Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / singular / Nové lampy opäť v strede chodníka

Nové lampy opäť v strede chodníka

Autor: singular plural Poslední změna: Sobota 11.07.2009 23:09
Kategorie: ,
Po retardovaných retardéroch pribudnú nové lampy. Samozrejme v strede chodníka. Takmer geometricky. Podľa mňa sedí vedľa TOHO najvyššieho v nebi ešte nejaký škodca, ktorý poveril naše zastupiteľstvo a iné spriaznené organizácie, aby premyslene a odborne s vysokým nasadením nasierali občanov a šírili okolo seba negatívnu eneregiu. Po retardéroch, zle urobených kanáloch na Rajeckej ceste, stĺpoch inteligentnej križovatky v strede chodníka a iných chorých udalostiach v tomto meste dnes uvibrovali robotníci podložie pre chodník. A to si dali záležať, aby tú lampu, čo je v strede nepoškodili.
Nové lampy opäť v strede chodníka

Rajecká cesta

Mesto získalo od NDS kompenzácie. Tie dopravné dopadli s nasledovnými doplnkami:

  • Inteligentná križovatka - prehustenie premávky na Ul.Kuzmányho a Jánskej, zákaz odbočenia vľavo na Rajec, zrušené prechody a stĺpy v strede chodníkov.
  • Rajecká cesta - do novonaliatej vozovky sa vyhĺbili diery na kanále, ktoré osadili tak, že si tam ide človek utrhnúť nápravu. Lampy samozrejme v chodníku. 
  • Kruhový objazd na Lánskej - zbytočne úzky, že šoféri dlhých autobusov ich musia poškodzovať, aby prešli.
  • Okolo Hypernovy - dodatočné osadenie retardérov spôsobujúce úplné upchatie mesta.
  • Kruhový objazd pod Rozkvetom - (ne)napojená základná škola, lampy v strede chodníka.
  • Prísľub ministra o výstavbu preložky I/61 - zatiaľ v nedohľadne.
Je naozaj mesto tak neschopné, aby sa jasne postavilo proti takýmto hlupostiam ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 22:56

Treba sa pozrieť aj na to, ako je urobený prechod pre chodcov od Diamonu smerom na Lánsku, k Domanižanke. Tam, kde sú schody, je urobený znížený obrubník na okraji cesty, ale tam, kde je rampa pre kočíky, je obrubník vysoký možno aj 20 cm, takže mamičky s kočíkmi musia riadne kľučkovať, ak sa chcú dostať z prechodu na rampu alebo z rampy cez cestu. Pritom kto zvládne schody, zvládne aj priemerne vysoký obrubník.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 23:00

Už dlhšie ma morí jedna otázka a nie som si istý... Nebola náhodou na chodníku od Diamonu hore ku kruhovému objazdu, kde je teraz asfalt, predtým dlažba? Stále sa mi to marí... nechodievam tadiaľ, ale nemôžem si pomôcť...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 23:03

Dobre sa Ti marí, aj mne sa marí, že tam bola zámková dlažba, oveľa praktickejšia v prípade malých opráv.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 09:28

dobre si pametas ja som videl jedneho dopravneho policajta ako naklada na vozik tu staru zamkovu dlazbu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 08.07.2009 03:40

Veru singular, kompenzacie na svedomi Lackovic, mesto by sa malo od nich distancovat. Naco to mať zadarmo, ked to moze urobit SADESTAV za mestske peniaze. Staci dalsi uver plus mestsky krizovy plan setrenia financii pre roky 2011-2025 atd.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 08.07.2009 04:22

DO MOSTENCA,CHODNIK KRIVY,ZBYTOCNE SIROKY A VYSOKY,O POLOVICU MOHOL BYT UZSI,ALE ASI JE Z COHO CERPAT,NAJHORSIE NATOM ,ZE SA CESTA ZUZILA,KED TAM IDE AUTOBUS,ALEBO NAKLADNE AUTO,MUSI SA ZASTAVIT!TO SA NEMOHLI NA NEJAKU NORMALNU VEC INVESTOVAT?A VRAJ 4.000.000 SA TANM PREINVESTOVALI,VED TO JE TRESTNY CIN!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 08.07.2009 07:35

možno Moštenania chodia dosť naširoko :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 08.07.2009 12:31

