Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Zaujímavé diskusné príspevky za minulý mesiac

Zaujímavé diskusné príspevky za minulý mesiac

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 10.11.2007 14:08
Rozprávka o princeznej SMERanke, vypísaná odmena vo výške 100 000 Sk, a ďalšie perly.
Komentár pre nezasvätených alebo ľudí nežijúcich v Považskej Bystrici: Prvá séria príspevkov komentuje aktuálnu kauzičku, ktorá sa okrem iného prejavila vzájomným ohováraním dvoch politických skupín aj na stránkach nášho webu.Rozprávka o SMERanke Bystrickej a podnikateľovi Baxovi.
Vložil(a) Anonymný používateľ 13. 10. 2007 13:23

Kde bolelo tam bolelo, za siedmimi vytunelovanými akciovkami a pod siedmimi nepostavenými diaľničnými pylónmi, terorizoval jednu znečistenú horskú dolinu sedemhlavý drak – Házedesák. Jedna hlava ožierala mestský bytový podnik, druhá hlava kmásala mestské pozemky, tretia hlava svojím plameňom vypaľovala hotel Manín, štvrtá bola po uši zaborená v mestskej pokladnici, piata sa kŕmila z toho, čo jej prihrnul chudý chvost zametajúci mesto, a šiesta so siedmou sa milo usmievali na poddaných zo stránok mestských novín a z obrazovky mestskej televízie.

Žiadneho statočného rytiera ani nenapadlo, aby sa s drakom – házedesákom pustil do boja. Drak bol totiž vyžratý a prefíkaný, a horská dolina pomerne odpudivá.

Žila tu však aj jedna princezná, SMERanka Bystrická, celým menom Okresná Organizácia Smeru Považská Bystrica. Takých sa pred voľbami vyrojilo po celom kráľovstve, ale táto bola trochu iná. Zvláštne na nej bolo to, že sa vláčila s akýmsi ošklbaným potulným rytierom Jaroslavom, o ktorom sa klebetilo, že nie je ani poriadny rytier, ale len remeselník - ševčík. Tento jej predseda, namiesto zháňania teplých flekov pre členstvo, púšťal sa do drobných konfliktov s drakom házedesákom. To sa SMERanke príliš nepáčilo, lebo ona predsa nešla do politiky, aby z toho mala problémy s drakmi. Naviac - prieskumy verejnej mienky ukazovali veľké šance pre SMER, škoda by bolo poriadne to nevyužiť! A tak toho konfliktného dômyselného rytiera - ševčíka odstránili, a nahradili ho nekonfliktným pánom primárom, ktorý sa o znečistenú dolinu postará tak, ako o naše deti, (a o radových členov strany tiež). Pri tomto stoličkotrasení poskočil o niekoľko šteblíkov vyššie aj junák Janco (čítaj Janko) – stal sa z poisťovacieho dílera rovno primárovým panošom.

Malo to však jednu nevýhodu: SMERanka Bystrická mala kanceláriu u ševčíka, a strana ktorá si brúsila zuby na volebné víťazstvo, nemala zrazu ani adresu, ani telefón. (Zlé jazyky tvrdia, že ohrdnutý ševčík ich vypratal ku kontajneru, dokumenty boli v krabici vyložené na chodníku, tak ako keď za Lenina v Rusku moc ležala na chodníku, ale takéto rozprávky do našej rozprávky nepatria.)

A vtedy kde sa vzal, tu sa vzal, z Podvažia prichádza na kompletne zgenerálkovanom traktore - podnikateľ BAXO aj so svojou rodinnou armádou. Prichýlil ošklbanú princeznú SMERanku na svoju širokú hruď, kanceláriu poskytol, telefónnu linku zaviedol, aj nejaké to vreckové k tomu, aby nemuseli byť predvolebné plagáty jednofarebné, ako za potulného rytiera dona Ševčíka de la Mancha.

