Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / SME|Považskobystrický primátor vedie mesto aj katedru. Na plný úväzok

SME|Považskobystrický primátor vedie mesto aj katedru. Na plný úväzok

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.08.2015 15:14
[2015-04-30] Denník SME dnes priniesol rozsiahlejší materiál o pôsobení považskobystrického primátora Karola Janasa na Univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. "Vrátnici docenta Janasa vídavajú asi tak dvakrát do mesiaca./.../Na otázku, aký je mesačný plat primátora ako vedúceho katedry rektorov, sekretariát neodpovedal. /.../ To je podľa našich zistení minimálne 1030 eur./.../Svoje pôsobenie ako primátora na univerzitnej pôde zdôvodnil ako zadné vrátka, aby sa mal kam vrátiť po skončení volebného obdobia."
Příbuzné položky
Koľko priznáva Karol Janas
Anonym píše:
Čtvrtek 30.04.2015 10:38
Škola spomínaná v článku je už legendárna svojím prístupom k vzdelávaniu. Neboráci študenti ktorí poctivo študujú a snažia sa v dobrej viere si vylepšiť šance na trhu práce a tiež rozšíriť svoje vedomosti. Otázka ostáva či sú im to schopní ľudia kalibru pána supermana poskytnúť. Všetci čo sme študovali vieme ako to na naších VŠ funguje. Aj ja som mal veľa pedagógov ktorí fungovali v súkromnom sektore a svoje skúsenosti nám študentom posúvali. Ale dôležité je pripomenúť že školu nezanedbávali a keďže firmy v ktorých pôsobili boli väčšinou ich je predpoklad že ani tie nezanedbávali. Ešte raz pripomínam boli v súkromnom sektore. Avšak keď sa prejdete po našom meste nemáte pocit že by fungovalo a takej úrovni, aby si mohol jeho vedúci predstaviteľ dovoliť druhy plný uväzok. Mal by pekne sklopiť uši a fungovať na MsÚ 16 hodín denne aby mesto aspoň ako tak dal do poriadku . Ale on sa tam iba vyskytne v domnení že mesto už ide správnym Smerom.
Hanbím sa za to ako to tu funguje.
Kronikar
Kronikar píše:
Čtvrtek 30.04.2015 11:59
Hanbíte sa za to, ako to tu funguje? Ani nečudujem. Ja som hanbou preplieskavaný niekoľko rokov. Preto viem, ako sa cítite. Zoberte si, že dotyčný človek zastáva funkciu najmocnejšieho úradníka v meste a mesto nefunguje. Docent na vysokej škole je vysoká pozícia. Škola z ktorej dotyčný človek berie peniaze, ako vieme má problémy, je zatracovaná, nefunguje. Nevidíte medzi tým určitú paralelu?
Anonym píše:
Pondělí 04.05.2015 13:45
pán Smatana, čo keby ste sa toto opýtali Janasa priamo na meskom zastupitelstve? Nech to počujú všetci občania PB aké zvolili nenažranca.
menejcenní
menejcenní píše:
Pondělí 21.09.2015 13:49
JA OBČAN POVAŽSKEJ BYSTRICE SA DORAZNE OHRADZUJEM VOČI NADPISU"
Považskobystrický primátor vedie mesto aj katedru." NADPIS JE ZAVÁDZAJÚCI -MAL BY ZNIEŤ "Považskobystrický primátor poberá odmenu za vedenie mesta a katedry
poznámka " ČO NA TO ŽUPAN BAŠKA MINISTER ŠKOLSTVA A BIRMOVNÍK FICO.
Anonym píše:
Čtvrtek 30.04.2015 23:32
Pri všetkej úcte kombinácia politológia a primátora ,je kombinácia ako keď gynekológ pracuje vo funkcii automechanika.Moderne zmýšlajúci manager vie ,že toto nie je profesionálne.Ale ono to tak nejako voľajako aj asi niekomu stačí.A práve pre toto boli nedávno vyhodnotení manageri SR ,ako najhorší v EÚ.Nie je to len čistá náhoda?V PB máme predsa skutočne osvedčenú na-smerovanú managerskú ne-produktivitu na škodu mesta i väčšiny občanov.
Anonym píše:
Pátek 01.05.2015 09:43
Načo je nám nejaký primátor a mestský kabaret ? pozná niekto mesto ktoré je natom horšie alebo je škaredšie ako Bystrica ???
Anonym píše:
Pátek 01.05.2015 21:07
Treba doplnit povazska. Aby si to niekto nezamenil nahodou. A ten saso co sa hra na primasa ma na tom obrovsky podiel.
Anonym píše:
Sobota 02.05.2015 09:00
bavíme sa jedine o považskej ... a o niekom koho netrápi že žije v najošarpanešom meste na slovensku ...
Filip František Zvědělík
Filip František Zvědělík píše:
Neděle 17.05.2015 14:24
Napr. Piešťany, kde sa do funkcie primátora dostal diletant-občiansky aktivista. Títo dobrodruhovia sú pohromou pre komunálnu politiku.
hlohovcan
hlohovcan píše:
Neděle 28.06.2015 08:05
ano poznam, hlohovec :)
Kronikar
Kronikar píše:
Úterý 30.06.2015 09:36
Akože Piešťany a Hlohovec sú v horšom stave a škaredšie ako Považská Bystrica? Tomu neverím. :-)
Pán kolega, Filip František Zvědelík, Vy si myslíte, že Piešťany sú zaostalejšie a škaredšie kvôli občianskemu aktivistovi?
Anonym píše:
Středa 01.07.2015 20:04
Naozaj Bystrica je vo výbornej kondícii.Platy na úrade sú vynikajúce vďaka špičkovým výsledkom hospodárenia mesta.Tak načo tie zvedavé otázky.Veď je to tu krásne a radostné.Občania sú veselí a so všetkým spokojní.Takže naozaj sa tu niektorým žije blahodárne.A existujú aj iné vtipy.
Anonym píše:
Středa 01.07.2015 20:04
Naozaj Bystrica je vo výbornej kondícii.Platy na úrade sú vynikajúce vďaka špičkovým výsledkom hospodárenia mesta.Tak načo tie zvedavé otázky.Veď je to tu krásne a radostné.Občania sú veselí a so všetkým spokojní.Takže naozaj sa tu niektorým žije blahodárne.A existujú aj iné vtipy.
Kronikar
Kronikar píše:
Čtvrtek 02.07.2015 08:09
Mojou snahou bolo nepoložil zvedavé, ale uštipačné otázky. Chcem nimi rozprúdiť diskusiu, naštartovať diskutérov nie k písaniu ale k činom, lebo aj na tomto fóre, sa nájdu zaujímavé názory a námety, ako situáciu v meste posunúť k lepšiemu, ako začať robiť nápravu.
Chcem, aby si opozícia tieto námety zobrala a použila ich ako argument voči lekvárovému vedeniu mesta.
Lenže tu, všetko drieme. Sú prázdniny, dovolenkový čas, no každá premrhaná chvíľa sa stáva históriou a nedá sa vrátiť späť.
Staviame sochy našim slávnym rodákom, hrdíme sa čo dokázali, ako reprezentovali mesto a krajinu. Určite si našu úctu zaslúžia. Boli výnimoční. Výnimoční na svoju dobu. Kladiem si ale otázku: "Na čo a na koho budú hrdí naše deti a vnukovia?"
Anonym píše:
Čtvrtek 02.07.2015 09:59
Asi len na odbojára Kronikára.
Kronikar
Kronikar píše:
Čtvrtek 02.07.2015 13:24
... hmmm, viac nenapíšete?
Anonym píše:
Sobota 02.05.2015 10:00
A prečo by ho to malo trápiť.Výplata nie malá chodí pravidelne,benefity z iných niekoľko funcií chodia pravidelne.A čo ho otravujete s nejakými starosťami o mesto.To nie je jeho priorita.No a kardinálna otázka z Smerovkových kruhov -čo z toho budem mať ja?A votom to je.Poznáte rozprávku o zaspatom kráľovstve.Aj nej prišiel rozprávkový hrdina a kráľovstvo zobudil.V našom prípade by to mohol byť NKÚ.
Anonym píše:
Sobota 02.05.2015 20:08
alebo to tu najlepšie zrovnať so semou a posypať soľou ako kartágo tí ľudia čo zlikvidovali a odpísali toto úbohé mesto každú snahu o rozvoj zastavia ...
Anonym píše:
Pondělí 04.05.2015 09:54
Soli ostalo po minuloročnej zime veru dosť, a keby chcete spraviť z tohto mesta Kartágo tak veľa snahy na to netreba. Ešte aj na tom by sa tá banda nabalila čo tu tomu velí.
Bartolomei
Bartolomei píše:
Pondělí 04.05.2015 09:26
Neviem, či je to pravda, ale firma, ktorá mala stavať obchodné centrum pred Manínom je od februára v konkurze, je to firma zo ZA, informoval o tejto podstatnej skutočnosti niekto občanov?
Anonym píše:
Pondělí 04.05.2015 09:50
to je jedno, vykopeme tam jamu a potom ju zahrabeme ako v TN alebo nezahrabeme ako v ZA pri plavárni. Načo parkoviská? Veď skúste zaparkovať pri lidli (mimochodom asi najdebilnejšie riešenom v širokom okolí). Potom sa tam nasral nejaký mogoňov park ,ktorý v podstate ubral z parkovacích miest ktoré tam boli.
Rozbime to aj pred manínom a už je dielo dokonané. Tam tiež sľubujú barz čo a nakoniec tam spravia obchodný dom a budeme parkovať na strede pri barákoch ale medzičasom spraví mesto rezidentské parkovanie a bude sa platiť ako v PU. A to všetko hlavne preto lebo sa tu na to roky se.e a primátor ma X hlavných úväzkov a nemá kedy sa venovať mestu.
Anonym píše:
Pondělí 04.05.2015 14:55
ja mám taký pocit že pred manínom sa už malo začať dávno stavať už to mešká snáď pol roka takže to dopadne asi ako fontána ... keď už nikto nechce ani ten najlukratívnejší pozemok v meste tak to už je veľmi zlé ...
keby im popri kradnutí ostal čas na súrne veci bolo by dobré ...
budova diamonu vvz pri nástupišti kongresovka a mnoho iných turistických atrakcíí považskej by vedelo rozprávať
Anonym píše:
Pondělí 04.05.2015 16:21
Keď je reč o parkoviskách,čo je na tom pravdy že parkovisko pod kaštieľom v Orlovom sa výhodne predáva nejakému gruzíncovi?Myslím si že sú to správne a strategické rozhodnutia...a nezištne pomáhajú občanom.Aj príslušným zúčastneným.
Anonym píše:
Úterý 05.05.2015 12:52
Dr. Nodari Giorgadze je majiteľom kaštieľa, resp. jeho firma. Vzhľadom na stav v akom sa nachádza prístupová cesta ku kaštieľu, sa ani nečudujem že chce to parkovisko. Viete si predstaviť prekvapenie tých ľudí, čo zaplatia X eur za noc v kaštieli (po novom to má byt aj hotel) a trmácajú sa tou rozkopanou rozbitou cestou cez orlové? Za kaštieľom výrástla tzv. hi society štvrť. Napriek tomu je zrejme každému (hlavne mestu), jedno aká cesta sa tam nachádza. Jeden neborák kvôli tomu musí každú chvíľu kupovať nový mercedes lebo sa mu tam rozbíjajú. Síce by sa domov možno dostal v pohode cez prihradené športoviská... Ale veď čo si tu budeme.