Mozno len tymi stlpmi na chodniku nechceli poskodit chranicky s optickymi kablami, ktore si tam udajne nacierno polozili pri vykopovych pracach :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 15:30

Chodím denno denne okolo bývalého Diamonu a keď sa zámková dlažba rozoberala, dávali ju robotníci- na palety a obalili fóliou aby sa nerosypala. Vtedy som si myslel, ako to perfektné robia. Myslel som, že to niekde skryju aby sa to nerozkradlo a po urobení okruhu sa to vráti spaäť, lebo tá dlažba bola v 100 % stave !! No už je tam asfalt a dlažba sa "delimitovala "! Kto ju ukradol, zisti to niekto ??!! Alebo je to opäť s požehnaním mesta ?? Ako sa robia kontrolne dni ?? Veď to nie je ihla, aj idiot si to musel všinnäť, že tak chýba halda materiálu !Dlažba bola skoro nová a v meste mohla poslúžiť na inom mieste, keď sa tam dfal ten aasfalt !! A vrchol projekcie a stavbarského umu sú tie kandelábre v strede chodníka! Je to vôbec podľa nejakej normy??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 18:22

asi si ju zobral Všadestav

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 18:37

Máme ale mi primátora,víceprimátorov a prednostu.Sprostých a slepých.Ale možno to zabezpečili úmyselne,aby ostali pre toto mesto nesmrteľní a navždy si ich zapamätali.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 19:28

budeme si ich pamätať a to: - prehraté súdne hudovský - zákazky poslancom - predražené tendre - korupčné prepojenie cez prednostu na súkromnú firmu - falšovanie zápisnice ....a mnoho viac

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 20:19

Asi to ma byť symbolika, že najväčšia tragedia je zrážka s blbom. Takto sa nik nemusí zraziť s vedením mesta, ale namiesto nich so stlpom. Oni nechceli aby im pri tých zrážkach bolo ubližené. Mal som tu návštevu z Česka, ktorí majú scestovanú celú Europu. Veľmi sa tomu čudovali, s tým, že to ešte nevideli!! Nebol v tom skryty zámer podporiť turistický ruch - ako nejaký div ?? Vysvetlí mi to niekto kompetentný Z MÚ ???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 20:39

Adam ti to tu určite vysvetlí. No nebude to lacné :-).

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 22:54

Ani drahé. Ku šťastiu mu postačia ľahké devy a za kýbel rumu :-).

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.07.2009 23:21

Tiež chodím denne okolo našej budúcej križovatky a nedá mi nereagovať ako človeku, ktorý sa pohybuje v tejto profesii už viac ako 20 rokov.Keď začali naši počerní občania rozoberať zámkovú dlažbu a paletovať ju pomyslel som si , super, mesto šetrí, dlažbu požije znova, no dlažba zmizla a mame tu asfalt, ktorý pri najbližšej oprave bude upadnutý, ostane jama a to nehovorím o estetike. A tie lampy v strede chodníkov, tak to je sila a možem zodpovedne prehlásiť, že svetový unikát. Prešiel som celý svet, ale nevidel som to nikde. Veď to je proti všetkým platným normám a najviac aj proti zdravému rozumu. Na tomto príklade vidno, že v meste na odbore výstavby sedia diletanti a lepšiu mienku nemám ani o našich poslancoch, keď im to nevadí. V inom meste na prvom kontrolnom dni, by to zástupca mesta napadol a dal ako závadu na okamžité odstránenie a v prípade neodstránenia objednať firmu, ktorá to na náklady neschopného zhotoviteľa odstráni. A argumenty typu to sa nedá, to je tak v projekte by som ani z úst nevypustil, pretože našim plateným úradníkom z našich daní by malo ísť v prvom rade o blaho mesta a bezpečnosť jeho obyvateľov..... a nie o kľud v úrade a plné peňaženky. Ešte teraz denne pozerám, ako táto zázračná firma vyrieši odvodnenie na tej strane kde sú lampy v chodníku, ktoré jej tiež akosi nevyšlo a zasahuje aj do chodníka, pričom tam vznikne úžasný kráter ........ No budú to mať v našom meste mamičky s kočíkmi ťažké, a to vopred ľutujem nejakého mierne podguráženého chlapa ktorý pojde peši ku Tescu, ten bude vedieť podľa hrčí na hlave presne, koľko máme týchto superlámp.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 12.07.2009 23:33

neviem ako Vas ale mna mamicka odmala ucila ze sa chodi po pravej strane ci uz chodnika alebo cesty, opat som si to zopakoval v laviciach autoskoly....prax vzdy ukazala ze to tak naozaj ma byt vsade sa dostanem nacas a plynule, neviem ktory mudrlant naprojetkoval lampy do stredu chodnika, to nam tu vyrasta hotove veldielo uz len vymysliet nove pravidlo v zneni: si v pb chod ako chces a kade chces tu je to vsetkym jedno

