Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / SME | Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat

SME | Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 13.06.2009 10:59 Copyright: Michal Piško - SME
[2009-06-13] Dnešné SME informuje, že bývalý okresný prokurátor Tibor Abaffy by sa už čoskoro mal postaviť pred súd. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Jedným z bodov obvinenia je aj stiahnutie protestu proti zvoleniu dvoch viceprimátorov, s čím súvisí trestné stíhanie primátora Miroslava A., zástupcu primátora Stanislava H. a poslanca Marcela P. za falšovanie verejnej listiny. Trestné stíhanie iniciovali opoziční poslanci za HZDS.
SME | Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat

Miroslav Adame. FOTO: SME

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránkach denníka SME:

http://trencin.sme.sk/c/4888202/primator-povazskej-bystrice-prisiel-o-funkciu-prokurator-o-plat.html

Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat

Primátora i prokurátora vyšetruje polícia v súvislosti s falšovaním verejnej listiny. Jeden už prišiel o funkciu v Smere, druhý o úrad.

BRATISLAVA. Bývalý vysoký predstaviteľ prokuratúry Tibor Abaffy by sa už čoskoro mal postaviť pred súd. Úrad boja proti korupcii vlani šéfa okresnej prokuratúry v Považskej Bystrici obvinil z dvojnásobného zneužitia právomocí verejného činiteľa a nepriamej korupcie. Generálny prokurátor Dobroslav Trnka ho vzápätí postavil mimo služby s tretinovým platom.

„Prípad je pred ukončením. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ povedala Andrea Polačiková z policajného prezídia. Vyšetrovanie by sa podľa neoficiálnych informácií mohlo skončiť do mesiaca.

Ešte pred mesiacom bolo pritom stíhanie podľa generálnej prokuratúry prerušené, „pretože nemožno pre neprítomnosť svedka vec náležite objasniť“.

Okresný prokurátor mal podľa generálnej prokuratúry za úplatu 40-tisíc korún a tisíc eur „zabezpečiť úkony trestnoprávneho charakteru“. Pravdepodobne šlo o machinácie s doručením trestného rozsudku.

Vyšetrujú aj primátora

Zneužitia právomocí sa mal Abaffy dopustiť tým, že skúšal ovplyvňovať iných verejných činiteľov, aby dosiahol zvýhodnený nákup pozemkov.

Druhý prípad sa týkal Abaffyho postupu pri riešení zvolenia dvoch viceprimátorov v Považskej Bystrici – neodôvodneného späťvzatia protestu, ktorý voči zvoleniu viceprimátorov podala jeho podriadená prokurátorka Gabriela Zlochová.

V tomto prípade polícia vyšetruje aj vedenie Považskej Bystrice. Vyšetrovateľ obvinil primátora Miroslava Adameho, viceprimátora Stanislava Haviara a poslanca Marcela Péliho z trestného činu falšovania verejnej listiny.

Mestské zastupiteľstvo v Považskej Bystrici začiatkom roka 2007, krátko po komunálnych voľbách, zvolilo primátorovi Adamemu dvoch zástupcov. Keďže zákon v tom čase umožňoval mestám viceprimátora iba jedného, uznesenie napadla prokurátorka Zlochová.

Vedenie mesta však namiesto toho, aby nezákonné uznesenie zrušilo, dokument dodatočne poopravilo a jedeného z viceprimátorov prepísalo na takzvaného „dlhodobo uvoľneného poslanca“. Ten má spravidla menšie kompetencie i plat.

Potom, ako Abaffy podnet prokurátorky stiahol, podali na neho i na vedenie mesta trestné oznámenie opoziční poslanci za HZDS. Polícia stíhanie najskôr zastavila, tento rok v marci však vyšetrovanie obnovila.

Primátor Adame i viceprimátor Haviar (obaja Smer) vzápätí požiadali o pozastavenie členstva v Smere. Predsedníctvo strany tento týždeň Adameho odvolalo aj z postu okresného šéfa Smeru. „Ak má pozastavené členstvo, nemôže byť predsedom okresnej organizácie,“ vysvetlila hovorkyňa strany Katarína Kližanová Rýsová. Primátorom však Adame zostáva.

Je to vraj cielená kampaň

„V súčasnosti sa stupňujú dlhodobé bezohľadné útoky voči mne v snahe znevažovať, ohovárať až kriminalizovať. Ide o organizovanú a finančne dobre zabezpečenú kampaň, ktorá pretrváva od komunálnych volieb,“ napísal Adame. Kto má byť za kampaňou, neuviedol.

