Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Zatiaľ sú známi dvaja kandidáti na trenčianskeho župana: Magda Košútová (SMER-SD) a Pavol Sedláček (HZDS-ĽS)

Zatiaľ sú známi dvaja kandidáti na trenčianskeho župana: Magda Košútová (SMER-SD) a Pavol Sedláček (HZDS-ĽS)

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 04.09.2009 18:57
Voľby do orgánov vyšších územných celkov sa budú konať 14. novembra 2009. V médiách sa zatiaľ objavili mená dvoch kandidátov na post župana trenčianskeho vyššieho územného celku: Magda Košútová, krajská šéfka SMER-SD, a Pavol Sedláček z HZDS-ĽS, doterajší župan. Podrobnosti nájdete v článku Viery Žaludkovej na portáli POVAZSKA.SME.SK:
Zatiaľ sú známi dvaja kandidáti na trenčianskeho župana: Magda Košútová (SMER-SD) a Pavol Sedláček (HZDS-ĽS)

Ing. Magda Košútová - oficiálna fotografia na www.nrsr.sk

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke

http://povazska.sme.sk/c/4994843/smer-bude-mat-vlastneho-kandidata-na-trencianskeho-zupana.html

Smer bude mať vlastného kandidáta na trenčianskeho župana

O post krajského predsedu kraja budú súperiť zatiaľ dvaja známi kandidáti. Protikandidátom Pavla Sedláčka bude Magda Košútová.
TRENČÍN. Krajská predsedníčka Smeru-SD v Trenčíne a poslankyňa Národnej rady SR Magda Košútová sa bude v novembrových voľbách uchádzať o post predsedníčky Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Jej kandidatúru potvrdila krajská rada Smeru. S nomináciou podľa jej slov súhlasí aj vedenie vládnej strany.

Smer je v trenčianskom krajskom zastupiteľstve najsilnejšou opozičnou stranou, vládne mu koalícia ĽS-HZDS, SNS, SDKÚ-DS a nezávislí. Svoj post bude obhajovať súčasný župan Pavol Sedláček (ĽS-HZDS). Potvrdil to krajský šéf strany Milan Rehák.

V minulých voľbách do vyšších územných celkov dominovali kandidáti, podporovaní Smerom a ĽS-HZDS. V druhom kole napokon vyhral Sedláček pred dnes už zosnulým Miroslavom Chovancom.

Prvú dohodu o spolupráci už podpísali SDKÚ-DS a KDH. Do volieb postavia spoločnú kandidátku so 45 kandidátmi do krajského zastupiteľstva, teda s plným možným počtom. V súčasnom zastupiteľstve má SDKÚ-DS jedného poslanca, KDH osem. Peter Mertan z krajskej kancelárie SDKÚ-DS v Trenčíne uviedol, že zatiaľ nevybrali kandidáta na župana ani nezavrhli možnosť, že podporia kandidáta inej strany.

Kandidatúru ako nezávislý zvažuje aj bývalý predseda SDKÚ-DS v Trenčianskom kraji Juraj Liška, ktorý zo strany odišiel.

Voľby sa konajú 14. novembra. Naposledy sa o post župana uchádzalo jedenásť ľudí.

 

nedeľa 30. 8. 2009 7:06 | Copyright © SITA 2009
Anonym píše:
Pátek 04.09.2009 19:39
Ja len dúfam, že zas nebude županom Trenčan, lebo Slovenská choroba centralizmus sa prejavuje vždy a všade. POtom nečudeo, že PB-čan ani nevie, čo taký kraj robí, keď sa to všetko točí iba tam.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 04.09.2009 19:57
O tom, čo sa robí na vyššom územnom celku, nevedia ani obyvatelia Trenčína - teda možno okrem tých, ktorí tam majú zamestnaného nejakého známeho.

