Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Zastupiteľstvo odmietlo primátorov návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica

Zastupiteľstvo odmietlo primátorov návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 06.08.2009 10:25
Iba osem poslancov z 21 hlasovalo za návrh vypracovania protikorupčnej stratégie po vzore martinskej samosprávy. Primátor Adame po nedávnych škandáloch s prideľovaním mestských zákaziek poslancom navrhoval, aby si dalo mesto vykonať dôkladný audit organizáciou Transparency International. Tento by mal odhaliť vo fungovaní mesta slabiny, umožňujúce korupciu a klientelizmus, a na základe auditu by boli zmenené pravidlá fungovania mesta - a to aj v organizáciách zriadených mestom. Poslanec František Matušík pri tejto príležitosti vyslovil zapamätaniahodný výrok: "Myslím si, že nepotrebujeme analýzy alebo smernice na to, aby sme nebrali úplatky." Podrobnosti prináša portál TRENCIN.SME.SK:
Zastupiteľstvo odmietlo primátorov návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica

Takto hlasovali poslanci a poslankyne o prijatí protikorupčnej stratégie mesta. Menovitý rozpis na konci článku.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránkach denníka SME:
http://trencin.sme.sk/c/4936730/zastupitelstvo-odmietlo-navrh-protikorupcnej-strategie-mesta-povazska-bystrica.html
Zastupiteľstvo odmietlo návrh protikorupčnej stratégie mesta Považská Bystrica

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Poslanci mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici na svojom stredajšom (15.7.) zasadnutí neschválili protikorupčnú stratégiu mesta. Tú po vzore martinskej samosprávy predložil poslancom primátor Miroslav Adame.

Jej zámerom bola podľa Adameho návrhu snaha zabezpečiť transparentnosť a čo najväčšiu prehľadnosť v rôznych oblastiach činnosti mesta a zefektívnenie hospodárneho využitia verejných prostriedkov. "V prvej fáze by prichádzal do úvahy dôkladný audit, ktorého súčasťou by bolo diagnostikovanie súčasného stavu priestoru pre korupciu - mieru transparentnosti a voľnosti v rozhodovaní pri prijímaní rozhodnutí v samospráve mesta," uviedol vo svojom zdôvodnení stratégie Adame.

Predmetom auditu by podľa neho mali byť napríklad oblasti predaja a prenájmu majetku, obsadzovanie voľných miest a postov v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, prístup k informáciám o fungovaní samosprávy, etická infraštruktúra a konflikt záujmov volených predstaviteľov mesta, transparentné územné plánovanie, ale i dotačná politika mesta.

Poslanec František Matušík navrhol stiahnuť primátorov návrh z programu rokovania. "Myslím si, že nepotrebujeme analýzy a smernice na to, aby sme nebrali úplatky," povedal. Jeho návrh poslanci zamietli. Neschválili však ani Adameho stratégiu, keď za jej prijatie hlasovalo iba osem z 21 poslancov. Primátor mesta je spolu so svojím viceprimátorom a jedným poslancom obvinený z falšovania zápisnice mestského zastupiteľstva a niekoľko poslancov čelilo vlne kritiky za to, že ich firmy získali zákazky na práce pre mesto.

štvrtok 16. 7. 2009 18:29
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Menovitý výpis hlasovania:
ZA prijatie protikorupčnej stratégie: (8) Bačík, Haviar, Karas, Karásek, Kavecká, Petrík, Péli, Tomanová
PROTI prijatiu protikorupčnej stratégie: (1) Matušík
ZDRŽALI SA: (7) Kardoš, Korbaš, Kostelanský, Kubovič, Pekár, Strašíková, Štábel
NEHLASOVALI: (3) Babušík, Belásová, Jurčík
NEPRÍTOMNÍ: (4) Fortuníková, Gregušová, Janas, Keruľ.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 16.07.2009 21:26
Parafráza výroku poslanca Matušíka: "Myslím si, že nepotrebujeme mestskú políciu a kamerový systém na to, aby sme nerozbíjali kontajnery a nesprejovali po stenách."
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 21:29

Hm, petit press už ani neuvádza zdroje materiálov???? Toto dnes vydala TASR...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 21:29

