Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Správu o petičnej akcii priniesla aj tlačená podoba SME

Správu o petičnej akcii priniesla aj tlačená podoba SME

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 26.03.2008 08:35 Copyright: Viera Žaludková - SME
[2008-03-26] V dnešnom SME nájdete článok Viery Žaludkovej "Proti novej bytovke vznikla petícia".
Citát predsedu petičného výboru Ing. Jozefa Dudoňa:
„Chcú tam postaviť päťposchodovú budovu, ktorá zaplní všetok voľný priestor medzi bytovkami. Chýba aj zatieňovací diagram,“ poukazuje na nekompletnú dokumentáciu Dudoň. „Najmenšia vzdialenosť novej bytovky od súčasných domov by bola 10,46 metra, maximálne 17,75 metra. Jej vzdialenosť od rieky by bola 10 metrov, pričom ochranné pásmo je šesť metrov,“ dodáva geodet.

Citát primátora mesta:
„Zatiaľ ešte nie je nič rozhodnuté. Mne osobne sa tento objekt javí ako určité prehustenie priestoru. Definitívne slovo však budú mať odborníci, ktorí budú dokumentáciu posudzovať. Nikdy by som nechcel, aby boli dotknutí občania a bola narušená
ekologická stránka,“ povedal Adame.

Celý článok šéfredaktorky Obzoru Viery Žaludkovej si môžete prečítať v denníku SME alebo na stránke
http://www.sme.sk/c/3793759/Proti-novej-bytovke-vznikla-peticia.html
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 15:45

sa tu vyjadrujú tak nejako bezpohlavne a všetkým leží na srdci len blaho Občana! Len ten smrad, ktorý za tým cítiť...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 27.03.2008 09:36

Pán Haviar bol proti tomu, aby sa vec vôbec dostala na Výbor mestskej časti Lány a dnes a sa usmievka a tvrdí, že on je demokrat... Prečo potom v stavebnej komisii hlasoval ZA VÝSTAVBU??!!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 27.03.2008 11:15
Pochybujem že by viceprimátor Haviar "bol proti tomu aby sa vec vôbec dostala na výbor VMČ Lány".
Pozrite si zápisnicu z komisie:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/archiv-dokumentov/zapisnica-zo-zasadnutia-komisie-pre-zp-vystavbu-a-dopravu-11-03-2008

Tam stojí:
Komisia odporúča schváliť zámer výstavby bytového domu „Domanižanka“ so 71 b. j. podľa predloženej štúdie a zároveň odporúča:
a/ vedeniu mesta zosúladiť predloženú štúdiu s územným plánom mesta,
b/ zosúladiť zámer výstavby bytového domu s projektom revitalizácie toku rieky Domanižanka,
c/ zabezpečiť stanovisko VMČ Lány k pripravovanému zámeru.
5:2:0

Teraz už nie je podstatné, ako pán Haviar hlasoval na komisii.
Teraz je podstatné, ako bude on a ostatní členovia VMČ Lány hlasovať na stretnutí výboru, ktoré sa bude konať 7. apríla 2008 v CVČ:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/stretnutie-vmc-lany

Pretože Mesto sa vyjadrilo, že nebude súhlasiť s projektom, ak bude proti nemu Výbor mestskej časti.
Zasadnutia Výboru mestskej časti sú verejnosti prístupné.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 27.03.2008 22:37

Kto sa od počiatku zaujíma o tento barbarský projekt, jasne vidí, k akým zaujímavým posunom tu dochádza. Najskôr sa na stavebnej komisii odsúhlasí stavba, dnes už tí, ktorí hlasovali ZA STAVBU zabúdajú na svoje hlasovanie a pomaly by sme mali byť pánovi Haviarov vďační, že nás láskavo zobral na vedomie?! Nesúhlasím s Vami, pán Smatana. Podľa mňa je veľmi dôležité, aby sme vedeli, kto bol za zdevastovanie Lánskej a aby sme si na týchto ľudí dali veľký pozor. Ďakujem Vám za Váš záujem a pomoc pán Smatana, ale na hrubú dieru patrí hrubá záplata a umiernený postoj k týmto pánom považujem za chybu.

redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 27.03.2008 23:17
Môj postoj je veľmi dôrazný.

