Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Viceprimátorom sa stal Marián Sopčák

Viceprimátorom sa stal Marián Sopčák

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 23.01.2011 19:20
[2011-01-21] Novým zástupcom primátora Karola Janasa sa stal Marián Sopčák, okresný predseda KDH. Marián Sopčák doteraz pracoval ako prednosta obvodného úradu v Považskej Bystrici. Na tomto poste ho vystriedal Štefan Hrenák, bývalý starosta obce Slopná. Primátor Karol Janas o problematike dvoch primátorov:

"K dnešnému dňu som vymenoval len jedného viceprimátora, pretože si všetci uvedomujeme, že mesto je v dosť zložitej finančnej situácii, preto sme sa rozhodli, že zatiaľ budeme v tej riadiacej funkcii dvaja. S tým že uvedomujeme si to, že rozsah právomocí, ktoré sú delegované na samosprávu v Považskej Bystrici je obrovský,  pretože sme 43-tisícové mesto, a už niekoľko volebných období tu boli dvaja viceprimátori. Ale zatiaľ sme sa rozhodli pre jedného viceprimátora, a po čase zhodnotíme, ako sa dokážeme zhostiť tých úloh, ktoré sú na nás kladené. A potom budeme vedieť aj informovať, či budeme pokračovať ďalej, ako primátor a viceprimátor, a či prípadne do toho tímu, či už na plný alebo čiastočný úväzok, či by sme pribrali niekoho ďalšieho. K dnešnému dňu je situácia taká, že ideme do riadenia mesta ako primátor a viceprimátor." 

 

Štefan Hrenák, nový prednosta obvodého úradu, ešte ako primátor Slopnej:

hrenak-stefan_starosta-slopna_2010_foto-milan-kral-pravda.jpg

(foto prevzaté z článku Milana Kráľa v denníku PRAVDA)

 

Podrobnejší článok o týchto personálnych výmenách nájdete napríklad na stránke http://povazska.sme.sk/c/5729894/povazska-bystrica-bude-mat-len-jedneho-viceprimatora.html