Prišiel slávny deň volieb. Drak sa škeril zo všetkých rohov, rytiera žiadneho, len akísi mimovládni šašovia doňho perami šťuchali. Vtedy si poddaní zo znečistenej doliny uvedomili, že SMERanka síce nevie ani ako sa robí hlasovanie, ale je z vládneho rodu. Zaplašili draka do jeho zlatom vystlanej jaskyne v Jelšovom, a SMERanka ovládla mestský úrad. Chvíľu sa síce potkýnala o koberce a pred mikrofónom koktala, ale potom si zvykla, a zvykli si aj poddaní. Niektorým sa páčilo, že papule draka Házedesáka postupne mizli aj z mestskej pokladnice, aj zo zametania mesta. Iným sa nepáčilo, že nevedia, či ich len nenahradili papule iné.

Nezabúdajme však na podnikateľa BAXA Moštenského, Podvažského, skrátka Briestenského. Princezná SMERanka, odkedy sa zabývala na mestskom úrade, začala sa k nemu správať úplne ináč. Nevďačnica už zabudla, že boli časy, kedy sa váľala na chodníku. Fuj, ako ten Baxo smrdí! A ako hrubo hovorí! Nestačí mu, že dostane miliónovú mestskú zákazku, on by chcel, aby sme mu za ňu vyplatili milióny dva!

A tak sa SMERanka s Baxom prevelice poškriepili. Zvuky tej nechutnej hádky sa ozývajú až na internete. Najviac vrešťal panoš Janko a jeho družina, Baxova manželka im však nezostala nič dlžná. A keď sama zachrípla, požalovala pandúrom, že jej z úradu ktosi škaredo nadáva. Vtedy sa všetci zľakli a zabuchli okná, aby poddaný ľud zbytočne nestrácal ilúzie o vrchnosti.

Celé sa to náramne páči prefíkanému drakovi Házedesákovi. A tiež tým šašom mimovládnym, ktorí sa vytešujú, ako je zrazu na ich webe rušno.znalý
Vložil(a) Anonymný používateľ 13. 10. 2007 13:49

evidentne sa jedná o znalého a literárne zdatného člena, resp. bývalého člena. Napísané bez emócií, trefne, až na zopár nepresností. Ale podstata je jasná, prečo podnikateľ sponzoruje politickú stranu? No aby zarobil predsa. Dialo sa tak v minulosti, deje sa tak i dnes. A problém nastane keď sú očakávania vyššie ako sa dá reálne splniť. A tu boli naozaj vyššie. Zakročiť už musel aj inak veľmi kludný primár.


Red hot chilli
Vložil(a) Anonymný používateľ 12. 10. 2007 15:11
bratia mali na porade dohovorené, aby sa tu už moc nerozkecávali. Už sa to dotklo aj "vyšších", takže perly z dielne Adam a Janco nás už baviť asi nebudú.

Druhý príspevok sa týka kauzy spred komunálnych volieb - vykradnutie okresnej kancelárie SMERu, pričom zmizla aj videokamera s nahrávkami porád, na ktorých prebiehali pokusy o odvolanie dovtedajšieho šéfa SMERu Jaroslava Ševčíka. Nasledovný príspevok podľa všetkého pochádza od neho.WANTED, dozrela doba
Vložil(a) Anonymný používateľ 23. 10. 2007 12:23

A teraz trochu z iného súdka.