Keďže však nekopem za žiadnu politickú stranu,
nemám potrebu zahanbovať politikov, ktorí... skorigovali svoj postoj.

Obyvatelia Lánov na tejto kauze zatiaľ nič nestratili, práve naopak, môžu veľa získať.
Hrubé správanie voči súčasnému vedeniu mesta im pri ochrane svojho okolia nepomôže.

Nám totiž nejde o stranícke rošády na mocenských postoch, ale o životné prostredie.
Na hodnotenie práce súčasných politikov bude najlepší čas pred voľbami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 28.03.2008 22:08

"Môj postoj je veľmi dôrazný". Lol. Neuveriteľné keci...

...nemám potrebu zahanbovať politikov, ktorí... skorigovali svoj postoj." Voľne preložené, "za nejakú tú službičku nebudem kritizovať hajzlov, ktorí... oblbujú ľudí a prevracjú kabát ako na bežiacom páse".

A ešte... akýže je Standa H. politik? :o

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 07:22

Ak niekto získal vo voľbách 550 hlasov, podľa mojej dedukcie odpočítam 500 hlasov v petícii a napr. nejaký komunista tak za dva roky získa 50 hlasov. To je toľlko,ako keby kandidoval susedov Dunčo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 07:53

podľa mňa dobrý, minimálne ako KIM ČONG IL z KĽDR.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 13:26

Skúsenosť hovorí, čím sladšia reč tým viac to bude v neskôr stáť. A Standa je v sladkých rečiach absolútny okresný preborník. Snáď si nemýslíte, že do politiky išiel, aby rozdal svoj majetok? Ak áno tak je mi vás naozaj veľmi ľúto a život vás ešte poriadne nenakopal.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 11:02

Padajú tu veľmi tvrdé slová. Posudzujem stále myšlienku prísť sa pozrieť ako to bude vyzerať na VMČ, či aj tam sa takto prejavíte. Podľa reakcií Smatanu a Dudoňa, tí už zapískali na ústup. Celé mi to pripomína veľký parlament, kde keď sa pýtali poslanca prečo hlasoval za keď všetci ostatný boli proti, vysvetlil, že on si zmýlil tlačítko, ale vo vnútri svojho svedomia bol proti. Takže milí moji, keď niekto zdvihne ruku za a potom sladkými rečami tvrdí niečo iné sú dve možnosti. Buď vás oje...áva, alebo patrí do blázninca. Tu sa nedá pomýliť. Tu ide totiž o veľké prachy!!!!Každý presne vie za čo dvíha ruku, za čo hlasuje, za čo lobuje!!! Keď sa na to vykašlete, čaka nás druhá, tretia......n-tá pribinova. Čo tu čítam hlasovali za Haviar, Pekár a kto ešte?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 17:46

sledujem to pozorne, aj ked z dialky, a skor mam pocit, ze na ustup zapiskal Haviar a Adame, a Dudon so Smatanom obsadzuju dobyte uzemie medzi bytovkami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 19:45

ano, ale taka pribinova moze byt kdekolvek v meste. A nie cuvat a obranovat zato, ze si to súdruh Standa KIM Hast rozmyslel a nakrmil vas rozpravkou, ze na komisii vlastne hlasoval ZA omylom. Ked ide o peniaze sa nikdy nemyli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 21:25

Ak si niekto myslí, že obyvateľom Lánskej došla para a zapískali na ústup, tak sa zásadne mýli! Len prídite pozrieť na VMČ 7.4. a uvidíte, kto odtiaľ odíde so stiahnutým chvostom a kto bude ako pískať!!!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 31.03.2008 13:54
Všade, kde si občania - prostredníctvom svojich poslancov - nepostrážili určenie svojho najbližšieho okolia v návrhu územného plánu.
Pribinovu zachránilo to, že sa tam nepočítalo s bytovou výstavbou a včas zabránili zmene návrhu územného plánu.

