Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / TV Markíza | Hospodárenie s mestskými peniazmi (exekúcia)

TV Markíza | Hospodárenie s mestskými peniazmi (exekúcia)

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 19.01.2010 23:41
[2009-01-19] Reportáž Kataríny Tekeľovej o aktuálnom probléme exekúcií na mestskom úrade, kvôli neplateniu faktúr ITV (bývalá TV Marika). Reportáž obsahuje vyjadrenie viceprimátora Stanislava Haviara, že mesto využije všetky možnosti, aby dokázalo nevýhodnosť zmlúv, uzavretých "za Lackoviča" s firmou podnikateľa Konečného. V kontraste s tým je informácia, že lehotu na dovolanie na Najvyšší súd mesto už premeškalo. Podrobnosti v Televíznych novinách na TV Markíza:
TV Markíza | Hospodárenie s mestskými peniazmi (exekúcia)

Viceprimátor Ing. Stanislav Haviar je absolútne presvedčený o nevýhodnosti zmlúv s ITV.

Pokiaľ je to možné, pozrite si nasledovný príspevok v archíve TV Markíza

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/37534

 

Anonym píše:
Úterý 19.01.2010 23:34
Ak toto bol skutočny dovod na vyplatenie zaloh vedeniu mesta za januar, tak to bolo naozaj nechutne a cynicke špekulovanie!
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:17
Opičiak Stando opäť raz nariekal a obviňoval všetkých a nepozrel sa na seba. O tom, že Lackovič zanechal zaujímave dedičstvo v podobe nekvalitných a predržených stavieb a nevýhodných zmluv sa predsa vedelo. Ľudia ťa Stando a tvoju družinu volili preto, aby si to dal do poriadku a nie posral(i) ešte viac. Ale ako si nedávno na zastupiteľstve povedal, že máš 30 návštev denne, tak chápem, že na také zbytočnosti ako sa starať o chod mesta nemáš čas. Svoje kšefty sú predsa dôležitejšie.
P.S. Už aj Smatana vytriezvel z tej tvojej čestnosti a obetavosti pre občanov PB. Si obyčajný klamár a farizej a dobre ti to na zastupiteľstve nandal.
Anonym píše:
Středa 03.02.2010 20:18
Zli, zli, zli novinari!!! povedal Rober Fiko.....
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 00:14
Nezainteresovaný človek sa musí pýtať: prečo Haviar a Adame postupujú takto?
To je síce svätá pravda, že zmluva na TV Marika presadená Lackovičom je super-nevýhodná. 2,4 milióna ročne, na 12 rokov, ZA NIČ. Takúto nevýhodnú zmluvu treba napadnúť na súde.
Ale prečo hneď prestať platiť faktúry? Veď tam naskakujú kruté penále za každý deň omeškania. A pre sudcu ste okamžite NEPLATIČ a šanca na dokázanie pravdy klesá. Nerieši sa nevýhodnosť zmluvy, ale jej platnosť, a nesplácanie faktúr.

Buď sú takí tupí, že si toto včas neuvedomili, alebo im ide za každú cenu o finančné priškrtenie Lackoviča. Lebo to je dúfam každému jasné, že Konečný je Lackovičov kôň. Je to ten istý Konečný, ktorý pracoval na mestskom úrade, a Lackovičovci mu priklepli pozemky pod Tri veže/krematórium, za smiešnu cenu.

Vrabce na streche čvirikajú, že Lackovičovi chýba hotovosť. Peniaze na POVBYT sa už asi rozkotúľali. Pred voľbami do VÚC Lackovičova banda kandidovala za "Novú demokraciu" - stranu do ktorej vliezli, keď Mečiar vykopol Lackoviča aj s Veteškom z HZDS. A volebnú kampaň mali veľmi lacnú - len tie bilbordy, ktoré viseli na krematóriu, na budovách POVBYTu, a koľko sa zmestilo do TV Marika/ITV. To by tiež naznačovalo, že peniaze došli.

Informáciu médiám o exekúcii musel dať Konečný. Mesto by sa tým nechválilo, a krajský súd len odpovedal na otázky novinárov. Konečný asi chcel urýchliť vymáhanie prachov pre Lackoviča. Samozrejme za tým budú súčasne aj politické dôvody, a osobná pomsta.

Haviarovcom tiež asi vyhovuje, že TV Marika/ITV celé roky nedostáva platby. Lebo keby ITV dostávala peniaze, vysielala by viac relácií proti nim. Takto tam beží teletext a občas čosi zo zastupiteľstva.


Nič by som proti takémuto likvidovaniu Lackoviča nemal, keby nás to nestálo také strašné prachy.

Exekúcie pre TV Marika, ktorá nevysiela, a súčasne prachy pre TV Považie, ktorá vysiela Haviarovu a Adameho propagandu. 200 tisíc eur ročne by to bolo, keby naviac neplatili penále a poplatky právnikom. Taký Fogaš nebude lacný.

Jedna banda vystriedala druhú. Bijú sa síce medzi sebou, ale za rozbitý nábytok platíme my.
A to ešte neprišiel účet za vykopnutie druhého lackovičovského podnikateľa - Chudovského.

