Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / singular

singular

Autor: singular plural Poslední změna: Pátek 28.08.2009 17:06
Domovsk�s�pre: singular
Návrh na zmenu organizácie dopravy na železničnej stanici Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:17
[podnet občana pod pseudonymom "singular plural"] Dobrý deň, mal by som návrh na zmenu organizácie mestskej dopravy na železničnej stanici. Snažil som sa v tomto návrhu zohľadniť čo najviac aspektov a myslím, že je realizovateľný bez vážnych zásahov do súčasného života. Predmetom návrhu je presunutie nástupíšť na stranu ku kultúrnemu domu pre všetky linky, ktoré smerujú do mesta a presunutie všetkých liniek, ktoré prichádzajú od mesta na stranu ku železničnej stanici. Zmenila by sa tak organizácia MHD, že by začiatočná a konečná stanica liniek MHD bola autobusové nástupište.
Považská strela Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 08.09.2013 12:36
O považskobystricej maršrutke. (Úvaha autora s pseudonymom "singulár plurál").
Prečo my v Považskej ? Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 05.11.2008 21:11
Vždy som miloval Považskú. Nie preto, že by bola historické mesto, alebo že by tu bolo niečo extra na obdiv, ale asi len preto, lebo som tu doma. Pár posledných rokov mi však začína vŕtať v hlave, prečo my v Považskej riešime veci tak nejako divne.
Redukcia dopravy na ul. Kukučínovej Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 08.09.2013 12:35
V posledných dňoch sa prehĺbili výtlky na Kukučínovej ulici na križovatke s ulicou M. R. Štefánika. Autá, nákladné vozidlá aj autobusy spomaľujú dopravu. Okrem nich sa vkladajú do plynulosti bezohľadní chodci. Linkové autobusy naberajú meškania, nestíhajú obehy vozidiel a vypadávajú tým spoje. Nestíhajú sa vlaky, prípoje, dochádzka do školy, či zamestnania. Mesto by sa malo zaoberať situáciou tak, aby sa nepoškodzovali vozidlá občanov, neohrozovalo zdravie...
Považská Bystrica na STV2 Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 10.03.2009 15:32
Dokrútka o Považskej Bystrici a hosť primátor Mesta Považská Bystrica MUDr. Adame
Turistika a cykloturistika v okrese Považská Bystrica Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 31.03.2009 23:54
Som rekreačným turistom a cyklistom a rád by som poukázal na obmedzené možnosti (cyklo)turistiky v našom regióne. Týmto príspevkom nechcem povedať, že v našom okolí neexistuje žiadna turistika a žiadne aktivity, avšak mi chýba jasná verejne prediskutovaná reálna a aktuálna koncepcia rozvoja turistiky v okolí, ktorou by MESTO propagovalo potenciál okresu.
Hlasy zdola Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 04.05.2009 10:58
Pohľad zhora býva vždy pekný zážitok. Či už to vezmeme z vyhliadky, alebo z nášho hradu, alebo z miesta najvyšších predstaviteľov nášho mesta. Nadhľady a pohľady z hora môžu byť rôzne, avšak niečo majú spoločné. Pod sebou je kopa anonymných pohybujúcich sa, či stojacich ľudí, budov, áut. Keď sa dívate z hora, neviete, čo si ľudia medzi sebou hovoria, lebo ste ďaleko, môžete to len tušiť podľa gest, alebo ak máte lepšie oči, či ďalekohľad, z výrazu tváre. Nič to nevadí, ak chodíte a bývate dolu, môžete ich počúvať, opýtať sa ich. Horšie je to, ak bývate navrchu a dole schádzate málokedy. Vtedy vám musia stačiť len informácie, ktoré sa k vám nejako donesú. Za predpokladu, že iniciatívne nechcete viac.
Schvaľovanie GVD (železničný grafikon) na Trenčianskom samosprávnom kraji Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 24.05.2009 18:28
[2009-05-24] Koncom mája, začiatkom júna obvykle samosprávne kraje prerokúvajú návrh GVD (grafikon vlakovej dopravy) pre obdobie 2009/2010. Zbierajú podnety od obcí, občanov, navrhujú počet objednaných výkonov, stanovujú počet vlakokilometrov, ktoré uznajú ako vo verejnom záujme.