Namiesto brýzgania po internete si radšej stiahnite návrh územného plánu a skontrolujte si zaradenie pozemkov, na ktorých vám záleží:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/archiv-dokumentov/uzemny-plan-povazskej-bystrice-navrh/view

Netreba na to viac času, než stojí sledovanie jedného hokejového zápasu.
Termín na pripomienky už samozrejme vypršal, ale môžete žiadať svojho poslanca, aby navrhol zmenu v máji, keď sa bude nový územný plán schvaľovať.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 16:11

keď sa tu brýzga,tak tu daj filter,alebo prispievať musi len registrovaný člen.....ja viem,istým ľuďom tu vadí kritika,hlavne takým čo plánujú za dva roky kandidovať za primátora,aby ich chrapúňstvo a zloba sa viac nerozmázavala,aby ostali v podvedomí ako seriózni komunistickí, pardon,komunálni politici. Česť súdruhom

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 14:58

Juro, urcite uz si dosiahol medialny orgazmus, rozprava sa o peticii vsade a vo vsetkom, ale preto este nemusis menit nazory ako kurva kuncaftov niekde na vaclavaku. ked niekto zdvihne za nieco ruku a potom odrazu tvrdi nieco ine, tak ta OJEBAVA a OJEBAVA vsetkych naokolo, tak sa preber a nepis nezmysly. alebo je tvojim cielom sa len zviditelnit(resp tvoj web) a podla toho menit nazor?????, tak potom si len dalsia sorosova tlchuba a vyznam tvojej cinnosti je ohraniceny hranicou tvojej co najlepsej sebaprezentacie. ostava mi len napisat vysrat sa na vsetky tvoje "dialnicne" a im podobne aktivity.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 29.03.2008 18:03
1. Prečo by som mal mať nejaký mediálny orgazmus? Som veľmi rád, že kauza sa dostala do všetkých médií, a určite to pomohlo FAKTU, že Mesto z projektu vycúvalo. Osobne som sa objavil v médiách asi 5 sekúnd, ako člen komisie. Ľudia z Lánov sami zvládli prácu s médiami, moje skúsenosti neboli potrebné.

2. Ak vieš o nejakom názore, ktorý som v tejto kauze zmenil, tak sem s tým. Tu by bol niekto veľmi rád, aby teraz ľudia z petičného výboru alebo ja začali mlátiť vedenie mesta hlava nehlava. Nám viac záleží na životnom prostredí, na tom, aby parčík zostal zachovaný, ba dokonca sa v ňom konečne urobil poriadok. Toto sa dá vybaviť len v spolupráci s Mestom.

3. Keby mi šlo len o zviditeľňovanie seba a tohoto webu, najlacnejšie by bolo spustiť pomstu na Haviarovi a Adamem, a nafukovanie toho, "ako ich občania načapali". Pokojný a dôsledný postoj, bez pomsty a politikárčenia, zďaleka nie je taký mediálne pútavý. Práve naopak, každý debil, ktorý k záchrane parčíka ani ruku nepriložil, ťa obviní pomaly z obracania kabáta.

Stretneme sa na výbore mestskej časti,
pretože vec ešte nie je vyhratá.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 20:09

mne pripadáte ako na hlavu padnutý vy chcete zachranovat parčík ale podla LV Váš parčík vlastní niaky podnikaťel z rozkvetu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 20:46

Ak sa niekto nejakým zákulisným spôsobom dostane k pozemku typu parčík, verejná cestná komunikácia a pod., to ešte neznamená že tam bude mocť robiť hoc čo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 21:15

to nie ale si ani nemislim že musy dovoliť ludom vstupovat na svoj pozemok - čo ak si to ohradí