že nepotrebujeme poslanca Matušíka a ostatných 13 čo hlasovali proti tým opatreniam

sú niekde mená?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 21:43

pozri si: http://www.i-televizia.sk/noviny_9.php je to tam

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 22:17

Podľa mňa ma Matušík pravdu. Zriadili sa elektronické aukcie za niekoľko desiatok tisíc, zaplatili sa školenia pre tých mestkých kšeftárov a výsledok? Vyhráva aj naďalej Sádecký end kompany. Takže súhlasím s Matušíkovým názorom. Vyhodené peniaze na oblbnutie ľudí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 22:23

Načo protikorupčná stratégia???? Toto vedenie mesta ešte neukradlo ani korunu... :-)))))))))))))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 22:35

Pán Smatana s tou policiou by som to akurát neparafrázoval.Podľa toho neporiadku a vandalizmu čo je v meste ich naozaj nepotrebujeme a papuče si vieme nasadiť aj sami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 16.07.2009 23:05

veď podľa toho čo vyrábajú velitelia mestského úradu, načo sú vlastne poslanci? Len legalizujú to čo chce Hastando. Že nejaká kontrolná funkcia zastupiteľstva? Che.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 00:29

ma pravdu,ale ja by som to nenazval ze nepotrebujeme,potrebujeme ju,ale rozbijat a sprejovat sa bude ,lebo mate doma chnupov o ktorych si myslite ake mate bajecne deti,vsetko by som dal nahrade k rodicom,na druhej strane ,keby ste dobre vychovali,tak ich ozaj nepotrebujeme...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 00:41

možno v tom, že kúpenie si takého balíčka na mieru je drahá vec. ale, urobia to sami? figu borovú. pár kozmetických opatrení možno. ale snáď si nemyslíte že si kapre samé vypustia svoj rybník. a matušík sa za tie roky dobre naučil mrviť v bahne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 09:32

vie sa mrviť v bahne a kvákať dve na tri. To je všetko.

Anonym píše:
Úterý 25.08.2009 11:24
Pamätám si na jednu z členských schôdzí. V diskusii ktorá bola mimoriadne búrlivá vyjadril Martin Jágrik názor, že v dobe, kedy je KSS v rozklade a potrebuje v prvom rade vyriešiť svoje vnútorné problémy bez akéhokoľvek otáľania, je dokonca aj účasť na regionálnych voľbách nežiadúca a povedie len k ďalším rozporom. Tento názor nezostal nepovšimnutý a najviac vyľakal funkcionárov Jozefa Fučeka (starostu obce Vrchteplá a člena PÚV KSS) a RsDr. Milana Šlapku (dlhoročného člena ÚV KSS a funkcionára OV).

A tu sa dostávam ku samotnému názvu článku – ROZUZLENIE. V návrhu OV KSS Považská Bystrica na „rušenie“ ZO KSS 1 Považská Bystrica sa objavila následná veta: „Žiadame SÚV KSS o urýchlené rozhodnutie z dôvodu konania parlamentných a komunálnych volieb v roku 2006, aby sme zabránili ďalšej aktívnej činnosti proti KSS“ a SÚV naozaj rozhodol urýchlene. Kiežby každé rozhodnutie SÚV bolo také promptné...

Následná účasť na komunálnych voľbách v roku 2006 nepriniesla strane nijaký mandát v mestskom zastupiteľstve. Strana nepostavila kandidáta na primátora mesta rovnako ako v tých minulých (dnes vieme, že v úmysle neodoberať voličov víťazovi volieb M. Adameovi). V minulých voľbách bola KSS na spoločnej kandidátke s inými stranami pod názvom „Šanca pre mesto“. Spoločný kandidát na primátora bol Ing. Stanislav Haviar, bývalý funkcionár KSČ a mimoriadne úspešný podnikateľ v stavebnom odvetví. Nakoľko nebol úspešným a nedokázal poraziť vtedajšieho primátora nominanta HZDS Ľuboša Lackoviča, rozhodli sa odstavené podnikateľské kruhy v minuloročných voľbách postaviť ako kandidáta uznávaného primára MuDr. Miroslava Adameho, ktorý kandidoval za stranu Smer. Tento krát sa podarilo podnikateľskej skupine zvíťaziť masívnou kampaňou a použitím kandidáta za vládnu stranu Smer a získali vysnívané kreslo na mestskom úrade.