Neinformovanosť je spôsobená najmä: 1. tým že politici nemajú záujem aby im verejnosť kukala pod prsty, radšej sa ukazujú ako vyhlasujú "sedem divov trenčianskeho kraja", 2. tým že VÚCky sa ešte nezaužívali, napríklad aj kvôli svojmu nevhodnému zemepisnému členeniu - veď čo už spája obyvateľa Považskej Bystrice s obyvateľom Bánoviec nad Bebravou alebo Prievidze? 3. nezáujmom médií.
Anonym píše:
Pátek 04.09.2009 20:10
Sedláček, Košútová. Kto z nich čo urobil pre verejné dobro? Jeden maskot Mečiara, druhý(á) Ficov.
singular plural
singular plural píše:
Pátek 04.09.2009 21:58
Tak by možno nebolo odveci, aby TV Marica púšťala MZ a TV Podlažie krajské zastupiteľstvo.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 05.09.2009 11:49
Áno, je to potrebné a dôjde k tomu. Ale také veci sa nestávajú samé od seba. Považskobystričania si to možno ani neuvedomujú, ale je veľmi málo miest, kde by si mohli občania pozrieť nezostrihaný, úplný záznam mestského zastupiteľstva, a potom si ho vypýtať na DVDčku na mestskom úrade. A potom pripomínať politikom ich výroky, žiadať si konkrétne doklady atď. Treba si pripomenúť, ako k tomu v PB vlastne došlo - podobný model sa pravdepodobne zopakuje aj v prípade VÚC.

Zastupiteľstvo k tomu bolo vlastne dotlačené - spočiatku majú poslanci problém už s tým, keď si nejaký občan robí zo zasadnutia fotky hlasovania (Jaro Ševčík to musel dotiahnuť až na ústavný súd) alebo nahráva zastupiteľstvo na diktafón (aktivista Marek Kurinec v Dubnici, tiež vyhral na ústavnom súde).

Potom sa tam objavili nezávislé kamery: na jednu natáčal zastupiteľstvo Jaro Dunaj z Klubu Strážov, druhá patrila Galovičovej TV Považie. Až potom si dal svoju nahrávku robiť aj Lackovič a založil cez svojich ľudí TV Mariku. Lebo už bolo zrejmé, že informačné bariéry sa dlhšie udržať nedajú.

Potom prehral voľby a nevypovedateľná zmluva na 12 rokov urobila z TV Marika opozičnú televíziu, platenú z mestských peňazí. Dôsledky toho, že ľudia sledujú zastupiteľstvo na vlastné oči, sa ukážu až v komunálnych voľbách. Bude veľa nezávislých kandidátov, lebo ľudia zistili, aká je súčasná priemerná úroveň poslancov.

Je potrebné, aby niečo podobné prebehlo aj v prípade krajského zastupiteľstva. Prejednávajú sa tam predsa dôležité veci - na prvom mieste osud považskobystrickej nemocnice, financovanie stredných škôl, ciest II. triedy atď.

Ak budem zvolený, objaví sa kamera Klubu Strážov aj v rokovacej sále VÚC a nahrávať budeme dovtedy, kým to nezačne robiť komerčná firma alebo sám úrad. Taktiež budem zverejňovať všetky podklady, ktoré dostávajú poslanci, aj informácie z odbornej komisie.

Žiaľ nie je v našich finančných možnostiach dochádzať do Trenčína a robiť tento monitoring z vlastných zdrojov.
Okrem toho sa protikorupčné opatrenia dajú presadzovať účinnejšie z pozície poslanca (už len kvôli možnosti dostať sa k slovu). Na presadenie základných opatrení naozaj stačí pár poslancov - väčšina by ich síce ľahko dokázala prehlasovať, ale médiá a verejnosť odmieta korupciu a stranícke kšeftovanie, takže sa tam dá veľmi ľahko iniciovať silný tlak verejnosti.

Príklad: Všimnite si, ako zverejnenie faktúr v PB urýchlilo zavedenie elektronických aukcií. Keď vypukol škandál s poslaneckými zákazkami, politici museli urobiť nejaké opatrenia. Najprv sa však nájsť niekto, kto vytiahne problém na svetlo. Samozrejme, politicky je to dosť nevďačná rola, pretože keď sa človek objaví v médiách vždy v súvislosti s nejakým škandálom, jednoduchší ľudia nadobudnú pocit, že ten človek tie kauzy snáď spôsobuje.

Ide len o to, či sa už nájde dostatok kriticky mysliacich voličov, a dokáže sa skoordinovať.
Ja som presvedčený o tom, že doba už dozrela.

Medzi mladými ľuďmi je penetrácia internetu 100% a aj progresívnejší ľudia zo staršej generácie už nie sú odkázaní len na oficiálne médiá.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 05.09.2009 11:59
Ešte jedna pripomienka k tomuto: "Tak by možno nebolo odveci, aby TV Marica púšťala MZ a TV Podlažie krajské zastupiteľstvo."

Za súčasného rozloženia síl nepovažujem za najpravdepodobnejšie, že by došlo k dohode medzi TV Považie a Krajom.
Kraj v súčasnosti ovláda HZDS, a aj keď sú to progresívnejší HZDSáci, a Galovič sa vie dohodnúť, je pravdepodobnejšie, že takúto zákazku dostane televízia "stranícky bližšia". TV Považie má z minulosti spory s HZDSákmi a aj v súčasnosti má bližšie k politikom zo SMERu.