995€ mesačne na korčuliarsku dráhu Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 07.06.2009 02:01
Článok v Obzore ma šokoval. V roku 2004 predalo mesto OZ Orlové a príroda športovo-rekreačný pozemok za 10Sk/m2. Dnešné vedenie mesta chce potešiť svojich občanov a zaplatí za nich vstup na toto priestranstvo v mesiacoch máj - september v hodnote spolu 5000 €, teda takmer 1000€ mesačne. V prepočte teda bude dotovať vstup akoby tisícke dospelých občanov mesačne ak by stál lístok jedno euro. Vystrieda sa ich tam toľko ?
Kruhový objazd s jednookou prípojkou ku škole Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 23.06.2009 17:21
Prečo musí byť v Považskej Bystrici všetko naopak sveta? Keď sa diskutovalo o cyklistických trasách, žiadostiach o napojenia kruhových objazdov a iných veciach, ktoré by mali byť vyriešené pred začatím, všetci sa odvolávali, že však potom... O neexistujúcich cyklochodníkoch sa písalo, o lampách v strede chodníka tiež, prichádza stavba - kruhový objazd. K piatej základnej škole sa však rodičia z Rozkvetu podľa projektu nedostanú. A od školy do mesta tiež nie.
Nové lampy opäť v strede chodníka Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 11.07.2009 23:09
Po retardovaných retardéroch pribudnú nové lampy. Samozrejme v strede chodníka. Takmer geometricky. Podľa mňa sedí vedľa TOHO najvyššieho v nebi ešte nejaký škodca, ktorý poveril naše zastupiteľstvo a iné spriaznené organizácie, aby premyslene a odborne s vysokým nasadením nasierali občanov a šírili okolo seba negatívnu eneregiu. Po retardéroch, zle urobených kanáloch na Rajeckej ceste, stĺpoch inteligentnej križovatky v strede chodníka a iných chorých udalostiach v tomto meste dnes uvibrovali robotníci podložie pre chodník. A to si dali záležať, aby tú lampu, čo je v strede nepoškodili.
Lampy už premiestnili Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 14.07.2009 19:43
Lampy už premiestnili. Nie sú v strede chodníka.
Polícia si nevie rady s opitými a agresívnymi „deťmi“ Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 19.07.2009 11:23
Vypočul som si mestské zastupiteľstvo. Prítomní lamentovali, horekovali, ale vlastne k ničomu zásadnému nedošli. Každý piatok, cez prázdniny aj inokedy, stále na tých istých miestach, v tých istých lokalitách a v rovnakom čase sa prevracajú koše, sprejujú budovy, ničí majetok... Smiešne zákony, VZN, ktoré je problém v praxi uplatniť, alebo nedomyslená stratégia? Kde je vlastne problém?
Považskobystrická karta - čo s ňou okrem cestovného ? Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 27.07.2009 17:17
Nie je to tak dávno, čo Mestská dopravná spoločnosť a.s. nahovárala ľudí na kúpu dopravnej karty. Neviem presne čísla, ale výsledný efekt pociťuje každý, kto MHD cestuje, lebo skutočne na niektorých zástavkách už ľudia v hotovosti lístky ani nekupujú. Keď sa zavádzal pojem Považskobystrická karta, tak som si myslel, že kartou nebude možné platiť len v autobuse, ale aj v iných považskobystrických inštitúciách.
Od päťky definitívne cez Rozkvet Autor: singular plural — Poslední změna: Čtvrtek 13.08.2009 00:14
Osadená značka prikázaný smer jazdy ukazujúca vpravo na výjazde od V.ZŠ jasne dokladuje, že úsilie Mesta bolo primalé na to, aby si vedelo DOMA presadiť takú organizáciu dopravy, ktorá bude pre občanov uľahčením a nie komplikáciou.