Tento príspevok nemá nič s doktorom doktorom, snáď iba toľko, že by mohol viac dbať o rozvoj mesta ako o rozvoj svojej vlastnej kasičky. Ja mu tie peniaze z rôznych úväzkov neberiem a netrápili by ma, keby vidím že sa v meste dačo reálne rozvíja. Ale firmy z mesta radšej idú do Belúše , namiesto nejakej vízie rozvoju mesta máme akurát stisnuté polky zo strachu kedy nám zablokujú účty a nebude za čo ani smeti vyviesť. Viem, že to stihne asi až ďalšie vedenie ale aj tak... Ľudia nedávajte sa opiť rožkom takémuto chrapúňovi. Veď to je do očí bijúce čo sa tu deje.
Anonym píše:
Úterý 05.05.2015 21:12
Tie Vaše inotaje sú silne záhadné.Ale oceňujem Vašu informovanosť .Neviem ,ale či je to len v značke a type auta a titule osoby pudr atd.podstata je, že sa urobí veľmi správne rozhodnutie, za ktorým budú stáť lojálni a servilní posranci s ich náčelníkom ,s heslom -no a čo vyhrajte voľby a môžete všetko!!!!
Anonym píše:
Středa 06.05.2015 11:35
Každý dotknutý sa v tom mojom príspevku nájde. Išlo mi len o to až p.Smatanu nevláči zas niekto po súdoch lebo ja tu o ňom napíšem že je chrapúň.
A to že je to človek bez chrbtovej kosti, už snáď vidia všetci. Tento megazlodej si je istý svojím posledným volebným obdobím vo funkcií a preto si tak stáži zadné vrátka.

PS: pánko s mercedesom je niekto iný ako vajcohlav. Poviem to inak, troška pomáhal Smatanovej bande pri voľbách.

Anonym píše:
Středa 06.05.2015 20:33
Pri tom vašom slovníku má človek ,že je na Divokom západe.Chrapúň,megazlodej,banda.Že sa toto mesto rozkráda a existuje tu čosi ,čo sa podobá na organizovanú skupinu i to dotvára obraz akéhosi Divokého bystrického východu.A čo miestny šerif?Nejako sa mu to vymklo.Určite tušíte , čo by s ním urobili na skutočnom Divokom západe.
Anonym píše:
Čtvrtek 07.05.2015 10:31
Slovník zodpovedá tomu čo sa v meste deje. Áno v podstate sa jedná o niečo divoké ,akurát veľa krát veľmi sofistikovane zakryté závojom zákonnosti. O tej organizovanej skupine už sa dá hovoriť aj na úrovni štátu a v PB je to rovnaké. (Vyhrali sme voľby môžeme všetko.) Na nejaký čas sa chystám žiť v zahraničí. Snáď keď sa vrátim nebude tu už iba vykopaná veľká jama lebo to tu rozoberú exekútori.
Anonym píše:
Pátek 08.05.2015 08:56
Ja sa Vám divím, že sa stále vzrušujete nad ďalšími pôsobeniami ananása.
Ja sa mu ani nedivím.
Je to ešte pomerne mladý človek, bývalý športovec, teda energie má nadostač.
No a ako " vybiť" jeho energiu?
Na meste nerobí nič, tak má spústu času a preto si musí hľadať iné aktivity ako využiť jeho nadbytočný čas.
No a preto tá katedra a ostatné aktivity , VÚC a pod. kde spojí príjemné s užitočným t.j. zabaví sa, ujde mu čas a ešte mu to zaplatia.
Keby robil niečo v prospech mesta a občanov, určite by nemal času na iné, tak ako to nemajú tí primátori a starostovia, ktorí niečo zmysluplne pre občanov vo svojich rajónoch dokázali.
No a keď bude najhoršie, zájde sa k Jágrikovi na kovový šrot, niečo sa z roho pozvára, hodí sa tomu cena 2 milióny a mesto bude obratom ruky bohatšie!
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 11.05.2015 10:21
Nič proti umeniu zo zváraných dielov. Ale významnému maliarovi a grafikovi, rodákovi z Považskej Bystrice postaviť na jeho pamiatku takýto nevkusný zlepenec a ešte uprostred pešej zóny? Chudák Imro Weiner Kráľ. Musí sa v hrobe obracať.
Anonym píše:
Pátek 08.05.2015 20:13
Len neviem či tam nechodí odovzdávať ten šrot ,aby si ešte niečo privirobil, asi je to všetko ešte málo...Kým sa dá,keby čosi.A možno niekedy aj tak dopadne ako známa cyklistická šrotárska osôbka -bradatý kárista Piccaso.A je to aj presne Karolov ročník.
Anonym píše:
Pátek 08.05.2015 20:21
Ja viem ,že výroba sa píše z "y "ale s prácou u tohto mena som s pokusom o nejakú prácou mäkkoskeptický...í.
Anonym píše:
Úterý 12.05.2015 21:01
tak tu to máme firma ktorá mala stavať pred manínom je v konkurze http://www.biztweet.eu/site[…]-bystrici-mieri-do-konkurzu
to sa nášmu supermanovi akosi sype
Anonym píše:
Středa 13.05.2015 11:48
Neviem, či si niekto vôbec uvedomuje, čo to v praxi znamená. Mesto už od tejto firmy dostalo peniaze. Tuším 800 tisíc. Ak spoločnosť padne do konkurzu, tak si tieto peniaze od mesta bude nárokovať konkurzný správca spoločnosti, ktorá je v úpadku. Skutočnosť je ale taká, že tieto peniaze už náš Superman dávno minul a nielen to, on ešte naplánoval, že tento rok v rozpočte počíta s príjmom zvyšnej sumy čo je tuším milion eur. Takže miesto príjmu milion eur bude musieť vracať osemsto tisíc. A ako to vyrieši? Jednoducho. Prežerie úver, ktorý zobral pôvodne na kanalizáciu v Moštenci. Moštenec nebude mať kanalizáciu, mesto na krku ďalší úver, ktorý bude musieť splatiť banke. Skvelé ekonomické riešenie. No alebo je to iba hra do ktorej sa nechal náš Superprimát vtiahnuť. Príde chlap, ktorý kúpil pozemok pred Manínom - mimochodom s veľmi pošramotenou povesťou, predostrie Superprimátovi situáciu, že mu bude musieť mesto vracať peniaze. Navrhne mu však riešenie. Žiadne peniaze mesto vracať nebude musieť, ak bude mesto súhlasiť so zmenou projektu stavby pred Manínom...a z pekne nakreslenej polyfunkčnej budovy sa razom stane hnusná šedá krabica s logom Kaufland. Nuž, aj takto to funguje v divokom svete developingu. A dajte na moje slová, že jedna z týchto variant sa udeje.
Kronikar
Kronikar píše:
Středa 13.05.2015 13:27
To má takú logiku, že sa desím výsledku. No a keďže na Slovensku je všetko možné, a beztrestné, nevidím zámer s obchodným centrom dvakrát ružovo.
Anonym píše:
Středa 13.05.2015 16:45
je isté že sa pred manínom nespraví vôbec nič a mesto príde o veľké peniaze alebo o pozemky ...
pre boha veď celé mesto sa rosýpa v tom takzvanom centre je niekoľko prázdnych nevyužitých a rozpadnutých budov .
Anonym píše:
Pátek 15.05.2015 07:22
Mne sa to páči, Kaufland môže byť...
Anonym píše:
Pátek 15.05.2015 11:19
len dúfam že sa jedná o sarkazmus, inak to je ignorantstvo
Anonym píše:
Pátek 15.05.2015 14:56
maríkovcom a papradňancom sa to páči a najlepšie keď behali popred hypernovu kury a v kulturáku sú čínske vypredaje
Anonym píše:
Pondělí 18.05.2015 09:04
Toto je príklad ako funguje mechanizmus vyhýbania sa citlivým témam zo strany mesta. Na tejto stránke sa rozprúdi debata o probléme, ktorý podľa mňa nie je ani politický, ani ideový...ale jednoducho sa týka nás všetkých - veď predsa nikomu z PB by nemalo byť jedno, či v strede mesta bude nejaká pekná polyfunkcia, pekný park, alebo hnusná šedá skriňa obchodného reťazca. Len namiesto diskusie na túto tému to úmyselne pár prispievačov z mestského úradu hodí do polohy osobných invektív, osočovania a nenávisti. Nezabúdajte prosím, že to ako sa teraz vyrieši stred mesta, tak tak bude vyzerať minimálne nasledujúcich 40 rokov. Preto už konečne vylezte z tieňa, ktorý na mestský úrad vrhá jeho vedenie a zamyslite sa nad tým, do akej hrozivej situácie nás vedie to, že Superprimát uzatvoril dohodu s podvodníkmi, ktorí nikdy nevybudujú pred Manínom to č slúbili.
Filip František Zvědělík
Filip František Zvědělík píše:
Neděle 17.05.2015 14:22
Je vtipné, že kritika pochádza práve od pána Smatanu, ktorý zastáva rad funkcií, vrátane pozície rusofóbneho inkvizítora.
Anonym píše:
Neděle 17.05.2015 19:24
Zvedelik tu nejde o to kto kritizuje ci to je smatana alebo nejaky fero hrca z vyzeraku tu je realna vec ze PB je fakt najhorsie mesto na slovensku nieje tu namestie nieje kde nakupovat vsetko je zarastene kricim a dzunglou kosi sa len snad raz za rok , polka mesta je opustena chatra infrastruktura je horsia ako pre mesto co ma 5000 obyvatelov proste nic tu nieje miesta mafstory na cele zo vsetkymi primatmi v podstate toto mesto odpisali zlikvidovali ide iba o tuto skutocnost ...
Anonym píše:
Pondělí 18.05.2015 18:22
To je pravda.
Tu obviňovať niekoho, že útočí na primasa je scestné, lebo mesto P.B. je 100 rokov za opicami - svojimi parametrami a vzhľadom absolútne nepripomína mesto!
Ľudia chodia nakupovať, za kultúrou a pod. mimo, do Žiliny, do Púchova, TN.
No zaostalec, čo sedí na lavičke, nikde nebol toto nevie a tak si myslí, že P.B. je pupok sveta.
Omyl priatelia, Pov. Bystrica je v súčasnosti iba obyčajná diera!
Anonym píše:
Pondělí 18.05.2015 22:05
stačí sa prejsť po ovela menších mestách a človek všetko pochopí ale čo čakať od ľudí čo ich mesto nezaújma lebo mnohí môžu žiť aj 50 rokov v meste a aj tak nebudú hovoriť že sú z považskej ale z tej svojej dediny tým pádom tu ludí nič nezaújma aj tak chodia všetcia nakupovať do žiliny a tu sa akurát tak vyspia v paneláku
Anonym píše:
Středa 20.05.2015 08:16
Začína byť oveľa výhodnejšie bývať napr. vo sverepci či lieskove, nehovorím o belúši. Chodte sa tam pozrieť ako sa kosí ako sa upratuje. Sú to omnoho menšie obce a vedia si poradiť aj s eurofondami. V PB najnovšie rozdávajú kompostéry, asi už idú ľudí pripraviť na to že si majú kosiť sami a aj to rovno kompostovať, a mesto to prefaktúruje cez MšK a Megawaste. Donedávna bola jednou z výhod mesta oproti tým malým obciam občianska vybavenosť. No kašlať na to nič čo tu nieje. Či ja pojdem do Žiliny za nákupom, prácou, kultúrou z Belúše alebo z PB je úplne jedno. Auto potrebujem tak či onak a dialnica robí rozdiel v ceste asi 3 minúty. Tak ako sa v priebehu minulého storočia z tejto rite, čo ju honosne ešte nazývame mestom stalo aké také centrum regiónu (aj to len vďaka strojárniam), tak sa teraz darí nášmu Megawajcohlavovi urobiť z toho niečo horšie ako najposlednejšiu osadu. Hlavne že si vačky namastí aj s tou marikovskou bandou čo si tam naťahal. Veľa zdaru páni a dámy z MsÚ.
Anonym píše:
Úterý 19.05.2015 08:33
Ten maroš čo píše 18.5.2015 19:31.
To v ktorom ústave pre liečenie duševne chorých majú pacienti prístup na net?
Toľko debility a priestoru zabrať jedným príspevkom - ozaj diagnóza!
bez spolupráce
bez spolupráce píše:
Úterý 19.05.2015 21:31
