Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Ste spokojní s kvalitou verejných služieb v meste Považská Bystrica?

Ste spokojní s kvalitou verejných služieb v meste Považská Bystrica?

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 12.04.2008 13:55
[2008-04-12] Ak máte trvalý pobyt v Považskej Bystrici, môžete sa zapojiť do internetového prieskumu kvality verejných služieb (čistota v meste, údržba miestnych komunikácií, verejná zeleň, kultúrne akcie...). Prieskum realizuje študent Ekonomickej fakulty UMB v Banskej Bystrici v rámci svoje bakalárskej práce. Prieskum je anonymný, vyplnenie dotazníka vám nezaberie viac ako 5 minút a s výsledkami sa budete môcť oboznámiť po dokončení práce, koncom mája.
Dotazník sa vám zobrazí po kliknutí na adresu http://spreadsheets.google.com/viewform?key=puwdCF2mwe4GNLpvZ2V59Aw

Podrobnosti o prieskume študenta Jozefa Mikšovského:

Dobrý deň,

Rád by som Vás požiadal o účasť na prieskume ohľadom kvality verejných služieb v meste Považská Bystrica, ktorý je vypracúvaný pre potreby bakalárskej práce. Jedinou podmienkou je trvalý pobyt v meste Považská Bystrica.

Vyplnením jednoduchého dotazníka, ktorý Vám nezaberie viac ako päť minút, pomôžete nájsť nedostatky týchto služieb. Tie budú následne odkomunikované mestu Považská Bystrica, ktoré môže na ich základe pristúpiť k ich riešeniu.

Dotazník vyvoláte kliknutím na tento odkaz.
V prípade, že odkaz nefunguje, skopírujte do prehliadača nasledujúcu adresu:
http://spreadsheets.google.com/viewform?key=puwdCF2mwe4GNLpvZ2V59Aw

Výsledky prieskumu zverejním na internetovej stránke, aby ste mohli porovnať Váš názor s názorom ďalších Považskobystričanov.
Adresa stránky: http://povazskabystrica.weebly.com/prieskum.html
Upozorňujem, že stránky sú zatiaľ nefunkčné. Predpokladané zverejnenie výsledkov: koniec mája.

Budem Vám vďačný, ak tento mail budete šíriť medzi ďalších občanov nášho mesta, aby mal prieskum čo najväčšiu vypovedaciu schopnosť. Pamätajte však na to, že nie každý ocení mail tohoto rázu medzi svojou poštou.

Ďakujem za ochotu!

S pozdravom,

Jozef Mikšovský
študent Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

--
Jozef Mikšovský
email: jozef.miksovsky(a)gmail.com 
pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Neděle 13.04.2008 22:26

Chcem podakovat J.Miskovskemu za tuto anketu.Je smutne a tragicke,ze s touto anketou prisiel student VS a nie predstavitelia nasho mesta,ktorych vobec nieco taketo nezaujima.Su zahladeni sami do seba a svojho velikastva a preto aj tak nase mesto vyzera ako vyzera.Spina a spina vsade naokolo.Vystavba dialnice im velmi vyhovuje,aspon mozu svoju neschopnost zvalit na inych.Skoda ze takychto ankiet nie je viac,napr:kultura,cinnost Policie,ochrana prirody a kulturnych pamiatok alebo spokojnost ludi so zdravotnictvom ci uradnikmi v meste.To by potom primator aj s poslancami cumeli ako su ludia s nimi spokojni.Ovsem kritika sa v tomto meste pri terajsom vedeni nenosi!Skoda.Je mi smutno,ze len tak malo ludi z nasho mesta ma zaujem aby sa tu nieco zmenilo.Nastastie podla tejto ankety vidno,ze aspon mladez sa uz zacina zaujimat ako to ma vyzerat v buducnosti.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 08:04

Prečo predstaviteľov mesta obviňujete z toho, čo nespôsobili? Už v diskusii k predchádzajúcemu článku som napísal, že špinu v meste majú na svedomí obyvatelia a nie vedenie, tak prestaňte rýpať do predstaviteľov mesta a radšej za zamerajte na výchovu obyvateľov, aby sa ľudia spamätali a uvedomili si svoju vlastnú zodpovednosť za čistotu mesta. Ale ako sa hovorí, kto chce psa biť, palicu si nájde...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 14.04.2008 11:26
Ale aj výchova obyvateľov mesta, po ktorej voláte, je sčasti úlohou Mesta.

Nemyslím tým len nejaké vysvetľovačné články do Noviniek alebo regionálnej televízie.
Podstatná je činnosť mestskej polície. Nech mi nikto nehovorí, že nie je v silách polície vyšetriť, odkiaľ pochádza 10 okenných rámov, alebo tri kubíky stavebného odpadu, alebo vyhodený nábytok! Veď ten nelegálne vyhodený odpad je jedna obrovská stopa. A svedkom je celé sídlisko. Pár vyšetrených a zverejnených prípadov, a uvidíte tú zmenu.

