Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / V Považskej Bystrici štvorkoalícia podporuje kandidatúru Juraja Smatanu

V Považskej Bystrici štvorkoalícia podporuje kandidatúru Juraja Smatanu

Autor: Lepšia Považská Poslední změna: Sobota 01.11.2014 15:14
[2014-09-21, Považská Bystrica] Zástupcovia strán Zmena zdola, NOVA, Sloboda a Solidarita a OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti navrhujú na post primátora Juraja Smatanu. Štvorkoalícia vytvorila spoločnú kandidátnu listinu do novembrových komunálnych volieb. Väčšinu miest na koaličnej kandidátke ponúkli nezávislým odborníkom a aktívnym občanom Považskej Bystrice.
V Považskej Bystrici štvorkoalícia podporuje kandidatúru Juraja Smatanu

Juraj Smatana

Na post primátora navrhujú Juraja Smatanu (48 r.), ktorý je od roku 2010 mestským poslancom za Zmenu zdola Jána Budaja.  Smatana dlhodobo presadzuje protikorupčné opatrenia v zastupiteľstve Považskej Bystrice. Povolaním je stredoškolský učiteľ a občiansky aktivista, počas vlády Ivety Radičovej bol poradcom premiérky pre oblasť životného prostredia.  Počas tohto obdobia sa podarilo ochrániť verejnosť pred pokusmi odstrániť ochranu ornej pôdy, skrátením rubnej doby nelesných porastov, presadiť zákon o starých environmentálnych záťažiach atď. 

 Juraj Smatana uspel tiež v krajských voľbách v roku 2014, pričom v meste Považská Bystrica tesne zvíťazil aj nad súčasným primátorom Karolom Janasom (SMER-SD, KDH, SDKÚ).

Citát – Juraj Smatana, Zmena zdola„Prvoradým cieľom je ukončiť vládu Karola Janasa, sprevádzanú hromadením funkcií a ich zneužívaním proti ľuďom s iným názorom, zvyšovaním daní a miestnych poplatkov, priamym i skrytým zadlžovaním mesta, zablokovaním eurofondov a očividným úpadkom Považskej Bystrice. Tento úpadok sa Janas snaží zamaskovať  propagandou mestom platených médií. Chceme Považskobystričanom ponúknuť alternatívu: Primátora, ktorý sa bude naplno venovať svojej práci. Poslancov, ktorí budú mať na prvom mieste verejný záujem, a nie profit seba alebo svojej firmy. Pravdivé informácie o stave mesta a zapojenie verejnosti do rozhodovania o Považskej Bystrici.“    

Citát Vladimír Škola krajský predseda NOVA: „Všetci kandidáti sa zaviazali, že nebudú kombinovať funkciu poslanca s manažérskymi funkciami v mestských firmách. Len tak sa dá odstrániť koreň, z ktorého vyrastajú korupcia, rodinkárstvo, nevýhodné a predražené zmluvy.“

Citát Iveta Pospíšilová, regionálna predsedníčka SaS: „Funkcie musia byť obsadzované výlučne odborníkmi, vybranými pomocou férových konkurzov. Tam, kde to zákon nezakazuje, za účasti verejnosti. Toto je súčasne opatrenie proti šíriacej sa atmosfére strachu z existenčnej likvidácie ľudí, ktorí prejavili vlastný názor.“

Citát Roman Vaňo, krajský koordinátor OĽaNO: „Tri štvrtiny spoločnej kandidátky tvoria nezávislé osobnosti, odborníci a aktivisti. Aj preto podporujeme túto koalíciu.“

Juraj Smatana: „Podarilo sa nám vytvoriť koalíciu na základe spoločných hodnôt, bez politických kšeftov, a to nám dáva nádej do budúcnosti. V prípade zvolenia venujem odmeny krajského poslanca na založenie nadácie na podporu občianskych aktivít v Považskej Bystrici.“

Kontakty: Juraj Smatana / Zmena zdola - 0907034666

Vladimír Škola / NOVA - 0902911086

Iveta Pospíšilová / SaS – 0915827539

Roman Vaňo / OĽaNO – 0905477646

Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Neděle 21.09.2014 16:29
Síce pán Smatana nemá poňatia o tom, ako by malo fungovať zdravé mesto, ale predsa len ide zrejme o najväčšmi voliteľného kandidáta.
Anonym píše:
Neděle 21.09.2014 19:31
Určite s Vami nebudem súhlasiť, pretože k vedeniu mesta ani Janas neštudoval a ani iní úspešní starostovia a primátori!
Tu ide o to, aby mesto viedli ľudia čestne so záujmom pre blaho všetkých občanov, nie iba o svoj osobný prospech, prípadne kamarátov!
No a primátor má svojich podriadených, sú to vedúci odborov na všetky činnosti mesta + poslanci, ktorí by mali tlmočiť mienku a požiadavky občanov!
Taktiež snahu využívať rôzne fondy - čo je teraz mizivé!
Myslím, že v týchto voľbách majú Bystričania POSLEDNÚ možnosť spamätať sa a zvolením Smatanu za primátora dať Bystrici šancu vrátiť sa medzi slušné mestá a nie byť zapadákovom ako je to teraz!
K tomu samozrejme okrem výmeny primátora by bola potreba aj maximálne obmeniť poslancov, však každý súdny človek ich tam vidí cca 20 rokov skoro tých istých a samozrejme s ich prispením to ide v P.B. dole kopcom!
Aby konečne skončila éra využívania poslaneckého mandátu buď k získavaniu zákazok od mesta pre poslanca, alebo členov jeho rodiny, prípadne zamestnania sa na Mestskom úrade a potom lezenia do análu primasa aby spomenuté výhody využívali v maximálnej miere!
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Neděle 21.09.2014 22:10
Aj napriek tomu, že verím v zmenu, obávam sa, že v týchto voľbách opätovne rozhodnú hlasy senilných dôchodcov zo starobincov, ktorým tzv. štandardní politici znova (plniac tak svoj zaužívaný štvorročný cyklus) rozdajú červené karafiáty a nasľubujú rôzne vitamínové preparáty, ak ich zvolia. Pokiaľ príde k urnám málo ľudí, súčasné vedenie mesta dostane zelenú aj na ďalšie volebné obdobie, pričom pre P. Bystricu to bude znamenať automaticky červená. Majte na zreteli, že tí, o ktorých som sa zmienil, k urnám prídu. Aj keby to malo byť to posledné, čo vo svojich životoch urobia. Tí by sa k urnám aj priplazili, len aby hlasovali za toho svojho oranžového Guru. Predsa má také silné sociálne cítenie, zaujíma sa o starých ľudí a ešte k tomu chodí aj do kostola.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 21.09.2014 20:56
Pán Zvědělík, sám si dobre uvedomujem, že v našom meste žijú možno stovky ľudí, ktorí by boli lepším primátorom, než ja. Brilantní menežéri, vizionári, finanční mágovia. Len majú jediný hendikep: nemajú najmenšiu šancu poraziť vo voľbách Karola Janasa. Takže preto.
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Neděle 21.09.2014 22:01
Áno, je to tak. V súčasnosti máte v meste poraziť úradujúceho primátora reálnu šancu jedine Vy. Aj preto Vám dám hlas. Nie z toho dôvodu, že od Vás očakávam veľké zmeny vo vzťahu k rekonštrukcii mesta, aj keď sa na určitý pozitívny progres spolieham, ale práve kvôli tomu, že je nutné hlasovať za aktuálne najzvoliteľnejšieho protikandidáta K. Janasa, ktorý získal šancu pred 4 rokmi, lež nevyužil ju a mestu jeho pontifikát neprospel. Je najvyšší čas, aby dostal od občanov šancu niekto iný, snáď schopnejší.
Fero
Fero píše:
Pondělí 22.09.2014 02:09
Zvedelik hlavne ze ty mas ponatie ako ma fungovat mesto tebe vyhovuje ten sucastny stav ak ano tak potrebujes surne doktora a operaciu mozgu ak ovsem uz nie je neskoro pre teba Zvedelik,Zvedelik ty si kus ch.ja
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Pondělí 22.09.2014 14:27
Ujo Fero, terajší stav v Považskej Bystrici mi vonkoncom nevyhovuje a už dlhšie prízvukujem, že je nutné pridržiavať sa toho, čo uvádza príslušný zákon, ak má dôjsť k rekonštrukcii a zveľadeniu nášho mesta. Je mi ľúto, že súčasný pán primátor nevyužíval pri správe mesta všetky dostupné zákonné mechanizmy, ktoré majú byť nápomocnými pri budovaní vhodného životného prostredia.
Anonym píše:
Pátek 31.10.2014 09:10
PAKO
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 17:50
Je zaujímave že ostatné strany okrem SaS su krajské respetíve v PB žiadna nova ani OLaNO negzistuje možno na kraji ale v PB nie takže realna kolacia je len zmena zdola a SaS v PB
Anonym píše:
Sobota 27.09.2014 16:31
Zase, kto je z Janasovej koalície v meste v SDKÚ? Marcel Péli je nalepený na tej značke už niekoľko rokov, a nevidel som jediného člena SDKÚ v Považskej Bystrici okrem neho, ktorý asi sám sebe robí predsedu a vymieňa značku pravicovej strany za právne zakázky od Smerákov na mestskom úrade. NOVA tu má v meste určite viac ľudí ako SDKÚ.
redakcia
redakcia píše:
Neděle 21.09.2014 20:19
Anonym píše:
Neděle 21.09.2014 20:32
Držím palce, lebo viem, že ten boj bude ťažký...
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Neděle 21.09.2014 21:27
Dobry vecer pan Smatana. Verim, ze vas zamer kandidovat je cestny, mozno uprimny no nie je lojalny. Uz dlhodobu zijete predsa mimo PB. ste aktivny v BA. Nie je to samozrejme chyba vo Vasom profesno zivote, no Bystrici uz nemate a ani nemoze nic ponuknut. Stratili ste vazbu, prehlad o diani a zivote tu. I ked ste poslancom, nemate realny kontakt s ludmi. Nezaujimate sa o ich bezne problemi, mate v mnohom uletene vizie a presudonazori na vsetky problematiky od verejneho obstravania, financii, prava, ci politiky. Neurazte sa. Ste zaiste slusny a poctivy clovek ale na primatora sa absolutne nehodite. Nie ste mastsky patriot, Bratislava je Vam blizsia ako mesto, s dani ktoreho chcete poberat plat. Pytam sa Vas, kde ste boli doteraz? Kde ste bol ked sa predavala medzierka na Vasej ulici, ked ten, proti komu mate "Prvoradý cieľ končiť jeho vládu" ked stihal pasky na vsetkom, co tu "zveladil". Pan kandidat Smatana. Z respektom k Vasej osobe sa radsej venujte rodine, pretoze mestu neviete nic ponkut a nic dat. Ak mate za ciel iba stimulovanie ega porazkou mnohofunkcneho primatora tak je to zalostny ciel. Zvazte, ci Vase ciele su moralne, uprimne a Bystricke.
Anonym píše:
Neděle 21.09.2014 22:52
Pán Smatana, nedajte sa odradiť. Viacerí ľudia odchádzajú z PB, pretože tu vďaka Janasovi a jemu blízkym nenašli uplatnenie. Ste pedagóg v PB a myslíte to s PB dobre. Tak nech Janas neotravuje takýmito príspevkami.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 17:53
Otázka na Vás pán Anonym. Viete mi povedať, čím z cieľov pána Smatanu môžete usúdiť, že to myslí s PB dobre? Pokiaľ sa drží svojho prvoradého cieľa, tak poraziť niekoho iba pre svoje potešenie ešte neznamená blaho pre všetkých.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 20:53
Odpoveď pre Vás, pán Samuel: Myslím si, že to, že to myslí s PB dobre dokazuje ako poslanec za VÚC. Nehovorím, že je vševedúci, ale ak bude mať okolo seba schopných ľudí a nie dosadzovaných známych, tak sa v tomto meste aj niečo spraví. Záruku, Vám, žiaľ, dnes nedá nik. Ale pokojne voľte Janasa, len verím, že budete jediný.
alojz
alojz píše:
Úterý 23.09.2014 01:49
Samuel treba si prejst vsetky vystupenia p.Smatanu ci uz ako poslanca alebo ako aktivistu a ak ste to nepochopil potom treba ist po pirule k MUDr.Adamemu
Alfonz
Alfonz píše:
Úterý 23.09.2014 01:46
Samuel urcite p.Smatana urobi pre toto nase mesto viac ako ti co tu boli pred tym nato mozes vziat jed.Samuel nespi uz je rano.
observer
observer píše:
Pondělí 22.09.2014 01:33
Zaujimave! Smatana je 4 roky poslanec, ale Janasovci nanho vedia vytiahnut len taku blbost, ze ma momentalne ciastocny uvazok v PB a ciastocny v Bratislave. Kym Janas ma plny pracovny pomer v PB, Trencine a dva roky aj v Nitre. A za predaj tej medzierky hlasoval aj Janas! Smatana vtedy tusim este nebol poslanec, ked ju predali. Takze dik za argumenty pre Smatanu.
elo
elo píše:
Pondělí 22.09.2014 06:10
Tak ked sa obidvaja už mestu nevenuju na plno Smatana Janas tak obidvaja už nemaju nárok byt primátorom PB a je to.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 09:58
Ty si asi nepochopil ako fungujú voľby. Vyberáš si z možností, ktoré sú. A reálne možnosti sú - Janas alebo Smatana. Teda, jedine že by si chcel zvoliť toho mladého bolševika, ktorý chce znárodňovať...
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 07:13
Tak toto by teda bolo super, keby sa to podarilo. Konečne by sa mohla Bystrica niekam posunúť.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 08:35
Ja som na 1000 % presvedčený, že pán Smatana by sa okrem vedenia mesta a poslanca kraja/ čo je pri pozicií primátora dobre, lebo môže pre mesto na kraji niečo pozitívne riešiť/ - nemal iné aktivity, a už vonkoncom nie 7 platených na plný úväzok ako teraz Janas!
To snáď keby mal deň 50 hodín< tak sa to nedá kvalitatívne stihnúť!
No Janas bez mihnutia oka zoberie platy aj za to, že nič neurobí!!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 22.09.2014 10:02
To je dúfam jasné už prvej tlačovej správy: v prípade zvolenia za primátora nebudem mať žiadne iné pracovné pomery. Mandát poslanca VÚC priamo súvisí s primátorskou prácou, takže ten nezložím, ale odmeny z tejto funkcie venujem na založenie nadácie na podporu občianskych aktivít v Považskej Bystrici.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 10:35
Nepotrebujete nejak pomôcť v kampani? Myslím to smrtelne vážne. Ak je niečo, v čom môžeme pomôcť, sem s tým.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 22.09.2014 11:10
Ďakujem za ponuku, určite to budeme potrebovať, pretože budeme financovaní najmä zo zbierky od občanov, a hodí sa aj každá pomocná ruka pri kampani. Ozvite sa mi prosím na smatana@gmail.com alebo na mobil 0907034666.
andel
andel píše:
Středa 24.09.2014 20:28
Pán Smatana, ak sa nezúčastníte zasadnutia vo VÚC tak sa vám kráti odmena. Čo chcete potom venovať na založenie ,,nadácie na podpru občianských aktivít v PB!!!!!!!! Takto verejne klamať, a to ešte nie ste primátorom fuj.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 00:04
andel, a kto povedal, že sa nebudem zúčastňovať zasadnutia VÚC? To by bolo dosť nezodpovedné. Veď väčšinu krajského zastupiteľstva tvoria práve primátori a starostovia: svojho primátora/primátorku tam má Púchov, Prievidza, Bánovce nad Bebravou a ďalšie obce a mestá. Rokovanie krajského zastupiteľstva je raz za mesiac a na to si primátor jednoducho musí nájsť čas, lebo to priamo súvisí s jeho prácou.
Na rozdiel od Ústavu pamäti národa alebo práce vedúceho katedry na trenčianskej univerzite...
andel
andel píše:
Středa 24.09.2014 20:28
Pán Smatana, ak sa nezúčastníte zasadnutia vo VÚC tak sa vám kráti odmena. Čo chcete potom venovať na založenie ,,nadácie na podpru občianských aktivít v PB!!!!!!!! Takto verejne klamať, a to ešte nie ste primátorom fuj.
insider
insider píše:
Pondělí 22.09.2014 10:09
Niekto napísal že boj bude tvrdý. To teda hej. Lebo Janas má len dve možnosti... Udržať sa na mieste primátora v Považskej Bystrici, alebo nútený presun do Ilavy. Verte že viem o čom hovorím...
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Pondělí 22.09.2014 14:32
Niečo ako Mečiar v roku 1998? Nebuďte naivný. Pánovi Janasovi skôr ide v tomto zápase o udržanie si kresla okresného predsedu strany Smer-SD. Pokiaľ neuspeje v priamom zápase o primátorské kreslo, s najvyššou pravdepodobnosťou sa dá očakávať aj jeho pád v rámci straníckych štruktúr.
Alojz
Alojz píše:
Úterý 23.09.2014 01:53
p.Janas uz dohral muziku nielen na meste ale aj v stranickych strukturach hovorilo sa o tom v Blave u Hranola.
medovina
medovina píše:
Pondělí 22.09.2014 11:09
táraš insider. Pán Janas je čistý a čestnýčlovek, ktorý každému pomáha! To len závistlivci ho ohovárajú. Smatana je 4 roky poslanec a čo dokázal okrem prázdnych rečí?
 