Aký by mal byť volebný kandidát ? Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 19.08.2009 21:17
- TROCHU S NADSÁZKOU - Osobne si myslím, že v Považskej Bystrici sa vôbec zo strany občanov nevenuje pozornosť výchove "svojich" politikov. Nadávame síce aký je ten, alebo ten druhý, ale v konečnom dôsledku sa politici aj tak k nám správajú len tak, ako im to tolerujeme. Pre občana by podľa mňa nemal byť jediný dôvod na zvolenie to, že je to známy človek, alebo si vie povedať svoje a má ostré lakte. Jasné, že takí sa najradšej pretŕčajú... Dôležité je však to, aby išiel aj zdola signál, čo kto chce. Navrhujem preto otvoriť túto tému a diskutovať o ideálnych profiloch komunálneho politika - primátora, člena MsZ. Akého by ste chceli vy ?
Helenské slávnosti.... a to okolo Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 24.08.2009 23:38
[2009-08-24] Nechcem, aby to vyznelo, že sa mi tam nepáčilo, alebo, že to bolo nudné. Oceňujem nápad a aj snahu organizátorov, že to zase opäť vypálilo celkom dobre. No, ale keď si vezmete tretí a dnešný ročník - v čom to graduje ?
Autobus aj do Kunovca Autor: singular plural — Poslední změna: Pátek 28.08.2009 21:13
Od 2. 9. 2009 zavádza MDS a.s. dva páry spojov v pracovné dni do MČ Kunovec. Spoje budú premávať pod hlavičkou Linky 9.
SMERáci v detskom domove Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 23.09.2009 23:31
[2009-09-23] Na TV Marica som si pozrel reportáž z Detského domova z Domaniže. " Prišli sme sa opýtať ako sa deti tešili na nový školský rok, ...., spojiť to s nadobúdaním vedomostí aj s pobytom v tomto detskom domove". Aký je vlastne pravý dôvod týchto "charitatívnych" návštev a prečo vlastne chodia do takýchto zariadení predstavitelia strany? Prečo neprídu ako skupinka kamarátov, alebo oficiálne ako predstavitelia mesta ? A vlastne čo tam zistili ? Idú tvoriť nejaký poslanecký návrh na zlepšenie života domovákov, alebo podporia dlhodobý rozvoj talentu týchto detí? A vlastne kto sa viac potešil - deti, či oni? Nepochybujem, že majú skutočný záujem o domovákov ako o ľudí, ale prečo strana Smer ?
Billboardy Galovič: megalomanstvo alebo politika Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 07.10.2009 19:53
[2009-10-07] Určite ste si všimli boardy s fotkou majiteľa TV Považie. Nie je pri nich žiadna strana, len stroho o rokoch objektívnych informácií. Žeby šlo čisto o propagáciu osoby, alebo o nejaký otvorený ďakovný list od spokojných občanov?
Dušičková sedmička. Na cintoríny autobusom MHD. Bude to aj u nás ? Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 18.10.2009 21:56
V niektorých mestách je zvykom, že ak majú cintoríny ďalej od mesta, prípadne majú mesto rozťahané, posilňujú počas sviatku všetkých svätých linky MHD, ktorými sa ľudia môžu dostať k svojím nebohým rodinným príslušníkom a známym. Vytvorením dobrého spojenia sa okrem toho snažia dostať ľudí z áut do autobusov, pretože parkovanie kombinované s vysokým pohybom osôb v okolí cintorínov komplikuje situáciu v tento sviatočný deň ako vodičom, tak aj chodcom.
Obrázek image/x-ms-bmp dušičková sedmička Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
Aký je skutočný efekt retardérov pri cirkevnej škole ? Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 08.11.2009 13:24
Niekedy sa stáva, že pomenujeme veci tak, že to síce výborne znie, ale pri zamyslení príde človek na to, že je to úplne, alebo len možno inak. Dovolím si tvrdiť, že jedným z takýchto argumentov sa používa pri retardéroch, ktoré sú osadené v križovatke pri cirkevnej škole. Vraj "ide o bezpečnosť žiakov".
