Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Strana VZDOR tvrdí, že letáky obviňujúce "Xmatanu" a "Xtacha" nevyrobila táto strana, ale neznámi páchatelia

Strana VZDOR tvrdí, že letáky obviňujúce "Xmatanu" a "Xtacha" nevyrobila táto strana, ale neznámi páchatelia

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 00:23
[2014-11-12] Uverejňujeme v plnom znení sťažnosť strany VZDOR na Ústrednú volebnú komisiu za to, že na letákoch "Nenechajme sa opiť rožkom" bolo zneužité logo a meno strany - VZDOR s nimi vraj nemá nič spoločné.

V Z D O R  –  s t r a n a   p r á c e (VZDOR)

Pšurnovická 58, 014 01 BYTČA

IČO: 31788050Mgr. Zuzana Maková
zapisovateľka mestskej volebnej komisie

Mestský úrad Považská Bystrica

Centrum 2/3

Považská Bystrica 017 01

 

VEC: Sťažnosť a podnet na preskúmanie.

V mene strany VZDOR – strana práce a svojom mene ako kandidáta na post primátora Považskej Bystrice, podávam oficiálny podnet na preskúmanie zneužitia dobrého mena strany VZDOR – strany práce a jej znaku – loga na plošne roznesených letákoch po meste Považská Bystrica. Jedná sa o letáky roznesené do schránok obyvateľov mesta Považská Bystrica, ktoré nezadala strana VZDOR – strana práce ani nik z kandidátov téjto strany v Považskej Bystrici. Nazdávame sa, že došlo z zámernému zneužitiu nášho dobrého mena niekym z kandidátov, alebo členov ich volebného štábu, za účelom poškodenia iného kandidáta.

Leták píše o financovaní “nezávislého” kandidáta na primátora Xmatanu, ktorého mal podporiť finančne Xtacho. Napriek tomu, že si môžeme o obsahu z našich dostupných informácií myslieť že je to pravda alebo nie… konštatujem, že daný materiál nepochádza z dielne volebného štábu VZDOR – strana práce a ani sme o tomto letáku nemali nijaké informácie. Podávame trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za zneužitie názvu a loga strany VZDOR – strana práce za účelom poškodenia tretej strany.

  Môžeme sa len domýšľať, kto stojí za daným materiálom. Od začiatku poukazujeme na prepojenie miestnej oligarchie na “špičky” mesta a je našim záujmom to zmeniť. Máme isté indície, na základe ktorých by sme vedeli poukázať aj na financovanie kampane ostatných kandidátov na primátora od miestnych oligarchov. Nemáme na to však jasný dôkaz a preto by sme si nedovolili takto otvorene napísať prepojenie pánov Stacha a Smatanu. A to bez ohľadu na to, čo si o tom myslíme.

  Dokazuje to, že sa tu v meste odohráva obrovský zápas dvoch antagonistických oligarchických skupín, ktoré neváhajú zapojiť do kampane aj také praktiky, ako zneužitie nášho mena, bez ohľadu na to, či s textom súhlasíme alebo nie. Definovať by sa to dalo aj ako “ZLODEJ KRIČÍ CHYŤTE ZLODEJA”!

  Podávame zároveň s touto sťažnosťou trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý bez nášho vedomia a súhlasu rozniesol to čo si možno aj myslíme no netvrdíme, nakoľko by sme si to nikdy bez dôkazov nedovolili. Ak na to má dôkazy ten, kto daný leták vytlačil, nech ich uverejní! Pomôže aj nám. Jediným dôvodom, pre ktorý by tak nechcel páchateľ urobiť, by mohol byť fakt, že jemu kampaň v minulosti platil ten istý pán “X” a preto sa obvinenie snaží hodiť na nás.

 

Daný materiál môže významným spôsobom poškodiť kandidátov strany VZDOR – strana práce na poslancov ako aj kandidáta na primátora a preto sa voči takémuto konaniu ohradzujeme a žiadame o kooperáciu volebnej komisie, aby v rámci zákonnej možnosti informovala o zneužití nášho dobrého mena na spomenutom letáku.

