Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Primátor Adame odmieta opäť platiť za sprístupnenie korčuliarskej dráhy pre verejnosť

Primátor Adame odmieta opäť platiť za sprístupnenie korčuliarskej dráhy pre verejnosť

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 17.05.2010 20:36
[2010-05-17] Na webovej stránke mesta sa objavil zaujímavý dokument. Je to list, ktorým primátor odpovedá na žiadosť občianskeho združenia Orlové a príroda. Predsedníčka združenia navrhla mestu Považská Bystrica, aby predĺžili zmluvu z roku 2009, na základe ktorej mesto Považská Bystrica vyplácalo združeniu 30 000 Sk mesačne. Bol to poplatok za to, že združenie púšťalo občanov Považskej Bystrice na korčuliarsku dráhu bez vyberania vstupného. Primátor Adame návrh združenia odmietol a súčasne požiadal združenie, aby umožnilo skutočne bezplatný prístup pre obyvateľov na korčuliarsku dráhu. Odvoláva sa pritom na "nedávnu veľmi výhodnú kúpu pozemku z majetku Mesta". Text listu je zaujímavý:

14 572/2010     11. 5. 2010

Vážená pani

Ing. Daniela Lacková, predseda združenia

ORLOVÉ A PRÍRODA, občianske združenie

Tatranská 295, 017 01 Považská Bystrica

 

Vážená pani predsedníčka,

navrhujete predĺženie zmluvy č. NZ - 109/2009, na podklade ktorej Vám Mesto v roku 2009 od 1. mája do 30. septembra platilo odmenu 995,82 Eur mesačne za užívanie korčuliarskej dráhy v športovom areáli Orlové, za uvedenú sumu mali občania mesta voľný vstup na dráhu. Vaše občianske združenie obdržalo za 5 mesiaov 4 979,10 Eur /150 000.- Sk/. Toľko k bezplatnosti.

Mesto Považská Bystrica nemôže akceptovať platobné podmienky uvedené v zmluve. Som však presvedčený, že vstup pre občanov mesta by mal byť v tomto roku a aj v ďalších rokoch bezplatný, vzhľadom k deklarovanej ústretovosti Vášho občianskeho združenia ako i nedávnej veľmi výhodnej kúpe pozemku z majetku Mesta. Preto Vás zdvorilo žiadam o umožnenie skutočne bezplatného prístupu pre obyvateľov mesta Považská Bystrica na korčuliarsku dráhu.

S pozdravom

MUDr. Miroslav Adame

primátor mesta


Niekoľko poznámok:

- Z formulácie "nedávna veľmi výhodná kúpa pozemku z majetku Mesta" nie je celkom zrejmé, o ktorú kúpu ide. Môže to byť aj narážka na nedávny veľmi lacný predaj pozemkov pod orlovským ihriskom združeniu Orlové a šport. Obe združenia, Orlové a príroda aj Orlové a šport majú sídlo na adrese Tatranská 295, čo je sídlo firmy PRIMA ZDROJ podnikateľa Miroslava Stacha. Ale možno je to odkaz na minulé volebné obdobie, kedy Orlové a príroda tiež výhodne odkúpilo pozemky pod korčuliarskou dráhou od Mesta Považská Bystrica.

- Škoda, že primátor zverejňuje korešpondenciu úradu na webovej stránke mesta len vtedy, keď chce upriamiť pozornosť verejnosti na ním vybraný problém.

 

Anonym píše:
Pondělí 17.05.2010 20:48
Prosim pošlite ho niekto na zakladne manazerske skolenie. Sak najskor sa dohodnem na podmienkach a potom Stachovi predam pozemky. On tupon najskor preda pozemky a potom cosi chce. To je uuuuuplny blbec ten chlap. Ved s nim by vydrbal aj druhak na zakladnej skole. Uz nech je prec z toho uradu.
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 17.05.2010 20:56
Len pre poriadok - pozemky pod korčuliarskou dráhou predával ešte Lackovič. Ten nedohodol podmienky. Tu je zmluva:
http://povazska-bystrica.ot[…]orlove-a-priroda-2004-04-22

