Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Týždeň extrémnych horúčav - považskobystrické kúpalisko stále zatvorené [PRÍSPEVOK BOL AKTUALIZOVANÝ]

Týždeň extrémnych horúčav - považskobystrické kúpalisko stále zatvorené [PRÍSPEVOK BOL AKTUALIZOVANÝ]

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 26.06.2013 20:22
[2013-06-20] Teploty lámu všetky rekordy a tak sa vedenie našej školy odvčera rozhodlo skracovať vyučovanie. Viete si predstaviť tie radostné výkriky študentov po chodbách! Napriek tomu som však našiel pár študentov ponevierať sa po škole. Vraj - aj tak nemajú kam ísť. Spýtal som sa, prečo nejdú na kúpalisko. Odpoveď ma zarazila: vraj je zavreté. Šli sme sa presvedčiť a skutočne: na bráne zavretého kúpaliska visí oznam, že prevádzka sa začne až od 22. júna, ak bude dobré počasie. Pritom kúpalisko v blízkom Rajci naplno frčí už od 25. mája. Píšem teda mail riaditeľovi Mestských športových klubov, prevádzkujúcich kúpalisko na Lánoch:

Vážený pán riaditeľ Ing. Ľubomír Kubovič,

žiadam Vás o informáciu, prečo je - napriek extrémnym horúčavám - stále zatvorené kúpalisko na Lánoch?

Kto rozhodol, a na základe akých úvah, o tom, že kúpalisko bude otvorené až od 22. júna 2013?

Vopred ďakujem za odpoveď.


S pozdravom,

Juraj Smatana, poslanec mestského zastupiteľstva


Oznam je aj na webovej stránke Mestských športových klubov:

oznammskkupalisko.JPG

 

 

O reakcii riaditeľa MŠK vás budeme okamžite informovať. Dovtedy sa môžu občania schladiť len na rajeckom kúpalisku, v krytej plavárni, alebo v štrkových jamách po výstavbe diaľnice.

 


 

Odpoveď riaditeľa MŠK zo dňa 25. 6. 2013:

Váž. pán poslanec , podnikateľské subjekty nám prisľúbili sponzorsky zrealizovať práce na prechodových bazénikoch – liate podlahy a oblúky , ktoré si vyžadujú technologický čas vytvrdnutia. Je to aj ich prezentácia práce, preto sme si nemohli dovoliť pokračovať v prácach počas nepriaznivého počasia , kedy dvakrát došlo k poškodeniu oblúkov. Práce , vrátane materiálu predstavovali hodnotu niekoľko tisíc € . Vybudovaná povrchová úprava bazénikov má dlhoročnú životnosť pri bežnom používaní , prechody sú efektnejšie a v budúcnosti sa obdobná ponuka nemusí opakovať. Na základe uvedených skutočností som rozhodol , že kúpalisko sa otvorí 22.06.2013. Mňa osobne veľmi mrzí takáto zhoda nepriaznivých okolností , ale na druhej strane ma tešia pozitívne názory na vykonané práce zo strany návštevníkov pri sobotnom otváraní kúpaliska .

Príjemný zvyšok dňa

Kubovič

 


 

V tejto súvislosti zverejňuje PB.OTVORENE.SK aj text inzertného článku, zverejneného v časopise ECHO zo dňa 20. júna 2013, str. 5

Letná sezóna na kúpalisku tesne pred štartom

Slnko sa konečne zobudilo, vyšlo spoza mrakov a aj my sme sa "vyletnili".

A aj keď na kúpanie to zatiaľ nie je, posledné prípravy na otvorenie kúpacej sezóny sú aj na mestskom kúpalisku v Považskej Bystrici v plnom prúde. Otvoriť svoje brány pre návštevníkov by malo už tento víkend - 22. júna. Termín sa kvôli nepriaznivému počasiu posunul, ako povedal Ľubomír Kubovič, konateľ MŠK, veria, že náhradný termín im už nízke teploty nepokazia. "V súčasnosti sme v poslednej fáze príprav pred otvorením letnej sezóny, robíme záverečné práce. Pracovníci MŠK upravujú trávnaté plochy, čistia bazény. Postupne budeme napúšťať vodu tak, aby bolo pre návštevníkov všetko načas pripravené," uviedol.

