Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / TV Markíza: Kuriózne odvolanie

TV Markíza: Kuriózne odvolanie

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 14.12.2011 01:25
[2012-12-12] Reportáž Zuzany Glabazňovej o kurióznom odvolávaní riaditeľa mestských lesov. Nové skutočnosti: Tajné hlasovanie o odvolaní riaditeľa bolo v rozpore s rokovacím poriadkom. Odvolaný riaditeľ podal tri trestné oznámenia.

KURIÓZNE ODVOLANIE
Dátum: 12.12.2011
 "Najskôr mu schválili vysoké odmeny za snahu a výborné hospodárenie, vzápätí ho odvolali z funkcie pre stratu dôvery. Takéto kuriózne odvolanie zažil riaditeľ Mestských lesov v Považskej Bystrici. Dnes tvrdí, že jeho odvolanie je neplatné, pretože poslanci hlasovali tajne. Porušili tým nimi schválený rokovací poriadok." 
 

M. SOPČÁK, predseda dozornej rady:
"Boli to nedostatky v organizačných a riadiacich schopnostiach."
 

Z. GLABAZŇOVÁ, redaktorka:
"Toto mali byť hlavné dôvody na odvolanie Mariána PRUSZKAYA z funkcie riaditeľ mestských lesov. Stalo sa tak na valnom zhromaždení za účasti vedenia mesta a všetkých mestských poslancov. Médiá vylúčili. Marián PRUSZKAY tvrdí, že pár minúť potom ako mu schválili odmeny za tento a predchádzajúci rok vo výške takmer 9 000 eur, predložili mu papier, kde bolo napísané, že sa sám vzdáva funkcie."
 

M.PRUSZKAY, odvolaný riaditeľ mestských lesov:
"Ktorý by som samozrejme nepodpísal a žiadal som, aby som bol odvolaný valným zhromaždením."
 

Z. GLABAZŇOVÁ:
"Nakoniec valné zhromaždenie, čo sú vlastne všetci poslanci mestského zastupiteľstva vrátane primátora, o odvolaní hlasovali, ale tajne. Na to opoziční poslanci vstali a odišli."
 

J. SMATANA, poslanec MsZ v Považskej Bystrici:
"Náš rokovací poriadok valného zhromaždenia nepozná tajné hlasovanie. Preto som presvedčený, že celý ten právny akt odvolania riaditeľa bol protiprávny."
 

V. PIROŠÍK, odborník na verejnú správu:
"... ešte to musí potvrdiť zastupiteľstvo."
 

Z. GLABAZŇOVÁ:
"Podľa našich informácií ale nič také na najbližšom mestskom zastupiteľstve nebude. Tento bod totiž nie je v programe. Vyjadrenie sme sa viackrát pokúšali získať aj od primátora mesta, ktorý sa na tajnom hlasovaní zúčastnil, no do dnešného dňa sa nám nevyjadril. A ako dopadol odvolaný riaditeľ? Zostal nielen bez práce, ale aj bez odhlasovaných odmien."
 

M. PRUSZKAY:
"Momentálne mi bolo zatiaľ povedané, že treba ich zadržať, neviem z akého dôvodu."
 

Z. GLABAZŇOVÁ:
"No je presvedčený, že jeho odvolanie je neplatné a rozhodol sa to dokázať aj pred súdom. Zatiaľ podal tri trestné oznámenia."

