrok o prisúdených trovách konania vo výške 234 430.56 – EUR, ktoré mesto nebude musieť vynaložiť. Mesto podalo podobne ako v prvom, aj v tomto konaní dovolanie na NS SR.
 Nenávidené, neschopné vedenie svojou tvrdohlavosťou zachránilo Mestu iba 6.638. 784 – EUR / 200. 000.000 Sk. Tieto prostriedky mesta , by bez súdneho sporu skončili na účtoch spoločnosti MTS s.r.o.
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 20:18
Terajšie vedenie mesta fakt nemusím, tých prúserov narobili ajájáj..Ale ak toto je pravda, tak majú u mňa +, ale nie bezvýznamné. 200 milionov Sk je slušná suma
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 22:34
Nie je to iba o spore, o ktorom rozhodoval NS SR. Hysterické reakcie Lackovičovom, košiari začali keď si uvedomili, že :
 - dvesto miliónov, ktoré mali skončiť na účtoch MTS s.r.o. sú v nenávratne a zmluva s Chudovským patrila k najlepšie "ošetreným ".
 - väčšina žalôb "opúšťa" KS Trenčín - kde nemajú Lackovič a spol. žiadny dosah
 - ak sa na post primátora dostane Haviar alebo Adame - dotiahnu súdne konania, mimochodom jediný u koho je záruka, že dotiahne súdne spory a nepristúpi namimosúdne dohody je Haviar,
/vyplýva to zo spôsobu postoja, v tzv. kauze falšovania /
 - Panika v košiari L.L je opodstatnená, pretože je jednoznačné, že zmluva s ITV -vypovedateľná iba jednou stranou je neplatná od začiatku, čiže Konečný prehrá v konečnom dôsledku všetky žaloby ošetrené pani L na súdoch Trečianskeho kraja...
Fakt, že začali zmätkovať bolo jasné, okamžite po zverejnení kandidátov na post primátora, traja nezávislí kandidáti / Haviar a Adame - Smer sa od nich dištancuje, Ševčík je skôr truc podnik ... a dvanásť Lackovičových koní ...
- Lackovič bol presvedčený, že zabezpečil odtok peňazí z mestského rozpočtu na dlhé roky, odhliadnuc od faktu, že vedeniu zanechal 35.000.000. úveru, ktoré mali byť použité údajne na rekonštrukciu plavárne .... / rekonštrukcia stála údajne 55.000.000 mil. Sk/ a množstvo sporov, ktoré dopadnú podobne ako s bývalým prenajímateľom hotela Manín ...
Financie Mesta PB je sú v dezolátnom stave podľainformácií zverejnených v celoslovenských médiách, Mesto PB obsadilo v súvislosti s úverovým zaťažením desiatu najniššiu priečku v celoslovenskom rebríčku ....

  
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 22:38
oprava: financie Mesta PB nie sú v dezolátnom stave, podľa informácií ...
Anonym píše:
Sobota 13.11.2010 00:06
Predchádzajúci príspevok určite písal človek zvnútra mestského úradu, alebo právnik ktorý na tom pracoval.

Žiaľ podpora Haviarovi z toho trčí a to znižuje dôveryhodnosť príspevku.

