Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / OZ Za krajšiu Považskú Bystricu reaguje: Cieľom je dokázať, že neusíme platiť drahé upratovacie služby rôznym spoločnostiam

OZ Za krajšiu Považskú Bystricu reaguje: Cieľom je dokázať, že neusíme platiť drahé upratovacie služby rôznym spoločnostiam

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 20.02.2011 15:41
[2011-02-20] Na webovej stránke www.pb-dnes.sk sa objavila reakcia poslankyne Kataríny Beranovej, zakladateľky OZ Za krajšiu Považskú Bystricu. Katarína Beranová rozhodne popiera tvrdenia, ktoré sa objavili v diskusii pod článkom na portáli pb.otvorene.sk, že písomné prehlásenia, vyžadované od riaditeľov škôl o upratovaní lokalít mimo školských areálov, mali slúžiť na získanie nejakého projektu. V jej stanovisku sa uvádza: "Cieľom je dokázať, že nemusíme platiť drahé upratovacie služby rôznym spoločnostiam, ktoré vykonávajú čistenie mesta tak, že je rovnako špinavé ako bolo pred tým. My si tú istú prácu môžeme urobiť svojpomocne bez akýchkoľvek vynaložených finančných prostriedkov, avšak s viditeľným výsledkom čistého mesta. Nikdy nepožiadame o finančnú podporu na náš projekt."

Celé znenie stanoviska:


Moji milí spoluobčania PB,

Chchela by som vám v prvom rade poďakovať za prejavenú podporu v projekte "Za krajšiu Považskú Bystricu". Vážim si každú vašu pomoc, ktorá slúži v konečnom dôsledku pre každého z nás.

V druhom rade by som vás chcela upozorniť pred dezinformáciami, ktoré boli uverejnené na jednej nemenovanej web stránke. Ide o vyslovené klamstvá v súvislosti s tým, že na náš projekt "Za krajjšiu Považskú Bystricu" máme dostať, alebo že sme už dostali finančnú podporu.

Nie je na tom absolútne ani štipka pravdy, nakoľko sú naše ciele jasné - urobiť si poriadok vo svojom okolí, na verejných miestach, okolo škôl a v oddychových zónach svojpomocne bez vyťahovania peňazí zo školstva, z mestskej, alebo akejkoľvek inej pokladnice. Cieľom je dokázať, že nemusíme platiť drahé upratovacie služby rôznym spoločnostiam, ktoré vykonávajú čistenie mesta tak, že je rovnako špinavé ako bolo pred tým. My si tú istú prácu môžeme urobiť svojpomocne bez akýchkoľvek vynaložených finančných prostriedkov,  avšak s viditeľným výsledkom čistého mesta.  Nikdy nepožiadame o finančnú podporu na náš projekt.

Informácie, ktoré na spomínanom internetovom portáli šíria majú za cieľ zavádzať a manipulovať tých, ktorí tam chodia a čítajú tie nezmysli a bludy. Funguje to tam na dennom poriadku - klamať čitateľa a tak zdiskreditovať človeka.

Pravdu o podrobnostiach o našom projekte si môžete overiť priamo u mňa, alebo na úrade mesta kde vám kompetentní potvrdia, že o žiadne peniaze sme nikoho nežiadali, nežiadame, ani žiadať nebudeme.

Ďakujem za porozumenie.

 

Mgr. Katarína Beranová


Bez zmien prevzaté z: http://pb-dnes.sk/mgr_katka_beranova_pozor_na_dezinformacie

Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 15:53
Takze som nebol daleko od pravdy ked som reagoval ze ziaci budu cisti namiesto firmy na to urcenej. a spominal som tam aj to ze sa casom moze objavit faktura ktora bude tieto prace zahrnat a bude si ich fakturovat prave firma co ma cistenie v popise prace.


dakujem pani Mgr. za take nepriame potvrdenie mojej domnienky :D
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 16:13
Pozrel som si pozitívnu stránku PB-DNES.SK, a všimol som si zaujímavý detail.

Poslankyňa Katarína Beranová vo svojom stanovisku píše: "Informácie, ktoré na spomínanom internetovom portáli šíria majú za cieľ zavádzať a manipulovať tých, ktorí tam chodia a čítajú tie nezmysli a bludy."

Redaktorka Janka Ďurišová v informáciách o stránke PB-DNES.SK píše: "Úplne sa vyhnete tomu čo je na niektorých iných Považskobystrických web stránkach, na ktorých keď sa zaregistrujete a napíšete niečo pod svojim menom, alebo keď Vás tam niekto cudzí spomenie, že ste urobili niečo dobré pre toto mesto, tak zákonite si tam o sebe do hodiny prečítate tie najväčšie bludy, nezmysli a vymyslenú špinu, ktoré slúžia na diskreditáciu Vašej osoby, alebo na to, aby si s Vami Váš sused alebo kolega z práce vybavil anonymne svoje účty."

Hm, kto komu píše texty?

Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 16:24
tak sa to vyslovuje DZE? v maríkovej? tak sme objavili pozostatok davno stratenych Bernolakovcov. Ale ja uz budem ticho lebo ani moja gramatika a stylistika nieje nic oslnive. hold nieje to moja silna stranka ale aspon mam zdravy rozum.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 16:25
Vážená poslankyňa p. Beranová
Veľmi ste sa chcela hneď na prvom zasadnutí zviditelniť a preto ste tak dopadla.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 16:30
maju to uzasne napisane vsetko negativne sa odstranuje, lenze kto rozhoduje co je negativne? aj pravda vie byt zla a potom co? odstranime ju? poradim zmenit to na vsetko nepravdive sa odstranuje ale aj to bude problem kedze vnimanie pravdy je tiez pomerne zlozite vsakze.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 16:40
Veľa negatívneho je tam popísané o "iných webových stránkach" :-)
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 18:41
xi-xi!!! Že redaktorka Jana Ďurišová!!! :-))))))) redaktorka vchodových novín? :-)) sme še pobavili...
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 16:56
no, mne sa na zmienenej stránke napríklad páči aj toto: "Ing. Ľubomír Harvánek : Náboje som vymenil za uspávacie šípky (21.02.2011)" Nech sa pozerám, ako pozerám, dnes je stále ešte iba 20.2.2011. Ešte aspon 7 hodín. Možno vďaka pozitivite aj predbiehajú čas :)
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 17:05
vzali si asi za svoj citat Heleny Ruzickovej vo filme Slunce seno a par facek ked pre televiziu v kravine povedala ? my uz dnes se mame lip nez zitra :D
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 17:01
V zborovniach nášho mesta zavládlo neopísateľné nadšenie. Konečne niečo, čo je naozaj dobrovoľné a dostatočne budovateľské. Občianske združenie ˝Za Boha, národ a krajšiu Považskú Bystricu˝ prostredníctvom svojho hovorcu s. Bielika ( dočasne povereného riadením Školského úradu v Považskej Bystrici ) našlo inovatívne riešenie na to, ako zbaviť Považskú Bystricu odpadu ( po voľbách síce niečo zmizlo, ale najmä v mestskom zastupiteľstve - tu som použila malé začiatočné písmeno m, nie ako nesprávne napísal s. Bielik - a na mestskom úrade nášho mesta vznikli nové skládky odpadu ). Áno, naše dietky nám s tým pomôžu. Na bohumilý zámer OZ už boli vyčlenené prvé finančné čiastky a špeciálny referent z kádrovej rezervy, ktorý bude kontrolovať realizáciu dobrovoľného zveľaďovania znečistených zákutí nášho mesta.
Na chodbách našich škôl sú už zhotovené vkusné ústredné nástenky s jedinou veľkou tabuľkou. Triedy budú medzi sebou súťažiť v zbere odpadu. Zriaďovateľ ústami hovorcu OZ vypísal niekoľko kategórií :
a) vrchnáčiky a fľaše z alko- nápojov, ohorky z cigariet - protidrogová výchova
b) použité prezervatívy, krvotokové hygienické vložky - výchova k manželstvu a rodičovstvu
c) obaly z cukríkov a čokolád - zdravá výživa
d) reklamné letáky a otrhané plagáty z autobusových zastávok - masmediálna výchova
Trochu šomrú iba žiaci deviatych ročníkov, ktorí sa už na budúci rok nebudú môcť zúčastniť na tejto atraktívnej súťaži, lebo OZ nemyslelo na našich stredoškolákov. A tak kým si dietky na ZŠ vykasajú rukávy a s chuťou sa pustia do konečne dobrovoľnej práce, ich starší kamaráti sú spravodlivo rozhorčení. Mesto a hovorca OZ na nich opäť zabudlo. Zbytočné boli ich letné akčné mítingy na fontáne pri Hypernove aj nadpráca na poli udržiavania poriadku v meste pri nočných návratoch z diskoték. OZ s nimi jednoducho vo svojom akčnom pláne ako s dobrovoľníkmi neráta. Zato deťúrence z materských škôl už dostali kožené rukavice, ktorými budú môcť bez problémov zbierať črepiny v temných kútoch krásavice na Považí.
Medzi základnými školami už začali tvrdé zákulisné boje o lokality, ktoré budú mať jednotlivé školy na starosti. Vychytené je nakmä okolie železničnej stanice a najmladšie sídlisko mesta. Naopak, o zber odpadu v mestských častich zatiaľ žiadna škola neprejavila záujem. Dokonca bol odhalený už aj prvý prípad korupcie. Dve ZŠ sa pobili o možnosť upratovať kancelárie ˝školského úradu na mestskom úrade˝, lebo sa už niekoľko rokov odtiaľ šíri zvláštny zápach. Riaditeľ nemenovanej školy ponúkol hovorcovi OZ bezplatné doučovanie pravopisu, ak vyhrá súboj o upratovanie tejto lukratívnej lokality práve jeho škola.
Nuž, nechajme sa prekvapiť. Po jarných prázdninách začnú žiaci skladať sľuby a verejne prijímať záväzky. A potom hor sa na neporiadok ! Niektorí poslanci nového mestského zastupiteľstva ako zakladajúci členovia OZ budú mať aj za našu mládež pocit z dobre vykonanej práce.
Práci česť !
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 18:44
rozhodne nepripustím, aby moje deti zbierali po meste smeti a naprávali tak to, čo SMER za 4 roky v meste dodrbal!!! to by som pohnal kamsi vyššie!!!
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 17:08
Kto sa skrýva za zámenom MY ( tú istú prácu môžeme vykonať svojpomocne ... vyčistiť mesto od odpadkov ) ? To sú riaditelia škôl, ktorí museli na pokyn súdruha Bielika podpísať to trápne Prehlásenie ?! Alebo sú to nebodaj triedni učitelia a ich žiaci, ktorí sa o tomto socialistickom záväzku dozvedia až po jarných prázdninách ?! Alebo nebodaj ste to VY - neregistrované OZ, ktoré cez súdruha Bielika zaviazalo školy k tejto hlúposti. Vyhrňte si rukávy a poďte príkladom ! Je jednoduché z pozície moci rozkazovať iným.
Tešíme sa na prvé žiacke brigády za účasti PB-noviniek, TV Považie a prizerajúch sa nezamestnaných.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 17:14
a minimalne 2krat v roku
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 18:48
Tak to tu ešte chýbalo, aby naše deti upratovali mesto. To nikto sa nezamyslel nad hygienou a takéto svinstvá majú zberať deti a firma keď odváža smeti nechá po sebe rozhádzané smeti, nič po sebe neupracú.Kde sa to chceme dostať. Navrhnite radšej iné šetrenie na meste, je tam toho dosť, z čoho sa dá ušetriť, len treba viac porozmýšľať, ale tam radšej s každým len za dobre. Kde sú teraz kompetentní - či už z mesta, hygienik, zdravotníctva, atď. To sa už nedá ani čítať, čo všetko ľudia vymyslia. A pravda je tá, že tí čo sa majú starať o čistotu to nerobia a musí sa im platiť.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 18:09
Pokiaľ mám dobré infošky, za týmto projektom je šedá eminencia MsZ - pán Sopčák. On má byť jedným zo zajladateľov OZ.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 19:42
Som Vás fanúšik a myslím si, že ste jedna z mála poslancov, ktorí sa nehanbia ísť aj manuálne spraviť niečo pre považskú. Určite keď budete niečo organizovať dajte nám verejnosti vedieť abby sme sa mohli aspoň ako skupinka zapojiť.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 19:48
Pani Beranová už manuálne pracovala pre P. Bystricu ? Zatiaľ viem len to, že jej fiktívne ( t. j. neregistrované OZ ) cez vedúceho odboru školstva Bielika nakázalo čistť mesto žiakom pod dohľadom učiteľov.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 19:59
Kto ušiel pred režimom do zahraničia tam aj mal ostat a nerobit nam socilistické brigády.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 20:00
Tak toto tu je ukážka obyvateľov mesta. Nedajte sa odradiť, pani Beranová. Sedieť za počítačom, urážať a nadávať, to teraz "letí". Detičky môžu robiť okolo školy bordel, ale zohnúť sa pre obal ním zahodený , to už sa nepatrí, lebo to tak chcú len komunisti, lebo hygiena, prečo moje dieťa..Pán Smatana je určite spokojný, škoda, že nejde príkladom, že niečo nenavrne, nie len kritizovať a byť proti všetkému. Nekecať, treba pracovať, hodnotiť budeme podľa urobenej roboty, nie kecov.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 20:09
No, ak som sa dobre pozeral, tak Smatana celé zastupiteľstvo niečo rozumné navrhoval, a ostatní poslanci furt hlasovali proti :-)
Beranova included :-)
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 20:18
Smatana hlasuje len za svoje návrhy, ostatné sú vždy zásadne zlé. :-)
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 20:27
To by kameramanovi ruka odpadla, keby počas hlasovania otočil kameru na hlasovaciu tabuľu?

Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 20:34
nechcem sa pana Smatanu zastavat ale tie navrhy co dal boli ozaj dobre a nezda sa mi ze to co sa schvalilo bolo lepsie tak preco by mal hlasovat za nieco o com je presvedceny ze je to zle?
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 18:22
... nechcem sa Smatanu zastávať... Pán Smatana prišiel na zastupko totálne nepripravený. Tie jeho návrhy (dva z 3) boli paškvilom. Myšlienke sa nedá nič vytknúť, ale návrhy nemôžu byť naformulované tak, aby boli v rozpore so zákonom. A o to, vážení, ide. Už to nie je o tom, že bude spoza bučka kritizovať všetkých a všetko. Teraz je jedným z poslancov a musí niesť aj zodpovednosť za svoje návrhy a hlavne musí na nich zamakať, aby boli priechodné. Mimochodom, ak som dobre sledoval zastupko, tak jeden z návrhov mu schválili, takže nikto proti nemu nešiel účelovo. A argumentácia, že prečo by mal hlasovať za niečo, o čom je presvedčený, že je to zlé, v tomto prípade skôr sedí na poslancov čo nezahlasovali za jeho návrhy, pretože tie boli legislaívne nedotiahnuté.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 22.02.2011 18:55
Poďme sa baviť konkrétne, a nie len púšťať hmlu. Ktorý návrh z piatkového zastupiteľstva mi poslanci odhlasovali? Potom môžeme pokračovať.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 20:32
Kto tvrdi ze deti maju robit bordel? ja som tu nikde nevidel ze by dakto nabadal ku tomu aby deti pokojne zahadzovali smeti okolo seba. Treba im vysvetlit ze je to daco zle a ze smeti patria kam patria a nie ich nutit robit pracu ktoru ma urobit dakto iny a ten dakto je za nu aj zaplateny. Ked budu tie deti chciet same pozberaju smeti okolo seba a nebudu mat pocit ze to robia lebo pan ucitel povedal ale budu mat pocit ze urobili daco prospesne aj pre seba a aj pre svoje okolie. Som zvedavy ako by sa k podobnemu navrhu postavili zamestnanci mastskeho uradu keby prisiel primator a povedal dnes sa nebude uradovat ale hybaj zberat smeti. potom tu mozete kazat o hodnoteni urobenej roboty. Prepacte ale ozaj sa mi nechce daco robit dobrovolne ked viem ze si z mojich dani pani na MsU beru nehorazne peniaze a vysledky ziadne. Neobhajujte neobhajitelne, v prvom rade treba naucit deti aby smeti nezahadzovali a ked to budu vediet nebude treba nic zberat nemyslite?
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 21:18
To je neskutočné - ona si založí OZ a robiť za nich budú deti... Možno dobrá idea, ale diletantsky uvedená do života!
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 21:14
kedysi aj jan čarnogurský čstil lunik 9 a veľmi to nepomohlo.
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 21:06
Potom sa odfotte a na 100% budete v povazsko bystrickych novinkach :D ze dobrovolna skupinka to prisla ukazat tym darmozracom a ohovaracom z netu ;o)a nezabudnite si dat urobit tricka fanklubu mozno vam ich pani poslankyna ked je teraz hviezda podpise. ked to budem v tych novinkach citat tak mi vyhrkne slza a zapojim sa aj ja ( pre socialneho demokrata a pana Z (nie Zora pomstitela som nemyslel)vysvetlujem ze tato reakcia sa niesla v sarkastickom tone)
Anonym píše:
Neděle 20.02.2011 21:15
Zatiaľ urobila trt! A Bielik sa pokúsil hodiť to na decká... Duo "k pohledání"...
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 07:27
Bude aj ona osobne zbierať po meste odpadky?

