Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Primátor Miroslav Adame odpovedá na petíciu proti výstavbe bytovky na Pribinovej ulici

Primátor Miroslav Adame odpovedá na petíciu proti výstavbe bytovky na Pribinovej ulici

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 02.04.2009 23:40
[2008-03-08] Kópiu listu poskytol redakcii portála PB.OTVORENE.SK predseda petičného výboru Ing. Jozef Dudoň.
Primátor Miroslav Adame odpovedá na petíciu proti výstavbe bytovky na Pribinovej ulici

MUDr. Miroslav Adame (oficiálna fotografia na www.tsk.sk)

odpoved-primatora-na-peticiu-pribinova.jpg
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 07:38

Ten výraz na fotke by si zaslúžil dôkladný psychoanalitický rozbor

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 14:54

Nie len jeho výraz, no i jeho pohybové a vyjadrovacie schopnosti by si zaslúžili rozbor, nehovoriac o reakciách na vystupujúcich trebárs na zastupiteľstve, ktoré nekorešpondujú s jeho predstavami. Kľudný, vyrovnaný a človek s čistým svedomím sa správa a vyzerá trochu inak. Možno mu trochu dochádza, kam a do akej pasce sa dostal. Že je len obyčajnou figúrkou v celej "šachovej partii" a onedlho bude odstránený .....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 21:27

bez akýchkoľvek schopností a všeobecného prehľadu viesť čo len dedinskú krčmu, nieto mesto, odpadové hospodárstvo, stavať byty, riešiť dopravnú situáciu.

povoziť sa na erarnej audine, skasírovať mesačne 150 tisíc, a lapať po vzduchu, keď sa ho niekto na niečo spýta...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 20:25

co si ty za uboziaka, ze sa takto vyjadrujes. Co si dokazal ty?Aku krcmu vedies ty? Len ohovarat a pisat nezmysly.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 19:11

Je to obyčajný prospechársky a vychscaný starý trúd!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 19:35

No tak predovšetkým by to chcelo riadnu štatistiku žiadateľov o byt - kde momentálne bývajú, či s rodičmi alebo v prenajatom byte a kde majú trvalé bydlisko, či v PB alebo inde. Mám totiž pocit, že tu nejde o to, že by bolo málo bytov, ale o to, že je málo bytov za rozumnú cenu. A ceny, ako si iste každý domyslí, držia hore špekulanti, ktorí poskupovali toľko bytov, koľko sa im dalo a teraz za ich prenájom pýtajú úžernícke nájomné. Okrem toho ceny bytov vyhnali hore aj ľudia, ktorí sú ochotní zaplatiť úžernícku cenu. V takomto prípade vidím jediné východisko, a to je taká regulácia nájomného, aby sa úžera neoplatila a úžerníci boli donútení byty predať. Ľahko sa napíše, ťažko sa vykoná, ja viem. Aj tak by zasa za odpredaj pýtali úžernícku cenu. Okrem toho by sa bolo treba pozrieť na to, koľko je takých ľudí - fyzických alebo aj právnických osôb, ktorí vlastnia aj 5 - 6 bytov, alebo aj 10, 20 a viac. Toto je hlavná príčina údajného nedostatku bytov v PB.

Vzniká totiž zaujímavý paradox - demografi nás strašia nepriaznivým vývojom, zo Slovenska sa odsťahovali možno aj stotisíce ľudí, mnohé mladé dievčatá doslova nechcú mať deti, alebo maximálne tak jedno, počet obyvateľov by mal klesať, takže Slovensko pomaly vymiera, ale namiesto toho, aby sa byty uvoľňovali, je ich stále menej a menej. Čím to asi tak je?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 21:20

Čistá demagógia... Ty si kde študoval? V Moskve? Primátor má pravdu. Treba byty. A nie len pre žiadateľov, ktorí majú podané žiadosti. Ako chceš pritiahnuť investorov, ktorí by mali vytvárať nové pracovné miesta, keď zamestnanci týchto firiem nebudú mať kde bývať. Ja som za to, aby sa zabránilo vymieraniu mesta aj tým, že sa budú priťahovať ľudia z iných miest kvôli pracovným príležitostiam a budú mať možnosť sa sem nasťahovať do bytu a nie na zelenú lúku alebo do prenájmu. A ja za reguláciu výšky nájomného považujem to, že keď bude dostatok bytov, tak ich cena pôjde dole a bude dostupnejšia... Ty si si s tou Tvojou predstavou regulácie troška pomýlil dobu a fungovanie ekonomických princípov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 22:13