Anonym píše:
Neděle 23.01.2011 20:19
Až tak veľmi vyťažené vedenie mesta nie je, pretože ich funkcie sú min. na 50 % repezentačné!
Takže kecy o nejakých agendách, nech si pán primátor necha na domov pre manželku keby sa potreboval vyhovoriť a prísť niekedy neskoršie domov!
Na realzácie agiend sú predsa odbory Mestskéhu úradu! Tam treba pritlačiť na pílu a aj tam šetriť.
Adam a Apel sa flákaju po meste ako keby boli nezamestnaný, max. asi naháňajú sebe kšefty!
Treba aby sa viac venovali skutočnej práci. Aj ostatní by mali menej behať po obchodoch!
Čo sa týka výsledkov práce primatora a viceprimatora - je ťažko hodnotiť ich z oblasti štát. prípadnej miestnej samosprávy/ p. Sopčáka vôbec, lebo za 2 mesiace si ešte možno mýlil poschodia v budove ABŠO kde má kanceláriu.!
U Janasa nemám nejaké pozítívne očákavania, okrem jeho honby za svojím platom, pretože ako predseda najsilnejšieho poslaneckého klubu a nástupcu Adameho v strane Smer, sa priamo podieľal na úpadku mesta za posledné 4 roky! Všetko bývalému vedeniu mesta odkývali ako drevené koníky na detskom ihrisku!
Takže od jeho samotného zázraky neočákavam, možno že Sopčák ako bývalý policajt má v sebe troška tvrdosti a dokáže niečo presadiť, no uňho to ukáže až čas!
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 00:54
Janas drísta ako vždy okrem svojho královského platu spravil hovno a úplatkárom Adamovi a Apelovi sveta žiť a nielen im aj ostatní sa flákajú. Sprostí ludia volili Janasa ale kryje rovnakých bielych golierov ako Adame. Od Haviarových ludí som počul ako si bude svojich obsadzovať na potrebné miesta. ŠTB udavačom Kubovičom ako šéfom stavebnej komisie začal. OD Sopčáka tiež zázzraky nečakaj opýtaj sa aký bol policajt a prečo odišiel musel. Raz sa to prevalí. Adame s Haviarom stáli za hovno totok je asi ešte horšie
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 17:31
Sopčák bol dobrý policajt! Odišiel pretože sa chcel zapojiť do politického diania, čo policajti zo zákona nemôžu. Určite nemusel odísť kôli nejakej afére, alebo prúseru. Je otázne kde bude osožnejší. To ukáže čas! Keby bol tak úspešný viceprimátor ako policajt - ja osobne by som bol veľmi spokojný a občania tiež. No v politike na Slovensku už nejde len o neho samotného, ide tam hlavne o záujmové skupiny v pozadí! c Záleží, kto a ako s nimi previazaný!
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 20:14
a on akože nie je previazaný?
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 22:12
Ide o to, na aké účely svoju previazanosť použije. Či pre seba, alebo pre bežných obyvateľov mesta.
Treba ho nechať, nech sa vo funkcii prejaví, a nekritizovať dopredu. Ak sa to v meste pohne k lepšiemu, tak potom mi je jedno, kto ho dosadil, a budem si môcť priať, aby takých dosadení bolo viac. Ak sa nič nezmení alebo sa zhorší - tak až potom budeme mať dôvod nadávať.
Anonym píše:
Úterý 25.01.2011 15:23
Diskutovat o využiti Sopčákovho previazania s takými ako Havran Stachan Hant ehm sorry tu moja diskusia zacina aj konci
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 18:46
Ty šašo , predpokladám , že si sám Sopčák , keď vypisuješ o sebe takéto kraviny !!!
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 09:59
Úplne všetko neodkývali. Spomeň si koľko návrhov Adamemu neprešlo, napríklad v rozpočte. A naopak, on zase sistoval viaceré návrhy zastupiteľstva.
Hlavne posledný rok to už neboli húpacie koníky.
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 14:50
...posledný rok to už neboli húpacie koníky... Véď práve že len , bohužiaľ, posledný rok. Vtedy už bolo všetko zle nastavené, nevýhodné zmluvy uzatvorené a pod. Aj na poslednom zastupiteľstve mi znova Karol pripadal aj so svojou smeráckou poslaneckou suitou ako húpací koník, keď zakryl všetky svinstvá Adamemu tým, že schválil rozpočet. Som presvedčený, že toto hlúpe rozhodnutie ho ešte tento rok v úlohe nového primátora dobehne.
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 00:57
Primátor Slopnej? íha chybička se vloudila a vo voľbách neúspešnému sedliakovi našli teplého fleka
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 10:49
Za mojich čias si musel pre kádrový postup byť vybavený. Výučným listom,ochotou na všetko kývať hlavou a navštevovať klobáskovú VŠ. Sopčák je ako cez kopír. Vyučený maliar klobásková škola plná huba rečí presne ako za mojich čias. Komu tieto rýchlokvasení análolezci vyhovujú?
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 19:22
Počítam, že Vám sa nepodarilo zadovážiť si cez klobásky ani ten vyučný list !!!
Anonym píše:
Úterý 25.01.2011 10:51
osobne si myslím, že dotyčný pán- kritik nemá ani občiansky preukaz
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 18:49
Nebav sa s ním, veď to tu vypisuje rýchlokvasený Ing. Sopčák. Všetkým absolventom toho kravína v Dubnici by som odobral diplomy, veď je to hanba pre celú akademickú obec !!
Anonym píše:
Pondělí 24.01.2011 20:25
To sem píšu neúspešní kandidáti, alebo ľudia znudení nič nerobením, ale všetko a všetkých hodnotia, len na seba sa nepozrú?
Anonym píše:
Úterý 25.01.2011 15:17
Komunizmus už nA MESTE BOL NA čELE hASTANDOM, KUBOLíNOM A INýMI BýVALýMI ABSOLVETAMI vuml.
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 07:42
V SKUTOCNOSTI SA NIC NEZMENILO! ANI KUBOLIN.
Anonym píše:
Úterý 25.01.2011 12:03
Považská Bystrica- máme tu primálo politikov ktorí sa dokážu postaviť na odpor proti korupcii.
Pán Sopčák je politik na správnom mieste.
Akonáhle sa začal zaujmať o rozhodnutia povolenia výstavby obory Biely Potok, ihneď bol menovaný za viceprimátora.
Aj takto sa dá odstrániť nepohodlný politik-ktorý sa nedá kúpiť.