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 23:17

Ten človek je privatizér, ktorý za korunu nakúpil pozemky od tunelárov Považských strojární. Spoliehal sa, že to strelí pod rukou nejakému ďalšiemu tunelárovi verejného priestoru. Bude ešte rád, keď to od neho budú chcieť ľudia z Pribinovej odkúpiť. Už asi s hrôzou zistil, že tento pozemok už nepredá za normálnu cenu žiadnemu investorovi pod výstavbu. Kto by kúpil parcelu, kde susedia vytvárajú petičné výbory?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 01.04.2008 07:33

ako vidis sudruh haviar mu to skoro zariadl

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 01.04.2008 08:34

sukromný majetok je sukromný majetok myslím že si nepomôžu ak to bolo na predaj prečo si to nekupili sami- ved museli vediet že nemaju ani vstup do svojich bytov aby sa to ešte neobrátilo proti im samim násilie plodí násilie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 01.04.2008 21:55

Martinko, nikto nevedel, že pozemky sa budú predávať... Jednoducho sa to tichúčko predalo a my sme boli postavení pred hotovú vec. Som veľmi zvedavý či budeš chrakter a dokážeš uznať, že si práve strelil capa...

A súkromný majetok nikomu nedáva právo porušiť Stavebný zákon! Nie sme niekde v Kongu, kde si môže ktokoľvek postaviť čokoľvek, Zákon to jasne definuje, stačí si to len naštudovať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 16:35

Nesledujem tento problém úplne od začiatku, avšak dovoľte, milí priatelia, aby som aj ja vyjadril svoj názor. Upozorňujem však, že je to môj subjektívny názor, ktorý sa nestotožňuje s nijakou politickou stranou ani organizáciu a súhlasiť so mnou môže iba ten, kto chce... Akokoľvek, vážení, prečítal som si snáď všetky dostupné články o problematike, ale akosi nechápem, kde je skutočne problém??? Patrím ku generácií, ktorá si už veľmi nepamätá na "zlaté červené časy", každý deň sedím v aute a jazdím či už po Slovensku, alebo susedných štátoch a pochopiteľne mám oči otvorené. Takže, ozve sa investor, ktorý chce v Považskej Bystrici postaviť 71 bytov (už teraz má moje sympatie...), komisia povie, že akože OK, ale konečné rozhodnutie nechá na výbor atď., atď. Aha, už viem, to je problém! My tu predsa žiadne nové byty nepotrebujeme! Veď uznajte, čo by sme s nimi robili? Každý má pekne kde bývať, má strechu nad hlavou a široký úsmev na tvári, tak načo nám sem budú chodiť kdejakí investori a núkať nám peniaze a nové byty? A ešte k tomu by nám chceli postaviť dom presne tam, kde ujo chodí do parku každý deň venčiť fenu (len či po nej aj pekne poupratuje) a vyfajčiť si dve cigaretky. A ten nešťastný investor by nám týmto zdevastoval celé sídlisko, ba čo viac, možno i celé mesto... Ja viem, čo by sme mali urobiť. Mali by sme zavolať televíziu, najlepšie asi Markízu, Jojku, alebo TA3, oni by si to tu všetko natočili, nafúkli a celé Slovensko by videlo a poľutovalo, aký ťažký je život v Považskej Bystrici. Lenže po ceste domov by sa páni kameramani a reportéri zastavili možno v Trnave, Petržalke alebo Ružinove, pozreli by sa, ako sú tam domy postavené a zhlboka a spokojne by sa smiali...aký ťažký život si robia v Považskej Bystrici! Ale stále však fandím a som na strane toho uja s fenou a cigaretkami, pretože on, keď sa čas od času postaví z gauča, či postele a príde k oknu, uvidí ten "svoj" malebný parčík pod oknami. Avšak, ak by sa pozrel ešte o kúsok ďalej, možno by uvidel aj 21. storočie. Otázkou, na ktorú sa bojím odpovedať, ostáva, či sa ujo prispôsobí 21. storočiu, alebo 21. storočie sa prispôsobí ujovi??? Predsa ale ani táto úvaha náš problém nerieši, takže na to musíme ísť inak. Mal by som aj ja napísať petíciu, lebo keďže tu nechceme nové byty, nepotrebujeme tu ani žiadne mladé rodiny a dokonca ani žiadne deti! Tak, to je presne ono, bude to petícia proti rodeniu detí... Čím menej detí sa narodí, tým menej bytov budeme potrebovať a tak si tu udržíme veľa zelene na venčenie ujovej feny... A ak sa predsa len nájde nejaký mladý človek, alebo mladá rodina, ktorá bude chcieť niekde bývať, tak ich hneď pošleme do iného mesta - tam nech si chodia zarábať, nech tam žijú. Je to síce trošku radikálne, ale efekt je zaručený! Akokoľvek to dopadne, milé dámy a vážení páni, budem to s nadšením sledovať a Vám všetkým, či už tým "dobrým", alebo tým "zlým", držím palce a prajem veľa úspechov. A dúfam, že v blízkej budúcnosti stretnem v MHD spoluobčanov, ktorí podpisovali petíciu, ako budú nadávať, že v tej Považskej Bystrici sa nič nestavia, nič sa tu nedeje a všetko je tu na...