Počas roka prešli priestory kúpaliska viacerými zmenami. "Aj vďaka podnikateľským subjektom sa nám podarilo vynoviť brodítka. Oblúky aj podlaha sú vyliate marmolitom, vlastnými silami sa nám podarilo urobiť sprchovacie rampy, ktoré sú namontované nad brodítkami. S prevádzkovateľom stánkov sme sa dohodli, že rozšíri svoju ponuku hlavne o teplé jedlá.  V štádiu príprav je aj tobogan, ktorý bol kompletne vybrúsený, vysadrovaný, podnikateľský subjekt nám prisľúbil farbu na vystriekanie. Veríme, že aj tieto zmeny prispejú k zvýšeniu kultúry na kúpalisku," doplnil Ľ. Kubovič.

Minulý rok bolo kúpalisko pre verejnosť otvorené od 15. júna do 31. augusta, celkovo 35 dní. Spolu prišlo využiť jeho služby približne 24 000 návštevníkov nielen z mesta, ale aj okolitých obcí. Tento rok budú musieť návštevníci načrieť hlbšie do vrecka, vstupné sa zvýši. Dospelí za celodenné vstupné zaplatia 3 eurá, detské vstupné od 5 - 15 rokov zdražie o 50 centov na 2 eurá. Dôchodcovia s preukazom zaplatia 1,50 eura. Ak chcete ušetriť a kúpalisko navštevujete pravidelne, môžete aj tento rok využiť permanentky. "Museli sme zvýšiť vstupné, keďže za zamestnancov, ktorí vykonávajú práce na dohodu, musíme platiť odvody. Tiež sme museli rozšíriť plavčícke služby, kde náklady rovnako stúpli. Nemyslíme si, že ide o extrémne zvýšenie a veríme, že to ľudí od návštevy kúpaliska neodradí," doplnil Ľ. Kubovič.

Mestská plaváreň bude otvorená len do konca júna, počas priestory čakajú kompletné revízie a údržba. "Krytá plaváreň je technický objekt, ktorý si vyžaduje revízie, prehodnotenie celého technického zariadenia, chemické čistenie a úpravy. Nefunguje paralelne s letným kúpaliskom aj preto, lebo zamestnanci krytej plavárne počas letných mesiacov práve na kúpalisku vykonávajú svoju činnosť," dodal Ľ. Kubovič. Prevádzkovatelia veria, že tento rok počasie návštevníkov dovolí užiť si kúpalisko čo možno najdlhšie.

 

Anonym píše:
Čtvrtek 20.06.2013 20:09
TREBA KONEčNE OTVORIŤ KÚPALISKO A ZAVRIEŤ kUBOVIČA
Anonym píše:
Čtvrtek 20.06.2013 20:18
Možno od 22.6. bude cca 22 stupňov, teda Kubolin chráni občanov pred oparením sa v terajšej horúčave horucou vodou.
Takáto dEbili nemôže byž nikde inde iba v Považskej.
Iné mesta ešte navažajú piesok, aby obšanom urobili ilúziu pláži a tu neotvoria nkupko.
Kedy chcu robiť tržby ak nie v týchto horúčavách?
Či oni nepotrebuju financie z tržieb? Dementovi by som to dal zosobniť!
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 21.06.2013 07:58
Súčasné počasie je veľmi nebezpečné, ľudia by nemali byť vystavení priamemu slnečnému žiareniu v dlhodobom horizonte.
Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 11:10
Aha. Takže Kubovič nás vlastne chráni, aby sme pri vode nedostali úpal. A blbí rajčania a púchovčania točia kúpaliská na plné obrátky.
Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 10:06
ja by som tuto kauzu poslal do markizy, plusky, noveho casu aj jojky... dost zavazana zalezitost
Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 10:11
"Dovtedy sa môžu občania schladiť len na rajeckom kúpalisku, v krytej plavárni, alebo vštrkových jamách po výstavbe diaľnice."