Dávno pradávno, 31.3.2005, keď ešte terorizoval znečistenú bysztrickú horskú dolinu sedemhlavý drak – Házedesák a princezná SMERanka Bystrická bola v tom čase len obyčajná Popoluška Opozičná a ešte aj to v plienkach, zvolal dômyselný potulný rytier de la Mancha Ševčík, familiárne priateľmi nazývaný aj Čegevara veľkú poradu svojich verných aj neverných sluhov Sančov-Pančov do svojho rybárskeho veterného mlyna. Cieľom porady bolo spoločne pripravili stratégiu a taktiku ako zabezpečiť poriadok, spravodlivosť a slušný život v doline pre všetkých, a nielen hŕstke drakových slúžnych. Porada bola búrlivá, málokomu sa chcel-o postaviť :) proti vypasenému drakovi. Zopár sluhov tam bolo dokonca aj takých, ktorí slúžili nielen okresnému rytierovi, ale potajme aj sedemhlavému drakovi. Ten, im totiž občas dal obhrýzť nejaké zvyšky čo zostali z jeho bohatého hodovania a oni boli pomerne všežraví. Po skončení porady sa všetci rozišli do svojich chalúpok, aby sa oddali spánku spravodlivých a mohli snívať svoj sen. Jedni o tom, že ich drak opäť pozve poobhrýzať nejaké teplé koštialiky a dá napiť teplej kávy, druhí zase o tom, ako sa zo Smeranky-Popolušky stane Smeranka-princezná . Ráno pri príchode do Rybárskeho Veterného mlyna čakalo nášho rytiera však nepríjemné prekvapenie. Zistil že počas noci nie všetci obyvatelia zakliateho kráľovstva len spali, ale niektorí aj tvrdo pracovali v nočnej smene. Svedčili o tom chýbajúce listiny z porady, chýbajúca digitálna kamera a pásky, notbook a aj pár dukátov. Ale o tie očividne až tak nešlo. Okresní drábi, ktorí prišli na miesto činu, pochodili, popozerali, zobrali nejaké tie stopy a prípad založili ad acta. Preto sa náš rytier rozhodol zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a dáva TÚTO VÝZVU:

Každému, kto dá informáciu o lúpežníkoch v Rybárskom dome v noci zo štvrtka 31.3. na piatok 1.4.2005 alebo o ich objednávateľovi a ktorá povedie k ich odhaleniu, bude vyplatená ODMENA 100 000 DUKÁTOV. Ak informáciu podá sám niekto z lúpežníkov, rytier mu zaručuje beztrestnosť! Informácie možno podať osobne, telefonicky, písomne a to i anonymne.

S priateľským pozdravom Veľký meč z drahej ušlachtilej ocele nehrdzavie!

Váš Che
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 15:19

Tak toto mohol napísať jedine Kim Ir Sen Ševčík. Je to písané totiž veľmi prívetivo k jeho osobe, ba doslova až obdivne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 15:56

snahu mu uprieť nemožno, len zdá sa mi že už sú vystúpenia pána Ševčíka trošku teatrálne. Vidím za tým osobnú zaujatosť voči primátorovi.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 16:06

dze bou, kej Šcefan za cenu zlata kosel a smeci vyvazal a Konecnik s Lacom draho staval a za facku pozemky kupuval.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 18:27

Že by focel tých darebákov na úradze? No to už mosí mac dobrú databázu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 21:57

kej on ništ iné nevi a pomáha mu tam ochlasta Chňoupek.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 16:30

bou aj ze smatanom v tatrach a pozorovali kamzikou.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 22:09

ak ten clanok pisal umasteny sevcik, tak tam pise o veternom mlyne, ze ma v nom kancelariu. Kde je v PB veterny mlyn? nejak tomu nerozumiem

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 11.11.2007 21:09
"Dômyselný rytier" je označenie Dona Quijota. A ten bojoval proti veterným mlynom.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 22:08

boha, akurát som zase vidzel Ščefa nariekac v TV aj s tou strigou. Robte s tým niečo veď to je hanba kozmická, že takýto tu 20 rokov "robel šecko".

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 17:13

kej ju vlasni konecnik, vedz na svojich si kydac snadz nebuje

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 22:51

typujem registračné číslo 12350

http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?kniha=33&strana;=38&zaznam;=29738