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 13:16
Tvrdiť o Janasovi, že je čestný a čistý človek môže iba:
1 - bez urážky - ale iba mentálne zaostalá osoba, ktorá bola Janasom navštívená pri nejakej jeho exkurzií v ústave, a nevie nič o dianí v
    zbytku SR a mimo P.B. alebo
2 - osoba zamestnaná na MÚ, ktorej hrozí odchod spolu s Janasom
3 - kamarát, ktorý je závislý na zákazkách od mesta, a po odchode Janasa o ne príde
4 - rodinný príslušník, ktorý vie, že po strate tejto funkcie, sa stratia postupne i ďalšie a výrazne sa zmenší jeho osobný príjem!

Tak si vyberte!

Len takú drobnosť na záver, komu a čím Janas pomohol?
Veď on nerobí ani to za čo berie nemalý plat, takže je bezpredmetná úvaha, že by niečo a pre niekoho urobil zadarmo!
Ešte sa vrátim k tej jeho čistote, s tým sa dá súhlasiť,- iba čo sa týka jeho oblečenia!
No ale to v dnešnej dobe je snáď normálne, že by všetci ľudia mali na čistotu dbať!
Roman
Roman píše:
Pondělí 22.09.2014 13:35
medovina, Janasa vnimam ako relativne cisteho a cestneho cloveka, ale cim vacsia vaha a tlak na neho, tym sa viac nakloni na tu, ktoru stranu, takze nie je pevny, ako veza, ale ohybny, ako vrba. A tak to aj s ludmi v meste a mestskym majetkom napreduje - ustupujeme roznym potmehutskym zaujmom.
Ak by to Janas s ludmi v meste myslel uprimne, tak by sam odstupil a poziadal svojich volicov volit Smatanu a neuprednostnoval by stranicke zaujmy.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 14:03
Nuž,tak to vyzerá,že všetci podnikatelia čo v meste niečo znamenaú, stavili všetko na Smatanu. Harvánek, Stacho,Blaško,Bačík.....by mali dávno nejakého svojho adepta na primátora.Ale ozaj jediný človek, ktorý dokáže poraziť toho chrapúňa je. Smatana. Fór je, že Janas o tom vie,je podráždený,náladový a každého upodozrieva. Zrejme aj preto, že jeho spolubojovníci ako Matušík, SopčákKerul a spol hrajú poza jeho chrbát proti nemu. Ostal mu len opitý Letko,športovec Kubovič a na oko aj Stainer. Zbohom Janas....
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 14:57
To má logiku. Mnoho ľudí zistilo, že keď konkurujú Janasovi, riskujú stratu zamestnania, kontroly a pokuty... Takže podnikatelia si za peniaze protikandidáta nekúpia. Zostal Smatana. Ale tento sa v minulosti postavil aj Harvánkovi a Stachovi. Takže správy o podpore by som bral s rezervou.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 15:20
zabudnú sa aj staré hriechy,ak je šanca položiť Janasa do zabudnutia. Za MDS a pozemky to stojí.
alojz
alojz píše:
Úterý 23.09.2014 01:57
Vies Harvanek aj Stacho mozu mat sice penazi ako nakakanych ale ked sa ludia nas..er.u tak im brasule nepomozu.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 15:00
ty si nazval janasovského štbáka kuboviča športovcom? hanbi sa, kubovič športuje len s poldecákom a udávačstvom.
msú
msú píše:
Pondělí 22.09.2014 14:57
Napísať o janasovi,že je čestný a čistý človek môže iba on sám alebo jeho ritný horolezec. Tento nenažranec a chrapúň nikdy nebol čestný a ani čistý. Zamestnancov msú necháva na úrade špiclovať Otíkom Hamárom a mimo úradu mu fízlov robia lojálny mestskí policajti/poskokovia fízla Lieskovského. A toto je len jedna zo špinavostí čo tento parchant vystrája.
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 22.09.2014 11:15
V Považskej sú piati kandidáti na primátora - podľa správy MY NOVINY, získanej z mestského úradu. Správa neuvádza ich mená.
http://povazska.sme.sk/c/73[…]kandidati-na-primatora.html
Zatiaľ vieme o Janasovi (SMER+KDH+SDKÚ), Smatanovi (Zmena zdola+NOVA+SaS+OĽaNO)a neoficiálne o Hoštákovi (SNS). Meno kandidujúceho ako nezávislý je zatiaľ neznáme.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 15:04
Ani Janas ani Smatana nie sú výhra pre mesto. Smatane len toľko, že nemá za sebou žiadne škandály. Ale viesť mesto je úplne niečo iné ako organizovať Petro-Pavlovské slávnosti. Tam sa nevyhne tlakom na korupciu. Je predpoklad, že Smatana voľby vyhrá. Ja mu to aj prajem. A potom budem pozorovať toho kritika čo všetko vie na všetko má recept. Takto podobne to bolo aj pred 4 rokmi proti Adamemu. A ako to dopadlo každý vidí. Veľmi by som bol rád, keby som sa mýlil.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 16:03
Myslíš, že u Radičovej nečelil tlakom na korupciu?
radomil
radomil píše:
Úterý 23.09.2014 02:03
Na p.Smatanu sa staci pozriet a clovek vie hned,ze stretol cloveka seriozneho a obetaveho,co o druhych sa to povedat neda a ani napisat.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 15:25
Dúfam že si Smatana prenajme bilbordovú plochu oproti MsU a nacapí tam tel leták o Janasovej multifunkčnosti. Nech sa Janas na to díva do Vianoc, rozpučí ho od zlosti
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 16:34
Zatiaľ vieme o Janasovi (SMER+KDH+SDKÚ), Smatanovi (Zmena zdola+NOVA+SaS+OĽaNO)a neoficiálne o Hoštákovi (SNS). Meno kandidujúceho ako nezávislý je zatiaľ neznáme.
Zatiaľ ani jeden z menovaných polytických nominantov ma nepresvešil. Počkám si na meno nezávislého kandidáta. Politických nominantov už voliť nebudem!
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 16:45
takže posledným kandidáton je Ing. Jaroslav Ševčík, pretože 440 idiotov mu dalo v petícií podporu
Janas gratulujem k viťazstvu
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 16:45
takže posledným kandidáton je Ing. Jaroslav Ševčík, pretože 440 idiotov mu dalo v petícií podporu
Janas gratulujem k viťazstvu
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 16:45
takže posledným kandidátom je Ing. Jaroslav Ševčík, pretože 440 idiotov mu dalo v petícií podporu
Janas gratulujem k viťazstvu
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 18:08
Prečo takí nímandi berú hlasy??????
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 17:49
Vidím, že pán Smatana reagoval na môj príspevok asi tak, ako doteraz na požiadavky občanov. Skutočne "ďakujem". Čudujem sa pani Pospíšilovej ako členke SaS, že tohto pána podporila. Zrejme to svedci o tom, že Sas už ni je schopné navrhnúť schopného kandidáta a tak ponúk občanom možnosť. Mal som rád SaS, volil som v mojom obvode aj pani Pospíšilovú do zastupiteľstva ale teraz stratila hlas aj ona. Bude zaujímavé, že už si pán Smatana priťahuje aj budúcich poslancov napr. pani Veličovú, ktorá kandiduje za Lány. Je verejne známa ich spolupráca už dávno pred voľbami. Platí staré známe: Kravy sa telia, volovia sa volia. Voliť alternatívu namiesto pába Janasa vo forme pána Smatanu je asi ako z dažda pod odkvap. Nie som proJanasovský ani tobôž nie proSmeracky. Neznášam Smer. Len pán Smatana nebude schopným primátorom a budem rád ak nebude zvolený.
hehe
hehe píše:
Pondělí 22.09.2014 19:15
Samuel Miklus: asi si nepochopil, ze vo volbach sa nevoli obcan povazskej bystrice ktory by bol najlepsim primatorom, ale ze sa vybera z piatich kandidatov, ktori sa prihlasili. Takze otazka nestoji tak, ci bude Smatana schopnym primatorom, ale ci bude schopnejsim ako Janas.
Lebo ostatni traja kandidati maju len ten vplyv, ze odoberaju hlasy.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 22:58
Váš názor a postoj mi pripáda, ako keby sme si m ali zvoliť jednookého mezi slepími za kráľa. Volíme primátora.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 18:05
Pán Smatana Vám musí brutálne prekážať, keď sa tak do neho navážate. Ako občan tejto krajiny má právo kandidovať na post primátora a určite počíta s tým, že bude mať aj odporcov. Takých, ako ste Vy. Čo mu chcete prehovoriť do duše, aby sa kandidatúry vzdal? :-) Ste trapko... Ja mu držím palce. A budem rád, ak bude zvolený.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 23:02
Ak ste pozorne čítal, neprekáža mi. len si myslím, že nie je vhodný možný primátor. Slobodný a osobný názr to je. Jeho právo mu absolútne neuberám. Nie som ani jeho odporca. Osobne mi nevadí, len profesne sa na primátora nehodí. Verím, že Vaša radosť z jeho zvolenia sa bude niesť aj na Vašich vnukoch s toho, ako to tu pán Smatana vybudoval a vylepšil.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 22.09.2014 23:12
Pán Mikluš, aké profesie sú vhodné na primátora?
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 23:18
Určit už nie doktor. Toho sme už mali. Doc. PhDr. tiež už radšej nie. Viem si predstaviť človeka, ktorí má skusenosti s riadením a chodom väčšej spoločnosti. Čo dokáže ukočírovať ľudí, peniaze a popri tom odrážať tlaky lobistov. Neexistuje všeobecný profesný profil kandidáta, ale mal by mať ľudské i odorné predpoklady. Medzi ľudské by mala patriť lojálnosť k mestu a občanom, čestnosť, spravodlivosť, empatia. Tie profesné by mali byť v oblasti financií, práva, menežmentu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 23.09.2014 07:25
Súhlasím! Tiež si viem predstaviť na poste primátora Považskej Bystrice manažéra so skúsenosťami s riadením a chodom väčšej spoločnosti, pretože s predstavivosťou som problém niekdy nemal. Ale nikto takýto NEKANDIDUJE. Ani žiadny ekonóm alebo právnik.
Profesne tam máme dvoch učiteľov dejepisu, lesného inžiniera, konštruktéra leteckých motorov, predpokladám bývalého. (Profesiu p. Hoštáka nepoznám.)
Čo teraz?
Primátorom sa môže stať len niektorý z týchto piatich kandidátov, lebo len oni do nedele podali kandidátne listiny.
Nevoliť?
Primátor bude platne zvolený, aj keby bola volebná účasť 0,1%.
Nepríjemná situácia, že?
Ale Považská Bystrica sa do nej nedostala kvôli tomu, že kandidujem ja a naša koalícia. My sa len snažíme rozšíriť ponuku, ponúknuť voličom alternatívu voči súčasnému vedeniu a zostavili sme najlepší tím, akého sme boli schopní. Túto možnosť mal každý z desiatok tisíc dospelých obyvateľov Považskej, ale využili ju len tí, ktorí priniesli na úrad kandidátne listiny.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 22.09.2014 19:05
Pán Mikluš, kým som sa dostal k vášmu príspevku, už naň odpovedali ostatní diskutujúci. Ale ak to nestačilo, môžem odpovede rozšíriť. "Obvinenia" z toho, že už nežijem v Považskej Bystrici, sú nezmyselné, hoci ich s obľubou opakuje Karol Janas na každom mestskom zastupiteľstve, či už sa diskutuje o rozpočte alebo o futbalovom ihrisku. Realita je taká, že tri dni v týždni učím na považskobystrickom gymnáziu, a dva dni pracujem ako dobrovoľník pre Zmenu zdola a Ekofórum v bratislavskej kancelárii, prípadne sa venujem poslaneckým povinnostiam. V takomto pracovnom režime fungujem zhruba od doby môjho poradcovania premiérke Radičovej. Takže v Bratislave sa pár dní v týždni nevyskytujem kvôli tomu, že by som prestal mať rád svoje rodné mesto Považskú Bystricu, ale kvôli tomu, že sa viem uplatniť aj inde. V prípade úspechu v primátorských voľbách sa budem venovať iba tejto práci, to je jasne napísané v tlačovej správe. Naozaj sa nechcem a ani nedokážem vyskytovať naraz v dvoch mestách, ako súčasný primátor :-)

