Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / skutek / TV Považie: Rozhovor s Ing. Ľubomírom Harvánkom, generálnym riaditeľom RAVENu.

TV Považie: Rozhovor s Ing. Ľubomírom Harvánkom, generálnym riaditeľom RAVENu.

Autor: František Skutek Poslední změna: Pondělí 11.10.2010 13:53
[2010-10-11] TV Považie minulý týždeň odvysielala polhodinový rozhovor s Ľubomírom Harvánkom. Keďže táto regionálna televízia nemá svoje relácie na internete, a rozhovor obsahuje množstvo zaujímavých výpovedí o pomeroch v Považskej Bystrici, zverejňujem ho na tejto stránke. Aj keď Ľubomír Harvánek v rozhovore označuje PB.OTVORENE za "najtvrdší bulvár".

Rozhovor nahral neznámy občan a publikoval na YOUTUBE.

1. časť rozhovoru - zisk firmy RAVEN, podnikateľské začiatky Ľubomíra Harvánka...

2. časť rozhovoru - kritika internetových fór, označenie Ľuboša Lackoviča ako svojho priateľa, SNS a eurofondy, ako sa mali robiť dohody o diaľnici, problematika odpadov.

 

3. časť rozhovoru - eurofondy, voľby.

Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 10:33
konečne niekto pomenoval veci pravými slovami...!!
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 10:43
No to je skvele !!! tak Harvoš povie v relácii že mesto potrebuje poriadneho manažéra a každý to opakuje - Slota, Kirsch, Janas... a ja že čo zrazu každý po šestnástich rokoch vyťahuje to slovíčko manažér...
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 10:52
Harvoš vo vystupeni na tv povazi povedal co pocul od Slopu, ze sa tu nevybudovalo za 16 rokov okrem podchodu vedla vyskovej budovy vobec nic. A Slopa to v relacii na tv povazi znova zopakoval. No ja som tu vetu pocul prvy krat na tv povazi najprv od Harvosa a teraz od Slopu, takze je jasne, ze ti dvaja sa o tomto v munulosti bavili osobne.
  
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 12:22
Povedzte mi, čo z toho ste doteraz nevedeli.

Pre mňa bolo viac-menej nové len priznanie, že:
- Harvánek ovplyvňoval eurofondy cez Slotu
- existovala predvolebná dohoda medzi SMER a SNS, ktorú SMER nedodržal a preto im Belásová potom robila zle.

Všetko ostatné už stokrát zaznelo. Len nebolo podložené váhou Harvánkovho ročného obratu.
Že sú na mestskom úrade mantáci a smeti sa váľajú po meste a nemocnica je ovládaná politickými neschopákmi, to je pre vás objav?

Harvánek nepomenoval pravými slovami Lackovičove gazdovanie. Len hovoril o tvrdej ruke, ale pomlčal o POVBYTE, o Troch vežiach, o predaji námestia, o nevýhodných zmluvách s TV Marika. V 2006 to nebola zmena pre zmenu, ale silné odmietnutie Harvánkovho priateľa Lackoviča.

Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 10:50
Mal kandidovat ten stary ..ujo,teraz by som mu dal hlas.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 12:24
Len zúfalci túžia po tvrdej ruke. Mesto nie je súkromná firma.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 18:29
nekandiduje, sere na to...nic sa nezmeni - volby dopadnu tak ako vzdy - na hovno
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 12:35
Všimla som si zaujímavú vec. Počas celej dlhej relácie vidieť Harvánkovi len jednu časť tváre!

Iba v prvej časti rozhovoru v 46 sekunde ukáže Harvánek ľavú časť svojej tváre, keď ho Galovič predstaví.

Zvláštny výraz s okom zúženým do štrbiny.