Vôbec by ma neprekvapilo, keby sa na takomto televíznom projekte v Trenčíne už pracovalo. Naši poslanci možno vedia :-)
Anonym píše:
Sobota 05.09.2009 13:20
"Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ."
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 11:57
Vážený pán Smatana
Zrejme nie ste dostatočne informovaný,
ale kompletné nezostrihané záznamy krajského zastupiteľstva vysiela TV Považie už viac ako pol roka.
Podobne ako zastupiteľstvá Púchova, Ilavy, Dubnice nad Váhom a Novej Dubnice.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 09.09.2009 12:09
Skutočne som o tom nevedel, ospravedlňujem sa, nemám čas sedieť pred televízorom. Na webe www.tvpovazie.sk sa uvádza, že záznamy sú zostrihané: "V relácii ponúkame divákom podrobné zostrihy z jednotlivých zasadnutí zastupiteľstva TSK."

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 09.09.2009 12:54
Otázka na dostatočne informovaných: Platí Trenčiansky samosprávny kraj za natáčanie a vysielanie tých záznamov, alebo to robí súkromná televízia v rámci svojej réžie?
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 13:25
Ak to TV Považie robí sadarmo , tak zožeriem kefu aj s navijákom. Ale za tie prachy , čo berú od mesta PB by kludne mohli vysielat aj zastupitelstva z iných krajov - sadarmo a asfaltovať pritom aj chodníky v meste a podobne.
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 21:54
Je to dôležité, aspoň za tie peniaze niečo robia. Možno sa zaoberať tým či by aj iné mestá neprispeli a my by sme platili menej.
Anonym píše:
Středa 16.09.2009 13:58
Pokial viem tak Lckovič už neni v HZDS tak prečo by ITV mala mať bližšie k VUC.....tu sa len ukazuje aké SU VUcky zbytočné inštitucie....a treba sa spýtať tých mongolov čo takéto usporiadanie navrhli.
Anonym píše:
Pátek 04.09.2009 23:13
Nie je dôležité čo urobili,ale koľko si nahrabali
Anonym píše:
Sobota 05.09.2009 07:10
Preto ja nebudem z nich volit ani jedného!
Anonym píše:
Sobota 05.09.2009 10:06
len vypočítavý smrad sa môže obliecť do trička niektorej súčastnej parlamentnej strany.dajme im vo volbách STOP !
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 23:57
Že vraj kandiduje len Sedláček ? Neviete niekdo či je to pravda?
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 07:40
Áno, Smer v trenčianskom kraji uzatvoril koalíciu s HZDS. Za župana kandiduje ako koaličný kandidát Sedláček. Veľmi zlá správa pre voličov Smeru. Kto bude v župných voľbách voliť Smer, bude vlastne voliť HZDS. Bude voliť Mečiarovych poskokov. A čo je obzvlášť zlá správa pre považskobystričanov - budú voliť súčasné vedenie nemocnice, budú dobrovoľne voliť likvidáciu považskobystrickej nbemocnice.
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 10:57
Nechápem prečo, veď SMER má preferencie tak vysoké, že podľa mňa by mu prešiel aj kandidát na župana, ktorého pomaly nikto nepozná.
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 23:33
Treba sa spytat Krajskej precednicky smeru, co za to dostala. Je to vsetko jedna banda. Treba volit nestranikov!!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 10.09.2009 21:10
To tam zase prejdu tie neschopné kreatúry typu Ondičová a Jurčík???????? preboha ľudia zobudte sa už konečne a voľte nestraníkov. Títo hajzli sú tam už 8 rokov a nič nedokázali iba nakradnú si. Pozrite sa na nemocnicu. Obidvaja sú poslanci a zároveň aj námestníci v nemocnici, ktorú VUC-ka ovláda. Fúúúj hnoj
Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 09:49
Keď počujem slovo HZDS, alebo Smer, príde mi zle. Po dopísaní tohto príspevku kôli tým dvom slovám idem grcať !!! Pardón !!!
Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 16:20
Krajskí smeráci predali svojich voličov Mečiarovi! Zo to dostali miesta na kandidátke, no nie pán Karol?
Anonym píše:
Středa 16.09.2009 14:00
ked počujem Smer,HZDS,SNS,SDKU ,KDH ?SMK......chce sa mi grcať.....

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359