Domáca úloha - má dlhé, či krátke... Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 24.11.2009 21:05
Minule som písal oficiálne dokumenty. Ako som hľadal či je Kunovec s dlhým, alebo krátkym U. A našiel som aj tak, aj tak.
Zmena cestovného poriadku od nedele Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 13.12.2009 16:25
[2009-12-12] Každoročne sa mení v decembri cestovný poriadok vlakov i autobusov. Pre Považskú Bystricu sa dramaticky nič nemení, integrovaná a zosúladená doprava zatiaľ do nášho kraja nedorazilo. Každopádne sa nejaké zmeny udiali. Dôležité spoje, kde sa udiala výrazná zmena sú tu:
Prieskum spokojnosti cestujúcich Autor: singular plural — Poslední změna: Čtvrtek 17.12.2009 10:41
MDS a.s. na svojej stránke zverejnila link na formulár, kde má cestujúca verejnosť možnosť ohodnotiť služby MHD a zároveň navrhnúť zmeny.
Druhá etapa 1. úseku D1 Sverepec-Vrtižer má stáť 24 mil. eur - prevzaté Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 23.12.2009 23:42
[2009-12-22] Agentúra SITA zverejnila tlačovú správu o verejných súťažiach na dostavbu diaľnice D1 v Považskej Bystrici. Dostupné na http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=87218
Považskobystrický mýtny rébus Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 06.01.2010 10:02
[2010-01-06] Máme platiť mýto. Aj v meste. Aj autobusy MHD. Vyhláškou z 9.12.09 sú určené spoplatnené úseky ciest. Lenže nedávno bola otvorená preložka II/517. Ak je niečo preložka, to znamená, že sa niečo dá z jedného miesta na druhé. A tak už križovatka kde sa spája I/61 a II/517 nie je na hlavnej križovatke, ale pod bývalým hotelom FIM. Zbytočná otázka pre dopravcu, ktorý chodí po Slovensku, ale kľúčová otázka pre prevádzkovateľa MHD, pretože kvôli mýtu budú musieť mať takmer všetky autobusy MHD palubné jednotky, ktoré niekto zaplatí.
Vojenská správa Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 10.03.2010 17:56
[2010-03-10] Médiami v poslednom čase prebehlo pár diskusí o budove bývalej vojenskej správy. Nedávno sa kupčilo s pozemkami v Orlovom na účely športu. Prišiel čas nielen kopať do lopty, ale začať konať aj pre združenia, ktoré nezastrešujú žiadni vplyvní ľudia, ale občania mesta, ktorí rozvíjajú to, čo je v iných mestách starou realitou. Občiansky, spoločenský a kultúrny život na iný spôsob, než sme na považskobystrických pódiách zvyknutí.
V Považskej sa už nedá ani spávať - MEGAWASTE čistí cesty o druhej ráno Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 08.09.2013 12:40
[2010-03-30] Zobudil som sa na piskľavý hlas s motorom pracovného stroja. Zvuky podobné ako keď chodia traktory ohŕňať sneh a pustíte do toho vysávač. Ale nesnežilo. Megawaste sa rozhodlo, že v tandeme bude čistiť špinu z cesty. Od pol druhej do štvrť na tri. Samozrejme v noci.
Diaľnica sa otvorí - Trojica sa zatvorí Autor: singular plural — Poslední změna: Čtvrtek 20.05.2010 15:13
Spevy o otvorení diaľnice koncom mája sa šíria rýchlo. Ale to je tak vždy. Strčia ti pred oči "čosi nevídané" ani si neuvedomíš, že ti to patrí len tak trochu. Novinové články a vyjadrenia politikov hlásajú, že Považskobystričan si vydýchne. Ale zabudlo sa povedať, že nie až tak veľmi. Ešte (na neurčitý čas podľa mojich info) nebude sprevádzkovaný MUK Sverepec.
