Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / SMER odignoroval návrh SNS na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z mestskej rady

SMER odignoroval návrh SNS na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z mestskej rady

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.07.2009 08:11
Na ostatnej schôdzi mestského zastupiteľstva predniesla predsedníčka poslaneckého klubu SNS Milada Belásová návrh na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z funkcií člena mestskej rady a komisie pre ochranu verejného záujmu, do ktorých ho po voľbách nominovala SNS. Jaroslav Petrík kandidoval ako nezávislý poslanec na kandidátke SNS. Poslankyňa Belásová ako dôvod uviedla, že Jaroslav Petrík neposkytuje strane informácie o dianí v mestskej rade a na zastupiteľstve hlasuje v rozpore s dohodou poslaneckého klubu SNS. Poslanci Belásovej návrhy de facto zamietli tým, že 12 resp. 14 z nich nehlasovalo.
SMER odignoroval návrh SNS na odvolanie poslanca Jaroslava Petríka z mestskej rady

Jaroslav Petrík je poslancom za Podvažie, Šebešťanovú a Považské Podhradie

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke
http://trencin.sme.sk/c/4935806/mestsky-poslanec-petrik-nie-som-panak.html

Mestský poslanec Petrík: "Nie som panák."

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Poslanca mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici Jaroslava Petríka v stredu 15. júla poslanci neodvolali z mestskej rady ani z komisie pre ochranu verejného záujmu. Poslanci tak nevyhoveli opakovanej žiadosti predsedníčky poslaneckého klubu SNS v zastupiteľstve a zároveň poslankyne NR SR Milady Belásovej.

Belásová navrhovala odvolať Petríka už na predchádzajúcom zasadnutí zastupiteľstva, no napokon svoj návrh stiahla. "Na predchádzajúcom mestskom zastupiteľstve bola dohoda, že sa zídu lídri politických strán zastúpených v mestskom zastupiteľstve a že sa dohodnú na rekonštrukcii celej mestskej rady. Keďže sa tak neudialo a na avizované stretnutie neprišli zástupcovia niektorých politických strán, nebolo možné dospieť k takejto dohode a nie je ani jasné, kedy by takéto stretnutie bolo. Preto sme sa rozhodli, že dáme znovu tento návrh," uviedla Belásová, pričom dodala, že dôvodom odvolania je fakt, že si neplní svoje povinnosti, ktoré mu vyplývajú ako členovi mestskej rady vo vzťahu k strane, ktorá ho na toto miesto nominovala. Z komisie pre ochranu verejného záujmu ho navrhli stiahnuť preto, že hlasoval v rozpore s dohodou poslaneckého klubu SNS.

Nočné hlasovanie o návrhu Belásovej napokon poslanci odignorovali, keď za odvolanie Petríka z mestskej rady nehlasovalo 12 a za odvolanie z komisie 14 z 21 poslancov.

"Pravá príčina, prečo ma chcela pani Belásová odvolať, bolo to, že nehlasujem podľa jej príkazov. Ja si myslím, že mám svoj rozum, nie som nejaký panák, aby mi ruky dvíhala. Hlasujem podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia," uviedol pre Petrík.

Belásová po neúspešnom pokuse o odvolanie oznámila zastupiteľstvu, že SNS už nemá v mestskej rade svojho človeka. Petrík nebol členom SNS, no do zastupiteľstva kandidoval na kandidátke tejto strany.

štvrtok 16. 7. 2009 17:30 | Copyright © TASR 2009
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 08:18

že nepotrebuje Belásovú aby mu ruky dvíhala. Bodaj by potreboval, keď mu ruky dvíha Haviar.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 14:26

a sa tu maju pisat desiatky príspevkov na tvoj príspevok, že ked mu ruky dvíha Haviar. Mám dosť

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 17:13

Pán primátor,ako bolo na garden party v Pružine?Pripomeniem,boli ste u svojho chlebodarcu aj so svojím blbečkom z Prečína.Keď zavediete protikorupčný balík,ako im to chcete vysvetliť?Vy klamete aj sám seba.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 18:08

a čo si o tom nevedel?Niekedy sedával u Hantíka,ale keď ho kopol do zadku,prichýlil ho druhý "podnikateľ" Teraz tam chodí každú chvíľu na rozum.A čomu náš doktor nerozumie,tam je po ruke poskok Mr.obkladačka,či zabíjačka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 20:10