Inak ja by som jej iniciatívu nebral až tak negativisticky, možno by to predsa len malo nejaký výchovný efekt na našu mládež, len to treba domyslieť v širších súvislostiach.
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 11:04
Osobne sa mi páči táto myšlienka a ak je myslená úprimne, tak ju utrčite nejako podporím. V súčasnosti sa vo svete dotácii pohybujú peniaze, ktoré sa dajú využiť na podporu podobných aktivít. Napríklad Orange podporuje takéto skupiny občanov. Nedá im síce peniaze na mzdu, ale na lavičky, benzín do kosačky, na kúpu hrablí, čistiacich prostriedkov, občerstvenie...
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 21:18
jano čarnogursky upratoval cigáňom na luniku 9 odpadky a nepomohlo to.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 10:03
no poslanci ak nejaki pojdu na odobnu akciu tak maximalne raz ked sa tam budu premavat ludia s fotakmi a kamerami, inak sa im na to vy....
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 13:57
Tak toto je asi ten najhorší spôsob ako rozbehnúť prácu občianskeho združenia - požiadať z titulu funkcie poslanca MsZ vedúceho odboru školstva aby "zabezpečil spoluprácu" ZŠ a MŠ v meste s občianskym združením. Prepánajána, veď takto to robili súdruhovia eštebáci komunisti.
Veď je to predsa priamo v názve organizácie - OBČIANSKE ZDRUŽENIE - znamená to, že sa združia občania, ktorí chcú vykonávať nejakú činnosť so spoločným cieľom...
Neznamená to, že to za nich budú robiť dobrovoľne-nasilu deti bez vedomia či súhlasu ich zákonných zástupcov...
Človek by od svetaskúsenej pani poslankyne očakával skôr to, že vymyslí nejaký projekt na zapojenie rodičov a ich detí v spolupráci s pedagógmi do mimoškolských aktivít, v rámci ktorých by boli vedené deti k poriadkumilovnosti trebárs aj upratovaním okolia školy v rámci dobrovoľníckej práce v duchu idey - my vám zabezpečíme náradie a materiál a vy si môžete skrášliť okolie svojej školy...
Napriek tomuto nešťastnému prvému kroku však nič nieje stratené.

1. Najskôr treba odtajniť samotné občianske združenie - zverejniť o ňom všetko, kto ho založil a za akým cieľom, kto sú jeho členovia - presvedčiť ľudí, že to nie je žiadna utajená "eseročka" či iné "olympionické" združenie určené na prelievanie verejných financií do súkromného vrecka.

2. Následne rozbehnúť širokú popularizáciu združenia medzi občanmi mesta - viď Lokálpatrioti a ich činnosť...

3. Pripraviť jednotlivé projekty spolupráce OZ so ZŠ a MŠ na území mesta tak, aby boli zaujímavé hlavne pre rodičov detí, ktoré ich navštevujú, pretože jedine rodič je zo zákona oprávnený rozhodnúť, či sa jeho dieťa zapojí do mimoškolských aktivít a v akom rozsahu.


Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 16:59
Občan Bielik je dočasne menovaný za vedúceho školského úradu a chce tam zostať na dlhšiu dobu. Čo teda urobí - úlisne sľúbi fiktívnemu OZ, ktoré založili ˝niektorí poslanci nového mestského zastupiteľstva˝ ( ale akosi zabudli OZ zaregistrovať na ministerstve vnútra ), že on im zabezpečí pracovnú silu. A protiprávne veľkopansky prikáže riaditeľom škôl v predprázninovom čase vyplniť svojskú prihlášku -zaväzujú sa tam čistiť verejné priestranstvá a aktívne sa zapájať do akcií fiktívneho OZ, o ktorom nič nevedia. Že to Prehlásenie bolo šité veľmi horúcou je jasné podľa stručnosti, grafickej jednoduchosti, štylistickej nedokonalosti aj podľa striedania slovesných osôb ( sa zaväzujú .... budeme sa aktívne zapájať .... ).
Myšlienka skrášlenia nášho mesta je už dlhšiu dobu veľmi aktuálna, ale toto čo vymysleli členovia kvázi OZ a pán zo školského úradu, ktorý si neváži prácu vysokoškolsky vzdelaných učiteľov ani prácu detí, je nedobré. Čo tak dať námet, inzerát, pozvánku do regionálnych médií a urobiť na každom sídlisku pracovnú sobotu za účasti aj ˝niektorých poslancov nového mestského zastupiteľstva. Nemusela by sa robiť prezenčná listina, záväzky metrov štvorcových skultivovanej plochy ani interview do médií. Po brigáde by poslanec mohol zaplatiť účastníkom po pive ( a oni by sa u radi revanšovali ), deťom sladkosť. Tak sa ľudia zo sídlisk lepšie spoznajú, utužia kamarátstva a začnú si viac všímať svoje okolie. A možno sa o mesiac stretnú znova aj bez propagácii v médiach. Len tak sa dohodnú medzi sebou.
Lebo - socialisticky žiť ešte neznamená socialisticky pracovať.
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 12:08
suhlasim, vyborna myslienka ) !
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 12:09
suhlasim, vyborna myslienka ) !
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 20:53
Cieľom je dokázať, že nemusíme platiť drahé upratovacie služby rôznym spoločnostiam - načo aj veď tu máme deti. Namiesto drania školsých lavíc môžu zadarmo pracovať na skládkach odpadu, čistiť korytá riek, sem-tam sa prejsť po lese a vyzberať bordel po neporiadnych turistoch a zlodejoch dreva.
Anonym píše:
Pondělí 21.02.2011 22:53
ideálne bude, keď skôlkarov vyzbrojíme palicami s ostrým hrotom, aby mohli papiere napichovať a dávať do vriec :)
Aspoň konečne budú mať tie ich dopoludňajšie vychádzky aj nejaký užitočný cieľ...
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 10:00
a ked sa deti v zbere odpadu osvedcia mozeme im dat motorove pily a krovinorezy a hura aj na zelen.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 11:33
Myslíte že janas pritiahne kohútik svojmu sponzoru Megakšeftu a Hantíkovi?To ste na omyle.Že zníženie poplatkov spoločnostiam,ktoré upratujú mesto....Janas je príliš lakomý,aby si odtrhol euro od tej populistickej papuli
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 11:37
Na zastupitelstve sa pre ITV vyjadril,že prebehli jednania s dodávateľmi,ktorý naviac zaťažujú mestský rozpočet.Dospelo sa k úspechu,úspora 21 mil. Sk. Pán Janas,v čom konkrétne?Lebo na mesto prichádzajú stále rovnako vysoké fa
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 13:17
 vraj MÚ už nemá prednostu, čo je na tom pravdy a ako ďalej
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 13:55
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 14:35
a nastupuje Jozef Smatana z Považskej Teplej.Bývalý autobusár,neskôr opravár v SSE,predavač u Laca Ščotku a momentálne úspešný manažér v HANTe. Myslím že teraz už bude všetko transparentne a spravodlivo,tak ako vraví Janas,myslím že zamestnanec Hantu je toho zárukou.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 14:47
Udajne sa hovorilo aj o Jurajovi Smatanovi moc vyskakuje,na zastupitelstve tak mu chcu dat na krk prednostu aby vyskakovali po nom poslanci.
Janas si trochu uvedomuje chybu Smatanu mal dat do mestkej rady a tam mu hned jeho napady korigovat. Teraz Smatana vyskakuje na zastupitelstve pred kamerami ludia to vidia a hodnotia Smatanové navrhy a niekedy to vrha tien na Mesto.
Takže bud další člen do mestkej rady alebo prednosta MU Juraj Smatana.
redakcia
redakcia píše:
Úterý 22.02.2011 16:20
Podľa všetkého si pletiete Jozefa Smatanu a Juraja Smatanu.
Prednosta je vedúci celého úradu, kľúčové miesto, nikto by si tam nepustil opozičného poslanca.