Tento excentický neúnavný prispievateľ -dúfame ,že nie je členom Islamistického štátu ,má zrejme na nysli svetlo ,čo v meste vcelku nefunguje a je to verejné osvetlenie.Podľa filozofického a duchovného rozsahu nie je problém určite s kapitálom,tak všetci veríme ,že Maroš aj MŠ na túto bohumilú záležitosť štedro prispejú.ĎAkujeme ,vďační a vašekravinyčítajúci občania mesta PB...
Kronikar
Kronikar píše:
Středa 20.05.2015 10:13
Keď som článok začal čítať, skoro ma vykotilo. Nedočítal som...
Podľa všetkého sa píše v ňom niečo o svetle a Vy ste poukázali na verejné osvetlenie v meste, aby autori prispeli. Správna reakcia. Ja by som ešte pridal, že okrem svetla je rozbitých vecí v meste viac. Včera som po dlhej dobe išiel popred Agrosanu. Uprostred chodníka prepadnutá zámková dlažba a diera niekoľko centimetrov hlboká. Ak tam niekomu vbehne noha, bez úrazu neostane.
Diera nie je čerstvá. Je v nej kopec špiny - papiere, ohorky cigariet, prach. Neviem, kedy sa kompetentní mestskí úradníci dvihnú zo stoličiek a poprechádzajú sa peši mestom, aby pospisovali nedostatky a potom ich odstránili.
Možno by úradníkom pomohlo aj svetlo spomínané v príspevku Maroša. Či?
Anonym píše:
Středa 20.05.2015 22:04
takých miest je v PB požehnane ...
ale počkať nie vlastne PB je taká špinavá diera plná odpadu !!!
Anonym píše:
Čtvrtek 21.05.2015 06:50
týmto tempom budú o pár rokov aj tie letanovce sa mi zdá na tom lepšie ako PB tam tým cigáňom nieje aspoň čo ukradnúť.
Anonym píše:
Čtvrtek 21.05.2015 08:52
rozkvet byva po kazdej zime ako letanovce alebo lunik IX ,
kde sa clovek pozre vsade rozpadnuta budova
Este chcu opravovat fontanu to zas bude svetovy unikat vymenia trubky zasadia 4 stromy a firma zhrabne aspon 300 tisic eury
Kronikar
Kronikar píše:
Čtvrtek 21.05.2015 09:12
Keby len Rozkvet. Každé sídlisko je po zime zanešvárené a dlho trvá pokiaľ sa upratovacie čaty vyrovnajú s množstvom odpadkov. Ale tá špina a neporiadok nie je vina poslancov a úradníkov mestského úradu. Je to vina obyvateľov. Tí robia svinčík a potom sa rozčuľujú, že to nikto neuprace. Čiže Letanovce a Luník IX. si robíme sami. Svojou lajdáckosťou, nevšímavosťou, benevolentným prístupom k prostrediu kde žijeme.
Sfunkčniť fontánu, aby sa onedlho stala smetiskom, keď neovládame základné funkcie spolubývania na sídliskách a základy poriadkumilovnosti, je viac ako odvážne.
kronikarovi
kronikarovi píše:
Pátek 22.05.2015 17:19
Máte pravdu.Lenže tá letargia a tolerantnosť k takémuto neporiadku z niečoho pramení.Pramení z toho,že v meste nič riadne nefunguje a z vedenia mesta sa stala obyčajná údržbarska čata.Malé obce majú také úspechy z eurofondami,dotáciami a vlasným rozvojom,že pracovníci MsÚ PB by tam mali povinne chodiť na čele s primátorom na exurzie.Nie preto,aby zistili,akí sú neužitoční,ale preto ,aby videli,že sa to dá.Len sa treba tomu venovať.Je to škoda,sú to finančné a časové straty,ktoré sa nedajú napraviť.Takže milý kronikár, ryba smrdí od hlavy...
Anonym píše:
Sobota 23.05.2015 09:59
a kto sa tu bude správať k takémuto zdevastovanému mestu poriadne ? asi nikto zachvíľu to tu budú volať slovenský černobyľ podľa schátraných budov
miestna mafiánska sebranka toto mesto úplne odpísala a zlikvidovala asi sme prešli za tú hranicu odkial niet cesty späť
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 25.05.2015 09:46
Súhlasím s Vami na celej čiare. Nič nefunguje. Len sa všetci tvária, že tomu tak nie je.
Anonym píše:
Neděle 24.05.2015 08:19
Konečne mesto začína mať kladný náboj,pekne pokosena lanska,stred,kolónia,začína sa rozkvet ... anglický trávnik
Anonym píše:
Pondělí 25.05.2015 08:32
Len pre pripomenutie, za tie peniaze čo na kosenie vyčlenili, už mohlo prebiehať druhe kosenie. S tým anglickým trávnikom dúfam, že si robíte srandu. Ak niekde v meste taký je chcem foto. Na rozkvete začínajú v tej tráve pomaly miznúť deti a vo zvyšku mesta, snáď okrem okolia MsÚ už to začína znova zarastať. PS: neviem kto riadi kedy sa čo kosí ale mal by asi zájsť k lekárovi na CT hlavy. Z toho akým spôsobom tá činnosť prebieha je dôvodné podozrenie na nejakú poruchu. Ak CT nič neodhalí, potom šup šup do budovy doliečováku za primárom jedného oddelenia, on snáď odhalí príčinu tohoto nezmyselného rozhodovania.
Anonym píše:
Pondělí 25.05.2015 20:41
Išiel som po dlhšom čase na nákupy do mesta a neviem či sa mi to zdalo ale to pri Priore sú arabské písmená? Myslím tie kamienky naukladané do kôry. Koľko to stálo a čo tým chcel básnik povedať? Alebo Mogoňov začal v predstihu plniť kvóty EÚ ohľadom afrických prisťahovalcov?
Anonym píše:
Neděle 24.05.2015 10:46
to je naozaj výnimočné keď nám tu podaktoré budovy dlhé roky padajú na hlavu
vlado
vlado píše:
Pondělí 25.05.2015 18:45
Pozdĺž celej trasy okolo Domanižanky od Námorníka po Tesco chýbajú lavičky!!! treba ich tam aspoň 20 a tiež v tom parku Treťohory - to je hanba - tuším sú tam len dve, ešte aspoň 5-6 a nejaké krajšie, nie také hrúzy ...
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 11:23
keby iba lavičky ale aj koše, načo si mesto platí políciu?
aby dávala papuče? alebo ako minule aby šikanovala bezdomovca pred mestským úradom? občas by sa pánkovia mohli prejsť aj po týchto lokalitách a omrknúť kto to tam robieva bordel. myslím že čas vedia. To isté pri fontáne vedľa kina mier. Ak ich je málo, čo určite budú namietať ,tak by bolo asi dobré vypracovať analýzu koľko peňazí taký mestský policajt "zarobí" resp. ušetrí mestu a podľa toho buď navýšiť stav alebo ich rozpustiť.
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 11:35
PS: x krát som šiel večer v piatok na rozkvet. Ani raz som nevidel policajtov aby nejakým spôsobom zabezpečovali bezpečnosť občanov a chránili poriadok a majetok ľudí ktorí susedia s podnikmi pri tržnici. Ja som dospelý muž, čiže je predpoklad že sa na 99% vysporiadam s výrastkami ktorí tam robia bordel. Ale ženu by som tadiaľ samú nepustil. Pritom sa bežne deje, že sa večer musia vracať z práce alebo z vlaku. Či chceme alebo nie zodpovednosť na tomto probléme má aj primátor. Je to hlavný predstaviteľ mesta a mal by ho trápiť bez rozdielu každý takýto podnet. Nik mu nekáže tam ísť večer osobne hliadkovať ale mechanizmy aby zjednal nápravu má. Len to che viac sa mestu venovať a menej taľafatkám. Karol buď chlap a začni konečne v tom meste niečo robiť a nie iba údržbára.
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 21:13
meski policajti nemaju cas davaju papuce alebo behaju po vlasnych kseftoch im je obycajny obcan uplne fuk
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 15:18
Do Treťohorného parku, to áno, tam treba lavičky. Miesto, kde chodia venčiť psov-zoberte si čižmy, keď stúpite do hovna a potom sa tam zvesela predávajú drogy pre našich spoluobčanov.
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 15:41
miest kde by to chcelo lavičky a zrekultivovať fontány je viacej aj park pri nemocnici by mohol byť pekný keby bolo keby ...
Karol stojí aj ako údržbár celkom za houno !
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 17:35
údržbár je skvelý, sa udržuje pri moci a kamošom udržuje stály príjem z mestskej kasičky
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 17:36
Park pred NsP.
Typická ukážka terajšieho nezmyslu majetkového usporiadania krajiny.
Absolútne sa nezastávam Janasa, no keď som občas za Adameho išiel na zastupiteľstvo, tak hlavne Jurčík bol častý diskutér k tomuto priestoru a problému.
No a to je to čo píšem hore.
Park a priestor okolo je majetok TSK Trenčín,
No a TSK je ďaleko, ich to neboli, tak na to se..ú!
No a mesto nemôže investovať do cudzieho.
Nezmyselná situácia a preto to tak vyzerá.
Radšj som prestal chodiť na zastupiteľstva, lebo sa tam iba riešilo čo sa nedá a prečo.
TSK sa o to síce nestará, ale mestu zasa nechce dať!
No logika jak hovä..do!
Možno, že keby sa to nejako medializovalo, podarilo by sa viac. A čo sa týka Janasa, ten nepôjde voči TSK a Baškovi, lebo ten ho drží u moci!
Opäť začarovaný kruh!
Ostatní poslanci tiež poskokovia Smeru, nebudú kritizovať svojích!
No a Smatana, ten údajne dosť často býva ospravedlnený na zasadnutiach komisií, kde by sa najlepšie problém dal naniesť, bez rizika že ho ostatní okamžite odmietnu - a aj keby nie, tak sám nič nezmôže!
Anonym píše:
Úterý 26.05.2015 20:09
keď sa chce všetko sa dá a to sa týka aj toho parku pred nemocnicou len by to chcelo ísť aj do trenčína niečo vybaviť
ďalšia vec sú úplné banality ktoré by sa dali spraviť cez MŠK to sú tie úžasné džungle ktorým niekto hovorí verejná zeleň to sa naozaj nedá vyrezať pár kríkov a spraviť pekný parčík tým že sa nechajú normálne dreviny ktoré rastú v tých kríkoch ? rozkvet je komplet celý zasratý takou džunglou ...
tu sa vôbec neriešia malé logické investície na ktorých sa nedá rozkrádať rozpočet ...
Anonym píše:
Středa 27.05.2015 07:19
Nuž je to tak ako píšete.Má to ale iné pozadie.Keď sa to už naozaj vymkne ,tak sa tieto "vysokoodborné" práce objednajú u spriaznenej dodávateľskej firmy. Vlastnými silami to je nemožné zvládať a to je priestor pre nášho úradníčka.Správne nacenenie,optimalizácia nákladov,provízia.V našom meste často skloňované pojmy.Aj obyčajný gazda z Hornej Maríkovej by si s týmto určite lepšie poradil a bolo by po džungli.Ale tu v PB je džungľa neschopnekorupčneuradnícka.
Anonym píše:
Středa 27.05.2015 11:28
vsetko su to len sproste ksefty ci fakt nam chcu nahovorit ze zasadenie 5 stromkov stoji poviem priklad 50 tisic eur ???
Staci riesit logicke investicie ktore skraslia mesto aby sa nestalo ze z tych kriakov na rozkvete raz vyskoci medved alebo tarzan !!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 28.05.2015 10:04
co ste si zvolili to mate
Anonym píše:
Čtvrtek 28.05.2015 10:48
To je holá pravda, aj keď už to tak vyzerá, že na výber moc nebolo. Jeden má milión kšeftov, namiesto starosti o mesto a druhý, ktorý mal ambíciu ho nahradiť ,chodí po nezmyselných debatách: http://www.aktuality.sk/[…]/

