Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu.

Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu.

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 09.09.2009 18:05
[2009-09-08] Nedávno sme priniesli správu u personálnych zmenách v Lesoch SR, oborový závod Považská Bystrica. Bývalý riaditeľ bol totiž odvolaný pre nekompetentnosť, a dosadený bol Ing. Peter Chrust, ktorý dovtedy pracoval ako výrobný riaditeľ v centrále Lesov SR. Medzičasom Ing. Chrusta odvolali, tentokrát bez uvedenia dôvodu. Náhle personálne zmeny pravdepodobne súvisia s "prevzatím" lesov spod kurately HZDS pod krídla strany SMER-SD. Prepúšťaní sú aj lesníci, ktorí nedávno upozornili na závažné prípady rozkrádania dreva. Viac informácií nájdete v článku Ivana Haluzu "V štátnych lesoch prenasledujú vzbúrencov", ktorý uverejnil server eTREND:
Nedávno dosadený riaditeľ štátnych lesov Považská Bystrica Ing. Peter Chrust bol medzičasom odvolaný bez uvedenia dôvodu.

Ing. Peter Chrust

Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledový článok v pôvodnom kontexte na stránke

http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/v-statnych-lesoch-prenasleduju-vzburencov.html

V štátnych lesoch prenasledujú vzbúrencov

Už takmer odídený minister Stanislav Becík je len vrchol čistiek08.09.2009 / Ivan Haluza

Na tohtotýždňovom rokovaní vlády má minister pôdohospodárstva Stanislav Becík na tlak straníckeho šéfa Vladimíra Mečiara podať demisiu. Líder ĽS-HZDS hovorí, že ministra sťahuje za to, že s jeho prácou nie sú spokojní niektorí farmári či potravinári. No môže byť za tým skôr to, že v štátnom podniku Lesy SR po letnom prevalení škandálov s rozkrádaním S. Becík vymenil bývalých manažérov a dosadil ľudí blízkych strane Smer-SD.

Ministerská výmena je len vrchol oveľa širších zmien okolo podniku. V. Mečiar opäť dosadzuje vlastných ľudí a viacerí radoví zamestnanci podniku TREND upozornili, že sa opäť obávajú oslabenia transparentnosti s nakladaním majetku. Pracovníci, ktorí v lete vystúpili proti zneužívaniu ich podniku skupinami spriaznenými s politikmi, sú preraďovaní na nižšie funkcie. Ľudia z komunikačného odboru, ktorí rozbehli vzburu zamestnancov a podali na políciu trestne oznámenia, už nemôžu s médiami komunikovať. Boli preradení pod zvolenské múzeum podniku a starať sa môžu len o vydávanie podnikového časopisu či akcie pre verejnosť.

Úplne odchádza jediný manažér, ktorý vzburu podporil – bývalý výrobný riaditeľ Peter Chrust. Pôvodne ho síce preradili na post šéfa lesného závodu v Považskej Bystrici, no neskôr ho odtiaľ bezdôvodne odvolali. Svoju budúcnosť vidí v súkromných lesoch.

Zmeny sa dejú aj vo vnútri manažmentu, ktorý tam po vzbure nedávno dosadil S. Becík. Aj pri ňom sa potvrdilo, že bez politickej nálepky to nejde a do vedenia sa dostali ľudia blízki Smeru. Ale podľa radových lesníkov noví riaditelia sa aspoň snažili o prosperitu firmy. No nový ekonomicko-obchodný riaditeľ Miloš Bílik dlho funkciu nevykonával. Na jeho mieste už sedí bývalý riaditeľ čadčianskeho podnikového závodu Alojz Riško, ktorý má blízko k ĽS-HZDS. M.Bilík musel údajne odísť za to, že sa nepohodol na cenách dodávok dreva pre ružomberskú celulózku Mondi SCP. Jej spoluvlastníkom je aj podnikateľ Milan Fiľo, blízky človek V. Mečiara.

Lesníci sa zhodujú, že do Lesov SR sa vracia „normalizácia“. Obávajú sa či prebiehajúci vládny tender naozaj posunie na čelo ich podniku manažéra, ktorý zabezpečí ozdravenie firmy. Druhá možnosť je návrat machinácií, za ktorými stoja podnikatelia spriaznení s terajšou vládnou koalíciou.

     
 


Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 09:43
Prosím Vás, ktorá stranícka centrála potrebu mať niekde odborníka a dobrého managera ?? Utópia !! Veď ako by potom politické strany a ich vodcovia bohatli?? Ktorí vodcovia strán a z ktorých strán sú asi najbohatší?? Kto má kupeného pol kúpelného mesta, kto polovicu fabrík v meste na sútoku riek Kysuca a Váh ?? Kto dokáže za smiešne ceny kupovať po Blave byty a vinice ?? Myslím, že za seriozného vedenia podnikov by to asi nešlo !!
Proto si myslím, že odborník a slušný človek sa na vedúcom mieste neuživí, dokonca sa tam an i nedostane !!

« leden 2021 »
leden
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359