Všetky postavy v príspevku sú vymyslené a akákoľvek podobnosť s realitou je čisto zámerná...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 29.03.2008 18:14
Jediná otázka: keď príde vytúžený investor a bude chcieť postaviť bytovku namiesto parčíku pred Nemocnicou, dovolíme mu to?

Mesto práve v tejto dobe schvaľuje nový územný plán. V tomto návrhu územného plánu sú viaceré pozemky určené pre budúcu výstavbu. Parčík pri pešej zóne na výstavbu bytovky určený nebol. Projekt, presnejšie jeho skica, bol v zrejmom rozpore so stavebným zákonom (porušené svetlotechnické požiadavky).
Investorom nič nebráni zobrať svoje plány na bytovku a zasadiť ten projekt inde. Na voľné miesta Rozkvetu, na Dušianicu, do priestorov IBV/HBV Lúčky, kde len chce a územný plán predpokladá.

Na hrubozrnnú demagógiu, kedy ľudí, ktorí chceli zachrániť parčík v ktorom sa hrávajú ich deti, premaľujete na fajčiara ktorý tam venčí fenu, radšej nebudem reagovať.
Príďte na výbor mestskej časti, kde sa bude o projekte hlasovať, a povedzte toto čo ste sem napísali do tváre napríklad pani Zemančníkovej z petičného výboru, ktorá má tri malé deti, alebo pánovi Dudoňovi, tiež otcovi malých detí.

To sme naozaj takí obmedzení, že nás niekto zmagorí, že nové byty môžeme stavať len na úkor existujúcich bytov? Že nový bytový fond dokážeme vytvárať len za cenu znižovania kvality existujúceho bytového fondu?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 19:00

predsa tu nejde len o samotný parčík,ale aj oludí ktorí bývajú v bytovkach,predstavte si že vam vyrastie 10-15 m pred oknami 5-poschodový barak ktorý úplne zatieni vaš byt tak,že tam nikdy po celý rok nezasvieti slnko a jediný výhľad bude do okien naproti.Nie sme predsa proti stavaniu nových bytov ale určite existujú vhodnejšie miesta .

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 20:16

Počuj populista,navrhni nejakému investorovi pozemok okolo tvojho rodinného domu ale bytovky,nech ti tam postaví nejakú stavbu,hneď vedľa dverí. Ty si taký múdry populistický demagóg,ktorý sa všetkemu rozumie a pozerá sa na vec z nadhľadu. Ty si taký tupý, že nevieš aký je navrhovaný územný plán mesta, kde je a kde nie je dovolená výstavba.Tak sa choď pozrieť do kona Mier,tam je ten návrh vyvesený a potom kvákaj v MHD.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 23:25