Primátor Karol Janas rád pomohol Ing.Harvánkovi odstrániť neposlušného Sopčáka na menej dôležitý post.
Veď tu ho prevalcujú páni poslanci a Sopčák bude robiť na mestskom úrade len štatistu.

Pán Sopčák držím Vám palce a hlavu hore.
Anonym píše:
Úterý 25.01.2011 12:31
Pán Sopčák !

Majo, ak budeš snažiť robiť tak dobre ako si robil na Policií, máš vyhrané!
Drž sa ! Želáme Ti veľa úspechov!
Bývalí kolegovia !
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Úterý 25.01.2011 21:33
Zdá sa, že niektorým ľuďom by na mieste viceprimátora mesta Považská Bystrica nevyhovoval ani svätý Peter. Oni musia byť neustále s niečím, resp. s niekým nespokojní, oni musia neustále niečo, resp. niekoho kritizovať a haniť. Pretože všetci sú hlupáci, iba oni sú tí múdri, tí osvietení.
Ak už kritizujú pána magistra Sopčáka, tak by kritizovali kohokoľvek, kto by si zasadol na miesto viceprimátora. Pán Sopčák je kultúrny, slušný, láskavý, morálny, zásadový a k druhým ľuďom chápavý človek vždy pripravený pomôcť blížnemu, ak je to v jeho silách. Považujem za veľmi neférové, ak niekto dnes haní pána Sopčáka ako viceprimátora mesta, a pritom sa pán Sopčák vo svojej funkcii nestihol ani poriadne ohriať. Bolo by košér, bolo by spravodlivé dať pánovi Sopčákovi najprv šancu ukázať, čo je v jeho silách a nie okamžite po nástupe do funkcie zavaliť ho spŕškou hanobiacich a kričiacich slov.
Ja osobne som presvedčený, že pán Sopčák bude vykonávať takú agendu, ktorá bude prospešná pre Bystricu a pre jej obyvateľov, pretože pánovi Sopčákovi záleží na Bystrici, záleží mu na ľuďoch, ktorí v Bystrici žijú. Ak by tomu tak nebolo, neuchádzal by sa vo voľbách o dôveru považskobystrických občanov a nebol by ochotný podať nám všetkým pomocnú ruku pri obnovovaní Považskej Bystrice po niekoľkoročnom plienení Považskej Bystrice zo strany rôznych skupín a osôb. Aj vďaka pánovi Sopčákovi v novembrových voľbách zvíťazila ZMENA. A ja som za to pánovi Sopčákovi veľmi vďačný.
Pán Sopčák je Veľký Človek.