K problému predaného chodníka - "medzierky" na Nábrežnej ulici: Som rád, že vás tento problém trápi, lebo hnevá aj mňa. V tom čase, keď o predaji chodníka rozhodli, som však nebol ani poslancom Mestského zastupiteľstva, ani členom VMČ Lány. Naopak, za odpredaj chodníka hlasoval okrem iných vtedajší poslanec Karol Janas. Keď som sa o probléme dozvedel, napísal som o tom článok do predvolebných novín - doteraz je dostupný na tejto stránke, nájdete ho na strane 15.:

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/file

Takže možnosti zabrániť nevhodnému predaju chodníka som mal presne také, ako Vy.
Ak máte ešte nejaké konkrétne výhrady, rád Vám odpoviem.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 22:56
Dobrý večer pán Smatana. Aby bolo jasné. neurážam Vás ani nie som spiaznenec SMERU, či inej politockej strany. Som občan PB, ktorý tu žije a chce žiť, nie rýpať do vás ako človeka a kandidáta. Je to verejná diskusia, Vy kandidujete, tak musíte byť pripravený aj na veci, ktoré Vám ôžu pripadať ako kritika. Ako som napísal, osobne nemám nič proti Vám, iba si myslím, že na post primátora sa nehodíte. Problematikám, ktorým sa venujete neviete a nemôžete ani využiť v súvislosti s výkonom verejnej funkcie. Staré porekadlo vraví "spravili ste s capa záhradnika". Viď Váš prípad. Je to môj neSMERácky a nepolitický názor. Rád sa s Vami osobne stretnem a dám Vám príležitosť, presvedčiť ma, že môj hlas patrí Vám. Z piatich kandidátov neplánujem voliť nikoho. Uznajte ešte jednu vec. Podporujú Vásm strany ako NOVA a SaS. NOVA sú ľudia z KDH, tj. konzervátivci. SaS sú liberáli. Dva totálne odlišné politocké smery sa dokazali stretnúť v politockom kandidávi na primátora. Buď je to zúfalé, že už nemajú koho dať alebo je to ukážka skvelého kompromisu a porozumenia. Čie názory teda budete presadzovať? Liberálne? Konzervatívne? Nezávislo-obyčajné? Príde mi to dosť nevyprofilované. Ešte mám otázku na záver, ak dovolíte. Do MZ kandiduje pani Veličová. Ako tento fakt prijímate a ako mienite spolupracovať? Je verejne známe, že vzťah medzi Vami je kontroverzný. Ďakujem
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 22.09.2014 23:10
Pán Mikluš, prijímam Vašu ponuku na osobné stretnutie. Môj mobil je 0907034666.

K jednej veci sa však treba vyjadriť aj verejne: Pán Mikluš, ak vidíte vážny programový rozpor v koalícii Zmena zdola + NOVA + SaS + OĽaNO, ako potom hodnotíte koalíciu SMER+KDH+SDKÚ?
Áno, naša spoločná kandidatúra je výsledkom kompromisu a porozumenia, nie tajného delenia funkcií. Hádam uznáte, že by bolo veľmi nemúdre, stavať proti Karolovi Janasovi za každú koaličnú stranu jedného kandidáta.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 23:23
Tak SMER+KDH+SDKÚ je katastrofa. Úplná. Ak je dohoda o Vašej kandidatúre kompromis, tak to je uznania hodné. Len dúfam, že to nie je moc drahý a zaväzujúci kompromis. Lebo kompromis je častokrát !čo za to". Mám stále výhradu k ášmu primárnemu cieľu, a to akýsi sústavný boj resp. chuť po porážka Janasa. Na tom nestavajte. To občanov nezaujíma.Karola vie poraziť každý, koho serie. Od podnikateľov až po....Verím a dúfam, že ciele Vašej kandidatúry sú vznešenejšie ako boj. Len pre môj hlas ste ma ešte nepresvedčili. A neodpovedali ste mi na otázku Čie názory teda budete presadzovať? Liberálne? Konzervatívne? Nezávislo-obyčajné? a ohľadne p. Veličovej
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 23.09.2014 07:03
Pán Mikluš, či sa vám to páči alebo nie, prvoradým cieľom je naozaj ukončenie vládnutia Karola Janasa a spôsobov, ktorými svoju moc vykonával. Neefektívne fungovanie mestských firiem, skryté i otvorené zadlžovanie, zneužívanie mestom platených médií, zablokované eurofondy. A to všetko s podporou poslancov, ktorí fungovali v ťažkom konflikte záujmov. Potrebujete to pretlmočiť do pozitívneho jazyka? Nech sa páči: Nastavenie prísneho systému kontroly všetkých financií a prijímaných služieb, na úrade, v mestských firmách, od dodávateľov. Zastavenie zadlžovania. Spravodlivejšie nastavenie daní a poplatkov. Likvidácia korupčného prostredia. "Verejnoprávnosť" mestom platených médií, žiadne mestské financie na propagandu. Vytvorenie silného odborného tímu na europrojekty. Zvýšenie vplyvu výborov v mestských častiach na rozpočet. Každá téma má svojich nositeľov v našom tíme kandidátov, verím, že sa väčšina z nich dostane do zastupiteľstva. Podrobnosti nájdete v našom volebnom programe, na ktorom kandidáti v týchto dňoch pracujú.
Ak dokážete na týchto úlohách nájsť niečo liberálne alebo konzervatívne, tak sem s tým, lebo ja nie. Zástupnými témami, ktorými tak často žije slovenský parlament, sa tu naozaj nemienime zaoberať.
Otázke na pani Veličovú celkom nerozumiem. Pokiaľ viem, kandiduje ako nezávislá - bez problémov som jej ako občan podpísal petičný hárok nezávislého kandidáta, pretože oceňujem jej veľký podiel na oživení kultúrnych a spoločenských akcií na Lánoch.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Úterý 23.09.2014 08:23
V prvom rade ďakuejm za odpovede. Cením si vašu ochotu komunikovať. Stretnutie neodmietam. Ale k veci. Vaše ciele Vám neuberám, no myslim, že nie sú najvhodnejšie a sú bez potenciálu ma osloviť. Všetko čo uvádzate, je možno pravda ale neprinášate konkrétne riešenia na konkrétne problémi mesta. Napr. problém stavu vozoviek a chodníkov v meste. Ako by ste ho ako primátor riešil? Opätovný, už takmer havarijný stav Dukelskej ulice a vnútroblokov, parkovanie an sídliskach, nedokončené "námestie" pred kostolom, cyklochodníky, pozemok v CMZ, budova Diamonu,....Toto sú momentálne problémi, ktoré trápia mňa, občana mesta. Máte skutočne na ne konkrétne riešenia? Ako chcete tie problémi riešiť?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 00:23
Ako si predstavujete "mať konkrétne riešenie", napríklad vnútroblokov na Lánskej? Veď tu prebehli stretnutia na Výbore mestskej časti s občanmi, títo zozberali svoje pripomienky, výbor ich posunul na Mesto, a v rozpore s verejnými sľubmi súčasného primátora už nedošlo k spracovaniu projektov (resp. boli vyčlenené financie len na spracovanie najmenšieho vnútrobloku). Čiže prebehla fáza verejného sľubovania, a skutek utek, lebo veď na zvolenie stačí len vzbudiť nádej. Treba spracovať projekty na všetky vnútrobloky, kým sú pripomienky občanov aktuálne, obstarať dodávateľa a vnútrobloky opraviť.
Dnes je takmer isté, že celý problém sa posunie do nového zastupiteľstva, a o rozpočte mesta rozhodujú poslanci. Voľte si teda poslancov, ktorým ide o vec, a nie len poslušných pritakávačov.
O Diamone sa malo rozhodnúť na zajtrajšom, teda už dnešnom zastupiteľstve. Bod o výmene pozemkov, na ktorej rekonštrukcia stojí, však nebol zaradený na rokovanie. Zisťujem prečo. Pozemky treba vymeniť, je to pre mesto výhodné, a firma môže začať rekonštrukciu Diamonu: bez parkovacích miest do budovy nikto neinvestuje ani cent a bude nám tu strašiť naďalej.
Máme však tri dni po podaní kandidátnych listín, nechcite aby som z rukáva vytiahol tak zložité veci, ako sú zmeny organizácie dopravy v meste (cyklochodníky sú len jednou časťou). To je práca pre odborníkov na dopravu, a na to sa nemienim hrať. Úlohou primátora je najmä vytvoriť pre týchto odborníkov podmienky pre prácu, a musí mať odvahu do problémov vstupovať, nie ich nechávať vyhnívať. Samozrejme, pokiaľ chce primátor podávať ruky na každej verejnej akcii...
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Neděle 28.09.2014 15:52
Mna sa pýtate na to ako si predstavuje mať konkrétne riešenia? Pche, no ale veď nebuďte trápny. Ja NEKANDIDUJEM PÁN SMATANA ale VY! Ja som Vám popísal veci, s ktorým nie som ako občan spokojný. Vy z postu primátora bude vždy konfrontovaný otázkami občanov a očakávajú odpoveď. čiže je na Vás ak primátorom chcete byť, nie len poznať problémi ale aj ich riešenia !! Žial, fakt Vám už uchádza záujemo mesto. Ide Vám o flek, plat a prestíž. Máte 48 rokov. Čo to uvažuje o dôchodku. Idélane pre Vás byť primátorom. Tie dve obdobia sa tam udrí aj vrece zemiakov a ten zvyšok už nejako doklepete. Už samotná Vaša podpora politických pseudo strán je bizarná, labilná a zvrátená. Rovnaké platí aj pre slečnu Bandúrovú. Nie je už dnes žiadným tajomstvom, že to miesto vedúcej kancelárie alebo viceprimátora je jej. Bola to aj akási vaša podmienka pri stretnutí s istým podnikateľom, ktorý Vás výrazne podporuje a je odporcom vášho protikandidáta. Čiže neklamte tu ľud a priznajte si zlyhanie. Morálne, ľudské a profesné.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 17:15
Mikluš, ty zádrapčivá baba, nevieš čítať? "Treba spracovať projekty na všetky vnútrobloky, kým sú pripomienky občanov aktuálne, obstarať dodávateľa a vnútrobloky opraviť."
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 28.09.2014 17:24
Niektorí ľudia si neuvedomujú, že 9 riadkov textu je identifikovateľných presnejšie, ako fotka tváre odtlačok prsta.