Následne bol na prvom zasadaní mestského výboru v Považskej Bystrici zvolený za viceprimátora Ing. Stanislav Haviar, neúspešný kandidát na primátora z minulých komunálnych volieb. A keďže je úspešným majiteľom stavebných spoločností a nechcel spadať do tzv. „konfliktu záujmov“, prestal oficiálne figurovať ako štatutárny zástupca – konateľ svojich spoločností. Menovite ide o spoločnosti HAST ALFA s.r.o. a HAST s.r.o. Následne za konateľa svojich spoločností od 21. januára 2007 urobil bývalého dlhoročného člena ÚV KSS a funkcionára OV KSS Považská Bystrica RsDr. Milana Šlapku. Toho Milana Šlapku, ktorý tak aktívne bojoval proti akejkoľvek kritike ktorá bola vyjadrovaná na pôde ZO KSS 1 Považská Bystrica a rovnaký Milan Šlapka, ktorý tak aktívne pôsobil v snahe vytlačiť mimo iných kritikov aj Vladimíra a Martina Jágrika z radov KSS. Ten Milan Šlapka, ktorý je predsedom tej "správnej", nezrušenej ZO KSS, ktorá združila odídencov zo "zrušenej" organizácie. Ten Milan Šlapka, ktorý tak masívne spolu so starostom Jozefom Fučekom, členom PÚV KSS, loboval za účasť KSS v komunálnej politike a neváhali ani nadväzovať úzke kontakty s podnikateľskými kruhmi ktoré dnes čelia obvineniam z tunelovania mestskej pokladne v Považskej Bystrici. Keď kriticky poukazoval Vladimír Jágrik starší na nepriateľnosť pravidelného stretávania sa funkcionárov OV a KV KSS v reštaurácii Poľovník (ktorej vlastník je tiež bývalý funkcionár KSČ) v Považskej Bystrici (ktorých sa zúčastnil aj terajší predseda ÚV KSS Jozef Hrdlička!!! a naďalej pokračujú!!!) s podnikateľskými kruhmi, stal sa "agentom", "dogmatikom", či dokonca "hoptovcom"...

Veď je to také jednoduché, pán Šlapka nositeľ titulu RsDr len hájil svoje záujmy – nutno však dodať, že nie záujmy proletárske, lež konjukturálne!

-vjml-

Menované informácie si môžete overiť na internetovom portáli Obchodného registra Slovenskej Republiky na adrese: www.orsr.sk po zadaní mena „Milan Šlapka“ a na oficiálnych stránkach mesta Považská Bystrica

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 05:25

celý tento návrh Starého "kôrovca" je obyčajná fraška. On, trestne stíhaný za korupciu a neviem čo ešte, navrhuje balíček protikorupčných opatrení, Stando Haviarovie a mestský právnik Péli stíhaní z tých istých vecí, naviac jeden z hlavných aktérov škandalóznych zákaziek poslancov hlasujú za protikorupčný balíček :))) Asi sa z toho poseriem :))

Ešte že posledný vícedôverník Kubolín si zachoval svoju eštébácku tvár :))))))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 05:59

Ale veď sa neposer. Nepoznáš Standu? Ten je schopný si pre "dobro veci" odhlasovať aj 5 rokov celibátu natvrdo-najlukratívnejšie kšefty už porozdeloval, prečo teda nehlasovať ZA? Kubolín postupoval v duchu svojej dlhoročnej konšpiračnej praxe. Prezistil podmienky a dopady navrhovaného riešenia a ako vždy sa vysral na starého uja. Nebude predsa ohrozovať chod kaviarne svojho vicesynka v kine mier. Jeden fakt sledované hlasovanie ukázalo. Kradlo sa, kradne sa a kradnúť sa bude a starého uja už majú všetci f piči.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 06:44

Táto "maškaráda" bola pripravená s hlbším zámerom. Jej hlavný cieľom bolo ukázať Úradu boja proti korupcii, ktorý vyšetruje kauzu falšovanie "primátorskej" zápisnice, že všetci traja obvinení, pardon, už stíhaní Adame, Haviar, Péli sú stíhaní neprávom, lebo oni sú tí najväčší bojovníci proti korupcií, a len ostatní zlí, zlí poslanci im v tom prekážajú :)))

A páni novinári a novinárky im to zhltli aj s navijákom :))) Takže aký bude výsledný verdikt pre dočasne stíhaných súdruhov ? Ale treba uznať, divadialko zvládli, potlesk!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 11:48

toto si o vás poslanci myslím.Váš volič.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 17.07.2009 11:54
Musím sa priznať, že mne sú motívy predkladateľov dosť ľahostajné. Či na tom chcú vyhrať voľby, alebo si očistiť meno, alebo sa dostať znovu do SMERu, alebo tým argumentovať pred súdom, alebo nebodaj urobiť niečo užitočné, alebo z každého trochu...?

