Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / singular / Od päťky definitívne cez Rozkvet

Od päťky definitívne cez Rozkvet

Autor: singular plural Poslední změna: Čtvrtek 13.08.2009 00:14
Osadená značka prikázaný smer jazdy ukazujúca vpravo na výjazde od V.ZŠ jasne dokladuje, že úsilie Mesta bolo primalé na to, aby si vedelo DOMA presadiť takú organizáciu dopravy, ktorá bude pre občanov uľahčením a nie komplikáciou.
Od päťky definitívne cez Rozkvet

trasa obchádzky - rovné 2km.

O probléme sa vedelo dávno-pradávno, keď nebolo na výstavbe diaľnice okrem prekladania papierov nepohnuté ani zrnko. Petície, apleácie, uistenia... Tak sa dá zhodnotiť komunikácia školy, rodičov a mesta. V končenom dôsledku trápne. Školu navštevuje viac než 700 detí, automobily jazdia aj k telocvični SPŠ zozadu, či do sklenárstva. Evidentne dosť nepodstatné. V Obzore bol venovaný tejto problematike článok, ktorý bol pomerne dobre spracovaný aj so širšími súvislosťami. Na článku zase a opäť zazneli alibistické a po krátkom zamyslení hlúpe vyjadrenia Meského úradu. Náhradné riešenie - cez Telekomunikácie. Mesto sa naučilo zapchávať ľuďom ústa prísľubmi a víziami. Aj v totmo prípade to platí. Vraj sa uvažuje o napojení školy z vrchu od Telekomunikácii. Aké stupidné. Otázky na zamyslenie - Vyrieši sa tým problém nadbytočného zachádzania ? Je výjazd od telekomunikácii bezpečnejšie riešenie ? Je cestička okolo telekomunikácii spôsobilá ? Aké investície si vyžiada upravenie komunikácie na prejazd vozidiel ? Ako bude v takom kopci prebiehať zimná údržba ? Ako sa na tej ceste budú vytáčať a v zime brzdiť autobusy voziace žiakov na plavecké výcviky a exkurzie? Bude mesto prispievať na nadbytočné náklady na autobus, ktoré budú spôsobené nadbytočnými kilometrami? - pri jednej ceste zo školy na plaváreň urobí záchádzanie na Rozkvet predraženie o 40% (obrázok - 2km podľa google.maps - trasa obchádzky na otoč - tam a späť, ktorú bude musieť absolvovať autobus a auto v smere od školy do mesta) Napojenie Prečo všetci diskutujú o napojení pri kruhovom objazde, kde je to teda "technicky" (v dnešnej dobe :-) nemožné a nediskutuje sa o napojeni cesty na ul.Sl.part. na inom mieste ? Napríklad by situáciu vyriešilo napojenie cesty pozdĺžnou komunikáciou s miernym klesaním vyúsťujúcou oproti výjazdu od COOP Jednota, alebo by bola predĺžená až po odbočku k SPŠ. Nebolo by to lacnejšie riešenie ako nechať driapať autá a autobusy ku telekomunikáciám, aby potom znovu zbehli dolu ? Celý problém však vidím v neschopnosti Mesta urobiť si poriadok na vlastnom dvore. Dovolím si tvrdiť, že Mesto pracuje neefektívne, ak za tak krátky čas museli občania neúmerne tlačiť na svojich zástupcov, aby dosiahli aké také prostredie pre život. Podľa mňa nie je normálne, keď občania musia riešiť ešte aj kancelársky papier na úrade, aby ich aj na tom neokradli. Prvými témami vedenia boli predsa potieranie praktík Lackoviča, v ktorých bodujú ešte vyššie a za kratší čas, budova vojenskej správy, s ktorou nespravili nič, kongresová hala, na ktorej sa zmenila len korózia, odpady a zeleň mesta tak prešpekulovaná, že sa v tom nevyzná ani divá sviňa, nieto 70 ročná babka. .... A ako bodku povie Novák, že vlastne môžeme byť radi, že robia nadštandardne, lebo zákon im dovoľuje aj inak.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 18:54

To riešenie nemá chybu, gratulujem dementom z MÚ. Ozaj sa Vám to podarilo. Ešte by to chcelo doplniť ako čerešničku na torte nejakými kandelábrami doprosted výjazdu a bolo by to dokonale - dementi !!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:31

To je slabé slovo. Ešte dobre že máme AŽ 2 VÍCEDEMENTOV!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:41

Ďakujeme súdruh Haviar, sľúbili ste nám, že ten vjazd k V.ZŠ vybavíte.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:43

Súdruh Haviar nemá čas - ozaj ten megaboard pred vstupom na Rozkvet HANT nepotrebuje žiadne stavebné povolenie ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:51

súdruh Haviar prehlásil, že odstúpi ak sa dokáže že je nejako prepojený na mestské zakázky. A čo urobil? Vysral sa na nás a ešte obviňuje Ševčíka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:53

má podľa jeho slov denne 20-30 stretnutí, na ktoré sa zodpovedne pripravuje. Proste biznis je biznis. Nejaký vjazd k nejakej ZŠ, pch...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 14.08.2009 04:35

že vlastne môžeme byť radi, že robia nadštandardne, lebo zákon im dovoľuje aj inak. ...........Takže milý občánek, čo vyplýva z vyjadrenia súdruha Nováka? Máš držať hubu a krok, veď oni(celý mestský úrad) predsa "robia" čo sa len dá pre blaho občanov, Hastando s Kubofpičom to niekoľkokrát predsi tiež zopakovali.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 15.08.2009 12:09

Dnes som videl to značenie k tej piatej ZŠ, no je to bomba!! Doktor s jeho suitou opäť zabodovali !! To nemá chybu!! Už aj tých pár skalných Smerákov sa po tomto výkone na Vás vyse..ie. Ostali ste ako koly v plote! Na rok sú z Vás politické mrtvol!! Zrejme aj pán Novák si bude musieť hľadať nové miesto. Vraj nadštandard!! V čom ?? To že asi neuzatvorili cestu k 5 ZŠ úplne, a občania by tam boli asi ináč lietali, keby oni neboli urobili tento nadštandard ?? Hrôza !! To sú už ozaj takí tupí, alebo nemajú absolútne prehľad čo sa v meste robí!! V tom prípade by mali vymetiť vedúcich odborov oboch A + A, lebo pokiaľ je toto ich maslo, týmto vedeniu mesta podrezali konár pod zadkom už úplne. K tomu odpad , tunelovanie mestských financií stavbou pre kostolom a ostatné - je toho veľa!! Lackovič bol chmaták - ale aspoň nerobil takéto debililiny čo sa týka bežného života. o Krematorium, to je už z iného súdka, to bol s Povbytom kšeft stročia pre neho a jeho partu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 15.08.2009 13:12

A+A=Adam+Apel?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 16.08.2009 21:40

čo sa za mladi(v Ravene) naučíš..........

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 15.08.2009 15:26

Vážený pán Novák vaša drzosť už naozaj nemá hraníc. Ak takéto praktiky nevadili zamestnacom v ravene, tak nám občanom rozhodne áno. Pakujte sa a takéto maniere si robte odkiaľ ste prišli, alebo v tej vašej prečínskej dedine odkiaľ pochádzate.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 19.08.2009 18:42

Občania ozaj môžu byť radi, že je to takto. Kľudne mohli mať obchádzku napr. aj cez Prečín. Prednosta na to páky a moc má !!!

« červenec 2020 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359