Čo sa týka mestskej rady, na tých úvahách niečo môže byť.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 16:26
áno,kľúčové pre Hant,veď predkladá objednávky,vedie verné obstarávania,odsúhlasuje faktúry
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 18:30
Prestaň Juraja Smatanu preceňovať. To jeho prvé vystúpenie na zastupiteľstve ma teda nepresvedčilo. Mal to pripravené na ho... a ešte nútil poslancov, aby mu to odsúhlasili. Nechcel počúvať pádne argumenty, a tlačil a tlačil. Ak je pravda to, že tieto návrhy dal na poslednú chvíľu, tak presne urobil to, čo v minulosti sám kritizoval.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 18:50
Novakove prispevky boli dobre pripravené? Radšej J.Smatanu ako Nováka za prednostu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 22.02.2011 19:08
Urobte si v tom konečne poriadok: v minulosti som kritizoval podsúvanie materiálov na poslednú chvíľu. Tzn. nečakane sa na zastupiteľstve rozdal papier, napríklad o schválení projektu sociálnych služieb.
LENŽE. Návrh na zmenu pravidiel výborov som nepredložil ja, ale prednosta Novák. Ja som si pripravil 5 pozmeňovacích návrhov, poslal ich mestskej rade. Áno tesne pred rokovaním, ale ostaté politické strany sú v mestskej rade, a svoje pozmeňováky si presadili priamo na zasadnutí rady. Napríklad primátor Janas zmenil na rade ustanovenie "komisie sú neverejné" na "komisie sú verejné s výhradou" bez upozornenia.
Okrem toho som poslal svoje návrhy poslancom. To som vôbec nemusel, pretože dávať návrhy na hlasovanie je právom každého poslanca a bežne sa to používa. Kuriózne je, že niektorí mi mailom odpovedali, vyjadrili podporu. Na rokovaní však buď hlasovali proti, alebo sa zdržali. Strana povedala...
Ku kvalite návrhov: taký bod o účasti na výboroch je úplne analogický ako bod o účasti na komisiách. Slovo od slova. Takže ak je nekvalitný môj návrh dochádzky na výbory, tak je nekvalitný aj poslancami 10 minút predtým prijatý štatút komisií.
Nájdite si inú výhovorku.
Jediný bod mohol byť označený za sporný, pri nezasadení do kontextu: o trvalom bydlisku členov výboru. Tam sa to mohlo upresniť formuláciou "toto ustanovenie sa nevzťahuje na poslancov". Keby sa chcelo. Lenže sa nechcelo a jeden bod poslúžil na odpílenie ďalších štyroch.
Anonym píše:
Pondělí 28.02.2011 16:10
Juraj, veď sem zaves, ktorí poslanci ti sľúbili podporu a potom sa vyhovorili na stranu. Myslím si, že by to každého zaujímalo.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 14:52
nech si dava podpis iba J. Smatana a mozu to potom zneuzit proti J. Smatanovi :D:D:D:D
Anonym píše:
Pondělí 28.02.2011 13:32
Pani Beranová , nezavadzajte tu komunistické metody.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 15:12
Treba si ešte pozrieť, aké objednávky išli z mesta - na nákup, opravu kopíriek, atď. A keď sa opýtate na klientskom centre či je možné urobiť fotokópie z dokladov, ktoré potrebujete priložiť, tak odpoveď je nie a máte tam oznam, kde najbližšie si môžete dať spraviť fotokópiu dokladov. Veď je to také jednoduché - za poplatok by sa to mohlo robiť aj na MsÚ, či nie_ Asi nie, lebo by niekomu pribudla práca.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 21:33
stačil by kopírovací stroj za peniaze ako na vysokej škole.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 18:25
OZ založil Sopčák
Jozef Mak
Jozef Mak píše:
Úterý 22.02.2011 10:19
Ak chce nejake OZ upratovat, nikto mu v tom nebrani, ale nech to nehadzu na skolou povinne deti, ktore to musia robit z donutenie. Nech pekne vyhlasia akciu Z a kto chce sa moze "dobrovolne pridat".
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 16:07
Možno aj toto všetko - takáto aféra s OZ aby deti čistili mesto - je dobrá reklama, teraz už možno všetci hovoria o tom ako sa bude naše mesto čistiť. A možno si občania uvedomia, že odpad sa hádže do koša.
Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 16:23
A ti občania, čo odpad do koša poslušne hádžu, si zase uvedomia, že za upratovanie mesta platíme mastný balík.

