Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Zasadnutie mestského zastupiteľstva dňa 10. septembra 2009 o 9.00 hod.

Zasadnutie mestského zastupiteľstva dňa 10. septembra 2009 o 9.00 hod.

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 19:08
Kategorie:
Z programu: Návrh zmluvy o poskytovaní mediálnych služieb (nevedno kým) - informácia o eurofondoch - požiadavky občanov o predaj a kúpu mestského majetku (nevedno akého).
Čas 10.09.2009
od 09:00 do 16:00
Místo Zasadačka na prízemí mestského úradu v Považskej Bystrici
Účastníci Rokovania mestského zastupiteľstva sú prístupné verejnosti.
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Považská Bystrica 4. 9. 2009

P O Z V Á N K A

  V zmysle § 12 ods. 1 zákona č. 369/90 Zb. o obecnom zriadení v znení zmien a doplnkov zvolávam zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici, ktoré sa bude konať

10. septembra 2009 (t. j. štvrtok) o 9.00 hod.

v zasadačke mestského zastupiteľstva.

P r o g r a m:
1.Otvorenie
2.Správa o kontrole plnenia uznesení mestskej rady a mestského zastupiteľstva
Predkladá: Ing. Stanislav Haviar, I. zástupca primátora mesta
3.Informatívna správa o stave zabezpečenia tepelných zariadení pre vykurovaciu sezónu na rok 2009/2010
  Predkladá: Ing. Pavol Bero, konateľ spoločnosti POV BYT s.r.o.
4.Správa o hospodárení Mesta Považská Bystrica a organizácie PX Centrum Považská Bystrica za 1. – 7. mesiac 2009 a 3. úprava rozpočtu Mesta Považská Bystrica na rok 2009
Predkladá: Ing. Jozef Šebák, vedúci útvaru financovania, účtovníctva a rozborov
5.Návrh Zmluvy o poskytovaní mediálnych služieb uzatvorená podľa § 269 ods. 2 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka v platnom znení
Predkladá: Ing. Milan Novák, prednosta MsÚ
6.Návrh VZN o vykonávaní dezinsekcie a deratizácie na území mesta Považská Bystrica
  Predkladá: Ing. Peter Adam, vedúci útvaru správy, údržby majetku, služieb mesta  
  a životného prostredia
7.Návrh zmluvy o vytvorení spoločného školského obvodu s Obcou Sverepec
Predkladá: Ing. Vladimír Lichvár, PhD., vedúci útvaru školstva, kultúry a športu
8.Informácia o vývoji počtu stravníkov v školských jedálňach zriadených mestom za I. polrok 2009
Predkladá: Ing. Vladimír Lichvár, PhD., vedúci útvaru školstva, kultúry a športu
9.Informatívna správa o pripravovaných a realizovaných  zámeroch Mesta Považská Bystrica na čerpanie nenávratných finančných prostriedkov z fondov EÚ, finančného mechanizmu EHP a NFM a iných grantových schém
Predkladá: MUDr. Miroslav Adame, primátor mesta
  PhDr. Jaroslava Panáková, úsek regionálneho rozvoja a cestovného 
  ruchu
10.Správa o činnosti hlavného kontrolóra mesta
Predkladá: Ing. Marian Sičák, hlavný kontrolór mesta
11.Požiadavky občanov a organizácií o predaj, kúpu a ostatné
  Predkladá: Ing. Peter Adam, vedúci útvaru správy, údržby majetku, služieb mesta 
  a životného prostredia
12.Rôzne
13.Diskusia
14.Záver


MUDr. Miroslav Adame

Více informací o této události...