A to som si myslel ,že tie jeho špionážne aktivity pri ruských weboch končia. Toto je normálne na dlhú odbornú debatu ,kto by bol lepší primátor PB. Veď kde by bol svet, keby pán poslanec Smatana zanechal tieto svoje aktivity? By sa nám tu premávali rusi po webe nekontrólovateľne a ilumináti by vládli asi ozaj.(ospravedlňujem sa ak v tom videu o iluminátoch nebola zmienka ale takéto k...tiny nemusím pozerať).

Na druhej strane, to čo tu predvádza Karol to snáď ani nepotrebuje komentár. Ako by chcel byť malý Fico, v jednej ruke drží ružu pre dôchodkyňu a druhou jej vyťahuje úspory z pod vankúša.

No a vyberaj si pri voľbách z čoho chceš milý obyvateľ PB.

Kronikar
Kronikar píše:
Čtvrtek 28.05.2015 13:19
Že svet riadia skupiny multiboháčov je zrejmé niekoľko desaťročí. História pomaly a hlavne opatrne odkrýva finančné toky podpory prevratov, vojnových konfliktov a odhalí aj zmenu nazývanú Nežná revolúcia. Podporovaná je raz jedna potom druhá záujmová skupina tak, ako sa to multiboháčom hodí.
Zmeniť tento status nie je asi možné.Čudujem sa pánovi Smatanovi, že sa venuje veciam, ktoré nejde zmeniť. Alebo si myslí, že on, malý Smatana z malého Slovenska zmení tento svet? Pokladal som ho za pragmatika, no týmto predmetom jeho záujmu ma sklamal.
Vo voľnom čase nech si robí čo chce. No akosi sa vytráca ako poslanec z mestského diania a z diania v TSK. Ale sa mi to len zdá?
Anonym píše:
Čtvrtek 28.05.2015 23:21
typické pre túto krajinu všetky strany sa obviňujú navzájom kto nakradol vyše a pritom má každý rovnaký podiel viny
ale karol zase pobehá dôchodcov ľudia si povedia že šak aj tak neni koho voliť a už sa budú z nás smiať až v číne
Anonym píše:
Pátek 29.05.2015 07:23
Viete,čo je na tom alarmujúce?Že o kradnutí tu hovoríme už ako o niečom samozrejmom.To sme sa kde dopracovali?Tie naše deti dostávajú naozaj pekný príklad.A koho voliť-zase nejakého zlodeja aby sme nevyšli z cviku.
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 01.06.2015 07:49
Dopracovali sme sa do štádia zla, z ktorého niet návratu. Odhadujem aspoň najbližších 10 rokov. Za ten čas si nakradnú tieto isté politické mestské špičky alebo im blízki napr. rodinní príslušníci, kamaráti, známi.
Je to riadený proces. Pri kormidle je vždy niekto mocný a dokáže ovplyvňovať názory a postoje ľudí. Hlavne tých ľahšie formovateľných - dôchodcov a študentov.
Diskusné fóra toho charakteru nespravia nič. Všetko je anonymné, bez konkrétnych dôkazov na prešľapy kritizovaných. Ako sa hovorí: "Psi štekajú a karavána ide ďalej." A to niekomu náramne vyhovuje.
Anonym píše:
Pondělí 01.06.2015 10:13
Otázka stojí takto. V tej karaváne s tým kormidlom sú ešte horší psi ,ktorí neštekajú ale rovno agresívne a bezohľadne hryzú.Čo je menšie zlo? A verte -väčšine toto nevyhovuje.
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 01.06.2015 11:37
Verím, viem a som presvedčený, že tento stav väčšine nevyhovuje. Pýtam sa ďalej: "Prečo tá väčšina povolila takýto stav? Prečo nič teraz nerobí?" Je v úlohe štatistu dobrovoľne alebo chce ostať v úlohe psov, ktoré štekajú na pomyselnú karavánu?
vlado
vlado píše:
Neděle 31.05.2015 17:14
.... a tá kaluža na Lánskej oproti bývalej Rybe bude dokedy? už je tam tuším 10 rokov - a chodník okolo mlyna do hradskú bude kedy? v tomto meste sa nič nerobí!
to je niečo neuveriteľné!!!
Anonym píše:
Neděle 31.05.2015 21:40
aaale robí naši mecenáši si mastia vrecká a furt majú málo to znamená že nás asi predajú do otroctva aby mali dosť a každé ráno nás vyženú na panské !!!
Anonym píše:
Pondělí 01.06.2015 16:57
sak si otvor usta oni na nas maju zlocinecke organizacie ako je policia prokuratura a sudy
Anonym píše:
Pondělí 01.06.2015 22:01
chod cosi robit a nenariekaj tu..
Anonym píše:
Čtvrtek 04.06.2015 07:11
Nie nadarmo nam vsetcia naokolo hovoria sprosti marikovci my si naozaj zasluzime take mesto
Treba dat navrh aby mesto na fontane namiesto nejakeho sprosteho parku zaoralo zemaky ...
Niektore komentare su tu naozaj uzas stastny to zivot pre nasich mocipanov
Anonym píše:
Úterý 02.06.2015 12:32
Je to pravda treba už čosi robiť aj tu.Po Snine, už aj v Košiciach beží petícia za odvolanie primátora.Fakt tam čosi robia a nenariekajú.Dobrý nápad.
Kronikar
Kronikar píše:
Úterý 02.06.2015 14:54
Petícia za odvolanie niekoho je fajn nástroj. Musí je predchádzať nejaká príprava. Predtým sa musela dať dohromady skupina ľudí, ktorí petíciu iniciovali. Predpokladám, že petičný výbor v Snine aj Košiciach má pripravenú dobrú alternatívu na nového primátora. Bez dobrej prípravy, realizácie a samotného aktu odvolania (nepoznám legislatívny postup) sa všetko podarí a zmena bude zmysluplná a povedie k náprave a spokojnosti drvivej väčšiny obyvateľov toho, či onoho mesta.
Nie som ale presvedčený, že v Považskej existuje skupina ľudí, ktorá sa dá dohromady, dokáže dodržať odvolávací postup a že by našli niekto, kto by sa podujal vymeniť súčasného primátora.
Možno by petíciu mohla iniciovať mestská opozícia. Určite by dokázala rozprúdiť aj petíciu a nazbierala by dostatočný počet podpisov. Žiaľ nenájde pre Považskobystričanov akceptovateľnú primátorskú náhradu.
 
Anonym píše:
Úterý 02.06.2015 17:05
 Poviem neformálne.Všetko iné by bolo lepšie ako to čo je teraz.No a tá opozičná skupina ak sa to dá tak formulovať nie je prisatá na meste ako kliešť,tak je jej to vcelku jedno.Ale nie je to jedno terajším mestosajúcim kliešťom a tí sa potrhajú,aby sa len niečo nezmenilo.Ale petíca by aj asi Kajovi uškodila v parlamentných voľbách,keď sa už popreriťolezoval na kandidátke do prvej 50 ky.
Anonym píše:
Čtvrtek 04.06.2015 07:15
Ludom sa to tu ocividne luubi trava po plecia nadherne schatrane budovy
Nakupia si v ziline alebo puchove robota je v belusi no co nam tu chyba ? Este sme aj taky drzi ze nadavame na tuto perlu povazia teda vlasne marikovskej republiky
Anonym píše:
Pátek 05.06.2015 12:50
Čo vy na to pán Smatana? Ako oponent Ananása a podotýkam so správnymi pripomienkami na diania v meste, by ste mali so svojimi kolegami začať poriadnu oponentúru a petíciu na odstúpenie toho neschopného primátora. Veď toto mesto malo kedysi úplne iný prívlastok, dnes je to už len koniec sveta, vďaka ľuďom, ktorí za posledné roky viedli a vedú toto mesto.
Kronikar
Kronikar píše:
Pátek 05.06.2015 14:03
Ľudia, ktorí za posledné roky viedli a vedú toto mesto ho doviedli tam, kde je. Drvivá väčšina ľudí nadáva, má pripomienky, disponuje"zaručenými" informáciami o nekalých praktikách a skutkoch mocipánov a čuduj sa svete, nič sa neudialo. Takýmto spôsobom sme nadávali na Lackoviča, Adameho a nadávame aj na Janása. Aká trestnoprávna zodpovednosť bola vyvodená proti prvým dvom menovaným? Aké tresty dostali za to, že všetci sme vedeli, že sa obohacujú, že sú skorumpovaní, že zneužívajú moc verejného činiteľa? Čo sa komu dokázalo? Nikomu nič. Aspoň o tom neviem.
Výzvu Anonyma (Piatok 05. 06. 2015 12:50), smerom na opozíciu nie je až tak bezvýznamná. Uvidíme, ako sa s týmto podpichnutím vyrovná opozícia a či vôbec niekto zareaguje.
Anonym píše:
Pátek 05.06.2015 13:54
Konštruktívny a vecný návrh.Naozaj toto mesto stagnuje,nie sú žiadne rozvojové výsledky iba údržbárske a občania sú nepokojní.Je to málo signálov?Mladá generácia nevidí v tomto meste už žiadny potenciál.Takéto fakty však nikto zo zainteresovaných neberie žiaľ vážne.Dokedy.
Anonym píše:
Pátek 05.06.2015 14:34
po voľbách ma dojala jedna pani pýtali sa jej v telke ako sa jej volilo a ona povedala že volila ľudzí kerých pozná z doliny potom to tu aj tak vizerá že nič tu nefunguje nikto nemá k tomuto mestu vzťah lebo málokto zo strednej a staršej generácie tu vyrastal alebo sa tu narodil
Anonym píše:
Sobota 06.06.2015 09:51
co si cakal ked tu mame taku policiu prokuraturu a sudy oni neriesia zlocinca ale oznamovatela
Anonym píše:
Neděle 07.06.2015 07:51
Problém PB je v tom, že Janas a Smatana sú v podstate to isté, len v inom návleku!
Obaja zakompexovaní, mocibažní a bezcharakterní hajzlíci, bez štipku charakteru.
Anonym píše:
Neděle 07.06.2015 14:15
Otázka znie ,čo s tým.Obyvatelia mesta sa ocitli v patovej situácii.Dosť na nich dolieha politická situácia v krajine a k tomu sa pridala skutočnosť v našom meste.Čo takto urobíť verejné zasadnutie mesta s občanmi a vypočuť si ich názory a požiadavky.Je jasné že tam provízia nekvapne ,tak prečo sa namáhať.A vôbec čo do toho občania kecajú.Veď mesto riadia špičkoví odborníci ,tak si predsa nenechjú do toho kecať nejakým plebejcom.Hold novodobá šlachta -či skôr povedané pejoratívne šlichta?
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 08.06.2015 07:52
Patová situácia je výborná definícia. Chudáci občania. Každý na nich kašle. Politickú situáciu v krajine ste tiež fajne zakomponovali do Vášho postrehu. Dovolím si pridať ešte situáciu v našich firmách, kde sú zamestnanci to posledné, koho zamestnávateľa zaujíma. Zisk, zisk, zisk, zisk..... zisk. "Ty rob, drž hubu a ak sa Ti nepáči, tam sú dvere. Pred bránami čaká ďalších desať záujemcov. Zamestnám ich hneď a aj to cez agentúru." Takto nejako zmýšľajú a konajú vedenia našich firiem.
Občania sa stali rukojemníkmi vlády, mestských zastupiteľstiev a zamestnávateľa. Moderné otrokárstvo.
Anonym píše:
Pondělí 08.06.2015 17:28
to je obohacovanie jednej skupiny na úkor druhej v považskej bystrici to vidno dosť markantne dlžoby ako prasa a vizerá to tu rovnako ako pred 25 rokmi ...
Anonym píše:
Úterý 09.06.2015 08:54
musi ist o zisk lebo mesto aj stat maju len natiahnute paprce
Anonym píše:
Středa 10.06.2015 09:05
Teraz to už skutočne tak vyzerá, že toto mesto je odsúdené na to aby potichu upadlo do zabudnutia. Je pravda že bolo umelo vybudované ale choďte za hranice do Zlína. To je tiež vlastne umelo vybudované mesto a ako vyzerá. V PB si nieje skutočne momentálne z čoho vyberať. Jeden je zlodej ako ďaleko vidí a vidí riadne ďaleko. Druhý je naopak rojko,snílek a tak trošku asi aj bábka v rukách toho orlovského chrapúňa.(Samozrejme on to popiera ale čo si budeme hovoriť...) Nech mi niekto povie ako chce dosiahnuť zmenu, keď sa okolo neho vytvorila banda neschopných ľudí. Jedna "riaditeľka", majiteľ našej "kultúrnej" budovy. Ani na meno im nemôžem prísť. Stačí sa pozrieť ako spravujú svoje veci a hneď je jasné ako by to mesto vypadalo. Už aj tá mladá snaživá sa nejako vytratila. Asi jej došlo že to tu nevytrhne. A pán učitel chodí debatovať s Havranom o ko..tinách ,namiesto toho aby sa venoval poctivej opozičnej práci. Prečo by Vajcohlav nekradol? V podstate ho nik nekompromituje. Pardón, vydajú sa zas nejaké pripečené letáčiky čo zas mestská polícia zatrhne a bude akože haló. Politický amaterizmus až hanba. Smatana mal potenciál, bol relatívne známy a aj keď mu veľa ľudí vyčítalo aj to že žaby krkajú o oktávu nižšie tak by bol dobrý kandidát. Lenže, a to je to najhoršie, spriahol sa s ľuďmi čo by to tu dobačovali do ešte väčších sra..k. Ďalšia vec je, že nemá morálne právo pri tom počte aktivít ktoré vykonáva Vajcohlava kritizovať. Naše všemocné vajco na tele primáta si bude naďalej strážit X funkcií popri tom čo má momentálne ako hlavnú náplň práce. A to len preto, že nieje úplne sprostý a vie že raz to tu hádam aj tým pripečeným marikovcom dojde a nezvolia ho. Spamätajte sa.
Anonym píše:
Středa 10.06.2015 13:10
Ked sa to tu nespametalo do teraz tak to bude uz len horsie 99% mladych odtialto uchodi za par rokov bystrica vymre
Pre anasa je vrchol uspechu a nic ho nemoze prekonat ked dal vydlazdit kusok pred priorom za neskutocne prachy a nejake priblble kvetinove pyramidy nepostavila sa jedina bytovka nezrekultivoval sa jediny park zachvilku si clovek bude musiet ist s prepacenim aj slipy kupit do ziliny lebo tu je 1a pol obchodu
Este nam daju vzn aby si bytovky kosili samy este sme tak drzi ze pytame nove parkoviska a kosenie travy tot vse
Kronikar
Kronikar píše:
Středa 10.06.2015 14:14
Ďalší namosúrený až nasr...dený diskutér. Taká je väčšina ľudí v meste a menšina pri korytách sa chechce a chechce.
Ja ako primátor (strašná predstava), by som ani nič iné nerobil. Rehotal by som sa každému takémuto príspevku, mastil si brucho a tíško si hovoril: "Len si píšte, len si nadávajte na takýchto fórach. Na mňa, na nás nemáte. Chupač."
Je potrebné radikálnejšie riešenie. Ale nie také aké neutíchajúci kritik pán Ševčík. Z neho majú poslanci srandu a na zasadnutiach mu radšej neudelia slovo.
Radikálne znamená prevratné. Už sa v tejto diskusii niekoľko krát spomínala petícia. Nikto sa nechytil tohto stebielka nádeje. Nikto. Má vôbec zmysel sa niekde vyjadrovať, mať názor? Asi tieto fóra nikto z kompetentných nečíta a keď, tak sa rehoce, rehoce a rehoce.
Anonym píše:
Středa 10.06.2015 16:39
Odznieva tu veľa podnetných príspovkov ,ktoré však dopadajú ako hrach na stenu.Nevadí.Ale je pozitívne ,že je tu ešte zopár vnímavých ľudí,ktorým na meste záleží a tento bordel čo sa tu deje im nie je ľahostajný.A tá nečinnosť primátora?Ako by ste sa Vy cítili,keď denne o sebe počúvate nemohúci,nenažratý,intrigánsky,proprovízny,nevšímavý,arogantný,nepodporujúci mládež a šport,nebudujúci nič iba to svoje atd tých prívlastkov je veľa.Konkurencieschopnosť nášho mesta je na úrovni prispatej dediny.A plat?Keď pracujete ste platený od výkonov .V PB od funkcie.Toto nezodpovedá trhovému prostrediu.Takže nenechajme sa odradiť a aspoň píšme k veci ako patrioti tohto ťažkoskúšaného mesta.
Anonym píše:
Středa 10.06.2015 17:31
tu už nejde o žabomyšie vojny kto je horší alebo kto vyše nakradol ale ako mesto vizerá že je to tu zanedbané viac než v ktorom kolvek inom meste na slovensku
naslubovných tu bolo už nespočet projektov ale ani jeden sa nezrealizoval od diamonu po obchodné centrum pred manínom všade len prázdne sľuby kôli našim nenažraným maríkovským šéfom
Anonym píše:
Pondělí 08.06.2015 18:33
Ale to čo ste napísali je lichotivé.Tým,že sa tu nič nerobí, tak sa podarilo zachovať tento postkomunistický skanzen bez zmeny.Už len presmerovať turistov a z Mest.úradu urobiť saloon a tam predvádzať turistom pri drinku ukážky zo zasadnutia zastupiteľstva,Myslím,že aj filmbusines by to ponúkal ako komunistické javiskové formy s autentickým zariadením , zmýšľaním a údernou propagandou akože výsledkov.Aj by si na seba takto zarobili ,veď hercov je tam dosť.
Anonym píše:
Úterý 09.06.2015 06:04
Ste to ani nemali pisat lebo ked to zbada karol hned do toho investuje aspon 100 tisic aby sa tak zviditelnilo toto bohom zabudnute mesto a uz naozaj nebudeme moct nic vycitat tejto marikovskej smotanke
A to ze neni este pokosene to je vlastne taka bio sluzba aby sme sa citili ako uprostred divociny este zato vymyslia nejaku dan ;-)
Anonym píše:
Čtvrtek 11.06.2015 08:36
tu pomoze len obnovyt trest smrti a zacat ho aj vyuzivat
Anonym píše:
Čtvrtek 11.06.2015 14:27
kto odsúdi sám seba na trest smrti ? ? ? oni sú tí čo rozhodujú nie my
Anonym píše:
Čtvrtek 11.06.2015 19:51
S tým trestom je to pritiahnuté za vlasy.Myslím si,že stačí otvorená kritika a poukazovanie na aktuálnu problematiku alebo bizarné prípady zaváňajúce korupciou a klientelizmom.V tejto našej kultúrnej a transparentnej maríkovskej metropole je vskutku o čom neustále písať.
Anonym píše:
Pátek 12.06.2015 08:56
Dobrý deň prajem všetkým diskutérom.

