Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Ako dopadol internetový prieskum spokojnosti obyvateľov Považskej Bystrice s verejnými službami?

Ako dopadol internetový prieskum spokojnosti obyvateľov Považskej Bystrice s verejnými službami?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 15.06.2008 15:38
Účastníci prieskumu sú nespokojní najmä so stavom miestnych komunikácií, nakladaním s komunálnym odpadom a udržiavaním čistoty v obci. Spokojní sú najmä s činnosťou umeleckých škôl a Centra voľného času.
Tento prieskum realizoval študent Ekonomickej fakulty UMB Banská Bystrica Jozef Mikšovský a zúčastnilo sa ho 92 anonymných respondentov.

Graf spokojnosti občanov s jednotlivými oblasťami služieb:

2754474.png

Legenda:
A Nakladanie s komunálnym odpadom
B Správa a údržba miestnych komunikáci
C Udržiavanie čistoty v obci
D Správa a údržba verejnej zelene
E Správa a údržba verejného osvetlenia
F Mestská hromadná doprava
G Činnosť Centra voľného času
H Činnosť PX Centra
I Činnosť základných umeleckých škôl

S kompletnými výsledkami a odporúčaniami prieskumu sa môžete oboznámiť na webovej stránke Jozefa Mikšovského http://povazskabystrica.weebly.com/prieskum.html
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 16.06.2008 18:23

Ktosi je za tento stav i zodpovedný, no keďže je dosadený nie na základe svojich kvalít, ale vzťahov s prednostom a primátom, všetko mu prejde. Už dávno mal tento útvar riadiť niekto iný.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 16.06.2008 21:25

Súhlasím- avšak v P.B. ešte bohužiaľ funguje socializmus, kde kvalita, konkurencia a pod. sú neznáme pojmy. Súdruh je dosadený vládcami a tak robí čo vie - on za to nemôže že je taký stav !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 09:25

Nemyslim si, ze anketa, na ktorej sa zucastilo 92lidu je vierihodna, ved nase mesto ma ovela viac ludi, ked sa chce niekto anketovat, tak nech je to celoplosna anketa, nie ze sa opytam znamich a rodinnych prislusnikov.... P. Miklasovsky asi nemal viacej casu a asi ani materialov, aby spravil adekvatnu anketu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 22:42

1) Anketa bola verejna a mohli ste sa jej zucastnit aj Vy... vid: http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/prieskum-kvality-verejnych-sluzieb . Ja som sa jej zucastnil a rozhodne nie som z rodiny organizatora ankety. 2) Anketa bola ako sucast bakalarskej prace, takze nieco "velke" sa od toho neda ocakavat. Realizacia celoplosnej ankety ako navrhujete by prisla na peknych par desiatok tisic. Ale isto,... mesto si ju moze zaplatit u nejakej profesionalnej spolocnosti. (mozno namiesto pridelovania odmien???) 3)Skor nez zacnete nieco bezhlavo kritizovat, prosim, zistite si nejake informacie.

Mashin

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Středa 25.06.2008 11:27

Ak je niekto spokojný s kultúrov v Považskej pod vedením pani super-najmúdrejšej,najinteligentnejšej,najdokonalejšej a jedinej ako sama tvrdí ktorá sa tomu rozumie superbohyne Kardošovej,tak má asi belmo na očiach. Pani Kardošová je tá najsprostejšia a najhlúpejšia osoba ktorá sa na takúto funkciu mohla dostat.Jej arogantné a povýšenecké správanie voči ostatným pracovníkom ktorí sa starajú o kultúru v meste je ozaj hodné jej prázdnej gumennej hlavy.Je to primitívna hlupana,ktorá svoj nedostatok v IQ zakrýva svojou nadradenostou z titulu svojej funkcie a pri svojej naivite nie je schopná rozlíšit tých čo niečo vedia od tých čo sa jej s úsmevom pchajú do análneho otvoru.Je to výsmech inteligencie v Bystrici,že táto osoba pracuje ako šéfka kultúry v meste! Hanba!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.06.2008 12:54

Kto by mohol byt napriklad tou spravnou osobnostou kultury v meste? Napada Vas niekto kvalitativne vhodny?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 22.07.2008 22:38

ktoré robia v PX-centre sú kompetentnejšie ako tá zakomplexovaná karikatúra.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.07.2008 16:27

Mala som moznosť niekoľko mesiacov pracovať v PX Centre. Je tam naozaj zopár šikovných "báb", ktoré by túto prácu zvládli kreatívnejšie, flexibilnejšie a úspornejšie, keby nemali nad sebou človeka, ktorý dohadzuje kšefty "tým svojim" . Jedna mladá šikovná kočka s adekvátnym vzdelaním /ako jediná/ dokonca dostala padáka, pretože šikovní v tejto BSP /brigáde socialistickej práce/ šancu nemajú. Poznám aj šéfku kultúry v Púchove a je pravdou, že sa tam stále niečo deje a stále niečo iné. V Pov. Bystrici sú to vystúpenia SZUŠ maželov Kardošovcov, Oto Weiter, Majda Paveleková.... repete.... Ešteže je aj DK, ktorý hľadá programy , na ktorých sa zarobiť jednoducho aj musí, lebo inak by skončili KO. Lenka Filipová bola skvelá. Považskobystričanom želám kultúrne plodnejšie dni.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 24.07.2008 11:20

Okrem Filipovej je a bolo v kulturáku hovno, ved to tam aj cítiť zo záchodov, je to tam na grcanie ... Ja si predstavujem pod menom Dom kultúry dáky kultúrny stánok a nie to čo z kulturáku zostalo...

