Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Rošády na stoličkách: Jozef Smatana nahradil Štefana Hrenáka, Tatiana Kozárová nahradila Jozefa Smatanu a Roman Jaroš nahradil Miladu Belásovú

Rošády na stoličkách: Jozef Smatana nahradil Štefana Hrenáka, Tatiana Kozárová nahradila Jozefa Smatanu a Roman Jaroš nahradil Miladu Belásovú

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 23.07.2012 19:12
[2012-07-23] V uplynulých dňoch došlo v Považskej Bystrici k viacerým zmenám na postoch v samospráve aj v štátnej správe. Prinášame prehľad s fotografiami a linkami na články a dokumenty.
Rošády na stoličkách: Jozef Smatana nahradil Štefana Hrenáka, Tatiana Kozárová nahradila Jozefa Smatanu a Roman Jaroš nahradil Miladu Belásovú

Ing. Jozef Smatana, podpredseda okresnej rady SMER-SD sa stal prednostom obvodného úradu v Považskej Bystrici

Uznesením vlády č. 349/2012 bolo odvolaných a nahradených 43 prednostov obvodných úradov na celom Slovensku, vrátane Považskej Bystrice. Celý dokument nájdete na adrese http://www.rokovanie.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=21281 a odzálohovaný na adrese http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/dokumenty/uznesenie-vlady-odvolanie-a-vymenovanie-prednostov-obvodnych-uradov-2012.

Doterajší prednosta obvodného úradu Štefan Hrenák (bývalý starosta Slopnej, KDH) bol odvolaný a na jeho miesto bol vymenovaný Jozef Smatana (podpredseda okresnej rady SMER-SD v Považskej Bystrici). Tým sa uvoľnil post prednostu mestského úradu v Považskej Bystrici. Primátor Karol Janas naň dočasne vymenoval Ing. Tatianu Kozárovú.

Viac v správe TASR:

http://povazska.sme.sk/c/6463517/mestskemu-uradu-sefuje-zena.html

Mestskému úradu šéfuje žena

Vo funkcii najvyššieho mestského úradníka v Považskej Bystrici je žena.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Primátor mesta Karol Janas poveril funkciou prednostky mestského úradu doterajšiu šéfku stavebného úradu a vedúcu odboru rozvoja mesta a služieb Tatianu Kozárovú. Vo funkcii nahradila Jozefa Smatanu, ktorého vláda menovala za prednostu Obvodného úradu v Považskej Bystrici.

Kozárová je od roku 1994 len druhou nepolitickou prednostkou mestského úradu. Podľa Janasa je odborníčka a neexistovali žiadne politické tlaky na obsadenie postu prednostu politickým nominantom. „Už pred voľbami sme vytvorili koalíciu pre mesto a na pani Kozárovej sme sa jednomyseľne zhodli. Nová pani prednostka sa osvedčila ako šéfka stavebného úradu aj odboru pre výstavbu, takže predpokladám, že všetky pozitíva, ktoré ukázala v týchto funkciách, ukáže aj vo funkcii prednostky mestského úradu,“ priblížil Janas.

Doplnil, že novú prednostku poverilo vedenie mesta prípravou novej organizačnej štruktúry mestského úradu. Až do jej prijatia bude Kozárová poverená aj vykonávaním funkcie šéfky stavebného úradu a vedúcej odboru rozvoja mesta a služieb.

piatok 20. 7. 2012 10:00 | tasr

Ing. Tatiana Kozárová počas poverenia na post prednostky MsÚ v Považskej Bystrici dňa 11. 7. 2012 (FOTO Juraj Smatana):

 

FOTO: Juraj Smatana

Na tom istom zasadnutí mestského zastupiteľstva dňa 11. 7. 2012 primátor Karol Janas oznámil aj zloženie mandátu poslankyňou SNS Bc. Miladou Belásovou. Na jej miesto nastúpil kandidát, ktorý vo volebnom obvode Sídlisko SNP získal najväčší počet hlasov - JUDr. Roman Jaroš.

Roman Jaroš počas poslaneckého sľubu:

 

[2012-07-11] Na snímke: Roman Jaroš, Karol Janas.

(FOTO Juraj Smatana)

Prvé poslanecké vyjadrenie pre médiá:

[2012-07-11] FOTO: Juraj Smatana

(FOTO Juraj Smatana)

Na mestskom zastupiteľstve prebehlo niekoľko formálnych jednomyseľných hlasovaní, ktorými boli zvolení náhradníci na miesta vo viacerých samosprávnych funkciách, ktoré zastávala Milada Belásová: Roman Jaroš sa stal podpredsedom komisie pre výstavbu a členom výboru mestskej časti SNP, Zakvášov, Hliny. Ing. František Martaus (SMER-KDH-SDKÚ) sa stal členom mestskej rady a Ing. Anton Martaus (vedúci ekonomického odboru MsÚ) bol zvolený do dozornej rady mestských lesov.

Na zastupiteľstve nezaznela žiadna informácia o dôvodoch, prečo poslankyňa Milada Belásová zložila mandát.

 

Prázdne miesto odstúpivšej poslankyne Milady Belásovej

Po poslankyni Milade Belásovej zostalo už len posledné nezaplnené miesto - na tabuli poslancov. FOTO: Juraj Smatana

Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 23.07.2012 23:38
V regiónoch by mal existovať inštitút priamej demokracie, tieto zastupiteľstvá sú zbytočné. Na druhej strane, možné je to iba v štátoch, kde žijú uvedomelí občania, zaujímajúci sa o veci verejné a o všetko, čo sa týka ich bytia. A nie ovce.
Anonym píše:
Úterý 24.07.2012 16:27
Čo sa stalo že najväčší odborník na eurofondy a hantšpecialista sa presúva z mesta na obvod? Čo vlastne na meste spravil?
A ozaj, koľko milónov eur Janas Károľ a Smatana JÓžin dotiahli do PB?
A čo posunulo Kozárovú, ktorá robila stavebný dozor na novú rozpadajúcu sa bytovku na Rozkvete?
Anonym píše:
Středa 25.07.2012 18:43
No tak "odborník" na eurofondy asi bol, keď podľa zlých jazykov jeho papierová firma z eurofondov budovala elektrosiete v okolitých obciach. Samozrejme, že na výkon prác si objednával kysučanov a zisk vraj zostával skoro cely jemu bez námahy. Veď pokial som počul nemal ani žiadnych zamestnancov.No čo už, je to snaživý chlapec a hlavne podľa nehoˇ"ľavicovo a socialne" orientovný len skutočnosť je silne iná .
Anonym píše:
Pátek 27.07.2012 11:04
No a Hrenáka si Smer upratal kde ??
Anonym píše:
Středa 08.08.2012 12:31
Hrenák je KDH-ák*!!!!

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359