-TP-
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 07:26
Ono to všetko je dosť zamotané a neprehľadné. Na jednej strane pre oko občana ľúty boj dvoch demagógii, a na druhej strane prekvapujúco veľa zákazok a financií opätovne tečie do firiem, za ktorými stojí bývalý primátor Lackovič.
Najočividnejšie sa to prejavuje na nekonečnej rekonštrukcií krytej plavárne. Za Lackovičovej éry ju robila za ťažké milióny samozrejme PSS a podľa vyjadrenia súčasného vedenia mimoriadne nekvalitne. Dokonca mám dojem, že bol aj pokus o nejaké znalecké dokazovanie nekvality a predraženosti tejto zakázky. O to zaujímavejšie je, že ďalšie práce na ďalšej rekonštrukcií tejto istej plavárne prekvapujúco (na prvý pohľad) získala toľko kritizovaná PSS! Ale už relatívne potichúčky!
Takže zdá sa, milé divadilko pre plebs, reálne prašule pre tých bez škrupúl. Ani by som sa nečudoval, keby nejaké provízie aj z týchto súdnyh sporov skončili vo vreckách súčasného vedenia. Veď odmeny pre právnych zástupcov a rôzne trovy sú viac než zaujímavé a sú platené nie z ich vrecka. Všetko zaplatíme predsa MY OBČANIA!
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 12:58
to sme ale dopadli, ked Laco ovláda cez Harvoša mesto a finančné toky, potom Novák pískne, starý uj vlastným menom neschopný Dedo podpíše a Čirokéz s Kubom drístajú a zahmlievajú v médiach, proste každému niečo kápne a celé to cvakne bystrický plebs. To mi je teda skupinka a všetci sú veľmo spokojný dokonca aj "vedúcim" hodia občas ohlodanú kosť.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 18:12
Samizdá sa DEDO na najbližšom zastupku zapotí, možno sa aj pokoktá...od tých zaujímavých otázok
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 18:51
Ten to má v paži a z vysoka kašle ná názor občanov. Na OBČANA si ako správny politik spomenie až pred voľbami.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 18:25
PSS je koňom Nováka, prednostu. Samozrejme za tučný bakšiš.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 19:04
ten tučný brav so senilným dedom majú koňa každého kto im donesie nejaké guľôčky
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 19:57
Môj zlatý anonym... A Teba kto informuje? Plaváreň rekonštruujem ja s mojou firmou - ako víťaz verejnej obchodnej súťaže (Educatis s.r.o, Mgr.Marian Puček, 0905225543). Pozývam Ťa na obhliadku, aby si vedel, o čom to vlastne tak zasvätene vypisuješ. Z PSS tam boli 2x, keď sme sa snažili ich donútiť odstrániť závadu - zatekanie zo spŕch. Neurobili nič... Teším sa na Teba a keď chceš pomôcť dobrej veci, prines si lopatu, robíme výkopové práce na stavebnom otvore pre wellness... Prepáč, že Ti tykám, ale nemám k Tebe veľkú úctu, keď píšeš blbosti a ešte k tomu bez podpisu. Zavolaj, si pozvaný na kávu, platím ja...
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 20:24
To je len dôkaz aká je firma PSS neschopná alebo neochotná opraviť svoju stavbu. A Novák na čele s dedom im dávajú ďalšie a ďalšie zákazky.
Ďáááááákujeme!
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 11:30
svätá pravda
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 21:33
Tu ťa nikto neokydáva milý pán Púček, tak skludni hormon a čítaj pozorne. Od samého začaitku je to o sfušovanej plavárni a neschopnosti súčastných trulov na meste s tým niečo urobiť!
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 13:29
Ja čítam pozorne a som kľudný... A Ty píš pozorne! Nie Púček, ale Puček. A aby si si jastril svoju pozornosť, nakopíroval som Ti tu vetu, ktorá je proste nepravdivá: "O to zaujímavejšie je, že ďalšie práce na ďalšej rekonštrukcií tejto istej plavárne prekvapujúco (na prvý pohľad) získala toľko kritizovaná PSS!" Že po PSS zostali závady, je pravda. A rekonštrukciu proste nerobí. To je tiež pravda. Princíp rekonštrukcie je taký, že sa snažíme čo najviac zamestnávať bystrické firmy a bystričanov, nech peniaze zostávajú v regióne. Pozvanie na kávu platí... M.Puček
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 13:42
Vďaka Marián že si to dementoval.
V meste je dosť malérov, naozaj netreba ešte šíriť nejaké vymyslené.

Myslím že za kávu neutratíš, ani priznania si chyby zo strany diskutéra sa nedožiješ. Kvalita šírenej informácie je obvykle úmerná charakteru šíriteľa.