Anonym píše:
Sobota 05.09.2009 19:57
Bod 5 bude interesantný. Pod vágnym názvom "Návrh Zmluvy o poskytovaní mediálnych služieb uzatvorená podľa § 269 ods. 2 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka v platnom znení" sa skrýva pokus niektorých naších zastupiteľov zaplatiť si volebnú kampaň z peňazí daňových poplatníkov. Tentokrát cez TV 0-té Podlažie. Podľa vzoru Marica. Kríza - nekríza.
Anonym píše:
Neděle 06.09.2009 20:08
Vedúci odboru školstva p. Lichvár povedal na porade, že chýbajú milióny v školstve, že nie sú peniaze na energie,prevádzku škôl atd. A televízia bude ročne dostávať miliony peňazí, či bude kríza, či sa deti budú učiť, alebo nebudú, či sa bude v školách kuriť, alebo nie! Je to nanajvýš úbohé, pán primátor a páni poslanci! Myslela som si, že budete viac chrániť záujmy občanov. Prečo o tom rozhoduje primátor?, nech je referendum, nech ľudia rozhodnú či chcú mať 2 televízie z ich peňazí, alebo nie. Ktoré mesto na Slovensku má 2 televízie okrem Považskej?, platené z mestských peňazí!. Veď sú to súkromné televízie. SÚKROMNÉ ! ! ! Pán Smatana, k tomuto sa vyjadrite prosím. Ďakujem.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 06.09.2009 20:58
Vyžiadam si zajtra návrh tej zmluvy, ktorú chcú predložiť na zastupiteľstve, pretože zo zverejneného programu zastupiteľstva sa nedá vyrozumieť nič podstatné.

Toto by mal byť súčasný stav v platení oboch televízií:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/


Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 12:08
ZLODEJINA AKO BUZERPLAC PRED KOSTOLOM,IHRISKO NA ROZKVETE,RAMPA PRI ÚRADE PRÁCE A POD.STE SPROSTÍ ZLODEJI VŠIVAVÍ BOĽŠEVICI A ŠTB-ÁCKY UDAVAČI V DRESOCH SMERU !!! FUJ VY ŠPINAVCI!
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 15:20
A ešte k tomu si 11 "špičkových pracovníkov" MsU vyplatilo odmeny!!!
A ostatní robia za pár šupov.
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 17:32
začo dostali odmeny? za tú korupciu čo tam vládne? alebo za ten obrovský dlh čo narastá každým dňom a statisíce? za ten neporiadok a vandalizmus čo je v meste? za kruhový objazd bez odbočky na V ZŠ a lampáše v strede chodníkov? za 3 roky sa ťahajúci a nehorázne predražený buzerpľac pred kostolom? alebo za tie "spravodlivé" elektronické aukcie kde vždy vyhrá ten "správny"? alebo Standove dialničné a bytovkové zákazky? alebo kubolínov opilecký zákon? hanbite sa
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 17:58
To je predsa jednoduché. Odmeny dostali za tie ostatné veci, o ktorých sme sa ani nedozvedeli.

Lebo mám taký silný dojem, že ten tvoj zoznam je veľmi veľmi neúplný.

Ľudia čo robia tento web to len začínajú odkrývať. Demaskované to bude až keď na úrad nastúpia noví ľudia.
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 20:06
Aká korupcia? na úrade je korupcia? Starý uj aj so svojimi dvoma vicezbytočnosťami nás na každom zastupiteľstve presviedčajú, že žiadna neexistuje. Ševčík by vedel rozprávať, ako presviedčajú.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 15:56
Dá sa zistiť ktorí a koľko?
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 22:37
Prave preto by som to nenechal rozhodovať ľudí, lebo toto je absolútny dôkaz, že tí ľudia o fungovaní médií vedia úplne hovno. Práve to je dobré, že sú súkromné - lepší systém spoločnosť nemá. Ak by neboli súkromné, hned by s toho bola propaganda. A k tým počtom. To dobre teda, majme iba jednu STV na slovensku a iba jedny noviny. A ešte lepšie iba jednu TV v celej EU a takisto noviny. Žiadna pluralita. To bude ako super?

