Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / SME.SK: Rozpočet zalepia aj postihnutí a deti

SME.SK: Rozpočet zalepia aj postihnutí a deti

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 31.03.2011 10:14
[2011-03-31] Primátor Smeru a poslanci v Považskej Bystrici postihnutých nešetria. Zástancov nenašli ani v Národnej rade.
SME.SK: Rozpočet zalepia aj postihnutí a deti

Vozičkári v Považskej Bystrici sa v roku 2006 tešili z bezbariérových autobusov. Foto: TASR

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/5830674/rozpocet-zalepia-aj-postihnuti-a-deti.html

Rozpočet zalepia aj postihnutí a deti

Primátor Smeru a poslanci v Považskej Bystrici postihnutých nešetria. Zástancov nenašli ani v Národnej rade.

BRATISLAVA. V Považskej Bystrici majú diery v rozpočte zatiahnuť zdravotne postihnutí a deti do šesť rokov.

Doteraz platili v hromadnej doprave za jazdu tri centy. Od prvého marca platí jednotná cena 66 centov. Schválili to mestskí poslanci za Smer, KDH a SDKÚ na návrh primátora Karola Janasa, ktorý kandidoval s podporou týchto strán.

„Tie ceny sú nad hranicou únosnosti. Ak pripočítam aj ostatné zdražovanie, tak invalidnému dôchodcovi nezostane nič,“ reaguje Monika Vrábľová, šéfka Slovenského zväzu telesne postihnutých.

Na porovnanie – v Bratislave či v Košiciach sa odvezú ľudia so zdravotnými problémami zadarmo. V Považskej Bystrici a okolí žije podľa úradu práce 4200 zdravotne postihnutých.

Bez analýzy

Dopravu zabezpečuje firma MDS, jej predseda predstavenstva Jozef Keruľ je aj nezávislým poslancom a členom mestskej rady. Voličom sľuboval vyššiu kvalitu života. Pri schvaľovaní cestovného vysvetľoval, že ceny treba zvýšiť, lebo klesol počet cestujúcich aj tržby. Na otázky SME neodpovedal, analýzu, aké budú výnosy z cestovného od postihnutých, nedal ani poslancom.

„Tarify vychádzajú z návrhu spoločnosti MDS, pričom ich výška odráža straty spoločnosti pri výkonoch vo verejnom záujme,“ povedal hovorca mesta Filip Obrecht. Chystajú vraj kontrolu nákladov firmy, straty firmy im prikazuje uhrádzať zákon.

Dôvodovú správu podľa poslanca Juraja Smatanu firma predložila na jednej strane formátu A4. Aj pri použití dopravnej karty prinášajúcej zľavy, telesne postihnutí za jazdu zaplatia 30 centov, deti do desať rokov desať centov.

Pri prirátaní 25 centov pre sprievodcu postihnutého, vychádza spiatočná cena jazdy hoci len niekoľko sto metrov do nemocnice na viac ako euro. Pre ľudí je pri takejto cene výhodnejšie cestovať autom.

„Ani sa neunúvali vyčísliť, pre aký ekonomický prínos spoplatňujú plnou sadzbou aj telesne postihnutých,“ hovorí Smatana, ktorý je aj poradcom premiérky Ivety Radičovej pre oblasť životného prostredia. Strata firmy bola vlani 1,474 milióna eur.

Poslanci sa ich nezastali

„Asi mesto nemá inú možnosť, nie je to len problém starostu za Smer,“ hodnotí situáciu v Považskej Bystrici  exministerka práce Viera Tomanová (Smer). Za rozhodnutím vidí celkovú politiku súčasnej vlády. Analýza dôsledkov a počet zdravotne postihnutých sa podľa nej nedá vyčísliť. Úrad práce ho SME poskytol za pár minút.

Poslanec Smeru Braňo Ondruš tvrdí, že to nie je tak, že výšku cestovného určujú mestskí poslanci, Miroslav Beblavý z SDKÚ zasa naopak upozorňuje, že je to záležitosť vedenia mesta a ich voličov.

„Je to vážny problém, ale mesto je tak zadlžené, že je takmer pred nútenou správou,“ hovorí poslanec KDH Júlis Brocka.

Ťažko sa im žije za každej vlády

O problémoch telesne postihnutých hovorí šéfka ich zväzu MONIKA VRÁBĽOVÁ. 

Ako sa žije telesne postihnutým na Slovensku?

Nemôžem povedať, že by sa mali veľmi dobre alebo veľmi zle – prežívajú. Tí, ktorí majú možnosť si privyrobiť, sa majú lepšie, ale vzhľadom na veľkú nezamestnanosť ich nie je veľa. Veľmi sa bojíme zdražovania.

Ako by mohol pomôcť štát?

Problém je v tom, že sa neustále menia pre nás životne dôležité normy. Ešte si nestačíme ani zvyknúť na prijatý zákon a už má niekoľko novelizácií. Chápem, že zákony sa rodia ťažko, ale nie je možné, aby zákon z roku 2008 mal už viacero noviel.

Ako zložitý je systém zákonov?

Keď k nám prichádzajú klienti so žiadosťou o radu, niekedy máme problém im vysvetliť, koľko zákonov si musia preštudovať a koľko posudkov potrebujú. Ak žiadajú kompenzačné pomôcky, potrebujú posudok z úradu práce. Ak sociálnu službu, potrebujú ďalší, ak chcú pracovať,  zase ďalší.

Cítite rozdiel v tom, kto je práve vo vláde pri moci?

Aj áno, aj nie. Teraz je problémom kríza a vláda potrebuje peniaze. Trápi ma však, že na to vždy dopláca najzraniteľnejšia skupina. Nie vždy je možné dostať najlacnejšie lieky, často potom musíme doplácať. Pomôcky síce dostaneme zadarmo, ale nepatria medzi najkvalitnejšie. Sedieť osem hodín na zlom invalidnom vozíku  môže zdravotný stav ešte zhoršiť.

Majú firmy záujem o prácu  postihnutých?

Moje dlhoročné skúsenosti sú, že radšej nemajú. Je pravda, že ak sa človek stane invalidom, stráca pracovné návyky, niektorí sa však napriek hendikepu veľmi snažia. Časť firem radšej zaplatí sankciu a takýchto ľudí nechcú. Riešenie by som videla v čiastočných úväzkoch, skúsiť to na dve či štyri hodiny.

Michal Trško

štvrtok 31. 3. 2011 | Michal TrškoVezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 10:23
"Strana je vládou časti nad celkom."