Čo mi nie je ľahostajné, je to, že na našom meste mohlo byť podstatne skomplikované čachrovanie s mestským majetkom, pomocou interných predpisov ale aj verejnej, občianskej kontroly.

Pozrime sa na web mesta Martin:

http://www.martin.sk/transparentne/?clanok=1247742354
Oznam o konaní komisie pre životné prostredie, s možnosťou verejnosti zúčastniť sa. Skúste niečo takéto nájsť na webe Považskej Bystrice. Napríklad kedy sa bude konať finančná komisia a aký bude mať program. Alebo aspoň - čo sa odporučilo a čo neodporučilo na finančnej komisii?
V Martine zverejňujú zápisnice zo všetkých komisií:
http://www.martin.sk/transparentne/?s=1006964653

http://www.martin.sk/transparentne/?s=1245608345
Zoznam zmlúv nad 10 000 EUR. Bude presadzovať pán poslanec Matušík, aby Považská Bystrica zverejňovala dôležité zmluvy?

Zvukové záznamy zastupiteľstiev:
http://www.martin.sk/transparentne/?s=1246516604

Výbory v mestských častiach. Skúste zistiť, kedy sa koná zasadnutie vo vašej mestskej časti! A čo sa tam bude prejednávať! V Martine sú zverejnené pozvánky aj zápisnice:
http://www.martin.sk/transparentne/?s=1181769942

Áno, môžete tvrdiť, že to sú len také internetové baviačky, avšak v tejto dobe sú podstatné INFORMÁCIE, kto nemá včas dostatok informácií, ten nemôže efektívne obhajovať svoje záujmy. Vy možno máte svojho poslanca, na ktorého sa môžete plne spoľahnúť, ktorý má všetko pod kontrolou a sám dokáže účinne postrážiť vaše záujmy, ale ja na anjelov v politike veľmi neverím.

Peniaze investované do protikorupčných opatrení by sa mestu vrátili veľmi rýchlo. Možno po prvom obstaraní významnej investície.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 12:02

a v tom to je!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 12:32

pán Smatana, ak máte informácie ako išli hlasovania na meste v mestskom zastupiteľstve ako v tomto prípade, kto bol za aký návrh ... atď, mohli by ste to tu zverejniť aby sme sa vedeli našim poslancom poďakovať ako hlasovali za nás občanov a na budúci rok pri komunálnych volbách im to spočítať - oznámkovať ich, niektorých z tohoto košiara stihneme oznámkovať aj pri župných voľbách a verte že budem dobre rozmýšlať komu dám svoj hlas. ( píšem to tu preto lebo nemám možnosť sledovať v televízií zasadnutia mestského zastupiteľstva. )

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 17.07.2009 20:56
To je výborný nápad. Len je dosť náročný na prácu, sám to nezvládnem. Zápisnice a uznesenia aj s tým, kto ako hlasoval, sú zavesené na mestskom webe, ale dosť neprehľadne a obvykle aj dosť neskoro. Pokiaľ si niekto dá prácu so stiahnutím zápisníc a uznesení povedzme za rok 2009, zavesím to na pb.otvorene.sk tak, aby to bolo prehľadnejšie - prepojené so súvisiacimi správami v médiách, zápisnicami z komisií atď.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 22:53

Ešte raz a úplne po lopatisticky aj pre ťažšie chápajúcich :) Pán Smatana a aj ostatní, Ujo doktor to s tou transparency, etc., NIKDY a ANI NÁHODOU NEMYSLELI VÁŽNE. Bola to len účelová hra, ktorá im mala poskytnúť alibi, čo sa stalo. V tejto hre stačí vedieť napočítať do 23... a všetky ostatné táraniny sú len o hov..

Akurát som trošku sklamaný, že aj vy ste boli v tej množine naivných, čo tomu verili :) Ale taký je už život :)))

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 17.07.2009 23:20
lenže žiadne alibi im to neposkytlo. Pred súdom im to bude rovnako platné, ako otvorenie detského ihriska. A pred občanmi? Už vidím, ako sa pred voľbami obhajujú, že "my sme strašne transparency, ale naši vlastní poslanci nám to neodhlasovali."