Nenávidíte komunistov, ale presne tým systémom ste odchovaný, a presne tak aj myslíte. Crrrrrrrn, už 20 rokov je demokracia. Vám stačí pár rovnostárskych a v provom priblížení spravodlivých rečí až už zase bežíte ako teľce, za ilúziou Utópie. :))))
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 23:40
Nech žijú súkromné televízie!
Ale zo svojho.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 01:36
Asi tak. Zo svojho mr. Galovič!
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 00:04
"Prave preto by som to nenechal rozhodovať ľudí..." to písal niekto z TV Podlažie. Markíza žije zo svojich financii, Jojka takisto. Treba určite súkromné televízie, ale TV Podlažie je mestská televízia, nakoľko ju platí mesto a v tom je rozpor. To nie je predsa súkromná televízia. Objednávky na nejake služby, informácie pre občanov atď. Ale nie 2,4 miliona ročne. Takto by vedel podnikať každý. Poslanci a politici si platia v meste televízie z mestských euro, aby boli voliteľní.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 08:18
S pobavením sledujem, ako títo naši "VeľkoPODNIKATELIA", ktorí začali dojiť mestský rozpočet sa zmenili ako švihnutím zázračného prútika. Taký Sádestav prvé čo urobil, keď mu prišli prvé uhradené milionové faktúry, tak si kúpil miliónový tereňák. Žiadna investícia do vybavenia firmy, ale nový tereňák. Možno na zdvihnutie sebavedomia. Pritom gro prác na buzerplaci pred kostolom mu robia cudzí živnostníci za zlomok, ktoré on vyfakturuje mestu.

Galovič detto. Len jeho terénny mercedes je o nejakú kategóriu ešte vyššie, ako ten Sadestavov japončík. Ale možno máva náročné filmovačky v teréne :))
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 11:40
potrebujú si vykompenzovať chýbajúce cm nejako ináč. Aj Laco bol taký.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 15:47
Tak Sadestav sa riadi heslom jednoduchosť nadovšetko. Na zhruba 40 miliónový obrat postačuje mionový tereňák, partia opilcov-najlepšie z aktivačných prác až sú temer zadarmo, prívesný vozík a lopata. Treba sa pripraviť na rekonštrukciu chát a domčekov pre papalášov, samozrejme zadarmo a nezbytné aj sponzorovať dovolenky úradníkom. Ak sa ostatné firmy prispôsobia, určite bude viac úspešných uchádzačov v obľúbených a spravodlivých aukciách súdruha Nováka. čestíček óó skoro som zabudla a treba správne stranícke tričko a najlepšie stoličku v okresnej rade.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.09.2009 21:44
Dnes na zastupiteľstve mala celkom zaujímavý príspevok pani Cenklová o "spravodlivých elektronických aukciách" ktoré sa dejú na mestskom úrade. Dokázala všetkým "poctivým" súdruhom na príklade jednej faktúry o akýchsi schodoch, ako nás občanov osierajú a prakticky celý mestký úrad kradne. Pani Cenklová, ďakujeme a pokračujte, určite je tam tých zaujimavých faktúr a akože "aukcii" habadej.
Anonym píše:
Pátek 11.09.2009 13:00
To vážne? To si musím pozrieť. Cenklová sa nezdá. Ale to sú iba schody a rampa, keby sa začala vŕtať aj v iných podstatne lukratívnejších kšeftoch to by bolo podívančo, napr. buzerpľac pred kostolom atak ďalej tipy sa nájdu.
Anonym píše:
Pátek 11.09.2009 13:08
neviem či máš predstavu, koľko práce si vyžiada zdokumentovanie jednej kauzy tak, aby sa dalo predstúpiť pred zastupiteľstvo a zdokladovať nehospodárne vynakladanie verejných prostriedkov bez toho, aby si riskoval trestné oznámenie.
Nespoliehaj sa na Cenklovú, Ševčíka, Smatanu. Nájdi si tému - napríklad to námestie - a začni. Vyžiadaj si faktúru, zmluvu, porovnaj s realitou, zisti si ceny obdobných projektov.
Nič účinnejšie pre zmenu pomerov v meste sa nedá.