Kliknite si na prvú časť rozhovoru a potiahnite gombík na čas 00:46, budete prekvapení.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 13:12
A vy, teta, čo zase riešite? Zase máte potrebu rozoberať jeho zdravotný stav? Nie je to úplne jedno, ako ktokoľvek, vrátane Harvánka, vyzerá ? Že sa už nato nevyseriete! Možno sa jedného dňa dočkáte aj vy a okolie vas podrobí nemilosrdnej kritike vasho vzhladu, zdravotneho stavu, rodinnych vztahov a financnej situacie ... ktovie, či vam nebude pripadat svet zly
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 21:12
Ano,treba rozoberat jeho zdravotny stav,ked navstevuje psychiatriu v Rakusku a takyto clovek ma potom nieco riadit v meste.
Anonym píše:
Úterý 14.06.2011 13:26
s tym uplne suhlasim...ten moze akurat tak sam seba riadit a nie mesto...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 14.06.2011 22:37
Po osobnom stretnutí s p. Harvánkom (hodina v TV Považie) musím povedať, že pôsobí ako stabilný sebaistý človek, ktorý má svoje emócie pod kontrolou.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 15:47
Musím povedať, že som zvažoval, že o vystúpení Harvánka na Považí napíšem článok. Nie som ani za, ani proti, teda lepšie povedané v niečom za, v niečom proti. Ak porovnám Harvánkové vystupovanie a vystupovanie ktoréhokoľvek mestského poslanca, jeho komunikácia o problémoch je oveľa lepšie stráviteľná. Výhodu má v tom, že nemusí vravieť o vlastných prešľapoch, ale v tomto prenose skôr hodnotí iných. Každopádne to má hlavu aj pätu. Po tomto rozhovore si vážim Harvánka minimálne ako úspešného človeka vo vlastných veciach a som presvedčený, že ak aj má čosi za ušami, tak gro jeho podnikania, názorov a sebadisciplíny je jeho šikovnosť. Na strane druhej mi bolo smiešne Ratlíkovo poskakovanie, ktorý niekedy chcel silou-mocou niečo zavaliť proti slobodným médiám, k pb.otvorene, atď, alebo len tak niečo povedať a podľa mňa sa nedokáže moderátorsky odosobniť, ale to je jeho problém.
V rozhovoroch okrem iného došlo aj na toto fórum. Odznelo tam, že toto fórum v určitom smere víri hladinu v meste a "štve" ľudí proti sebe. Keď som sa nad tým zamyslel, tak musím povedať, že cítim, aj keď sem pravidelne prispievam, že mnohé príspeky obsahujú neskutočnú nenávisť a tá sa šíri mestom. Stojím si však za tým, že tento webpriestor je ventil a využívajú ho ľudia, ktorí nenašli v meste žiadnu iný spôsob komunikácie s "očierňovanými", lebo sa naučili "radšej vydržať drby na otvorene" ako zodpovedať citlivé otázky. Ak hovorím za seba, tak viem, že ani Haviar ani Adame, ani stavbári, ani dohadzovači zakázok, ani nikto sa k tomu relevantne nevyjadrí a verejne nepristúpi na hodinu otázok a odpovedí. Radšej o sebe vyhlásia, že ľudia im chcú unblock zle a tým to končí. A preto im to vyhovuje takto. Nakydá sa, povedia, že ľudia im chcú zle a robia zle ďalej. Keby však hodinu otázok a odpovedí na konkrétne otázky zodpovedali vo vysielaní, nemali by sa na čo vyhovárať.
S čím ale súhlasím, že často je diskusia zvrhlá na začiatku, keď akýkoľvek nový človek nastúpi do verejného života a bez toho, aby ukázal aký je, je diskreditovaný fórami v meste, kde ho rozoberajú susedia, rodina, tí čo ho nepoznajú, závistlivci, atď. A aj tým sa blokuje prílev nových hláv a ľudí do komunálnej politiky, petože im takáto popularita nestojí za to. Začali sme chcieť v komunálnej politike pápažov a Ježišov a zároveň manažérov bez akéjkoľvek minulosti... Ale kto robí, urobí aj chyby a som presvedčený, že na každého považskobystričana by sa našlo čosi zlé keby sa veľmi chcelo. Ale žiaľ to nie je o fórach, ale o kultúre komunity. Lebo internet je vo všetkých mestách...
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 18:22
Tak to bolo a tak to vždy bude, uje to proste odraz našej ešte stále nevyspelej spoločnosti v širokom svete. V každom prípade si myslím, že Ratlík pochybil len v tom, že nikde nedal upútavku a reklamu na reportáže ako boli s Harvánkom alebo Slotom. Trištrvrte ľudí ani nevie že niečo také beží a pritom dosť vecí sa dá z toho vysielania pochopoiť a urobiť si vlasatný názor pred voľbami.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:42
len vieš, vždy sa v diskusií najde príspevok, ktorý hovorí pravdu o čiernom pozadí.

a harvoš isto nemá čisto za ušami, myslíš, že by sa niekomu tak darilo, keby nespolpracoval s poslncami, či parlametnými, alebo mestskými?
že oni sa nepoznajú? že si nedohadzujú?

tak si na omyle.
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 07:36
Perfekné know-how od pána Harváka získali primátori našich miest a obcí na prideľovanie eurofondov na rekonštrukciu škôl a úplne zadarmo. To sa mu čudujem, on nič zadarmo nedá, asi senilnie.
Je potrebné to rozšíriť medzi slovenskú verejnosť, s návrhom na reportáž pre niektorú telvíziu a noviny.
 
