Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Predvianočné posedenie v Prečíne

Predvianočné posedenie v Prečíne

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 18.12.2012 21:38
Z iniciatívy občanov Prečína vznikol nápad zorganizovať udalosť, kde si v dnešnej ubehanej dobe prídu občania sadnúť, pozhovárať sa so svojimi priateľmi či kúpiť nejaký-ten sortiment - a to všetko vo vianočnej atmosfére. Každý si prišiel na svoje.
Predvianočné posedenie v Prečíne

FOTO: Michal Chúpek

 Deti a mládež vyrábali vianočné svietniky, ktoré si so sebou zobrali domov. Tiež piekli medovníčky a vianočné koláčiky, ktoré neskôr zdobili pod dohľadom skúsených pekárok. Dospelým ulahodil tiež vianočný grok, medovina či vianočná kapustnica. Predaj vianočných tovarov, akými boli sviečky, sošky, medovníky, či dekorácie dopĺňal aj kútik plný medu, kde si mohli občania priamo z úst výrobcu vypočuť celý proces výroby medu, medoviny a ostatných medových výrobkov, ktoré boli zároveň dostupné v predaji. Nesmel chýbať ani vianočný stromček a kapor, kde nebolo človeka, ktorý by sa pri ňom nezastavil.

Účinkovali FSk Limbora a harmonikár Jurko Briestenský, ktorí svojím spevom a hrou spestrili vianočnú atmosféru známymi koledami či prečínskymi piesňami. Toto podujatie sa nieslo v duchu blížiacich sa vianočných sviatkov, ktorým takáto udalosť otvorila dvere dokorán. Dúfame, že počas ďalších rokov sa toto podujatie zopakuje a tak si aj ľudia budú môcť pripomenúť, ako sa pečú vianočné koláče, zaspievajú si známe koledy a zabavia sa v príjemnej vianočnej atmosfére.
 

Michal Chúpek

fotogaléria

Anonym píše:
Středa 19.12.2012 13:35
To ktorý jazykovedec napísal takýto text ?!?! Niekoľko pravopisných a veľa štylistických chýb! Ako mám rozumieť hneď prvej vete : Z iniciatívy občanov Prečína vznikol nápad zorganizovať udalosť, kde ... Celé je to akési detsky zoštylizované. A vrchol je táto veta :
Nesmel chýbať ani vianočný stromček a kapor, kde nebolo človeka, ktorý by sa pri ňom nezastavil.
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 14:39
Prehliadnut sa neda, ze autor clanku asi nikdy nebol majstrom v slohovani a tiez gramatika nebola disciplinou, v ktorej chodil v mladosti na sutaze. Kazdopadne mu ale nechyba schopnost nadchnut sa pre dobru vec, a ked pisal tento prispevok, asi mu o nic ine neslo, len podelit sa s nami o prezitu radost.
Ja osobne hodnotim prinajmenej zaciatok prvej vety - „Z INICIATIVY obcanov....“ – nanajvys pozitivne, nakolko vyjadruje podstatu veci. Ci uz bola zorganizovana udalost(???), alebo akcia, to je predsa menej dolezite, prinajmenej nie tak dolezite, aby som preto niekoho verejne demontoval!
Oproti tomu, z Vasho prispevku sa neda prehliadnut, ze na veci neviete vidiet nic pozitivne. Je to pre Vas len prilezitost, niekoho „dodrbat“, a nafuknut si sebavedomie. Treba ale davat pozor, veci nafukatelne, vedia niekedy aj prasknut........! Inac vedomie, ze v meste zije intelektual Vasho kalibru, ma naplna hrdostou. Vdaka Vam obcan!
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 16:05
Áno, text písal mladý chlapec, ktorý zjavne vôbec nemá básnické alebo novinárske črevo, preto je ten text taký, aký je. Dokonca ani tie fotky nie sú jeho dielom ( ako sa mylne uvádza ). Dôležité ale naozaj je to, že v Prečíne bola akcia, na ktorej sa blížiace sa Vianoce pripomenuli nekomerčným štýlom, kde na mladých Prečíncov dýchol duch odkazu ich predkov a tí starší si pri poháriku medovinky podebatovali v naozaj družnej atmosfére. A že ten socialistický začiatok ˝z iniciatívy občanov˝ vyzerá prihlúplo ... ale naozaj to bolo tak. Obecná vrchnosť sa vždy pridá až vtedy, ke´d je už všetko zorganizované.
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 16:48
No to už iba idiota môže zaujímať štylistika - odhiadnúc od toho, že sa konanala takato akcia.
Asi tu kritiku pásali tohoroční organizatori trhov na Lánoch.
Trhy síce prebehnú " štylistický a gramaticky" OK, no akurát s drobnou chybiškou krásy, že oproti minuloročným stáli za h.....!
No aká organizacia, taký aj výsledok !!
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 17:38
No veď aj primátor, záver akcie trhy na Lánskej " odsabotoval " v Olympií...v sprievode pucfleka.
Alebo bol na kontrolnom dni svojej stavby ???
Anonym píše:
Sobota 22.12.2012 09:45
to by sedel v Drevárni, veď stavia na Hliníkoch.
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 22:45
Ja som v Prečíne zažil ešte lepšie aktivity ked veľký národovci zo SNS na čele so Sloptom a Beladonou sa tam tiež aktivizovali a mali tam doslova domácu zabíjačku a koštovku čo pálenica dá na sposob dákych trhov a výsledok, Sloptovci su tam kde súúúú.
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 18:05
O čo sa tu vlastne hádame? O slohový nepodarok miestneho aktivistu alebo o zmysel podujatia?
Anonym píše:
Středa 19.12.2012 18:45
Článok hodný do slávnych PB noviniek, či?
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Středa 19.12.2012 21:02
@autor