Vodca Muammar al-Kaddáfí, Zelená kniha
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 11:20
Jediné o čo tým skorumpovaným bezcharakterným lumpom – politikom ide, je rozdelenie národa, aby sa im ľahšie kradlo a zotročovalo. A je im jedno, či nás rozdelia podľa veku, zamestnania, alebo hoc i farby trenírok. Hlavne rozoštvať. Tak, ako to robia ich učitelia po celom svete už stovky rokov. Najlepšie a hlavne zaručene, sa to robí pomocou politických strán! Veľmi jednoduché a národ im to stále žerie. Vie mi niektorý z Vás povedať, čo je a či vôbec existuje skutočná ľavica, alebo pravica? Okrádajú a terorizujú nás rovnako, len pod inými heslami! Predstavte si, že by sa zrušili politické strany (ako to urobil napr. aj taký Kadáfi - Muammar Abu Minyar al-Gaddafi, ktorého za to a za zrušenie úžery aj patrične nenávidia), to by sme ušetrili peňazí (ešte aj komunisti si platili členské známky)! Čo keby si napríklad poslancov zvolil každý okres (bolo by ich 79, ako okresov), a tí by sa museli svojim voličom aj zodpovedať! Nie že nás dajaký chrapúň svojimi sľubmi podvedie, hneď po voľbách nás opľuje (alebo aj horšie) a je nemožné ho odvolať. Čo myslíte, aký záujem má špinavec z Bratislavy, hájiť potreby napr. babky niekde z Marikovej, Kysúc, Oravy? Čo na tom, že ho jej hlas posunul ku korytu? Treba na to silný žalúdok, ale tak sme im to dovolili. A preto, Ťapákovci, chytiť posledné zvyšky zdravého rozumu, prestať sa hádať, zjednotiť sa, vyprášiť tým špinavcom ich zavšivavené kožuchy a zobrať osud svojho národa do vlastných rúk!
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 11:45
Nie systému so "zástupcami ľudu" v parlamente!

"Parlament je pôvodne založený, aby zastupoval ľud. Ale to je samo o sebe nedemokratické, pretože demokracia znamená moc ľudu a v žiadnom prípade moc jeho zástupcov. Holá existencia parlamentu znamená neprítomnosť ľudu, ale skutočná demokracia existuje jedine prostredníctvom účasti ľudu a v žiadnom prípade prostredníctvom činnosti jeho zástupcov. Parlamenty sa stali právnou priehradou medzi národmi a výkonom moci, vylučujú masy z politického života a monopolizujú si zvrchovanosť na ich mieste. Národom je ponechané iba falošné vonkajšie zdanie demokracie, ktorá sa prejavuje státím v dlhých radoch pri vhadzovaní hlasovacieho lístku do volebnej urny."
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 11:47
Vodca Muammar al-Kaddáfí, Zelená kniha
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:04
Čo má Veľký vodca furt s tou demokraciou?
Podstatná predsa nie je demokracia, to je len nástroj.
Podstatná je SLOBODA.

Veľký Vezír, sprostredkuj nám, čo riekol Kaddáfí o slobode.
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:18
"Problémom slobody v modernom veku je, že ústavy sa stali základným zákonom spoločnosti a neopierajú sa o nič iného než o názory nástrojov diktátorskej vlády prevládajúcej vo svete, siahajúcej od jednotlivca až po stranu."

"Sloboda je ohrozená, pokiaľ spoločnosť nemá posvätný právny rád založený na stálych pravidlách, nepodliehajúci zmene alebo nahradzovaniu ktorýmkoľvek nástrojom vlády."

Vodca Muammar al-Kaddáfí, Zelená kniha
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 14:12
Zvláštne že zabudol na poučku "Sloboda je v perdéli, keď sa k moci dostane násilnícky egocentrický šašo."
Napísal aj niečo o hromadnej doprave? (pozor nie hromadnej poprave)
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 22:03
Nepis tu od veci,clanok je o darebakoch poslancoch co zdrazili cestovne !!!,,,A ked toho Kaddafiho tak obdivujes tak sa zober a chod do Libye,nik ta tu nedrzi!!!
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:04
Pani Tomanová, pán Ondruš...takí silno sociálne cítiace osoby a podporujú protisociálne opatrenia mesta Považská Bystrica? To sa mi akosi nevidí. To bude určite omyl! Média im museli do ich zlatých úst vložiť určite Kaníkové slová!
A mimochodom, nie je náhodou v Považskej Bystrici primátorom Kaníkov brat, či azda samotný Ľudo I. Sociálny netvor?
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:05
*také
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:06
Pani Tomanová vystupuje proti všetkému protisociálnemu. Pravda s výnimkou, keď sa protisociálne správajú socialisti.
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:27
A ešte k tomu sa aj szmáčka bécečka Milady vyprdla na ľudí a dala svoj súhlas k započatiu protisociálnej politiky mesta. Nedrží sa tak národniarskeho hesla: "Pre národ a za národ!" Milady sa za národ zrejme nebude biť až do roztrhania svojho tela a za národ nepoloží svoj život na obetný oltár národa!

Ale nevadí, Milady! Hlavne, že je funkcia!
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 19:22
SZMáčka dostala miesto v mestskej rade a už čuší alebo súhlasne prikyvuje. Koryto je najdôležitejšie. Veď celé to je iba divadielko pre chudobu, to isté robilo predošlé vedenie Adame,Haviar,Janco,Kubovič,Adam... Tých pred nimi radšej ani nespomínam, to boli extra prasce. Čo vlastne čakáte od Janasa,Sopčáka,Belásovej a ďalších? Že sa pretrhnú, aby sa chudoba mala dobre? Iba hlupák by nevyužil príležitosť nažrať sa zo zle stráženého válova. Zbytočne tu vypisujete a strácate čas. Z písania nezbohatnete, venujte ten čas radšej sebe, rodine, spravte niečo užitočné. Pretože hore sa aj tak pretlačí len malé percento z vás, ktorí máte potrebné negatívne vlastnosti pre správneho politika.
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 12:48
Že by mal SMER smolu na primátorov? *Adame-vyplatenie vysokých odmien,údajne falšovanie uznesenia (kauzy celoslovenské), vylúčenie zo SMERU a iné. * Janas - veľký plat(kauza), bezhlavé a neúmerné zdražovanie viď.deti a telesne postihnutí ( kauza celoslovenská). Radosť bývať v tomto meste?
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 13:52
Nie len odmena. Hneď po nástupe tiež najväčšie zvýšenie daní z nehnuteľností a hneď potom prvá odmena...
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Čtvrtek 31.03.2011 13:03
Pán Sopčák, my občania Považskej Bystrice Vás žiadame ako veľkú morálnu autoritu mesta Považskej Bystrica, ktorej ide výlučne o dosiahnutie všeobecného blaha ľudu považskobystrického, aby ste sa svojou Osobnosťou zasadili o zastavenie protisociálnej a protiľudovej politiky mesta Považská Bystrica!

