Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / singular / Vianočný koncert štátnej ZUŠ - kultúra aspoň "raz" do roka

Vianočný koncert štátnej ZUŠ - kultúra aspoň "raz" do roka

Autor: singular plural Poslední změna: Pátek 16.12.2011 10:53
Považská Bystrica je podľa mňa duchom chudobné mesto. Dnes na koncerte ZUŠ sa mi ale opäť potvrdilo, že chudobné mesto neznamená chudobní ľudia. Decentné, milé vystúpenia, žánrovo striedavé a vyvážené, ma donútili sa ani sekundu nenudiť. Prosto páčilo sa mi to od prvej minúty až po poslednú.
Vianočný koncert štátnej ZUŠ - kultúra aspoň "raz" do roka

Vianočný koncert ZUŠ v roku 2010

Nechcem sa pred Vianocami púšťať do scenára "tety Milky", ale myslím si, že takéto koncerty patria nielen do Kina Mier , ale aj na letné večery pred úrad, na prezentačné akcie mesta. Chcem tým vysloviť vďaku organizátorom aj "dať dolu klobúk" pred vyučujúcimi ZUŠ, bolo to dobré.

 

Anonym píše:
Čtvrtek 15.12.2011 23:07
Teta Milka kultúre vôbec nerozumie. Situáciu zachraňujú naozajstný odborníci učitelia zo škôl. Teta Milka robí propagačnú handru Jananásovi a jej mužíček Stanko poslušne hlasuje ako mu Károľko pískne. Za odmenu si dohadzujú kšefty pre svoju súkromnú školu a dostali darček skoro zadarmo sprivatizovali bývalú škôlku na SNP.
Anonym píše:
Čtvrtek 15.12.2011 23:52
Pre tých čo sa neorientujú. Teta Milka je šéfka mestského kultúrneho strediska PX Centrum. A je manželkou riaditeľa SÚKROMNEJ základnej umeleckej školy. Tým pádom deti zo súkromnej školy vystupujú na všetkých kultúrnych akciách PX Centra. Teraz neriešim či zdarma či sa peniaze. Len už sa ten obmedzený sortiment súkromnej ZUŠky považskobystričanom trochu zajedá. Trochu folklóru, hip-hopové tanečnice, dokola. Tak si tu autor povzdychol, že je v meste aj iná mladá kultúra, v štátnej ZUŠke, ale tú na mestských akciách akosi nevidieť.
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 14:18
Priznaj sa, však nemáš rád "ligotavé dievčatká"?
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 13:06
Škoda, že tam bolo toľko speváčok, ktoré vôbec nevedia spievať(nemyslím HS Melódia/.
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 16:05
Bola som tam. Normálny vianočný koncert Bróskovcov, nič moc až na pár výkonov. Celkovo to ale splnilo cieľ-Vianočný koncert. Ale nechápem, prečo vŕtate do detí a učiteľov. Do Zušiek a hlavne vtedy, keď robia niečo pre verejnosť. Veď ide o prezentáciu detí a aj tých, ktoré ešte bohvieako nehrajú, nespievajú. Ale o to predsa nejde, veď chodia do školy sa učiť.A tí čo už chodia dlhšie, tak hrali na tých nástrojoch dobre. A nejde to ako v televízii z plejbeku, ale všetko je naživo. Poďakovanie za koncert. Alena
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 18:31
Možno aj preto, pani Alena, že Považskobystrická kultúra stojí na mŕtvom bode. Že nie ? Možno. Ale porovnateľné mestá ju majú lepšiu, bohatšiu, premyslenejšiu, organizačne zvládnutejšiu a hlavne rozmanitejšiu. To, že ligotavé trasoritky tancujú, proti tomu nikto nič nemá, teda ja nie. Ale nemôže na nich stáť považskobystrická kultúra. Samého by ma potešilo, keby moje dieťa vystupovalo na pódiu... Ale doba už pretočila stranu.
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 20:11
Je to fakt. Považskobystrická kultúra stagnuje, resp. melie z posledného.
Našim mocipánom na kultúre záleží len v termínoch volebných kampaní. Jediným zoskupením, ktoré si zachováva nadregionálny štandard je už iba folklórny súbor Považan. Uvidíme dokedy však vydrží podrazy pani riaditeľovej PX centra.