Samozrejme, so žiadnym podnikateľom dohody o obsadzovaní miest na úrade nemám. Ani nechcem, ani nemusím.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Neděle 28.09.2014 18:31
Máte dohodu a musíte ju mať! Nezavádzajte ! Ste jasne a čitaľne financovaný podnikateľom, ktorý je oportunista jedného z kandidátov! Vaše stretnutie sa síce konalo "v tajnosti" no jeho výsledok už tajný nie je! Prestante tliachať do vetra o tom ako tu distutéri sú pro SMERárcky orientovaní. Ja nie som SMERák, SaSkár ani inak staranícky orientovaný. Som občan, čo chce mať za starostu riadne, schopného a čestného človeka. Vy ste ním prestali u mňa byť, pretože s počiatku rozumnú debatu ste zvrhol na "ficovské demagocké blúznenie bez riešení". ! Zmanipuloval ste okolo sebe hrstku podľa mňa ako tak serioznych ľudí po chrbte ktorých sa chcete zmocniť kresla, na ktoré sa aj oni vyskladali daňami a tie ostatné dosadiť svojimi posluhovačmi ako Bandúrová (buduci poradca alebo viceprimátor), Veličová (nová riaditeľka PX Centra), Semančík (žeby vedúci dopravy....Kerepeckému máte tiež niečo pripravené. to sú Vaši ľudia. Pán podnikateľ má tiež svoje odbory v mesto a to najmä....a tiež šport a eurofondy. Ako som vravel tá podľa Vás dohoda na kandodátovi je strašne drahá. No žial pre mesto, nie pre Vás ! Zostante preto prosím, ri tom, čo ako tak viete. Učenie. A učte nové generácie viac sebareflexie, pokory a súdnosti ako sám máte. Inak budú mať budúci kandidáti také isté ciele ako Vý. Osobný boj, stimulovanie vlastné ega a nie profit mesta a občanov.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 19:16
Samuel Mikluš, a ty koho budeš voliť za primátora? Ale žiadne vykrúcačky a táraniny. Je 5 možností. Janas, Smatana, Pavlík, Ševčík, Hošták. Matka Tereza nie je medzi kandidátmi. Reálne čísla majú len Janas a Smatana, ostatní sú prepadnutý hlas. Ideš.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 20:12
kto je ten Mikuš, nejaký janasov análny kamoš? Všetci sa zneho poserieme,aký to je rozhľadený a progresívny človek. Všetkým dôchodcom by maloi vziať volebné právo, lebo len kvôli takým tupelám v štáte vládne Fico a v meste Janas
Anonym píše:
Pondělí 29.09.2014 11:49
Pán Mikuš, chodte sa prejsť pôsobí to dobre na odreagovanie.
Anonym píše:
Pondělí 29.09.2014 11:54
p.Samuel Mikus, keby ste radsej namiesto energie venovanej do kazdeho prispevku naplneneho zlobou vysadil kvetinku mesto by bolo krajsie miesto, nechapem co tymto chces dokazat. ak sa ti tak strasne nepaci Smatana ako kandidat, bud ferovy a priznaj koho budes volit, lebo zjavne zvysni 4 sa ti pozdavaju viacej.
Anonym píše:
Pondělí 29.09.2014 11:54
p.Samuel Mikus, keby ste radsej namiesto energie venovanej do kazdeho prispevku naplneneho zlobou vysadil kvetinku mesto by bolo krajsie miesto, nechapem co tymto chces dokazat. ak sa ti tak strasne nepaci Smatana ako kandidat, bud ferovy a priznaj koho budes volit, lebo zjavne zvysni 4 sa ti pozdavaju viacej.
PREČO VIERA NIE JE NÁBOŽENSTVO
PREČO VIERA NIE JE NÁBOŽENSTVO píše:
Čtvrtek 02.10.2014 14:11
Kompromis a porozumenie...
Návšteva troch predstaviteľov strany NOVA (Lipšic, Kollár, Droba) na Ukrajine, kde vyjadrili podporu ukrajinským opozičným silám. V súčasnosti je výsledkom celého Majdanu, že tú REÁLNU a najväčšiu moc si získalo ukrajinské radikálne zoskupenie „Pravicový sektor“.

Juraj Smatana - K jednej veci sa však treba vyjadriť aj verejne: Pán Mikluš, ak vidíte vážny programový rozpor v koalícii Zmena zdola + NOVA + SaS + OĽaNO, ako potom hodnotíte koalíciu SMER+KDH+SDKÚ?
Áno, naša spoločná kandidatúra je výsledkom kompromisu a porozumenia, nie tajného delenia funkcií. Hádam uznáte, že by bolo veľmi nemúdre, stavať proti Karolovi Janasovi za každú koaličnú stranu jedného kandidáta.
Juraj Smatana - Samotné obviňovanie Ukrajiny z fašizmu, banderovstva atď. je veľmi zaujímavým javom. Pretože, samozrejme, na Ukrajine nenájdete zďaleka toľko fašistov-nacistov-extrémistov, ako v samotnom Rusku. V Putinovom okolí sa nachádzajú vplyvní poradcovia, ktorých názory možno bez váhania klasifikovať ako fašistické - napríklad Dugin. Putinovská propaganda však s úspechom používa interpretačný rámec druhej svetovej vojny - v skreslenej podobe, ako sa ju v škole naučila väčšina obyvateľov súčasného Ruska. Teda, že Rusko bolo nevinnou obeťou fašistického agresora zo Západu, a vďaka obrovskému vzopätiu sovietskeho ľudu bol agresor zahnaný, Európa oslobodená, a odmenou za tieto veľké obete je sféra vplyvu - právo zasahovať do vývoja štátov, ktoré oslobodila Červená armáda. Táto interpretácia zamlčiava alebo zľahčuje napr. dohody ZSSR a hitlerovského Nemecka, hanebné roztrhanie Poľska, Katyň, sovietsky útok na Fínsko, genocídu vlastného obyvateľstva, kde viac obyvateľov zahynulo v Gulagoch, ako v boji proti Hitlerovi, zneužitie vojny na oslabenie alebo presuny celých národov, násilné dosadzovanie pro-sovietskych režimov v oslobodených štátoch, atď.) Preto putinovci každého odporcu nálepkujú ako fašistu: kto je proti ruskej imperiálnej politike, to je jasný fašista (a v hlave sa spustia stereotypy Veľkej vlasteneckej - pocit ohrozenia Západom a pocit morálnej i vojenskej prevahy Ruska). Tiež si všimnite, že v Rusku sa doteraz používa nepresné označenie hitlerovcov za "fašistov", hoci fašistom bol Mussolini alebo Franco, hitlerovci boli nacisti. Slovo "nacista" však v ZSSR nemali radi, lebo nabáda na dešifrovanie: nacionálny socialista. A názov hitlerovej strany NSDAP? Úplná katastrofa: Národno-SOCIALISTICKÁ nemecká ROBOTNÍCKA strana.
Veľmi zaujímavé Juraj Smatana, momentálna genocída Slovanského národa je potom čo?...
Slovo fašistické, s radosťou používa aj Juraj Smatana ale v jeho prípade to asi nevadí......
Juraj Smatana- predpokladal som od Vás, viac vedomostí k tejto problematike.
Podľa všetkého, som vaše vedomosti neodhadol správne...
http://www.youtube.com/watch?v=9E0jxQ0ldWA
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 21:01
Pán Mikluš, mňa by tiež zaujímalo, čo ste urobil Vy???
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 22:46
Ja nekandidujem a neuchádzam sa o Váš hlas.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 22:12
Tak sa mi zdá, že pán magister Smatatna by najradšej kandidoval sám so sebou.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 23.09.2014 06:38
To by bola nuda.
Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 22:18
 Anonym píše:
Pondělí 22.09.2014 16:45
takže posledným kandidáton je Ing. Jaroslav Ševčík, pretože 440 idiotov mu dalo v petícií podporu
Janas gratulujem k viťazstvu.
- Ktovie prečo aktivista Smatana nebol aktívny a nevypýtal si tiež mandát od občanov?
Bál sa, či mu to tí IDIOTI nepodpíšu?
Alebo chlapec v tej Bratislave trochu zlenivel?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 22.09.2014 23:02
Odpoveď je jednoduchá: snažil som sa využiť čas rozumnejšie. Naozaj nevidím zmysel v tom, aby som znova a znova chodil za ľuďmi s podpisovým hárkom. Takže namiesto zbierania podpisov, radšej som oslovoval známych a aktívnych občanov, nezávislých odborníkov, podnikateľov, aby sme spolu vytvorili alternatívu súčasnej "primátorskej väčšine". Ktorá je mimochodom zložená aj z niekoľkých formálne nezávislých poslancov, ktorí sa však správajú absolútne stranícky.

Mojím cieľom nie je sólová kandidatúra na primátora, ale vytvorenie systémovej alternatívy - aj medzi poslancami v zastupiteľstve. Nekandidujem sám, ale spolu s ďalšími 17 kandidátmi, pričom tri štvrtiny z nich sú nečlenovia strán. Našu spoločnú kandidátku čoskoro predstavíme.

Jeden človek v zastupiteľstve nič nezmení, môže byť len "hlasom volajúceho v púšti", a toho som si užil naozaj dosť.
Dokonca aj primátor, keby nemal podporu v zastupiteľstve, bol by v patovej situácii.

Politika je tímová hra, a pokiaľ bude základným rozhodujúcim mechanizmom väčšinové hlasovanie, dovtedy bude užitočné združovať sa pod spoločným programom, hodnotami a značkou.


Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Pondělí 22.09.2014 23:37
Pán Smatana, niekto tu písal, že Vás podporujú páni Harvánek, Stacho, Blaško, Bačík, atď. Konkrétne, že stavili na Vaše víťazstvo vo voľbách. Ide o pravdivú informáciu?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 23.09.2014 06:34
O stávkach týchto pánov nemám žiadne informácie. Čo sa týka kampane nášho tímu, bude financované formou darov občanov na vyhradený účet.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Pondělí 22.09.2014 23:54
Ako tak pozerám tak je vonku další kandidát na túto štvorkoalíciu. O post poslanca za obvod Lány sa uchádza Monika Bandúrová-poradkyňa primatora mesta Bratislava. Hm, čo dodať. Další "PovažskoPatriot". Buď už skutočne ľudia nemajú kúsok súdnosti alebo honba za mocou im prerastá cez ego.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 23.09.2014 06:37
Funkcia poradkyne viceprimátora samozrejme končí s týmto volebným obdobím. Som veľmi rád, že máme v tíme človeka s niekoľkoročnými skúsenosťami z fungovania magistrátu hlavného mesta.
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 08:30
Takže žiadne výberové konanie kancelária viceprimatora je obsadená už vopred , či budem voliť Janasa alebo Smatanu je to jedno obidvaja už slubili teple mestečká kamaratom to radšej nejdem voliť.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Úterý 23.09.2014 13:27
A preto, dokonale pozná pomery v Považskej Bystrici. pardon pán Smatana, ale toto už hádam nemyslíte vážne.
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 07:05
A neni to skor že konči lebo sa už jej terajší víceprimátor v BA nedstane k moci tak šup s nou do PB zaujímavé; odborňosť nad odbornosť. Z jedného mesta do druhého.
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 07:34
áno, z jedného mesta do druhého. Volá sa to zbieranie skúseností. Nič ti však nebráni voliť človeka, ktorý v živote nevystrčil nos za Považskú Teplú.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Středa 24.09.2014 00:19
Vážení diskutéri,
ďakujeme za podporu tým, ktorí vyslovili našej kandidátke a kandidátovi na primátora PB podporu a tým, ktorí vyslovili nejaké pochybnosti by som rada dala vysvetlenie.
K hľadaniu teplého miestečka:
Na magistrát do Bratislavy som nastúpila po dobrovoľnom odchode zo súkromnej sféry, kde som mala naozaj slušnú mzdu. Chcela som ale pracovať vo verejnom sektore, pretože aj keď sa to bude zdať nepravdepodobné ma práca vo verejnom sektore napĺňa aj keď je tam omnoho nižšia mzda (takže žiadne teple miestečko, z teplého miestečka v súkromnej sfére som dobrovoľne odišla – ak by si to niekto chcel overiť, kľudne dám na svojho ex zamestnávateľa kontakt). Nechcem Vás otravovať nejakou svojou siahodlhou spoveďou, ale snáď mi uveríte, že ma verejná politika baví, keďže už 5 rok si robím externé doktorandské štúdium v tomto obore, za ktoré si platím.
Čo sa týka odbornosti:
Netvrdím, že poznám všetky problémy Považskej Bystrice, ale Považskú Bystricu, jej smerovanie mám na srdci, býva mi tu rodina a zaujímam sa o to ako sa im tu žije, čiastočne som spoznala problémy Lánskej, Dedovca, verím že problémov je viacej ale chcem ich spoznať a zaujímam sa o nej aj napriek tomu že teraz pôsobím v Bratislave. Myslím si že niekedy nie je úplne dôležité či ste presne na mieste ale o to či sa zaujímate.
Moja skúsenosť a jedna z vecí ktoré viem ponúknuť a čo som mala možnosť spoznať počas práce na magistráte, že pre výsledok pre občana je dôležité rozpoznať charakter predkladaných návrhov na zastupiteľstve, poznať ako politika funguje zvnútra...čo si je treba všímať na dokumentoch ktoré sú predkladané do zastupiteľstva, kedy môžete reálne ako politik materiál pripomienkovať, ovplyvniť v prospech verejného záujmu, zistiť či tam nie je skrytý záujem .. a to je detailná práca, a často krát šikovne urobená – ako sa hovorí diabol je ukrytý v detailoch.
Ďalšie moje témy určite budú väčšia otvorenosť mestského úradu, zjednodušenie tej úradničiny, ktorú je možné zjednodušiť aby občan nebol úradmi buzerovaný, ďalej otvorenie procesov úradu – takéto materiály som pripravovala na magistráte – aby mohli občania byť pri tom keď sa prideľujú mestské peniaze v grantovej komisii, budem presadzovať aby sa prijal etický kódex aby sa zabezpečil efektívne čerpanie eurofondov aby sa zefektívnila doprava, zlepšilo odpadové hospodárstvo...
Viem že nezodpoviem, všetky otázky, nepresvedčím každého Považkobystričana/ku, to je úplne legitímne, ľudia majú rôzne názory a ja to rešpektujem, ale predtým ako robíte súdy, je dobré poznať fakty, a ja sa na vaše dotazy budem snažiť odpovedať kľudne aj osobne.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 01:54
Je to odborník verím, sama to napísala len škoda že bez výberoveho konanai jej odbornosť neurčila verejnosť ale Juraj Smatana.
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Středa 24.09.2014 13:35
To je chyba, pretože takéto konanie vždy pán Smatana kritizoval, pokiaľ išlo o niekoho iného.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 14:28
Na politickych poradcov sa vyberove konania nerobia v samospráve, na ministerstve ani na vláde ani v iných krajinách. Výberové konania sa robia na úradnikov. ak je bandúrová poradca je uplne normalne ze si ju vybrali bez vyberoveho konania.
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Středa 24.09.2014 17:31
Občania pánovi Smatanovi s najvyššou pravdepodobnosťou vytýkajú, že s pani Bandúrovou počíta na post viceprimátorky mesta, pokiaľ tá bude vo voľbách zvolená do pozície poslankyne MZ.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 00:28
Milujem tieto internetové diskusie. Človek sa tu dozvie fantastické veci. Napríklad, s kým počítam na post viceprimátora. Hoci som s nikým, a to ani s pani Bandúrovou, na túto tému neprehovoril ani slovo.
Nemali by sme viesť debatu skôr o tom, na čo vlastne slúži pozícia viceprimátora? A aké boli jej výstupy za uplynulé 4 roky? Keď sa pozícia vytvárala, odôvodnenie znelo, že viceprimátor bude obiehať plnenie spoločenských povinností, aby sa primátor mohol sústrediť na prácu na úrade.
Keď si však pozriem správy, vidím na každej spoločenskej akcii prezentovať sa primátora. Niečo je inak...
Anonym píše:
Čtvrtek 25.09.2014 20:02
prosím vás a kto posúdi jej odbornosť? Pani Bubáková z mestského úradu - bývalá zdravotná sestra????
Anonym píše:
Čtvrtek 25.09.2014 22:10
No neviem či by to časovo zvládla. Je véééľmi pracovne vyťažená.Lebo okrem brata,švagrinej a netere treba ešte zamestnať na MSU aj ostatnú časť rodinného klanu.
Anonym píše:
Pátek 26.09.2014 19:24
Čo má spoločne výberové konanie so slečnou Bandúrovou?
Veď ona kandiduje na poslankyňu a to ako každý iný občan?
To ste nejako domýlený?
Výberové konania sa konajú pri obsadzovaní nejakých funkciu, no nikdy nie na poslanca!
Na poslanca má právo kandidovať každý - ak to neviete aj Vy, a bez nejakého výberového konania!
Anonym píše:
Pátek 26.09.2014 20:04
Ano na poslanca ale do kancelárie víceprimtora už by malo byt výberové konanie jedno či ju zvolia ale nezvolia za poslankinu ona už miesto na meste má ak vyhrá Smatana.
Anonym píše:
Sobota 27.09.2014 14:26
No, mne ako obyvateľovi Lánov by sa to celkom páčilo. Mali by sme tam človeka.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.09.2014 14:38
Anonym 26.09.2014 20:04 napísal: "Ano na poslanca ale do kancelárie víceprimtora už by malo byt výberové konanie jedno či ju zvolia ale nezvolia za poslankinu ona už miesto na meste má ak vyhrá Smatana."

Ako obvykle, fámy najčastejšie šíria ľudia, ktorí nepoznajú fakty a zákony, ba dokonca ani gramatiku.
 
Miesto viceprimátora NIE JE MOŽNÉ obsadiť výberovým konaním, hoci my presadzujeme otvorené výberové konania všade, kde to zákon umožňuje.
Taktiež NIE JE MOŽNÉ vymenovať za viceprimátora človeka, ktorý nebol zvolený za poslanca.

Zákon o obecnom zriadení určuje, že zástupcu primátora poveruje zastupovaním primátor. Ak to primátor neurobí, zástupcu zvolí zastupiteľstvo, a zástupcom starostu môže byť výlučne poslanec.

Citát príslušných ustanovení Zákona o obecnom zriadení:

§ 13b
Zastupovanie starostu

(1) Starostu zastupuje zástupca starostu, ktorého spravidla na celé funkčné obdobie poverí zastupovaním starosta do 60 dní od zloženia sľubu starostu; ak tak neurobí, zástupcu starostu zvolí obecné zastupiteľstvo. Zástupca starostu môže byť len poslanec. Ak obec má viac ako 20 000 obyvateľov, starosta môže poveriť zastupovaním dvoch zástupcov starostu, pričom určí ich poradie. Starosta môže zástupcu starostu kedykoľvek odvolať. Ak starosta odvolá zástupcu starostu, poverí zastupovaním ďalšieho poslanca do 60 dní od odvolania zástupcu starostu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.09.2014 14:42
Z uvedeného vyplýva, že vopred robiť s kýmkoľvek dohody o mieste viceprimátora je úplný nezmysel. Rokovania o mieste viceprimátora môžu začať až vtedy, kedy sú jasné výsledky volieb, pretože zástupca primátora môže vyjsť len zo zvolených poslancov.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Středa 24.09.2014 08:05
Dobrý deň pani Bandúrova. Uznávam Vaše pôsobenie v súkromnej i vo verejnej sfére. Len jedno. Ako vôbec môžete mať riešenia problémov v meste keď ich, ako sama tvrdíte sama nepoznáte. Predpokladám, že keď Vám skončí funkcia v BA a nebudete zvolená v PB, tak ostanete v BA. A objavíte sa v PB možno opäť pred voľbami. Rovnako ako pán Smatana.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 09:11
V každom prípade je pani Bandúrová lepšia voľba ako Sopčák.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Středa 24.09.2014 09:48
V každom prípade vrece zemiakov je lepsšie ako Bandúrová, Sopčák, Smatana.
Monika Bandúrová
Monika Bandúrová píše:
Středa 24.09.2014 10:07
V podstate Bandúrky so Smotanovu sú takmer národné jedlo:) Pán Mikuš - prepáčte toto odlahčenie.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 14:56
Jeden taký tliachal tu bol v minulosti,najmúdrejší dôchodca,ktorý sedel na každom zastupiteľstve a všetko ovládal najlepšie. Invalidný dôchodca a záchranca kaplnky na cintoríne Chupek.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 00:57
Vrece zemiakov však nepodalo kandidátnu listinu.
Voliť sa dá len z kandidátov, ktorí kandidujú.

Ak ste nespokojní s ponukou, mali ste kandidovať, alebo presvedčiť niekoho súcejšieho.
Takto som sa ocitol v politike aj ja.

Anonym píše:
Čtvrtek 25.09.2014 20:07
Pán Smatana, nedajte sa vyviesť z rovnováhy. Provokatéri, závsistlivci a niktoši tu budú vždy, kašlite na nich, choďte si za svojím cieľom. Neviem, kto je p. Chupek, ale ak prišiel na MsZ a niečo tým niktošom povedal do očí, tak klobúk dolu. Títo diskutéri by tak neurobili ani jeden.
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 07:10
Takže namiesto zbierania podpisov, radšej som oslovoval známych a aktívnych občanov, nezávislých odborníkov, podnikateľov,......
- Ako vidno, pán Smatana je všetko odôvodniť. Aj to, že z PB aktivistu sa stal BA pasivista a občania sú preňho IDIOTI.
 
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 07:30
no vidim ze niektori obcania su FAKT IDIOTI :-)
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 09:48
Nepochybne! V Bystrici je idiotov plno.
Stačí pozerať záznam z konania mestského zastupiteľstva a uvidíte tam priam exemplárne kusy!
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 13:50
Je naozaj úsmevné sledovať túto diskusiu. Točí sa okolo vymyslených hlúpostí a realitu nik z vás nerieši.Janasov ovčín v zastupitelstve ktorý mu schváli hocičo. Stačí sa pozrieť na rodinu karošovcov. Mesto im živí manželku,jej sestru,dcéru,syna a samozrejme poslanca Kardoša. Ako hrozienko im ovce na čele s Janasom odklepli za pár drobných účelne schátranú škôlku na SNP,ktorú tri roky využívali za 100eurí ročne. Takýchto prípadov je oveľa viac s ostatnými poslancami. Pre toto mesto je potrebné aby takéto svinstvá skončili a nie či Bandúrová zbiera skúsenosti v BA alebo PB. Tak ako sa rozkráda PB by sa mohli aj učiť aj sicílsky mafiáni.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 01:01
Keď sa škôlka predávala, vystúpil som proti tomu, aj som proti tomu hlasoval. Bol som však prehlasovaný. Spätne už s tým nikto nič neurobí. Dá sa z toho len poučiť, a zvoliť do nového zastupiteľstva ľudí, ktorí budú hlasovať inak. Inými slovami, ľudí, ktorí nebudú v konflikte záujmov kvôli tomu, že majú rodinných príslušníkov a svoj biznis naviazaný na mesto.

Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 14:01
a hlane ak Bandúrová je tá Bandúrová, čo ich syn ma za ženu Kardošovú dcéru Soňu. Ak áno, tak potom Kardošovi priklepnú ešte jednu škôlku navyše.
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 14:24
to sú iní bandúrovci tak ako smatanovci bielikovci lovíškovci.....
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 15:08
Mgr. Juraj Smatana - funkcie

1. poslanec mesta za Lány (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska)
2. člen dozornej rady Mestských športových klubov
3. poslanec Trenčianského samosprávneho kraja
4. člen dopravnej komisie
5. učitel na gymnáziu
6. člen na ochranu verejného zámeru
7. členstvo v rôznych obč. združeniach
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 16:45
si dobrý ale napíš kolko má prachov Smatana a kolko Janas. Smatana má ledva tisícku, Janas aspoň 10 tisíc + čo mu sypú provízie
Števo
Števo píše:
Středa 24.09.2014 19:02
Šak preto idze kandidovac, zarába máľo, už v TSK získal k učiteľskému platu 700euri, čo si zásadne poľepšil a teraz chce primátorské kreslo - nejakých 3500€? + tých protifašistických bojovníkov, čo vytýkal Janasovi a je to ! Vždy idze o peníze, bohužiaľ. Ináč, výber kandidátov hodný Bystrice. Števo
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 00:51
Mgr. Juraj Smatana - funkcie - DOPLNENÉ O ÚDAJE A KOMENTÁR J. SMATANU

1. poslanec mesta za Lány (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) - 90€ MESAĆNE, JEDNO ZASADNUTIE ZA MESIAC
2. člen dozornej rady Mestských športových klubov - VYPLÝVA Z FUNKCIE POSLANCA, cca 30 € mesačne, jedno zasadnutie za 2 mesiace
3. poslanec Trenčianského samosprávneho kraja - JEDNO ZASADNUTIE ZA MESIAC, cca 400 € mesačne
4. člen dopravnej komisie - VYPLÝVA Z FUNKCIE POSLANCA, NEPLATENÁ FUNKCIA
5. učitel na gymnáziu - V ROKU 2013-14 TRETINOVÝ ÚVäZOK, DVA DNI V TÝŽDNI, cca 250 € mesačne
6. člen na ochranu verejného zámeru - VYPLÝVA Z FUNKCIE POSLANCA, NEPLATENÁ FUNKCIA, JEDNO ZASADNUTIE ZA ROK
7. členstvo v rôznych obč. združeniach - NEPLATENÉ FUNKCIE
-----------------------------------------------------------
Spolu - niečo cez 700 €, časové vyťaženie primerané - nemusím sa vyskytovať na niekoľkých miestach súčasne, ako p. Janas.

Ako som už napísal v tlačovej správe, pod ktorou diskutujeme, v prípade zvolenia za primátora budem mať len toto jedno zamestnanie. Práca primátora a mestského poslanca sa zo zákona kombinovať nedá, takže v prípade zvolenia za poslanca na Lánoch tento mandát prechádza na ďalšieho kandidáta v poradí, podľa počtu hlasov. Mandát krajského poslanca by nebolo rozumné zložiť, vzhľadom na to, že väčšina okolitých miest a obcí sa snaží dostať do krajského zastupiteľstva svojho starostu/primátora. A odmeny krajského poslanca venujem na založenie nadácie na podporu občianskych aktivít v PB.
Anonym píše:
Úterý 23.09.2014 20:32
To čo tým chcel anonymný nešťastník dokázať, keď tu vypisal Smatanové funkcie?
Veď to sú smkoro všetko funkcie zadarmo, a časovo sa daju dobre ošetriť za jeden deń y týždni?
Nechápem počin - nechce snáď autor niečo dovysvetliť?
Ak mal na mysli nejakú finančnú otázku k Smatanovi, tak za funciu č. 1 = 70 E, 2 - asi nič, 3 - okolo 450 E, 4 - nič, 5 - cca 300 E, lebo učí iba na tretinu úväzku / a mimochodom žiaci ho majú radi a vážia si ho, a to je u učiteľa veľké vyznamenanie!/ 6 - nič, 7 - nič.
Teda Smatana mesačne zarobí cca keď to preženiem max 900 E!
Janas 12 000 E, tak o čom je reč ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 00:37
Žiaľ, prehnali ste to - kiež by ste mali pravdu! Môj mesačný príjem je 700€. Dá sa z toho vyžiť, keď človek nemá dlhy a hypotéky. Mnohí ľudia v meste sú na tom podstatne horšie, a zvládajú to.
Financie pre mňa nie sú motiváciou pre túto kandidatúru. Je to vec, ktorú momentálne za mňa nemôže nikto urobiť. Pri všetkej úcte k ostatným protikandidátom, voči Janasovi nemajú najmenšiu šancu. Ja vzhľadom na výsledky krajských volieb istú šancu mám, a tak kandidujem spolu s tímom spolupracovníkov, pretože nemienim byť ďalšie 4 roky v zastupiteľstve "hlasom volajúceho v púšti", ktorý primátorskú väčšinu síce veľmi irituje, ale vždy ho bez problémov zadupú vďaka prevahe hlasov.
lany
lany píše:
Neděle 28.09.2014 09:32
Sama si teraz kakate do ust.....inde pisete 900 ako na mogonove..tu 700 potom zase 1400 ako sak neviete ani ci ste??hanobnik a klamar..to to ste p. Smatana!!!!!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 28.09.2014 10:01
No, vidím že diskusná úderka už nastúpila aj tu :-)

Na mogonov.sk neprispievam, takže ak tam niekto písal nejaké čísla, nebol som to ja.
Ale budem si musieť urobiť diskusný účet aj na mogonov.sk, pretože sa tam vyrojili trollovia, šíriaci úplné lži a bludy.

Môj príjem je dlhodobo niečo cez 700€ a výnimkou bolo len obdobie, kedy som pracoval pre Úrad vlády Slovenskej republiky, za čo som poberal 600€ mesačne.

