Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / SMER-SD v Považskej Bystrici bude dočasne viesť Karol Janas

SMER-SD v Považskej Bystrici bude dočasne viesť Karol Janas

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 21.04.2009 18:03
21. 4. 2009 15:46 "Môžeme potvrdiť, že MUDr. Adame požiadal o pozastavenie členstva v strane Smer-SD v súlade so stanovami strany, pokým nebude vyšetrené podanie na jeho osobu ako primátora Považskej Bystrice. Urobil tak, aby chránil dobré meno strany. Vedením okresnej organizácie strany v Považskej Bystrici bol dočasne poverený člen Okresnej rady Smeru-SD v Považskej Bystrici Karol Janas," povedala hovorkyňa Smeru-SD Katarína Kližanová Rýsová.
SMER-SD v Považskej Bystrici bude dočasne viesť Karol Janas

Janas Karol, PhDr. PaedDr. PhD.

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovnú správu v pôvodnom kontexte na stránkach SME.SK:

http://trencin.sme.sk/c/4731359/primator-poziadal-o-pozastavenie-clenstva-v-strane-smer-sd.html

Primátor požiadal o pozastavenie členstva v strane Smer-SD

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Považskobystrický primátor Miroslav Adame požiadal o pozastavenie členstva v strane Smer-SD. Urobil tak prostredníctvom regionálnych novín. Podnetom pre tento krok boli podľa jeho vyjadrenia stupňujúce sa útoky voči jeho osobe, billboardy vyzývajúce na odstúpenie z funkcie primátora, ako aj znovuotvorený prípad vyšetrovania falšovania zápisnice z mestského zastupiteľstva začiatkom volebného obdobia. Adame bol zároveň predsedom Okresnej rady Smeru-SD v Považskej Bystrici.

"Môžeme potvrdiť, že MUDr. Adame požiadal o pozastavenie členstva v strane Smer-SD v súlade so stanovami strany, pokým nebude vyšetrené podanie na jeho osobu ako primátora Považskej Bystrice. Urobil tak, aby chránil dobré meno strany. Vedením okresnej organizácie strany v Považskej Bystrici bol dočasne poverený člen Okresnej rady Smeru-SD v Považskej Bystrici Karol Janas," povedala hovorkyňa Smeru-SD Katarína Kližanová Rýsová. Karol Janas, 38-ročný vysokoškolský pedagóg je v súčasnosti prednostom Obvodného úradu v Považskej Bystrici.utorok 21. 4. 2009 15:46 | Copyright © TASR 2009
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.04.2009 21:58

Ak ho chcel Mirko chrániť, tak tam nemal ani vstupovať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 23.04.2009 16:06

pan Stevcik, teba zo smeru vyrazili, nemam pravdu? a preco nereagujes pod svojim ctenym menom?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.04.2009 06:26

Katka K.R.,spamätaj sa! V spojení s takými "osobnosťami" Haviar, Kubovič, Janco... Bože dobrý... A to len v PB.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 22.04.2009 13:19
o chvíľu to bude aj oficiálne

z trestného činu falšovania a pozmeňovania úradnej listiny
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.04.2009 13:26

veď to je stará vec....

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 22.04.2009 14:15
Neoficiálne samozrejme dávno. Ale ja som písal o tom, že vyjde táto správa:

Polícia obvinila primátora Považskej Bystrice

TRENČÍN. Úrad boja proti korupcii začal trestné stíhanie a zároveň obvinil primátora Považskej Bystrice Miroslava A., jeho zástupcu Stanislava H. a mestského poslanca Marcela P. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý. Trojica obvineniu čelí pre kauzu údajného falšovania uznesenia mestského zastupiteľstva z januára 2007, ktorá sa týkala voľby dvoch viceprimátorov. Primátor, ktorý teraz požiadal o pozastavenie členstva v strane Smer-SD, sa odmietol k veci vyjadriť. Krajská šéfka strany Magda Košútová hovorí, že pokiaľ súd jeho vinu preukáže, bude musieť z najsilnejšej vládnej strany odísť.