 

Príloha: foto letáka od pána Juraja Smatanu, kandidáta na primátora mesta Pov. Bystrica

 

Ing. Lukáš PAVLÍK,

Kandidát na primátora za mesto Považská Bystrica

 

VZDOR – strana práce

Kontakt: vzdorsp@gmail.com a (odstránené)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 12.11.2014 23:09
Asi nie je veľmi taktické zdieľať antikampaň proti sebe, ale toto už musím sledovať až s vedeckým zaujatím:

1. Najprv som bol okydaný že slúžim oligarchovi, súdne žalovateľným spôsobom
2. Potom sa podpísaná strana od letáku dištancovala, že to niekto urobil v jej mene (čím sa určite bude brániť aj v prípadnom trestnom konaní)
3. V rámci svojho dištancu som bol okydaný znova, pričom sa mám asi tešiť, že tentoraz z toho okydu nadelila aj môjmu hlavnému súperovi.

Vpred k svetlým zajtrajškom, súdruhovia!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 12.11.2014 23:25
Aj XZDOR je podporovaný XOLIGARCHIOU! Fotky im nafotil a na web ich umiestnil Xtachom podporovaný Xmatana! :-)) (Komunálna kampaň v Považskej už nadobúda rysy absurdnej tragikomédie.)
Alfonz
Alfonz píše:
Čtvrtek 13.11.2014 15:38
Súhlasím bez výhrad.
Perspektíva
Perspektíva píše:
Čtvrtek 13.11.2014 17:00
Zasadne plati: Niekto moze zneuzit „niekoho“ dobre meno len vtedy, ked ten dotycny opravdu dobre meno ma. Ked sa pozrieme na predvolebne aktivity strany VZDOR a jej tajtrlikov z PB, tak lahko zistime, ze dobre meno je to posledne, co by sa u nich dalo najst. To je dokonca menej pravdepodobne, nez najst u bezdomovca vo vrecku 10000 Euro. Tito ludia musia mat priam masochisticke sklony, ked si nedokazu uvedomit, ze sa od plakatika k plakatiku, viac a viac blamuju, a demontuju…….!
Peter Pavol
Peter Pavol píše:
Pátek 14.11.2014 22:00
O čom to trepeš? Aké triky? VZDOR - strane práce šlo od začiatku o podstatu.... ľudia sa statujú kto je kto a tamto.... sme proti systémová strana a teda tieto voľby nie sú pre ná alfou a omogou ako pre lútky druhu xanasa a xmatanu.... celá propagácia mala zmysel ako ukázať, o koho peniaze tu ide, kto je za tým a ako to funguje. V tomto sme svoje splnili a aj vďaka nám, bez ohľadu na výsledok hlasov, sme prinútili sa miestnych oligarchov poodhaliť. Veľa vecí ostane neodhalených ale mnoho už videli..... to ako zneužil niekto (možno Xanas) naše meno, je krásny príklad ako fungujú voľby..... je to podvod a hra s voličmi....
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 14.11.2014 22:42
Jedna otázka, čisto z vedeckého záujmu. Na základe akého môjho činu, alebo nekonania, ma označujete za "lútku"? Čie nekalé záujmy som niekedy v živote presadzoval? Jedno moje poslanecké rozhodnutie, či na meste alebo v kraji, ktoré by bolo v záujme "xoligarchov" a proti záujmu verejnosti, robotníkov, roľníkov, pracujúcej inteligencie.
Vopred ďakujem za úprimnú odpoveď.
Perspektíva
Perspektíva píše:
Sobota 15.11.2014 16:02
Z Vasho velmi nezrozumitelneho textu, som v podstate pochopil len tolko, ze “ste udajne cosi objavili/odhalili, co udajne este nebolo odhalene…..”! Ja by som skor povedal, ze okrem toho, ze ste opakovane sproste pourazali kazdeho, kto je v tomto meste akymkolvek sposobom politicky aktivny, ste neobjavili vobec nic, co by uz davno nebolo byvalo objavene.
Nevylucujem, ze dnes vecer budeme musiet s hrozou zistit, ze Vasim “rybarcenim v rybniku tych najnespokojnejsich z nespokojnych”, ste panu Smatanovi ukradli presne tych par hlasov, ktore by na podstatnu zmenu PB-ych pomerov boli potrebne. Za tuto tragediu potom ponesie plnu zodpovednost sudruh Pavlik a vsetci jeho poskokovia, vcetne Vas.