Spoliehame sa na Vás ako na nášho Pastiera!
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 18:34
Keď už riadite to naše prekvitajúce mesto a Karol má všetky rozumy a nápady od Vás, tak prosím Vás robte to ako správny kresťan alebo sa za takého len skrývate. ved to si musí všimnúť aj malý jajo a pajo ako to robíte. Pre Vás je to len príprava na ďalšie štvorročné obdobie- primátorovanie.
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 11:13
Čo ste tupovoliči vlastnekreťanovoliči čakali od vyučeného maliara? Hadam vám z hovna upletie bič? To máte za vašu sprostú naivitu. Sopčáka nezaujíma nič iné ako si nakradnúť a mať sa dobre a na vás z vysoka serie. Chápete to či chcete to zlatým písmom. Keby mal štipku inteligencie a záležalo mu na ľuďoch, nikdy také antisociálne zvrhlosti nemôže podporiť. To isté platí o jeho niekoľko tisícovom plate a členstvám v dozorných radách a žraní na večierkoch podnikateľov a slizkom klamaní kam len príde.
Kresťanský demokrat
Kresťanský demokrat píše:
Pátek 01.04.2011 11:22
Pánovi Sopčákovi ide jedine o ľudí a pre dosiahnutie ich všeobecného blaha urobí čokoľvek!

Pán Sopčák sa bude za záujmy ľudí biť až do roztrhania tela!
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 13:21
Zrušenie zľavy pre invalidov a pre deti je najkyslejším opatrením z Janasovho zdražovacieho balíčka.
Sú pred ním len dve možnosti.
Buď ten hnus zruší, alebo si ho vyžerie až do dna.
V kombinácii s platom ktorý si dal schváliť je to hotová politická samovražda.
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 14:55
Ten Janas je odborník, veď je docentom preslávenej fakulty,ktorú chce Rybníček zrušiť.Ruší školu v Milochove,nsledne bude pokračovať škola na SNP,škôlky budú na tom podobne,kedže pridelí financie iba tým,ktoré budú chcieť aby prežili.Ono to nie je o zlej finančnej situácii,ale o to,že Adame a spol mali na provízie 1 mil eur a teraz neostalo už nič.Preto treba ten melón nejako natiahnuť.Čo je Janas horší ako Adame?Obaja chcú žrať a ******...
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 18:36
Za tri a pol roka Ti Karolko pán Sopčák ukáže svoju pravú tvár, a možno, že sa dočkáme aj skôr.
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 13:34
keby chceli tak by sa určite dala vytvoriť o veľa kvalitnešia MHD , poprehadzovať odchody spojov aby vyhovovali čo najviac ľuďom , pravidelné ľahko zapametatelné intervaly , zaistenie aby boli CP na každej zastávke , pridanie strojčekov na čipové karty ku ďalším dverám ako v TN , ale to by sa im muselo chcieť a možno by sa na MHD doplácalo menej . Je ovela jednoduchšie zvýšiť cestovné ! " veď mesto doplatí " ...
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 13:41
Stanislav Haviar, Ing.
     Suma obstarávaní: 1 936 661,49 € (bez DPH)

    Spoločnosti Suma obstarávaní
podľa spoločností Suma obstarávaní podľa rokov
    2005

1 121 443,74 2006

815 217,75
    PINT spol. s r.o. 1 936 661,49 1 121 443,74 815 217,75
    Štatutár <<
    Spoločník <<
    Všetky sumy sú uvedené v EUR bez DPH.
Podiel obstarávateľov na celkovej sumeObec JasenicaObec DulovMesto MalackyObec Moravany nad VáhomMesto PrievidzaMesto Prievidza: 461 477,00 €Highcharts.com
Podiel spoločností na celkovej sumePINT spol. s r.o.SIXING spol. s r.o.HAST s.r.o.REGIONÁLNA ROZVOJOVÁ AGENTÚRA, akciová spoločnosťHAST ALFA s.r.o.PINT spol. s r.o.: 1 936 661,49 €Highcharts.com
Suma obstarávaní v rokoch'05'060,00500 000,001 000 000,001 500 000,00 Highcharts.com
[Vyhľadaj firmu vo Vizuálnom obchodnom registri SR] [Zobraz úplný výpis z Obchodného registra SR] HAST ALFA s.r.o. Lánska 942/57 Považská Bystrica 017 01 (od: 23.09.2008) IČO:31645895
        Nenašli sa žiadne obstarávania
[Vyhľadaj firmu vo Vizuálnom obchodnom registri SR] [Zobraz úplný výpis z Obchodného registra SR] HAST s.r.o. Lánska 942/57 Považská Bystrica 017 01 (od: 23.09.2008) IČO:31619061
        Nenašli sa žiadne obstarávania
[Vyhľadaj firmu vo Vizuálnom obchodnom registri SR] [Zobraz úplný výpis z Obchodného registra SR] PINT spol. s r.o. Kazanská ulica 21 Bratislava 214 821 06 (od: 19.07.2007) IČO:31575218
        Obstarávanie Obstarávateľ Suma zákazky Názov zákazky
    04168 - VSP
61/2006
        Mesto Prievidza 13 902 456,00 SK bez DPH Stavebné úpravy Základnej školy v Prievidzi na Dobšinského ulici.
    
    02785 - VSP
36/2006
        Obec Jasenica 10 656 794,00 SK bez DPH Nájomný bytový dom - 8 b. j. s prípojkami inžinierskych sietí, Jasenica.
    
    09493 - VSP
138/2005
        Obec Dulov 1 050 562,00 SK bez DPH Kanalizácia Dulov, zber. A.
    
    09242 - VSP
134/2005
        Obec Moravany nad Váhom 10 965 801,00 SK bez DPH Rekonštrukcia domu dôchodcov.
    
    04720 - VSP
75/2005
        Mesto Malacky 1 446 839,00 SK bez DPH Obnova exteriéru NKP "Synagóga".
    
    01966-VSP
31/2005
        Obec Jasenica 20 321 412,00 SK bez DPH Novostavba bytového domu so 14 b. j. + technická infraštruktúra, Jasenica.
    