Na rozdiel od Karola Janasa nemám problém zverejniť svoje majetkové priznania verejného činiteľa.
ja
ja píše:
Úterý 23.09.2014 22:09
Tak málo funkcíííí? A taký rozdiel???
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Úterý 23.09.2014 23:58
Ako vidím, diskusia zakapala, pán Smatana robí to čo doteraz. Kašle na odpovede pre občanov. Nuž, nech mu kreslo slúži. Pozor, nech ale nie je kolečkové za ten kompromis, za ktorý zapredal Považskú, pani Pospíšilovú, a iných ľudí okolo seba len preto aby ho "podporili". skutočne som sklamaný aj z neho aj z SaS. Kedysi SaS navrhla kandidáta, ktorého som volil. Bol ním pán Kirsch. Rovnako SaS navrhla dobrý kandidátov za poslancov. Hlavne za Lány a Stred. teda okrem pani Teskovej. Dnes si sa jej podarilo svojou podporou pána Smatanu dve veci: 1. nedám mu hlas tj. nepodporili ho a po druhe nedám už ani jej ani ňou navrhutým kandidátom hlas v žiadnych voľbách.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 08:41
Pán Mikuš, Vy ste asi dôchodca ktorý má času nadbytok a tak pozerá z okna ako na ulici poskakujú vrabce.
Keď je Vám už dlho, sadnete za PC, niečo prečítate, niečo napíšete!
Som zamestnaný človek a teda dovolím si odpovedať namiesto Mgr. Smatanu.
Ako zamestnaný človek nemám čas počas dňa a niekedy ani večer čítať a vypisovať niečo na net!
Smatana - tiež ako zamestnaný človek / lebo potrebuje príjem na svoje živobytie/ má kopu iných povinnosti a teda tiež nemá čas permanentne sledovať Vaše príspevky a okamžite na ne reagovať!
Vaše príspevky sú to posledné čo mu pomôže, resp, posunie ho vpred!
Lebo napísať sa dá hoci čo a hocikomu - aj nepravda!
Len priamy styk s verejnosťou dá človeku ucelený obraz o živote a dianí v určitom teritóriu a to Mgr. Smatana činí!
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 09:07
Pán Mikluš, Považskej Bystrici nepomôže práve taký občan, ako ste vy. Už vieme, čo nebudete robiť, koho nebudete voliť, je to váš názor, ale už sa neopakujte. Taký internetový pisálek ako ste vy nič v PB nezmení. Prečo nejdete kandidovať vy? Všetci sú podľa vás neschopní, tak už len na vás čakáme, kedy svojim vypisovaním zmeníte svet. Žiaľ, podľa vašich príspevkov vás nemám za rozumného človeka.
Samuel Mikluš
Samuel Mikluš píše:
Středa 24.09.2014 09:53
Som zamestnaný dôchodca aby som rovnako lebo rovnako ako pán Smatana potrebujem na živobytie.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 10:31
Ste hrozne zlý a negatívny človek... ale to je vzorka obyvateľstva, ktorú ponúka toto mesto... žiaľ
Anonym píše:
Pátek 26.09.2014 23:17
čo tu kecáte hluposti,ako ste zamestnaný,zo zákony možete pracovat iba 8 hod a tu nastupuje matematika,skuste si vypočítat,kolko máte volneho času.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 23:03
P. Mikluš, tie problémy , ktoré Vás trápia v meste, končí to budovou Diamonu malo riešiť už viac zvolených primátorov. Neviem prečo chcete, aby primátor presadzoval nejaké politické riešenia, nestačí Vám keď v parlamente sa všetko rieši z politického pohľadu?(zabezpečenie zdravia občanov, ochrana ŽP, dialnice,dotácie, čerpanie EF,...) Čo len chcete, všade je politika. Nemal by dobrý richtár byť rovný občan, ktorý rešpektuje aj kritikov, nezneužíva postavenie, neskrýva sa za demokraciu používa zdravý rozum a pri riešení problémov obce a občanov postupuje korporatívne, primerane a čisto, tak aby ho nikto nemohol nachytať pri obohacovaní osobnom alebo straníckom, resp. preferovaní spriaznených duší a firiem.
 Nevidím v p. Smatanovi ako primátorovi všeliek na bolesti PB, no takmer so všetkým, čo predviedol v našom parlamente sa dá súhlasiť, je čitateľný, myslím si ,že dobré vie ,že slová a skutky ho budú kontrolovať a bude sa podľa toho riadiť, preto ho budem voliť.
To .že kandiduje za koalíciu,(ani jedná zo strán nie je to pravé orechové, vrcholom je OĽa NO na čele so šéfom) je objektívne zlo, p. Smatanoví to škodí, najviac sa mi pozdáva ako nezávislý, no bohužiaľ, neúspech NE kandidátov je na Slovensku už dávno overená realita.
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 07:30
Po prečítaní kandidátky na primátora ostáva len urobiť posledné. Na dopravnú značku koniec Pov. Bystrica pod Trojicou a pri OMV treba doplniť text: Keď budeš odchádzať posledný, tak zhasni.
acylpirín
acylpirín píše:
Středa 24.09.2014 11:44
Prečo je podľa teba pracujúci dôchodca, p. Mikluš, ktorý povie svoj názor a ešte k tomu pod svojim menom(!) hrozne zlý človek??!!!
V mnohom má pravdu!
A je zlý preto, lebo ty máš na na niektoré veci INÝ názor?!!!
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 13:51
Má pravdu aj v tom, čo urobí mesto s budovou Diamonu? Tá mu predsa nepatríííí... Je ľahké špliechať do vetra hlúposti... Podľa mňa jeho názory sú scestné... ale nikto mu ich neberie...
Nasiel som na stole
Nasiel som na stole píše:
Středa 24.09.2014 13:03
Kandidati za poslancov za obvod Lany: 1.Teskova 2.Velicova 3.Bicko 4.Smatana 5.Karas 6.Kardos 7. Sarincova
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Středa 24.09.2014 13:36
Koľkíže politickí aktivisti to chcú slúžiť ľudu lánskemu. Je to vskutku dojímavá situácia.
Nasiel som na stole
Nasiel som na stole píše:
Středa 24.09.2014 15:00
Rozkvet: 1. Pospisilova 2. Matusik 3.Sevcik 4. Beranova 5. Gazdik 6. Gajdosik 7. Magdech 8. Kavecka 9. Kerul
Anonym píše:
Středa 24.09.2014 15:27
a kde je Marcel Peli?Hádam ho nezavreli
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice
Filip Zvědělík, občan a budúci mešťanosta Považskej Bystrice píše:
Středa 24.09.2014 17:26
Aj tak sa tlačia do MZ iba kvôli mastným hrncom. O nič iné im nejde.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2014 01:15
Nemáte nejaký divný stôl? P. Beranová predsa kandiduje v Jelšovom, kde býva,- ak to nie je menovkyňa. A chýba vám tam niekoľko kandidátov len z našej koalície.
lanstiar
lanstiar píše:
Středa 24.09.2014 16:54
...no pokiaľ na meste bude stále rovnaká partia poslancov (plus,mínus) na MsU rovnaká partia zamestnancov ( niektorí zodrali už mnoho stoličiek) v mestských organizáciach rovnaká paria šéfov.....tak je úplne jedno, či primátorskú stoličku bude zohrievať havel či pavel.....na to, aby v tomto meste "zaduli" zdravé vetry , by musel prísť radikálny rez....a nie som si istý či niekto z týchto kandidátov na to má.....možno s výnimkou toho mladého revelucionára so Vzdoru či ako sa to nazýva......a ešte ,alú poznámočku , niekto tu kritizoval toho pána čo sa pýtal na budovu Diamonu, že to je súkromné ,tak čo stým mesto má...nie je to až taká pravda, mesto aj štát majú dostatočné páky na riešenie , len treba chcieť a niekedy treba ísť aj proti vetru....keď je vôľa nájde sa aj cesta.....skôr ma zaráža v súvislosti s kandidátmi, že sa málokto zaujíma o vízie mesta týchto kandidátov , a okrem mnoho iných vecí tam patrí aj otázka nielen budovi Diamonu, či VVZ, dopravy,parkovania, nových priemyselných zón, stimulov pre rozvoj zamestnanosti, priorít mesta, hlavne ako s nakladaním majetku mesta , jeho zhodnocovaním atď. atď. alebo to bude zase len o čečičkách, dojmoch a pojmoch...skrátka o ho..ne.....zmena sama o sebe ešte nie je zárukov zlepšenia...maximálne jeden čo ma serie tak ho nahradí ďaľší čo ma bude srať....ospravedlňujem sa za trošku vulgarizmu, ale zdá sa mi to najvýstižnejšie....:))))
maríkovec
maríkovec píše:
Středa 24.09.2014 22:25
Rozkvet:
Beranová kedy emigrovala na Rozkvet? :-) Nebýva náhodou niekde v Jelšovom?
Magdech, to je tá tučná podržtaška Beladony? Aj on imigroval?
Pospíšilová to je kto?
Péli sa konečne pozrel do zrkadla? (ak ho teda naozaj nezabásli). Asi aj Varhaníková!
kuko5
kuko5 píše:
Neděle 28.09.2014 09:25
P.Smatana vam nejde o mesto,to co robite spolocne s podnikatelom ktory vas dotuje je osobne voci Janasovi, samozrejme treba nemale prostriedky do vas investovane splacat.Janas odmietol prepisat pozemky a nenechal sa riadit podnikatelom ako byvale vedenie mesta.toto je vas ciel,opakujem vam nejde o ludi. A strasne klamete a nahodu sem tam si nieco nedate,lebo mi tak pripadate.
redakcia
redakcia píše:
Neděle 28.09.2014 09:55
Zdá sa že aj na pb.otvorene.sk sa presunuli diskusní trollovia, ktorí doteraz pôsobili len v komentároch na mogonov.sk. Ten istý príspevok je sem kopírovaný pod menom "marisa" aj menom "kuko5".
Opakované príspevky redakčne odstraňujeme.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 28.09.2014 10:06
Tento zúrivý brigádnik "kuko5" pôsobí aj na webovej stránke topky.sk.
Netuším o akých pozemkoch píše.
Žiadne prostriedky do mňa nikto neinvestuje.
Ale čoskoro zverejníme číslo účtu, na ktorý budú môcť občania prispievať na volebnú kampaň našej občianskej kandidátky. Všetky výdavky na volebnú kampaň zverejníme, a vyzveme k tomu aj našich súperov.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 10:04
Povedz to otvorene, jasné že Stacho podporuje Smatanu. Ten Janasa nemôže ani vystáť tak podporuje Smatanu jedna, Smatanu dva a podobných opozičných ľudí. No v minulosti Stacho nevedel prísť na meno Adamemu a podporoval Janasa, tentoraz nemôže prísť na meno Janasovi a podporuje Smatanu a o 4 roky nebude môcť prísť na meno Smatanovi a bude podporovať......Jedine ak by Smatana ako primátor "pustí" aktíva MDS Stachovi, tak ako to chcel u ostaných primátorov, čo sa mu žiaľ nepodarilo a tak na obzore je stále nový záchranca pre PB. Nebuďme všetci naivní, možno pointa v hlave kandidáta je ozaj byť nestranným a s myšlienkou najlepšie pre mesto, ale vrátenie investície v podobe predvolebných sľubov, dosadení určitých úradníkov a pod vyústi len v ekonomický prospech určitých ľudí, na ktorých bude primátor z rôznych dôvodov krátky a bez odvahy niečo spraviť.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 28.09.2014 10:21
S podnikateľom Stachom momentálne vediem dva súdne spory, týkajúce sa práve slobody prejavu v diskusiách na tejto stránke.
Áno, aj kvôli tomu sa s ním súdim, aby ste vy mali právo verejne ma tu podozrievať, že budem presadzovať záujmy jednotlivcov na úkor verejného záujmu.
Záujemca o verejnú funkciu to podľa môjho názoru musí strpieť, lebo každý, kto chce rozhodovať o spoločných zdrojoch, je z princípu podozrivý. Vrátane mňa.
Liekom na tieto podozrenia je transparentnosť.
Všetky výdavky na volebnú kampaň zverejníme.
Mená darcov však zverejňovať nemôžeme. Pretože by im hrozila pomsta. Tak to žiaľ momentálne v Považskej funguje.
Keď si pozriete zoznam našich kandidátov, pochopíte, že nie sme finančne odkázaní na jediného darcu.
Nie sú tam len samí učitelia, ale aj zopár úspešných podnikateľov.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 28.09.2014 10:38
Mimochodom, vo verejnom živote v Považskej Bystrici som 16 rokov, od roku 1998. Členom stavebnej a dopravnej komisie som 8 rokov. Poslancom som ostatné 4 roky. Povedzte jediný prípad, kedy som sa dal kúpiť a presadzoval nejaký súkromný záujem na úkor verejnosti. V školstve pôsobím viac ako 20 rokov: ukážte jediného študenta alebo rodiča, od ktorého by som zobral úplatok. Naozaj si myslíte, že teraz vo veku 48 rokov, keď už mám dospelé deti a žiadne dlhy, sa nechám kúpiť a zavrhnem myšlienky, ktoré som presadzoval takmer dve desaťročia?
To si naozaj môžu myslieť len ľudia, ktorí túžobne čakajú, kedy si ich niekto konečne kúpi.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 11:50
pán Smatana, vidno, že sa Vás začína Janas báť keď na vás posiela kadejakých diskutérikov, zmena je teda na dosah:))))
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 10:30
Napriem tomu, poznám z časti p. Smatanu, a lepšie p. Stacha a p. Janasa, poznám prepoje, ciele a viem že také hovado ako Janas nemôže byť tam kde je. Nejde tu len polotiku a trestno-právne veci, ktoré Janas zinscenoval. Malý príklad. Inšpekcia životného prostredia v Žiline nariadila uzatvorenie skládky na obdobie niekoľkých rokov, myslím od roku 2010 do 2014(2015) so splátkovým kalendárom, ktorý sa mesto zaviazalo naplniť do finančnej rezervy na túto revitalizáciu. Prečo to hovado Janas si dal schváliť v roku myslím 2012 úver, s vysokým úrokom a všetko posunu Megawestu, s odvovodneným že Lackovič s Adamem do dovrzali a treba rýchlo uzatvoriť skládku. Janas prasproste oklamal občanov mesta, mesto prišlo minimálne o úrok banke. Perlička na záver? Projekt, technologickú časť a finančné náklady si dal vypracovať Megawaste pod záštitou mesza na sumu prevyšujúcu 2 mil. eur, na ktorú nebol žiaden tender. Len proste uvedenú suma sa presunula na účet podnikateľa, bez akéhokoľvek porovnania reálnosti potreby a finančnej nákladovosti. Tu znova Janas oklamal mesto o cca 1 mil eur, ale už s prospechom pre seba.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 10:32
a Janas sa bojí takých perličiek, ak odcupitá z mesta. On nevie čo skrsne v hlave nového primátora a čo podhodí občanom, akú korupciu našiel. Super pre občanov, pre média a dobrý začiatok na dlhé zotrvanie v úrade. A z toho sa Janas trasie.....
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 10:48
To je presne ono! Prečo by som mal veriť nejakým špinám, ktoré zrazu niekto anonymne vytiahne na Smatanu? Veď je úplne jasné, čo sa tu deje. Akonáhle Smatana oznámil kandidatúru, v Karolovej bande vypukla panika. Urobia všetko preto, aby sa na mestský úrad nedostal človek, ktorý by začal vyťahovať tie desiatky kostlivcov v skrini.
A to je dôvod, prečo ho budem voliť. Aby konečne niekto presekal chápadlá tej bystrickej chobotnici.
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 11:29
Keď bude vyprášený Janas z Mestského úradu a Mestský úrad prestane vyplácať " kmotrom z MÚ " benefity cez firmy ako je Megažumpa, občania sa zrazu budú " diviť odkiaľ mesto zobralo financie na jeho zlepšovanie"!
Nenastane ale žiaden zázrak, začne sa iba seriózne hospodáriť - a toho sa terajší mocipáni ukrutne boja, lebo prídu -
1 - o veľké prachy
2 - občania sa dozvedia ako hospodárili a čo si dovoľovali
3 - no a to bude dôsledok zvýšenia financií - lebo sa s nimi bude spravodlivo a bez rozkrádania hospodáriť!