Úvodom Vás chcem, vážení, poprosiť, aby ste predsa len hlbšie vážili slová. Zapojme do našich prejavov trošku viac kultúry, snáď nás to posunie ďalej... Bezducho sa ma tu niekto pokúša slovne napadnúť, či možno uraziť, ale myslím, že by sme mali vyjadrovať názory k téme. Tie na moju osobu si nechajte k pivu s kamarátmi. Ja som tiež presvedčený o tom, že existujú aj iné lokality na výstavbu, ba aj iní investori, už ich len nájsť... To mi sunie na jazyk myšlienku, že ak máme nejaký ideálny pozemok na stavanie, prečo ešte nestaviame? Čo sa týka môjho bývania, je to neuveriteľné, ale bývam v meste, na sídlisku vo vežiaku a také niečo, ako že sa na mňa niekto pozerá zo susedného paneláku, alebo, že ja vidím niekomu do bytu v susednom dome, mi vôbec nie je cudzie. Niekedy to môže byť priam výhoda - ušetríme za telefón... Ale nie, to som prehnal. Jednoducho mi vôbec nepríde divné, keď ľudia bývajú vedľa seba. A som presvedčený o tom, že naše názory by sa menili úmerne tomu, na koľko by bol každý z nás (individuálne) na danej stavbe závislý. Ak by nikto z nás nemal strechu nad hlavou a táto budova by sa javila ako možné bývanie, tiež by sme proti nej rovnako tvrdo bojovali??? Vyložme si karty na stôl: ja som za to, aby sa v PB stavalo, aby tu boli nové byty, domy, ihriská, investori, podniky atď., Vy ste za to, aby sa nestavalo na spomínanom pozemku, ale nie ste proti výstavbe samotnej. Takže by sa ten dom mohol postaviť niekde inde, na nejakom, vyššie spomínanom, ideálnom pozemku. Preto navrhujem, aby sme pri podpisovaní petícií premýšľali o návrhu náhradného miesta, ktoré ponúkneme investorovi, ak by mu jeho výber nevyšiel. Predsa si nenecháme odísť 71 bytov? Vyšachovať investorov nie je až taký veľký problém, ťažšie sa javí prilákať ich, alebo udržať. Z vlasnej skúsenosti viem, že kritikov v radoch Bystričanov máme veľké zásoby, ale potešilo by, keby predsa len niekto vynaložil iniciatívu a dal aj konkrétny konštruktívny návrh. Alebo to necháme všetko na pleciach pána primátora a jeho kolegov a my môžeme spokojne naďalej na nich nadávať, nesúhlasiť a sťažovať sa... Moja úcta, vážení.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 30.03.2008 00:06
Keby sa ti chcelo toľko študovať, ako sa ti chce poučovať.
Tu máš návrh územného plánu:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/archiv-dokumentov/uzemny-plan-povazskej-bystrice-navrh/view

Na všetkých plochách, ktoré sú označené ako bytová výstavba, sa môže stavať.
Ak si myslíš, že developeri sú takí amatéri, že si nevedia zistiť voľné pozemky, tak "vynalož iniciatívu", a vymaľuj im zopár tých plôch farbičkami. Potom si zober zoznam všetkých stavebných firiem na Slovensku a pošli im to. Určite budú vďační.

Naši páni investori sa nepokúsili postaviť bytovku pri pešej zóne preto, lebo nevedeli o inom pozemku. Skúsili to preto, lebo keby im to prešlo, vyžrali by supervýhodné miesto. V centre, (nemocnica-hypermarket-obchodné centrá- banky - všetko do 10 min pešo). Odtienené od všetkých ciest. Výhľad na Domanižanku. Stačí nebrať ohľad na existujúcich obyvateľov, stačí ignorovať tie tisíce Bystričanov, pre ktorých je to jedna z posledných vychádzkových trás, a je to.
Mimochodom, ak niekomu ide o veľmi rýchle a pomerne lacné vytvorenie nových bytov, tak nech uvažuje o premene plechových striech na Lánskej na podkrovné byty. Aj sa tým domy zateplia, aj sa vytvoria stovky nových bytov. Prvá takáto žiadosť už bola schválená, a keď Mesto postráži jednotné architektonické stvárnenie týchto nadstavieb, vzhľadu Lánskej to len pomôže.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 21:45