Mimochodom tu vôbec nejde o nejakú vieru v politikov. Veď to je oxymoron, politikom sa nemá čo veriť, keby sa politikom malo veriť, tak nepotrebujeme protikorupčné opatrenia, ale len výmenu jedných za druhých.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 12:45

Primátor si po hlasovaní mohol povedať i ty Brútus. Lebo keby jeho ľudia - Kardoš,Kubovič, Pekár, Strašíková, Štábel hlasovali ako by mali hlasovať tak by mal 13 hlasov, prípadne + Babušík 14 hlasov, prípadne keby bpl prítomný aj Janas tak 15 hlasov a bolo by to OK. Takto ked už nie je okresný predseda ho ak to napíšem neslušne jeho ľudia kopli do zadku s prepáčením. Janas to vyriešil Šalamúnsky aby sa nemusel prikloniť ani na jednú stranu a dať najavo svoj názor radšej bol neprítomný. Takto to robia "akože politici", ale v skutočnosti to tak robia ... (nový predsedovia ? ) Takže milí páni a milé dámi , ak sa budete chcieť uchádzať o ďalšie mandáty buď v meste, na kraji alebo v celoštátnom meradle, tak rozmýšlajte ako sa budete chovať tu v meste a či pracujete - hlasujete pre blaho obyvateľov tohto mesta alebo len si budujete svoje egoisticke ego a robíte tu žabo-myšie vojny. Spamätajte sa už preboha !!! Prídu voľby...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 17.07.2009 16:55

Iba komentár k posledným dvom vetám " Spamätajte sa !! Prídu voľby .." Voľby nič nezmenia, pretože teľce z P.B. a prímestských časti volia svojích vodcov F+M+S a ich petolízačov. Takýchto voličov nezaujíma nejaký program, vlastné uvažovanie a pod. Teda nečakajme nič prevratného - bohužiaľ sú v presile !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 18.07.2009 10:14

je podľa mňa na dve veci - na hovno a nanič. To, že skomplikuje situáciu niektorým nekalým praktikám - a to je všetko. Aukcie v pohode fungujú a tiež firmy, ktoré robili predtým pre mesto robia ďalej. A tak to bude aj s ostatnými vecami / s obohacopvaním a pod. a nielen u nás v PB, ale aj na celom Slovensku, priatelia. Veď tento portál je účinnejší a všetky nekalé veci sú tu zverejnené a nič sa s tým nerobí, alebo občas niečo. A je to pre občanov zadarmo. Tých 700 000 sk, čo ste tu minule spomínali sa da využiť aj na iné veci ako na kŕmiť s nimi protik.balík.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 18.07.2009 11:14
A to je málo, že sa skomplikuje realizácia nekalých praktík?
Korupcii nikdy nezabránite úplne, ale dá sa znižovať jej marža.

Aukcie v pohode nefungujú. Nájdite mi na mestskom webe aktuálny zoznam aukcií, do ktorých sa môžu záujemcovia zapojiť! Na Martinskom webe to je. Elektronická aukcia nie je len klikať ponuky v počítači, treba okolo toho plno opatrení - a tie mali byť v protikorupčnom balíku.

Som rád že pripisujete význam tomuto portálu (ja tiež, ináč by som mu nevenoval svoj čas), ale on z princípu nemôže byť systematický. Tu len vyzobávame hrozienka, najväčšie maléry (alebo maléry, o ktorých sa dozvieme, čo nemusí byť to isté). To, čo tu robíme po nociach a náhodne, malo by byť bežnou súčasťou fungovania mesta. Vy považujete za normálne, že keď si chcú sami poslanci pozrieť uznesenia stavebnej komisie, musia ísť na web akéhosi občianskeho združenia? Alebo že keď si chce občan pozrieť, za čo mesto vydáva peniaze, musí dávať infozákonovú žiadosť?

Áno 600 tisíc SKK čo zaplatil Martin je veľa. Lenže môže sa to vrátiť pri prvej veľkej kauze. A sami od seba opatrenia neurobia, alebo ich urobia tak, ako spravili aukcie. Polovičato a deravo.

Nič to za to. Ukázalo sa, že primátor a viceprimátor nedokázali (alebo nechceli) získať pár potrebných hlasov ani zo svojej bývalej strany.

Tak tie opatrenia nebudeme mať naraz, ale ich budeme žiadať postupne. Tak ako sme otravovali s hlasovacím zariadením, zverejňovaním zápisníc zastupiteľstva, zverejňovaním faktúr, tak budeme otravovať so zverejňovaním programov komisií, termínov VMČ, podkladov pre zastupiteľstvo atď. atď.