[Vyhľadaj firmu vo Vizuálnom obchodnom registri SR] [Zobraz úplný výpis z Obchodného registra SR] REGIONÁLNA ROZVOJOVÁ AGENTÚRA, akciová spoločnosť Milcova 18 Žilina 010 01 (od: 28.02.1995) IČO:31588239
        Nenašli sa žiadne obstarávania
[Vyhľadaj firmu vo Vizuálnom obchodnom registri SR] [Zobraz úplný výpis z Obchodného registra SR] SIXING spol. s r.o. Námestie A.Hlinku 25/30 Považská Bystrica 017 01 (od: 14.04.1997) IČO:00652539
        Nenašli sa žiadne obstarávania

Projekt vznikol ako spolupráca Aliancie Fair-play a Vizuálneho obchodného registra SR | O projekte | Často kladené otázky | Vyhlásenie
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 11:33
Ale nezabúdaj na jeho brata Antona Haviara HANT BA, ktorý dosadil svojho zamestnaca Jozefa Smatanu na mestský úrad.To bude zoznam.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 18:12
Ja si myslím, že sa cestovné časom upraví smerom dole, hlavne čo sa týka detí a telesne postihnutých.
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 15:31
Veľmi pravdivý príspevok. To by museli chcieť všetci pracovníci čo sú do toho zainteresovaní - z MHD, z mesta, atď. To ale nemôžu robiť, lebo je to pre nich záťaž a hlavná vec, že berú peniaze a práca žiadna. Najlepšie je všetko zvýšiť a na občana nepozerať a pred voľbami každý z nich hovoril len o tom, ako budú robiť pre občana.
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 15:00
sa opamataj zabúdel si gdo ca voľel?
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 16:41
Cestovné a zľavy pre deti- to je iba najvypuklejšia časť nenažranosti. Nezabúdajte na zdražovanie vstupného na plaváreň, potom príde jej zavretie, čaká nás zimák a ďalej a ďalej. Pán primátor na všetky veci má, lebo má skromný plat...
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 17:48
hlavne že jeho nezamestnaná nána so špecialitou na niečo francúzke je riaditelkou
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 11:15
Poctiví ľudia nebývajú bohatí. Bohatí nebývajú poctiví.


Lao-c


Veľmi starý výrok Lao-c-a a veľmi pravdivý:)
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 16:53
Ale vedie tadiaľ cesta zo SMER-u!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 31.03.2011 21:39
Hlavne,že Janas si plat zdvihol,občania su mu lahostajní.Pekný príklad.
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 07:12
Tak ho treba zvrhnúť aj s celým mestským zastupiteľstvom a každému vypáliť na čele označenie lump aby sme vedeli koho máme pri stretnutí opľuť!!!!
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 08:58
Presne tak, toto je cesta SMERU. Najprv oranžové sociálne reči a po voľbách obyčajné hnedé hovno. Vďaka Smeráci s Janásom a Kubovičom.
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 09:19
A čo ste tupovioliči očákavali?
Veď je to stále rovnako!
Keď je nejaký sviatok tak kvietoček, šiška pri pochovavaní basy a potom účet!
Tak Vám treba, keď ste nepoučiteľný!
Dobre sa rozdávajú kvietočky a šištišky - však si ich zaplatíte zo svojho aj s úrokmi!!!
Iná - bol som na tom pochovavaní basy - program katastrófa!
To je asi príjemnejšie v rešt. IV. csk. Na takutu podprahovú kultúru - to ozaj treba " inteligentných a kulturných " divákov!
To sú potom Tí ideální voliči socialne orientovaných strán!!
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 11:30
Oni nám však sľúbili, že sa budeme mať lepšie. A aj kultúrny program v kine Mier nám pustili. I pán Kaliňák nám povedal koho máme voliť.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 06:58
Šak my sa už máme lepšie, len nechápem prečo ste si mysleli, že sa budete mať lepšie aj vy. Vy ste fakt naozaj takí tupí? Ale nevadí, je to v konečnom dôsledku pozitívna informácia. Stretneme sa najbližšie na 1. mája. Prídte, možno bude aj pifko.
Váš Károľ - Hadie vajce.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 08:14
a čo tam po vás mogoni,ja Karol som bol včera na Kajovi.
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Sobota 02.04.2011 10:16
Ak sa Vás smiem opýtať. Čo znamená prezývka Hadie vajce v súvislosti s Karolom?
Ďakujem!
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 14:28
Nie som autorom tej prezývky, ale domnievam sa, že ide o odkaz na Bergmanov film Hadie vajce, kde sa postupne ukazuje temná tvár priateľa z detstva:
http://www.csfd.cz/film/721-hadi-vejce/

E. Rudo Vanny
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 14:20
Skôr si myslím, že tá podobnosť:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/[…]/bukekele-kampan
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Pátek 01.04.2011 09:29
Keď som išiel včera MHD z bodu A do bodu B (7 zastávok), tak už keď som do autobusu nastúpil, nikto tam nebol a nikto sa neodhodlal ísť autobusom ani počas trasy (autobus nezastavoval - iba keď som nastupoval a vystupoval), ktorú som absolvoval, aby som sa dostal do bodu B. Za cestu som zaplatil iba 0,66 Evra, tak som ušetril niekoľko Evr, pretože taxík by ma rozhodne stál vyššiu peňažnú sumu.

Jožko Keruľ, dobre si to vymyslel! Keďže ľudia nevyužívajú, resp. v menšej miere, služby MHD, tak zdražiete cestovný lístok z 0,45 Evra na 0,66 Evra. Myslím, že teraz budete mať nabité mašiny, pričom cestujúci sa budú medzi sebou biť, aby si utrhli akékoľvek miesto v stroji.
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 13:02
to bola ktora linka tak brutalne vytazena? nejaky nocny spoj?
Vezír Mustafa z Vysokej Porty
Vezír Mustafa z Vysokej Porty píše:
Pátek 01.04.2011 13:49
Spoj č. 31 s pravidelným odchodom o 23:15 zo zastávky TESCO, parkovisko.