Juro
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 13:55
Ahoj!
Rád Ťa čítam! Veľmi rád všetkých záujemcov o pravdivé informácie prevediem po stavbe aj po hotovej časti. Nech vidia. Lebo sa často stretám s klebetami, ktoré natvrdo šíria ľudia, ktorí sa vôbec neprišli pozrieť, s čím bojujem. No ale čo už... Fórum neustriehneš, ani "cez monitor nikomu penu z huby neutrieš" (Konfucius?).
Zdravím...
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 16:41
Zdravím, veď nebudte takí vzťahovační, tu nikto neznevažuje prácu žiadneho Púčka ani Púčeka, ja som si nič také nevšimol,aby sa tu takýto pán a jeho firma okydávala, ale nadáva sa na postup mesta voči sfušovanej plavárni a firme ktorá to sfušovala a zobrala za to nehorázne prachy.(pre porovnanie-nová plaváreň postavená na zelenej lúke stoji cca 50 mil Sk, sfušovaná rekonštrukcia našej stála 57 mil Sk!!!!) A to: napriek predvolebným a povolebným sľubom Haviara, Adameho, Bačíka a ďalších sa nekoná voči tejto firme NIČ a to nesfušovala iba plaváreň(napr.bytovky, terasy, parkoviská.....), ba dokonca sa tejto firme od istého času na meste začína opäť dariť a vyhráva tendre a pritom staré hriechy nie sú vysporiadané. Takže tu neplette hrušky s jablkami, ale zamyslite sa, prečo sa zrazu na meste otočili o 180 stupňov a predtým nenávidená firma je opäť miláčikom.
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 10:15
Novák na príkaz(a možno ani nie) svojho mecenáša oklamal (a možno ani nie) primáta a vytvoril podmienky aby mala Lackova firma dvere otvorené na ďalšie podvody. DETSKÝ BAZÉN, PARKOVISKO ROZKVET, BYTOVKA DEDOVEC.Pán Adame, Novák a váš mecenáš, kto vyhrá tender na rekonštrukcie základných škôl?Dnes som čítal vestník,pekne nastavené podmienky.
"Takže tu neplette hrušky s jablkami, ale zamyslite sa, prečo sa zrazu na meste otočili o 180 stupňov a predtým nenávidená firma je opäť miláčikom"
,no preto,lebo mesto ovláda firma,ktorú všetci poznáme a je jedna ruka s bývalým vedením metsa.

Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 10:23
Tento štvrtok (28.1.10) bude zastupiteľstvo. Neprídeš sa spýtať kompetentných tam? Budú tam pekne sedieť za vrchstolom, ako lastovičky pred odletom d teplých krajín.
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 10:34
Oni sa občanov vôbec neboja,majú ich sa Marikovcov,takže aj keby sa ich to niekto opýtal dopadlo by to kto vie ako.No hádam odpovedia orgánom činným v trestnom konaní,hlavne ak im budú predložené dôkazy a indície.
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 11:24
S tým že sa občanov vôbec neboja, s tým by so nesúhlasil. Oni sa ho začnú báť vtedy, keď sa to dotyčný človek nebojí povedať verejne, keď ostatní ľudia si môžu sami urobiť vlastný úsudok.
Najradšej sledujem z msz diskusiu s občanmi. Stačí, keď si pozrieš nervozne reakcie Adameho, Haviara, Kuboviča, ale aj ďaľších "výtečníkov", keď kriticky vystúpi Ševčík, Cenklova, Smatana, Chúpek, atď.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 11:38
Okrem hviezd Novák a Adame Haviar a Kubovič nezabúdaj na trio podvodníkov Adam Sádecký a Políček
Anonym píše:
Středa 03.02.2010 20:20
Preco iba trio? ved tam je cely orchester!!!!
Anonym píše:
Neděle 24.01.2010 11:09
bystricko-prečínsky-kovový hnoj
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 13:50
Pisateľ asi myslel výstavbu detského bazéna za rádovo niekoľko sto tisíc Sk priamim zadaním pre firmu PSS, ktorú zariadil Ing Novák z dôvodu nadštandardného vzťahu s Ing. Kútnym. Myslím že pisateľ narážal na to a nie na prenájom a práce,ktoré realizoval Mgr. Puček.
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 14:03
Toto vysvetlenie beriem, len treba písať čo nejpresnejšie, lebo vznikajú nechutné šumy. Aj keď osobne si vôbec nemyslím, že okolo detského bazéna je akákoľvek hmla.
Veľmi ťažko sa bojuje s anonymnými mudrcmi. Je to možno ťažšie, ako stavať... Pri akejkoľvek snahe o čokoľvek v PB sa človek stretá s otázkou - pre koho, za koľko, čo z toho má... Ale asi si treba zvyknúť.
Očividne toto forúm sledujú "všetky strany" a aj aktívne píšu. A treba to asi brať tak, že je to dobre...
Zdravím všetkých. MP
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 22:11
Vysvetlí nám niekto, čo znmená modrá krava na budove Tri veže ?
Dík.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 22:20
že skôr uvidíme živú modrú kravu, ako ten majetok o ktorý nás pripravili
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 00:01
Možno je to, oné, emblém toho retransformovaneho hsds na tú onú neonovú demokraciju .
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 01:13
a možno to má symbolizovať, ako nás všetkých pekne podojili.
Anonym píše:
Pondělí 01.03.2010 18:21
Vieš kdo bol primator mesta ked f.Chudovsky zacala v P.B.??????? Skoda ze to nevies , asi by si pochopil ze trepes k....!
Anonym píše:
Pondělí 01.03.2010 18:48
Knapo. No a?

Galovič tiež začal ešte za Lackoviča, ako peknú zmluvičku spravil s Adamem.

Značky sa menia, záujmy zostávajú.
Anonym píše:
Úterý 02.03.2010 17:23
Citujem: "Viceprimátor Ing. Stanislav Haviar je absolútne presvedčený o nevýhodnosti zmlúv s ITV" ale to ti HASTando nebránilo odhlasovať oveľa výhodnejšiu zmluvu s TV Ratlíkovo Podvažie. Stando choď si umyť papuľu, trepeš už z cesty.To viceničnerobenie ti udrelo na mozog.
Anonym píše:
Úterý 02.03.2010 19:56
No a ? No prave to!!! Knapo!Lackovic nema ani % s toho co si mozna prave ty volel a to je Tondo a Adame a uz asi ani nikdy nikdo nebude mat , pretoze ten kdo nastupi po nich bude bud blazen alebo chudak ktory bude musiet vratit do pokladne +-200 mil SK v minuse a to neni este konecne cislo . Ten tvoj ,,mafian,, Lackovic nechal po odchode v pokladni +-30mil Sk v pluse .Skoda ze nevies o com trepes a skutocne pises k....Budu volby a mozes sa dat zvolit a uvidime ako to das do super stavu !!!!
Anonym píše:
Úterý 02.03.2010 23:52
a na svojich súkromných účtoch... vývar z predaja POVBYTu, napríklad.

