Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Vybrali sme z diskusie: O zvyšovaní daní, populizme a nútenej správe

Vybrali sme z diskusie: O zvyšovaní daní, populizme a nútenej správe

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 26.03.2011 18:57
Pod článkom o zvyšovaní daní sa rozpútala zaujímavá diskusia. Je populistom poslanec Smatana, lebo kritizuje zvyšovanie daní, hoci to má byť liekom na nedostatok financií a má sa ním predísť nútenej správe? Alebo je populistom primátor Janas, pretože nútená správa je v skutočnosti ozdravným nástrojom, ktorým by štátom určený správca odrezal neproduktívne výdavky, vrátane privysokých platov a faktúr pre spriaznené firmy? Kto vytĺka kapitál politický, a kto finančný?

Autor(ka) Anonymný používateľ 24. 03. 2011 20:00
Ten Smatana ma teda riadne prekvapil. V živote som nepočul populistickejšiu prednášku ako jeho vystúpenie na zastupku pri zvyšovaní daní. Veď aj mňa s.... to zvyšovanie daní, ale na rozdiel od neho viem, že je to výsledok Adameho bačovania a nič iné mestu nezostáva, ak nechceme mať nútenú správu. Doteraz vždy vystupoval rozumne a vecne aj počas bývalého vedenia. Ale to čo vyplodil na poslednom zastupku, to bola typická politická rétorika hodná poslanca, ktorý zneužíva občanov na vytĺkanie politického kapitálu.
 

výsledok Adameho bačovania
Autor(ka) Anonymný používateľ 24. 03. 2011 22:02
Vidím že si im to zožral že to pokašlal Adame a oni to teraz opravujú. Určite sa ti páčil aj Kubovič ktorý vyzýval k zodpovednosti a tiež povedal o nezodpovednosti minulého vedenia.
Naozaj si zabudol v ktorej strane bol Janas a na akej funkcii bol Kubovič a kto je za Beláskou? A oni teraz akože budú tí zodpovední?
Ja mám pocit že Smatana začal vedome pôsobiť na ich vlastných voličov populistického Smeru. Lebo si pamätám ako poslancom robieval prednášky o protikorupčopčných a transparencovcyvistnosti a z toho sa mohli len smiať, lebo tomu ich baraní volič nerozumie ani zbla.

populizmus?
Autor(ka) Anonymný používateľ 24. 03. 2011 23:10
Nazvi populizmom čo chceš. Ale naozaj si myslíš, že mesto pred nútenou správou zachráni spoplatnenie psov pre osamelých dôchodcov? Alebo to že invalid v autobuse zaplatí 66 centov. Pozri sa do toho rozpočtu, koľko tam napríklad prihodili súkromnej základnej škole pána poslanca K. A dve televízie tiež musia platiť, aby neskrachovali?? Nemajú jednu televíziu náhodou na vytĺkanie politického kapitálu?

populizmus?
Autor(ka) Anonymný používateľ 24. 03. 2011 23:30
Ak Smatana vytĺka z občanov nejaký politický kapitál, tak to mi je fakt jedno.
Mne vadí, že Podoliak, Staník, Stacho, Haviar atď. zo mňa vytĺkajú kapitál finančný!

populizmus?
Autor(ka) Anonymný používateľ 25. 03. 2011 08:30
Ak nám niekto na poslednom zastupiteľstve predviedol učebnicovú populistickú politiku, tak to bol Janas a jeho banda. Toľko masírovali mozgy svojim tupovoličom, aby ich presvedčili, že celé to zvyšovanie daní, poplatkov a cestovného v MHD je to najlepšie pre naše mesto.
Všetci robili veľké bububu, že ak by sa spomínané opatrenia neprijali, padne mesto do nútenej správy a nastane "niečo" ešte horšie ako koniec sveta...
Je ale naozaj nútená správa koniec sveta, či mesta?
Nie - v skutočnosti je to ozdravný nástroj ministerstva financií pre tie mestá či obce, v ktorých samospráva (primátor a poslanci) nezvláda svoju základnú úlohu - riadiť ekonomický chod mesta tak, aby bol v súlade so zákonmi.
Ale veď to by bola "óóbrovskááá hanba" , lebo keď sa pozrieme bližšie na zloženie zastupiteľstva - zistíme veru, že mnohé tie pobledlé tváre tam veru sedeli aj v minulých volebných obdobiach a veselo hlasovali za všetky tie zmluvy a uznesenia, ktoré dostali mesto tam, kde je teraz.
Ale to najdôležitejšie - nútený správca je vždy primerane ekonomicky vzdelaný odborník-menežer, ktorý je pod neustálym dohľadom ministerstva financií a reflektorov televízií (a nie len regionálnych). Preto ho nezaujíma, ktorý podnikateľ koľko prispel ktorému poslancovi (primátorovi) na kampaň vo voľbách a preto sa mu treba primeranou zmluvou revanšovať...
Jeho naopak zo zákona zaujíma len to, či je zmluva pre mesto v nútenej správe výhodná, alebo nie! A to je to, čoho sa šedé eminencie v pozadí PB boja ako čert svätenej vody - že by prišiel nejaký úradníček z Bratislavy a odkryl im karty...
Ktorý sudca by si dovolil nevypovedať zmluvu medzi podnikateľom a mestom v nútenej správe? No možno by sa na súde v PB taký aj našiel, lebo v histórii už predviedli všeličo... ale v Trenčíne či v Bratislave by si veru sudcovia považsko-bystrické maslo rozotierať po hlave nenechali.
Áno, aj nútený správca by nám zvýšil dane, poplatky a ...
Ale nútený správca by zároveň radikálne skresal plat primátorovi, jeho zástupcovi, prednostovi MU ... a skresal by aj odmeny poslancov a členov dozorných rád mestských eseročiek!
Ej, ale nás ten Károľ zase dostal - my máme zvýšené dane a poplatky a jemu a jeho vernej družine na peniažky nikto nesiahne!
Ale najviac si mädlia ruky niektorý "tiežpodnikatelia" - klídek, zmluvy budú... (na začiatok síce o 10% nižie, ale to sa neskôr utrasie).