Ďakujem Jožkovi Keruľovi, že mi poslal autobus, aby som nemusel ísť peši až na Železničnú stanicu. Vždy som vedel, že Jožko Keruľ je správny a čestný chlap. Nie nadarmo som ho volil.
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 14:38
A tu je odpoveď pre tie deti a postihnutých.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 07:39
Spravne konečne poriadnu revolúcie,aby o nás voličov bolo vidieť aj po voľbách,a aby sme politikom ukázali,že oni sú tu pre nás a nie my pre nich.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 14:36
Som za. Chcel by som vytlačiť zoznam poslancov ktorí hlasovali za ten cenový výmer, a nalepiť to na zastávku aj dať do autobusu ktorým chodím . Kde nájdem ako hlasovali? V TV to nebolo vidieť.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 17:31
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 18:41
už majú peniaze isté, tak šoferi MHD chodia zo ZSR o 2 minuty skôr ako je napísané, ani na bežiacich ľudí nepočkajú, ani im nie je čudné čo tam robia, ked vidia rýchlik.
A potom, že chodia prázdne
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 18:30
kde sú tie riešenia, čo stále denno denne počúvame od smerákov?

Jaj toto sú tie ich riešenia!

Takže tupovoliči čo ich stále volíte, toto vás čaká, ak ich budete voliť aj do parlamentu
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 07:33
Tuponevolič a koho by si radil voliť? Kaníka? Mikloša? Poliačika? Radičovú? Alebo ako? Tragédia Slovákov je v tom, že sú národom Ťapákovcov a vlastnou nečinnosťou to týmto gaunerom uľahčujeme!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 08:05
Áno volím SDKU - pre pracujúcich c SR urobili zatiaľ najviac!A to som prosím robotník !
To ovšem červeno zaslepení ľudia nevidia, lebo sa im nechce chodiť do práce - čo oni priviedli sem investorov, radšej berú podpory!!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 08:15
Vďaka SDKÚ a podobným tajtrlíkom za elektrinu vyrobenú na Slovensku platíme Talianom, za telefónne hovory uskutočnéné v rámci Slovenska platíme Nemcom, za benzín vyrobený na Slovensku z ruskej ropy platíme Maďarom, o SPP ani nehovoriac. A potom sa len čudujeme, že v štátnom rozpočte je málo peňazí.
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 09:16
Keby nebolo tých Talianov a ostetné firmy, tak už by smer ani elektrinu nemali, o ostatných civilizačných veciach nehovoriac.
Platil by si to Mečiarovi a jeho kamarátom, dovtedy, pokiaľ by to same od seba išlo a potm by bol koniec!
Viď Považské strojárne - ako dopadli Ty hrdý Slovák!!
Keby sa boli riadne a včas PREDALI - mohla tam byť iná zamestnanosť, nie ruiny a sklady ako tezar !!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 09:24
Pravda máš krúžok v nose ("civilizačnú vec"), docentúru z ekonómie na TÚ a ako správny volič SDKÚ adresu Luník 9 ?
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 09:16
jojo a to si si nevšimol, že keď odstavili atómku produkovla 10 mil. Sk denne? A tá, ktorú dali Talianom taktiež! Všetko je to o tom! Po takýchto "akciach" sa štát nemôže uživiť inak, ako okrádaním a zotročovaním občanov. Pozri na Japoncov, keby mali atómku niekde v Bangladéši majú po probléme. Taliani to vďaka SDKU majú! To Ti nevadí? Alebo pozri na Dzurindovho brata, Kaníka, Mikloša...
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 10:28
taliani nevyvezú ani 1 kw energie do talianska
keby sme mali ele. tak sú vytunelovaníé ako lesy, cargo, letisko, teplárne,...

prečo by som sa mal skladať na štátu privatizáciu našich peňazí cez štátne podniky, ktoré tunelujú sponzory komunistov!

ked sa to predá, nikto to nebude tunelovať.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 10:24
tak to si jeden z mála.

Ale tiež poznám robotníkov čo po prepustení nenadávali na podnikateľa, ale na minulú vládu.
A začínajú aj na túto, lebo nie ako SMER-SD s KOH-SMER kričí klamstvá na zákonník práce, oni podporujú jednoduchšie prijímanie a prepúšťanie, lebo vedia, že ak má niekto robotu ich zoberie a oni zarobia, ak nemá ich jednoducho prepustí a zoberie zas niekto iný,...

Takto museli prejsť na živnosť, čo sa rade starším nechce,... ale terajšie zmeny ich možno prehovoria.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 18:04
Nie je už pri vláde niekto iní ako Smer?
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 21:49
SAS, KDH, SDKÚ, Most-HÍD, tí su najlepší a bezchybní. Vynikajúco riadia republiku. Nikdy nám lepšie nebolo, ani nebude. Cmuk.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 22:47
Páči sa mi ten reflex slovenského voliča, ktorý je spokojnejší vtedy, keď ho okráda ten, ktorého volil.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 23:47
Tak toto je myšlienka roka. Pamätám si ako V.Mečiar bol posvätný u svojich voličov (35-40% voličov)a trvalo to roky rokúce pokiaľ sa postupne spamätali.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 06:33
Mečiarovi voliči sa nepamätali nikdy. Oni časom len vymreli.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 09:38
Ale Slotovi sa tiež roky všetko prepečie a nič sa nedeje
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 09:40
A Fico je bez škrábancov, či čo
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 13:04
Samozrejme bez škrábancov. Nech žije SMER. JA som ich volil, nie nejakých Dzurindovcov
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 13:26
Ty si iný magor, kedy Ti to dojde, že ideš špatným Smerom
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 18:37
tá všade vidí problém v tejto vláde, aj v jej tuneloch a soc. podnikch,...