A toto? "traja nezávislí kandidáti / Haviar a Adame - Smer sa od nich dištancuje, Ševčík je skôr truc podnik ... a dvanásť Lackovičových koní ..."
to by ani kôň nezožral. Tak dobre na tom Ľuboš nie je, aby potiahol 12 kandidátov.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 22:09
:-)))) Vy ste zachránili tak velké houby a nie 200 mil... Takéto hlody som tu už dávno nečítal.
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 18:25
Udivuje ma p.Smatana ze si tak odborne dokazete ohodnotit majetok p.Harvanka. By ma zaujimalo z akych podkladov ste vychadzali ked ste hned v uvode prispevku zaradili tohto podnikatela medzi miliardarov.. Je tento clanok o majetku alebo o tom co ten pan rozpraval v TV?? Alebo ta vasa obmedzena hlava nepozna rozdiel medzi obratom a ziskom???Evidnetne nie. Vy nie ste novinar , ucitel, ani nejaky kvazi poradca jednej bezvyznamnej pani....Ste chudak a chudakom ostanete zavistliva nula s mastnymi vlasami co nikdy nic nedokazala....tento vas portal je nechutny bulvar primitivny tak ako aj jeho autor teda vy p. Smatana
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 18:26
Udivuje ma p.Smatana ze si tak odborne dokazete ohodnotit majetok p.Harvanka. By ma zaujimalo z akych podkladov ste vychadzali ked ste hned v uvode prispevku zaradili tohto podnikatela medzi miliardarov.. Je tento clanok o majetku alebo o tom co ten pan rozpraval v TV?? Alebo ta vasa obmedzena hlava nepozna rozdiel medzi obratom a ziskom???Evidnetne nie. Vy nie ste novinar , ucitel, ani nejaky kvazi poradca jednej bezvyznamnej pani....Ste chudak a chudakom ostanete zavistliva nula s mastnymi vlasami co nikdy nic nedokazala....tento vas portal je nechutny bulvar primitivny tak ako aj jeho autor teda vy p. Smatana
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 18:38
Bravoooooooooooooo
Anonym píše:
Čtvrtek 11.11.2010 19:13
No, keď sa na to pozrieme len tak, plus-mínus, sám Harvánek tvrdí, že má ročný obrat 9 mld. sk.
Pri nejakej tej 15-20% marži (čo je v obchode štandart), tak tú miliardu Harvánek už dávno zarobil.
Alebo niekomu ešte odovzdáva nejaké desiatky? :)))
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 11:30
oni nepochopia zisk z obratu a teda opodstatnenost Vasich slov, nakolko su to krcmovi prispievatelia,alebo najpravdepodobnejsie len jeden prispievatel....
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 12:51
Do tej krcmi chodis asi ty aj so Smatanom ......a podla tychto slova si na rovnakej urovni....zisk z obratu???? cize podla teba je len obrat a zisk??? a naklady ? energie?? mzdy?? dane??? aha sak to vy neplatite....pardon...tu nejde o to kolko zarobil ale o to ze niekto o sebe tvrdi ze je bojovnik za prava novinar a neviem co a jeho retorika je hlboko pod priemerom...keby bol miliardar tak sa tu s vami ani nezahadzuje a nezatvara podniky v KE a podobne...ale to je fuk tu islo o to co kto pise ako hned v titulke ohodnoti to o com v tej obmedzenej hlave nema ani pojmu.....ale nevadiii to polka z vas marikovcov nikdy nepochopi na to sme si zvykli...ale o tom VS vzdelanom cloveku som si vzdy myslel nieco ine ale tieto clanky to je ubohost...
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 18:59
Ak Ľubomír Harvánek vyjde na televízne obrazovky vedenie Mesta ako aj občan musí spozornieť....zacíti neprimeraný zisk ....