     
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 06:10
Pri jeho slovach v debate na rovinu hovori o obrate firmy za rok ako i o aktivitach to jest pomoci pre mesto Povazska Bystrica ,verim mu tak ako vsetkemu.Podvod a korupcia spojena s biznisom skutocne neexistuje.....
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 17:08
Pán Harvánek až do dnešného dňa som bola presvedčená že ste zdravý človek
a že sa robí proti Vám ohováračská kampaň.
Po vzhliadnutí Vášho rozhovoru naozaj vydno že ste vážne chorí a váš mozog pracuje len za pomoci liekov.
Počuvate sa vôbec čo rozprávate alebo ste stále na sedatívach?
Take protirečenia ake ste vypotil to dokáže len BEZCHARAKTERNÍ A JEŠITNÍ
človek.
Druhíkrat si pripravte lepšie Váš prejav pre média alebo radšej mlčte dalších
20 rokov ako doteraz!!!
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 17:18
Ty sa nauč najprv gramatiku ty negramotná trubka a až potom si sadni za počítač :)))
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 17:23
Keď človek nevie kde sa píše i a kde y tak by nemal ani hubu otvárať. Keď ho v škole nenaučili tento holý základ, tak patrí medzi imbecilov - viac niet čo dodať...
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 09:53
tu nie sme na webe jazykovedneho uradu l.stura ale na webe ktory hybe s verejnou mienkou, na ktory maju zamestnanci jeho firmy zakaz chodit aby sa nedozvedeli co sa ich polobohovi v pb pise. treba si polozit otazku preco az teraz vystupil v tv, co tym sleduje a co z toho ocakava a potom si urobite mienku o cloveku ktory sa nehanbi vystupit v tv so svojimi vyjadreniami, ktore nesu podozrenie zo spachania trestného cinu korupcie v suvislosti so ziskavanim eurofondov. kolko zaplatil pan zo ziliny za polovacky v trsti ? ten pan zo ziliny mal aj ministerstvo zivotneho prostredia pokial mu ho nezobrali. ten pan pohol rozhodnut o povoleni vybudovania obory v chko strazovske vrchy. teraz si urobte obraz o cloveku ktory vyhlasuje co pre nase mesto urobil.
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 01:28
To som sa nasmial... dufam ze nie ste taky/a naivny/a aj v skutocnosti... Anonymne internetove forum nielen ze nie je mienkotvorne ale ani nikdy nebude. Mienkotvornou je do istej miery TV Povazie, ci noviny. Citanie blabolov od anonymnych prispievatelov sa da pokladat za krcmove reci typu JPP. Lobing poznaju zakony EU a v EP resp. EK su registrovane skupiny lobistov, ktore maju 15.000 clenov to vsak samozrejme nie su vsetky a ani sa neda povedat ci su tam tie najvplyvnejsie. Preto ak za PB lobuju v prospech niecoho - dobrej veci 3-4 ludia je to nie len ze v poriadku ale treba im osobitne podakovat. Ak riesite korupciu tak ju dokazte, podajte podnet, totiz ak mate dokazy o trestnom cine a mlcite sam/a sa trestneho cinu dopustate. Medzi lobingom a korupciou vsak existuju hranice. Koho zaujima nejaka obora v chko Strazovske Vrchy. Ludi zaujima v akych podmienkach vyrastaju mladi ludia, ake maju podmienky na vzdelavanie, ci sa cez zimu kuri v skole, ci maju moznost realizovat svoj potencial v podmienkach, ktore im vytvaraju nielen skoly ale aj ine zaujmove zariadenia (rec je o dotacii pre skoly, nehovoriac o nemocnici)... Ak toto vsetko bude v poriadku podme riesit aj vasu oboru.
Vase vyjadrenie vnimam ako vyjadrenie osoby, ktora nikde nebola, nema skusenosti s tym ako funguju realne veci v podnikani a potom vyvodzuje zavery. To ze za vlady R.Fica boli pri dotaciach uprednostnovani primatori Smeru vam zrejme nevadi ale ze podnikatel vylobuje nieco pre mesto a najma pre ludi, ktorych v podstate ani nepozna (kedze uzivatelmi tych penazi bude daleko viac ludi nez zamestnava) v ktorom zije 20 rokov vam nie je proti srsti je na zamyslenie sa nad vasim myslienkovym pochodom.

Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 10:35
Nesprávne chápete pojem mienkotvornosť.
Nový čas alebo Markíza nie sú mienkotvorné. Len majú najvyššiu sledovanosť. Tieto najviac ovplyvňujú názory obyvateľstva.Obvykle nevyrábajú nové témy a postoje.