Samozrejme, 4 roky tu vládol smer a ďalšie 4 roky aj bude, ale za všetko môže koalícia v parlamente
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 08:13
Jedine pozitívum, čo som zaregistroval v diani mesta za posledných cca 10 rokov - bol piatkový koncert majstra Karla Gotta v Športovej hale!
Mohlo by sa v takychto aktovitách pokračovať aj ďalej !!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 11:58
Keby vedel, akí mogoni tu boli pri moci, tak by prášil kade ľahčie
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 20:18
Kubovich sa od 1.4. stal riaditeľom a konateľom MŠK, ten ktorý bol v predchádzajúcom období tejto spoločnosti predseda dozornej rady, ten ktorý mal dozerať na ekonomiku, upozorňovať na plytvanie s finančnými prostriedkami, ten, za ktorého sa na MŠK bačovalo ako chcelo. A teraz ten "bača" nastupuje za riaditeľa. Tak to už ozaj ten šport a všetky objekty v meste môžete rovno zatvoriť.
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 20:38
Gratulujem všetkým voličom Janasa a kol...
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 20:45
Isto lepšie, ako keby bol II.viceprimátorom-ako za Adameho. Ako riaditel MŠK bude musieť makať, lebo ho športovci zožeru aj s topánkami. Ako viceprimátor sa len kukal za Adameho, čo sa deje a hovno môhol ovplyvniť. Nakoniec sa ho Adame zbavil. Videl do kšeftov?
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 23:15
Tak to si na omyle bracho,za Adameho kseftoval ako sa dalo.drzal ochrannu ruku nad sefom MSK atd..pre tieto veci ho poslal Adame kade lahsie a slapol mu po krku..ano mas pravdu Adame im videl do kseftov...ak je sef MSK, tak spravili s Capa Zahradnika...klobuk dole....
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 23:38
Janasovi asi natrvalo hráblo. Najskôr spravil z maliara viceprimáta potom z Haviarovho poskoka prednostu a teraz zo zlodeja štbáka ožrana riaditeľa MŠK. Klobúk dolu. Asi rýchlo zabudol ako chcel Kubo aj s Fabrym vytunelovať na čpavkovom chladení za niekoľko milonov korún. Janas a jeho smerácka kadhácka banda nabrala správny smer k veľkému rozkrádaniu. Zmenilo sa volbami volaco?
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 23:53
Ano zmenilo sa len to ,ze sa kyda na Adameho a karavana ide dalej..super poznamka o tom tunelovani Zimaka,to by bol ksef pre Vicekubaa spol....
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 05:43
Kubov najbližší kšeft - krčma Steiger. Už jeden pokus za viceprimátovania bol, ale nevyšiel.
PS: a to sa Docen - hadie vajce len rozbieha!
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 15:30
opať sa ukázalo že docentovi ide len o mesto a občanov.Dúfam že bude primátor tri volenbé obdobia,poslanec NR a VUC s mohol by byť ešte krajský šér Smeru.Potom by tu bola rozprávka,Karoľ kráľ a mogoni spokojní poddaní
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 17:57
Ešte ani nenastúpil do funkcie a už to robí nehorázne zle. Typická slovač, závisť, závisť a ešte raz závisť.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 18:09
Nechápem prečo 40 zbojníkov. Poslancov je 23 a určite nie sú všetci zbojníci a odkiaľ to číslo?
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 23:28
Neplac pan exprimator Kubovic ma za ulohu napravit na MSK, co za 3,5 roka pokazil aj s panom Janasom,Jurcikom a spol.. z Dozornej Rady MSK..a poradcu mu predsa bude robit byvaly sef MSK ..
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 17:54
To je zaujímavé, že tí ktorí sú zodpovední za dnešní stav - posledne 4 roky ( primátor a konatelia Mšk)- o tých sa tu nič nepíše, ale všetko Janas, Kubovič a podobne.Kto bral plat, ten je zodpovedný.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 19:33
To je to isté, ako keď si tupovoliči zvolili Janasa za primátora !!
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 19:39
Zrušenie MŠK by stálo Janasa podľa mňa hlavu+zušenie plavárne. To on nedovolí, je to bývalý športovec, čo vám už haraší v hlave? Čo tu stále píšete debiliny.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 22:17
Veď samotný Janas sa vyjadril, že MŠK chce rozdeliť.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 22:30
Nechápem ako rozdeliť, to čo je blbosť
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 08:20
športovec iba trocha,hlavne funkcionársky úplatkár
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 08:56
Tak potom jeho otec bol teda ten známy futbalista? Ja som počul, že primátor futbalu fandí
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 14:45
Janas bol brankár a neskôr rozhodca. Zas mu uznajte aspoň čosi.
Anonym píše:
Středa 06.04.2011 00:00
čo tu omeilate furt Janasa, riaditeľom sa stal súdr. zaslúžilý športovec Kubovič predsa
Anonym píše:
Středa 06.04.2011 20:42
Nevie niekto potvrdiť informáciu, že Pruskay začal rúbať hlava nehlava, a že dolinou sa rúti jedno plné auto dreva za druhým? Vraj sa dohodol s Primátorom, že zostane vo funkcii ak dokáže vložiť do mestského rozpočtu 30 milionov korún do 1. apríla. A že peniaze zháňa tak, že predal ťažbu dreva dopredu všeliakým kšeftárom? Je vôbec takáto bezhlavá ťažba možná?
Anonym píše:
Středa 06.04.2011 21:56
Ak teraz všetko vymlátia, čo budú rúbať na budúci rok, z čoho potom budú žiť?
redakcia
redakcia píše:
Středa 06.04.2011 22:40
Výška ťažby je určená v LHP (lesohospodárskom pláne).
Dá sa však pomerne pružne navýšiť cez inštitút kalamitnej ťažby.
Záleži na serióznosti OLH (odborného lesného hospodára).

Inak, z historického hľadiska - siahnutie na zásoby dreva býva častou metódou ako zaplátať pokladňu. Napríklad bolševici v Rusku žili prvých 10 rokov svojej vlády len z ťažby dreva. Samozrejme na úkor ďalších generácií.