Cena bytov dole nepôjde, bez ohľadu na to, koľko ich bude. Prečo by niekto mal za byt pýtať pol milióna, keď môže pýtať milión a pol?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 23:15

Pravdu máš bratku, iba keď bude bytov dostatok, tak až potom pojdu cen& dole bytov a aj nájmu. S reguláciou nájomného sa súdruhovia predrečníci , ocitli v 19-20 storočí v dnešnom storočí nemožnosž. V P.B. bohužiaš sa tohoto nedočkáme aspoň v tomto volebnom období, pretože vízia mesta je stavať cca 44 bytov ročne čo je úbohosť. Pritom drísty primátora že toto nie je úloha mesta je asi jeho nepochopenie doby. Keď i EU nás upozornilo na to, že bežný štadard v EU už je cca 30 percent bytov nájomných - v SR ich je 3 percenta . V P.B možno ešte menej. Teda kto má úlohu stavať nájomne byty - nie náhodou mesto ?? Ako to je možné že to robia iné mesta na okolí? Za čo berie vedenie mesta svoj plat - iba za tom, že prehráva sudne spory ? Hoci som volil terajšie vedenie - úprimne toho ľutujem aj po rozhovoroch s inými občanmi. Pred týždňom som bol v Podvaží na pohrebe, kde miestný občan na otázku ako sa im tam teraz žije uviedol , že výmenu vedenia mesta občania pocítili v tom, že nemajú kde dávať odpad, lebo veľko kapacitné kontajnery, ktoré boli v tejto časti v pošte 3 kusy cca 10 rokov sú fuč. Smeti opa ť začínajú voziťMňa ako obyčajného občana až tak netrápili kauzy Plaváreň, Tri veže a pod. toto majú ustriehnúť poslanci, ale čistota mesta a pod.drtobné veci cítim ako bežný občan každodenne. Je to oproti minulosti veľmi slabe. Je absurdné, ako primátor minule v TV Považie spokoje povie, že čistota mesta sa zlepčila. Možno na jeho ulici - ale je tento postarší pán v hlbokom omyle, nech sa prejde po sídliskách a uvidí tu čistú realitu"! Demegógiu nech si p. Primátor nechá domov resp. na stranický výbor , realita je iná !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 00:38

veru treba sa tých 1000 žiadateľov spýtať, koľko z nich by bralo byt, keby mali platiť 15 000 mesačne hypotéku. Lebo taká bola kalkulácia investorov na bytovku Pribinova.

Adame a Haviar spletajú problém Pribinovej a problém nedostatku bytov účelovo, aby zamaskovali svoje lobovanie za Čika. Na Marike som videl ako vedúci stavebného Apel ukazuje územný plán, kolko je tam červených plôch - vhodné na bytovú výstavbu. Dosť. Aj bez Pribinovej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 01:49

s tym lobovanim za Cika to Haviar predviedol aj na VMC v pondelok. A este tam nieco taral aj o nejakej buste. Otazkou je co za to lobovanie bolo slubene.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 09:04

Obviňovať vedenie mesta z toho, že mesto je špinavé, je sprosté zavádzanie. Špina v meste je "zásluha" obyvateľov, ktorí rozhadzujú odpadky po zemi namiesto toho, aby ich odhadzovali do odpadkových košov. Pre niekoho je asi problém urobiť dva kroky smerom k odpadkovému košu. Navyše stačí sa pozrieť do Domanižanky, koľko bordelu tam pláva. Chce mi niekto tvrdiť, že tie fľaše, igelity a kusy polystyrénu tam nahádzali primátor s poslancami?