Mienkotvorný je napríklad Týždeň alebo etrend a podobné médiá s nízkou čítanosťou. Pretože tieto médiá sledujú tí ktorí vyrábajú Nový čas a Markízu.Mienkotvorní komentátori sú Schutz, Leško, Daniš, Hríb, Žitňanský,kedysi Gembický. Väčšina národa ich ani nepozná. Všetci ale poznajú Adelu Banášovú a Pyca. Adela a Pyco však nie sú mienkotvorní.

Mňa pb.otvorene.sk nezaujíma kvôli anonymnej diskusii, ale kvôli témam ktoré sa tu otvárajú. Kauzy sa tu často objavia skôr, ako v novinách alebo televíziách. Spaľovňa. Šikanovanie novinárky Glabazňovej. A niektoré kauzy sa do médií ani nedostali. Napríklad tie čo súvisia s firmou Raven.

Obora v Strážovských vrchoch ma zaujíma! Aj keď som tam v živote nebol.Lebo ten 17 kilometrový plot vypovedá o duši Ľ.H. Podnikateľa ktorý financuje bystirckých politikov a dosadzuje úradníkov na mestský úrad.
 
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 13:02
Mesto chce fondy alebo iný veľký balík peňazí ale nedostáva ho. Primátor mesta nemá kontakty a nie je ani schopný prilákať sem ľudí, ktorí by tie fondy sprostredkovali.

Je tu podnikateľ ktorý vybuduje miliardovú firmu, potom oboru a vychováva vzácnu zver. Má niečo čo sa len tak nevidí a vďaka čomu sem príde ktokoľvek z vplyvných ľudí. Môže cez svoje kontakty vybavovať veľké peniaze, pomôcť mestu, oddlžiť ho, vytvoriť ďalšie pracovné miesta, ale ľudia si za to naňho vymýšľajú veci o psychiatrii, korupcii, daňových podvodoch.

Ja byť na jeho mieste tak sa vám /tým pár závistlivcom/ vysmejem v tej TV Považí do očí.
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 13:09
...ale ved sa aj smeje a uz dost dlho...a nie len par zavistlivcom...
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 11:13
A škoda, že nemôžu na túto stránku písať a navštevovať ju zamestnanci firmy, to by sme sa podozvedali vecí o dokonalom pánovi s titulom??? By sa asi prechádzal len za oborou aby mu niekto kameňom hlavu nerozbil, tomu verte. Výpovede ľudí,ktorí tam pracovali sa boja ešte teraz rozprávať, nakoľko ich neustále straší listami a boja sa jeho koneksií, ktoré na to využíva..dosť úbohé však, to môže robiť len chorá nenažraná hlava?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 13:01
škoda ,že neporozprával ako vo svojich začiatkoch podnikania nakupoval plechy z vsž a hlavne od koho a za čo, neskôr mohol verejnosť poinfomovať o tom ako tuneloval hydrostav š.p. pri výstavbe diaľnice cez fiktívne faktúry a pod.
Ty si náš veľký dobrodinec, pod tvoju strechu sa utiekame, oroduj za nás.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 13:25
tvrde slova, obvinujes ho zo zavazneho trestneho cinu.. v pripade, ze sa o to zacne zaujimat policia a vypatra ta podla IP adresy si schopny to dokazat?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 13:48
Nemyslím ze by mu nieco dokazali, uctovna agenda je urcite skartovana, skôr by sa úrad boja proti korupcii mohol pozrieť na to vie ziskavat eurofondy.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 14:00
Len tupá hlava ako ty može trepať také nezmysly. Ty hlupáčik veď nepovedal žiadne meno...ale to je zbytočné vysvetlovať magorovi ako si ty lebo nemáš IQ pochopiť to... :)
Anonym píše:
Neděle 31.10.2010 20:49
už iba podpis Anna B.
Anonym píše:
Pátek 15.10.2010 11:25
Stačí daňovák aby skontroloval Raven od roku 2000 a hneď budeme vedieť o jeho podvodoch.
Ale nie daňováka čo zoberie obálku a nekontroluje ale daňováka čo bube kontrolovať!!!
Koľko ľudí dostalo odstupné od Ravenu???
Anonym píše:
Pátek 15.10.2010 16:01
Ťažko skontroluješ všetko-Zahladzuje po sebe §§§§§§§§!