Lackovič nedohodol nič, len predkupné právo.
Anonym píše:
Středa 19.05.2010 14:59
stareho uja na skolenie ha ha dobry vtip este tak poslat jeho dve vicešlapky a skorumpovanych uradnikov k lopate nemyslis?
Anonym píše:
Neděle 23.05.2010 21:45
Som zvedavá, či stihne primátor pred potvdením rozsudku na KS TN odvolať 2.vice Kuba. Pri jeho ješitnosti očakávaný revanš.
Anonym píše:
Neděle 23.05.2010 19:49
Doporučujem si povšimnúť za akú stranu je tento debil vo funkcii primátora,aj keď sa ho ku koncu jeho primátorovania zbavila.Tak ako v prípade väčšiny mestského zastupiteľstva , primátora a dvoch viceprimátorov/ alebo viceprimátov/ je to náš pre občana sa snažiaci SMER . Takto vyzerá skutočná politika SMERU v praxi. SMER má pekné reči ale v skutočnosti ukradne čo sa dá.
Anonym píše:
Neděle 23.05.2010 23:39
Samotny SMER nemoze za to, ako sa niektore hovada v ich strane prejavia..!!!
Anonym píše:
Neděle 23.05.2010 23:43
PODME VOLIT SaS - HLADKY BUDE NOVY PRIMATor
Anonym píše:
Pondělí 17.05.2010 21:11
"Mesto Považská Bystrica nemôže akceptovať platobné podmienky uvedené v zmluve." Ten pán netuší, čo znamená slovo zmluva... Do plaču. Zas prehrá a my to zaplatíme.
Korčule za peniaze, zimák v havarijnom stave zavretý, plaváreň po havárii zavretá, hádzaná živorí... Čo dodať? Za živa v Bystrici, po smrti v nebi!
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 17.05.2010 21:35
Len pre poriadok - nič neprehrá.
Správne mal napísať "nemôže akceptovať platobné podmienky uvedené v NÁVRHU zmluvy."
Stará zmluva o platení už vypršala, združenie chcelo uzatvoriť novú, Adame to odmietol, takže - žiadna zmluva, žiadny súd.

Zábavnejšia je druhá časť, kde žiada od OaP sprístupňovanie pozemkov zdarma. To je fakt rozkošná požiadavka.
Samozrejme, nepovažujem Adameho za takého naivného.
Evidentne je to forma politického tlaku na ľudí, ktorí "prebili" primátorské veto predaju pozemkov v Orlovom.
Som zvedavý, či to uverejní aj zajtra v PBn a na TV Považie - to bude tiež niečo vypovedať o mocenských pomeroch na úrade.

Juraj Smatana
Anonym píše:
Pondělí 17.05.2010 21:43
Je to naháňanie si politických bodov, to je tak priehľadné! Čo si už myslí, že sme tak všetci blbí? Postavil sa proti Stachovi? V poriadku. Ale nech primátor napíše ako sa postaral, aby sme sa mali kde korčulovať, nech ukáže, kde sa môžeme ís´t bicyklovať, či vybudoval aspoň 1m cyklotrasy, alebo korčuliarskej dráhy. S tým odpredajom pozemku to bola fakt nízka cena, ale pre Judo klub sa tiež odpredal pozemok za 50sk za m2 a nikto z toho nerobil dilému. Je to len ješitnosť zo strany primátora. Toť môj názor.
redakcia
redakcia píše:
Středa 19.05.2010 19:37
Počítajte s tým, že ak nedokážete debatovať o politike bez toho, aby ste použili vulgárne nadávky, váš príspevok sa tu dlho neohreje. A z technických dôvodov zmiznú aj príspevky tých, ktorí naň reagovali.
Odtál potál.
Anonym píše:
Středa 19.05.2010 20:51
len pre poriadok - aby som Ťa neunavil - chcem vedieť, či je slovo CIKULA akceptovateľné. Nerád by som spôsoboval problémy. Chápeš.
redakcia
redakcia píše:
Středa 19.05.2010 21:18
Kopírujem príspevok z augusta 2010:

Ešte by som chcel poprosiť diskutujúcich, aby na svoje hodnotiace súdy nepoužívali výrazové prostriedky, súvisiace s vylučovaním a rozmnožovaním. Nech to nemusím hádzať do septiku.

Slovenčina je dostatočne bohatý jazyk na to, aby ste mohli vyjadriť odsúdenie konania verejného funkcionára, ktoré považujete za nevhodné. A tam, kde už nestačí, prijala pojmy z iných, skúsenejších jazykov.

Niekoľko príkladov, ktoré ukazujú, že aj bez vulgarizmov môžeme vyjadriť celé negatívne politické spektrum:

