Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / TV MARKÍZA: V noci teče iba studená

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 07.11.2011 18:12
Prepis spravodajského príspevku redaktorky Zuzany Glabazňovej o problematike dodávky teplej vody v Považskej Bystrici. Odvysielaný bol dňa 3.11.2011 v hlavných správach na TV Markíza od 19.00.

V NOCI TEČIE IBA STUDENÁ
 

Moderátor: "Teplá sprcha v neskorších nočných alebo naopak v skorých ranných hodinách, tak takýto pôžitok si v Považskej Bystrici nemôžu dovoliť všetci. Vodu môžu nechať odtekať aj pol hodiny, nanajvýš sa zo studenej stane letná. Vraj za to môže modernejšia technológia."


Zuzana Glabazňová, redaktorka: "Predstavte si, že prídete z nočnej, ste unavení a jediné, po čom túžite, je dať si horúcu sprchu. No pokiaľ nie ste ľadový medveď, máte smolu. S otázkou, kde sa stala chyba, sme sa obrátili na dodávateľa tepla a teplej vody v meste."
 

Linda Adameková, hovorkyňa GGE: "Spoločnosť Povbyt, ktorá zabezpečuje centrálne zásobovanie teplom, nezistila žiadnu poruchu, ani odstávku v dodávke teplej vody."


Zuzana Glabazňová, redaktorka: "Dodávateľ nás ale odporučil na správcovskú spoločnosť, pretože tá je zodpovedná za nastavenie spôsobu ohrievania teplej vody v domácnostiach. Riaditeľ nám potvrdil, že do jednotlivých domov montovali takzvané KOSTky, kompaktné odovzdávacie stanice. Tie teraz zabezpečujú ohrev vody osobitne pre každý dom. Predtým na to slúžili výmenníčky a tie mali veľké zásobníky vody."


Jozef Machún, riaditeľ OSBD - okresného stavebného bytového družstva Považská Bystrica: "Teraz, keď už je tá výroba teplej vody priamo v dome, tak je tam ten zásobník malý."
 

Oslovení občania:

"Keď bola tá stará tá stará údržba, tak aj o polnoci si sa mohol osprchovať. Teraz, musíš čakať, ale hlavná vec, že pýtajú korunky."
 

"Najhoršie na tom, že strašne moc odteká nám studenej vody na tú teplú."
 

Zuzana Glabazňová, redaktorka: "Podľa vyhlášky Ministerstva hospodárstva sú dodávatelia teplej vody povinní ju zabezpečiť v čase od piatej hodiny do dvadsiatej tretej večer, no vlastníci bytov majú právo na zmenu a predĺženie dodávky teplej vody. Urobiť tak musia na domovej schôdzi, súhlasiť s tým musí nadpolovičná väčšina vlastníkov. Tento dom je jeden z prvých, kde sa obyvatelia dohodli a požiadali o dvadsaťštyrihodinovú dodávku teplej vody."
 

Jana Šurková, vlastníčka bytu: "Máme tam aj maličké teraz deti, novorodeniatka, ale z toho, že my nemáme zateplené teplovodné rozvody."


Zuzana Glabazňová, redaktorka: "Dvadsaťštyrihodinovú dodávku teplej vody už ale správca považuje za vyšší komfort a to znamená viac peňazí. No ľudia sú ochotní si za tento komfort aj priplatiť."
 

Oslovená občianka:
"Však to už toľkú sumu platíme za tú vodu, tak ja si myslím, že to treba tak, aby bola, ozaj, keby si pustíte, išla teplá voda."


Prepis textu relácie z internetového archívu TV MARKÍZA: redakcia PB.OTVORENE.SK

Anonym píše:
Pondělí 07.11.2011 23:15
Prečo robia takéto správy tí čo tomu nerozumejú. Veď toto je ako pre hotentotov.
Anonym píše:
Úterý 08.11.2011 09:02
Tie občianske príspevky - nič moc, akési vystresované - to je fakt. Ale redaktori z TV Markíza neférovo vystrihli vetu riaditeľa OSBD z kontextu. Celý odsek jeho vstupu, podľa mňa, znel pôvodne asi takto:
"OSBD urobilo chybu, keď sa zachovalo takto neočakávane, bez akéhokoľvek varovania a širšej diskusie. Teraz, keď už je tá výroba teplej vody priamo v dome, tak je tam ten zásobník malý. OSBD sa za vzniknuté problémy ospravedlňuje a v čo najkratšom čase dá veci do poriadku."
No a potom som sa zobudil a šiel sa osprchovať... Bŕŕŕ, tá bola studená...
Anonym píše:
Úterý 08.11.2011 15:11
Ak je malý zásobník, treba urobiť poradovník, kto si kedy môže pustiť teplú vodu.
Anonym píše:
Pátek 11.11.2011 08:22
Poradovník nie je potrebný, počas dňa od 5.00 do 23.00 ohrev KOST zabezpečuje plynulú dodávku TÚV v požadovanej teplote. No a od 23.00 do 5.00 je poradovník zbytočný, zásobník je tak malý, že skoro okamžite po vypnutí ohrevu tečie studená voda.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 09.11.2011 00:30
Ruskí nevoľníci boli radi i za studenú vodu.
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 07:28
To je fakt, nemali ani farebné televízory, mobilné telefóny a dokonca ani Internet. Nehovorte to ale na OSBD, lebo o to prídeme... :-)
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 09.11.2011 12:11
A možno i o varné kanvice, tzn. že ľudia si už nebudú môcť zohriať ani studenú vodu. A nakoniec i o elektrickú energiu. Predsa v minulosti ľudia používali sviečky, príp. petrolejové lampy.
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 11:05
No paráda. Hlavne že sa nedávno chválili, že kvôli modernizácii nemusia zdražovať teplo.
http://povazska-bystrica.ot[…]ii-nemusime-zdrazovat-teplo
Zabudli napísať, že kvôli modernizácii nebude v noci teplá voda.
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 18:13
Tak je bývam na SNP asi v nemodernizovanom baraku,lebo mám teplú vodu stále.
Anonym píše:
Středa 09.11.2011 21:33
Smutné je, že 100% komentárov pod článkom tu sú komentáre vekovej kategórie do 12 rokov. Myslím, že by sa na písane sem mala dať matematická captcha (úroveň strednej školy by mala stačiť), aby to väčšina tu píšucich nevedela prekonať.

teraz k veci...pre tých inteligentných, čo to možno sú :-DDD

-----------------
Aj v našom dome je KOSTKA a teplá voda ide viac menej v pohode, resp nevidím rozdiel a to bývam na vysokom poschodí. Ide teda o konkrétny problém nejakého bytového domu, alebo je to generálny problém (to by som ale mal asi aj ja pocítiť a nestalo sa tak).
Rád by som vedel viac info, keby nejaký dospelý človek tu mohol niečo k tomu normálne povedať bol by som rád a mimoriadne by ma aj prekvapil tento web v tom prípade.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359