Príspevky sú redakčne gramaticky upravené bez zmeny pôvodného významu.

Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 19:11
V minulom volebnom období - primátor Adame, 1. viceprimátor Haviar Stando, 2. viceprimátor Kubovič.
Všetko lastovičky čo vyleteli na politické nebo z hniezda politickej strany - SMER !
Potom sa to nejako pomrvilo,Adameho odvolali a vylúčili zo strany Smer, v strane ako predseda zaujal jeho miesto Janas, a taktiežzo Smeru bolo najviac poslancov!
 Mesto dopadlo- ako je známe a ako bačovalo vedenie - to si dovoili ibna to, čo im zastupiteľstvo odhlasovalo, dokonca, Adame tlmil a nepodpísal niektoré aktivi poslancov, pretože to boli vyložené zlodejstvá pre mestskú kasu a bolo to aj na neho moc!!
No je taraz maximálne chrapúnstvo - vyhovarať sa na bývale vedenie, pretože ako som už spomenul, to si dovolilo DOKONCA menej, ako poslanci chceli!!
No a nové vedenie je z toho košiara čo všetko požehnali, a dokonca boli vo svojej rozšafnosti ešte aj tlmení !!
Takže milí voliči, naštartujte sa SMEROM k čoraz väčšej dražobe a platbám pre mesto, sami si za to môžete, lebo ste si zvolili takýchto zástupcov, čo to spôsobilili!- Ale pretože ste ich volili asi Vám to nevadilo!!
Takže terajšie zdraženie MHD, jaslí, zvyšenie daní - je Vaša zásluha - voličov Smeru a to hlavne dôchodci a socialne / možno i mentálne / slabší jedinci!!
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 11:14
Chyba je , že mentálne zaostalejšia časť občanov Mogoňova môže voliť. Výsledkom je volebné víťazstvo Smeru v Mogoňove.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 20:47
ktorému zvýšili a zvýšia všetko možné od dopravy,cez daň z nehnuteľností,vývoz odpadu,jasle atď. preto,aby sa mesto nedostalo pod nútenú správu.ČO JE TO TÁ NÚTENÁ SPRÁVA?? Myslím,ak by bola,obyčajný občan by to pocítil ešte viac ako teraz? Alebo by to pocítili tí,čo robia so spoločnými chechtákmi mesta,lebo by im banky hľadeli na prsty?
Na jednej strane zdraženie všetkého a na druhej strane nútená správa.Čo je pre obyčajného obyvateľa mesta horšie??
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 21:45
Nútená správa znamená to, že o peniazoch mesta nerozhoduje zastupiteľstvo a primátor, ale správca určený ministerstvom financií. Bez jeho súhlasu nemôžu kúpiť ani toaletný papier. A na prvom mieste je splácanie dlhov.
Z pohľadu obyvateľa? To záleží...
A/ Ak by nútený správca od rozhodovania odstavil šikovných manažérov, tak to je škoda - možno by niekde predal majetok, ktorý by manažéri dokázali zachrániť.
B/ Ak by nútený správca odstavil od rozhodovania bandu, ktorá hľadí hlavne na vlastné vačky, tak na tom občan môže ešte zarobiť.
Rozhodnite si sám, čo je prípad Považskej Bystrice.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 22:24
Rozhodne prípad - označený písmenom " B "!!
Ako v milionárovi: Odpoveď " B " je správna, a netreba ďalšie !!
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 00:07
Ďakujem za vysvetlenie.
Ja občan,by som si teda radšej vybral vrátiť ceny naspäť a zaviesť pre mesto nútenú správu.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 07:21
aj ja chcem nútenú správu
že by nebol šport, kultúra nič
toš ked na to nemám, tak nemám
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 11:50
ceny by išli hore tiež, ale nie tak radikálne
samozrejme na druhej strane by sa aj šetrilo.

proste ako v parlamente pravica, 60% sa šetrí na strane štátu, 40% na strane občanov + mierne zvyšenie daní a DPH.

to isté by bolo tu, dane,... by išla mierne hore, niečo by sa šetrilo na občanoch, ale väčšinou na strane mesta.