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 08:47

ďaľší maríkovský unikát :)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 17:59

iba cisto povazskobystricky, makikovcov sem neplet

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 18:11

prepáč, že som sa ťa dotkol :)), ale celá PB je v podstate prechodné sídlo ľudí, ktorí sa sem stiahli z okolitých dolín, vrátane aj tej maríkovskej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 12.07.2009 10:44

Vysvetlí mi niekto jednu vec? Prečo na diaľničnej estakáde popri Sverepci je červená farba, pričom Sverepec nič s červenou farbou nemá, a prečo ponad považskú, ktorá má v erbe prevahu červenej dáva NDS farbu zelenú, pričom považská nič so zelenou nemá. A to nie je všetko..Prečo keď teda už ktosi dal zelenú farbu na tie podporné stĺpiky na stĺpoch diaľnice ponad považskú ...prečo je zas farba zábradlia na privádzači na diaľnicu z orlovského mosta červená? Je vôbec niekto normálny v projektovej sekcií týchto firiem, ktoré dávajú naše mesto do richtiku ? Alebo je vôbec na našom meste sekcia, ktorá tieto stavby by mala kontrolovať prípadne nakoniec prevziať? Pretože ak takéto niečo existuje, malo by si to sakra rýchlo začať robiť svoju robotu poriadne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 12.07.2009 14:51

farbičky... to by bolo najmenej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 12.07.2009 18:59

Sverepec sa topí v zeleni okolitej prírody. Teda ako by to vyzeralo, keby opäť aj most bol zelený? Farby treba viacero. V P.B. je mesto prevažne červené - trištvrtiny voličov + vedenie mesta. Teda toto treba zjemniť, scivilizovať a teda ta zelena je dobrá !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 12.07.2009 20:12

Je mi jedno akou farbou sú natreté diaľničné piliere. Ale bol by som rád, keby bol na každom pilieri odtlačok Lackovičovej tváre, a pod ním tváre tých pslancov, ktorí diaľnicu cez mesto odsúhlasili. Na ich mená by sa nemalo zabudnúť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 18:29

Videl som toho machra / LL / v Tescu, jak sa snaží každého zdraviť, no každý ho má v paži. Som síce chudák - typu od výplaty do výplaty, no mám sa voči nemu asi omhoho lepšie, lebo keď sa ziavím na ulici, ľudia sa ku mnne hlásia, ako zasa ja k ním , teda žijem normálne. Som teda omnoho spokojneší a jeho nakradnúte milióny mi až tak nechýbajú. Nech sa s nimi zadrhne ale dobrý život nemôže mať !! Chúdence jeho deti, keď sa im posmievajú, že majú tatka lapku !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 18:36

Lapkovič

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 18:46

píš len za seba. Pozdraví, lebo je slušne vychovaný.Tak isto zdraví aj doktúrek a popri tom sa ešte aj kolíše ako keby bol na mol... A podľa tvojho príspevku, prepáč, ale asi závidíš. A deti má určite inteligentnejšie ako si ty a tvoje bujné fantázie ich určite netrápia .

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 19:24

Pozdraví, lebo je slušne vychovaný ?? Tú vychovanosť asi získal keď vypadol z MÚ, klebo dovtedy NEZDRAVIL !! Závidieť nemám čo, lebo si žijem spokojne, nemám 8 zalúdkov, aby som potreboval nejaký nadpriemer !! Moje deti medzi mládežou v P.B niečo znamenajú - kde sú jeho, nik o nich nepočul! Má vôbec nejaké??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 19:28

Dobre si mu to Laco napísal, dobre si sa obhájil!! Nech Ti závidia Tvoje ťažko zabobené prachy aj naďalej chupač jedna !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 21:38

Ja by som tiež na Lackovičovom mieste slušne zdravil. Lebo po tom, ako sám sebe prihral Povbyt, nikde nemá istotu, že pred ním nebudú odpľúvať. A vôbec, dajte pokoj s tým politickým zombie.