Ja som alergik a touto cestou sa chcem poďakovať, konkrétne dvom pánom Kubovičovi a Janasovi, za starostlivosť o zeleň v našom meste. Je priam neskutočné akú "slasť" posledné roky prežívam pri prechádzkach po meste a aj po rozkvete. Prečo som rozkvet vyčlenil? Lebo očividne už do mesta nepatrí, vzhľadom k tomu ako tam prebiehajú práce spojené so starostlivosťou o zeleň. Prajem spomenutým pánom aby si aj oni mohli niekedy prežiť tú eufóriu alergika v meste, ktoré sa o kosenie stará ako PB. Páni kosiť prvý krát trávu vysokú meter okolo 10. až 11. júna je hanba. A vyhovárať sa na nedostatok kapacít, pri tom rozpočte čo ste si na to vyčlenili, je úbohosť.Tých 354 tisíc je škandál, pri tom ako sa v meste kosí. Ešte že vám tá mega-firma pomáha, inak neviem neviem.

Ešte by som rád pichol aj do opozície. Vy spíte alebo čo? Už tieto praktiky mali byť v TV v novinách a neviem kde. Treba na každú takúto vec dookola upozorňovať, inak to ľudom netrkne že sú tu ľudia vo vedení, ktorí šafária (keďže som ich spomenul napíšem) nerozumne. Tie táraniny pána Smatanu o tom, ako primátor všetko ovláda a jemu sa nedá presadiť, nech si strčí do treťohorného parku. Keby sa k tomu takto postavili ľudia pred 89. tak by sme ešte chodili mávať na prvého mája do kremľu. Myslím, že vtedy mala vládna strana opozíciu viac v P. a aj ovládala média troška ostrejšie. Alebo sa mýlim? Pán poslanec, kľudne mi môžete odpísať, ste učiteľ dejepisu.
Kronikar
Kronikar píše:
Pátek 12.06.2015 11:47
Výborne. To je príspevok, ktorý reže do živého. Je konkrétny, adresný a jasný. Musí ich byť na tomto fóre čo najviac.
Neverím, že mestská parlamentná opozícia ostane ľahostajná a nečinná, pokiaľ budú príspevky presne takéto. Prevádzkovateľom tohto diskusného fóra je Klub Strážov a za ním stojí, ak sa nemýlim, aj pán Smatana. Poslanec mestského zastupiteľstva, protikandidát pána Janasa vo voľbách a súčasný hlavný predstaviteľ opozície. Možno sa naivne domnievam, že to s nim aj ostatnými opozičníkmi pohne. Skúsiť to môžeme a vlastne musíme. Čo Vy, pán Smatana, pridáte sa?
Škoda, že diskusné fórum, a hlavne konkrétne prípady a kultivované názory, nejde distribuovať aj občanom, ktorí fórum nepoznajú alebo nemajú internet.
V súvislosti s kosením, mi napadla myšlienka, že by opoziční poslanci na zastupiteľstve mohli rozprúdiť diskusiu, že ďalšie tohtoročné kosenie (ak nejaké bude, lebo neviem, či z rozpočtovej položky na kosenie ešte ostali peniaze), by mali kosci zobrať v inom poradí. Prvý Rozkvet, druhé SNP, tretia Kolónia, ..... a centrum ako posledné.
Anonym píše:
Pátek 12.06.2015 14:27
No moc ste tomu nedali.Čo vy chcete od takých managerov,ktorí majú problem zvládať seba a nie množstvo úloh pre občanov,pred ktorými sa tak radi pretrčajú.A vôbec čo kritizujete!Zveste kosy zo stodoly a pome.A kto máte možnosť dovezte baranov a bude.Hádam našich peciválov nechcete pohybovať- no fuj.A tie eurká skončia tam kde treba, vo volebnej kampani jedého ambiciozneho mnohofunkcionára kocúrkovského mesta PB.
Kronikar
Kronikar píše:
Pátek 12.06.2015 14:55
Napísali ste: Zveste kosy zo stodoly a pome. Akože kosiť? Alebo na mestský úrad vyhnať kritizovaných? :-)
Vo Vašom príspevku cítiť zlosť ale žiadny normálny, myslím tým rozumný, nápad. Skúste ešte raz. :-)
Anonym píše:
Pátek 12.06.2015 15:09
Tí barani vám nejako ušli....
Anonym píše:
Pátek 12.06.2015 15:32
pekné trefné príspevky nejakými chybičkami v štylizácií sa netreba zaoberať
tiež som alergik a je to katastrofa z roka na rok horšie
ale niesú to len trávy čo je tu alarmujúce mšk má okolo 300 tisíc rozpočet aj na úpravu zelene ale na rozkvete to vizerá že za chvílu zarastie náletovými drevinami je to otras ako to tu je zaburinené a zarastené ani blbé lavičky sú neni nikde na sedenie
Smatana je zanietený ochranár všeliakého plevelu čo rastie úplne všade ale mesto má vizerať ako mesto nie ako nejaká skládka hlušiny pri bani kde sú vŕby liesky brezy a podobný bordel a v tých kriačinách smeti a odpadky od pôvodných obyvateľov štátu maríková a štátu papradno hrôza
krityky v tejto zadnici nieje nikdy dosť pán Smatana !
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 15.06.2015 10:28
Nebudem sa vyjadrovať k štylistike a ani k pravopisu.
Prečo si myslíte, že smetisko v meste robia iba pôvodní obyvatelia Maríkovej a Papradna? To si vediete štatistiky? Keď áno, viete nám napísať v akom percentuálnom zastúpení sa na neporiadku podieľa aká skupina obyvateľstva?
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 15.06.2015 10:21
Barani? Tí mi neušli. Mám ich stále v merku. Veď tieto príspevky sú hlavne o nich. :-)
Anonym píše:
Sobota 13.06.2015 18:11
Je to pravda.Už väčšina občanov sa stáva alergickými.Nie je to iba zásluha nekosenia tráv v meste ale vďaka tej neproduktívnej zostave na MsU.Toto občania iste nechceli.Otázku zostáva,prečo zodpovední sú stále ľahostajní.Len pripomeniem idú parlamentné voľby, tam volič určite prejaví svoju /ne/spokojnosť so stavom vecí verejných v tomto čudesne riadenom meste.
bez spolupráce SM
bez spolupráce SM píše:
Neděle 14.06.2015 21:45
MAroš ,Maroš ste vy lišiak zakomplexovaný asi aj neliečený.Ale toho nášho velkého učitela primátora ste vcelku vystihli.On tie perly hádzal v kampani aj vám ,až kým sa nestal tým čom tu filozoficky informujete.
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 15.06.2015 12:02
Paráda. Vystihli ste Maroša a tiež jeho dupľovaný príspevok.
Mám obavy, že niekto so zainteresovaných si článok prečíta a bude hľadať nejakú súvislosť so sebou samým.
Anonym píše:
Pondělí 15.06.2015 12:08
ved podla toho co ludia volia je v pb vsetko v absolutnom poriadku
Kronikar
Kronikar píše:
Úterý 16.06.2015 07:39
Máte pravdu, podľa toho, čo ľudia volia je v PB všetko v poriadku. Doplním Váš názor, že volia aj podľa toho, čo VEDIA.
Som presvedčený, že je potrebné občanov v rámci celého mesta pravidelne zásobovať informáciami. Informáciami s témami, ktoré sa pretriasajú na tomto fóre. Svojim obsahom sú nepríjemné súčasným "mocipánom" a ľudia sa začnú na stretnutiach s nimi vypytovať a budú chcieť vysvetlenie. Myslím si, že čím viac nepríjemných otázok, tým viac nervozity a následných chýb.
Lenže to musí urobiť opozícia systémový program. Mám pocit, že opozícia strčila hlavu do piesku, pripraví na SNP kultúrny program, na Lánoch Petropavlovské slávnosti a myslí si, že sa zviditeľnila. Na opozíciu, v mestskom parlamente je to pramálo.
Opozícia volá po zmene, no nerobí pre zmenu skoro nič. A v súčasnosti vôbec nič. Žeby dovolenka?
Anonym píše:
Úterý 16.06.2015 20:19
No mala by po vzore Turč.Teplíc iniciovať aspoň mestskú hymnu.Kým oni čerpali námet zo skupiny Metalinda a hitu Slnko stoj,P.Bystrická hymna by mohla čerpať zo skupiny IMT Smile a hitu Dvaja zlodeji.
Anonym píše:
Sobota 20.06.2015 21:45
Samozrejme že to bol odkaz na pieseň o bratoch Podmanických a nie o týchto novodobých...
Kronikar
Kronikar píše:
Úterý 23.06.2015 09:39
Táto stránka drieme ako toto mesto.
Anonym píše:
Úterý 23.06.2015 15:13
a o čom sa dá písať v tomto zapadákove ? že sa tu kradne že to tu vizerá ako v letanovciach ??? to už bolo všetko povedané
Mgr.arch.Karol
Mgr.arch.Karol píše:
Středa 24.06.2015 02:31
Co tu kecate,ze to tu vyzera ako v Letanovciach centrum mesta ma krasny urbanisticky celok zladeny,vonia farbami,krasnymi ludmi zijucimi v tomto meste,vsetko je v harmonii,kazdi si zije v blahobyte s priemernym platom 3.900 eur aspon oproti Prioru v budove do ktorej stale zateka a nefunguju mikrovlnky na zohrievanie jedla.
Anonym píše:
Středa 24.06.2015 06:53
Asi oneskorený úpal.Ale ako ironia dobré.Ako hovorí mr.Kiska dobre už bolo ,len to nestihlo ani zájsť do PB.No páči sa mi nový titul karla ,že arch dá sa to vysvetliť archaický ,že starodávny tak preto tá nečinnosť,aby sme niečo tu nebodaj nenarušili.
Anonym píše:
Středa 24.06.2015 23:12
Niekomu je dlho na MsÚ? ešte ste sa tam len dostal a už frflete, zvykajte si. Primátor hrabe pre seba, radoví zamestnanci ho netrápia až tak. Ale to ste mohol vedieť už z absolventskej praxe ;)