Belasovu nemusím, no očakaval by som serioznosť v mestskom zastupiteľstve - že podľa výsledku voľieb, už nech dopadli akokoľvek, by mali byť rozdelené sféry vplyvu. Na to sú voľby. Aspoň doposiaľ som si to myslel. Teraz som pochopil, že v P.B. to funguje inak a preto sa nedivme, že mestomo ide dole vodou tak ako to všetci vidíme, teda tým SMEROM do záhuby! A že poslanec začal tvrdiť, že je svojprávny, na to mal prísť keď išiel na kandidátku dz SNS, keby ho oni neboli zobrali - tak doposiaľ pobehuje v teplákoch po Kvake. Som zvedaví, kto ho postaví do budúcich voľieb. Za svoje činy treba niesť aj zodpovednosť, nie iba driemať na zastupiteľstve a čakať čo priskočí na účet za rôzné komisie a výbory !!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 20.07.2009 22:27
Kým tu bude parlamentná demokracia, dovtedy bude existovať jav zvaný kupovanie poslancov, resp. ich prestupovanie medzi stranami, štiepenie, zakladanie vlastných strán, frakčná činnosť atď. Mečiar sa to snažil riešiť s eleganciou jemu vlastnou - každý kandidát za HZDS musel podpísať "dlžný úpis" (kauza Gaulieder). A ani to mu nepomohlo.

Čiže pani Belásová s návrhom na odvolanie zákonite nepochodila. Slovenská ústava ani zákon o obecnom zriadení nepozná tzv. imperatívny mandát, takže stiahnuť zo zastupiteľstva ho nemôžu, a podľa rokovacieho poriadku sa o členoch rady a komisií hlasuje v zastupiteľstve, takže väčšinová strana si tam prelanáreného poslanca pohodlne udrží. Predpokladám, že tohoto si bola poslankyňa Belásová vedomá, veď má niekoľkoročnú prax z NR SR. Takže jej akcia mala skôr mediálny význam - povedať nahlas, že si nepraje, aby bol Jaroslav Petrík stotožňovaný so SNS. Lebo už dávno hlasuje so SMERom.

Takže zákony ani parlamentné počty v tomto probléme nepomôžu. A nejaká slušnosť alebo rešpektovanie roly opozície? Hádam nie sme v Británii, kde opozícia automaticky dostáva kontrolné funkcie...

Mimochodom, tieto móresy v Považskej nastolil Lackovič, keď po druhých voľbách porušil ústne dohody, využil väčšinu jedného hlasu a doslova natlačil svojich ľudí nielen do rady a komisií, ale aj do výborov v mestských častiach. Opoziční poslanci potom museli vo výboroch spolupracovať s politickými nepriateľmi... Vyšiel o tom jediný protestný článok (tuším od Mgr. Péliho, v PBn), a - zaužívalo sa.

Najviac ma zaujala tá časť argumentácie pani Belásovej, že p. p. Petrík nedával strane informácie z mestskej rady. To je podstatná vec, lebo pozornejší televízni diváci si už asi všimli, že to podstatné sa nedeje na zastupiteľstve, ale pred ním. V komisiách a na mestskej rade (a samozrejme v kluboch a kuloároch) sa uvarí to, čo sa na zastupiteľstve väčšinou už len servíruje. Ak má byť strana v obraze, musí mať informácie z komisií a mestskej rady.

Riešenie je jednoduché: aby boli zasadnutia mestskej rady verejne prístupné rovnako, ako sú prístupné rokovania zastupiteľstva. Zlyháva poslanec? Strana tam pošle načúvať nejakého náhradníka.

Pravda, ak nejakého má. Práve SNS je povestná tým, že je "najefektívnejšia strana". Má práve len toľko členov, koľko ich umiestňuje v štátnom a samosprávnom aparáte. Keby mala SNS v regióne dostatok vlastných aktívnych a zorientovaných členov, nemusela by dávať miesta na kandidátke nezávislým.

Bez ohľadu na to, či regionálna SNS má alebo nemá dostatok ľudí schopných monitorovať zasadnutie mestskej rady, bolo by logické, keby po neúspešnom pokuse nahradiť Jaroslava Petríka vyšla s iniciatívou otvoriť rokovania mestskej rady verejnosti. Využívať to budú samozrejme najmä médiá.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 18:11

Pán Smatana, ste obyčajný pajác, ktorý, rovnako ako toto vedenie mesta neomieľa nič iné, ako Lackoviča!!! Ten už má nakradnuté, no za 12 rokov nakradol asi toľko, čo títo boľševici za necelé tri roky.... Asi ste slepý a stále čakáte, že vám toto vedenie mesta dá uhryznúť z lukratívneho finančného koláčika....