Pán Sopčák, želám Vám veľa odhodlania a úspechov vo Vašej novej funkcii.
Anonym píše:
Úterý 25.01.2011 22:18
Držím palce novému viceprimátorovi...
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 07:46
sa dnes čosi napísal.
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 10:34
Čo zabudli sa užiť tabletky, alebo žeby už nezaberali ??
Treba nové vyšetrenie, možno i ústavbe!
Anonym píše:
Neděle 17.04.2011 13:55
.......to má byť dúfam že len žart ...........on má od morálnosti tak ďaleko ako žid do neba
redakcia
redakcia píše:
Úterý 25.01.2011 22:01
Opäť sme museli zmazať celé vlákno pomerne zaujímavej diskusie, pretože ten čo ju začal (na tému údajných fotografií zo žúru politikov a poslancov) nedokázal odolať pokušeniu komentovať to vulgárnymi slovami.
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 13:02
plat takmer 4 000 ečiek,tlak na zvolenie riaditeľky dlhodobo nezamestnanú a bez praxe spolubývajúcu,opíjaše u podnikateľov kde sa kujú nové rozkrádačky......Tak ako voľakedy nejaký Janas vraj predával zápasy svojho mužstva,teraz jeho menovec zapredáva mesto.
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 15:34
Ten Kájo čo pustil za bránkovu čiaru aj gúľajúceho slona (za odmenu) nie je jeho otec?
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 14:06
prečo ste ju zmazali? nestačilo vyhviezdičkovať? Veľa ľudí by sa rado dozvedelo o našich svätých novozvolených. Chlast milenky rozkradacie dohody s podnikateľmi nato sa uz bude zle vypisovať držíme vám palce a podobne
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 26.01.2011 14:38
Čo je zaujímavé na nečestnom ohováraní a hanobení dobrého mena a cti predstaviteľov mesta? Všetko musí mať určitú mieru.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 15:26
janas mal včera tlačovku že prepustí 15-18 ľudí.Pán Janas,čo tak im to povedať?Podľa toho ako Vás hodnotia ľudia,urobíte to chrapúnsky,tak ako je to len Vám príkladné. Zmenou organizačnej štruktúry s návrhom podradnej úlohy sa zbavíte ľudí bez odstupného v zmysle zákona.Vy ste ľavičiar,socialista a populista na vonok.Inak ste kapitalistický vykorisťovateľský pravičiar. Hoc, nezastávam sa ich.Dúfam že aj Vaša manželka tak dopadne na konkurze 1.2.2011 v Papradne.Hoc školská rada je tam taká fiktívna ako Váš umýsel pre transparentné mesto.A úver,ktorý ste deklarovali že si musíte vziať je zaujímavé že chcete použiť pre Vašu politickú predanú figúrku Ing. Kerula resp. Ing. Podoliaka. Vás nezaujíma skutočný náklad jázd,opráv,vyťažitelnosť spojov....proste všetko čo sa skrýva v dotácii mesta pre súkromného podnikateľa.Vás zaujíma mu zaplatiť umelo navýšený dlh,z ktorého sa očistená čiastka niekde vráti.Je to tak pán Janas?
Anonym píše:
Pondělí 14.02.2011 14:16
Ktorý magor sa prizná, že je sociálny demokrat a člen SMERu-SD? Veď to je ako nadávka...
redakcia
redakcia píše:
Středa 26.01.2011 15:03
Pokiaľ pod článkom zapneme anonymnú diskusiu, vyhviezdičkovať ani ináč meniť príspevok nie je možné.

Takéto funkcie, vrátane automatického filtra na vulgarizmy, umožňuje diskusné fórum.

Budeme ho nasadzovať čoraz častejšie. Aj preto, aby sa dala odlišovať dôveryhodnosť diskutujúcich. Niekto sem napíše, že predstavitelia mesta boli popíjať s podnikateľom. Možno to nie je pravda, možno to pravda je... keby mal autor príspevku aspoň nick /prezývku/, dalo by sa vysledovať, či je to "insider", dobre informovaný človek zvnútra, alebo zlomyseľný šíriteľ lží - lebo aj takí sa sem nanosili.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 18:02