  Meno Obchodné meno subjektu Výpis Zbierka listín
1. Ľubomír Harvánek AKKA ART, s.r.o. v konkurze Aktuálny Úplný
2. Ľubomír Harvánek ALMOTRANS Ilava, a.s. Aktuálny Úplný
3. Ľubomír Harvánek IRON TRADE, s.r.o. Aktuálny Úplný
4. Ľubomír Harvánek POVAŽSKÁ OBCHODNÁ SPOLOČNOSŤ, a.s. Aktuálny Úplný
5. Ľubomír Harvánek RAVEN a.s. Aktuálny Úplný
6. Ing. Ľubomír Harvánek ALMOTRANS Ilava, a.s. Aktuálny Úplný
7. Ing. Ľubomír Harvánek Biely potok, akciová spoločnosť Aktuálny Úplný
8. Ing. Ľubomír Harvánek Biely potok, spol. s r.o. Aktuálny Úplný
9. Ing. Ľubomír Harvánek IRON TRADE, s.r.o. Aktuálny Úplný
10. Ing. Ľubomír Harvánek POVAŽSKÁ OBCHODNÁ SPOLOČNOSŤ, a.s. Aktuálny Úplný
11. Ing. Ľubomír Harvánek RAVEN a.s. Aktuálny Úplný
12. Ing. Ľubomír Harvánek STEEL TRADING, s.r.o. Aktuálny Úplný
13. Ing. Ľubomír Harvánek SVG s.r.o. Aktuálny Úplný
14. Ing. Ľubomír Harvánek SVG s.r.o. Aktuálny Úplný
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 01:33
Struktura tych firiem co si tu napisal je taka jednoducha, ze jej nakres by trval max 30 min aj s obcerstvenim... a hlbkova kontrola asi par dni. Este si asi nevidel danovo optimalizacne struktury velkych koncernov... Ach jaj aspon je tu sem tam sranda s ludmi, ktori si myslia aki su oni detektivi a ze co v tejto malej PB objavili:)
Anonym píše:
Pondělí 18.10.2010 14:43
ty odbornik .som zvedavi ako by si robil kontrolu v lichtenstajsku resp. prevody penazi z a do cez osobu braxator, sidlo austrasse 15 vaduz. na tejto adrese sidlia aj ine osoby ktore maju vztah k firmam v sr. podla google jedna sa o financny dom na optimalizaciu danovych struktur. pozri foaf.sk a vyhladaj braxator.
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 00:34
este raz ti hovorim, ze napr IBM ma okolo 2000 SPV na Bahamach, Kajmanoch a ostrovoch po celom svete... a na to povies teraz co. Mna zaujimaju nejake sprostosti. Kazda dirma optimalizuje danove zatazenie. Cim vacsia firma tym viac optimalizuje. A co teraz ze je to vo Vaduze... to si ako na nieco prisiel?:) Pocuj ak auditor nevie vysvetlit transakcie v uctovnictve aj to uvedie do spravy auditora. Ak nie je to jeho problem nie moj. Raven je sukromna firma. Zaujimaj sa skor o to ako politici kradnu z tvojich dani a bud dosledny tam kde mas byt nie tam kde ta vobec nie je co to toho. Ak o niecom vies chod na policiu, prokuraturu, zaluj, urob tlacovu konferenciu. To co tu splietas dookola ma vypovednu hodnotu 0.0
Anonym píše:
Pondělí 25.10.2010 00:35
este raz ti hovorim, ze napr IBM ma okolo 2000 SPV na Bahamach, Kajmanoch a ostrovoch po celom svete... a na to povies teraz co. Mna zaujimaju nejake sprostosti. Kazda dirma optimalizuje danove zatazenie. Cim vacsia firma tym viac optimalizuje. A co teraz ze je to vo Vaduze... to si ako na nieco prisiel?:) Pocuj ak auditor nevie vysvetlit transakcie v uctovnictve aj to uvedie do spravy auditora. Ak nie je to jeho problem nie moj. Raven je sukromna firma. Zaujimaj sa skor o to ako politici kradnu z tvojich dani a bud dosledny tam kde mas byt nie tam kde ta vobec nie je co to toho. Ak o niecom vies chod na policiu, prokuraturu, zaluj, urob tlacovu konferenciu. To co tu splietas dookola ma vypovednu hodnotu 0.0
Anonym píše:
Úterý 19.10.2010 18:41
Dnes by malo byť na TV Považie tuším pokračovanie s Harvankom.
redakcia
redakcia píše:
Středa 27.10.2010 17:07
Redakčne odstránený komentár, ktorý dával do súvislosti Ing. Harvánka s najzávažnejšími trestnými činmi. Buď nebol podložený, alebo obsahoval informácie z ešte prebiehajúceho vyšetrovania.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359