Ľahko nechať na účte 30 miliónov, keď rozpredáš majetok za stovky miliónov.

Lenže tento spôsob hospodárenia už skončí, hrnec je prázdny, - téda jedine že by sa ešte vyšmelili MESTSKÉ LESY... že áno súdruhovia?
Anonym píše:
Středa 03.03.2010 11:31
Začal možno za Knapa, ale nabalil sa až keď založili MTS a všetku robotu robil Ščefan ako subdodávku do firmy, v ktorej bol ako spoločník? Zisk MTS tak bol presne jedna figa borová a celý zisk a majetoček sa pekne hromadil u Ščefana doma.Inak čo takto zákaz konkurencie páni mestskí právnici? To ste načo chodili do tých škôl, keď Vás ani také základné veci nanaučili?! A už zopárkrát spomínané nelegitímne založenie MTS v rozpore s uznesením MZ? To je asi primoc veľký oriešok pre tie Vaše právnické hlavičky... Alebo, že by ste o tom vedeli a z nejakého dôvodu to neriešili?
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 07:14
kto stretne Lackoviča alebo Cingela, mal by ho opľuť. Ak nie postaviť priamo k múru a zastreliť. Morálne, ekonomicky a esteticky zdevastovali toto mesto na dlhé obdobie...
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 07:30
Ked oplujes tychto dvoch, tak ti akurat skonstatuju, ze prsi.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 08:16
ale najväčší gól je,že mesto podpisuje predražené tendre(parkovisko Rozkvet atď) firme PSS, ktorej tichý spoločník je Lackovič a v dozornej rade Cingel. To sa môže stať iba v Považskej!!!
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 08:29
čo sa čuduješ?
Mitošinka z asociácie vlezie do riti Harvošovi,ten zavolá svojmu tučnému poskokovi Novákovi a ten všetko "upečie" a dá podpísať starému dedkovi,ktorý to dostane príkazom.
Rehoce sa tučniak Novák z provízie, Harvoš že zasa prešťal deda, Mitošinka že má zákazku (PSS aby si rozumel je na tom absolútne biedne) a smejú sa aj tichí spoločníci(rozumej hzds,že budú bubáčiky na tie nejaké bilbordy onaakej Demokracie.
Najsmutnejšie je,že peniaze na ten cirkus pochádzajú od daňovníkov. Odídte.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 17:26
Krutá pravda. Odíďte !!!

Len, aby sa našiel niekto nový, ktorý bude chcieť niečo s tým urobiť ?!
Lackovič - Čo pre nás urobili ? Pýtal sa nás pred voľbami do VUC z bilboardov ?
A čo pre nás urobil on - smrad jeden malý ?!
Ale take iste NIČ pre nás urobila aj súčastná garnitura naších volených...

Takže - zrejme sa nedočkáme niečoho dobrého aj pre nás !!!
Nuž hodl, slovenská realita.


Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:35
Preco novy pravnik??,Peli vraj bral 10.000.-mesacne a Fogac 80.000,aky to ma vyznam ked vieme ze spor by prehral Peli ci Forgas ,lebo zmluva bola postavena tak,aby mesto muselo platit Marike,nechapem,nabuduce treba zavolat Trnku gen.prokuratora.....ten to vybavi iba za 200.000
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:59
ale to je ľahučké:-)
parkovisko sa len začalo stavať,nech poslanci neschvália v rozpočte túto stavbu na rok 2010 a potom bude scenár taký:
- Mytošinka bude v zadku ale iba špinavý od výkalov, Harvoš sa oští iba sám, Novák dostane maximálne pisoár zo skladu,PPS bude na tom ešte biednejšie a tichý spoločníci a Demokrati si zaplatia iba riadkovú reklamu v regionálnej tlači
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 23:55
Múdro vravíš :-) +++++
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 17:44
Tak ho pošlite do Prečína,nech obzera kurníky babkám v Zemianskej závade.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 18:38
pravda je taká,že L.L. nechal v kase cez 30 mil.Sk a nový primátor má už sekeru -200 mil.
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 19:29
OK, si zrejme znaly pomerov !

ALE - koľkože to teraz bude musieť mesto vyplatiť za super zmluvu s Marikou, či iTV ?