Primátor to vždy vedel.Či ako rozhodca a delegát cez kolky,potom ako riťolez bývalej predsedníčky SMERu až po sľuby veľkooligarchom z Bystrického hradu.A za všetkým bol len a len vlastný profit a každý náznak kritiky likvidoval buď podlosťou a klamstvom alebo skrytím sa do úzadia s mottom "ja nič to on".Spomeňme si na rekonštrukciu budovy OU,kde ak prednosta nemohol alebo skôr nevedel udávať tón rekonštrukcie,radšej tie peniaze vrátil.Nehovoriac že hlasoval za pôžičky,predraženú investíciu uzatvárania skládky,zmena územného plánu v priemyselnom parku.......len a len zištne pre svoju osobu.Počkajme na Mestké lesy a iné zaujímavé predaje mestského majetku.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 18:45
ako keby som povahovo videl tu ježibabu zo ZŠ Stred
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 10:51
čo je na tom pravdy ,že vraj Janas odvolal Adama a Lichvára ? A že vraj chce aby Šebák ostal ? má niekto dáke info ?
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 11:01
Včera vyšli bystrické novinky . Sú tam zmeny aj plány do budúcnosti poslancov za PB aj kraja. Bude zmena autobusových liniek a MsÚ bude mať úradné hodiny denne a v stredu do 18h. Konečne sa niečo deje. Držime palce všetkým bez rozdielu strán. Smerák podporuje KDH- áka. Len večne nespokojní, ani sami nevedia s čím, vedia len urážať. Takým sa v minulosti "navalilo" kopu manuálnej práce, aby mali nad čím rozmýšľať.
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 14:09
Dnes som si prečítal o rozkrádaní za KDH Ďurkovského. Preto si dovolím poopraviť vašu vetu Smerák podporuje KDH- áka. Na zlodej podporuje ešte väčšieho zlodeja.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Středa 26.01.2011 14:43
Najľahšie je obviňovať bezúhonných ľudí z korupčného správania a konania bez predloženia akýchkoľvek dôkazových materiálov, o ktoré by ste Vaše tvrdenia mohli oprieť. U Vás je dôležité a prvoradé naliať na niekoho vedrá špiny, ohovoriť niekoho na základe vykonštruovaných lží a potom keď sa preukáže, že ide o nepravdivé informácie, tváriť sa ako keby sa nič neudialo. Vy nič, Vy muzikanti.
Anonym píše:
Středa 26.01.2011 18:04
Amen,
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 12:28
Dlho som nebol na tomto fóre a musím skonštatovať, že sa nič podstatné nezmenilo.
Súhlasím so Sociálnym demokratom, aj keď nie som sympatizantom Ficovho Smeru. Moja otázka je pre všetkých bez rozdielu pohlavia, náboženskeho vyznania, politickej príslušnosti a galaxie bydliska, či niektorí dokážu zozbierať dôkazy o ktorých sa tu len tak naverímboha píše a ubližuje ľuďom. Pokiaľ nemáte dôkazy držte hubu a prsty od klávesnice. Pokiaľ máte dôkazy, tak ich zverejnite, poukážte na nemravnosť a protispoločenskú nebezpečnosť verejných činiteľov. Držím Vám všetkým palce.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 13:40
Prepáč ale to čo píšeš sú do značnej miery kecy.
Ak niekto vie, že bol niekto s niekým chlastať, tak ich má odfotiť? Alebo im zobrať odtlačky prstov?
Veď to nie je trestné, keď sa politik stretáva s podnikateľom. Tak aké dôkazy.