Tú poslednú variantu moc nedoporučujem, ale čo môžem doporučiť je:

http://www.puchov.sk/sk/clanok/otvorenie-kupaliska
http://www.mskpuchov.sk/letne-kupalisko/

Ako sa hovorí u našich susedov: holt kdo umí umí a kdo neumí čumí,

Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 11:08
Na stránke mesta Púchov je zaujímavá anketa, mal by ju niekto ukázať Martausovi a Janasovi:

Čo s rekordným prebytkom za rok 2012?
V meste je čo robiť, po zime to bude ešte málo.
45%
Presunúť do Kočkoviec a iných mestských častí.
40%
Nerobiť nič, peniaze vrátiť banke
15%
Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 15:54
Neskoro zacal robit pripravu na otvorenie. Asi myslel ze bude dlhsie zima.
Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 16:05
oznam na stranke msk 28.5.2013 http://msk.sk/sportoviska/letne-kupalisko
http://msk.sk/[…]/oznam-otvorenie-letneho-kupaliska
Vzhľadom na doterajší nepriaznivý vývoj počasia, otvorenie letného kúpaliska sa predbežne odkladá na 22.6.2013 (sobota).
Anonym píše:
Úterý 25.06.2013 11:30
3 Eura? Preboha termalne Chalmova je lacnejsie! http://www.chalmova.sk/cennik-.phtml?id5=6725
Anonym píše:
Úterý 25.06.2013 20:06
Ja si pamatam, ze sme chodili cele leto skoro kazdy den na kupko. Stalo to 3Sk.Nie 3eura (90Sk), teda 30-nasobne.
Keby platy stupli 30-nasobne, bolo by to ok.
Ked ma niekto viac deti a minimalny plat, tak sa moc neokupu.

Ja radsej pojdem lastminute niekde do Chorvatska. Tam sa mozu vyblaznit v mori kolko chcu. A je tam aj dobry morsky vzduch.
Anonym píše:
Pátek 21.06.2013 17:00
U nas v praci potrebuju len flexibilnych ludi co sa vedia prisposobit na urcitu situaciu.
Keby bolo v PB este dalsie sukromne kupalisko, tak pochopim, ze mu zaplatili aby ho nechal zavrete, ale takto???
Mal by sa snazit co najviac vytazit penazi a naplnit pokladnu, teda otvorit kazdy den co je teplo a robit len najnutnejsie opravy. Vacsie opravy robit skor.
Anonym píše:
Úterý 25.06.2013 15:01
A zas kym sa na MSK rozkyvali - zima, dazd. Pan riaditel, v nasom klimatickom pasme sa meni pocasie priemerne kazdy stvrty den!
Anonym píše:
Úterý 25.06.2013 15:27
Pan riaditel sa nemeni,eštebackej minulost sa nezbavi ani nadruhom svete.
Anonym píše:
Středa 26.06.2013 07:34
... a pritom to mali tak "krásne" naplánované - otvoria o týždeň neskôr a potom už budú mať celé leto až do septembra len krásne dni. A do toho sa im, papľuha, akosi ozimilo. Nuž ono, pán riaditeľ, šťastie praje pripraveným a tým, čo vedia ... tu asi ani primátor nepomôže. Nebolo by lepšie, konečne to kúpalisko prenajať niekomu, kto bude mať fakt záujem o spokojnosť ľudí a tým pádom mať samozrejme aj zisky? Súčasným diletantom to ale nič nevraví a pri tej zostave. ktorá tam je - už tobôž.
Anonym píše:
Sobota 13.07.2013 10:41
to je presne ucel poukazat ze kupalisko je vstrate a potom ho potichu prenajat netusikovy
Anonym píše:
Sobota 13.07.2013 13:06
Súhlasím na to aby bolo kúpalisko NORMÁLNE prevádzkované netreba žiadneho podnikateľského génia, ale obyčajného rozumného správcu, ktorý bude mať za dobrú robotu prémie.

« červen 2021 »
červen
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359