Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Stretnutie Výboru mestskej časti Lány, venované zámeru bytovky na Pribinovej

Stretnutie Výboru mestskej časti Lány, venované zámeru bytovky na Pribinovej

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 02.04.2009 23:43
Na toto stretnutie sa chystajú prísť obyvatelia dotknutí zámerom výstavby bytovky na Pribinovej ulici.
Čas 07.04.2008
od 19:00 do 21:00
Místo CVČ Lány
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)
Zloženie VMČ Lány

Stanislav Kardoš - predseda (č.t.0907 776 590)
Ing. Stanislav Haviar - viceprimátor
MUDr. Rudolf Karas - poslanec
Ing. Peter Adam - podpredseda
Ing. Milan Sklenář - člen
Ing. Martin Kerepecký - člen
Mária Škrabáková - sekretár
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 08:29

Myslím, že na tomto stretnutí by bola veľmi užitočná účasť majiteľa pozemku (t.j. parcely 2473/1) p. Vlčíka. Prosím VMČ Lány, aby ho ificiálne pozval. Konštruktívna a racionálna diskusia všetkých zúčastnených strán by mohla byť prvým krokom k vyriešeniu problémov, ktoré sa v tejto časti mesta nakopili.

redakcia
redakcia píše:
Středa 26.03.2008 08:40
Neviem či pán predseda VMČ Lány Stanislav Kardoš sleduje túto stránku.
Zavolajte mu radšej tento podnet na jeho mobil 0907 776 590.

Majiteľ pozemku pán Vlčík má tiež zverejnený mobil, takže by to nemal byť problém.

Juraj Smatana

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 27.03.2008 23:12
  1. 4. bude potrebné v hojnom počte prísť na zasadanie a riadne šťavnato a nahlas to pánom poslancom vysvetliť. Majiteľ pozemku je zbytočný, treba, aby každý, kto číta tieto riadky prišiel a povedal od srdca, čo si myslí o stavaní bytovky v parku a na pešej zóne. Myslím, že sa bude lámať nielen chlieb, ale aj charaktery. Som zvedavý, ako niektorí páni vysvetlia svoje bezcharakterné hlasovanie na Komisii 11.3.2008... Našťastie už dnes nie sú v móde pražské defenestrácie...
redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 27.03.2008 23:25
Prísť treba, pretože keby VMČ projekt jasne nezamietol, nádejný výsledok petície je v keli.

Ale myslím si že keď príde "hojný počet", nebude potrebné ani "nahlas", ani "šťavnato".

Osobne mám takú skúsenosť, že keď príde desať mamičiek s deťmi, je to väčšia sila, ako tlupa nejakých krikľúňov.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 21:53

Na niekoho zaberú racionálne argumenty, na niekoho treba poslať mamičku s deťmi, na niekoho treba riadne nabľačať a sú aj takí, ktorým treba dať rovno po kotrbe!

Stačí sa teda len prísť presvedčiť, čo potrebujú páni z Výboru mestskej časti a dať im to, čo im pomôže zorientovať sa, kde je sever...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 28.03.2008 10:25

No to som zvedavý ako to vysvetlia zainteresovaní, čo hlasovali za, ale ako som už napísal, budú sa teraz tváriť ako svätí za dedinou, že oni nič, že oni chcú len dobro pre občana, ale nenechajte sa opiť suchým rožkom. Tu ide jednoznačne o veľké peniaze a klamať a zavádzať sa oplatí. Tak pozor na

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 19:33

konečne nová bytovka a na super mieste

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 03.04.2008 22:13

Je to super miesto, ale nie je vhodné pre bytovku. Je to súčasť parku a pešej zóny, ktoré slúžia pre oddych a relax pre všetkých obyvateľov Lánskej. Kde sa už len máme schádzať, keď toto mesto nemá ani len námestie,ani detské ihriská. Prečo sa v tomto meste v poslednej dobe ničí, aj to čo je dobré? Je veľmi smutné, že predstaviteľom mesta vôbec nezáleží na jeho obyvateľoch, ale myslia len na svoje záujmy.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 04.04.2008 19:56

Chýbajú tu byty a pri snahe čo len trocha niečo pre Bystricu spraviť hneď každý vidí za tým len sprisahanie vrchnosti a obrovský biznis ako v minulosti. Keby ste bývali všetci z marikovského okresu v amerike tak by tam nestál ani jeden mrakodrap. Vy malicherní duchom čo ovplyvnený socilizmom nedokážete preniesť svoje myslenie a posunuli ste sa do komunizmu kde všetko patrí všetkým. Zabúdate že to miesto niekto niekomu predal. Vtedy keď kupovali a rozpredávali fbriku Bratislavci ktorej patril aj tento park ste boli ticho, nikto o to nejavil záujem . To že pozemok má svojho majiteľa je jasné z katastra a Vy mu dnes chodíte na pozemok venčiť psov a zajtra budete kričať že je tam kopec výkalov nech to majiteľ vlastnoručne likviduje.Aké by to bolo keby som prišiel na návštevu so psom len tak relaxovať do Vašej obývačky , olámal by som Vám tam kvety, porozhadzoval odpadky a vyvenčil psa. - Tupci

