Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / TV Markíza: O vodovode môžu v Podvaží iba snívať

TV Markíza: O vodovode môžu v Podvaží iba snívať

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 06.08.2012 21:19
Televízia Markíza sa opäť vrátila k téme neexistujúceho vodovodu v Podvaží. Tentokrát sa k problému vyjadril aj primátor Považskej Bystrice, hovorca ministerstva životného prostredia a konateľ firmy, ktorá vyhrala súťaž na realizáciu vodovodu.

Názov príspevku: O VODOVODE MÔŽU IBA SNÍVAŤ

Odvysielané dňa: 03.08.2012

Moderátor: "Roky už márne čakajú na takú samozrejmosť ako je vodovod. Obyvatelia mestskej časti Podvažie v Považskej Bystrici sú odkázaní len na studne a vodu na pitie si musia kupovať. Pre úradnícke chyby sa zrejme vodovodu tak skoro ani nedočkajú."

Zuzana Glabazňová, redaktorka: "V týchto dňoch sa už mal vodovod budovať. Obyvatelia Podvažia sa tešili, že konečne budú mať vodu. Doteraz ju kupujú alebo pijú znečistenú."

Obyvatelia mestskej časti Podvažie:

"Sa z nej už variť nedá, to je dusičnan a piť takúto čistú, teda z vodovodu, absolútne nie. Je to hrozné. Všetko si musíme kupovať."

"Taká pena mi ostane navrchu, na tej vode, to potom zoberiem a pijem."

Zuzana Glabazňová, redaktorka: "Vodovod sa nestavia a stavať sa tak skoro ani nebude. Bývalé vedenia mesta vyhlásilo na vodovod verejnú súťaž, no s víťazom podpísalo zmluvu skôr, ako projekt odkleplo ministerstvo životného prostredia. Tým samospráva podľa ministerstva porušila zákon o verejnom obstarávaní, a preto projekt zamietli."

Karol Janas, primátor Považskej Bystrice: "Na jednej strane máme uzavretú zmluvu s firmou, ktorá by ju mala realizovať a na druhej strane ministerstvo životného prostredia odmieta rešpektovať výberové konanie, ktoré túto zmluvu predchádzalo."

Zuzana Glabazňová, redaktorka: "900-tisícovú zákazku vyhrala bardejovská firma, ktorá nevidí dôvod na odstúpenie od zmluvy."

J. Šott, konateľ spoločnosti SHOTT, s.r.o.: "Máme legálne vyhranú súťaž a my chceme ten vodovod aj realizovať."

Zuzana Glabazňová, redaktorka: "Projekt by sa dal ešte zachrániť. Ministerstvo totiž súhlasilo s predĺžením termínu ukončenia, no má podmienku."

M. Stano, hovorca ministerstva životného prostredia: "Teraz musí zopakovať proces verejného obstarávanie na výbere zhotoviteľa stavebných prác."

Zuzana Glabazňová, redaktorka: "O tom však nechce počuť firma z východu, ktorá mala vodovod stavať. Domáhať svojich práv sa chcú aj na súde. Kedy sa teda obyvatelia mestskej časti dočkajú vodovodu, je ťažko povedať. No rok, ani dva to nebudú."


Prepis: PB.OTVORENE.SK

Anonym píše:
Úterý 07.08.2012 10:33
Je smutné, že redaktorka Markízy pani Glabazňova urobila pre občanov Podvažia 10 x viac ako poslanci a o primatorovi ani nehovoriac.
Ten asi ani nevie kde Podvažie je!
Primátor je naozaj súci manažer, keď nechá prepadnúť 920 000 Eur, ktoré má už mesto odklepnuté!
Takýto ľudia berú nemalé platy z našich daní !!
Hlavne, že jemu utešene rastie jeho hacienda!
Čo tam po občanoch, však do volieb je ďaleko a nejako dovtedy bude!!
Anonym píše:
Úterý 07.08.2012 11:55
Janas,treba zraziť paty a ísť s prosíkom na ministerstvo.Ale ty si veľký pán aby si sa prosil, radšej sa budeš presúšať po Moštenci alebo tak kde ťa zadarmo pohostia.Fuj
Anonym píše:
Úterý 07.08.2012 18:55
Firma sa nechce vzdať zakázky - veď by bola v strate.
Províziu už určite vyplatila a teraz žiaden kšeft?
No a docentko to má na háku, on nedostal nič, tak načo sa angažovať.
Veď do volieb je viac ako 2 roky, dovtedy to možno vyšumí z makovíc ľudí, potom obehne pád dôchodcovských stretnutí a bude mať znova vystarané!
Doposiaľ platilo,že kto nič nerobí, nič nepokazí!
Náš manažér mesta je taký " odborník " že pri jeho nečinnosti prestalo platiť aj toto porekadlo!
/Prepadnutie 920 000 eur pre mesto !!/

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359