„Vyšetrovanie je v začiatočnej fáze,“ informoval hovorca krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý.

sobota 13. 6. 2009 | Michal Piško
Příbuzné položky
Kauza: falšovanie uznesenia
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 13.06.2009 12:43

to maju asi od L.L len keby tak išli po všetkyc-sedel by cely parlament+ milion politikov

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 16.06.2009 11:50

Za tie svinstvá čo narobil L.L.(a nie za pár zmenených slov v uznesení ktoré neublížili nikomu)by dotyčný pán musel sedieť doživotne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 17.06.2009 14:12

... tak preco nesedi?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 13.06.2009 13:13

Vedenie mesta však namiesto toho, aby nezákonné uznesenie zrušilo, dokument dodatočne poopravilo a jedeného z viceprimátorov prepísalo na takzvaného „dlhodobo uvoľneného poslanca“. Ten má spravidla menšie kompetencie i plat. Podľa toho čo som tu čítal, tak plat majú rovnaký obidvaja viceprimáti a aj prémie. Na čas krízy veľmi slušný temer 90.000Sk za absolútne nič.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 13.06.2009 14:23

HASTando o žiadne pozastavenie nepožiadal. Museli ho natvrdo vykopnúť!! Tu mal primát Mirek ďaleko viac cti.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 13.06.2009 17:29

No, vôbec tu nešlo o nejakú česť. Primátovi bolo povedané, že buď sám požiada o pozastavene členstva (prvá etapa vylúčenia), alebo dostane kopačky priamo :(

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 14.06.2009 11:03

Prečo nevylúčili aj II.vicedarmožráča Kuba?Vari má ešte málo nakradnuté?Celé je to hadam celé kvôli jeho teplému miestečku,alebo si Kubolín zariadil nedotknuteľnosť po starej dôvernej eštb linke?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 13.06.2009 16:12

Pozerám čo google priradil k tomuto článku: 1. Strach z väzenia? So mnou sa tam nedostanete... obhajca.com 2. Švajčiarske zlaté odliatky - najlepšie uložený kapitál 3. Notár - zmluvy o nehnuteľnostiach 4. Hľadáte prácu? on-line rýchle hľadanie zamestnania 5. Gynekológia a pôrodníctvo

Abaffy si objedná obhajcu čo ho vytiahne z basy, zmluvy o pozemkoch dá radšej nabudúce robiť notárovi, Adame si nájde inú prácu a vráti sa na detské oddelenie, a Haviar s Kubovičom si uložia nadobudnutý kapitál do zlatých švajčiarskych odliatkov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 15.06.2009 14:16

Prémie majú pozastavené všetci traja a už hodne dávno. Tak tu furt nevypisuj kraviny, ked maš informácie, tak nezavádzaj. Odbavuj sa iným sposobom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 15.06.2009 14:36

A kto tu hovorí o odmenách. Ja hovorím o tichých spoločníctvach...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 15.06.2009 23:17

Tak to je iná pesnička. O.K.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 17.06.2009 21:41

Tá realácia na Považí je sila!!!Kerul,Matišík a Staník vyčísilili koľko občania zacvakajú za uzavretie skládky,vybudovanie novej,zberného dvora...pokiaľ sa niekto nezobudí.No Smatanu zaujíma iba to,čo je honorované.Napríklad od Sta..a?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 17.06.2009 22:08
Nič vám v tej relácii nechýbalo?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 17.06.2009 22:23

vyjadrenie mesta( možno ravenu alebo prima zdroju),to tam chýbalo.Či je to ozaj pravda.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 17.06.2009 22:32
V slušnom médiu ponúknu divákovi aj názor druhej strany.

A tiež finančné vyčíslenie inej alternatívy.

Samozrejme, oni dobre poznajú svojich divákov. Veď koľko je v tomto meste percent občanov, ktorí spozornejú, keď zazrú v mestom platenej televízii reláciu, v ktorej zaznieva len mestom podporovaný názor? Pár percent.

Predpokladám tiež, že o vplyve spaľovne na zdravie okolitých obyvateľov tam toho veľa nebolo :-)


Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 19.06.2009 21:23

Mám dojem, že na bývalej Marike je nejak PREKERUĽOVANÉ. Vyzerá to tak, že Ľubo L. ho chystá na kandidatúru na primátora.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 20.06.2009 09:55

V TOMTO MESTE HLBOKO ZAŽRATÁ!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 21.06.2009 10:18

Po skúsenostiach za posledných 11 rokov - snáď iba DEBIL dokáže voliť niekoho kto bol, alebo je poslancom MU, nech je tam za hocijakú stranu, alebo nezávisly !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.06.2009 22:15

hmm, debilov v tomto meste je na mraky, tomu ver!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 21.06.2009 14:24