Už aby aj tí súčasní slušne zdravili v TESKU...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 13.07.2009 21:57

A možno budú zdraviť aj v Ilave...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 14.07.2009 04:30

sikovnym patri svet....a ak budu sikovni aj terajsi pani,no,nech maju....ja mam zdrave deti a to je na prvom mieste!!!!!a ze niekto si prihreje polievku,dobre rano,vzdy to tak bolo a vzdy to tak bude,iba zalezi kolko a akym sposobom,tiez nieje dobre byt pazravy!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 14.07.2009 07:27

sám si sprostý. Šikovnosť je o niečom inom ako parazitovať a kradnúť z cudzieho. Len vďaka takým púkom ako si ty, si to môžu dovoliť a Bystrica je na tom ako je.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 14.07.2009 11:32

Bystrica je na tom ako je. Povedzme si teda Otvorene: Bystrica je F PIČI!!!!! A krivé lampy, alebo dojebané chodníky sú len špičkou ladovca absolútnej neschopnosti a nehoráznej zlodejiny, ktorá sa tu deje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 14.07.2009 20:22

Bystrica je preto v takej situacií, lebo tu žijú zaostali ľudia, ktorí sa ešte neprebrali a nezaregistrovali, že už 20 rokov neexistuje socializmus. To pravidelne vo voľbách potvrdzujú svojmi hlasmi pre červené politické strany. Že potrebuju aby ich ktosi viedol za ručičku a je im jedno čo ten čo im hádže ohlodanú kosť robí s tým " masom " pre seba a svojích blízkych !! Pritom sa stačí poobzerať po okolí ako to ide inde a ako mesta v býbaleho veľkého okresu napredujú.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 11:13

Naozaj som hrdy na to, ze prave v mojom rodnom meste sa da vidiet nieco, co nie je nikde na svete... S kludom by som nase vycentrovane lampy zaradil medzi kandidatov na jeden z dalsich divov sveta - no a za technicku vyspelost a vyzretost riesenia by si zasluzili nasi inzinieri a projektanti urcite dalsie mimoriadne ocenenia... ako je to vobec mozne? - by sa mohol opytat obyvatel, ktory ma od tohoto casu moznost sa venovat uplne novej aktivite - VELKEMU SLALOMU pomedzi lampy... co by clovek necakal, tak niektore tieto "kandelabre" v noci aj svietia, takze v slabom sere si v klude mozno pri tomto osvetleni precitat napriklad noviny - napriklad s pracovnymi ponukami v nasom regione... len treba dat pozor na hlavu, ak by sa clovek prilis zamyslel, mohol by si ju v pohruzeni rozbit v strede chodnika... vyplyva mi z toho len jedno - nase mesto nas chce udrzat v bdelosti a ostrazitosti na kazdom kroku a podla vsetkych signalov ma tento trend pokracovat... touto cestou by som sa rad podakoval stavebnym firmam, ktore sa nam o taketo unikaty staraju a prajem im vela stastia v ich dalsom rozvoji, povodne som myslel ze sidlo firmy je niekde v Afrike, ale nie je - aj tieto firmy su vsetky nase! ...nieco uzasne, wau.

Takze ku najmensiemu kruhovemu objazdu v strednej Europe nam v PB pribudli kvalitne centrovane lampy, idealne a kolaps sposobujuce retardery namiesto nadchodu, no a v neposlednom rade nasa nova dominanta mesta - dialnica... chlapi, fakt sa to podari postavit dobre? ...nespadne nam to na mesto a nedokrivi nase lampy?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 17:03

Súhlasím s článkom, len ma serie to že s tým kruhovým objazdom - najmenším v Europe nás už predbehla Bytča pri ich Lidli, aj keď by sa dalo polemozovať či to vôbec kruháč je.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 18:24

Za to je zodpovedný šéf stavebného úradu,prednosta MsU a štatutár mesta.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 18:26

znova ten teplý medveď Jogy z Prečína a dotóre Mirec?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 23:04

a I.vice HASTando je zodpovedný začo?

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359