Kde je vôla, tam je ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 22:59

to skôr tento: http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?kniha=38&strana;=25&zaznam;=34613

ten je v smere

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 10.11.2007 23:19

No ked sa na to pozriem tak trochu z predvolebného pohľadu danej doby, myslim si že v tom čase Laco mal asi väčšiu inšpiráciu na rozbitie Smeru vo svojom revíri . Kubovič je drobátko zbabelý. Ale špina donášačská je dobrá!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 11.11.2007 10:48
Ľubomír Kubovič je v kategórii D - dôverník, čo podľa ÚPN znamená, že o spolupráci nemusel vedieť. Nie je to kategória tajných spolupracovníkov, ako agent, informátor, rezident atď. Takže ak hovoríme o období ŠtB, označovať dôverníka automaticky za "špinu donášačskú" nie je fér.
Z druhej strany - najistejší spôsob, ako sa očistiť od obvinení z prednovembrových svinstiev, je vyžiadať si svoj spis z ÚPN a zverejniť ho. To však nechce spraviť nikto. Zato všetci, včítane agentov, tvrdia že nič ŠtBákom nevyzradili.
Takže ak by sme im mali veriť, jedna z najsilnejších tajných polícií bola len taký dobromyseľný spolok, ktorú všetci jej agenti a informátori ťahali za nos.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 13:30

Je to tak. Nebudme naivní. Nikto z nich sa nebude chváliť svojím udavačstvom. Keby neudávali, každý z nich by sa snažil očistiť.

Je pravda, že napr. Kubovič je v kategórii D- dôverník, ale to už zrejme prešiel kategóriou preverovaná osoba a zrejme získal DOVERU Štb-ákov :(

Ináč , ked to tak zoberiem, všetci Št-báci sú mi viac-menej ukradnutí. Ale len pokiaľ nemajú tú drzosť a nepchajú sa znovu do verejného života...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 15:33

no tu je vidieť čo za neznalého a ešte k tomu aj totálneho debila môže označiť Kuboviča za špinu. No myslím si, že tuto fúka vietor od Bolívijsko-Kubánsko-Venezuelského brata. Ako je to zbabelosť a úbohosť najvyššej kategórie. Naozaj tento WEB je len na ohováranie a špinenie. Pán Smatana zamyslite sa nad tým. Viem určite Vám to robí radosť, takáto sledovanosť, ale predsa len od bulváru máte svojim zmýšlaním ďaleko.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 11.11.2007 16:57
Skutočne mi vadí, keď sa v diskusiách tvrdo ohovárajú a ponižujú ľudia. Prosím, odlišujte však samotný web od diskusií k nemu. Podobné "javy" nájdete na každom webe, ktorý svojim návštevníkom dovolí komentovať článku. (Pokiaľ ste našli nejaký "bulvár" aj medzi publikovanými článkami, tak buďte konkrétni.)

Napriek tomu však diskusie "vypnúť" nemienim. Nie kvôli návštevnosti (vulgárne a agresívne diskusie ju skôr znižujú), ale kvôli slobode slova. Ktorá v sebe žiaľ zahŕňa aj slobodu hlásať úplné nezmysly. Keby to tak nebolo, bol by to koniec slobody - pretože by nad ňou vládol ten, kto by rozhodoval o tom, čo nezmysel je a čo nie je. Toho som si za prvých 23 rokov svojho života užil dosť.

Redakcia PB.OTVORENE môže kvalite tunajších diskusií pomôcť len tým, že bude rýchlejšie odstraňovať vulgárne a bezobsažné príspevky. Ten o pánovi Kubovičovi však odstrániť nemienim, hoci som proti tomu príspevku osobne vystúpil. Pretože dnes odstránim názor na pána Kuboviča, a zajtra odstránim urážky na moju adresu (a že ich tu bolo hojne). A o mesiac budeme na úrovni mestského webu za Lackoviča, kedy sa diskusné príspevky na webe objavovali až potom, čo ich scenzuroval neznámy pracovník.

Kvalitu diskusií najlepšie zdvihne, keď sa seriózni diskutéri zaregistrujú (vľavo dole - linka Nováčik), či už pod svojím pravým menom, alebo trvalým nickom (prezývkou). Na každom podobnom serveri platí, že názory anonymov sa viac-menej ignorujú, ľudia s nick-name sú "nicktoši", a vážne sa berú názory ľudí podpísaných vlastným menom.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 11.11.2007 17:14
Človek, ktorý vstupuje do verejného priestoru, a zvlášť do politiky, si musí zvyknúť, že bude terčom nadávok a inej "ľudovej tvorivosti".
Dokonca by ich mohol dokázať vnímať ako istý druh spätnej väzby. A triediť. Kedy ignorovať, kedy vysvetľovať, kedy sa nad sebou vážne zamyslieť.
Osobne som (vďaka kauze diaľnica) vo verejnom priestore najmenej 10 rokov, a keď si spomeniem na začiatky, celkom chápem súčasných funkcionárov mesta. Zvykli si vo svojej doterajšej práci (lekár, uznávaný podnikateľ) na iný druh vzťahu, než majú ľudia voči politikom. A teraz si zákonite pripadajú, ako keby ich niekto pravidelne polieval splaškami.