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.07.2009 19:10
môžem vás ubezpečiť, že súčasné vedenie ma má v zuboch rovnako, ako ma mal Lackovič.
Na ich finančné koláče sa môžem vykašlať,
a z druhej strany - ich ani nenapadne aby mi niečo ponúkali.

A čože vás tak vytočilo na tom komentári k Belásovej akcii?
Že ako prvý začal opozíciu brať ako nepriateľa na zlikvidovanie práve Lackovič? To predsa neospravedlňuje súčasných, že v tom pokračujú.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 30.07.2009 07:29

Nechápem, čo ste vaším príspevkom chceli povedať. Zdá sa vám, že Juraj Smatana spravil napr. pre sprehľadnenie spôsobov, ako naši volení zástupcovia nakladajú s verejnými financiami málo? Akým spôsobom rozhodujú o zákazkach financovaných daňovými poplatníkmi? Čo ste spravili pre to vy?

  1. Ševčík
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 22:26

ach jaj,dotóre a tučný Jogi kladú dlažbu k budove na ulici Šoltésovej..... a my sprostí sa dívame

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.07.2009 20:28

Adame + Novák = katastrofa mesta a pád na štadión Raven

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 21:09

na vas, banda skorumpovaná, zlodejská!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 20.07.2009 22:24

Problemy SNS si ma p.Belasová vyriešiť sama v strane, nie aby to za ňu riešili poslanci mestského zastupiteľstva. Čierného Petra nech si nechá ona s Petríkom a Fortuníkovou. Petrík je s Fortuníkovou veľký kamarát a na druhej strane ho má Fortúniková, je ho veľká priateľka nahradiť v mestskej rade! Akú to má logiku? Ale údajne Fortúniková má kandidovať do VUC. Uvidíme čo bude.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.07.2009 10:42

Obidvaja viceprimatori sa pred kamerami predviedli co su zac. Ostuda a velka hanba !!!!!!!! Reakcia viceprimatorov na otazku, naco su nam dvaja, bola neuveritelna. Miesto jasnej odpovede, len urazky na adresu obcana nasho mesta. "Vzdelani a mudri" muzi sa ukazali. Po tomto vystupeni si myslim, ze ich IQ je pod 100.

Ševčík nie je svaty, ale niekedy sa mu podari trafit presne do ziveho a to sa mu podarilo na posledom zastupitelstve. Klobuk dole.

Aj mna by zaujimalo, naco su nam tyto dvaja "saskovia", naco ich platime, ked ich viceprimatorov nemaju vacsie mesta? Kde je dlazba z chodnikov pri kruhovom objazde? Ja som tam videl favorit z vozikom a otca so synom ako si ju za bieleho dna nakladaju a odvazaju. Kde je? Preco tam je teraz asfalt?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.07.2009 15:38

... is gone bejby, gone...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.07.2009 20:42

Keď sa mi dá, rad si pozrem diskusiu, kde dostanú slovo aj občania, ktorým sa inokedy tá možnosť neujde. Majú to dosť ťažké, pretože 5 minút, ktoré im "veľkoryso" primátor so "škrípajúcimi zubami" úzkostlivo odmeria je dosť málo, aby sa dali spomenúť všetky darebáctva, ktoré naši papaláškovia stihnú vykonať. Pri sledovaní týchto diskusií som si všimol zaujímavú skutočnosť. Keď Ševčík prednesie svoj príspevok, vypnú mu mikrofon a predvšetkým Kubovič a Haviar ho pourážajú bez možnosti aby sa mohol brániť. Považujem to za mimoriadne trápne zo strany vedenia mesta, ale holt, poukazuje to na ich charakter.

Čerešničkou na torte poslednej Ševčíkovej diskusie bol "argument" viceprimátora Haviara. Na otázku prečo neriešil interpeláciu ohľadne dlažby pred bytovkou na sídlisku Rozkvet, "pán" viceprimátor sa zbabelo vyhovoril na sekretárku ... Smutné, trápne, ale výstižné!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.07.2009 12:15

Nerobí to len Haviar a Kubovič, ale aj Adame. Ten zvykne pourážať a ponaznačovať ešte keď udeľuje slovo.

