Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Zástupcovia mesta na prehliadke diaľnice s Ficom chýbali - alebo Kto bude kandidátom SMERu na miesto primátora?

Zástupcovia mesta na prehliadke diaľnice s Ficom chýbali - alebo Kto bude kandidátom SMERu na miesto primátora?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 13.08.2009 14:19
[2009-08-12] POVAZSKA.SME.SK uverejnila podrobný report z kontrolného dňa predsedu vlády na diaľnici, ktorá sa stavia ponad Považskú Bystricu. Správa má aj ten zaujímavý rozmer, že z prítomnosti pozvaných miestnych funkcionárov môžeme odhadovať podporu, ktorú majú vo vedení najsilnejšej politickej strany. Na prehliadku nebol pozvaný ani súčasný primátor mesta Adame, ani viceprimátor Haviar. Ich členstvo v SMERe bolo pozastavené, kvôli trestnému stíhaniu za falšovanie uznesenia. Naopak, prehliadky v prítomnosti predsedu Fica sa zúčastnil súčasný predseda okresnej organizácie SMER Karol Janas, prednosta obvodného úradu Považská Bystrica.
Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovnú správu v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/4970541/zastupcovia-mesta-na-prehliadke-dialnice-s-ficom-chybali.html

Zástupcovia mesta na prehliadke diaľnice s Ficom chýbali

Predseda vlády si minulý týždeň prešiel diaľničný úsek, ktorý sa stavia medzi Sverepcom a Vrtižerom. Zástupcovia mesta sa prehliadky nezúčastnili.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Premiéra sprevádzali, okrem iných, zástupcovia stavebných spoločností, ktoré stavajú úsek, generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Igor Choma a z ministrov Róbert Kaliňák.

Minister dopravy Ľubomír Vážny prítomný nebol a chýbali aj zástupcovia mesta.

Termín podľa Fica stihnú

Diaľničné prepojenie patrí podľa premiéra Fica medzi významné stavby verejného významu, ktoré je financované z prostriedkov Európskej únie.

„Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí. Cena stavby môže byť o niečo nižšia, našli sa totiž určité technológie, ktoré zlacnili výstavbu. Pre mňa je však najpodstatnejšie to, že ďalších deväť kilometrov diaľnic bude odovzdaných v termíne. Významným spôsobom prispeje aj k hospodárskemu rastu. Toto je stavba, ktorá bola vymyslená, vysúťažená a bude postavená vo volebných rokoch 2006 až 2010," povedal na stretnutí s novinármi Fico.

Dokončia ich naraz

Diaľničný úsek je rozdelený na dve časti. Úsek od Sverepca po Váh začali stavať neskôr, v auguste 2008 a od Váhu po Vrtižer v januári 2008. Úsek od Vrtižera mali aj skôr dokončiť. Dôjde však k oneskoreniu o štyri mesiace.

„Druhý úsek bol plánovaný do spustenia v januári 2010 a tempo je také, že by bol termín splnený. Keby sa tak stalo, všetka doprava z dostavaného úseku by vyústila v meste. Vyhoveli sme preto mestu, aby sa oba úseky spustili naraz. Zamedzíme tak nepriaznivej dopravnej situácii," ozrejmil Igor Choma z NDS.

„Tento úsek začali stavať o pol roka skôr a je viazaný na druhý úsek," vyjadril sa aj Fico a dodal, že by nebolo rozumné spustiť jeden úsek v predstihu.

etskadaFICOweb.jpg

Rýchle tempo

Predseda vlády vyjadril presvedčenie, že na budúci rok v júni prejdú po úseku autá a diaľnica z Bratislavy do Žiliny bude jeden súvislý pás. „Videli sme rôzne technológie, ktoré používajú pri výstavbe diaľničného úseku. Stavbári robia neuveriteľným tempom," povedal na adresu stavebníkov Fico.

Z mesta nebol nikto

Stanovisko mesta k problematike výstavby úseku sa médiám zistiť nepodarilo. Štatutár mesta, primátor Miroslav Adame ani jeho zástupcovia, totiž prítomní na prehliadke diaľničného úseku neboli. Mesto oficiálne na akciu, organizovanú v réžii úradu vlády, pozvané podľa slov primátora nebolo.