Juraj Smatana
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 05:12
Pán magister Smatana a dalsich cca. 24 poslanecov msz majú všetky možnosti zistit, aka je realira....
...a samozrejme, najväčší lesnícky mág - mudr. Karasek, ani nehovorím...
...čakáme!
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 18:01
Nejako sa ten rozpočet mesta musí naplniť...
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 18:50
V informačno-reklamnom plátku som si dnes prečítal, že mesto chce od Mestských lesov akési nájomné za tri roky dopredu a vraj to je legálne. To je akože nájomné za užívanie lesov vo vlastníctve mesta mestskou eseročkou?
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 20:23
Čo by si im to chcel dať zadarmo? Aby sa nabalili a my občania nič? Veď to je zdroj financii do mestského rozpočtu.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 20:33
Na mestské lesy mali zálusk, ale mesto nie je v bankrote, tak sa nič zatiaľ nedeje.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 21:08
Pruskaj je taky isty zlodej ako Kubovic a ostatni na meste. Sluzobne auto vyuziva aj na sukromne ucely, meske drevo kseftuje cez synovu firmu a veselo plundruje meske lesy.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 09:42
Ale aj vysádzajú nové stromy, tak sa tu nevyvršuj.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 09:58
Strom rastie 20 rokov a viac, zotneš ho za pár minút - takže nerozvážnym hospodárením len okrádame budúce generácie.
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 11:24
To čo sa rozlakalo predtým, tak teraz zapchavame dieru v rozpčte rúbaním mestských lesov, to mam tomu tak rozumiet? Tak to je bohovské, fakt!
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 13:01
Zas to nenafukúj, šak nevyrúbu všecky hory, ľen koľko buje treba
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 18:51
No len aby to neskoncilo tak, ze ked tento rok chceli nájom za 3 roky dopredu, nasledujúci rok 2012 budú chciet dalsie 3 roky (t.j. 6 rokov dopredu), v roku 2013 dalsie 3 roky (t.j. 9 rokov dopredu) a posledny rok svojho bačovania si vyberu tri roky dopredu (t.j. spolu na 12 rokov dopredu)
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 19:11
To si prehnal, ale v tom humore je aj kus reality
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 06:18
Však počkajme, ak sa bude rúbať hlava-nehlava, nepotrvá dlho a rozvodnená Marikovka spláchne Udyču do Váhu.
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 13:22
Toto je vážna vec. Niekoľko dedín už takto doplatilo na neuvážené zvýšenie ťažby v lesoch, ktoré ich chránili pred záplavami.
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 13:57
A najhoršie na tom je, že kopu ľudí bude niesť následky za to, že terajší riaditeľ nechce prísť o možnosť byť pri výnosnom koryte. A robí to na úkor nás všetkých. Veď NAŠE lesy rúbe a predáva. Zaplatil do mestskej pokladnice peniazmi, ktoré získal z toho, že si nechal od odberateľov zaplatiť dopredu za drevo, ktoré ešte stojí v hore. A keby sa aj budúci rok cena dreva zdvojnásobila tak jediný, kto na tom zarobí je ten, čo mu tie peniaze na tento celý kšeft požičal respektíve dal dopredu. A to by som chcel vidieť aj tú cenu za akú sa to drevo dopredu predalo... Veď ten, čo dá dopredu 30 milionov to urobí len a len preto, že si je istý, že to drevo zobere za takú nízku cenu, že na tom nemôže prerobiť. A Čo ostane nám? Možno vyťažené lesy, možno zničené cesty v doline, možné znehodnotený areál lesov, možno zaplavená dolina alebo nejaký zosuv pôdy... Ale musíme dúfať, že sa nič takéto nestane a že celý tento superkšeft skončí iba tak, že sa jedna cudzia firma poriadne napakuje na predaji dreva, Pruskaj si zarobí sám pre seba ďalšie milioniky a možno ak bude taký dobrý tak sa s nimi aj trocha podelí s tými, ktorí mu toto celé umožnili...A ostatní miništranti, ktorí sú v mestských lesoch podosadzovaní do rôznych dozorných a iných rád sa len ticho pozerajú a berú si svoje peniažky, lebo šak na to tam išli. No a tá hora sa z toho hádam akosi spamätá - veď tu bola pred nami a hádam tu bude aj po nás...
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 14:40
Predstavte si, aké ťažké milióniky sa dajú zarobiť na následných betonárskych "protipovodňových opatreniach", ktoré by sa vôbec nemuseli robiť, keby sa drevo v lesoch ťažilo šetrnejšie, napríklad aj s úplným zákazom holorubov a pomocou koní. A len sa čudujeme, že nám vysychajú studne a priehrady sa zanášajú bahnom.
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 22:01
Gotta si nechaj,clanok je o MDS a o chrapunoch co to zdrazili !!
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 16:07
No ak by mali vládnuť mestu títo, po voľbách neukojení inteligenti, čo sem píšu, tak nech je radšej ako je.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 16:15
Článok bol o drahom cestovnom v meste, či? Aj npr. v Martine, Prievidzi zvyšovali cestovné, trochu porovnateľné mestá. ALE PD na 15 Sk-karta 12, deti do 6 rokov zdarma, dôchodcovia a ZŤP zľavy. Keruľ, ak to nevie riadiť, treba ho vymeniť a nie sa nechať okecať, aby mu občania mesta prispievali na jeho blahobyt. Páni poslanci, je to proste veľa!!
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 17:41
Gott v Považskej nikdy predtým nebol, ale isto neprišiel kvôli novým mocipánom a tobôž minulým primátorom. Tomu sa ani nesníva, kto je tu primátor. Keby vedel, ako sa zvýšilo cestovné pre deti a telesne postihnutých, tak by naše mesto zďaleka obišiel.
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 18:05
Kšeft ja kšeft - ide o many, a Kájovi je jedno kto je v PB primátor. Tento článok však poukazuje na Janas+Kerúl s.r.o verzus "najslabší" občania PB. Horšie je, že za to necitlivé riešenie Janasa nemožno nakopať do zadku, lebo by ste zasiahli najskôr Kerúla. Len škoda, že dedo Janas a dedo Kerúl nepoužili pri ich výrobe ochranu. Zase toľko šťastia v PB - to by jeden nepredýchal.
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 10:26
Porovnanie cien lístkov v MHD Prievidza
Platenie u vodiča


Klasický lístok: 0,46 eura* - 0,55 eura**

Žiaci, študenti: 0,23 eura - 0,35 eura

Seniori nad 60 rokov: 0,23 eura - 0,30 eura

Seniori nad 70 rokov: 0,13 aura - 0,20 eura
Platenie kartou


Klasický lístok: 0,40 eura - 0,50 eura

Žiaci, študenti: 0,20 eura - 0,30 eura

Seniori nad 60 rokov: 0,20 eura - 0,25 eura
Seniori nad 70 rokov: 0,13 eura - 0,20 eura

  * terajšia cena ** cena po zdražení
Čítajte viac: http://prievidza.sme.sk/c/5[…]-percent.html#ixzz1IdRbU1uc
Anonym píše:
Úterý 05.04.2011 19:30
No to ale nemajú v Prievidzi riaditeľa MDS Keruľa. To je v Pov, Bystricvi príplatok, ako za bonus, luxus, alebo niečo podobne.
Tak nevypisujte nezmysly a plaťte!!
Však nám v meste vládnu socialisti s kresťamni, tak čo by sme chceli viac??:
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 21:16
Keruľ je falošný spratek, bez súhlasu hadieho vajca a skorumpovaných poslancov by zmohol prd makový. Treba sa pozrieť do zrkadla a spýtať sa sám seba ako som mohol voliť tento smerácko kadehácky odpad pod vedením doc.hada a mgr. maliara.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 21:42
Ale prečo mesto neplatilo všetky pohľadavky MDS-ke v rokoch 2007-2008, vtedy nebola kríza. A nepýtalo sa mesto v ďaľších rokoch na podstatné navyšovanie ceny požadovanej od mesta MDS-kou? A teraz sa už problem musí riešiť aj zo všetkými následkami-podstatným zvyšovaním ceny lístkov.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 10:32
len tam majú aj inteligetných ľudí čo to zaokrúhlovali u nás ako u dementov to dali na 66 centov,....