Jedináčikov brat
Jedináčikov brat píše:
Sobota 15.11.2014 22:46
Xavlík splnil úlohu, môže si od Xanasa pýtať odmenu.
MMM
MMM píše:
Sobota 29.11.2014 14:04
Taketo omacky a blaboty ? Inteligentny mlady clovek ktory chce nieco dosiahnut sa nevyplakava ako vy...tuto stranku som si otvorila len zo zvedavosti ze sa zasmejem na Vasej zavisti...keby ste svoj cas radsej venovali osobnemu rozvoju. A to som neni ani zbohatlicka :DDD , som bezny obcan ktory si zaraba sam na seba a dufam ze Vam na tieto bludy skoci tak maximalne skupina ludi , co napisu vydiet s tvrdym Y !  ,,Kydat na druhych typicky SLOVENSKE :D "
Anonym píše:
Sobota 29.11.2014 14:26
Len sa venuj osobnému rozvoju. Jedného pekného dňa narazíš na hranice systému a budeš mať na výber: utiecť do iného štátu, alebo na ten náš štát doplácať, alebo na ňom parazitovať, alebo sa snažiť o nápravu.
MMM
MMM píše:
Sobota 29.11.2014 21:56
Do ineho statu utekat nemusim kedze mam deti rodinu rozbehnutu firmu ktora vdaka mojej snahe funguje takze o napravu sa snazit nemusim. No vzdy ma bude zarazat ze sa najdu zavistlivci co sa NESKUTOCNE NUDIA a utierat si usta o niekoho zato ze ma peniaze...to ze mali ludia pracu vdaka Xblabla, nato sa zabudne. Ale tak vsetci mame nejaky nazor a som rada ze sa nestotoznujem stym Vasim :) . Prajem vela stastia, hadam si najdete raz dospelackejsiu zabavku.
MMM
MMM píše:
Sobota 29.11.2014 21:56
Do ineho statu utekat nemusim kedze mam deti rodinu rozbehnutu firmu ktora vdaka mojej snahe funguje takze o napravu sa snazit nemusim. No vzdy ma bude zarazat ze sa najdu zavistlivci co sa NESKUTOCNE NUDIA a utierat si usta o niekoho zato ze ma peniaze...to ze mali ludia pracu vdaka Xblabla, nato sa zabudne. Ale tak vsetci mame nejaky nazor a som rada ze sa nestotoznujem stym Vasim :) . Prajem vela stastia, hadam si najdete raz dospelackejsiu zabavku.
Anonym píše:
Neděle 30.11.2014 01:41
V prvom rade Vam chcem povedat, ze ste teda velmi ,,seriozna organizacia" ked vymazete moju odpoved, hlavne ze prvy koment nechate a Vasu odpoved ste mohli tiez rovno vymazat nie?
Pridavam este opat moju odpoved na Vasu :
Do ineho statu utekat nepotrebujem kedze mam deti, rodinu, dobre rozbehnutu firmu ktoru som si vybudovala svoju snahou a ani som sa nemusela parazitovat na state ako hovorite. No svoj volny cas netravim tym ze zavistlivo budem ociernovat niekoho zato, ze ma peniaze...to ze Xbabla dal ludom pracu nespomeniete.
Je mi luto, ze ste moju povodnu odpoved vymazali a aj napriek tomu Vam znova zelam vela stastia a akceptujem,ze nie vsetci mame rovnake nazory. Ale uz ked ste taka iniciativna organizacia mohli by ste sa naucit zaklady spolocenskeho spravania,kedze sme si nepotykali. Vas cas by ste mohli vyuzit efektivnejsie a nie na taketo detinske zabavky. A verim ze ludia co nieco dokazali a nevyplakavaju sa zasmeju ako ja na Vasej zavisti.
redakcia
redakcia píše:
Neděle 30.11.2014 12:29
Za posledný týždeň tu nebol vymazaný žiadny komentár... Nediskutovali ste pod iným článkom? Odporúčame vytvoriť si nejaký nick a diskutovať pod ním, pretože v diskusii piatich "Anonymov" nie je možné orientovať sa, čo k to píše.
MMM
MMM píše:
Neděle 30.11.2014 01:47
Vidim ze sa znova objavil...aspon si to mozno zapamatate a ja dakujem z tejto debaty odchadzam...strata casu na Vzdor.
MMM
MMM píše:
Neděle 30.11.2014 16:48
Redakcia dakujem za info, nie na Vašej webke som davala len komentar k tomuto clanku. Asi zlyhala technika tak mozno skusim nabuduce registraciu.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359