Súdne spory Mesta PB sú pre pána Harvánka, španielskou dedinou. O čom chce hovoriť ,a čo chce riešiť človek, bez akejkoľvek znalosti práva, ktorý neovláda základy bežnej právnickej terminológie ? .... / pozri nedeľnú Lampáreň a pochopíš, že nie je schopný vyriešiť seriózne ani reklamáciu materiálu, ktorý predal/
 Mimochodom nebodaj si pán Harvánek zaspomínal , ako v konkurze od JUDr. Loduhu za 1,6 mil. Sk - , čo činila odmena správcu konkurznej podstaty, areál futbalového štadiónu – ohodnotený na 39. 000.000 - Sk?
 Ak mestu vznikne pohľadávka mesto, bude fakturovať ....prípadne sa domáhať zaplatenia pohľadávky žalobou na súde. Pán veľkopodnikateľ mal podľa všetkého na mysli ak mestu vznikne záväzok, tak v takom prípade ho mesto bude hradiť ... ak bude mať pocit, že sa je záväzok neoprávnený, podá na súd žalobu . A skôr než bude vydané právoplatné uznesenie / také voči, ktorému nie žiadať opravný prostriedok/ nie je možné majetok mesta predať v exekúcii. Je možné brať vážne podnikateľa, ktorý nerozozná pohľadávku od záväzku po dvadsiatich rokoch podnikania?
 Mesto PB vedlo proti spoločnosti MTS s.r.o. dva spory .Ak by si pán veľkopodnikateľ preštudoval tabuľku s prehľadom súdnych sporov zverejnenú vedením Mesta PB . Zistil by , že nezvratne je ukončené iba jedno konanie vedené proti MTS s.r.o. – žaloba o určenie neplatnosti Koncesnej zmluvy zo dňa 15.12.2006.
NS SR rozhodol v prospech Mesta PB, že zmluva je neplatná . Na základe predmetného rozsudku Mesto PB nie je povinné plniť zmluvu s predpokladanou hodnotou zákazky 6.638. 784 – EUR / 200. 000.000 Sk./ Tieto prostriedky sa z rozpočtu mesta vynaložiť nemusia.
V súčasnosti beží konanie o určenie neplatnosti zmluvy. Konanie na prvom stupni bolo rozhodnuté v neprospech Mesta PB . KS rozhodnutie prvostupňového súdu potvrdil , zrušil však výrok o prisúdených trovách konania vo výške 234 430.56 – EUR, ktoré mesto nebude musieť vynaložiť.
Mesto podalo podobne ako v prvom, aj v tomto konaní dovolanie na NS SR.Za verejné obstarávanie mestu nehrozí žiadna pokuta nakoľko mesto, tender riešilo prostredníctvom firmy na to určenej.
Ak mestu vznikne pohľadávka mesto, bude fakturovať ....prípadne sa domáhať zaplatenia pohľadávky žalobou na súde. Pán veľkopodnikateľ mal podľa všetkého na mysli ak mestu vznikne záväzok, tak v takom prípade ho mesto bude hradiť ... ak bude mať pocit, že sa je záväzok neoprávnený, podá na súd žalobu . A skôr než bude vydané právoplatné uznesenie / také voči, ktorému nie žiadať opravný prostriedok/ nie je možné majetok mesta predať v exekúcii. Je možné brať vážne podnikateľa, ktorý nerozozná pohľadávku od záväzku po dvadsiatich rokoch podnikania?
Založiť v banke mestské lesy s cieľom zriadiť vecné bremeno, za účelom ako ho popísal pán Harvánek sa v trestnom zákone hovorí ako o podvode. Založiť v banke mestské lesy s cieľom zriadiť vecné bremeno, za účelom ako ho popísal pán Harvánek sa v trestnom zákone hovorí ako o podvode.
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 21:02
Alebo ti to niekto len nadiktoval ?? :-)
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 21:28
Prečo nemám odvahu ísť do televízie? Nepoznám osobne ani súčasné, ani bývalé vedenie mesta,nekandidujem za primátora a netúžim po fleku na mestskom úrade... mám rád slobodu, názor si dokážem urobiť vo vlastnej hlave, aby mi nemusel nikto nič diktovať ...
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 22:18
ked už mudruješ tak NS SR potvrdil rozsudok Okresného sudu...ohladom koncesnej zmluvy. Dalej si zabudol dodať že tá koncesná zmluvsa bola na niekolko rokov lebo to vyzerá že mesto ušetrilo 200 mil čo je kravina pretože v tej koncesnej zmluve mali vybudovať za svoje osvetlenie a mesto malo platiť splátky. Čiže ušetrenie 200 mil je hypotetická suma. Mesto bude musieť osvetlenie rekonštruovať čiže danu sumu minie aj ked netvrdím že v tejto výške.
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 23:15
Skúste si odpustiť urážanie diskutérov, radšej sa zamyslite nad slovnou zásobou pána miliardára, vnútorný hlas mi hovorí, že študent s obdobnou slovnu zásobou, by mal problém vôbec zmaturovať, aj u Smatanu ... a hoci si Smatanu vážim toto bol riadny úlet...
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 23:29
Vždy bol koňom a zostane nim ... menili sa iba jazdci ...
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 23:36
odovzdáva .... ten prepis rozhovoru s Harvánkom ma vrátil do detstva ...spomienka na rozprávku "Cisárove nové šaty", len nemal kto zakričať, že cisár je nahí ...
Anonym píše:
Sobota 13.11.2010 12:52
Tieto urážky sem podľa znenia textov píšu dvaja ľudia a ja sa čudujem, že to Harvoš nerieši cez policajtov,alebo ešte zaujimavo to vyriešil prima Stachan s cyklistom Remsom - polismeni zo žiliny povedali že dostal železnov tyčov a viac tu o Stachanovi nepadlo ani slovo :))
Anonym píše:
Sobota 13.11.2010 13:34
TAKZE TY TVRDIS ZE PRIMA STACHAN SI OBJEDNAL NAJOMNYCH BITKAROV???