Médium: TV Markíza 

Anonym píše:
Středa 14.12.2011 04:27
Udajne jedno z trestných podaní je aj na mesto, to znamená že vedenie mesta je obvinené z podvodu.
Tajne jednanie bez občanou PB spôsobuje iba problemy mesto PB je podplatené na najviších miesta vo vedení mesta.
Anonym píše:
Středa 14.12.2011 17:01
Čo sme starší - si pamätáme, že za socializmu to fungovalo tak, že keď súdruh nestačil, alebo mal nejaký prúser/ všetci funcionári boli súdruhovia!/ tak ho strana " odišla " tak, že ho preradila na vyšší stupeň / napr. z okresu na kraj na miesto nejakého referenta a život bežal ďalej!
Títo mestský umelci / Janas a Sopčák / to vylepšili!!
Keď funkcionár nemá maslo na hlave, a oni potrebujú jeho flek pre nejakého svojho sponzora - tak mu dajú odmenu a potom ho nútia aby " dobrovolne odišiel "!
Pruszkay by bol hlúpi, keby to podpísal, lebo má mocný argument - omeny.
Som dosť starý na to, ale nechápem, ako človeka, ktorý zle pracuje pred vyhodením odmenia!!
To je rarita! Takýto systém treba zaviesť celoplošne - všetci darebáci a cigáni sú Vaši priaznivci !!
V takom prípade je odmena - mrhanie verejnými prostriedkami!!
A všetci čo sa na tom podieľali by mali byť trestne stíhaní!!!
Vedenie mesta + poslanci čo boli ZA !!!
Čo na to prokuratúra? Zasa bude hlavička v piesku a život v zadubenej doline potečie ďalej ??
Anonym píše:
Středa 14.12.2011 18:32
No čo pán Janas,tebe sa to takto lubi,už aby boli volby a ty si ten čo kritizoval Lackoviča,no v tomto ty nemáš páru,si proste jednička.Všetko som od teba čakal,ale takýto podraz nie,uvidím kto pojde na toto miesto......
Anonym píše:
Středa 14.12.2011 18:51
Podľa môjho názoru ak sa dokáže, že odvolanie Pruszkaya bolo v rozpore s rokovacím poriadkom, tak by malo byť neplatné alebo anulované a on by mal byť stále riaditeľom.
Anonym píše:
Čtvrtek 15.12.2011 07:28
Drzosť a arogancia Lackoviča+naivita a hlúposť MuDr
               = Docent TN
Anonym píše:
Pátek 16.12.2011 15:41
v TN sa nikdy nedával Doc.

titul si kúpiš aj v BA, KE,... aj inde, a čo bude lepší :D :D :D?
Anonym píše:
Středa 21.12.2011 06:09
Včera vyšiel v Mogoňovinkách rozhovor s primátorom o odvolaní Pruszkaya. Vraj niekoľko mesiacov meškal s odovzdávaním dôležitých dokumentov. Treba sa ale opýtať, ako je možné, že dozorná rada tie dokumenty od neho nepýtala v tom termíne, kedy ich mal odovzdať a vytiahli to až teraz. Mali by o tom predsa byť nejaké záznamy v zápisniciach z rokovaní.
Anonym píše:
Středa 21.12.2011 06:43
Dozornej rade, spuchnutému Karáskovi, ale aj ostatným cteným, oným k.., teda poslancom, ide len o to, koľko vydoja z ms. rozpočtu na bankový účet. Prasce.
Anonym píše:
Středa 21.12.2011 10:51
Mne osobne chýbala reportáž pani Glabazňovej o odvolávaní svojho rodinného príslušníka z MŠK - druhý konateľ spoločnosti. To si nejak nevšimla, alebo?
Anonym píše:
Čtvrtek 22.12.2011 20:55
Keby o tom natočila reláciu - bol by to konflikt záujmov!
No Tebe vzdelanče toto asi nič nehovorí!
Glabazňová je dobrá !!
Anonym píše:
Čtvrtek 22.12.2011 21:26
Že by bola pani Glabazńová sama v tej televízii? Šak aj niekto iní sa povenovať téme mohol. Točí reportáže o tom čo sa jej hodí a tej televizii v ktorej pracuje? Nič proti nej nemám, ale to su typické média.
Anonym píše:
Čtvrtek 22.12.2011 22:02
Redaktori majú teritoria podelené, no a odvolanie Glabazňu je pre celoslovenské médium taká významná akcia, ako kúpanie sa husy v Domanižanke!
Teda kôli tomu sem pošlu nový štáb z Blavy? Sa zobudte?
Resp. kontaktoval ste televíziu , čo Vám na to povedali?
Ja som mal problém, kontaktoval som pani Glabazňovú a do týždňa to bežalo, teda mám s ňou iba tie najlepšie skúsenosti !
Anonym píše:
Pátek 23.12.2011 08:52
Áno, bezvýznamná akcia, ako aj odvolanie bezvýznamnej redaktorky Glabazňovej s úplne neznámej TV Považie a to bežalo v Celoslovenských médiach, to je neodškriepiteľné ! Ja to nemierim na Glabazňovú, ale konštatujem ako sa robí politika, ktorej súčasťou je aj spomínaná redaktorka, veci záhadné...

« září 2020 »
září
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359