Osoba verejne činná má prirodzene znížený stupeň ochrany pred podobnými vyjadreniami. Komu sa to nepáči, nech nevstupuje do verejného priestoru. Alebo nech sa snaží svojimi činmi vybudovať si také postavenie, že sa nebude musieť musieť obhajovať sám (dokonca pod falošnými identitami), ale to zaňho urobia rozmýšľajúci priaznivci.Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 19:15

čo tu trepeš ty zelený gevara, ide ti len o vlastnú publicitu. Stačilo mi pozerať telku. Raz ti ide o dialnicu, potom o bycigle a nakoniec tam obhajuješ nejakých pár stromov. Začni už radšej poriadne pracovať.Dcéra mi povedala čo za pi...ny ich na tých hodinách učíš a čo im tlačíš do hlavy.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 11.11.2007 19:35
Majú tie témy od seba tak ďaleko? Ide o životné prostredie - vzťah ľudí a krajiny. To som vyštudoval, tomu sa venujem v pracovnej dobe, to je aj môj koníček.
Skúšala sa pani dcéra ohradiť voči mojim názorom? Zistila by, že ich netlačím. Nesúhlas odmeňujem jednotkami, ak dokáže použiť aspoň jeden argument.
Ak uprednostňuješ učiteľov, ktorí majú iný názor ako mám ja, alebo takých, čo nemajú žiadny názor, alebo takých, čo majú vždy len stranou a vládou vyžadovaný názor, tak ju daj k inému učiteľovi.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 20:38

a čo teraz v zime, kalaváriu vykántrili oravci okom si nepohol, cyklisti a motorkári nejazdia po lesoch koho budeš obháňať?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 21:05

no a teraz budeš koho obhajovať ty ochranársky vševed? Cyklistov už si a nič, diaľnicu už si a nič, v tatrách si tiež mudroval a nič. Neprekvapí ma, keď ťa za chviľu uvidíme ako obhajuješ ľadovych medveďov.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 13.11.2007 22:02
Cyklisti sú v pohode, lebo po tom bengále si zatiaľ nikto nedovolil pokutovať cyklistu v lese. A zákon sa dá zmeniť ľahko (na rozdiel od zle postavenej diaľnice alebo vyrúbaného lesa).
S diaľnicou v PB je to špatné, a bude horšie. Kvôli tomuto sa však umárať nebudem, urobili sme čo sa dalo, aj trochu naviac. Ale keď raz 20 mestských poslancov na Lackovičov povel zdvihlo ručičky a zmenilo územný plán, a ani jedna ruka proti - tak nech sa páči, Považská, úprimná sústrasť.
Tatry sa zatiaľ vyvíjajú celkom dobre, Tichá a Kôprová je prakticky nedotknutá, a možno sa podarí zamedziť tej veľko-zlodejine, ktorú tam pripravuje stará privatizačná partia.

Nebojím sa, že by nebolo čo v zime robiť, aj dnes to vyzerá na nočnú.

(Ozaj, blahoželám - Smatana/smotana - to si ma fakt dostal! To máš z vlastnej hlavy?)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 11.11.2007 19:41
anonymovi z 18.15, za pekný príklad okydania :-)
Aspoň ukrivdení politici a úradníci vidia, že kamene z tohto webu nepadajú len na nich :-)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.11.2007 17:49

Dobry den, nema cenu sa registrovat kvoli ojedinelej reakcii na hluposti, co sa tu pisu. Cirou nahodou som byvaly ziak p. Smatanu, a mozem povedat, ze na jeho hodinach som sa nikdy nenudil a priprava mi nezbrala vela casu, pritom dejepis nie je zrovna moj obor. Sposob vysvetlovania latky, ktory p. Smatana pouzival, bol sice trosku neortodoxny, ale nikdy som nemal problem pochopit o com sa hovori a co sa po mne vyzaduje. Ak niekto tvrdi, ze p. Smatana uci studentov p.