AK JE TO PRAVDA TAK HO POVAZUJEM NIELEN ZA TUNELARA ALE AJ ZA PRIMITIVNEHO AGRESIVNEHO MAFIANA!!!
Anonym píše:
Sobota 13.11.2010 15:35
ze tu niekto pise len prezyvky niektorych podnikatelov a je to len take trepanie dve na tri,ale zaujimave je ze ravenakove meno v plnom zneni bez prezyvky sa tu zvesela vypisuje a sklonuje s urazkami a pan smatana to nechava tak - nie je to protizakonne ? ?
Anonym píše:
Sobota 13.11.2010 15:46
Prečítal som si článok aj diskusiu a nenašiel som tu urážky na Harvánka.
Najsilnejšie urážky tu v diskusii boli na Smatanu, od toho človeka čo tvrdil že Harvánek nie je miliardár :-)
Prehliadol som niečo?
Anonym píše:
Neděle 14.11.2010 23:53
prehliadol ... kúpu areálu futbalového areálu a tú minulotýždňovú reportáž v relácii "Lampáreň" kde riešili "Raven" v súvislosti s dodávkou nekvalitnej strešnej krytiny a vybavením reklamácie" .... a drístanie o sporoch v relácii odvysielanej na TV Považie ... a pán Harvánek nemá šancu to ani žalovať .... holý fakt ...
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 11:52
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/lamparen/49160

Lampáreň č. 1, je to v druhej polovici relácie.

Žalovať asi bude druhá strana, nie Raven.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 01:01
dozvedel som sa ze Janovi R. rozmlatili hlavu a ma s nu problemy. Tak mu treba. Je uspesny+imteligentny isto nema kedy vypisovat P******y ale ze si pustil k telu nejakeho mladeho hajzlika co neuniesol ze mu odmietol podporu do volieb. hadam sa pouci ak vyzdravie !
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 12:21
Takže skoro zabil človeka ???!!!
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 19:05
Mňa udivuje, že miliardár si pletie pohľadávku so záväzkom a Smatana zálohu s bankovou garanciou .... a Galovič zákon o exekútoroch a exekučnej činnosti pomenoval exekútorské práva . Prečo chce niekto viesť odbornú debatu ak neovláda základnú terminológiu a fakty súvisiace témou, o ktorej ide diskutovať....
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 22:11
Prečo chce niekto viesť odbornú debatu ak neovláda základnú terminológiu a fakty súvisiace témou, o ktorej ide diskutovať....
-------------------------------
Lebo u Mogoňov je to tak.
Niekto sa snaží zakryť komplexy, niekto chce vyzerať dôležitý, a tak :)
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 22:41
ďakujem za vysvetlenie ...
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 22:49
Za málo. Rado sa stalo.
... A máte vyhranený vkus :)
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 23:05
nad vkusom príliš neuvažujem, ... Vaša reakcia bola príjemným odľahčením diskusie
Anonym píše:
Pátek 12.11.2010 22:59
Autorovi z 18:26:
Takže Harvánek nie je miliardár a predsedníčka vlády je bezvýznamná pani.
No to si ma moc nepresvedčil.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 12:01
Po prechode na euro, už veru miliardárom nieje.
Už len milionár!!!
Tím utrpelo jeho ego a jeho ješitnosť.

Miliardový obchod sa mu nepodarilo zrealizovať nakoľko ho miliardár Mitall obabral.
Prajem veľa zdravia pán Harvánek,budete ho potrebovať.
Dúfam že z Vás nespravia nesvojprávnú osobu???
Anonym píše:
Čtvrtek 02.12.2010 13:40

Autor(ka) Anonymný používateľ 11. 11. 2010 18:25
Udivuje ma p.Smatana ze si tak odborne dokazete ohodnotit majetok p.Harvanka. By ma zaujimalo z akych podkladov ste vychadzali ked ste hned v uvode prispevku zaradili tohto podnikatela medzi miliardarov.. Je tento clanok o majetku alebo o tom co ten pan rozpraval v TV?? Alebo ta vasa obmedzena hlava nepozna rozdiel medzi obratom a ziskom???Evidnetne nie. Vy nie ste novinar , ucitel, ani nejaky kvazi poradca jednej bezvyznamnej pani....Ste chudak a chudakom ostanete zavistliva nula s mastnymi vlasami co nikdy nic nedokazala....tento vas portal je nechutny bulvar primitivny tak ako aj jeho autor teda vy p. Smatana