TSK: Rámcový návrh cestovného poriadku vlakov pre rok 2011 Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 31.05.2010 20:00
Trenčiansky samosprávny kraj predložil na pripomienkovanie návrh cestovného poriadku vnútroštátnej osobnej dopravy. Čo zaujímavého sa tam navrhuje?
101 krát: Kam môžu ísť mladí v Považskej ? Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 09.06.2010 22:22
Stretol som sa s pár mladými. Ako oni vravia: na začiatku boli sľuby, študentský parlament, skatepark, korčuliarske dráhy... Ostali z toho prázdne sľuby. Áno postavilo sa pár ihrísk, ale s ich prístupnosťou, variabilitou využitia je to horšie. A prečo by sa malo všetko točiť okolo futbalu a basketbalu? Alebo zabudli sme na dievčatá?
Verejná diskusia na MsÚ - prerokovanie návrhu Komunitného plánu Autor: singular plural — Poslední změna: Čtvrtek 17.06.2010 09:33
Mesto Považská Bystrica pozýva v súlade s § 83 ods. 4 zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov a s § 11/b zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov obyvateľov mesta na verejnú diskusiu na prerokovanie návrhu Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Považská Bystrica, ktorá sa uskutoční dňa 16. 6. 2010 (v stredu) o 16:00 hod. v zasadačke Obvodného úradu v Považskej Bystrici na prízemí – kruhová aula (bývalý okresný úrad)
Komunitný plán a jeho úroveň spracovania Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 20.06.2010 14:45
[2010-06-19] Komunitný plán uzrel svetlo sveta. Je to náročný materiál aj na spracovanie, aj na prečítanie. Na jednej strane treba povedať, že na papieri to musí byť, druhá vec je, že 98% populácie mesta ho nemá šancu odborne pochopiť. :-) Taký je (ne)jasný a prehľadný. Ale ako sa vraví, papier znesie všetko.
Nesskôr prasiatko nesskôr – Macko Uško v Považskej Bystrici Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 27.07.2010 17:29
Ako malý som pozerával Macka Uška. Bola tam jedna epizóda, ktorú si pamätám dodnes. Prasiatko v rozprávke stále niečo odkladalo na neskôr. Vždy, keď stretnem takého človeka, tak mi v myšlienkach prebehne to legendárne prasiatkovské „nesskôr“.
Nájdite 10 rozdielov - 1993 a 2010 (video) Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 01.08.2010 18:09
Na youtube som objavil video z 1993 roku z PB. Chýba tam TESCO, pol mosta, ale v zásade ako dnes. Asi tu zastal čas.
Chodníková lampofília Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 19.09.2010 09:18
Považská Bystrica trpí okrem iných asi nevyliečiteľnou chorobou. Lampy v chodníku. Nieže by nebolo miesto o meter vpravo, či vľavo...
Na Rozkvet nevedie žiaden chodník. Všetko sú cesty. Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 31.10.2010 15:22
[2010-10-12] V predošlom príspevku sa píše o odpredaji štrbiny z ulice Slovenských partizánov na ulicu Nábrežnú. Cestičku využívajú hlavne Rozkveťáci, ktorí jej oplotením prídu o výhodnú skratku do nemocnice. Problematika má však širšie kontúry a paradoxne by som nehľadal problém len u poslancov VMČ Lány, ale maslo na hlave vidím hlavne poslancom Rozkvetu. A nielen v súvislosti s týmto konkrétnym chodníčkom.
Adela nie je z Bystrice a predsa.... Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 18.10.2010 19:31
[2010-10-18 KOMENTÁR] Minule som videl v jednom časopise titulku v zmysle, že „Adela je všade“. V tomto týždni si myslím, že nielen Adela lezie odvšadiaľ, ale má tvrdú konkurenciu. Celebritu Považskú Bystricu. V poslednom čase brázdi médiá celého spektra. Áno viem, zvolebnieva sa. Áno viem, je to aj politická taktika. Napriek tomu čo reportáž – to svätá pravda. A žiadne malichernosti.