Anonym píše:
Úterý 22.02.2011 21:52
to co sa tu pises o tom ,ze treba vyhlasit akciu Z je pekna kravina. mame dost tmavsich spoluobcanov ,ale aj bledsich co beru socialku a nic ine nerobia,len cakaju s otrcenou rukou.
o svojich pravach vedia vsetko,ale povinnosti ziadne. ano dajme im ,ale az si zasluzia.nech idu upratovat mesto /je tu otrasny bordel/ .ano vidim po meste sa potulovat trojice zien jedna s igelitkou ,druha s kliestami a tretia /asi veduca/. ta s kliestami sa raz zacas zohne ,zhnusene zoberie cosi do kliesti a da to do igelitky tej prvej a pani veduca sa pozera inde. kopu bordelu ponechavaju lezat na mieste. osem hodin sa preflakaju a maju zarobene. a na meste si urobia ciarku ako sa staraju o asocialov a cistotu v meste. a vysledok je nula.
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 10:55
Ja si myslím,že poriadok v meste by mal byť našou prioritou.Tak ako si udržujeme poriadok vo svojich domoch,tak by to malo byť aj v jeho okolí,aby sme sa nezačali podobať na niektoré božie stvorenia zo zvieracej ríše.Za komunistov to bolo pre väčšinu obyvateľov samozrejmosť.To nemám na mysli povinné brigády.40 rokov som býval v Jelšovom.Tam nebol problém s odpratávaním snehu,zametaním prachu okolo cesty - hlavne po zime.Teraz taký svetlý príklad je vidieť v okoli reštaurácie Námorník.Aj keď ako obyvateľom bytoviek pri Námorníku svojou prevádzkou sposobuje problémy,tak je celkom normálne pre majiteľa dať ohrnúť sneh,pozametať a pozberať odpadky okolo reštaurácie.Povinné brigády na robenie a udržovanie poriadku okolo seba ,by som zaviedol ako súčasť povinného vyučovania na školách,namiesto niakých blbostí,ktoré v bežnom živote málokto využije.To čo bolo pred nedávnom celkom normálne ,že rodičia poslali deti pozametať verejný chodník,pozbierať papiere okolo domu,je v dnešnej dobe nemysliteľné.Jedine keby tam ležali eurá.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.02.2011 10:09
al ved nemozes najprv zaplatit za niaku sluzbu a potom to ist s rodinou za neho spravit
Anonym píše:
Čtvrtek 24.02.2011 10:46
Presne toto mam na mysli, mne nevadi ze by deti sli a daco upratali ,ved nech sa ucia cistote , ale prikazat im to z MsU ze dva krat do roka maju upratovat nejaku lokalitu aj ked ma mesto zmluvu s firmou co to ma robit a evidentne na to se... ale peniaze berie a aj brat bude. Dalsia vec je preco mesto radsej ozaj nejde cestou dlhodobo nezamestnanych? ved ked chcu brat prachy tak nech daco robia alebo inak kaslat na nich. mozno to znie tvrdo ale ja si na svoje zivobitie musim zarobit tak preco by som mal tolerovat ludi co 20 rokov hniju na urade prace a nic nerobia a ani sa nesnazia robit? Takze to zhrniem , napad by to bol dobry keby to bolo dobrovolne a keby to realne setrilo penieze.a tiez by mohli pani doriesit nejaku ochranu tych deti ved ozaj niekedy prasce medzi nami odhodia cokolvek.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.02.2011 11:34
Ja by som navrhovala ist napriklad cestou Msk - normalne vypisat platene brigady. Nielen pre nezamestnanych, ale jednoducho pre ludi, ktori si chcu trochu privyrobit. Napriklad studentov. Alebo aj dochodcov. Alebo dlžníkov na nájomnom. Proste kohokolvek. Ked to neyvládaju technicke služby, či jak sa teraz volá organizácia, čo to má na starosti. (nieje to samoyrejme tak úplne jednoduché, ale dá sa to zvládnuť - aj s prihlasovaním na socialnu poisťovňu a inými administratívnymi záležitosťami)
Anonym píše:
Čtvrtek 24.02.2011 15:57
najprv by si musela zrušiť zmluvu s megawaste

a už na tomto bode stojíš
Anonym píše:
Pátek 25.02.2011 13:31
Veľmi dobrý návrh.
Anonym píše:
Pátek 25.02.2011 13:37
To čo by sa vyplatilo brigádnikom o to by sa znížila fakturácia Megawaste.To sa dá všetko zmluvne spraviť,ale vtedy by sa už neušla práca brigádnikom lebo Megawaste by upratovalo ako divé,len aby sa im neznížila fakturácia.
Anonym píše:
Pátek 25.02.2011 17:37
a ty si videl, ako je urobená zmluva s megawaste?
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 14:57
Ona to naozaj chcela urobiť ako za komunistov, že každá škola bude mať pridelený rajón v meste, ktorý budú žiaci pod vedením učiteľov upratovať.
Osobne bola u nás na Obchodnej akadémii a žiadala, aby si škola zobrala na starosti upratovanie parku pri pamätníku SNP.
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 15:18
Na Mestskom zastupiteľstve p.Beranová vysvetľovala, vysvetľovala, vysvetľovala len akosi NEVYSVETLILA. Ja neviem pochopili ste to čo nám chcela povedať? Ak si nevie obhájiť svoje návrhy a namiesto toho tam iba čosi dookola "bľaboce" nech ide do čerta. Je to nová poslankyňa nepoznám ju ale na začiatok to bolo zlé, veľmi zlé.
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 15:58
To nie že sa ťažko pochopilo, čo chcela povedať p. Beranová, ale veľmi ťažko sa pochopilo všetko o čom sa rokovalo - taká bleskovka a pán primátor každého hnal - chcel aby sa čo najskôr MZ skončilo. A občan ani sám nevie o čom to bolo, videl skoro stále len hlasovaciu tabuľu, vždy skoro 99 % za, alebo možno 5 krát 99 % proti.
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 16:44
Občan má teraz už možnosť si všetky materiály, o ktorých sa rokuje pozrieť dopredu na web-stránke mesta.
Ak si ich pozrie, potom sa dozvie dopredu zaujímavé veci a nebude s otvorenými ústami pozerať hlasovanie a vypisovať na pb-otvorene nezmysly.
Anonym píše:
Středa 23.02.2011 20:24
lenze 90% obcanov to sleduje v TV. A o to ide, ze? Aby si odvykli.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.02.2011 17:43
Malá poznámka, nie všetci majú možnosť si to pozrieť na internete a čo starší ľudia? Internet namajú všetci, ale televíziu áno. Tak ako si to môžu pozrieť, tak preto čakajú na vysielanie v TV a nedozvedia sa skoro nič.
Anonym píše:
Neděle 27.02.2011 22:58
TV Považie vo svojom vysielaní 3.časti MZ PB dalo prestrih na viceprimátora Sobčáka ktorý kýval hlavou a dával takto príkaz poslankyne Baranovej počas diskusie k nútenému upratovaniu našich detí.
Viceprimátor Sobčák za to že ste vy boli vychovaný v socializme, nenutne naše deti dobrovoľné na silu to si neprajeme. Skompromitovali ste sa týmto TV. záznamom.