Tak hybaj robiť a ne ohrievať jedlo v mikrovlne, vyložte si ho na parapet, tam sa vám za sklom ohreje dosť.
Anonym píše:
Čtvrtek 25.06.2015 18:00
pracovníci na MSú pracujú na plné obrátky veď toto mesto sa rozvíja neuveritelnou rýchlosťou aj z tej opachy menom diamon nám spravili aupark :) či to je len reklama ? vizerá to pekne len multifunkčný zabudol strihať pásku
Anonym píše:
Pátek 26.06.2015 08:20
Je to platné ak mrtvemu kabát.Bordel aj tak zostáva bordelom .Ale keď sa to niekedy dobuduje tak si tam určite príde zapózovať viď chválenia sa cudzím perím z minulosti.Inteligencii sa naučiť nedá, buď ju človek má alebo nemá.,
Anonym píše:
Čtvrtek 02.07.2015 20:10
Administrátor, už by bolo načase aj túto stránku zrušiť ako bola Mogoňov.
Už je k ničomu, iba pár exotov / nechcel som byť vulgárny/ vypisuje dookola to isté - čím de facto poškodzuje aj Váš image!
Anonym píše:
Čtvrtek 02.07.2015 21:47
Mimoriadne inteligentný a podnetný príspevok.Váš chlebodarca nepotrebuje počuť kritiku.Prečo ste nenavrhli zrušiť tendenčnú TV a súkromné veselé novinky.No lebo tie populistické a demagogické chválospevy by normálne médium nikdy neuverjnilo.Takže milý totaliťák.Taký ako vy by chceli cenzúru ale asi ste zaspali dobu.Aspoň tu je trochu občianskej slobody ale to vám nevyhovuje,tak to nečítajte.A vaše odborné posudky si nechajte pre toho vášho pastiera.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.07.2015 07:43
Pôvodne som myslel že pridám vlastný článok ale nakoniec sa rozpíšem iba sem.
Schválne by som rád videl výsledok ankety, v ktorej by bola otázka ako ste spokojný s kosením v našom meste.
Verím tomu, že okrem tých pár sedliakov čo potrebujú vysokú trávu na seno by bola drtivá väčšina nespokojných ľudí.

Prečo to spomínam? Nijako to nesúvisí s funkciami pána doktora docenta neviem akého. Predsa len to však súvisí s tým ako tento titulmi omotaný pán vedie naše mesto. Rozčuľoval som sa tu keď schválili rozpočet nad nehoráznou sumou na kosenie a označil som to za megatunel. Aj slovíčko mega má svoje významné opodstatnenie a tunel je viac než jasný. Na rozkvete hnijú kopy hnoja ľudom pod oknami (verím tomu že sú vyfaktútovaná ako skompostované a odvezené). Kosí sa ako keby to riadil mentálne retardovaný človek. Je predsa nemožné, aby 10 ľudí kosilo pri kruháči pod rozkvetom a po rozkvete sa motá jeden, čo pokosí 2m štvorcové a presunie sa o kúsok ďalej, tam pokosí 3m štvorcové potom sa presunie ďalej a tam pokosí meter štvorcový a tak ďalej... Rozpis kosenia spolu so sumami má MšK na svojej stránke. Ale aj úplnému diletantovi je jasné, že sumy sú nabáchané viac menej od oka a celková cena za kosenie je, nech sa na mňa ozaj nikto nehnevá prestrelená neskutočným spôsobom.
Očakával by som ,že za tie prachy sa kosačky nezastavia, ale nie, my predpokladáme 3 kosenia za rok, v skutočnosti spravíme ledva 2 a ešte aj to úplne na h..no. Bol by som veľmi rád keby občas na tieto lapsusy poukáže aj niekto z našej poslaneckej opozície. Nie len na lánskej robiť tanečky pán Smatana. Máte mandáty tak sa kurník obracajte, kričte nech si to už aj táto prispatá diera uvedomí ako sa tu kradne priamo pod očami ľudí.Ako som spomínal už aj tú mladú facebookovú slečnu (neviem si za svet spomenúť ako sa volá) asi prestalo baviť troška tej poslaneckej práce. Pýtam sa načo ste kandidovali keď za vami ale absolútne nič nevidno?
Teším sa na to ako mi tu pán Smatana odpíše v duchu dobrej tradície ako som nezvládol pravopis a štylizáciu (teda ak mi vôbec odpíše). Ďalej určite spomenie, že je mnoho vážnejších problémov nie iba kosenie. Ja to všetko viem, ale toto je najviac vidieť. A bol by som rád keby mal pán Janas opozíciu aj dlhšie ako 3 mesiace pred voľbami. Aby troška cítil tlak ľudí aby si nemohol robiť čo sa mu zachce. To isté aj iní. Lenže Vás trápia debaty o ruských weboch a zvady s nejakým pripečencom čo sa živí tým, že píše konšpiračné nezmysly. Slečinka poslankyňa asi pridáva duck face z dovolenky na instagram, tak má tiež toho veľa. Nenechal som na vás nitku suchú ale myslím si že opodstatnene. Dokážte mi že sa mýlim.
Kronikar
Kronikar píše:
Čtvrtek 09.07.2015 10:56
Výýýborne. To je príspevok. Blahoželám. Čakám netrpezlivo s Vami, či niekto z oslovených zareaguje.
Anonym píše:
Čtvrtek 09.07.2015 23:19
predpokladam ze zalobou...
Anonym píše:
Pátek 10.07.2015 14:05
v povazskej sa krasne vladne
Anonym píše:
Pátek 10.07.2015 21:13
synonymum vladne moze byt v tomto pripade aj kradbe
Anonym píše:
Sobota 11.07.2015 11:18
Váš výrok KRÁSNE mi pripomína TV reklamu istej banky.EJ ale je tu krásne -skočí do blata ,odpadne rýna ,padne z postele.Ano, je to akokeby reklama o stave v PB
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 13.07.2015 10:39
Máte fajnový zmysel pre humor a porovnanie spomínanej reklamy s našim mestom je parádny zásah do čierneho.
Aby som však zabránil neprajníkom vybavovať sa na našich názoroch, chcem dať vec na správnu mieru. Môj výrok nebol KRÁSNE, ale Výýýborne. :-)
Anonym píše:
Pondělí 13.07.2015 21:45
Zaujal ma Váš prímer.Kto by vlaste mohli byť tí neprajníci.A čomuže neprajú.Nuž vidím to takto.Komu tento Status Quo vyhovuje ,ten si celkom neuvedomuje,že ako vlastne škodí našim nasledovníkom.Až história zhodnotí túto neuveriteľnú stagnáciu nášho mesta.Chodníky a lavičky to je pekné ale v skanzene.Ale zostava vedenia mesta asi na viac ani nemá.Tí čo vymenia terajších pracovníkov budú len hlavami krútiť čo všetko sa zanedbalo.A to už eurofondy nebudú.
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 20.07.2015 09:28
Tí neprajníci môžu byť takí, ako napríklad Maroš, ktorý tu vypisuje neskutočné táraniny odtrhnuté od témy, ktorá je na pretrase. Tiež som myslel neprajníkov z radov niektorých anonymov. Keď skritizuješ vedenie mesta, niektorých poslancov (správne naklonených) títo anonymovia budú vulgarizmami a inými urážkami brániť svojich a základné pravidlá slušnosti v komunikácii sú im vtedy cudzie.
Anonym píše:
Sobota 11.07.2015 09:46
presne to som mal na pameti
SM bez spolupráce
SM bez spolupráce píše:
Čtvrtek 16.07.2015 18:00
Ten sociálny inžnier,ktorého popri tých drístoch spomínate, nemá ani zamak toho zdraváko studu ,keď berie toľký plat bez viditeľných prac.výsledkov.Aj ten zvierací pud je tam -urvať čo sa dá.A možno tí čo učia sexuologiu by to tu uriadili lepšie a neboli by sme v takej p...i ako sme dnes.
Anonym píše:
Pondělí 20.07.2015 08:52
kto by sa tak nespraval bez zodpovednosti
Anonym píše:
Pondělí 20.07.2015 09:17
A jediný spravodlivý občiansky aktivista spinká..., mňa už vlastne ani nebaví sa pýtať načo máme v PB nejakú opozíciu a či to vôbec opozícia je. Karol bačuje ako keby mal byť o tri a pol roka koniec sveta. Jurka zaujímajú viac ruské web stránky ako to či sa v meste nakladá s verejnými financiami tak ako sa má. A potom vytlačí letáčiky čo mu zoberú policajti mestskí a bude plakať že je utláčaný a ľudia si povedia tak mu treba blbcovi, veď aj tak nič poriadne pre mesto nerobí.

Budem tu dávať takéto príspevky kým ma nepresvedčí že ozaj robí aj iné veci ako že večeria s Havranom.