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 05.04.2008 11:31

Myslím si, že prejavovať svoj názor sa dá kultúrnejšie a spisovnejšie, bez gramatických chýb. Ale každý sa predstavuje sám. S niektorými vecami s Vami súhlasím, ale s niektorými nie. Áno v Považskej Bystrici, chýbajú byty, ale akým spôsobom sa stavajú bytovky, na to netreba zabúdať. To neznamená, že keď je niekto vlastník pôdy, tak nemá rešpektovať prostredie, v ktorom je vlastníkom. A v tomto prípade to vlastník nerešpektuje a to sú tie osobné záujmy. Neberie ohľad na okolité bytovky, v ktorých už ľudia bývajú a potrebujú svoj životný priestor. Výstavbou tejto bytovky sa naruší nielen ráz na sídlisku Lány, ale aj skomplikuje bývanie, po všetkých stránkach, ľuďom v novej bytovke a v susedných bytovkách. Určite v týchto miestach nebývate.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 05.04.2008 21:29

Ospravedlňujem sa ak som bol nekultúrny, nespisovný a s chybami. Chyba v slove Bratislavci je zámerná odvodená od slova Psohlavci lebo sa tak voči zvyšku Slovenska správajú. To že sme tupci na to sa uraziť nemôžeme lebo sťažujeme sa na vedenie mesta a vždy si ho tam zvolíme sami. Je odrazom nášho myslenia. Sťažujeme sa, vypisujeme petície a nedokážeme v reále a s nadhľadom riešiť situácie sme spurný,dôležitý radi kritizujeme , ohovárame a osočujeme všetko a každého. Stačí sa pozrieť do Žiliny tam sú investície, výstavba , rozvoj mesta tu sa za posledné roky nebudovalo nič ale máme vysoký reiting. To že vlastník neberie ohľad na okolie to Vám vadí, ale to že okolie neberie do úvahy vlastnícke práva a robí si z toho verejné priestranstvo tak to Vám nevadí./Čo je tvoje to je aj moje a čo je moje do toho ťa nič/ Mne osobne Vadí že tu píšu rôzni ľudia ako sa všetci nabalia a osočujú všetkých od vedenia mesta po posledného robotníka na stavbe a to je len štúdia na pozemku ktorý ešte investor stavby nemá ani kúpený. Je to len vízia - nápad s možnosťou prefinancovania ktorú treba konzultovať, posudzovať, upravovať. Nie som zainteresovaný ani tam nebývam ale podľa štúdie ktorá je zverejnená by som si vedel v tom mieste predstaviť veľmi slušné bývanie , samozrejme nie tak vysokej a rozľahlej stavbe. Verte že tá časť mesta je ideálna na stavbu prospešnú mladým rodinám viac oko miesto zhromaždovania psích výkalov. Píšeme o zeleni na Lánoch ako keby sme bývali v strede Tokia.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 06.04.2008 10:19

Majiteľ pozemku si na svojom pozemku nemôže stavať , čo ho napadne. Presne je to definované v stavebnom zákone. Môže stavať iba ak tým nenaruší územný plán rozvoja (tu však územný plán s bytovkami neráta!!!). Môže stavať, ak splní podmienky zákona, napr. nezatieni okolie (tu však mala stáť 5 poschodová bytovka pred trojposchodovou!!!). Môže stavať, ak splní podmienky zákona a umožní vyjadriť sa majiteľom susedných pozemkov. Nuž a majitelia sa vyjadrujú.

Takže naštudujte si stavebný zákon, pretože ho evidentne neovládate. Je tam ešte viacero podmienok, ktoré sa tu porušujú, alebo nerešpektujú, uviedol som len pár na ilustráciu.

Asi máš malú predstavivosť, ak si nevieš predstaviť slušné bývanie na konci SNP (ľudovo OTOČ), krásne bývanie by vzniklo výstavbou smerom k Čiernym hájom na Rozkvete. Prečo Ti tak záleží na zdevastovaní parku a zatienení bývania pee stovky ľudí?! A tie nové rodiny by kam poslali hrať sa deti? Na parkovisko?! Do Domanižanky?!

Takže, ak píšeš, že "verte, že je to ideálne miesto na stavbu" tak Ti odoviem: Ver, že píšeš o niečom, o čom nemáš ani najmenšiu legislatívnu, ale najmä ľudskú predstavu! (a samozrejme je jasné, že si "nezainteresovaný")

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359