Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / singular / SMERáci v detskom domove

SMERáci v detskom domove

Autor: singular plural Poslední změna: Středa 23.09.2009 23:31
[2009-09-23] Na TV Marica som si pozrel reportáž z Detského domova z Domaniže. " Prišli sme sa opýtať ako sa deti tešili na nový školský rok, ...., spojiť to s nadobúdaním vedomostí aj s pobytom v tomto detskom domove". Aký je vlastne pravý dôvod týchto "charitatívnych" návštev a prečo vlastne chodia do takýchto zariadení predstavitelia strany? Prečo neprídu ako skupinka kamarátov, alebo oficiálne ako predstavitelia mesta ? A vlastne čo tam zistili ? Idú tvoriť nejaký poslanecký návrh na zlepšenie života domovákov, alebo podporia dlhodobý rozvoj talentu týchto detí? A vlastne kto sa viac potešil - deti, či oni? Nepochybujem, že majú skutočný záujem o domovákov ako o ľudí, ale prečo strana Smer ?
SMERáci v detskom domove

Neexistuje snáď politik, ktorý by sa nás nesnažil dojať svojou láskou k deťom.

Zvolebnieva sa.

Už tradične pred voľbami badám tendenciu dobročinnosti, altruizmu a okatého záujmu zo strany politikov nielen v meste, ale aj na celoslovenskej úrovni.  Frčia Mikulášovia, vianočné besiedky..., prosto dôvod sa nájde.

V zásade je to citlivá téma, pretože ak nieko spochybňuje charitatívne akcie, býva označovaný za barbara. Ale napriek tomu si myslím, že ak niekto robí niečo od srdca, nepotrebuje k tomu médiá a hlavne racionálny dôvod. Občas sa stáva, že už v novembri býva bitka o to, či bude Mikuláš KáDeHák, alebo SMERák, alebo HZDSák.... Dokonca raz som zažil, že zaklopali 6.12. dvaja.

Ešte, že deti  z toho nemajú rozum, lebo keby vedeli, ako skomplikovali situáciu v domovoch a v živote prostredníctvom zákonov a nariadení tie isté strany, ktoré deťom tlieskajú, tak možno by tým srdcervúcim politikom nezaspievali ani Tri dni ma naháňali.

S dobročinnými akciami sa roztrhlo vrece. To sa dobre počúva, tam sa ľudia vedia spojiť... Každý inteligentnejší odborník na média a reklamu tvrdí, že charita je osvedčený spôsob, ako sa ukázať ako dobrý človek. Robil to aj Lackovič, lebo vraj to robí každý. Je to taká vzájomná hra, prezentácie. Nadácia, organizácia prezentuje seba cez politika a politik cez nadáciu. Malo by vlastne význam, aby politici dávali anonymné dary ? 

Naši Smeráci boli v Domaniži. Aký je rezultát ? Pripravuje strana sponzoring ďalších bytov pre deti, ktoré odídu z domova, alebo sa pripravuje kampaň na včleňovanie detí medzi ostatné ? Rozdali domovákom kultúrne poukazy, alebo im zacvakajú krúžky v centre voľného času? Asi nie. ALe hlavne, že sme ich my všetci videli, ako sedia pri peknom prestretom stole, ako pravdepodobne niečo deťom priniesli, ako sú uchvátení, že deti z domova majú talent... Možno by bolo tieto decká niekedy lepšie nasadiť na niektoré kultúrne akcie v meste, ako platiť Kardošovie trasoritky. A nechcel by si nejaký SMERák nejaké cigánča zobrať aspoň na týždeň cez prázdniny a za ruku ho previesť po úrade, alebo po meste ? To by bolo možne väčšie gesto...

-singular plural-

Anonym píše:
Středa 23.09.2009 23:36
Anonym píše:
Čtvrtek 24.09.2009 00:29
Anonym píše:
Čtvrtek 24.09.2009 13:48
či boľševici dnes alebo v minulosti,či Hitler.Len Slotu som tak ešte nevidel.To je už iný level C:
Anonym píše:
Sobota 17.10.2009 00:04
Vieš ty vôbec, že Slota anonymne dáva roky peniaze na detskú onkológiu, do detských domovov? Nevieš, lebo on to na rozdiel od iných tají pred médiami, robí to ANONYMNE. Tak ho neporovnávaj s Hitlerom a pod. Tie informácie sú vierohodné. Dozvedel som sa to náhodne od jednej sestričky v onkologickom centre, keď tam ležala moja neter

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359