Samozrejme to počítali z korún a zaokrúhlili na 2 desatinné miesta, proste zas nejaký "inteligent" ako aj ten čo podpisoval zdraženie.
20 sk / 30,126 = 0,6638783 € = 0,664 = 0,66 €

prečo nedali 65 centov? Lebo to je 19,5819 SK
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 19:21
idioti mogoňskí :)
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 13:06
Keby Got vedel, jaka debata je pod jeho menom, tak by si svoje pomyslel o nas bystričanoch
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 18:31
na buduci tyzden na zastupitelstve v prievidzi idu schvalovat bod,zdrazenie cest.poplatkov.......tak je to tu,ako to prislo do P.B,tak to prislo do PD!a tak si tu zijeme....co uz...hlavne je zdravie!!
Anonym píše:
Pátek 08.04.2011 19:14
To porovnanie listkov ma zarazilo, zdražilo sa veľmi, to nebude dobre, ludia budu chodit viac peši a na bicykloch, autami. Minie sa to učinku
Anonym píše:
Středa 06.04.2011 10:27
Škoda len, že našimi ústami sa stali prsty. Nič viac ako naťukať do klávesnice - toto sa mi nepáči - nedokážeme, taká istá nečinnosť, akú vytýkame mocipánom. Pekne doma v teplúčku, nadávať na celý svet... Skúsme už povedať svoj názor nahlas, a teraz nemyslím použiť caps lock.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 18:03
to spieva Gombitová, nie? Slová, obyčajné slová
Anonym píše:
Čtvrtek 07.04.2011 20:31
Gombitovú tu pleť do diskusie Ty .hujko jeden
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 08:50
Vážení, tžo ste ešte nepochopili, že tzv. nútená správa mesta by postihla hlavne tých, čo radšej zaťažili poplatkami teraz Vás.
- Janás by bol minimálne na 3 mesiace bez platu až do zlepšenia situácie
- čvarga zvaná mestskí poslanci by taktiež nebrala žiadne odmeny
- členovia správnych rád v mestských spoločnostiach by mali maximálne obmedzené odmeny za zbytočné sedenie v
  týchto radách.
- lumpenkamaráti zo spriatelených strán a firmy napichnuté na mestský rozpočet by nemohli cicať mesto tak ako
  doteraz.
Preto radšej mestskí poslanci zdvihli poplatky Vám, na ktorých parazitujú. Veď uznajte ako sa museli spolu s Janásom pred voľbami silne pretvarovať a teraz po toľkej námahe zrazu žiadna vytúžená odmena. Kašlú na Vás, ich jediným cieľom je osobný prospech a Vy ste im ukradnutí. Veď prečo iné by táto zberba išla do zastupiteľstva a za primátora. Máte len jedinú možnosť ako to zmeniť. Prejaviť občiansku nespokojnosť dosiahnuť nové voľby a túto čvargu zatlačťiť na smetisko, kam jedine patrí !!!!!!! Inej cesty ako sa zbaviť skorumpovaných a bezcharakterných parazitov totiž nie je !!!!!!
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 09:46
a to nás ešte čaká bonboník, výmená stáži. Stachan strieda Podliaka v MDS a ten ináč potiahne mesto. Neveril som že Janas môže byť až taký zaslepený mocou a financiami.Pri ňom by sa aj Lackovič mohol učiť. Tak Karoľko,pomeeeeeeee,do toho!
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 13:23
Rozumiem tomu správne?
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 18:19
to je zas dalsia kacica, vsak to nieje ani technicky mozne, pokial viem mds-ka ja a.s. to by museli akcionari predat akcie
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 19:13
Bingo!Predáva Podoliak....
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 19:57
neverím, to by bol blbý
Anonym píše:
Sobota 09.04.2011 22:26
Alebo vie niečo, čo my nevieme.
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 01:10
co si prehral vo volbach,alebo tvoji aspiranti?co places?to si toho dokazal,ked na webw vyplakavas,mal si moznost pred volbami,jaaaj si nevyhral alebo tvoj konicek,tak pis dalej kraviny,mozno sa ti ulavi,mujec 3 mesacny parazitny!
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 10:31
Ty blbe, vo voľbách som neprehral, Janása a smerácko-KDH-ácku čvargu som nevolil. Serie ma len to absolútne farizejstvo spojené s bezprecedentným chrapúňstvom . Je evidentná snaha chrapúňov vo vedení mesta z dôvodu uchovania si svojich odmien pozvyšovať poplatky za všetko len aby sa mali nadštandartne dobre. Ty si ale asi jeden z nich , čo si nechali odsúhlasiť vysoké platy a odmeny bez ohľadu na finančný stav mesta. Kde sú sľuby spred volieb Janás a spol ? Takáto čvarga by mala skončiť ako tá v Prahe v stredoveku !!!!!!!!
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 13:14
Požiadajme ministerstvo financií, aby nám zaviedlo nútenú správu a bude po probléme.
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 14:23
Dobre, námet pre poslanca Smatanu preveriť možnosti zavedenia nútenej správy mesta. Čakaám na odpoveď pán poslanec , čo urobíte.
Anonym píše:
Úterý 12.04.2011 20:45
nič
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 20:47
Hádam si nemyslíš že Janas ide spasiť naše mesto.Tak to si na veľkom omyle,chce vyťažiť slengovo povedané nakradnúť koľko sa dá,tak ako všetci vo vyššej politike.Navonok sociálno-chápavý.plné ústa o transparentnosti a čistoty no v skutočnosti neskutočný hon za peniazmi a mocou.Myšlienka,ktorá ho opantáva je stať sa aj poslancom NR. No jeho samoľúbosť,ješitnosť a príliš kontrastný rozdiel medzi rečami alasociál a zlodejstvom ho katapultuje na znova na chvost tejto sebranky. Róbert je podobný a podobných si on k sebe nepustí.Tak ako zhasol Adame,zhasne aj Janas.No z rozdielom tým,že Janas dokáže podojiť aj lampy verejného osvetlenia,ak mu kvapne nejaké to euro.
Anonym píše:
Neděle 10.04.2011 23:00
Samozrejme že si to nemyslím. Ide predsa o bezcharakterného, karieristického jedinca, ktorý v snahe sa čo najviac nabaliť vsadil na stranu SMER tvorenú v Mogoňove zopár obstarožnými buchtami z komunizmu. Predvolebné socialne keci už dávno zabudol a teraz sa venuje už len rátaniu , čo toto socialne divadielko finančne hodí. Mogoňov sa po jeho volebnom období dostane aj tak do nútenej správy. To ho samozrejme nebude trápiť, hlavne že on bude za vodou.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359