Obvinenie sa týka uznesenia o voľbe dvoch viceprimátorov mesta po posledných komunálnych voľbách. Okresná prokuratúra zaslala mestu protest, lebo zákon vtedy umožňoval zriadiť funkciu iba jedného viceprimátora. Poslanci tak schválili nové uznesenie, a to bolo údajne sfalšované. S týmto tvrdením prišla poslankyňa považskobystrického mestského zastupiteľstva a zároveň poslankyňa NR SR za SNS Milada Belásová. Podľa jej slov uznesenie, ktoré po proteste prokurátora prijali, bolo vraj v rozpore s tým, čo naozaj na zastupiteľstve prerokovali. K falšovaniu údajne došlo 17. januára, keď poslanci podľa nej nerokovali a nehlasovali o náprave a zrušení postu druhého viceprimátora, no v uznesení sa to píše. Tvrdí, že poslanci vtedy iba schvaľovali kompetencie viceprimátorov.

Trojica čelí aj obvineniu z poškodzovania cudzích práv, povedal Sipavý. “Vyšetrovanie naďalej pokračuje, krajská prokuratúra sa nebude k veci ďalej vyjadrovať,” dodal. Polícia už raz vyšetrovanie zastavila, tento rok ho začala znova.

“Pripomínam, že šlo o zápisnicu z mestského zastupiteľstva týkajúcu sa voľby dvoch zástupcov primátora, pričom druhý zástupca sa mal nazývať len dlhodobo uvoľnený poslanec a nie zástupca primátora. Nedošlo pritom k žiadnym finančným či iným dopadom a dvoch zástupcov malo aj predchádzajúce zastupiteľstvo,” reagoval na webovej stránke okresnej organizácie Smeru-SD v Považskej Bystrici Miroslav A. Primátor na stránke tiež vyhlásil, že opätovné vyšetrovanie kauzy je jedným z neustálych útokov voči jeho osobe. Tie sa podľa neho začali po komunálnych voľbách v roku 2006, kedy on a Smer-SD nahradili vo vedení mesta súčasného koaličného partnera - ĽS-HZDS. V uplynulých dňoch sa v meste objavili billboardy žiadajúce Adameho odstúpenie. Podľa billboardov je v meste rodinkárstvo a klientelizmus. Objednávateľ billboardov nie je známy, vraj je ním fyzická osoba.

“Mojou snahou je nedať možnosť napadať stranu Smer-SD. Túto stranu považujem v súčasnosti za najlepšie z možného, čo je na našej politickej scéne, pre prospech väčšiny občanov SR. Požiadal som preto o pozastavenie členstva v strane Smer-SD do vyriešenia prípadu,” dodal Miroslav A. na stránke Smeru-SD. Primátor zároveň podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci možného spáchania trestného činu ohovárania. Krajská šéfka Smeru-SD Košútová sa tiež domnieva, že primátor musí v meste čeliť rôznym útokom.

streda 22. 4. 2009 13:37 | Copyright © SITA 2009
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.04.2009 15:20

hovorí, že pokiaľ súd jeho vinu preukáže, bude musieť z najsilnejšej vládnej strany odísť.

Bože, a strana túto strašnú stratu prežije?!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.04.2009 17:40

ojojojoooj,tak tam zoberú Harvoša a Zobáka,oni nahradia úbytok šedej kôry.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.04.2009 21:23

je tam minimum. Viď Ujo, Kubo, Hastroš, etc...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 24.04.2009 22:22
  1. Lackovica ,ca a ako dalej..
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.04.2009 15:05

Netreba ho volať, je všade a nielen v Považskej, kde to vcelku slušne riadi zo zákopu, ale na celom Slovensku. Teraz si s Mikušom založil novú stranu - viď. reportáž na ITV . A zazreli ste ho iste aj na obrazovke TA3. Nič proti nemu, ale miestni borci sa na neho nechytajú. Je ho asi mať lepšie od tela , ako nepriateľa. Je pravda, že zas z neho nemusíme mať plné gate, a ak, tak len Tí, ktorých sa to týka.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359