Je to informácia o pozadí politiky, a mňa zaujíma len to, či si ju niekto vymyslel, alebo je pravdivá.

Osobne si myslím že politici a zvlášť úradníci by si mali podnikateľov držať od tela, a nie s nimi popíjať alebo brať cukríky.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 13:41
a basta
redakcia
redakcia píše:
Středa 26.01.2011 22:51
Áno, Adam aj Lichvár už nie sú vedúcimi.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Čtvrtek 27.01.2011 01:09
Ide o "veľkú stratu" pre mesto!
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 17:42
Dlh Mesta sa dnes pohybuje na úrovni 1,86 milióna Eur plus súdne spory, takže odhadom 3 milióny Eur. Najväčšími položkami, ktoré toto Mesto do tejto situácie dostali sú náklady za vývoz komunálneho odpadu a údržbu komunikácii. Mesto má zazmluvnený oveľa väčší objem výkonov ako je jeho príjem. Kto je za toto zodpovedný ? Pánovi A. sa tisíce sypali do vrecák, je síce odvolaný zo svojej funkcie, no ostáva stále na úrade. Aké postihy budú voči tejto osobe vyvodené. Pán primátor, je to vo vašich rukách, vyhodiť za neschopnosť,samozrejme bez odstupného, zosobniť mu všetko, čo sa dá a poslať tam, odkiaľ sa sem dohrabal.Je to výsmech pre všetkých Bystričanov, aby sa tu nejaký východňar na náš úkor nabaľoval.
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 21:03
Nevidím do financií mesta - no podľa vyššie uvedeného článku " najväčšie dlhy za odvoz odpadu " !!
To načo sa potom menil Chudovsky za Megawaste? Však sa mali šetriť ťažké milióny - kde sú ??
Kto je za toto zodpovedný?? Prečo sa nepodá trestné oznámenie, aby to polícia prešetrila a zodpovedný človek, ktorý takto hospodáril s financiami mesta bol hnaný na zodpovednosť!!
Veď v trestnom zákone existuje i paragraf o nakladaní a správe majetku!
Prečo to mesto nevyužije? Tým by sa v budúcnosti odradili od takéhoto šafarenia aj ďalšie zodpovedné osoby!!
Anonym píše:
Čtvrtek 27.01.2011 21:35
Hlavne by bolo treba poznať presnú štruktúru nákladov a príjmov, ponaháňať neplatičov a nájsť slabé miesta a tých, ktorí tie slabé miesta do systému úmyselne umiestnili. Otázka je, či kontrolór nájde to, čo treba, alebo iba to, čo mu niekto prikáže nájsť.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 08:48
Kontrolór ??? tak to je iba v názve, ved koho by kontroloval??, ked je s nimi v jednej partii. S Petrom Adamom chodí hrávať tenis a sú kamaráti, tak aké kontrolovanie, alebo len také skrz oči aby sa nepovedalo, to už J. Smatana by bol iný kontrolór, ten by veru tie lenivé kapre v rybníku ponaháňal ako šťuka.Na poslancovanie nie je vhodný typ ale to je iba môj osobný názor, lebo to je skôr o lobizme pre jednotlivé skupiny a miestne časti a on na meste asi nič poriadne nevybaví, lebo je to sám vojak v poli, ale ako kontrolóra by som ho bral všetkými deiatimi. Som zástanca lobizmu ale nie rozkrádania a čo sa dialo na meste nebol lobizmus ale korupcia a to je úplne čosi iné. Lebo podľa mňa neplatí LOBIZMUS = KLIENTELIZMUS, KORUPCIA. Ešte v tomto meste žijú aj slušní ľudia, ale hanbia sa za to, lebo byť slušný sa teraz nenosí a tak sa aj chováme, iný sme v súkromí a iný na verejnosti... s pozdravom MOGOŇ BYSTRICKÝ
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 09:39
Mestské časti nepotrebujú lobistov, mestské časti potrebujú spravodlivé prideľovanie prostriedkov. A tiež potrebujú poslancov, ktorí dokážu ponaháňať mestský úrad a mestom platené firmy.
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 14:01
Je zaujímavé a aj dosť čudné ako si títo dvaja predsedovia ideologicky diametrálne odlišných strán šachujú s funkciami, ale chcem poukázať ešte na jednu staršiu vec: aj taký otitulovaný funkcionár ako primátor nepozná základné zákony, ako som sa dočítal v pb novinkách chce do funkcií len bystričanov, asi nič nepočul o antidiskriminačných zákonoch...čistý populizmus
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 19:58
Z takýchto malých " prešľapov" sa postupne stávajú veľké prešľapy a kauzy. Mne ako občanovi mesta je jedno- nech je v úrade aj eskimák, no nech je odborník + nech pracuje kvalitne a spravodlivo !
Anonym píše:
Pátek 28.01.2011 22:23
tie tituly neber vážne. Trenčianska univerzita je trenčianska univerzita. Také slabšie gymnázium.
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 00:48
Ďalší spoluobčan, ktorého prepadá závisť? Prečo Karolovi Janasovi závidíte akademické tituly, ktoré nadobudol vlastnou poctivou a zodpovednou prácou? Prečo druhému závidíte úspech? Prečo sa snažíte spochybniť a zosmiešniť životné dielo iného človeka? Zdá sa, že Vy si nájdete hocičo, len aby ste mohli Karolovi Janasovi niečo vyčítať. Ak však máte iba výčitku k akademickým titulom Karola Janasa, tak je to dobre a ja sa tomu teším. Ak považujete toto za najvážnejší problém, tak tým iba potvrdzujete, že Karol Janas vykonáva pozíciu primátora mesta veľmi dobre a nemáte k jeho práci žiadne pripomienky. Akurát nedokážete akceptovať to, že Karol Janas má štyri akademické tituly.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 12:03
Vážený - všetko má svoju hodnotu a aj váhu! Tiež i tituly!
Uvediem príklad: Škoda Octívia TDi a VAZ Lada Samara 1500.
Oboje sú auta. Nemyslíte, že je u nich rozdiel v kvalite??
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 22:07
Dôležitá je vedecká práca, dôležité sú vedecké výskumy. A v tomto smere je pán primátor Janas aktívny. Vydal niekoľko úspešných odborných monografií a ukázal, že má svoje akademické tituly oprávnene. Ktokoľvek chce úspech pána primátora Janasa ako vedeckého pracovníka spochybniť, zosmiešni sám seba.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 22:16
No, keď nie sú iné argumenty, tak sa použije slovo závisť:)
A čo treba politikom závidieť?
Nenažranosť?
Krivosť?
Neúprimnosť?
Klientelizmus?
Rýchlokvas?