Teraz ku skutočnej výchove: Mesto je zriaďovateľom všetkých základných škôl na území mesta. Čiže má v rukách možnosť ovplyvniť návyky niekoľkých generácií, zavedením separovaného zberu na školách. A deti privedú k zodpovednému vzťahu k životnému prostrediu aj svojich rodičov.

Áno, tieto opatrenia sa začnú prejavovať až po istom čase. A opozícia, fandiaca starému vedeniu mesta a jeho klientským firmám, vykrikuje teraz. Ale voľby sú až o 3 roky, dovtedy by sa naozaj malo odstránenie Chudovského firmy zahojiť.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 21:41

Pokiaľ viem, o zavedení separovaného zberu na školách sa už uvažuje presne podľa schémy, že deti toto zmýšľanie donesú do rodín. Ale okrem tohto má mesto asi len málo možností ako vychovávať deti, veď ako a kedy by to asi tak malo robiť? Mesto je zriaďovateľom škôl v tom zmysle, že naň bol prevedený majetok a musí sa starať o jeho údržbu, to by ste ako učiteľ mali vedieť. O učebných osnovách sa rozhoduje na Ministerstve, nie na MsÚ a jedna hodina etickej výchovy týždenne, kedy jedna vystresovaná učiteľka musí zvládnuť 30 drzých deciek, na niečo také nepostačí. Okrem toho treba si uvedomiť jednu vec - povinnosťou školy je vzdelávať a dať žiakom rozhľad, aby sa vedeli zaradiť do života a výchova detí je predovšetkým povinnosť rodičov, takže hádzať zodpovednosť za nevychované decká na školu je zavádzanie. Sú to rodičia, kto by mal deckám vštepovať základné hygienické návyky už od predškolského veku, vychovávať ich k úcte k ostatným ľuďom a k poctivému spôsobu života. S tým, že Mestská polícia sa vyhýba priamej konfrontácii s páchateľmi, asi bude treba niečo robiť. Treba MP nasmerovať k fontáne a každý piatok tam dať fúkať čo najväčšiemu počtu deciek. Inak sa z nás stane národ degenerovaných alkoholikov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 21:45

Za posledného polroka registrujem preplnené koše v Centre, na pešej zóne pozdĺž Domanižanky, pri fontáne pri Hypernove a na Lánskej neodvážajú nadmerný odpad, umiestnený pri kontajneroch. S tým ako občania moc nenarobíme. S pohadzovaním odpadkov by bolo treba urobiť kampaň (nech sa radní posnažia) a po nej nasadiť Mestskú políciu a tvrdo pokutovať! ZA vyzbierané pokuty by bolo vhodné nakúpiť viac odpadkových košov po meste a častejšie ich vyvážať.

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Pondělí 14.04.2008 19:14

Vazeny anonym,ja nerypem do predstavitelov mesta,iba poukazujem kto je hlavne zodpovedny.Podla vasej teorie teda nepotrebujeme ani policiu ani sudy,ved staci iba prevychovat obcanov! Snad ta doba uz skoncila ked nas vstkych prevychovavali sudruhovia a akakolvek kritika im bola proti mysli.Snad uz je demokracia a tak vyjadrovat sa k problemom a niekoho za ich zodpovednost aj kritizovat sa snad moze.Za to ze je spinavy autobus a nejde podla cestovneho poriadku je snad zodpovedny vodic a nie obcan! A to ze po meste sa do dnesneho dna povaluju kamienky z posypu ciest po biednej zime aka bola,je zodpovedne mesto a nie obcania.Vasa obhajoba predstavitelov mesta je prinajmensom trapna,nakolko su vo funkciach a tak nesu plnu zodpovednost.Pouzivate typicku komunisticku retoriku,ja nic,za vsetko mozu ti co tam boli nez som tam nastupil ja!!! Je to na smiech. Uz su tam dost dlho,aby bolo po nich vidiet nejaku robotu a nie len vyhovorky na byvale vedenie. Ale ako sa hovori,kto chce psa bit,pelicu si najde,hlavne na tych co si dovolia kritizovat.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 12:07

Považská Bystrica to je také mesto - nemesto,ktoré nemá dušu. Sú to dve cesty a sídliská, ale hlavne zmes reštaurácii, pohostinstiev a krčiem rôznej úrovne. Skúste sa stratit v spleti uličiek. Buď ste na ľavej alebo na pravej strane. A tak to vyzerá aj z jeho čistotou. Po meste sa vlečie upratovacia čata, ktoré o čistote nemá ani predstavu. Kde tu sa zohne a niečo zdvihne do vreca, ktoré nesie v ruke. Úžasná technika. Nikto nie za nič zodpovedný. Čo tak prideliť každému určitý úsek, prípadne ulicu za ktorú bude zodpovedný. Potom aj kontrola bude adresná. Ale tá sa nedá robit od stola s kravatou na krku. To chce vyjsť medzi ľudí a spoznávať svoje mesto.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 14:30