Či pôjde kandidovať Kerúľ alebo strašiak z poľa je úplne fuk.Proti tejto zdiskreditovanej množine súdruhov eštébakov a všakovakých pažravcov je to triviálna záležitosť.Naša elita aj s jej kumpánmi pracuje na svojej diskreditácii tak intenzívne, že si pred voľbami ani netreba vymýšlať.Len naokraj spomeniem falšovanie uznesenia primátom a jeho poskokom HASTandom,prehraté všetky súdy,načierno postavená krčma 2.viceprimátom,sfušované a krivé chodníky,zakazky pre poslancov,opitý úradník prichytený s prostitútkami,zamietnuté štrukturálne fondy z EU,rodinné a stranícke kšefty,spalovňa a smetisko v kolóni atď atď atď.A to pán Kerúľ nie je žiadny aniel.Spolu s jeho parťákom Ferkom Matušíkom boli a hlasovali ZA najvačšie zlodejstvo aké sa v PB udialo ukradnutie Povbytu pánom LL a jeho partou.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 22.06.2009 02:45

tu chytraka,podla teba su vsetci vrahovia?a co places a nejdes cosi ty urobit,jaj mama ti nedovoli,tak pakuj domov a drz papulu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 23.06.2009 11:28

on píše že skur.ené komunistické špiny zlodejské.a v tom má pravdu že ste.pekne si sa tu vyfarbil-zagágal trafený kanec!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 24.06.2009 18:24

no vidíš, máš tu ďalší div sveta, ako sa zo zlodeja a domanižanského sedliaka stal prominentný mestský milionár VŠADESTAV a to doslova.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 24.06.2009 20:54

ani HASTandova maska ala orangután nie je na zahodenie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 27.06.2009 16:32

tak tento vstup o mame je presne retorika dodka Keruľa. Jožko.... čo ty na to... :o)))))))))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 28.06.2009 14:19

To sa podobá na Milanka Nováka. Milanko,čo na to?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 28.06.2009 21:19

jeden prasačí riťolízač obkladačiek a druhý poskok a Lacov donášač

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.06.2009 13:44

za ušami máš až až a to si sľuboal, že......ty smraďoch jeden

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.06.2009 20:08

vraj čo Havránkovi sľúbil,to aj splnil.Len kontrolór Bielik nevyšiel(ale na to je rýchly liek,na webe mesta je inzerát na účtovníka,ten môže špiónovať pre Milanka)Vlastne ešte jedna úloha,starého úplne zosmiešniť a zničiť.Tak zavelila onaáka asociálna skupinka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.06.2009 20:51

to bolo jasné od začiatku načo tam skladník yogi došiel, ovládnuť a zdiskreditovať starého. Ale primát si ho vybral sám,do poslednej chvíle meno tajil, takže? kto chce kam pomôžme mu tam. Havran len tak nadarmo niekomu neplatí naviac mzdu a nepožičiava grátis služobné auto a mobil.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.06.2009 21:05

Yogi je omyl uja doktora.Z dobrých zdrojov,ak by mohli,poslanci ho zotnú a pošlu do Prečína kone chovať. To nehovoriac a skupinke Smeru.Skôr či neskôr opať znova podľahne,neunesie neustále donášanie od vplyvných ľudí na poskoka zo železného obchodu.A ujo nemá veľmi rád ak sa jeho meno spája s niečim nekalým. Poučil sa pri Hastíkovi.A šup ho,jedného dňa bude Yogy znova predávať hajzle a obkladačky.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.06.2009 23:04

Blbost, primator to nespravi, neodvola noveho prednostu. To nie je Fico! Byvaleho prednostu odvolal udajne az na prikaz zhora aj to v poslednej chvili. Bol by ho stiahol so sebou dolu, na velku radost mnohych zucastnenych. Primator sa tak lahko nerozhybe. Vsetko nechava kvasit a potom je problem za problemom. Bohuzial, problemy sa sami nevyriešia a ak, tak v jeho neprospech. Sikovni tomu predchadzaju v zarodkoch, ostatni visia napr. na kompromitujucich bilbordoch. P. primator : Za dobrotu na zobrotu. No co uz.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.06.2009 23:54

blbosť! za aku dobrotu na zebrotu? co trepes! prave naopak fico a spol davaju od tohoto zakoktaneho uplatneho podvrataka ruky prec a kazdemu radia a chrania si komu este ostalo trosku rozumu aby od neho zdrhol vid priklad Janas absolutne sa od neho distancoval a nasmu staremu ujovi ostali po ruke iba I komunista a II estebak zelezny havran aj s skladnik yogi dali uz ruky davno prec