Aaaaaaale nebuďte smiešny:))))

A naviac, ak sledujete troška aj niečo iné, okrem predvádzania análnych tancov, určite ste postrehli, že ani pán prezident nesúhlasí s tým, ako sa akademické tituly"rozdávajú", a nielen on poukazuje na nekalé praktiky, kupčenie s titulmi, a nízku úroveň uchádzačov o získanie akademických titulov. No nemá to úroveň:) Boh nás zavaruj pred takými odborníkmi:P Čo nejaký primátor, ale keď vás chytí taký "rýchlokvasený lekár". Amen
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Neděle 30.01.2011 00:44
Nízka úroveň mnohých absolventov vysokých škôl je známa. To však nie je prípad pána primátora Janasa. Ak by mal pán primátor Janas svoje akademické tituly, ktoré mu jeho oponenti a neprajníci horko závidia, vykupčené, tak sa to prejaví ihneď pri vedeckom výskume. Ak by mal pán primátor Janas svoje akademické tituly vykupčené, rozhodne by nemohol byť autorom mnohých vedeckých prác z oblasti histórie, ktoré sa nachádzajú na vysokej úrovni. Pán primátor Janas všetko, čo pri svojich štúdiách dosiahol, dosiahol na základe svojej usilovnosti a pracovitosti. A nie na základe akéhosi kupčenia. Zdá sa, že o kupčení s akademickými titulmi hovoríte z vlastnej skúsenosti.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 08:54
Áno? Hneď pri vedeckom výskume sa to prejaví? Ako sa to prejavilo pri vedecko výskume tých ostatných ľudí, ktorí získali vedecké tituly pochybnými spôsobmi? Vidím, že ste tejto oblasti úplný neodborník. Viete, aké sú podmienky získania PhD? Prečo zavádzate čitateľov a verejnosť? Najskôr si naštudujte príslušné informácie a až potom sa vyjadrujte:)
Podmienky sú jasne stanované, ale neplatia pre všetkých rovnako...rovný meter.
Samozrejme, že hovorím z vlastnej skúsenosti.Vidím, predsa, čo sa okolo mňa deje. Každý z nás sa určite už vo svojom živote stretol s klientelizmom, korupciou, nekalými praktikami. A určite aj Vy..aj Vy máte určite osobnú skúsenosť.


A skludnite hormon, praskne Vám cievka:))))
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 19:02
Ak sú všetky Janásové odborné práce na takej mizernej úrovni ako tá o strojárňach, tak oprávnene môže mať maximálne diplom za púšťanie gólov do vlastnej brány pri halovom futbale. A naviac Ty všivavý SMER-ák prestaň tárať tie svoje demagogické neymzslz a páľ do prdele aj s Vašou skurvenou stranou.
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 15:05
Milý socdemokrat,
otázka je,či je to skutočne jeho práca alebo práca iných, ktorých šikovne využil...
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 16:52
to tu miznú príspevky s menom Janasa bez akejkoľvek nadávky?To hovoril včera aj Galovič že je to tendenčne.Čo je na tej fotke v Novom Čase?A Norika s Kleopatrov by sa veľmi k nemu hodili,či už intelektom alebo výzorom.Je to ale iba môj názor.Ak ho niekto prirovná k Resenbergerovi,jeho vec
redakcia
redakcia píše:
Sobota 29.01.2011 17:35
Príspevok bol redakčne vymazaný, lebo

- útočil na fyzický vzhľad človeka
- obsahoval hrubú nadávku (hoci jej časť bola vyhviezdičkovaná).