Hmm - mesto - MY !!!
Anonym píše:
Středa 20.01.2010 22:05
Ale sme dobačovali ! ......
Považská Bystrica sa uchádza o zápis do knihy rekordov ?
Anonym píše:
Středa 27.01.2010 21:55
nechal niečo v kase, ale len preto že sa predal povbyt a mesto v ňom malo 20 % podiel, inak by tam bol aj po L.L. pekný mínus :D
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 11:41
... nič nemáme, nič nemáme ale plesať na druhom mestskom plese budeme a exekúciou sa trápiť nebudeme .....
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 12:51
SAMOZREJME IBA PRE NÁS ČO STE NÁS VOLILI VY OBČANIA.VTEDY STE MALI NA TO MYSLIEŤ.TERAZ NÁS MÓŽETE BOZAŤ.EŠTE CHCEME POĎAKOVAŤ NAŠIM RIŤOLEZOM....VÁŠ LUBOŠ,JOZEF,STANISLAV,KUBO,MIROSLAV A SPOL.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 14:33
pekne
Anonym píše:
Středa 03.02.2010 20:23
V Bystrici je sveta zit, aj ked tu je iba vytunelovana rit!!!!! Dobru noc a sladko spite.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.02.2010 19:41
Pán Peter Adam, okrem kradnutia a tunelovania mestského majetku vás žiadame konečne sa začať venovať aj práci za ktorú ste nie málo platený a to kontrole zimnej údržby. Tento rok sme ešte chodník nemali odhrnutý. To za pána Chudovského by sa nestalo.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.02.2010 20:14
.. a čo sme horší ako na Východe ????? a tie tunely sú na čo ???? :-))))
Anonym píše:
Čtvrtek 04.02.2010 20:23
Ty naivná(ý) zlodej Adam sa ti na prácu vykašle pre neho je práca keď dostane províziu alebo si schuti zaobedovať s všadestavom Sádeckým a poslancom Babušíkom húú a blýska sa na nové kšefty
Anonym píše:
Sobota 06.02.2010 14:20
Peter a robiť ????? Si tu niekto robí srandu? Jeho mozog nedokáže pochopiť pojem robiť, on fičí len a len ne peniazoch, peniazoch, peniazoch, babách, babách, babách ........síce ten jeho gašparko toho moc nedokáže, no love sú love ....
Anonym píše:
Neděle 07.02.2010 16:59
Čo tam bo exekúcii,prémiach(zálohach),lacných pozemkoch,predražených zakazkach,prehratých súdnych sporoch,neupratanom snehu z chodníkov a vôbec neakej kríze.Vítame vás na II.plese tunelárov a zlodejov.Hviezdy večera: 1.HASTando 2.viceKubo Dedo primát Yogi Novák zlodej Adam nájde sa aj skorumpovaný poslanček voľaaký a zákazky chtiví "podnikatelia" a párty môže začať.
Anonym píše:
Neděle 07.02.2010 19:49
Neboj. Na každú sviňu sa nôž najde. Aj Starý ujo s 1.VíceStandom a 2.Vícekubomv podstate už doskákali. Tento ples je asi ich labutia pieseň, pokus ešte raz sa zatrblietať :-)
Anonym píše:
Pondělí 08.02.2010 13:31
a podvodnička z mestkymi bytmi.
Anonym píše:
Pondělí 08.02.2010 15:21
dudoňovú myslíš? žeby všetci dolietali sa mi nezdá Haviar s Kubovičom možno ale malý Adam sebavedomo chodí po úrade nadáva na Deda(primáta)že mu prekazil ďalší kšeft(predaj pozmekov pre strachana) aby sme takýmto tempom rozkrádania nedolietali MY občania PB
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 13:00
Zabudol si dodať II.HASTandov ples kam konečne pozve aj svoj 500x podvedenú ženušku
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 20:52
Čuduj sa Považská,pred 8 rokmi stando neuspel vo voľbách na primátora,tak sa zviezol na chrbte Smeru o štyri roky neskôr.
Preč asi vstupil do Smeru? zrátal si, že je to výhodné.
Prečo bol dosadený Novák,aby všetci stavbári= poslanci nakupovali v Stavebninách Ravenu. Veď harvoš začal ohradzať v Pružine Strážu.Udajne tam ide 11 km pletiva.
Hadam si nemyslíte že to bude platiť zo svojeho!
Doteraz si málokto všimol, že v Považskej sa toči všetko okolo harvoša.
Ten hrá na všetky politické strany,a všetci mu pekne zobú z ruky. Nie Adamé,Haviar,................ ale harvoš riadí Považskú Bystricu.
Harvoš nemá zlutovanie z nikým, okúsili to už mnohý. Teraz idú radšej sním ako proti nemu.
Mne osobne je lúto naivné Adameho.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.01.2010 21:37
No konečne to tu niekto napísal stručne a jasne. A ľúto ti ho nemusí byť, Dedo si môže za to sám, tým aký je "charakter".
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 13:24
V Pružine je porušená Ústava čl. č.4 VŠETKY VODNÉ TOKY SÚ VLASTNÍCTVOM ŠTÁTU A NIKTO SI ÍCH NEMôŽE PRIVLASTNOVAť, tede ani ohrádzať.
Potok je málo po úrovnou cesty, čo sa bude robyť, ked sa koryto zanesie v pripade topenia snehu a väčšie nebezpečnstvo hrozí z privalových dážďov dnešnej dobe už uplne reálne a voda sa začne rozlievať po okolí a zaplaví aj pristupovú cestu do Pružiny ako by fungovala doprava respekt.záchranná služba - zdravotná a PO.Prístup k potoku nebude možný lebo potok bude ohradený.Na úseku dlhom viac ako 1km je to úplne reálne. Čo robia kompetentné orgány, zamysleli sa aj nad taký mi to veciami, keď dávali povolenie, alebo pustili do gatí???
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 13:33
Podľa teba ten ústavný článok znamená, že ak niekto vlastní pozemok, cez ktorý tečie potok, nemôže ho oplotiť?
To je nejaké divné.