Jeden o voze, druhý o koze... a tretí nemá o čom, tak o capkovi Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 25.10.2010 14:55
Slovenský národ a demokratická mentalita majú stále od seba ďaleko. Primitívny pohľad na seba a okolie bez hlbších súvislostí je realitou každého dňa, u niekoho z pohodlnosti, u niekoho od prírody. Výsledkom toho je vyhovujúci chaos pre manipulátorov, pre skupovačov, pre politikov. A tiež z koláča diera pre plebs.
Bezdomovci dali šach, občania dostali mat Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 25.10.2010 22:47
[2010-10-25] Železnice Slovenskej republiky rozhodli o stiahnutí lavičiek z čakárne na železničnej stanici. Na prvý pohľad možno na železnice nadávať, všetci však vieme, že kontúry problému bezdomovcov v Považskej Bystrici sú širšie a vedú inam. Dlhodobo podceňovaný problém sa začal týkať obyčajných ľudí a veľmi by ma zaujímalo ako sa k tomuto problému postaví mesto. Stanica mu síce nepatrí, ale bezdomovci áno.
Motoristický výtvarný krúžok na (bývalej) štvorprúdovke. Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 14.11.2010 21:48
[2010-11-14] Dnes som šiel po čase cez Žilinskú a Štúrovu ulicu. Smatana kedysi tvrdil, že štát nepovolí zúženie štvorpruhu. A ľaľa. Mýlil sa. Zasadol výtvarnú krúžok "moderného vzhľadu ciest" a už sa maľovalo. Sem kúsok, hentam kúsok...
Obrázek image/x-ms-bmp gvd2011 Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
odchody vlakov GVD10/111
Zmena vlakového cestovného poriadku Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 05.12.2010 11:40
[2010-12-05] Každoročne sa v druhý decembrový víkend mení cestovný poriadok vlakov. Posuny, ktoré nastanú nebývajú až také dramatické, avšak tentokrát sú zmeny väčšie. Železnice začínajú chápať potrebu taktovej dopravy (odchody v rovnaký čas rovnakým smerom), takže mnohé spoje boli posunuté práve do stabilizovaných polôh. A pribudlo aj niekoľko spojov. Škoda len, že MHD v Považskej na tieto zmeny nijako nereaguje a prípojovosť je čisto náhodná.
Drobné zmeny vo verejnej doprave Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 01.01.2011 20:45
Od 1.1.2011 budú platiť nasledovné zmeny:
Obrázek dvojka Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
Obrázek JPEG image 671 Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
Obrázek JPEG image 001 Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
VUCka predáva zaujímavý pozemok medzi Nemocnicou a TESCOM Autor: singular plural — Poslední změna: Pátek 07.01.2011 22:46
Len tak - na stránke VUC TN som našiel na predaj jednu z posledných rovných plôch v meste Považská Bystrica. Dakedy som si myslel, že tam bude cesta od kruháča pod Čiernymi hájmi na cestu od nemocnice, ale zámery sú určite iné... Ak si to tu chcete kúpiť,, 19.1. je uzávierka. Cena 647720€, plocha dokopy 16 193 m štvorcových. Takže asi 40€/ m2.
Pocestujeme asi za drahšie Autor: singular plural — Poslední změna: Středa 09.02.2011 13:58
Prečítal som si materiály k zasadnutiu Mestskej rady. Zdajú sa mi rovnako fádne a pripadajú mi to rovnaké "proforma" keci ako v predošlom období. Nebudem sa venovať i obsadzovaniu postov v rôznych radách a komisiách poslancami, ktorí tam za posledných X rokov slamku nepreložili v prospech mesta, ale zaujíma ma zvýšenie cestovného v MHD.
Najlepší spôsob ako opraviť deravú nádrž, je viac a častejšie tankovať Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 19.02.2011 12:31
[2011-09-12] Jedna veta zo zastupiteľstva ma dostala: „Cestovné musíme zvýšiť, lebo menej ľudí cestuje.“ Takže, keď bude ešte menej ľudí cestovať, budeme platiť ešte viac. Čo urobí podnikateľ, keď jeho výrobok „nejde na odbyt“? Zvýši cenu? Nie! Urobí reklamu, snaží sa pritiahnuť zákazníka, dá akcie, snaží sa analyzovať zákazníka a dostať sa k nemu bližšie, analyzuje svoje silné a slabé stránky... Ak chce zisk. Ak nechce, tak zvýši cenu za kus. Alebo ak chcete, s mestskými peniazmi to bolo vždy iné...