A že chýbajú veľké kontajnery? Podľa mňa kto produkuje odpad, mal by za jeho likvidáciu zaplatiť zo svojich peňazí. Prečo by to mal stále niekto sponzorovať alebo platiť zo spoločných peňazí, ktoré potom chýbajú inde? Odpad predsa vytvárajú konkrétni ľudia, nie nejaký abstraktný obyvateľ.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 09:32

Presne tak. Veď ten odpad robíme my a je len na nás, aby sme ho dali tam kam treba. Bystričania sú bordelári odjakživa. To ešte dlhšie potrvá, kým sa naučia, že veci patria do koša a nie na zem. A poriadok za nás neurobí ani vedenie mesta ani firma, ktorá odpad vozí. Ich povinnosťou je odvážať to čo je v kontajneroch a nie behať po čiernych skládkach a likvidovať ich. Nechápem, prečo mesto nevyužije služby Mestskej polície. Veď keby zo dva krát demonštratívne niekoho pokutovali za to, že rozhadzuje a opiera vyhodené okná kade tade popri kontajneroch v čase kedy nie je zber tak by sa možno dali veci do poriadku rýchlejšie... Tu je ešte furt socializmus v tomto meste...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 10:09

Prvú čiernu skládku a to VEĽKÉHO ROZMERU spravilo samotné vedenie mesta, a to navyvážaním odpadu po veternej kalamite v júni 2007. Ani to by mi nevadilo, dajme tomu operatívne riešenie. Ale trčalo to tam celé mesiace, a môžu byť len šťastní, že im to tam počas letných horúčav sa nechytilo. Doteraz sú ešte po meste roztrúsené zbytky konárov a stromov.

A myslím si, že keby im to Ševčík na ms. zastupiteľstve a Pitoňaková v Obzore pravidelne neotrepávali o hlavu, tak to tam hnije doteraz.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 12.04.2008 10:21
Striktne podľa zákona je likvidácia čiernych skládok povinnosťou mesta/obce.
Ale tu sa bavíme trochu o niečom inom. Nové vedenie mesta malo odvahu rýpnuť do Chudovského monopolu. Jeho reakcia potom mala občas až rysy pomsty (predčasné odvezenie kontajnerov bez ohlásenia atď.)
Som ochotný tolerovať niekoľko mesiacov nedostatky v odpadovom hospodárstve, vždy to chvíľu trvá, kým sa muchy vychytajú. Podstatné však je, aby sme jeden monopol nenahradili druhým - inými slovami, aby bola firma MegaWASTE v budúcnosti vymeniteľná, keď bude lepšia alternatíva na trhu. A takáto výmena by už mala prebehnúť bez tých "pôrodných bolestí", ktoré môžeme vidieť okolo seba.
Čo ma však znepokojuje: všetci hovoria o nejakej nevyvezenej kope odpadu - to nie je nič osudové. Ale na pozadí sa tu pripravuje projekt veľkej spaľovne odpadu, v blízkosti mesta, a okolo toho je ticho.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 11:02

Kto ju pripravuje a prečo je okolo nej ticho?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 15:00

ti je ľúto že ty nevlastníš byty? nemal si vysedávať v krčme a nadávať na vládu, ale čosi robiť a keď sa ti nepáči v trhovej ekonomike choď do KĽDR alebo do Bieloruska

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 21:32

A čo náš Marcelko? Nejako stíchol po tom čo ho smeráci vykopli z okresného vedenia. A aj na úrade sa to blíži...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 10:39

a neboja sa, že ich zbije lopatou, ako toho dôchodcu?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 18:40

Sú poistení v 3. pilieri :)

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Úterý 15.04.2008 22:34

Po precitani prispevkov nesuhlasim s kritikou na primatora ako vyzera.Kazdy sme sa nejako narodili a nejako vyzerame.Jeho problem nie je vo vyzore,ale v tom co ma v hlave.A musim konstatovat,ze je to bieda.To jeho koktanie a skakanie do reci,ci komentovanie kazdeho v zastupitelsve je uboha a trapne.Nie nadarmo mu prischla prezyvka SCAT-MAN !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 09:22

... s tým sa dá len súhlasiť! Ale je fakt, že to čo sa deje v hlave, odráža sa aj v tvári. A hovorí sa, že po 50-ke každý vyzerá tak, ako si zaslúži...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 10:06

Slušná odpoved slušného človeka.O Vás hulváti to nikto povedať nemôže.Človeka poznáš po reči a vtáka po perí.Pekní ste Vy vtáci,vtáčikovia,maličkí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 18.04.2008 19:55

Lepšie je byť malý vtáčík, ako - Ty veľký vták !!

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359