Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Primátor Považskej Bystrice pozastavil svoje členstvo v SMER-SD. Dôvodom je znovuotvorenie kauzy s falšovaním uznesenia.

Primátor Považskej Bystrice pozastavil svoje členstvo v SMER-SD. Dôvodom je znovuotvorenie kauzy s falšovaním uznesenia.

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 21.04.2009 15:27
[2009-04-21] Vyjadrenie primátora mesta MUDr. Miroslava Adameho, uverejnené v Považskobystrických novinkách č. 17, ročník XIII., zo dňa 21. apríla 2009, na strane 2:
Primátor Považskej Bystrice pozastavil svoje členstvo v SMER-SD. Dôvodom je znovuotvorenie kauzy s falšovaním uznesenia.

Volebný plagát z roku 2006

"V súčasnosti sa stupňujú dlhodobé bezohľadné útoky voči mne v snahe znevažovať, ohovárať až kriminalizovať. Ide o organizovanú a finančne dobre zabezpečenú kampaň, ktorá pretrváva od komunálnych volieb v decembri 2006. Výhražné informácie o takýchto zámeroch mi boli posúvané už v týždňoch pred voľbami v zrejmej snahe zastrašovať.
V uplynulých dňoch tu boli ohováračské plagáty. Nedávno bol znovu otvorený prípad zápisnice z januára 2007, ktorý bol už raz riešený a uzavretý bez nálezu porušenia zákona. Pripomínam, že šlo o zápisnicu z mestského zastupiteľstva týkajúcu sa voľby dvoch zástupcov primátora, pričom druhý zástupca sa mal nazývať len dlhodobo uvoľnený poslanec a nie zástupca primátora. Nedošlo pritom k žiadnym finančným či iným dopadom a dvoch zástupcov malo aj predchádzajúce zastupiteľstvo.
Mojou snahou je nedať možnosť napadať prostredníctvom prípadu, ktorý sa týka mňa a niektorých ďalších osôb, stranu Smer-SD. Túto stranu považujem v súčasnosti za najlepšie z možného, čo je na našej politickej scéne, pre prospech väčšiny občanov SR. Požiadal som preto o pozastavenie členstva v strane Smer-SD do doriešenia prípadu."

MUDr. Miroslav Adame, primátor mesta Považská Bystrica

 


 

 Kedže kauza s falšovaním uznesenia prebiehala v roku 2007, ponúkame čitateľom redakčnú analýzu založenú na videozáznamoch zo sporného zastupiteľstva, a chronologický prehľad mediálnych výstupov o kauze (viď "Súvislosti" pod týmto článkom)

Příbuzné položky
Kauza: falšovanie uznesenia
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.04.2009 16:56

Mirec má v sebe aspoň troška cti. Prečo ale nepozastavili svoje členstvo aj jeho dvaja zástupcovia Haviar a Kubovič? Práve kvôli ich dobre plateným funkciám je toto celé divadlo a Kubovič je dokonca okresným tajomníkom. Mirec drž sa!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.04.2009 17:23

Znie to síce krásne, že "Mojou snahou je nedať možnosť napadať prostredníctvom prípadu, ktorý sa týka mňa a niektorých ďalších osôb, stranu Smer-SD." Ale reálne to znamená, že považskobystrická pobočka SMER-SD robí také hovadiny, že od nich Fico dáva ruky preč. Nie oni od Smeru.

Keby šlo len o to falšovanie uznesenia, tak by to rozchodili. Lenže chlapci s Mirkom na čele toho majú na rováši podstatne viac. Peniaze za prvý máj, ktoré museli vrátiť (hanba aj na Fica), odmeny si prihadzovali lopatou, predražené kšeftíky pre poslancov... a za chvíľu sa budú musieť začať splácať z miliónov prehratých z vlastnej blbosti... Kedy sa v médiách objaví Považská Bystrica, vtedy nejaký škandál.

Určite sú mestá kde sa dejú aj horšie veci, a je okolo toho ticho. Nemajú tam asi takú silnú a nasrdenú opozíciu HZDS+SNS, s vplyvom na súdoch a prokuratúre. A občana Ševčíka - bývalého presedu - ktorý im vidí do kariet. A web "otvorene" z ktorého sa všetko okamžite dostáva do veľkých médií. Chlapci s MIrkom na čele by si to mali láskavo uvedomiť a našlapovať opatrne. Lenže poniektorí na tom magistráte akoby necítili mieru.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 21.04.2009 17:37

To, že keď to prasklo a mestu sa zaplatené peniaze za tvoju stranu vrátili na Tvojich smeráckych chrapúňstvach nič nemení!!!!!!!!!

« červenec 2018 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359