Keď budem veľký, chcem vlastniť pozemok, cez ktorý tečie potok. A možno aj plot by sa hodil. Mám protiústavné predstavy?
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 19:51
Ako som čítala na stránke príroda=ekoforum,kauzy Biely potok,tak som tam našla
povolenie od obvodného lesného úradu v Považskej Bystrici,kde je podpísaný
Ing.Benadik.
Neviem naisto ale Benadík je z Pružiny.
Anonym píše:
Pátek 22.01.2010 21:51
áno,je z Pružiny.
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 11:40
ODSTÚPTE VŠETCI POSLANCI ! STE NESCHOPNÍ ! NEDOKÁŽETE ODVOLAŤ TIE TRI KÝBLE ŠPINY ČO SEDIA NA TRIBÚNE ! A UŽ NIKDY NIKTO Z VÁS NECH NEKANDIDUJE. žánvalžán
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 13:19
TIE TRI KÝBLE ŠPINY treba jednoducho vyliať z okna... :)
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 15:09
...najlepšie z horného poschodia výškovej budovy ABŠO!
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 11:52
áno odstúpte
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 20:50
Tí posranci nie sú o nič lepší ako tie tri kreatúri vo vedení mesta !!Preto o odvolaní nemôže byť reč !!!
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 17:10
Dávno ich mali odvolať.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 11:44
hej,odstúpte riťolezci a vypečenci!
Anonym píše:
Sobota 23.01.2010 21:41
... po takychto skusenostiach , ako nasi socialni komunalni politici vedu nase mesto , sa mi natiska pripomenut volicom SMERu - OTVORTE UZ KONECNE OCI , ti dobri socialisti , ktori sa chcu pre Vas rozdat , samozrejme aj zo svojho ... sa spravaju nejako nesocialisticky ... bohuzial socializmus je uz daleko ...
Anonym píše:
Neděle 24.01.2010 15:54
Po v oľbách v 2006 novodobí " odborníci " naplnili to sľúbili pre voľbami - bohužiaľ všertko ale v negatíve pre občanov mesta.
Ďasť príkladov- výmena odvozu smetí. Za Chudovského bolo mesto doslova PREPLNENÉ kontajnermi, v prímestských častiach boli 3-5 veľkokapacitných kontajnerov - a boločisto. Pri čistení mesta - toto sa ozaj čistilo!! Bývam na Rozkvete a videl som aj ich kosenie !! Za Cghudovského sa pokosilo všetko naraz, priviezli sa veľkokapacitné kontajneri a ženy POHRABALI CELÝ ROZKVET !!! Toto sa udialo NIEKOĽKO KRÁT za rok - bolo čisto, ľudia netrpeli alergenmi!!ˇZimná údržba - začalo snežit a po meste neustále krúžili traktory a ostatné mechanizmy!! Ráno o POL PIATEJ už taký fúzatý chlapík s nejakou ženou čistili nadjazd, schodišťa a solili to !!
Samozrejme chodníko okolo archíbu bol 100 % očistený!! ŽIADNÉ SJKLÁDKY A PODOBNE!! Teda keby to stálo o 100 % viac ako teraz berie firma Megastunel - bolo by to za tú prácu určite ZASLUŽENÉ!!
Vtedy to bolo údajne prtedražené, ale včade bolo čisto a poriadok!Ale aj mesto bolo finančne v pluse !! Teraz sa údajne šetrí, lebo po výmene Chudovského by to mal byť fakt - ináč prečo by sa menil !! Je nesmierný bordel všade, prímestké časti ale i mesto je jedná veľká skládka, zimná údržba mizerná!! A vrchol všetkého - mesto je v dlhoch!! Kde sú teda tie ušetrené financie ?? Nakoľko nič sa nebuduje - iné nevyzneje, iba že ich cez predražené zakázky rozkradli terajší mocipácní? Či vie niekto poskytnúť niekto logickejšie vysvetlenie ???
Ďalšie vbeci - napr- zmluva s ITV. Súglasím s názorom, že od Lackoviča toto bolo svinsktvo, ako aj budovanie krematoria, no z druhej strany. Iba debil si môže mysieť, že Lackovičov švagor je tupec, ktorý nevie postaviť zmluvu tak aby bola právne vporiadku!! To môžwe ozaj iba DEBIKL. A následne sas ešte súdiť o takto ošetrené zmluvy!! Výsledokk je už jasný - veľmi dobre si to trojica magovov načasovala 10 mesiacov pred voľbami, že to takto dopadlo!! Bohužiaľ už občania musia túto katastrófu prežiť / vo svete sú aj horšie veci - viď Haity/ a pokiaľ majú Bystričani aspoň časť rozumu oproti ostatným občanom SR / zámerne hovorím o časti rozumu/ lebo pri plnom rozume by nemohli voliť tak ako doposiaľ a vždy sa utiekať k sľúbotechnam typu Mečiar, alebo Fico!
Či aj naľalej sa nechaju osierať ľudmi ktorých si sami zvolili!! Žeby to tak chceli!! Možno áno - lebo doposiaľ mi to tak niekedy vychádza, že áno!!
Anonym píše:
Neděle 24.01.2010 19:18
Ale veď oni už skončili. O pár mesiacov. To je jasné pre každého kto má oči. Vyletia s rovnakou hanbou ako Lackovič.