Fiškus. Šibal. Prešibanec. Potmehúd. Beťár. Vybíjanec. Pľuha. Koťuha. Galgan. Dráč. Papľuh. Podchvostník. Pačrev. Hrabivec. Lapikurkár. Chmaták. Zbojník. Nenažranec. Skývraživec. Bzdocha. Pusipajtáš. Zákerník. Krivák. Pijavica nenacicaná. Parazit. Odroň. Chrapúň. Upír. Bandita. Mafián. Bolševik. Výsledok koaličných dohôd.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.05.2010 12:58
Pačrev je špica. Ja hlasujem zaň... A díky, že si mi rozšíril obzor. Okrem tých troch slovíčok, čo som stále omieľal, budem mať zopár nových.
redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 20.05.2010 19:32
Treba čítať klasikov :-) "Pačrev" je z Hviezdoslava, len teraz neviem či Ežo alebo Gábor Vlkolinský.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.05.2010 21:59
Pľuha, Nenažranec, Bzdocha, Zákerník, Krivák, Pijavica nenažratá, Parazit, Chrapúň, Mafián ....kedže je to dovolené, všetky prívlastky platia na doktora, stavbára, Jogiho a v neposlednom rade čerešničkou na torte je bezkonkurentný úplatkár "medveď Balú" omascený cigojner aus der východ.
Anonym píše:
Pondělí 24.05.2010 18:32
Doktor alias starý uj Adame musí vyliečiť najskôr sám seba a to prosím pekne z debility. Komunistický pisálek Haviar je stavbár? dobrý vtip teda. Hárviho skladník Novák je prečo Jogi? On tučné črevo z Prečína sa predsa pasuje za šéfa celého mesta. A neboj sa čerešničke na torte cigáňovi Adamovi na úrade odzváňa. Ferko Matušíkovie po ňom intenzívne šliape.
Zabudol si ešte na všadepritomného donášača a udavača Kuboviča.
Anonym píše:
Pondělí 24.05.2010 22:11
Sledovali ste posledné zastupko? Ja áno včera večer a poviem vám hrôza a strach. To čo predvádzalo trio Novák Kubovič a Pekár mi bolo na zvracanie. Gregušová s Belásovou sa tentokrát mimoriadne pýtali k veci prečo je tak drahé parkovisko na ozkvete. Odpovede Nováka o transparetnosti a vyprosovaní a prečo vyhrala skvelá Lackovičova PSS stáli zato a klincoval všetko pripečený Pekár ktorý až na tretí raz pochopil čo sa Belásová pýtala, no bývalý komunistický káder a navyše zakomplexovaný čo chceme. Kubovič vo svojom štbáckom prejave narazil na dobre pripravenú Gregušovú dobre mu jeho rečičky o ITV vytmavila Kubo Kubo už ani štbácke metódy ti nestačia. Dokedy takýchto čuramedánov budeme platiť Novák sa nehal počuť že dúfa v ďalšom volebnom období lepšiu spoluprácu s poslancami Harvánek mu predplatil miesto na ďalšie 4 roky?
Anonym píše:
Pondělí 17.05.2010 22:09
zimák v havarijnom stave?Opýtaj sa poslancov na vyjadrenie primátora Adameho ohľadom štadióna. Dal na ministerstvo požiadavku že chce preložku cesty a rekonštrukciu zimného štadióna.Ministerstvo povedalo zimák alebo nič.A náš ješitný dedo povedal že chce aj tak chce aj jedno aj druhé. A ministerstvo?Povedalo trestancovi NEDOSTANEŠ ANI 40 MILIONOV NA ŠTADION. A promátor na MZ?On bojoval a má svoju čsť. IMBECIL MEDICINSKY.
Anonym píše:
Pondělí 17.05.2010 22:58
Teraz neviem.... To akože chce združenie Orlové a prd aby sme platili za korčuľovanie ?
Doteraz som si myslel, že je to samozrejmosť vzhľadom na to, že sa jedná o združenie, ktoré podporuje šport...
Osobne si myslím, že tých tridsať tisíci mesačne bolo jedna veľká fraška. No a tá druhá bol ten predaj.... Aj keď sa netreba pýtať len Adameho, ale aj tých, čo mali paprču hore.
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 16:18
Ja som to pochopil tak, že združenie chce, aby sa mesto naďalej podieľalo na sprístupnení dráhy pre verejnosť formou 30 000, Sk mesačne, ako to bolo doteraz. Tie peniaze majú byť pre správcu, ktorý na to má dozerať, čistiť a zabezpečovať prevádzku. Občania nebudú platiť nič. Ale mám obavu, že po tomto zbytočnom liste (súhlasím, že napísanom z ješitnosti a pomsty), združenie môže zatvoriť bránu pred občanmi mesta. Zase raz jeho osobne motivovaným krokom si to odnesú občania mesta - hlavne decká, ktoré tam chodia, ako aj moja dcéra.To je od neho neseriózne a hlúpe.
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 17:06
Za 30 000 mesačne by mali tým korčuliarom ešte variť čaj, mastiť kolečká a odháňať z okolia dráhy muchy.

Keby to bývalí poslanci debilne nepredali Stachovi, tak im tú údržbu zabezpečí jeden VPPčkar s metlou.