Sobčák ovláda údajné nezávislú poslankyňu Beranovú a počas MZ jej dáva príkazy pokyvovaním hlavou.
Anonym píše:
Pondělí 28.02.2011 10:50
Najprv nech naučí sa správať svojho rozmaznaného spratka,nech začne upratovať na Zákvašove okolo svojej bytovky
Anonym píše:
Pondělí 28.02.2011 20:18
Máte pravdu, pozorný divák si to hneď všimol,. A takto chcú vládnuť.
Anonym píše:
Úterý 01.03.2011 06:59
V tom zázname doslovne Beranová očami vzhlida k Sobčákovi čo ma robit a Sobčák jej prikyvuje hlavou ano alebo nie.
Anonym píše:
Středa 02.03.2011 08:50
 mne by stačilo, keby si páni študenti z priemyslovky nemýlili chodník pod oknami a priľahlé plochy so smetiskom, alebo žeby si tam tvorili lunik? veľa ľudí aj detí tadiaľ denne prechádza vrátane mńa, takže viem objektívne posúdiť, či si udržujú poriadok okolo školy - je to veľmi veľmi biedne, niekedy sa vám hnusí tadiaľ prejsť, pritom stačí poslať milú mládež, ktorá má na tej strane triedy, aby si išli ten bordel po sebe pozbierať a hlavne pravidelne, aby si zapamatali, že odpadky patria do koša.pozrite sa ako čisto máme v okolí patky, kde si pravidelne upratujeme areál školy aj so žiakmi.
Anonym píše:
Středa 02.03.2011 09:11
A ked si študenti spravili neporiadok pod oknami nech si to aj zbieraju ale využívat cez niake občianske združenie. A natlakovo vyžívat veduceho školstva , ktroý sa aj nechá vyžívat ako za socializmu to zasa nie.
Anonym píše:
Sobota 05.03.2011 15:27
Aktivita p.Beranovej poburila verejnost.Takymto sposobom sa zviditelnit mi pripada nanajvys trapne.Kazdemu z nas zalezi na cistote,ale vymysliet si taky nezmyselny sposob,je trestuhodne.A ak uz vystupim,tak sa musim dokladne pripravit,aby mi kazdy porozumel.Odporucam p.Beranovej navstevy jazyka slovenskeho u p. uc. zakladnej skoly,aby sa naucila vyjadrovat.Na takej urovni bol jej slovnik a to nechcem urazit ziakov ZS.Zda sa,ze ste pracovala v strane na ucilisti,tam to preslo,ale nepodcenujte nas obcanov.Pan Bielik,ak tuto aktivitu podporujete,odstupte z postu,aby sa p.ucitelia za Vas nemuseli hanbit.Dufam,ze pan primator ma nesklame a bude inej mienky.
Anonym píše:
Sobota 05.03.2011 15:31
Aktivita p.Beranovej poburila verejnost.Takymto sposobom sa zviditelnit mi pripada nanajvys trapne.Kazdemu z nas zalezi na cistote,ale vymysliet si taky nezmyselny sposob,je trestuhodne.A ak uz vystupim,tak sa musim dokladne pripravit,aby mi kazdy porozumel.Odporucam p.Beranovej navstevy jazyka slovenskeho u p. uc. zakladnej skoly,aby sa naucila vyjadrovat.Na takej urovni bol jej slovnik a to nechcem urazit ziakov ZS.Zda sa,ze ste pracovala v strane na ucilisti,tam to preslo,ale nepodcenujte nas obcanov.Pan Bielik,ak tuto aktivitu podporujete,odstupte z postu,aby sa p.ucitelia za Vas nemuseli hanbit.Dufam,ze pan primator ma nesklame a bude inej mienky.
Anonym píše:
Sobota 05.03.2011 15:43
Ty sa nauč gramatiku ty trubka a potom kydaj na druhých. Z desiatich ľudí si o Tebe skrz tvoj príspevok povie, že si človek humusák.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 20:03
Treba ju v tom podporit!Ona rada preškolovala žiakov.Nech ich nauči MORESU,ked ich rodičia neučia.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359