Čo nie je jasné - kto namiesto nich.
Anonym píše:
Neděle 24.01.2010 23:37
...myslím, že to je tiež jasné.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 10:11
Boli by ste prekvapení, koľkí ľudia o ich "hospodárení" nemajú ani potuchy. Slepo ich pôjdu voliť, lebo si myslia, že sú dobrí. Treba takýchto upozorňovať a oči im otvárať, pretože každý hlas sa počíta.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 10:12
... kto by to mal byť, pretože sa mi zdá, že nemáme na výber. Daj tip.
Anonym píše:
Středa 27.01.2010 22:03
vyzerá to, že sa bude zelenať... sas
Anonym píše:
Středa 27.01.2010 22:29
SaS je len značka. Jedna zo značiek.
Povedz mená.
Hladký... a kto? Kde sú? Čo robia? Prídu zajtra na zastupiteľstvo vynadať členom finančnej komisie za ten predaj pozemkov po 62 Sk? Dávajú žiadosti o informácie? Organizujú susedov?
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 12:21
Co takto prestat tu tliachat dve na tri a prist to povedat na MSZ? Tu je kazdy hrdina ale prist a verejne im povedat svoj nazor dokaze asi iba tych 5 stalic pripadne niekto koho sa konkretne nejaky problem dotyka. Som zvedavy kolki z nas co tu pravidelne prispievame sa aj skutocne neboji povedat nahlas co si mysli.


S pozdravom


Michal Slankovský.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 19:57
Mňa život zatiaľ neomrzel. Teraz v mrazoch sa síce nebetónuje, ale oni (vraj mafiáni) by si počkali, kým zima povolí...
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 22:36
Na tvojom hlúpom strachu stojí vláda tých darebákov.

Dať odkráglovať človeka nie je lacná vec.

Čo si myslíš, že keď prídeš na zastupiteľstvo spýtať sa, kam sa podel mestský majetok, že ťa dá Haviar s Kubovičom zaliať do betónu?
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 10:51
Majetok výhodne popredávali, to ti poviem aj ja. Na mojom strachu? Vyskakovať do nich nepomôže. Bol som na zastupiteľstve a vedia, čo mi spravili. Mali odvahu pozrieť sa mi do očí a spýtať sa, ako sa mám. Tak čo ich treba zastreliť, aby bol pokoj?
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:10
Tomu sa povie slovo do bitky :-)
Ja tam budem. Kto sa pridá do klubu?