Ale to je tá podpora športu na považskobystrický spôsob. Rovnako dopadne aj to ihrisko čo mu predali, aj lodenica ktorú driape tretie Stachove združenie práve v tieto dni.
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 18:34
a pozor! Stacho už viac-menej zlikvidoval ihrisko v Milochove - odreže celú dedinu od prístupu k vode a zastavia futbalové ihrisko
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 19:00
Myslím, že máš trochu skreslené informácie. Moja tetka je z Milochova a je jednou z x majiteľov pozemkov pod ihriskom. Takže sa nejedná len o Stacha. Viem, že aj ďalší majitelia pozemkov chcú tieto komerčne predať. Takže ihrisko nebude fungovať aj kvôli nim. To len náš mestský primát, pozavádzal všetkých športuchtivých občanov Milochova, že on toto nedovolí. Klasika, ako vždy nebol v obraze. Ako môže zasahovať do vlastníckych vzťahov? Mladí z Milochova mu verili, na jeho podnet prevozili kopu peňazí, prišli o kopu času pri zakladaní telovýchovnej jednoty a teraz majú oči akurát tak pre plač a primát sa tvári, že on nič on muzikant, za všetko môžu iní.
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 21:42
No, pekne si to zovšeobecnil... Časom sa ukáže... Ak by si bol naozaj informovaný, tak by si videl, že iniciátorom je hlavne Stacho. Ale v princípe asi máme pravdu obaja - ďalšie športovisko, ktoré zanikne - ihrisko v Milochove. Tak, mládeži, snáď sa nejaký kútik na fetovanie nájde. To nie je pol hektára, ako futbalové ihrisko.
Anonym píše:
Středa 19.05.2010 16:52
 Citujem : Tie peniaze majú byť pre správcu, ktorý na to má dozerať, čistiť a zabezpečovať prevádzku. Občania nebudú platiť nič. A kto to zaplatí ? predsa mesto a peniaze mesta sú peniaze nás všetkých ty hlupák . Primátor sa zachoval ako chlap keď sa vzoprel a nezjedol páchnúcu polievku , ktorú mu uplatení úradníci a poslanci pod dohladom šéfkuchára Stracha navarili.
Anonym píše:
Středa 19.05.2010 15:35
Pán Smatana, napíšte prosím ešte raz kto tú paprču pre Stacha zdvihol až všetci vieme aké úplatné kurvy sme to volili a ktoré voliť už nebudeme
Anonym píše:
Neděle 23.05.2010 23:35
Nie vsetci su uplatni, cest vynimkam, napr. taki Kerul, Matusik,Belasova ti idu sami za seba,tach treba volit.
Anonym píše:
Pondělí 23.08.2010 20:29
...a ty si co za komika?
Anonym píše:
Pondělí 23.08.2010 16:53
Nikto od nikoho nevyberá vstupné a všetky informácie o vstupnom sú len nezmyselným hecovaním a táraním.
Choď sa korčuľovať, prejsť, bicyklovať a sám otestuj, že toto všetko sú nezmysly.
Anonym píše:
Úterý 24.08.2010 07:23
Bodaj by aj vyberal - veď tam máme predplatené, ajáj. Za tie peniaze by to mohol "správca" zametať aj zlatou metlou.
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 07:42
Každý jeden deň, každá hodina, každá minuta, čo tu na úrade sedí táto inbecilno-štbácka čvarga, je pre mesto jatrenie si hnisajúceho vredu!
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 16:20
Zabudol si dodať trestne odsúdená banda
Anonym píše:
Sobota 22.05.2010 09:48
zabudol si povedať, že rozsudok nie je ešte právolplatný, lebo keby bol, tak už tam nei su
Anonym píše:
Středa 19.05.2010 13:47
inbecilno-štbácka čvarga dobre si ich nazval, to čo zase vyvádzali na zastupiteľstve to bol výkon! 14 hodín! Hlupák Adame len blabotal a ostatná čvarga zlodejská sa iba usmievala no hnus! Zlodeji odporní!
Anonym píše:
Úterý 18.05.2010 19:06
Počul som, že preto tak tvrdohlavo bojuje za preložku, lebo je jedným z majiteľov pozemkov pod cestou I. triedy. Žeby to bola pravda? Potom by sa dalo vysvetliť to jeho nelogické stanovisko.
Anonym píše:
Neděle 23.05.2010 21:37
Kde zobral právo rozhodovať o 40 mil. Sk na zimný štadión a pripraviť tak mesto a občanov o túto sumu? Preč s ním, to je ako sprenevera.Tak isto pripravil mesto o vysokú školu, ktorá mala byť v budove OVS, odmietol obchodnonákupné centrum na mieste terajších rybníkov... Veľa investičných projektov zakapalo, ani kongresová hala naľahla... Vlastne čo dokázal? Svojou neschopnosťou všetko zastaviť a vliezť niekomu dozadku.
Anonym píše:
Sobota 22.05.2010 09:42
mesto to predá skoro zadarmo, aj ked nemuselo.
Potom ten čo to kúpi samozrejme chce ešte platiť za to, že to má.
všetky treba zavrieť a bude pokoj

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359