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.06.2009 15:50

No neviem či za nim až tak stoja aj dvaja zastupcovia, hlavne ten druhy, ked vidia akou zavratnou rychlosťou sa primator ruti smerom dole. Asi im zostal aj nejaky pud sebazachovy? Ale vidim, že niekomu riadne lezi v žaludku primátor mesta. Ale prečo? Podľa mňa nemá ani desatinu majetku ako nadobudol bývalý primátor.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.06.2009 18:05

oni stoja sami za sebou a svojími obchodíkmi a tučniak Vilko kto vie za čím.Chudák doktor,nič nenakradol a ešte je poťahovaný ako najväčší zločinic. Mal by sa rýchlo obudiť,za rok a pol sa dajú ešte nejaké euráčika našetriť aj ten nejaký pozemoček získať. Hádam nie je taký sprostý,že bude bývať na futbalovom štadióne,za odmenu.Alebo ho čaká manažérsky post predajcu záhradných obrubníkov a zinkového plechu?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.06.2009 22:39

Starý uj má toho za ušami až-až. Ale má smolu, zopár kunčaftov ho drží za gule. Ale netreba ho podceňovať, je to tiež ku.va mazaná.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 01.07.2009 17:44

Jeden kunčaft a to konkrétne Sádecký starému ujovi opravel pol domu v piešťanoch celá domaníža to vie čo sa tak chválel akých von má známych tak sa nedivte že dostáva predražené fušky ako napriklad parkovisko za 10 milionov pri kostole. Sú to všetko mamonárske a zlodejské svine jeden ako druhý tretí štvrtý.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 01.07.2009 19:21

slintoš Sádecký má parkovisko,opuchntý Novák má škôlku....miliónové kšefty a podvody.Celá dolina od Prečína po Domanižu je nejaká zasmradená od hovien

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.07.2009 12:08

prvy je zlodej a podliak to je stary známy fakt o druhom išli též reči ako o "šikovnom" obchodníkovi ale až takto? pravda asi bude ze sa pri tych hajzloch a obkladačkach zlodejskemu remeslu priučil tie roky viac ako porádno . do žumpy snimi a hned

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.07.2009 16:32

Ten menežér sa už u Fajta naučil ako hrabú hrable a v Ravene to zúročil.Na meste už len hviezdi ako hovno v latríne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.07.2009 19:17

hajzli,veď sa im to všetkým zráta.Komunisti a zlodeji naších daní.Chodte si kradnúť do ravenu!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.07.2009 20:58

pravdu si napísal o tom obchodníkovi s hajzloma Novákovi, bol to komunista ako repa, mali ste ho vidieť na schôdzach pred oným rokom 89 ako hviezdil a teraz hviezdi znova. Kedu už kto spraví definitívne poriadok s tými komunistami a štb-ákmi????

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.07.2009 18:12

Ten hviezdi aj na dzezinskej národnej rade v Prečíne.Nie je schopnejšieho a múdrejšieho poslanca.Aj starosta povedal,že väčšieho kokota tam už nemohli mať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 01.07.2009 21:52

Nitky držiace gule S.U. (Starého Uja) vedú zrejme aj k rukám 1.víceStanda a 2.víceeštébaka, ale aj exMarcelka, atď. Nemá to náš Mireček jednoduché :))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.07.2009 18:57

Za gule ho drží ten,kto stavia dom v Novom Meste. Vidno že ujo je zlý obchodník,že vymenil jeden domček za možné desiatky miliónikov,ktoré zarobil aj jeho predskok Lacko.Novák to už riadi tak,aby mimo toho domčeka nebolo nič viac,ani jemu ani veľaprimátom.Treba šetriť a míňať až v roku 2011.Napríklad pripraviť mestské lesy na fúziu s Pružinskými,alebo pripraviť zmenu územného plánu a výstavbu rodinných domov na Hlinách.Pardon,to vraj robí teraz.Tak ako som sa staral o vaše deti,tak sa postarám o vaše dane.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 08:21

Alečo? Píšeš, že "Novák to už riadi tak,aby mimo toho domčeka nebolo nič viac,ani jemu ani veľaprimátom". A komu teda? Určite to na charitu nejde.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.06.2009 16:42

slizniak je to

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.07.2009 21:22

keď som sa dočítal až sem na koniec týchto monologov. To až takto sa veci majú? To sú riadne boje medzi tými mestskými úradníkmi! Laco to aspoň poriadne a tvrdo držal v rukách, ale teraz?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.07.2009 21:37

skôr poslanci.....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 00:18

Mne to skôr pripomína poriadnu prečínsku-Yogi , alebo domanižskú-Všadestav zábavu s biletárom železným havranom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 00:30

zabudol si na kapelu Kubo gitara buben HASTando a solovy spev Stary Uj

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 06:50

... a brušné tance okolo lopaty bývalého Marcelka...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 07.07.2009 18:26

Tak aspon trocha zabavy a humoru a satiry, toto pisateĺom teraz vyšlo. Založme Považsko-bystrický Dikobraz, alebo niečo podobné. Tém a "osobnosti" je dosť.

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359