Vážený pán "nezainteresovaný" investor! Gooebelsovské demagógie sa môžu uchytiť akurát tak u ľudí Tvojej 4. cenovej skupiny. Každý normálny človek vie, že všetci vítame novú výstavbu. Priestorov v PB je však habadej, to každý Bystričan vie. My nechceme výstavbu , ktorá sa má ealizovať v rozpore s územným plánom a v rozpore so zdravým rozumom. Ale robiť si primitívne posmešky z toho, že sa množstvu ľudí zdevastuje životné prostredie, na to už treba ozaj "charakter". Bytovky na Lánskej sú už staré, nutne potrebujú Slnko, aby sa dalo ako-tak bojovať s plesňou. Už vôbec nehovorím o ihrisku pre deti, ktoré Ty tak primitívne označuješ za priestor pre jedného uja so psom. Už vôbec nehovorím o tom, že by sa zlikvidovala pešia zóna. Už vôbec nehovorím o tom, že postaviť 5 poschodovú bytovku pred trojposchodovú je barbarstvo.

Takže milý investor: strč si svoje úbohé posmešky! Bojíš sa televízie? Bojíš sa všeobecného odsúdenia? Máš sa čoho báť: minimálne 90-95% ľudí, ktorí videli obrázky plánovanej bytovky si klopkalo na čelo. S podobným úchylným investovaním môže vyjadriť súhlas iba duševne chorý človek. Nepoznám nikoho, kto si pozrel štúdiu, aby s týmto zámerom vyjadril súhlas. Jediný, kto s tým súhlasí sú investori a tí, ktorých poriadne podmazali...

Tvoje trápne hranie na nezainteresovaného je priehľadné, ako je priehľadný aj strach našich radných pánov z médií. Raz cestuješ autom po Slovensku, zrazu sa presúvaš MHD... Netreba vymenovať všetky podobné trápne protirečenia, ale tešíme sa na Vás na VMČ, pán Čiko, Haviar, Moravík, alebo niekto z "nezainteresovaných"...

Jozef Hlavco
Jozef Hlavco píše:
Pondělí 07.04.2008 15:58

Takto nejako to funguje v PB:

Ako sa stať úspešným staviteľom za jednu noc??? Jednoducho. Podmienka je po volebnej noci byť vopchaný v správnom zadku. To sa stalo aj s firmou SADESTAV. Po voľbách začala získavať lukratívne stavebné zákazky od nového vedenia mesta, napriek tomu, že do vtedy mala problémy existovať. Vykazovala v predvolebnom období vôbec nejaké stavebné činnosti??? Práca vykonaná touto firmou tomu kvalitou aj zodpovedá. Čo nato poviete poslanci mesta v POV. Bystrici??? Ako mohla takáto slabá firma vyžrať tieto zákazky??? Kontroluje vykonanú prácu firmou SADESTAV vôbec niekto??? Poslancom mesta je to asi jedno. Možno ste v tom zainteresovaní, alebo nie??? Obyvatelia mesta čakajú na vašu odpoveď v mestskom zastupiteľstve. Bude toho ešte viac na vás poslanci, čo budete musieť riešiť. Dúfame, že neuhnete.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 07.04.2008 19:11
  1. Hlavčo nesmiete byť zlý,nová doba.........
hlavco jozef
hlavco jozef píše:
Úterý 08.04.2008 08:48

Takto nejako to funguje v PB: Ako sa stať úspešným staviteľom za jednu noc

Pán Smatana, tento prispevok by ste mali dať ,ako hlavný bod diskusie.Aby mohli občania k tomu písať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 09:54

Čirkézovi tú plešinu urobila príroda, alebo kaderník ? Jej tvar je neskutočý - buď to n ečo signalizuje, alebo ja neviem - takýto tvar je div !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 22:48

signalizuje to pribuznost k cervenym bratom . chyba mi tam len velke pero.alebo péro?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 23:06

k muche puk

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 17:51

uces viceprimata je- typ mao ce tung vzor 59 a ostrihaju ta tak kde kolvek na ukraine, v minsku, alebo ktorykolvek potulny strihac na velkom cinskom mure.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359