Jaro Ševčík
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 10:10
Haviarovci a Harvánek sa postarajú o nepohodlných ľudí.
Na to si ešte neprišiel?
Pozri so do mynulosti, čo sa stalo tým čo sa im postavili do cesty.
Vydno že nepoznáš Tieto kreatúri. Veď spravia čokoľvek,len aby sa maly dobre.
"Viď spoločnici s ktorími začinali?"
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 13:25
Kedy je to zastupiteľstvo? Poznal som večších frajerov a rovnakých hajzlíkov a dnes ich už niet,netreba sa báť!keď nás tam bude 50 tak cúfne aj Ficko!Videl si to pri štrajku autodopravcov?
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 13:50
28. januára o 9,00 v zasadačke mestského úradu. Tak to sme už asi štyria.
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 14:20
čo sa opýtate? na nedokončené mariánske námestie za 12 melasov? alebo na odmeny pre vyvolených? alebo na otrt zvaný elektronické aukcie? predražené zákazky? alebo prehraté súdne spory? alebo zbytočný ples? ha ha nastrčený pandrlák vám začne blabotať naučené a vedením schválené frázy a keď sa ohradíte , tak vám dedo zoberie slovo. tento scenár už poznám.
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 17:50
MUSIA ODVOLAŤ TÝCH TROCH SMRADOV.PREDSA VIDIA TÚ ICH NESCHOPNOSŤ, NENAŽRATOSŤ A ZLODEJINU.SME FAKT ZVEDAVÍ ČI TEN ČO CHCE BYŤ PRIMÁTOROM ALEBO DOKTOR NÁJDU ODVAHU.AK NIE, NECH SA PRACÚ ODTIAĽ VŠETCI!
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 18:04
Karol,môžeš presvedčiť,občania čakajú.Hádam nepresedíš celé zasadnutie v bufete.Uvidíme.
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 20:55
a ty co cakas od takeho poslanca ako je Stabel????ved mu uz doslo z obcerstvenia v Mostenci z chodnika,potrebuje ist na prehliadku s novym traktorom ,ktore si kupil zo zakazky!!a najar by potrebol ku traktoru aj novu vlecku,ten odvolavat nebude,ten patri medzi tie.....
Anonym píše:
Středa 03.02.2010 20:16
ved uz konaju, vybranym podnikatelom ponukaju 500% zlavy na pozemky!!!!!!!!
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 22:14
Dnes som bol pozvaný do Pružinskej doliny, tu je priama ukážka toho ako sa volený
starostovia a poslanci stavajú k národnemu bohatstvu,ktoré patrí všetkým.
Ako som sa dozvedel starosta Pružiny Ušiak,starosta Dolného Lieskova Ing.Kardoš,
Ing.Benadík z Lesného úradu a Ing.Petrík zo životného prostredia dali absurdný súhlas.
Je to pastva pre oči.
Čo mohlo ovplivniť konanie týchto štyroch ľudí,že vydali povolenie na oplotenie Stráže!!!
Prečo sú ochotný porušovať ústavu slovenskej republiky?
A čo nato Slovenská národná strana, žeby Jankovi Slotovi kvapol z toho niaký ten
milión od Spoločnosti Biely potok?
Ľudia nedajte sa oklamať sladkými rečami,lebo nato doplatíte sami.
Anonym píše:
Středa 27.01.2010 18:38
Treba podať dovolanie na Generálnu prokuráturu za porušévanie ústavi, prokuratúra dozerá na dodržiavanie ústavi a zákonov. Na okresné podržkapsy sa nedá spolahnúť.
Anonym píše:
Sobota 30.01.2010 22:11
ITV dnes odvysielala zastupiteľstvo z 28.1.2010 a tých x-hodín prázdnych, občas samoľúbych, miestami nelogických debát sa dá zhrnúť pomerne stručne:
- mestskí poslanci sa síce tvária dôležito a zodpovedne, ale sú len bábky v rukách šedých podnikateľských eminencií nášho mesta
- pán Jurčík je neskutočný farizej, najskôr spolu s ostanými poslancami zastáva názor o potrebnosti šetrenia výdavkov, získavania nových financií pre mesto a potom navrhne absolútny nezmysel - predať pozemok v Orlovom za zníženú cenu 2,16€/m2
- pán Jurčík je naozaj chrobák Truhlík, ak nevie kto ovláda občianske združenie v Orlovom
- jediný človek, ktorý "má gule" v tomto ustráchanom meste je Juraj Smatana. Krásne pomenoval vo svojom príspevku veci pravým menom. Páni poslanci (aj poslankyne), máte sa čo učiť!!!
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 10:27
Treba ich vylúčiť z verejného života, nakoľko sa nestarajú o občanov tohto mesta, ale len presadzujú svoje osobné zaujmy!!!
Preto treba isť k voľbám,lebo keď nepojdeme všetci voliť tak straníci si zvolia svojich.
Ak chceme zmenu k lepšiemu treba isť k voľbám.
Je to naše právo a nie povinnosť,preto viužime svoje právo na zosadenie darebákov!
Veď sú aj čestní ľudia, len sa treba dobre rozhliadnúť.
Netreba naletieť na sladké rečičky,ale treba pozerať kto čo spravil pre občanov.
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 15:20
Ešte mali tomuto sympatickému združeniu dať za symboliclé 1 Euro kaštieľ / samozrejeme ostatné náklady by znášalo mesto / a bolo by vymaľované. Ďakujeme páni poslanci a panie poslaňkyne, že sa tak starate o blaho občanopv z tohto združenia !!
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 16:02
Tu nejde len o poslancov a poslankyne, nezabúdajme na hlavného aktéra tohto "biznisu". Komu najviac zaštrngalo z mešca ???? No predsa cigáňovi z Východu, ktorý sa tam z toho od radosti nevedel do kože zmestiť.
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 16:44
Adam - Jancova škola!
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 19:08
Janca sem nepleť, ten s týmto zlodejstvo krpatého cigáňa z východu nemá nič spoločné! Adam kradol dávno predtým ako poznal Janca a až po odchode Janca z úradu sa začalo pre tohoto zlodeja z výchdu menom Peter Adam ozajstné eldorádo! Ani dedo Adame sa nestačí čuduvať!
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 19:27
Janco bol(je) väčší zlodej.
Anonym píše:
Úterý 02.02.2010 18:51
bol(je) väčší zlodej ako kto? Adame,Adam, Kubovič,Haviar,Babušík,Novák,Stacho,Sádecký a ďalší poslanci a ctení podnikatelia? potom, čo po jeho odchode predvádzajú, veľmo pochybujem
Anonym píše:
Pondělí 01.02.2010 23:21
adam má vlastnú školu. A tá mu káže: zober províziu z každej zákazky a predaja majetku. Lenže teraz to prestrelil s tým nízkym posudkom a stolička su mu už nielen nakláňa a trasie, ale priam vibruje.
Anonym píše:
Úterý 02.02.2010 06:14
A odvolá ho Stracho? :-)
Anonym píše:
Úterý 02.02.2010 09:14
Stane sa mu veľké h - o - v - n - o !! Pri takýchto kšeftoch sa zamažu aj ďalší, a keby ho vyrazili - isto by si pustil hubu na špacír. A to nik z vedenia mesta nechce !! A keby sa to jeho vyrazenie aj stalo, rozhodne bude patriť medzi špičku boháčov mesta P.B - takže je za vodou a uchytí sa u nejakého kamaráta, ktorému doteraz dával zarobiť. Tie rozkradnuté miliony to už nik nevráti, bola by však nádej, že sa ďalšie až v takom množstve nerozkradnú! / Lebo vždy sa niečo zo zákazok odleje - tomu nik nezabráni !/
Ceny mesta: Lavičky pred MÚ 12 000 Sk/ kus, kôš na smeti - 12 000 Sk/ kus, parkovacie miesto na zemi 48 000,- Sk za miesto!!! To keby súkromné osoby takto hospodarili na svojích stavbách, tak by postavuli akurát murované WC a k tomu plátený stan za celoživotné úspory !!!
Anonym píše:
Středa 03.02.2010 20:13
Huba na spacir by mozno priniesla presnejsie informacie a trestne stihanie moze zacat. Sucasnych, nedavnych aj minulych poslancov, primatorov, prednostov aj veducich. prednostov
Anonym píše:
Středa 03.02.2010 20:07
Kto je cigan z vychodu - Adam Janko alebo Janko Adam? A preco vychod a nie zachod? Cigan alebo Rom?

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359