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 22:41
Áno Považan drží kultúru-ha ha ha!!! 20 rokov minimálne tancujú to isté. Polovička z nás, čo sme tancovali pred 20-30 rokmi možeme dnes nastúpiť a tancovať s nimi. Ktorú že choreografiu skomponovala pani vedúca Galková za ten čas, čo " vedie" Považan? Žiadnu. Všetky choreografie boli zaplatené z peňazí nás všetkých občanov Považskej Bystrice!!! Všetko na objednávku!!! Už ju videl niekto tancovať pani vedúcu? Nadregionálne? Viete vy vôbec aké sú v regióne kvalitné folklórne súbory. Keď tam bol Vlado Hluchý, vtedy keď sa bojovalo o A skupinu, vtedy bol Považan nadregionálny, bohužiaľ a hlavne čo sa týka tanečnej zložky.
Anonym píše:
Sobota 17.12.2011 07:16
Čo by podľa teba mali tancovať? Mali by vymyslieť nejaký nový folklór alebo začať do toho miešať country alebo hip-hop, alebo čo? Nám všetkým je jasné, že to nie je živý folklór, ale nacvičené choreografie vytvorené za účelom verejného vystúpenia na javisku, ale aj tak sú dobrí.
Anonym píše:
Sobota 17.12.2011 11:20
Súhlas s predchádzajúcim kritickým príspevkom.Poznáš Stavbár zo Žiliny, a iné výborné súbory? Chodíš na festivaly? A choreografie robia umelecký vedúci toho ktorého súboru-to je umelecký vedúci. A tancujú nové choreografie. Myslíš si, že tých pár tancov čo tancujú Považanci nepoznajú folklóristi z Považia od zadu-do predu? Nech už nesedí žaba na prameni a nech pustí robiť Jankecha, alebo Jankejecha či ako sa volá aj so ženou, nech rozvíjajú Považan a z vlastných zdrojov a nie volať Moravčíka aby spravil choreografiu cigánskego tanca za x euro. Ale nejde len o peniaze, ide o využitie potencionálu ľudí, ktorí sú v súbore Považan. A nie báť sa o lukratívný flek umeleckej vedúcej Považanu. A ako tu čítam, aj výborne zaplateného.
Anonym píše:
Úterý 10.01.2012 23:04
To znamená že z penazí mesta daní su platený choreografi? To je čo za drzosť aby moje dane išli na stale na to iste a a za drahé peniaze kde su faktury ???
Anonym píše:
Úterý 10.01.2012 22:51
Keď som čítala všetky tieto komentáre, rozhodla som sa, že sa skutočne nedá nevyjadriť. Som rada, že si niekto váži kultúrny program, ktorú každoročne pripravujú žiaci ZUSky a ich učitelia. Myslím si, že vôbec nie je jednoduché tieto deti na koncert pripraviť, a hlavne, aby všetko prebehlo tak, ako má. Predsa sú to len žiaci, ktorí sa len učia. Prečo nevidieť žiakov štátnej ZUSky na mestských akciách? No lebo všade sú žiaci zo súkromnej...
Takýto koncert je pre mňa oveľa hodnotnejší, pretože všetko je naživo a hlavne je to kvalitné. Opäť netvrdím, že to má neviem akú umeleckú úroveň, je to len vystúpenie žiakov, a to si myslím, že v iných mestách nie je až tak dopredu, ako tu niekto poznamenal. A ktorá kultúrna udalosť v meste je lepšia ako koncert ZUSky? Asi žiadna...
No najviac ma vždy sklame, keď tu hodnotíte kultúru mesta, sami pre ňu nič nespravíte, a potom tu dávate takéto komentáre, a ak ste dospelí ľudia, tak to ma zaráža ešte viacej... pretože veta "Situáciu zachraňujú naozajstný odborníci učitelia zo škôl" tak toto určite nepísal odborník, lebo naozajstní odborníci napíšu v Nominatíve množného čísla mäkké i a to isté v prípade "umelecký vedúci toho ktorého súboru" Najdôležitejšie je, rozvíjať kultúru prejavu, svoju a potom rozmýšľať nad tým, ako to robia iní. ZUSka sa už roky snaží a zatiaľ ma nikdy nesklamala, sú tam úžasní ľudia, ktorí so žiakmi pracujú, pomáhajú im a na koncerty sa tešia. Nepodceňovať, ale podporovať :)

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359