Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Jaroslav Ševčík / Ako funguje redakčná rada Považskobystrických noviniek

Ako funguje redakčná rada Považskobystrických noviniek

Autor: Jaroslav Ševčík Poslední změna: Středa 22.09.2010 23:10
[2010-09-22] V auguste uverejnili Považskobystrické novinky spoločnú deklaráciu miestneho SMERu a KDH pod názvom "Naše mesto a naša budúcnosť". Napísal som k tomu krátky komentár a 2. septembra som ho doručil do redakcie mestom platených novín. Redakcia to posunula Redakčnej rade (zloženej z poslancov, zatiaľ ich nebudem menovať...). Redakčná rada najskôr vraj povedala, že keď si to zaplatím ako inzerciu, tak dobre. Keď som so zaplatením súhlasil, tak potom, že nie, lebo je to vraj žalovateľné (???), že im tam údajne prekáža o. i. aj veta o poslaneckých faktúrach, či čo. Ale keďže je to pravda, stojím si za tým a nič tam upravovať nebudem! Potom ešte doplnili, že musím si dať objednávku písomne, tak som aj tú dal...

Keďže každý tvrdil niečo iné, zverejnil som necenzurovanú verziu komentára na PB.OTVORENE.SK  a požiadal som Mesto o kópiu zápisnice a uznesenia z rokovania Redakčnej rady, aby som sa dostal trochu do obrazu. Zatiaľ ju nemám, tak počkám, veď raz bude.
Keď som im povedal, že predsa za inzerciu zodpovedá inzerent a nie redakcia, tak potom to odišlo na posúdenie primátorovi (!). No a teraz, najnovšia informácia, vraj to majú posúdiť mestskí právnici !!! :))
Verím, že do Vianoc to stihnú :)
Ináč, zdá sa že kríza skončila. Aspoň na ms. úrade, keď ani platenú inzerciu nechcú :)

Jaro Ševčík

Anonym píše:
Středa 22.09.2010 23:25
Veď to je predsa TLAČOVÝ ORGÁN STRANY A VLÁDY! A vlastne nie, to nám v 1989 zrušili...
Mestské noviny sú apolitické! Hm, to nám nezožerú, veď článok Janasa a Sopčáka bol tiež o voľbách...
V Mestských novinách sa kritika uverejňovať nebude! Sakra, a čo keď budeme potrebovať niekoho znosiť...?

Musíme si dať do štatútu redakčnej rady paragraf: Mestské noviny uverejňujú všetky články okrem tých, ktoré by mohli ohroziť náš volebný úspech!
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 10:12
Myslím si že treba začať posielať články z pb.otvorene.sk do Noviniek. Autori dostanú nejaký honorár a viac ľudí si prečíta a uvedomí si, že existuje aj iný pohľad na vec.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 10:37
Pán Ševčík,berte to optimisticky.Pred 21 rokmi by na Vás rovno zavolali VB (pre mladších predchodca polície).
Teraz sa s Vami už len handrkujú.Znamená to,že v P.Bystrici po 21 rokoch demokracia začína vystrkovať rožky.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 10:48
Demokracia je príliš silné slovo, zvlášť keď v PB vlastne ešte neprebehol November 1989.

Tu je to taká perestrojka. Súdruhovia si pod tlakom uvedomili, že niektoré veci už neudržia a musia ich povoliť. Ale v hlavách stále červeno.

A zopár disidentov tu začalo fungovať. Občas sú očierňovaní, občas ignorovaní, občas trpení.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 14:18
Redakčnú radu treba zrušiť, primátora zavrieť, ms. právnikov prepustiť a všetkým spomenutým + poslancom dať k náhrade nimi spôsobené škody.
Toto je jediné riešenie pre Považskú.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 17:32
má niekto takýto volebný program? volil by som
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 20:14
Aj ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 20:15
Je to obyčajná banda č u . a k o v !!!!
Že im nie je hanba chodiť pomedzi ľudí, normálný človek by asi chodil kanalizáciou!!
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 20:22
Drahý Ševčík od iného by som uvedený článok bral, ale od teba je to absolútne pokrytectvo. Ty nemáš čo kritizovať, pretože máš za sebou toľko svinstva až až.Porozprávaj nám napríklad ako to bolo so samovykradnutím kancelárie SMERU ,kde si bol v blahej pamäti predsedom a teda aj pôvodcom dnešného bordelu v Bystrici.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 20:47
ved to stale omielaš a odvadzaš pozornosť,ale my chceme niečo nové o vás
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 19:34
Neodvádzam, len tento, podľa mňa exemplárny hochštapler doteraz nevysvetlil ani túto drobnú epizódku zo svoho zaiste zaujímavého vyčínania v Bystrici. Ševčík prejav trocha odvahy a konečne prezraď koho to samovykradnutie bolo nápadom. Pýtam sa preto ,lebo tvoj intelekt na to nedosahoval. Ty si len Ficovi vypisoval aby ti poslal prachy na novú kameru.
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 19:41
Celé je to haluz. Keby chcel Ševčík zlikvidovať videozáznam, tak ho jednoducho zmaže, nepotrebuje si vykrádať kanceláriu.

Veď myslite logicky: sám si zohnal kameru, aby si natočil priebeh snemu SMERu. Na ktorom ho chcela jedna frakcia odstrániť. Tá čo teraz vládne v meste. Keby sa mu nahrávka nepáčila, tak povie, že technika nefungovala a nemusí si vykrádať kanceláriu.