K tejto téme ešte dnes zavesím jeden zaujímavý článok od autorov protikorupčných stratégií. Volá sa Prečo je protikorupčný balík dôležitejší ako pešia zóna.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 18.07.2009 16:53

myslim ze aj keby nieco podobne bolo zriadene ci uz v nasom meste alebo kdekolvek na slovensku je to len dalsi oblek ktory niekto ponosi uspini a zahodi.. uz to bude asi geneticky dane ze kazdy zakon ktory uzrie svetlo sveta ma vela medzier,ktore sa daju zaplnit spinou a prachom.. Zalezi len na kompetentnych ci budu konat ako ludia a robit dobrotu kamaratom a znamym,alebo za zachovaju nestranne ako uradnici za co su oficialne plateni a robit co sa od nich ocakava.. s tym neurobi nikto nic iba ich vlastne svedomie.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 18.07.2009 17:46
Nerozumiem, prečo tieto dve veci - svedomie a pravidlá fungovania - stavať proti sebe. Dobre urobené pravidlá uľahčujú dobré správanie a komplikujú robenie darebáctiev. Áno, len komplikujú, nikdy ich neodstránia úplne.

Prečo považujeme za správne, že obyčajná pokladníčka v hypermarkete má stanovené prísne podmienky, aby nemohla spreneveriť peniaze, ale v prípade politikov a úradníkov to chceme nechať len na ich svedomí a morálke, o ktorej tak pekne rozprával pán Matušík?

Nechávajú snáď oni na naše svedomie, či zaplatíme poplatok za odpady, povolenku na psa, miestne dane? Zatvárajú snáď krčmári krčmy na základe svojho morálneho presvedčenia,alebo sa to vymáha VZNkom a mestskou políciou?

Alebo konkrétnejšie: vy považujete za správne, že sa na zastupiteľstvá predkladajú materiály neprerokované v komisiách, na poslednú chvíľu, v bode "rôzne" a "požiadavky občanov a organizácií"?
Je to správne, že použitie aukcie nie je zadefinované natvrdo, ale sa o ňom rozhoduje podľa ľubovôle? Je to správne, že o projektoch sa občania obvykle dozvedajú až vtedy, keď je neskoro? Vám sa páči, že považskobystrické novinky sú primátorskou hlásnou trúbou, bez štipky verejnoprávnosti?
Považujete za správne, že materiály k zastupiteľstvu nevisia na webe už pred schôdzou, aby sa s nimi mohli občania a novinári oboznámiť?

Ale ako chcete, nikto vám nebráni čakať na spravodlivú vládu dobrého kráľa Mateja.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 18.07.2009 11:42
Z oficiálnej zápisnice mestskej rady, ktorá sa konala 14. 7. 2009

Ing. Kubovič odporučil šetriť finančné prostriedky v iných kapitolách rozpočtu, napr. neuskutočniť zámer na vypracovanie protikorupčného balíka mesta Považská Bystrica. Uviedol, že v správe, ktorá je zverejnená na internetovej adrese mesta Martin nenašiel žiadne opatrenie, ktoré by bolo pre mesto prínosom, naopak skonštatoval, že interné predpisy mesta Považská Bystrica sú postačujúce. MUDr. Adame povedal, že materiál, ktorý bude predložený na zasadnutí MZ má len informatívny charakter, a že on sám zvažuje možnosť vypracovania „protikorupčného balíka“ zodpovednými pracovníkmi MsÚ.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 18.07.2009 13:31

Bude raz krstiť novú "publikáciu" a v nej môže napísať o tejto dobe "kradlo sa v našej Bystrici ako za L.L.,ved som bol pritom aj Lubomír aj Miroslav aj Tono ..."Vy si to zaslúžite za to že ste ich ešte nenakopali.Chodíte po kalužiach v centre mesta ale sochy idete stavať.Aj im postavte mogoni hlúpučkí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 18.07.2009 17:01

Sochu neschválili, pozeral som Tv Považie. Primátor sa zdal nejaký nahnevaný? Či sochu chcel " historik " ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 20:17

V momentalnej mizerií si myslím, že socha je to posledne čo potrebujeme. Ak by niekto obzvlášť trval na nejakej piete, treba niekde postaviť kus pilónu z dialnice namiesto podstavca / bude to zadarmo / a može tam na striedačku občas postať vedenie mesta s pár poslancami, efekt bude rovnaký.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 22:20

Isto tam chcel Štefanika, to možno Štefánikovú,sekretárku z úradu,alebo jej milenca,oblbovača nšho tatka

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359