Prehliadky s premiérom sa zúčastnil Karol Janas, ktorý nedávno získal kreslo okresného predsedu strany SMER-SD, je prednostom obvodného úradu a aj poslancom mestského zastupiteľstva. Janas sa stal predsedom strany v okrese po tom, čo bol primátor Adame na jeho vlastnú žiadosť odvolaný.

Opozíciu odmietol komentovať

Opozícia vládnucej koalície sa na „tlačovke" SDKÚ-DS vyjadrila pre médiá, že premiérova prehliadka dôležitých stavieb, medzi ktoré patrí aj diaľnica, je predvolebnou kampaňou a premiér má riešiť dôležité otázky súvisiace s krízou. Toto Fico odmietol počas výjazdu komentovať.

 

streda 12. 8. 2009 7:04 | Bernadetta Pitoňáková
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 15:25

Popozerať a sľúbiť.Ak sa bude v júni jazdiť,bude to po 20-korunáčkach až druhý splnený sľub z tých 128,čo nasľuboval.Vedenie mesta nepozval.Asi mu teraz nevoňajú,ked sú trestne stíhaní.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 15:37

Škoda že nezostúpil aj medzi obete diaľnice do tých domov pod pylónmi. Asi sa bál že by zažil to čo v Handlovej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 19:33

Tým je všetko jasné.Alebo mám slabý zrak.Ale na vozíku po prechode pri Diamone by asi ten vševed dobrodinec jednoducho cicimbrus vedel prejsť asi ako jediný na svete.Lebo je najlepší.Karol by mu ukazoval.!Vedia tý smradi ako to tam vyzerá ale nikto to nenapraví.Dôchodcom mozgy lágovať-to je jediné čo vedia!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:11

"Mesto oficiálne na akciu, organizovanú v réžii úradu vlády, pozvané podľa slov primátora nebolo."

Tak to je čo povedať. Myslím si, že toto Ficove gesto je viac než veľavravné. Éra Starého uja, s prvým HastStandom a druhým vícedôvernikom je tesne pred záverečnou :(

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:46

Ostáva ešte poriadne ich nakopať do riti aj s ich vernými komunistickými prisluhovačmi a prisluhovačkami, bielymi konmi a mecenášmi.bong

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 13.08.2009 21:47

Ostáva ešte poriadne ich nakopať do riti aj s ich vernými komunistickými prisluhovačmi a prisluhovačkami, bielymi konmi a mecenášmi.bong

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 15.08.2009 00:33

neviem neviem, ale podla mna najrozumnejsie riesenie je vyberat vo volbach spomedzi nezavislych kandidatov- vsetci co su v politike maju maslo na hlave a chcu si nahrabat.

Lackovic- HZDS- nahraball si Adame a spol.- SMER- nahrabal si

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 19.08.2009 18:40
  1. je lupm, za to čo narobil, ale teraz mi to tak vychádza, že furt to kradnutie bolo zaňho lacnejšie, lebo si všetko kočíroval sám - teda išlo všetko do jedného vreca. Teraz je tých vriec neporovnateľne viac, preto sa to tak predražuje !! To je ta sľubovaná ZMENA a nový SMER, sú proste INÍ !!
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 20.08.2009 00:28

Oveľa horšie je, aký prístup zvolil predseda vlády. Keď neprizvali zástupcov mesta na akciu organizovanú úradom vlády, teda z našich daní, tak to je sila.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 20.08.2009 12:13

Prečo? Čím by mu tam boli tí 2 trestne stíhaní lumpi a víceeštébák nápomocní? Veď okrem strihania pások, svojích kšeftov a kšeftíkov nič iné nevedia. Veď nevedia zmenežovať ani jeden kruhový objazd na Rozkvet, aby sa dalo nan napojit aj od ZŠ. Ešte tak stĺpy uprostred chodníkov...!

Fico dal pragmaticky jasne najavo, že s tymito debilmi nechce už mať nič spoločné!!! Chápeš?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 20.08.2009 18:30

Je to taký istý dement, ako aj tí traja z mesta !!!

« srpen 2018 »
srpen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359