Nie ako dnes, ked sa šetrí iba na strene občanov a všetko ide hore o 100 a viac %
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 16:22
Vyhádžme z okien čvargu, ktorá tu 4 roky kradla a chce kradnúť ďalšie 4 roky. Veď sú to v podstate Tí istí tak aké rozmýšľanie.
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 20:50
A kolkoze bolo nadelene z nasho spolocneho mestskeho mesca panu Kardosovi a jeho sukromne skole???,,,a PX Centru kde bacuje jeho manzelka???,,,,,
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 11:04
človek denno denne počúva ako predtavitelia SMER-SD majú rozum na všetko, ako by všetko inak robili a lepšie.
4 roky nám ukázali ako by čo robili, zadlžovali, zavádzali,....

Je zaujímavé, ked SMER-SD PB má možnosť aplikovať ich naučené texty, tak robia opak.
Narozdiel od pravice, ktorá šetrí po vláde SMER-SD, lebo musí, tak SMER-SD sa nezaujíma prečo je MDS v strate, nesnaží sa výrazne okresať verejnú správu, nesnaží sa výrazne šetriť!

Ale bezhlavo všetko podpisuje a bezhlavo zdražuje dane,... keby mali pod placom DPH, alebo TAX ako v USA, tak ide hore min. o 10%.

Ked si SMER-SD PB nevie rady, nech sa opýta premúdrelého počiatka, fica, kažimíra a nech tie ich naučené keci, ktoré 4 roky neaplikovali, ked mohli, nech ich aplikujú!

Samozrejme, že sa to nedá, lebo sú to len keci.

Včera bol v TV kaliňák, kažimír, fico,... presne som vedel čo budú hovoriť a všetci 3 hovorili dokola to isté. Presne naučené texty. Dostali otázku aké je počasie a oni hovorili o hruškách, ale všetci rovnaká retorika, rovnaké keci mino tému, ktoré tento krajine nič nepriniesli, len dlhy, dlhy, a dlhy.

Tak PB "občania" čo ste si zvolili už druhý krát to máte! Ste nepoužiteľní! a určite o 4 roky budete voliť rovnko! PB je diera, jej vývoj ostal pred 8 rokmi a PB padá hlbšie a hlbšie!
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 18:09
a čo je príznačné, že po takom bordeli, ako sa v zastupiteľstve odohráva, sa martaus nedokáže obrániť ničím iným, iba že naše dane sú aj tak polovičné, ako v púchove. išiel som na ich stránku a zrazu čítam opak: za m2 bytu alebo domu je tam 16 centov (4,80 Sk), u nás 20 centov (6 Sk)- mimochodom, je to najvyššie daň, akú za bývanie platia ľudia v trenčianskom kraji, v trenčíne je o cca 15% nižšia. za psa majú v púchove 33,3 eura (1000 Sk), tu 50 euro (1500 Sk). Opäť najviac v celom kraji. podnikatelia síce platia v púchove 6 euro za meter, ale iba na 2 uliciach. keď si ich pozriete cez družicu, zistíte, že sa de facto jedná o 2 firmy- matador a makytu. takže touto sadzbou zdanili iba najväčších ak som tomu správne porozumel. ostatní platia 3 eurá (90 Sk), u nás 3,30 (100 Sk). a išiel som aj na stránku ich mhd a to som skoro padol na riť. lístok u nich stojí 40 centov (12 Sk), tu 66 centov (20 Sk). martaus neklame jak keď pravda tiskne.
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 12:09
Aľe aľe pán Martaus. Ozajstný kresťan neklame.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 18:45
v PU odrezali firmu prevádzkujúcu MHD od mestských peňazí dotiahli konkurenciu a zrazu to ide
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 08:09
V Púchove to ide, ale tam nik nedostáva provízie!
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 11:21
ked pravica zvyšuje dane (po ľavicovej vláde) a zároveň šetrí kde sa dá aj na sebe, tak ľavičiari kopú, kričia, a oni by to robili inak.

ked ľavica zvyšuje dane (po vlastnej vláde) a zároveň nešetrí nikdy, tak ľavičiari si pochvaľujú


vysvetlí mi to niekto?
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 20:23
Toto Ti, resp. Vám normalný človek nevysvetlí, lebo to nedokáže. Ale nejaký ľavicovo naočkovaný Vám o tom urobí aj dizertačnú prácu!!

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359