Za čistotu v meste si zodpovedáme samozrejme aj my obyvatelia, ale ak sa nevysypávajú koše napr. na zástavkach, tak stačí menší vietor a odpadky lietajú kde tade. Neraz som bola toho svedkom a vyzerá to nevzhľadne. Prednedávnom bol ráno väčší vietor a igelitové vrecúška doslova naháňali okoloidúcich....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 20.04.2008 22:20

Máš pravdu,nerýpať do tých neschopních nafúkancov,nervákov a bitkárov na MsÚ nech si hrabú a bystričani nech chodia špine,asi patríš k ním.

Jozef Mikšovský
Jozef Mikšovský píše:
Úterý 15.04.2008 13:42

Chcem sa poďakovať tým, ktorí sa už zúčastnili na tomto malom prieskume spokojnosti občanov nášho mesta s vybranými verejnými službami. Ak si myslíte, že táto anketa má zmysel, povedzte o nej Vašim známym, rodičom, deťom, nech má čo najväčšiu vypovedaciu schopnosť. Ďakujem.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 21:01

Mestskí páni nemajú šajnu ako to v meste vyzerá, nakoľko na Mestskom úrade nie je žiadná osobnosť - manažér, ktorému by to trocha pálilo na dnešnú dobu. Nakoľko sú z malých pomerov - teraz sa nevedia nabažiť svojej moci a luxusu, ktorý dočasne úžívaju.Je tragegiou obyvateľov mesta, že úrady sú zavedené na systéme - sedenia v kancelarili a nie na terennom princípe t.j, že úradník zodpovedný za úrčitú agendu kôli tomuto priebežne aj mesto nekontroluje. Potom by zistili aký je skutočný stav veci. Teraz iba sedia - do blba hľadia a keď nejaký občan - rýpal zavola pokazí im svojím péodnetom, alebo sťažnosťou deň, lebo sú / nie však vždy / nútení zdvihnúť predel a niečo zariadiť. Ako je možné že v strede mesta, kde chodí najviac ľúdí a aj cúdzích - je stále bordel a nevysypané koše - to ako že nevychovaný občan je ten zlý,m že icxh vôbec používa. Myslím, že kreby bol dostaok košov a pravidelne sa vysypovali -. občania by ich aj používali. Ale do vrchovat=ho koša pred kinom Mier žažko niečo občan uloží. Taktiež reštauráciam keď nestačí 1 alebo 2 nádoby tak ich treba prinúťiť aby ich mali preplatených viac aby nebolo viac odpadu na zemi čo do množstva ako je obsah 21-3 popolníc. Toto je pravidelne za rešt. Q, za 3 - vežami / Krematoriom / - najviac frekventované miesta !! Občas za Peruánskou rešt a pod. Koše pred kinom Mier a lavičky pri Fontáne ani nehovorím. Teda ľúdia čo toto majú na starosti a berú za to plat by mali občas chodiť do terému a podľa situácie veci riešiť. Potom by bolo po probléme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 21:09

najväčší neporiadok je pred 3 vežami.Išla som tadiaľ v nedeľu a toľko rozsypaných čínskych krabíc som ešte nevidela.Ale robia si to ľudia sami, pretože kôš bol prázdny a všetky boli pohodené vedľa koša.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 21:26

trebalo by povedat Milosovi Konecnemu. Za lacno kupil a tak sa asi aj stara.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 22:21

Milos nestiha, kupil Mariku a ma vela prace s premenovanim na itv. Tak na neporiadok pred chlievom neostava cas.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 07.05.2008 20:26
  1. Bystrica sa výstavbou Krematoria v strede mesta zaradila medzi ojedinele rarity va Slovensku, ktorých v SR až tak moc nie je !! Teda s kritikou by som bol " opatrný.! Tiež po kecoch skrachovalého primatora Luboša o nadštandardných priestoroch a službách v nich -čínský bazár v strede mesta - rarita DUPĽOVANÁ !! A samozrejme biznis o ktorom sa nikomu ani nesníva. Napr. na Trojici za pár šupov vybudovaná kompostáreň v rámci nákladov za vyvážku smeti - a zrazu na predaj ako samostatná jednotka za 12 miliónov . To je zhodnotenie, žiadné náklady a po predaji takyto zisk, to ani Arabi s ropopu nie sä taký úspeční !! Ale Ščefan skape tak isto ako hoci ktorý iný chudák a do hrobu si tie nakradnuté majetky nevezme!!!
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 08.05.2008 01:12

No všetci skapeme,tak pomaly..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 09.05.2008 18:21

lenže niekto ako n ormalný v okruhu kamarátov a zmámych, niekto opustený a sám

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359