PS: Apropo ešte tam chodia Radošinci a to je tak všetko.... Takže kultúra v kulturáku v PB skapíňa pomaly ale iste...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 23.07.2008 20:56

To už by bol lepčí aj oný Tóno Chupek, ako tá Milka!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 24.07.2008 18:30

zeby to bolo s kulturou v PB az tak zle? ved pred fontanou sa stale nieco deje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 25.07.2008 08:13

Stále sa niečo deje, sem tam rozbitá flaša a časom možno hlava - od tej flaše... a kde je Mestská polícia ? ,tak tá ma iné veci na starosti - rada obúva naše auta - papučami....

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Čtvrtek 26.06.2008 11:00

Nepoznám predsa všetkých ludí ktorí sa zaoberajú kultúrou,takto predsa nestojí otázka,problém je vtom,že kultúru robí osoba ktorá na to nemá absolútne vzdelanie a o charakterových vlastnostiach ani nehovoriac.To je ako keby niekto poukázal na to že šofér autobusu je opitý,ale mohol by to urobit iba vtedy keby mal vodičské oprávnenie na riadenie autobusov.Ved to je nezmysel.Myslím,že v Považskej je dostatok inteligentných a charakterovo morálnejších ludí ktorí by to zvládli,a hlavne nemuseli by byt členmi Smeru.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 11:09

Suhlasim s panom Briestenskym ze tato osoba je absolutne nevhodna na kulturu.Pani Kardosova je clovek z hlboko zakorenenymi diktatorskymi sklonmi,s neuctou k podriadenym rovnajucou sa bohorovnosti.Mal som moznost pracovat s nou a preto dobre viem o com pisem.Jej chorobna posadnutost vlastnym egom zahmlieva realny pohlad na skutocnost.Je to vlastne chrobak TRUHLIK,ona tiez vsade bola,vsetko videla a vsetko najlepsie vie.Je to hanba spachana na kulture mesta,ale co ine sa dalo cakat od takeho vedenia na cele s primatorom ake mame.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 22.07.2008 20:34

a co je s kardosovou? uz som ju dva dni nevidel v TV

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 24.07.2008 19:21

vystriedal ju secondviceprimát Kubo. Pustím TV Hovažie a tam Kubo, prepenem TV Noriku a tam na moje veľké prekvapenie opäť Kubo. Čo sa zvolebnieva? Stať sa headprimátom bol predsa vždy sen Standa Haviara. Vari sa časy menia?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 11:20

Mala som moznost pracovat s pani Kardosovou a musim suhlasit s predchadzajucimi clankami v plnej miere.Bohuzial sa neda v celej krase opisat je samolubost v sebe samej a jej naozaj povysenecke spravanie.Viete ako to je: dajte ho.no na policu a bude si mysliet ze je lekvar.Ospravedlnujem sa za tieto slova,ale inak sa to vystihnut neda.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 14:58

Posobi to tak, ze p. Kardosova nema dobru reputaciu. Vsimol som si v grafe, ze cinnost umeleckych skol je na tom najlepsie. Pracuju tam slusny ludia a dari sa im. Kulturu by mali teda robit ludia moralne a spolocensky zreli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 04.07.2008 23:22

Sorry, ale okrem hip hopu nie je v považskobystrickej kultúre nič nové. Ani po poldruharoku nevie vedenie mesta a tobôž nie vedenie PX Centra prísť s niečim novým. Kopíruje sa stále Lackovičov model kultrúry a neviem, či je to na chválu Lackoviča, alebo na hanu súčasného vedenia. V každom prípade by sa samoľúba pani riaditeľka mohla pozrieť do susedného Púchova, kde sa robí kultúra vari s pätinovými nákladmi a päťnásobne kvalitnejšie. Smerácke tričko ale neschopákom vo vedení mesta nedovolí oceniť niečo, čo nemá logo SMER-u... Česť práci, súdruhovia!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.07.2008 20:43

ale ako sa vedia vychváliť, nově vedenie mesta a nimi podosadzovaní riťolezi si myslia, že šudia tie ich táraniny berú. Omyl, ľudia majú vlastní názor a za dva roky sa budete čudovať. Kto bude rozumnejší - popredu už nech si hľadá nejake miesto, lebo naraz bude veľký nával !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 20.07.2008 20:53

Cele vedenie mesta soji riadne za hovno

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359