Ale možno mu vyhovuje že v našom meste sa kosí menej ako v TANAPe keď je taký ochranár.
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 20.07.2015 09:35
V niektorých z mojich príspevkov som si želal, aby sa ľudia zobudili a začali burcovať opozičných poslancov k väčšej aktivite a činom. Váš príspevok je cesta po ktorej sa dá ísť a pokračovať v silnom, no nenásilnom a kultivovanom tlaku. Vďaka.
Anonym píše:
Pondělí 20.07.2015 10:16
Nečudujem sa, že počet úspešne zamestnaných absolventov z TÚ Janasovej fakulty je minimálný.
Ako vedie mesto, tak vedie aj fakultu a také sú aj výsledky!
len škoda zbytočne stratených rokov študentov pod jeho vedením.
Keby si urobili rekvalifikačný kurz na CNC viac by im to bolo platné, ako diplom z nič nenaučenia TÚ katedry vedenej ananásom!
Anonym píše:
Pondělí 20.07.2015 19:27
Milý kronikár.S tou cestou už nestrašťe.Toto naše mesto dostatočne obšťastnil ten ,čo veľkohubo drístal na bilbordoch ,že kráča po správnej ceste.Ako sa ukázalo tá cesta je však slepá ulica.A cestársky expert už predviedol aj to svoje tzv.managerske umenie,asi by už aj stačilo.
Kronikar
Kronikar píše:
Úterý 21.07.2015 07:57
Strašiť? V čom? Neviem, kde ste vydedukovali v mojich slovách strach?!
Anonym píše:
Čtvrtek 23.07.2015 07:43
Charles Darwin povedal-Koho sa mnohí boja,musí sa mnohých báť.Toto je odkaz diletantskému cestárovi a podstata príspevku, vôbec nie zameranému na nejakú neproduktívnu konfrontáciu.!?:=/
Anonym píše:
Pátek 24.07.2015 12:29
V poslednej dobe registrujem rapídne zvýšený hnev ľudí ohľadom stavu nášho mesta. Nielen toho fyzického ale aj duchovného. Mesto Považská Bystrica sa začína meniť na jednu veľkú bezduchú dieru. Ľudia potrebujú aj kultúrne a športové vyžitie. Za týmto všetkým musia cestovať všade inde, len nie do PB. Občas mi to tu pripadá ako mesto obývané "zombíkmi". Povedzte mi niekto, čo to je za mesto, ktoré rozfušuje nádherný(svojho času) športový areál? Ktoré mesto nechá v pazúroch nenažraných darmožráčov všetky kultúrne stánky (a žiaden cooltajner to veru nevytrhne)? Z kina mier spraví väčšiu krčmu s premietacou sálou...? Namiesto toho aby z vojenskej správy urobilo považské múzeum, spojené s galeriou nechá túto budovu chátrať a časom zrejme predá zas nejakému gruzíncovi za euríčko, veď ten už si s ňou poradí. Je pravda, že považská nikdy nemala genia loci, kedže komunisti ju vybudovali skoro na zelenej lúke, hlavne kvôli strojárňam. Ale nikde nieje napísane, že by si ho sama nemohla vytvoriť. Je tu potenciál na jedno mladé dynamické mesto, lenže súdruhovia sa stoj čo stoj z neho snažia spraviť skládku s rozlohou 463 km². Hlavne aby sa dobre kradlo a viac nás nezaujíma. Či už je to dookola spomínané nehorázne predražené kosenie (ani tých 50 litrov dole tomu stále nepomáha, naviac je tam tak 200 tisíc)alebo čelný predstaviteľ mesta, čo má 300 funkcií a ani jednu nerobí dobre.

Naviac ma úplne irituje sekera s ktorou si ďalši primátor neporadí ani za 3 volebné obdobia.

Povedzte mi ľudkovia drahí, je vám to všetkým jedno?
Pánovi učiteľovi skoro primátorovi slúži ku cti že zatiaľ nevypol aspoň tento web. Možno sa aj to čoskoro stane a budú už úplne zalepené ústa ľuďom ktorí sa neboja pomenovať veci tak ako sú.
 Viem že je tu mnoho vulgarizmov lebo anonymný web je skrátka taký, napriek tomu sa zvykli rozbehnúť aj slušné diskusie.

A kopnem si znova pán Smatana. Čo robíte aby si ľudia aj mimo volebného roku uvedomili, že ten Karol je skrátka nehodný na funkciu ktorú zastáva? Že tá zmena zdola, ktorú zastupujete sa snaží dačo pre ľudí v meste urobiť a vedenie mesta to sabotuje? Okrem tanečkov na lánskej a priblblých plagátikov či letáčikov som si nič nevšimol. Chcem aby môj volený zástupca bol vidieť a aby aj ostatní ľudia videli, že sa tu dačo deje. Smer má zmákutý marketing na jednotku, oni vedia odprezentovať aj tú biedu čo tu je ako veľký úspech. Pofotia tie dva chodníčky čo preplátali z rôznych uhlov a hneď to je vo všetkých novinkách. Už sa teším, keď spravia cestu od Agipu na rozkvet to bude slávy...

Pochopte už konečne, že ľudia sú ovce a výsledky vašej práce musia vidieť, inak je vám márne robiť guláš pred národným frontom chvíľku pred voľbami, to už je skôr taký primitívny výkrik do tmy.

Rozohnil som sa a už aj končím. Stále čakám na reakciu.

Anonym píše:
Sobota 25.07.2015 12:55
Tu musím súhlasiť.
Pán Smatana je asi urazený, že nevyhral voľby na primátora.
No ale veď budú aj ďalšie a v tých môže uspieť!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.08.2015 15:24
Dobrý deň anonym 24. 7. 2015 a ďalší,
odpovede po bodoch:
- mesto je v rukách tých ľudí, ktorým ľudia dali väčšinu hlasov
- opoziční poslanci majú práve takú váhu, koľko majú v zastupiteľstve hlasov
- z výsledku volieb nie som "urazený", 4 roky som bol v zastupiteľstve prakticky sám, a teraz nás je najmenej 6
- nikto z nášho poslaneckého klubu nezahlasoval za zadlžovanie mesta - na zvrátenie rozhodnutia to samozrejme nestačilo, rozhoduje väčšina
- chápem, že chcete, aby vášho voleného poslanca bolo vidieť. Zapnite si zastupiteľstvo a uvidíte, že náš poslanecký klub je najaktívnejší.
- že nás nevidíte v médiách? Nuž, sú mestom platené a k zmene opäť môže dôjsť len so zmenou vedenia mesta.
- nesúhlasím s vami, že ľudia sú ovce. Niektorí od toho nemajú ďaleko, ale svoj osud držíme v rukách. Považskobystričania majú presne také vedenie mesta, akí sú oni sami. Zmenia svoje preferencie - zmení sa aj vedenie.
- ak sa chcete zapojiť do nejakých konkrétnych aktivít, ozvite sa mi, všetky kontakty mám zverejnené.
Anonym píše:
Pátek 07.08.2015 22:50
uvažujem nad tým každým dňom viac a viac že sa s vami skontaktujem, lebo je mi na s prepáčením grc sledovať čo sa v PB deje. Ale viete sám najlepšie ,že je to aj vec konzultácie s rodinou ,či sú ochotní znášať tie vedrá špiny a nezmyslov čo sa budú potom na mňa kydať.Napriek tomu to zvažujem. Aj obeť vlastného pohodlného súkromia mi za to stojí. Podrobnosti by sme si museli vyjasniť na osobnom stretnutí lebo ako som tu už raz spomínal názorovo sme v mnohých veciach úplne inde.Kronikar
Kronikar píše:
Sobota 08.08.2015 02:15
Z Vášho príspevku by som vytiahol len jednu vec. Bývalú vojenskú správu a jej prerobenie na Považské múzeum. To je trefa. Bol som svedkom diskusie, keď súčasný primátor sa nie div bil do pŕs, ako tento nápad realizuje, ak bude zvolený za primátora. A to bolo ešte pre minulým volebným obdobím.
Pýtam sa otvorene: "Čo Vy na to, pán primátor Karol Janás?"
Anonym píše:
Pondělí 10.08.2015 07:56
Milý kronikár akúže reakciu to očakávate?Aby si niekto priznal,že je neschopný,klame voličov a v zásade mu to je ľahostajné.Teraz príde predsa iná priorita parlamentné voľby a nie nejaké splnenie slova v tomto prípade nie chlapského.Ako sa hovorí slovo robí chlapa.No ale objektívne.Keď sa obklopil tým čím sa obklopil tam nemožno očakávať výrazné úspechy.No ale,kto by sa na meste obklopoval schopnejšími?
Lepšie riadiť motajov,lebo tí ma neohrozia.
Kronikar
Kronikar píše:
Pondělí 10.08.2015 09:06
Pri čítaní Vášho názoru so si len ťažko povzdychol: "Pravda pravdúca."
Čo ma trápi je súčasná nemohúcnosť radikálne zmeniť tento stav a hnať zodpovedných za stav mesta na zodpovednosť. Samozrejme, s množstvom nepriestrelných argumentov. A čo pritom tiež trápi, chýbajú práve takéto argumenty.
Koryto
Koryto píše:
Sobota 15.08.2015 13:44
V predvolebnej kampani už v roku 2010 primátor sľúbil budovu vojenskej správy spustiť do prevádzky - veď, že "na to stačí hadra, metla a kýbel". A vidiečania mu to verili. Potom, keď zistil, že až také jednoduché to nebude, mu ako z neba spadol nápad okresného súdu, že by sa tam mohli presťahovať. Takže to doteraz primátor "rieši a rieši", a bude až do smrti "politickej", lebo pochybujem, že súdu niekto tie 2 miliony Eur na rekonštrukciu dá. A tak to bude aj s námestím pri Hypernove, revitalizáciou Domanižanky, kanalizáciou Teplá, kruhákom pri pošte a ďalšími potrebami mesta. Bystrický sedliaci zabudnite ! Čaká vás len úpadok ! Ale čo iné si zaslúžite. Mýliť sa je ludské ale dva krát ?!
Anonym píše:
Sobota 15.08.2015 14:12
Ja si myslím, že bystrica je, čo sa týka rozvoja úplne bez šance. Môže za to, že má na krku 10 mestských častí (dedín). Tomu zodpovedá aj zloženie zastupiteľstva. Takže rozvoj ? Zabudnite ! Vidiečanovi je úplne jedno čo bude v centre. Ako správny Slovák, zaujíma ho len to, čo ma kúsok od plota. Pritom náklady na vidiečana sú podstatne vysšie ako napr. obyvateľa v paneláku. Zoberte si len náklady na verejnú dopravu (autobusy do dedín), náklady na inžinierske siete pri hustote obyvateľstva Rozkvetu a napríklad Podvážia, zimnú údržbu, osvetlenie atď. No a keď im to tam nakoniec v veľkou pompou vybudujete, tak sa ani nepripoja, "lebo je to drahé". Primátor to ako príkladný manipulátor dobre vie, takže ak chce uspieť aj v tretích voľbách, bude musieť dedinčanom vychádzať v ústrety.
No a k tomu keď si prečítate nižšie článok Tri stupne vnímania reality ... Dovidenia v Púchove.
Anonym píše:
Neděle 26.07.2015 09:09
Byt nim tak sa do dalsich nehrniem. Napravat to co sa za posledne roky udiali a aj to co sa neudialo nebude moc popularne. A to stado volov co dookola voli vseliakych Lubkov,Mirkov alebo Karolkov si urcite neuvedomi ze si bude treba utiahnut opasky.
Anonym píše:
Středa 29.07.2015 11:34
tu netreba utahovat opasky tu treba habat nakradnute a zatvarat zlodejov
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.08.2015 15:24
Mafie sa odstraňujú voľbami.
Anonym píše:
Středa 05.08.2015 22:07
Juro je to naozaj poburujúce čo sa na meste deje.Treba ne tieto neduhy poukazovať dôraznejšie .To čo robí vedenie mesta pripomína dobu, keď Turci bezohľadne rabovali a drancovali náš ľud.V tomto prípade mesto PB bývalú perlu Považia ,teraz zaspatú a zaostalú dedinu.
Anonym píše:
Středa 05.08.2015 22:25
Dôraznejšie? Daj im peniaze na noviny alebo na letáky a bude aj dôraznejšie. Ja sa divím tým nezávislým poslancom že sa vôbec ešte o niečo snažia.
Anonym píše:
Pátek 07.08.2015 22:44
vyhovárať sa neustále na noviny alebo letáky je tak troška detinské nemyslíte si? Plakať ako sa nemôžu prezentovať v PB novinkách. A PB novinky sú v tejto dobe internetu jediný komunikačný kanál s voličmi? A trápne letáčiky detto. Áno dôchodcovia sa možno na internet až tak často nedostanú ale povedzme si na rovinu oni poväčšine to šafárenie ani vidieť nechcú. Ale je veľa mladých ľudí čo nevedia o čo ide a im to treba odprezentovať. Dajú sa robiť rôzne akcie cez ktoré by im to posolstvo mohlo byť posunuté. Aby si uvedomili že záleží v prvom rade od nich kto tu bude kradnúť o 3 roky.
Kronikar
Kronikar píše:
Sobota 08.08.2015 02:00
... aj, jaj, ako sa nám diskusia pekne rozprúdila. Teším sa, že je kultivovaná /zatiaľ/ a verím, že aj zostane.
Pán Smatana má pravdu. Najskôr bol v opozícii sám vojak v poli.Teraz ich je v zastupiteľstve šesť. Po budúcich voľbách ich môže byť ešte viac. Koľko, to je v rukách voličov. Ale aj tých šesť by malo viac a otvorenejšie vystupovať. Ale nie len na zastupiteľstve. To je viac či menej anonymné. TV záznam zo zastupiteľstva sleduje zlomok obyvateľov. Viem, že zvýšená opozičná aktivita si vyžaduje zvýšené finančné náklady a bez "sponzorov" je to ťažké. Tým pádom sa stávaš niekomu vďačný a ten si bude uzurpovať výhody v budúcnosti.
Mne osobne chýba viditeľnejší opozičný postoj, ktorý by oslovil a informoval viac ľudí a menil ich skreslený pohľad na súčasné vedenie mesta a jeho neschopnosť.
Neustále ponosy, že mesto má v rukách novinky a TV a opozícia letáčiky, je fakt otrepané už niekoľko rokov. Verím, že opozícia má vo svojich radoch a medzi sympatizantmi šikovných ľudí, ktorí vedia marketingovo opozičné veci posunúť dopredu. Že Majo?
Anonym píše:
Pondělí 10.08.2015 15:14
Môže to byť otrepané konštatovanie, ale kým sa to nezmení, jedna strana vedie kampaň za peniaze všetkých daňových poplatníkov a s pomocou mestských úradníkov, a druhá strana si môže zháňať peniaze od sponzorov a vymýšľať internetové zázraky.
Treba tie Novinky a televízie stále pripomínať, pretože majú rozhodujúci vplyv na voľby.
Anonym píše:
Pondělí 10.08.2015 20:50
Spytajte sa Budaja kto mal v rukach media a uradnikov v case ked bol na tribunach.
Takze tie vyplakavacky pri novinkach si nechajte pre tych co vas radi polutuju a poplacu si s vami. Alebo sa kurna vschopte...
Anonym píše:
Pátek 07.08.2015 08:44
tieto hovada co tu ziju si nic lepsie nezasluzia
maros
maros píše:
Pondělí 10.08.2015 19:52
Tri stupne vnímania reality