Oni vedia, že tieto zdokumentované veci im zlomia krk. Preto lejú mestské peniaze do mediálnej propagácie, lebo si myslia že cez televíziu a novinky zmagoria potrebný počet ľudí na opätovné zvolenie.
Lackovič si to tiež myslel.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 18:08
Nie, nie som z TV podlažie. A určite by takto nevedel podnikať každý. Len vidím viacej, tak ako po odbornej, tak i informačnej stránke. A tie suverénne táraniny sa nedajú čítať. Vôbec sa nechcem zastávať ani jednej TV. Ale vyjadrovat sa k mechanizmom o ktorých nič neviem, okrem slaboduchých predstáv, no neviem? Mimochodom TV Považie berie tú menšiu sumu cca 1,7 mil. a má 12 násobne vyššiu sledovanosť v rámci okresu. A ten typický idiotizmus zaoberať sa tým aké má kto auto, to môže potiť iba zakomplexovaný neschopný jedinec.

"Poslanci a politici si platia v meste televízie z mestských euro, aby boli voliteľní." Keby to takto fungovalo tak by nebolo na nich nasraté celé mesto.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 18:32
Keď si taký odborný a informovaný, tak sem napíš, na aké obdobie, akú sumu a aké služby je ten návrh zmluvy čo bude na zastupiteľstve.

A bude po dohadoch.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 18:35
A ešte by mohol pán informovaný napísať, akým riadením osudu sa ocitol menežér TV Považie Martaus po voľbách na mestskom úrade! Potom ako stiahol kandidatúru na primátora.

S platbami a zmluvami pre TV Považie to samozrejme nesúvisí, že?
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 01:09
Môj pohlad nebol myslený na konkretnu TV, ale viac na mechanizmy médií. Denodenne sa stretávame s ludmi o rôznych morálnych a osobnostných premenných. Treba to brať ako fakt, a prestať sa nad tým rozčulovať. Ked je niečo o podstaty nečisté, tak to také navždy ostane.

"Nech ten kto je dokonalý, prvý hodí kameňom."
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 08:44
To je skvelá manipulácia.
Takže médiá (a politika) sú z podstaty nečisté, takže sa nemáme rozčuľovať, keď chystajú ďalšiu špinavosť za naše peniaze.
A zakončiť to skresleným Kristovým citátom, ktorý povedal v úplne opačnej situácii, to si naozaj vyžaduje znalca.
Anonym píše:
Pátek 11.09.2009 14:10
Tak za toto velky potlesk. Konecne mam pocit, ze v PB su aj ludia co sa nenechaju opit prazdnymi recami typu: tak to bolo, tak to bude...
Mashin
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 00:34
Ešte znalcovi čo píše že ""Poslanci a politici si platia v meste televízie z mestských euro, aby boli voliteľní." Keby to takto fungovalo tak by nebolo na nich nasraté celé mesto."

Tak aký je potom dôvod že idú robiť zmluvu s TV? Hádam mi nechceš nakukať, že "zabezpečiť informovanosť obyvateľov". O novinárov s kamerami sa tu človek potkýna, sú radi keď majú do čoho pichnúť, tak som strašne zvedavý na odôvodnenie, prečo musí mesto platiť súkromnej televízii, ak nejde o propagandu.
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 00:55
Však preto sa o nich podkýnaš lebo si robia svoku robotu, za peniaze, alebo ty robíš len pre radosť?
Anonym píše:
Středa 09.09.2009 08:48
Súkromné médium nemá čo byť platené z mestských peňazí. Zarába z inzercie prípadne priameho predaja.
Dostáva snáď TA3, Markíza, alebo Obzor, verejné peniaze?

Ak im ide o informovanosť ľudí, tak nech zverejnia návrh tej zmluvy. To sú skutočné informácie, a nie "čo dobré pre nás chystáte, urodzený pán viceprimátor?"
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 07.09.2009 15:06
Adresát: Mesto Považská Bystrica
primator@povazska-bystrica.sk
kópia: hovorca@povazska-bystrica.sk

V Považskej Bystrici dňa 7. septembra 2009, 14:38

Dobrý deň,
na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám Vás žiadam o
zaslanie nasledovných informácií:

"Návrh Zmluvy o poskytovaní mediálnych služieb" ktorý má byť podľa zverejneného programu prerokovaný ako bod č. 5 na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 10. septembra 2009.