.iny, tak by sam mal najskor zucastnit niektorej z jeho hodin (skor by som povedal prednasok a diskusii). Nebude snad problem v tom, ze je Vasa dcera trosku leniva a nema zaujem o ucivo, ktore sa na hodinach p. Smatanu prebera??? A ze je p. Smatana verejne aktivny??? No, niekto sedi za internetom a pise svoje nazory do diskusii, niekto sa snazi, aby nam vrchnost nesrala na hlavu...

Len pre uplnost Martin Zdurienčík, absolvent Gymnázia v PB, ukončené maturitou v roku 2000

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 17:32

:]

Nejaky ste napaprceny p. dlhopobouvolneny informator, teda pardom poslanec. A co tak keby ste zverejnili vas STB-spis. Samozrejme, aby sme vsetci zirali, aka cista lalia sedi na magistrate

:]]

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 20:55

ludia, ludia, neskutocne okydavanie, nic nemate overene, len nejakymi linkami UPN sa tu ohanate.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 21:04

chytrak, a ako inac by si to chcel mat overene, bez toho aby si sam bol v nejakej tajnej sluzbe. StB si vymyslala vselico, ale siet donasacov mala realnu. Dovernik musel MINIMALNE nejakemu agentovi alebo informatorovi poskytovat pouzitelne informacie. Vedome alebo nevedome.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 11.11.2007 22:48

že nevedome... Len ak sa niekedy ožrali tak že o sebe nevedeli :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.11.2007 19:29

Náhodou som objavil túto stránku, no som šokovaný šo za debilov sa tu odbavilo, bez toho - aby mali základne elementárne znalosti zo života.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 12.11.2007 19:41

Jednou - dvomi základnými, alebo aspoň elementárnymi znalosťami, ktoré si nadobudol počas Tvojho bohatého života.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 10:01
  1. Majster (zrejme major vo výslužbe) to zrejme ešte nerozdýchal.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 16:27

a kto je ten majster teda major vo výslužbe? nepoznáme

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 20:33

tak napíš niečo poučné a duchaplné ty elementár, alebo ementál?!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 20:59

a náhodou si elementárne lustračne zlyhal

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 13.11.2007 21:16

Po analyze prispevkov neostava mi nic ine len konstatovat ze stb zase az takych hlupakov neverbovala staci sa pozriet kam to az dotiahli.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 13.11.2007 22:16
A spochybňoval niekto ich inteligenciu?
Reč bola o ich morálke.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.11.2007 11:54

Morálka ? čo je to morálka, je to vec pohladu, čo jednému sa javí amorálne tak druhému sa to môže zdať OK. Myslím tým všetky oblasti...( interupcie, ekológia, politika ) Toto je len môj osobný názor. Napr. taký Kubovič, Čekan mi nikdy neublížili, lebo ma ani nepoznajú, tak prečo by som mal na nich zazerať, že boli tam kde boli. Napr. aj taký učiteľ čo ma kedysi v škole poškodil so známkami, napr. ma nehodnotil nikdy objektívne, to je napr. u mňa viac amorálny človek, zas je to len ten uhol pohľadu. A tak by sa tu dalo o tom písať na veky vekov a ja sa teda lúčim so súdružským pozdravom česť práci a spánom bohom , aby som nikoho neurazil.

Hlúpy Jano bez telefónu...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.12.2007 10:54

Ten čo píše tie akože rozprávky musí byť riadný dement

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.12.2007 10:54

Ten čo píše tie akože rozprávky musí byť riadný dement

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.04.2009 00:18

anoooo...svata pravda to je......

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359