No táto situácia čo tu bola 4 roky by nebola nastala a Bystrica by sa nestavala takou dierou, keby ľudia rozmýšľali a nevolili tie isté kreatúry / myslím tým cca 90 % terajších poslancov, ktorí systematický vyciciavajú mestský rozpočet cez svoje firmy, resp. zákazky a zamestnania celých rodinných klanov!
To by už KONEČNE malo skončiť!
Je to ale na občanoch, či chcú i naďalej bývať v meste ktoré sa prepáda a zaostáva s okolitými mestami, dokonca už aj s niektorými dedinami!
Či chcú i naďalej aj svojimi daňami - ktoré by mali ísť naspäť im samým cez služby mesta sponzorovať pár jedincov, ktorí ich spotrebujú pre seba, alebo chcú žiť v krajšom a lepšie fungujúcom meste, kde netreba pomaly písať petície aby sa kosilo, čistilo, budovali byty pre mladé rodiny, hľadali sa investori, aby prišla práca ľuďom a pod!
Otvorte oči Bystričania a konečne po rokoch začnite rozmýšľať!
Kvetinka dôchodcom, 2 dcl vína v domovoch, alebo lístok za 2 Eura na Repete v kine Mier Vám na životnej úrovni určite nepridá!!
Anonym píše:
Neděle 28.09.2014 12:02
Janas, ty si myslíš že taký Rony Tóth, čo ti hodil úpatok za predaj Povbytu ťa nepotopí,ak mu to bude vyhovovať? V Blave sa na spoločensko-podnikateľských akciách smeje aký to je primmátor v PB nenažraný a trasúci sa za každým eurom.Že ti treba hádzať peniaze a trasieš sa ako nenažratý pes.
samo
samo píše:
Středa 01.10.2014 08:23
Pán Smatana písali ste že ste diskutovali aj s podnikateľmi. Vaši voliči by si zaslúžili vedieť , ktorí podnikatelia Váš podporujú. Alebo sa to hambíte povedať? S kým sa tajne stretávate?
transparetný podvod
transparetný podvod píše:
Středa 01.10.2014 09:19
Pán Smatana sa tajne nestretáva so žiadnymi podnikateľmi ked niečo máme normálne sa stretneme, pán Smatana nie je predsa Janas aby sa za niečo skrýval. Pán Smatana, ďakujeme, že ste otvorili tému internet v PB. Aj keď vás nenásytný Janas osočoval, je nám občanom jasné ako firmu PEGO zvýhodňuje. Prečo asi? Určite nie len tak. Vďaka Janasovi táto firma utešene zarába na verejnej optickej sieti a ostatné firmy ktoré Janasovi neodvádzajú mesačne úplatky živoria lebo nemajú k tejto verejne sieti prístup. Takto sa podniká pod vedením Janasa. Úplatky a korupcia kde sa pozrieš. Je to skutočne katastrofa. Prajeme si aby taký skazený človek ako je Janas čo najskôr odišiel.
Anonym píše:
Středa 01.10.2014 12:34
No chodím dosť často na túto stránku, ale nejako som nepostrehol, že by sa Smatana niekde vyjadril, že diskutoval s podnikateľmi.
Bolo tu viacero útočných článkov na jeho osobu, že je podnikateľmi sponzorovaný, keď som asi 2 x napísal, že prispievateľ - aby napísal meno konkretného podnikateľa - tak príspevky prestali.
Spájanie Smatanu s podnikateľmi, resp . nejakými tajomnými sponzormi je iba snaha protistrany o jeho maximálnu diskreditáciu.
No občania asi nie sú až takí naivní aby verili každej hlúposti!
Veď nakoniec o tom aký charakter má Smatana svedčí aj jeho život, živí sa sám, žije skromne a nikoho necucá cez 8 veľmi dobre platených funkcií!
samo
samo píše:
Neděle 05.10.2014 08:56
No keď chodíš na túto stránku často tak si pozri tak sa pozri čo píše Smatana 22. 9.... Pán Smatana este k súdnym sporom so St...om. Nie je to len tenká zástierka na vašu spoluprácu s ním? Veď sa pozrite koľko článkov jeho združenia uverejňujete. ??Alebo sa už teraz tvárite ako pokritec?
Anonym píše:
Neděle 05.10.2014 10:40
Najlepší sú títo hrdinovia, ktorí sa boja meno Stacho aj napísať.
samo
samo píše:
Neděle 05.10.2014 08:57
No keď chodíš na túto stránku často tak si pozri tak sa pozri čo píše Smatana 22. 9.... Pán Smatana este k súdnym sporom so St...om. Nie je to len tenká zástierka na vašu spoluprácu s ním? Veď sa pozrite koľko článkov jeho združenia uverejňujete. ??Alebo sa už teraz tvárite ako pokritec?
Anonym píše:
Neděle 05.10.2014 15:50
To že sa Smatana súdi so Stachom je pre priemerne informovaných Bystričanov pomerne známa vec!
Ľutujem tých málo informovaných, že majú také minimum rozumu v hlave, že ich vôbec dokáže napadnúť taká kombinácia - ako spolupráca Smatanu so Stachom!
Na druhej strane som si vedomý, že keby mal Mgr. Smatana takú funkciu ako je primátor, určite by musel pri nejakej príležitosti rokovať aj napr. so Stachom ako i s inými občanmi a podnikateľmi!
No je rozdiel "rokovať" a " rokovať"
Určite by tam nešlo zo strany Mgr. Smatanu o nejaké " platby" za služby!
V tom je " majster" terajší mocipán, roky ukázali, že Mgr. Smatana ide iným smerom a je to človek iných morálnych kvalít a hodnôt!
No neviem či aj tieto posledné dva pojmy Vám niečo hovoria!
Anonym píše:
Neděle 05.10.2014 16:26
Mne Stacho nevadí. Je to podnikateľ, podniká. Mne vadí Janas. Je to politik, má slúžiť, a nie hrabať.
Anonym píše:
Neděle 05.10.2014 18:49
Nám Orlovcom Stacho vadí poriadne. Ukradol nám ihrisko, zastavil práce na ihrisku, ktoré sa stavia pod kaštieľom. Tak to radšej Janas ako Smatana so Stachom.
Anonym píše:
Neděle 05.10.2014 19:03
Ukradol? A už ste zavolali políciu?
Anonym píše:
Neděle 05.10.2014 19:11
Píšete, že v Orlovom Vám Stacho vadí, že zastavil práce na ihrisku!
Zároveň hneď píšete, že radšej Janasa ako Smatanu?
Viete o čom vlastne píšete a čo ste vlastne chceli týmto článkom povedať?
Veď to, že ihrisko vlastní Stacho - o to sa pričinil aj Janas ako predseda najsilnejšieho politického klubu Smeru a ich hlasovanie v prospech Stacha!
Smatana vtedy určite nebol v zastupiteľstve, určite by nebol za takýto " kšeft"!
Takže nechápem čo horšie urobil Smatana v tomto konkrétnom prípade ako Janas?
Môžete mi to vysvetliť?
No garantujem Vám, že za Smatanu by sa neuskutočnilo ani 1% takýchto predajov!
Anonym píše:
Pondělí 06.10.2014 07:22
čovječe, veť ty si tupý jak poľeno! Šak ešče Ľackovič predal za určitých podmínek areál snow a tí podmínky asi vadzia? preto toliko sváru, či ne?
Anonym píše:
Pondělí 06.10.2014 11:42
presne tak Janas aj so svojou poslaneckou bandou prehlasoval veto primátora Admaeho a Stachovi predal pozemky za 2 eurá!!! na všetko dohliadal povalač sičák!!! preto Janas toleruje takého kontrolóra čo vysedáva po kaviarňach a kurví sa počas pracovnej doby.
pozorovatel
pozorovatel píše:
Neděle 05.10.2014 17:36
Najväčšia sranda je pozorovať, ako zúfalo sa snažia na Juraja Smatanu niečo vyhrabať. Lenže keď aj čosi nájdu, tak to už predtým Janas urobil stokrát viac...
Markéta
Markéta píše:
Pondělí 06.10.2014 11:27
Juraj Smatana má za sebou históriu človeka, ktorý pomôže, keď môže a nič zato nepýta...Na rozdiel od Janasa.
Anonym píše:
Pondělí 06.10.2014 13:07
Pán Smatana, mám dve otázky:
1. Ak sa stanete primátorom, budete riešiť aj personálne otázky a ak, tak aké?
2. Ako sa postavíte k tomu, ak vám vládne ministerstvo sľúbi čerpanie eurofondov na projekty,ale s podmienkou úplatku - oni zabezpečia verejné obstarávanie a spriatelenú firmu - tak ako to aj teraz všadial funguje. Budete to akceptovať alebo radšej sa zrieknete fondov? Ďakujem za odpoveď.
Anonym píše:
Úterý 07.10.2014 19:41
ťažké odpovede?
Anonym píše:
Středa 08.10.2014 08:24
pre kandidáta určite ťažké odpovede
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 08.10.2014 10:13
Pardon, nie je v mojich silách okamžite čítať všetky diskusné príspevky, a treba pracovať aj mimo internetu, takže niekedy reagujem neskôr.
1. Otázka číslo 1. - personálne otázky. Samozrejme, personálne otázky sú súčasťou práce primátora. Rozhodne však neplánujem plošné čistky, ktorými už sú strašení pracovníci mesta a mestských firiem. Žiadny poctivo pracujúci odborník sa o svoje miesto nemusí obávať. Zameriam sa na zavedenie informačného systému dôslednej kontroly (najmä vynakladaných financií) a riadenia kvality a tí, ktorí nebudú dodržiavať nastavené pravidlá, budú musieť odísť. Naopak, chcem posilniť systém ochrany odborníkov pred politickými tlakmi - vrátane prípadných mojich politických tlakov. Toto sa týka aj mestom vydávaných novín.

2. Eurofondy alebo úplatky? Otázka, ktorá sa tvári strašne prefíkane, ale v skutočnosti je len prejavom skreslených informácií. V súčasnosti eurofondy pre Považskú Bystricu naozaj nie sú zablokované kvôli tomu, že by "niekto" odmietal korupciu! Práve naopak - insideri tvrdia, že sú zablokované kvôli neprimeraným požiadavkám korupčného charakteru.
V prípade môjho zvolenia majú všetky strany záruku, že sa nebude konať žiadna "natrčená ruka". Nebral som úplatky ako učiteľ, nebral som úplatky ako aktivista, nebral som úplatky ako poslanec, nebral som úplatky ako poradca predsedníčky vlády, a nemienim s tým začínať ani v prípadnej funkcii na mestskom úrade.

Anonymous
Anonymous píše:
Středa 08.10.2014 11:49
Ďakujem , pán Smatana, za Vaše odpovede. Mám ešte otázočku, ktorá sa týka Vašej slabiny - športu: ako chcete pomôcť rozvoju tejto aktivity, hlavne týkajúcej sa detí a mládeže? Viem o Vás, že s radosťou vravíte, že neviete, na koľko polčasov sa hrá hokej.... Máme trochu strach, lebo keď "akožešportovec" Janas dokázal svojou neschopnosťou komunikácie zlikvidovať futbal a ten musí začínať nanovo, nevieme, čo očakávať od Vás. Ďakujem za odpoveď, ak si nájdete čas.
Markéta
Markéta píše:
Pondělí 06.10.2014 17:52
Ale veď VO sa robí cez elektronickú aukciu a po novom cez trhovisko - ale Juraj to iste vyrieši. Dá hlasovať poslancom, nech sa vyjadria a keďže to vysielajú miestne televízie, budú môcť rozhodnúť aj občania.
Anonym píše:
Pondělí 06.10.2014 22:30
spamätajte sa ludzé boží.
Veď sa kradne, oblbuje, intriguje ešte viac, ako za Lackoviča.
A máme hlasovaciu tabulu, zápisnice na intermete , Smatanu v zasupiteľstve.
Všetko, nad čím tú onanujete podľa smatanových osnov sú len teoretické chiméry pavúka, ktorými vás omotáva rovnako ako ananás tými svojími.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 08.10.2014 10:21
Teoretické chiméry? Napríklad zavedenie povinného zverejňovania zmlúv a faktúr za premiérky Radičovej znížilo predražovanie verejných zákaziek až o 30%. V súčasnosti sa to snažia presadiť aj v Českej republike.
Väčšina obyvateľstva nechce informácie a možnosť kontroly, chcú opravené chodníky a pokosenú trávu. Ale neuvedomujú si, že aby bolo na opravu ciest a aby sa kosilo, je potrebné kontrolovať rozhodovanie politikov a vynakladanie verejných financií.
rekapitulácia
rekapitulácia píše:
Pondělí 06.10.2014 23:15
Veľmi zjednodušene.
Tu sa snaží kandidovať jeden virtuálny zlepenec zložený zo štyroch ministrán proti druhému nesúrodému zlepencu, kde minikádeháci slintajú spolu s Pélim, ktorý tvorí tuším sám celú rozpadnutú virtuálnu SDK, že im Janas niečo podhodí za verné službičky.
THE END!
Anonym píše:
Neděle 12.10.2014 13:50
K tomu virtuálnemu zlepencu - čo ich poznám a mám informácie, drvivá väčšina sú to ľudia bez straníckej príslušnosti, kandidujú po doporučení a vyzvaní iných občanov!
A hlavne sú to ľudia, ktorí nemajú " maslo " na hlave, nemali aféry, nikoho neodrbavajú vo svojich terajších zamestnaniach!
Tiež niečo počas svojho života už dokázali - a teda je VEĽKÝ predpoklad, že takto budú fungovať aj ako poslanci, a pán Smatana ako primátor!
No terajším vycuciavačom a príživníkom to veľmi kazí ich zámery, a tak budú robiť všetky možné špinavosti, aby toto zoskupenie očierňovali a aby sa sami udržali pri válove, z ktorého im zatiaľ dobre tečie!
No a keďže s príchodom nových ľudí by toto skončilo - pre určité skupiny, prípadne jednotlivcov je to doslova katastrofa!
Veď kto má trošku rozumu v hlave - musí mať vlastné informácie ako to v P.B. beží a ako sa Bystrica prepadá vo všetkých sférach!
Anonym píše:
Úterý 07.10.2014 08:44
nie sú to len 4 ministrany, väčšina sú nestraníci, ale inak sedí.
PREČO VIERA NIE JE NÁBOŽENSTVO
PREČO VIERA NIE JE NÁBOŽENSTVO píše:
Úterý 07.10.2014 09:55
Prečo aktivisti kandidujú na primátorov?

Je správne, aby sa aktivisti angažovali vo verejnej správe? Nesupluje aktivizmus zodpovednosť samospráv? Má verejnosť možnosť ovplyvniť rozhodovanie miestnych politikov? Má zmysel participatívny rozpočet? Ako je to s transparentnosťou a apolitickosťou samospráv? Čo by mal byť pre občana rozhodovací faktor, aby sa vo voľbách rozhodol správne?
Na tieto a ďalšie otázky budú hľadať odpovede dňa 21. októbra v klube ŽiWell na Winterovej 3 v Piešťanoch v diskusii s názvom “Aktivista primátorom?” kandidáti na primátorov, ktorí vyšli z občianskych iniciatív: Tomáš Hudcovič – Spoločne pre Piešťany, Peter Bročka – Lepšia Trnava, Miroslav Kollár – Lepší Hlohovec, Juraj Smatana – občiansky aktivista Považská Bystrica. Hosťami budú zástupcovia mimovládnych organizácií: Ctibor Košťál – Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, Peter Kunder – Aliancia Fair – Play.

Cieľom diskusie je prezentovať verejnosti, že v politike čoraz viac dochádza k situáciám, že aktivisti a zástupcovia tretieho sektora sa chcú angažovať v správe vecí verejných. Diskutujúci budú hovoriť aj o tom, prečo sa tak vlastne deje a čo môže tento smer ovplyvniť.
Silvika
Silvika píše:
Čtvrtek 23.10.2014 20:56
Ja musim povedat, ze pre mna je dokazom ze sa pan Smatana uprimne zaujima o dianie v PB uz len samotny fakt, ze sa tejto diskusie pod clankom osobne ucastni. Chcela by som vidiet, ktori ostatni kandidati sa takymto aktivitam venuju!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359