Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / singular / Redukcia dopravy na ul. Kukučínovej

Redukcia dopravy na ul. Kukučínovej

Autor: singular plural Poslední změna: Neděle 08.09.2013 12:35
V posledných dňoch sa prehĺbili výtlky na Kukučínovej ulici na križovatke s ulicou M. R. Štefánika. Autá, nákladné vozidlá aj autobusy spomaľujú dopravu. Okrem nich sa vkladajú do plynulosti bezohľadní chodci. Linkové autobusy naberajú meškania, nestíhajú obehy vozidiel a vypadávajú tým spoje. Nestíhajú sa vlaky, prípoje, dochádzka do školy, či zamestnania. Mesto by sa malo zaoberať situáciou tak, aby sa nepoškodzovali vozidlá občanov, neohrozovalo zdravie...
Redukcia dopravy na ul. Kukučínovej

KRIŽOVATKA - obrázok prevzatý z dialnice.info, ktorý dal do galérie užívateľ D1

Kedysi som písal o návrhu na zmenu začiatočnej / konečnej liniek MHD. Dnes je situácia v doprave na križovatke pri policajtoch natoľko vážna, že si myslím, že by sa malo mesto urgentne zaoberať tým, aby sa zlepšila dopravná situácia v meste. V otázke MHD by mohlo prísť k presmerovaniu väčšiny liniek z AS cez ŽST k PARKU SNP tak, aby autobusy neodbočovali na inkriminovanej križovatke. Zároveň by som príkazovou /zákazovou značkou vylúčil časť dopravy z Kukučínovej ulice. Samozrejme vetva - smer z mosta na ul. Kukučínovu by ostala zachovaná.... Aby nedošlo k úplnému ochromeniu cestujúcich okolo štadióna a cez Kukučínovu by som vyhradil pár liniek, ktoré by boli ponechané (10, 4, 40). Na autobusovom nástupišti je dostatok priestoru pre parkovanie i otáčanie vozidiel MHD, vzhľadom na to, že prímestská doprava nie je na AS až taká hustá. Na železničnej stanici by sa sprehľadnila situácia a autobusy by vychádzali z jednej strany. Výhodou je, že nie sú potrebné žiadne mimoriadne úpravy cestovného poriadku, naopak možno by sa zmenou dosiahlo jeho presnejšie dodržiavanie. Mimoriadne mi je ľúto, že na verejných zasadnutiach sa niekoľkokrát dávala otázka "AKO BUDE RIEŠENÁ VÝSTAVBA KRIŽOVATKY PRI POLICAJTOCH ?" A vždy prišla z úst či už mesta, alebo niekoho iného, že občan a doprava v tomto úseku nebude výrazne obmedzená, pretože všetko bude vykonávané nad hlavami. Dnes je už štvrtý mesiac rozkopaná križovatka a vyzerá, že to nejaký čas ešte potrvá. A vlastne kedy sa tam má začať stavať kruhový objazd?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 26.01.2009 16:18

Vedenie mesta nevie kde je " sever " nieto ešte že by mali šajn ohľadne zložitosti dopravy. Že sa to zlepší, to pri týchto mudrcoch nehrozí. Možno keby im niektorému z toho niečo kvaplo, začali by sa s vecou seriozne zaoberať, resp. od nieko ho poradiť, ale takto nič.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 26.01.2009 21:18
Na minulej schôdzi komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu poslanec Ing. Juraj Pekár avizoval, že na zastupiteľstve navrhne úpravy trasy niektorých liniek MHD tak, aby všetky neprechádzali Štefánikovou ulicou, ale niektoré aj Okružnou.

Akékoľvek zmeny trasovania dopravy sú však dosť zložitá procedúra, znásobená tou ******* stavbou diaľnice v meste.
Len pre predstavu: každý návrh treba zosúladiť s POV (plánom organizácie výstavby diaľnice, ktorý predpokladá obmedzenie raz tam, raz tu), NDS + stavbármi diaľnice, dopravnou políciou, správcom komunikácie (čo je na cestách I. triedy SSC a na cestách II. triedy kraj), a MDS-kou (akciová spoločnosť). A ešte to môžete strihnúť súčasne prebiehajúcou rekonštrukciou ciest I. a budovaním nových ciest II. triedy (napr. privádzač pri Čiernych hájoch, plánovaná preložka I/61 atď. atď.)

Tým nechcem ospravedlňovať ľudí, ktorí sú platení za to, aby v meste fungovala doprava.

Chcem tým povedať, že akonáhle sa urobí jedno také zlé rozhodnutie, ako je výstavba diaľnice v centre mesta, tak už neexistujú dobré riešenia mestskej dopravy, ale len minimalizovanie katastrofy.

Páči sa mi, že sa nájdu občania, ktorí dokážu vymyslieť v súčasnom dopravnom chaose nejaký zlepšovák, a radi publikujeme taký návrh na webe. Ale musím varovať, že na 99% im bude odpoveďou veta v štýle "ďakujeme za podnet, oceňujeme vašu iniciatívu, ale je to véééľmi komplikované, MUSÍME ZAŤAŤ ZUBY A VYDRŽAŤ, kým sa dokončí DIAĽNICA, my sme ju neschválili to tí druhí."
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 27.01.2009 07:19

Dnes v OBZORE čítam článok o preložke II/517.

V odstavci "Zmeny v doprave" je napísané v poslednej vete: "Súčasná cesta na Rozkvet z Dušianickej ulice bude zrušená." To mysleli ako ?

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359