Iný obsah ten príspevok žiaľ nemal.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:42
radšej hoď linku na ten článok v novom čase, nech si spravíme názor sami

poniektorí noviny čítame, nesledujeme ich kvôli pozeraniu obrázkov
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:43
Galovič bol nespokojný, že sa tu maže príliš málo :-)
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD
Sociálny demokrat, člen strany Smer-SD píše:
Sobota 29.01.2011 01:12
Ide o mesto a občanov, nie o ideológiu. V meste nie je priestor na akýsi ideologický boj medzi sociálnymi demokratmi a kresťanskými demokratmi. Ak chceme mestu pomôcť, ak chceme robiť politiku v prospech mesta, v prospech občanov mesta, ak chceme Považskú Bystricu posunúť dopredu, musíme jednoznačným spôsobom odložiť ideologické zápasy, ideologickú vyhranenosť a spojiť svoje sily pre náš spoločný záujem, ktorým je vykonávať dobro pre mesto a jeho občanov. A vôbec, ja si nemyslím, že KDH by malo byť až také pravicové, ak samotná vierouka Svätej cirkvi sa nedá rozhodne označiť za pravicovú, ale skôr za ľavicovú. Aj činnosť Svätej cirkvi má množstvo ľavicových znakov, ako napríklad solidarita bohatých s chudobnými, pomoc chudobným, rovnosť všetkých ľudí, a pod.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 09:23
Never tomu. Dobrý alebo zlý môže byť človek ako jednotlivec, bez ohľadu na ideológiu, ale cirkev nie je nič iné ako mocenská inštitúcia, ktorá hrabe moc a majetky a zakrýva sa všeobecnými prázdnymi frázami a svätými rečičkami o ničom a ako celok parazituje na ľudskosti a dobrosrdečnosti niektorých svojich ovečiek.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 12:06
Som síce veriaci človek - no k cirvki, ako inštitucií by som sa vyjadril asi v tom zmysle, že to bol prvý a najdlhšie trvajúci " mafistický spolok ". Ostatné " výpaľnícke organozácie "po ropku 0 sú už iba slabé odvary!
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:48
Keby cirkev hrabala moc a majetky pre seba, tak je tam tlačenica pred dverami a na farárov by sa museli robiť konkurzy!

Aj ty môžeš spravovať kostol obrovskej ceny... len ho nesmieš predať, prenajať, a kedykoľvek ťa z neho môžu preložiť... tak je to s majetkami cirkvi.
Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 19:43
Pozná niekto farára, ktorý by mal " nižší socialný štandard" aky by zákonite musel mať, keby žil z jeho oficialného platu ?
Ja som ešte nestretol farára, ktorý by nežil nadštandardne a to mám 52 rokov!
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 15:13
Vážení,
tu predsa nejde o farárov. Tí sú v celom tomto molochu nazývanom cirkev len pešiaci. Tí šikovnejší si to zariadia tak, že im nejaká tá omrvinka z bohatého stola svojich vysokopostavených hodnostárov padne do lona, iní, menej šikovní žijú ako obyčajní ľudia. Treba rozlišovať. Hovoríme o cirkvi a jej vysokých predstaviteľoch. Tak tí už žijú v iných pomeroch, robia svetovú politiku, vodu kážu a víno pijú.
Anonym píše:
Pondělí 23.04.2012 15:56
Ze Sopcak uz nie je mestskym predsedom KDH?
Vymenili ho za nejakeho mladeho.
Anonym píše:
Pondělí 23.04.2012 22:37
predpokladam ze to bude Matos ten co cely cas Sopcakovi liezol do riti
Anonym píše:
Úterý 24.04.2012 01:21
ved ten nevie povedat suvislu vetu,kokce ako papagaj,ale cert ako dziabel...
Anonym píše:
Úterý 24.04.2012 08:33
to si moze so Sopcakom podat ruku
Anonym píše:
Úterý 24.04.2012 09:33
Takto dopadne aj Janas.
Anonym píše:
Úterý 24.04.2012 11:48
Ja Petra Maťoša osobne poznám a čo viem dobrého slova na Sopčáka nemá, ešte to môže mať zaujímavú dohru
Anonym píše:
Úterý 24.04.2012 15:32
Veď práve. Ja som to počul v takej verzii, že to nebolo odovzdanie žezla, ale že Sopčáka prakticky odstránili.
Anonym píše:
Úterý 24.04.2012 15:40
pana matosa poznam ako obcan a viem ze je to dobry clovek a snazi sa pre mesto robit vela podujati,lebo by povazska uz davno zhasla,neviem preco na neho tu nadavate, ktosi nemoze prekusat ze je mladi a sikovny a pokial viem jednohlasne ho zvolili v kdh, tak ked ho tak poznate tak tu na neho nedristajte a mu to povedzte alebo sa pozrite do zrkadla

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359