   Prvý stupeň je stupňom konzumným a povrchným. Ide o stupeň vnímania iba toho, čo je na povrchu. Iba vonkajšku. Podľa tohto druhu ľudí, ktorých je žiaľ väčšina, je pravdou iba to, čo je reálne a viditeľné. Iba to, o čom sa píše v novinách a hovorí v televízii. Jednoducho to, čo sa prezentuje ako všeobecne uznávaná verejná mienka.

   Ľudia tohto typu zvyknú často hovoriť: Takto to predsa vo svete chodí. No a tomu, ako to vo svete chodí sa snažia dokonale prispôsobiť. Svoje čo najdokonalejšie a najefektívnejšie prispôsobenie sa všeobecnému trendu nazývajú šikovnosťou.

   Šikovným predsa patrí svet! Šikovní v živote niečo dokázali. Šikovným patrí sláva, moc, peniaze, úspech, majetky a postavenie. Šikovní a úspešní tohto sveta sa však v prevažnej miere veľmi nezaťažujú nejakými prehnanými morálnymi, alebo etickými kritériami, pretože podobné zásady sa vymykajú ich povrchnému a materiálnemu stupňu vnímania reality. Lebo podľa ich kritérií je predsa rozhodujúce len to, čo je vidieť. Iba to sa počíta. Nie je teda vôbec dôležité, akým spôsobom toho človek dosiahol a čo sa za tým v skutočnosti všetko skrýva.

   Ide teda o ľudí oslepených vonkajškom. Slepých voči čomukoľvek inému. Sú neschopnými niečo iného vnímať a preto ich možno považovať za obmedzených. Za striktne obmedzených povrchom! Preto im dokonale vyhovuje všetko povrchné. Povrchné knihy, povrchné filmy, povrchné časopisy, povrchné informácie, povrchné záujmy a povrchný spôsob života. Títo ľudia sú v podstate ako stádo, v ktorom ide každá ovca tam, kam idú všetky. A pretože je ich veľa myslia si, že na ich strane je aj pravda. Nazvali to právom väčšiny.

   Druhý stupeň vnímania reality možno veľmi jednoducho vydedukovať z prvého. Ide totiž o stupeň, alebo lepšie povedané o schopnosť vnímať veci aj pod povrchom. Ide o schopnosť uvažovať o veciach samostatnejšie a neprijímať všetko iba preto, lebo tak hovoria v televízii a v rozhlase, lebo tak píšu v novinách a práve takto to prezentujú rôzne spoločensky uznávané autority. Alebo preto, že takýmto spôsobom žije väčšina.

   Títo ľudia začínajú tušiť a začínajú si byť vedomými toho, že svojim nutkaním pozerať sa na veci trochu hlbším spôsobom vybočujú z radu. Najširšie masy totiž túto potrebu nemajú.

   V každom národe sa vždy nachádza určité percento ľudí druhého stupňa vnímania reality. Trebárs na základe hodnotenia sledovanosti televízií sa im zvykne hovoriť menšinový divák. Ide o diváka, ktorý neuprednostňuje väčšinovo povrchný a plytko konzumný spôsob nazerania na život, ale uprednostňuje programy hlbšieho, intelektuálneho, alebo filozofického charakteru. Ide o človeka, ktorého môžeme nazvať človekom premýšľavým a uvažujúcim v protiklade s prvým stupňom vnímania reality, ktorí tvoria ľudia nemysliaci a neuvažujúci. Čiže takí, ktorým robí samostatné myslenie značné problémy, pretože sú na to príliš pohodlnými a dokonale im vyhovuje všeobecne rozšírená povrchnosť myslenia.

   Druhý stupeň sa teda vyznačuje schopnosťou vyciťovania, vnímania a zaujímania sa o to, čo nie je len na povrchu, ale aj pod povrchom a čo sa teda približuje ku skutočnému jadru a podstate vecí. Takéto vnímanie reality je v dnešnej dobe doslova dobrodružstvom, pretože mnoho vecí, alebo takmer všetky sú v skutočnosti úplne iné, ako sa javia na povrchu. Lebo pravým účelom onoho vonkajšieho a povrchného býva mnohokrát iba dobre zamaskovať to, čo sa skrýva pod povrchom. To, aká je skutočnosť. Viď trebárs dianie v politike, kde sa niečo úplne iného prezentuje navonok, než sa v skutočnosti myslí a koná. Týmto spôsobom vodia politici za nos masy, čiže ľudí prvého stupňa vnímania reality, ktorí sú schopní vidieť iba to vonkajšie a preto sa dajú ľahko klamať a manipulovať.

   Ak by sme mali vzájomne porovnať spomínané dva stupne vnímania reality, ten prvý možno vnímať ako slepotu, kým ten druhý ako začínajúcu schopnosť reálneho a skutočného videnia. Je však smutné, že svet je zaplavený masami slepých. Že svet je ranený slepotou. Že je to svet, v ktorom slepí vedú slepých a preto všetci padajú, narážajú, vzájomne sa zraňujú a nakoniec spoločne spadnú do priepasti.

   Ak ale iba určité percento ľudí z celkovej populácie je možné zaradiť do druhého stupňa vnímania reality, tak žiaľ ešte omnoho menej je takých, ktorí sa dopracovali až ku stupňu tretiemu.

   Tretí stupeň je totiž stupňom aktívneho formovania reality. Stupňom aktívneho formovania života okolo nás správnym spôsobom.

   Správnym spôsobom! To treba zvlášť zdôrazniť. Lebo už pri prvom stupni vnímania reality ju človek nie len takýmto spôsobom vníma, ale aj formuje. Avšak formuje ju nesprávne, pretože ju nesprávne vníma! Formuje ju v duchu svojho nesprávneho, povrchného a obmedzeného prístupu k životu. Formuje ju sebe vlastným, povrchným spôsobom, na čo napokon on sám nevyhnutne dopláca.

   Pozrime sa trebárs napríklad na bulvárnu tlač, postavenú na plytkých, nenáročných a povrchných informáciách. Tieto informácie, vytvárané redakciami bulvárnych médií, ovplyvňujú široké masy obyvateľstva v zmysle ich obsahu. A to k povrchnosti, plytkosti a duševnej nenáročnosti, ba až úbohosti. Masy čitateľov sú podporované vo svojom povrchnom prístupe k životu. Sú v ňom neustále utvrdzované a k nemu smerované.

   Avšak každý novinár, ktorý ľudí podobným spôsobom ohlupuje, musí nad obsahom a formou svojich článkov sám neustále uvažovať, čím sa napokon i on stáva rovnakým.

   Spomenutý príklad je ukážkou toho, ako naše nesprávne vnímanie sveta formuje okolitú realitu nesprávnym spôsobom, čo zase vo svojich nevyhnutných spätných účinkoch musí negatívne vplývať na každého, kto podobným spôsobom jedná.

   Človek druhého stupňa vnímania reality je teda schopný tieto veci prehliadnuť. Vidí a vníma klamstvo a faloš, zámerne, alebo nevedome skrývané pod povrchom. To je určite pozitívne, ale nestačí to!

   Ambíciou človeka tretieho stupňa vnímania skutočnosti je realitu zmeniť. Lebo nestačí faloš a klamstvo, či povrchnosť a plytkosť iba vidieť a vnímať, ale treba sa ich pokúsiť zmeniť. Treba sa ich pokúsiť preformovať správnym spôsobom! Preformovať v duchu správnych hodnôt! Nežiť teda v duchu “hodnôt“ plytkých a povrchných, ako sa to deje dnes, ale v duchu hodnôt pravých a hlbokých, ako tomu byť naozaj má.

   Človek tretieho stupňa vnímania reality teda svoj svetonázor, svoj pohľad na život, svoju životnú filozofiu a všetko svoje snaženie stavia na hodnotách pravých, skutočných a nadčasových. A síce na spravodlivosti, cti, ľudskosti, ohľaduplnosti a konaní dobra. Jednoducho na hodnotách, schopných nasmerovať ľudské bytie na cestu šťastia a harmónie. Tieto hodnoty totiž predstavujú skutočný, pravý a najhlbší rozmer reality. Predstavujúce podstatu a jadro reality samotnej! Lebo práve na hodnotách dobra, spravodlivosti a ušľachtilosti stojí celé univerzum. Ide totiž o hodnoty, pochádzajúce zo Zdroja, z ktorého univerzum vzniklo a ktorým je neustále udržiavané.

   Podstatou tretieho stupňa vnímania reality je teda schopnosť vnímať a vyciťovať Zdroj, z ktorého realita vznikla a snažiť sa hmotnú realitu formovať v duchu vznešených hodnôt, ktoré z onoho Zdroja pochádzajú. Človek jednajúci uvedeným spôsobom postaví celé svoje myslenie, cítenie a jednanie na pravých hodnotách a snaží sa podľa nich žiť. Snaží sa v súlade s nimi formovať úplne všetko, s čím prichádza do styku.

   Kiež by bolo podobných ľudí čo najviac! Potom by bola i naša každodenná realita úplne iná!

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.
bez spolupráce MS
bez spolupráce MS píše:
Pondělí 10.08.2015 20:52
Napriek počiatočným kecom ste to vystihli presne.Naozaj na meste ,v riadiacich štruktúrach prevláda faloš,klamstvo a povrchnosť.A slovíčko vyciťovať by som nahradil slovom vyciciavať.A potom je to už k veci.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359