Dobré je, že stále viac občanov využíva možnosť predniesť svoje výhrady v diskusii na zastupiteľstve. Diváci nie sú blbí, pozrú si a vidia, kto hovorí rozumne a kto nehrá fér.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.07.2009 18:35

ktorý zdochýňa najviac kope. Zároveň sa ospravedlňujem sa tomu koníkovi že ho porovnávam s takou háveďou.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 22.07.2009 12:32

Nediv sa, asi majú tie komunisticko-stbácke vicesvine poriadne za ušami a tak sa na nič iné nezmôžu iba strapňovať a ponižovať občana Ševčíka. Teraz ma ale zaujala Novákova odpoveď na Ševčíkovu otázku ohľadom el. aukcií, kde ich nájde na webe a keby sa chcel aukcie zúčastniť. Odpoveď v znení, že my si firmy vyberieme a spustíme aukciu. V preklade vlastne povedal, že my si určíme kto a za koľko a koľko z toho kápne. Všímal som si aj Adameho reakciu a tváril sa ako keby nič. Vážení, tak takto sa naozaj nekradlo ani za Lackoviča, a už dupľom aby sa verejne povedalo a priznalo, že áno vyberiem si koho chcem a za koľko chcem. Fuj

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 24.07.2009 21:04

aby to ševčíkovi vydržalo a náhodou si ho soudruzi nekúpili ako to spravil II. vicedovernik kubolín s chúpkom

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.07.2009 00:05

ševčíka vagabundi nekúpia. To vidíš z ich nenávistných reakcií naňho na zastupiteľstve. A čo sa týka chupeka, tým kúpením si mal namysli trestné oznámenie, ktoré podal naňho Kubovič asi pred 2 mesiacmi za to že spomenul aktivity a čiernu stavbu jeho syna ? :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 26.07.2009 10:00

No chupek sa nechal počuť, že Kubo dal na neho tretné za tú kaviareň a zistil, že na viceKuba nemá, vicesynátor si tú krčmu prezieravo nechal prepísať na niekoho iného. Ale štbáka Kuba vraj škrelo tiež to, ako sa chupek vŕtal aj v búračke jeho podareného vicesynka kedy dvestofkou zdemoloval kandeláber a chodník v meste. A že sa chupekovi darilo svedčí, že vypátral ako starý Kubo nechal to opraviť na náklady mesta.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 21:07

A tento stbak udeluje sevcikovi nobelovu cenu za zlo. Nabuduce nech mu sevcik donesie zrkadlo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 27.07.2009 09:39

Na margo hlasovania o anti korupčnom balíku. Naši ctení súdruhovia a neúplatní úradníci len potvrdili, že im nejde o blaho občanov a rozvoj mesta ako toho majú neustále všade plné papule, ale o rozkradnutie aj toho mála čo po Lackovičovi ostalo.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 02.08.2009 20:51

ale bolo to zatiaľ najlepšie vystúpenie aké kedy Ševčík mal. Jasné a trefné.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 23.07.2009 21:54

mr. Železo potreboval na garden party jedného záhradného trpaslíka. Starý ujo sa tejto zodpovednej úlohy zhostil nad očakávanie dobre a ku všeobecnej spokojnosti...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 24.07.2009 21:02

A bol tam aj Milan Novák?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.07.2009 12:16

jasne bol stareho uja uz treba strazit aby nieco nepristojne co by sa mecenasovi nepozdavalo nevyparatil

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.07.2009 13:52

napr. sa nevymočil do záhonu tují ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.07.2009 14:45

alebo na teba

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.07.2009 15:53

Starý ujo je všetkého schopný... A víceprimáti neboli?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 25.07.2009 18:22

....to je poriadný eštebák

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.07.2009 18:13

a potom prehrávam a posúvam,aby som sa zbytočne nezdržoval všetkou tou omáčkou.Dnes som sa musel smiať,ked som videl,ako upravovali rozpočet.Mali ho nastavený na rast,pretože im povedali,že príjmy budú vyššie.Kto len trochu rozmýšľa a číta vedel,že hranol klame,ked vykrikoval,že nás sa kríza nedotkne,len naši poslanci nepoužívajú svoj rozum.Stačilo schváliť skromnejší rozpočet a prípadne potom zvyšné chechtáky prerozdeliť na dalšie akcie.Oni nevedeli,že min.financíí uvažovalo s rastom ešte aj v čase,ked štatistic.úrad dával výstupy na -2,4%.Skutočnosť je okolo -6% a najmúdrejší v meste sú prekvapení,pretože ten,čo ich vedie za ručičku im klamal. Ja Ševčíka nemusím,ale tí dvaja miesto toho,aby aspoň krátko zdôvodnili,čo robia spolu za cca 2 mil. Sk tak poukazujú na neho.Tiež bolo dobré ked im Cenklová povedala,o tej predraženej rampe pri úrade práce,ktorá sa nepoužíva,hlavne,že je z mests.rozpočtu dokonca aj so 40 čipovými kartami.Všetci sa tvárili prekvapene,lebo nič o tom nevedia.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359