Pán Haladej, vaše tvrdenia ktoré tu píšete svedčia o Vašom IQ.
Ako SBS-kár u pána Harvánka, koľko krát ste zastrašoval ľudí?
Počula som o Vás že ste dobrý karatista, ale ako človek ste jedna veľká nula- ktorá sa tlačí do análného otvoru svojho chlebodárcu.
Pán Haladej, budte na seba opatrnejší aby Vás ruka zákona nepotrestala za Vaše skutky ktoré robíte v mene Vášho sponzora.
Prajem veľa úspechov vo Vašej kariere SBS-kara Ravenu a.s.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.12.2010 13:23
Haladej bude hviezdiť ako politológ a nie ako SBS-kár.
Takých ako je Haladej si narobil Harvánek už niekoľko desiatok.
Z veľkých núl sa postupom času stanú veľký odborníci.
Tak sa robí veľká politika.
Srarý mazák Harvánek to už dávno vie.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.12.2010 20:04
Dokedy tu budú anonymne vypisovať šašovia ktorí nevedia ani gramatiku ale snažia sa iných špiniť, dovtedy bude táto stránka nedôveryhodný bulvár.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.12.2010 21:21
Kámo, tak sa zdá, že čo sa týka interpunkcie, máš ešte značné rezervy :)
Anonym píše:
Pátek 10.12.2010 07:44
Prečo mu to píšeš tak odborne. Veď on si aj tak mýli interpunkciu s interrupciou.
Anonym píše:
Pátek 10.12.2010 08:39
Aha tak spravme cenzuru čo! No asi nie píš si čo chceš aj si za to zodpovedaj.
Anonym píše:
Sobota 11.12.2010 13:40
Ten Haladej je veru zaujmavá osôbka + i-Y.
Na každého raz dôjde, ani mamon ako su peniaze na všetko nestačia- pravda pán Haladej???
Určite bude zaujmavé sledovať karieru SBS-károv RAVENU a.s.
Anonym píše:
Sobota 11.12.2010 16:49
Anonym sem napísal: "Dokedy tu budú anonymne vypisovať šašovia ktorí nevedia ani gramatiku ale snažia sa iných špiniť, dovtedy bude táto stránka nedôveryhodný bulvár."

Dve poznámky.
1/ Anonymný šašo, ktorý neodlišuje články od diskusie pod článkami, tiež úroveň nezvyšuje.
2/ Ktoré médiá sú na Slovensku najvplyvnejšie? Markíza a Nový Čas. Prečo asi?
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 13:29
 K vraždám malo dôjsť v kancelárii SBS Security 3. Zakopali ich pri Tajove.Jozef Filip, zastrelený pri Liptovskej Tepličke v septembri 1994: Černák ho považoval za informátora polície. Po strele do hlavy ho zakopali do pripraveného hrobu.

Jozef Štefan, zastrelený pri Hronskom Beňadiku v decembri 1994: Zastreliť ho mal Černák s nebohým M. Lábošom. Počas jazdy ho strelili do brucha a hlavy, z auta vyskočili a zapálili ho.

Pavol Lenárt, zastrelený v Banskej Bystrici vo februári 1997: Zastreliť ho mali v Černákovej kancelárii. Jeho spútané telo našli v aute pri obci Budiš.

Milan Šipoš a Emil Potáč, zastrelení v Banskej Bystrici v marci 1997: K vraždám malo dôjsť v kancelárii SBS Security 3. Zakopali ich pri Tajove.

Gustáv Slivenský, zavraždený v Poprade v marci 1997: Expolicajta dopichali a zaživa mu odrezali hlavu. Na hlavu nasadili policajnú čiapku a položili ju na auto.

Marián Karcel, zabitý v Kynceľovej v júni 2000: Svedčil proti Černákovi. Ten si mal jeho vraždu objednať z basy. Karcela zastrelili pred domom zo samopalu.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359