Logické je, že záznam ukradli ľudia, ktorým ten záznam vadil, a inak sa k nemu dostať nevedeli.
Anonym píše:
Sobota 25.09.2010 10:10
Keďže drahý Ševčík zjavne trpíš výpadkami pamäte dovoľ aby som znova uviedol :
1. Tá frakcia ktorá ťa chcela odstrániť ako neakceptovatelného , konfliktného človeka ,chorobne túžiaceho po mieste primátora v Pov. Bystrici, tak robila cestou slobodného hlasovania na sneme OO SMER. Oni na rozdiel od teba nesľubovali miesta na kandidátke do VÚC, v mestskej samospráve a v štátnych podnikoch$ ako odmenu za svoju podporu. Konečne mená ako Belás, Janco, Briestenský a ďalší ktorí sa "svetlo" zapísali do histórie nášho mesta realizáciou svojich zákaziek a kšeftov boli práve tvoji ľudia. Ty si ich v uvedenom období pretláčal za to , že ťa podporovali.
2. Na sneme v slobodnom hlasovaní si prehral napriek intrigám,ktoré si za pomoci kámošov robil. Videozáznam zo snemu OO SMER ťa usvedčoval z charakterových vlastností , ktoré ti vytýkali tvoji odporcovia. Naviac viacerí chceli na pamiatku kópiu videozáznamu. To si im samozrejme prisľúbil s tým, že si ju majú prísť vyzdvihnúť na druhý deň. A tu vznikol pre teba problém, keby bol Fico videl čo za zázraka má v Pov. Bystrici tak ťa napriek kamarátstvu určite odvolá. Videozáznam musel do ďalšieho dňa zmiznúť ,preto bola kancelária samovykradnutá.
Anonym píše:
Sobota 25.09.2010 10:42
Kto bol tá "frakcia ktorá chcela (Ševčíka) odstrániť ako konfliktného človeka"? Frakcia ktorá "nesľubovala miesta na kandidátke... v mestskej samospráve... v podnikoch"?
Tie mená by ma veľmi zaujímali!

Lebo nech počítam ako počítam, museli to byť Adame, Haviar, Kubovič. A tí nám ukázali, ako sa obchoduje s kandidátkami, miestami v samospráve a podnikoch!
Anonym píše:
Sobota 25.09.2010 11:30
Tá frakcia drahý Ševčík boli ľudia, ktorí dnes v SMERE už nie sú vďaka tvojim intrigám. Určite medzi týchto ľudí ,ktorí prejavili aj napriek tvojim vyhrážkam občiansku odvahu, nepatrili mená ako Haviar, Kubovič a Adame.Kandidátka do VÚC bola výsledkom obchodovania s hlasmi za tvoju podporu proti ľuďom , ktorí poznali tvoju skutočnú tvár. Len vo svojom megalomanstve si prestrelil.Keď sa ti pomocou špinavých praktík podarilo zbaviť všetkých kritikov ,vydal si sa robiť poriadky do Trenčína.Tam si vynadal celej krajskej rade SMERU za to ,že si ťa tiež dovolila kritizovať.To bol ale tvoj koniec. Tu musel už ustúpiť aj Fico ,ak nechcel riskovať narastajúce problémy s tvojou neakceptovatelnosťou a musel ťa na mieste predsedu OO SMER vymeniť ako konfliktnú osobu.
Jaroslav Ševčík
Jaroslav Ševčík píše:
Sobota 25.09.2010 11:42
Ďakujem za morálnu podporu :)
Nepochybujem že ľudia, s ktorými som mal možnosť v minulosti spolupracovať nestratili pamäť a sú v obraze.
Len by som chcel všetkým známym aj neznámym sympatizantom doporučiť, aby ignorovali tieto anonymné ataky nejakého zakomplexovaného zúfalca. Nemá zmysel míňať naň akúkoľvek energiu. Ja som na tých anonymov dostatočne imúnny. Taký človek skôr potrebuje pomoc.
Ak by takýto zúfalec si chcel niečo so mnou vydiskutovať, tak nech sa postaví zoči-voči mne otvorene, verejne pod vlastným menom a nie takto poštekávať ako nejaký malý "orech" za plotom, ktorý v momente keď tam ten plot nie, tak vám vrtí o stopäť chvostíkom :)
Ale na to treba jednoducho mať aj oné, g... :)
Anonym píše:
Sobota 25.09.2010 20:01
Drahý Ševčík, štekáš ty. Povedz čo z uvedených faktov nebola pravda . Ak niektorý uvedený fakt relevantne namietneš tak sme ochotní s tebou vstúpiť otvorene do debaty. Zverejníme aj časť dokumentov podporujúcich naše tvrdenia o ďalších ešte nezverejnených zaujímavých skutočnostiach.Nezabúdaj, že ťa už tvoj bývalý pán hodil cez palubu. Prestaň hovoriť o morálke, keď ty sám si sa za predsedovania OO SMER rozhodne morálkou neriadil, voči nej si bol vždy imúnny.V Bystrici len zasieraš web svojimi dristami s vidinou ako sa po zvolení konečne nabalíš.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 22:45
vazeny pane ... su PB novinky jedine kde sa da zaplatit inzercia?? kedy vas opat uvidime na xeroxovom papieri vylepeneho po zastavkach?
Anonym píše:
Čtvrtek 23.09.2010 23:09
Radšej na xeroxovom papieri za vlastné, ako na farebných bilbordoch platenými miestnou mafiou...
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 07:59
A co Jarko nam chce ist zase kandidovat !!!!!
Jarko uvedom sa! ani dieta nemoze chodit 20 rokov do zakladnu skolu
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 09:40
Držíme palce pán Ševčík.
Nedajte sa znechutiť, ak budete kandidovať, hlasy našej rodiny máte isté.
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 14:48
Určite radšej Ševčíka,ako Janasa a tých,čo to tu zasmradili.Horšie to už byť nemôže.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359