Požadovanú informáciu prosím obratom (teda ešte pred konaním zastupiteľstva) zašlite v elektronickom tvare na e-mailovú
adresu strazov@strazov.sk.

Súčasne Vám odporúčame zvážiť možnosť automatického zverejňovania materiálov predkladaných mestskému zastupiteľstvu na oficiálnej webovej stránke mesta. Súčasná prax výrazne obmedzuje ústavné právo verejnosti podieľať sa na činnosti samosprávy, keďže na základe zverejneného programu zastupiteľstva sa občan nemôže rozhodnúť, či je potrebné aby si na rokovanie zastupiteľstva vybavil v práci voľno a rokovania sa osobne zúčastnil.

Vopred ďakujem,

žiadateľ:
Juraj Smatana
konateľ Klubu Strážov
Nábrežná 999/13
017 01 Považská Bystrica
strazov@strazov.sk

Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 18:04
O čo sa stavíme, že celý slávny mestský úrad s primátorom, prednostom, hovorcom a desiatkami úradníkov nedokáže poslať jeden e-mail s návrhom zmluvy skôr, než po zastupiteľstve, resp. tesne pred ním?

Oni sa stále spoliehajú na to, že ľudia sa nedozvedia.... a ak sa dozvedia tak sa na to vykašlú... a ak sa nevykašlú, aj tak nič nedosiahnu... a tých sprostých ktorí veria kúpenej televíze bude viac než tých ktorí rozmýšľajú...

Súdruhovia voľby sa blížia!!! Nechcel by som byť na vašom mieste!!!
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 23:18
Pán Smatana, ďakujem Vám, že ste zareagovali na tie televízie. Ďakujem za nás pracovníčky v školstve. Nechápem, že idú takúto vec teraz schvalovať v čase krízy, teda finančnej krízy. Mne sa to zdá rozhadzovanie peňazí. Ešte raz ďakujem. Vy to ešte môžete zvrátiť.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 12:52
iba Smatana zasa musel písať na mesto.Ešte že ho máte.Ale ked už ho máte tak ho zvolte do toho VUC a bude Vám lepšie,lebo jeho to baví a bude robiť za Vás. s pozdravom Martinčan.
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 19:17
svetá pravda
Anonym píše:
Úterý 08.09.2009 23:54
Ale aj tak tie telky je riadný podfuk na obyvateľov. Aj ja si spravím telku a mesto plať na moje podnikateľské chúťky. Veď už platíme TV Považie, ITV-bývalú Mariku, Považskobystrické novinky. S príchodom nového primátora o rok a pol pribudne ďaľšia televízia? Aby sa tam môhli obmšmŕdať VYVOLENÍ. Tak plaťme aj Obzor. A ten je veru lepší a objektívnejší ako novinky a vyžije sám. A preto je asi lepší. Teda neviem, či nedostáva z mesta nejaké korunky. To sa nám ani nesníva a zrazu zistíme, že už platíme aj to o čom nemáme ani páru.
Anonym píše:
Pondělí 07.09.2009 20:33
Nemožem sa zúčastniť toho Vášho zasadania 10.9.čo mi je veľmi luto, predtým než začnete zasadať mám pre Vás jeden návrh -skúste sa previesť cez prímestské časti PB a pozrieť si ako to funguje z odpadovým hospodárstvom.Čo z toho,že mi chudáci separujeme odpad ked ani len tie nádoby nemá kto vysypať,tie užasné skladky dookola a vy si vravíte že vám všetko funguje.treba sa zamyslieť nad dalšími vyjadreniami,lebo to Vám na popularite nepridáva a ešte blížia sa voľby a to dúfam ,že chcete byť volený.

« červenec 2018 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359