Obrázek JPEG image Mapa liniek MHD Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
Každý vie, čo a kam chodí
Obrázek JPEG image Elektrický minibus Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
Obrázek JPEG image Označník Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
vybavenie autobusovej zastávky
Obrázek JPEG image elektronický označník Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
Inšpirácia systému IKEA Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 27.03.2011 16:25
Neznášam nákupy. A nerád chodím po obchodoch. Nechcem tu hovoriť ani o cenách, ani o vychytávkach sezóny, ale o systéme obchodu. Keď je človek v IKEA a vníma detaily obchodu, objavuje priame návody ako urobiť ľudí sebestačnými a na každom kroku sa stretáva s jednoduchosťou, pri ktorej je všetko ľahšie.
Národné dni kariéry Autor: singular plural — Poslední změna: Pondělí 28.03.2011 19:44
Nepatrí to celkom do diania v Považskej Bystrici, ale aj tu je veľa nezamestnaných.
Podpora občanov - (aneb) Komunitné fondy po bistricky Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 18.10.2011 11:34
Všetko by bolo dobré, ale má to jednu chybičku. Tak ako bije do očí Bistrica s mäkkým I, tak je to aj s dotáciami pre združenia. "Aj čosi dajú, ale nie je to ono...." Chybička neznalosti, či likvidácia združení ?
Vianočný koncert štátnej ZUŠ - kultúra aspoň "raz" do roka Autor: singular plural — Poslední změna: Pátek 16.12.2011 10:53
Považská Bystrica je podľa mňa duchom chudobné mesto. Dnes na koncerte ZUŠ sa mi ale opäť potvrdilo, že chudobné mesto neznamená chudobní ľudia. Decentné, milé vystúpenia, žánrovo striedavé a vyvážené, ma donútili sa ani sekundu nenudiť. Prosto páčilo sa mi to od prvej minúty až po poslednú.
Pre koho bola urobená preložka II/517? Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 29.01.2012 13:16
[2012-01-29] Mesiac je otvorený diaľničný privádzač vo Sverepci a asi dva týždne platí v Považskej Bystrici nové značenie pre nákladné vozidlá. Značenie je chaotické. Do jednej strany platí, do opačnej nie. A na preložku, ktorá mala odbremeniť mesto, majú nákladné vozidlá nad 12 ton zákaz vjazdu.
Obrázek Octet Stream zastávka Autor: singular plural — Poslední změna: Sobota 14.09.2013 15:15
zastávka odhodená v MEGAWASTE
Zastávka v MEGAWASTE Autor: singular plural — Poslední změna: Neděle 22.04.2012 00:15
[2012-04-21] V Považskej Bystrici nikdy nie je dosť prístreškov na MHD. Ako sa ale ocitol tento vo dvore firmy MEGAWASTE? A vlastne čo má súkromná firma so zastávkou patriacou mestu ? Alebo že by ju niekto odkúpil? Ktovie, aký bude jej osud. Ale v zberných surovinách by nejakú hodnotu mala....
Železničná spoločnosť plánuje zrušiť 13 vlakov premávajúcich cez Považskú Bystricu a TESCO tescobusy. Autor: singular plural — Poslední změna: Úterý 12.06.2012 10:58
[2012-06-11] ŽSSK vypracovala predbežný návrh cestovného poriadku, ktorý by mal byť platný od decembra tohto roku po celý nasledujúci rok 2013. V súčasnom platnom grafikone sa zahrávala s pražskými rýchlikmi, ktoré cez Považskú Bystricu prechádzajú, ale nezastavujú. V budúcom roku obnoví zastavovanie, ale zruší ďalších 13 vlakov, medzi ktorými sú aj žiacke a robotnícke.

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359