ak vám nemajú čo vytknúť iba gramatiku, tak to bola dobrá akcia, bez poškvrny !
Anonym píše:
Čtvrtek 20.12.2012 06:21
Ja želám autorovi článku v Novom roku málo groku:-) a veľa pozornosti na hodinách slohu.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.12.2012 08:28
Ja želám radšej aby mol muž dlhého kroku, ako kopu do rozkroku.
Anonym píše:
Sobota 22.12.2012 09:25
Autor textu nie je síce nijaký veršotepec, ale je jeden z mála mládežníkov, ktorí sa v Prečíne aktívne zapájajú do obecného diania. A to je podstatnejšie ako jeho zatiaľ mierne kostrbatá literárna prvotina. Len ten, kto nič nerobí, nič nepokazí.
Michal Chúpek
Michal Chúpek píše:
Sobota 22.12.2012 17:24
Zdravím. Teší ma, že ste si článok vôbec prečítali. Popravde, pracujem na Obecnom úrade a bolo čisto len na mne ako text napíšem, a poviem Vám pravdu, dlho mi trvalo kým som ho napísal. Preto je jasné, že ja ako mladý (neštudovaný slovenčinovo) aktivista budem mať gramatické a štylistické chyby. Z iniciatívy občanov, bolo myslené naozaj tak, že sa museli ľudia zísť, rozmýšľať, zorganizovať sami a aj usporiadať, nachystať... Ja nie som autor fotografií, to som ani netvrdil, a aby sme uviedli veci na správnu mieru, písal som článok v mene celého Obecného úradu, zástupcov obce, organizátorov a aj preto je použité množné číslo. Starosta obce, p. Anton Lagíň, je autorom fotografií a priložil ich k článku. Text som dal na obecnú stránku, a zaslal som ho TV Považie, MY Obzor-u Stredné Považie a aj Považsko-bystrickým novinkám, to že to dali aj na túto stránku - za to sa môžem iba poďakovať, aspoň viete, že nespíme na vavrínoch a stále zachovávame čo sa zachovať dá a zároveň rozmýšľame nad novými nápadmi, ako a čo by sa dalo v našom Prečíne ešte zrealizovať. Podstata bola zachytená, a pravdu povediac, zažili sme tam naozaj krásnu vianočnú atmosféru. Príďte o rok i Vy, a spolu nám bude ešte lepšie. Lebo čím viac ľudí nadchnutých pre jednu vec - o to je aj väčší zážitok.
Anonym píše:
Sobota 22.12.2012 17:51
Potvrdzujem - autor textu je naozaj aktívny mládežník, ktorý okrem práce na OÚ spieva aj v miestnej FSk Limbora, pôsobí medzi tzv. stretkármi a spoluoogranizuje viaceré kultúrno-spoločenské podujatia v Prečíne.
týpek z polovnika
týpek z polovnika píše:
Sobota 22.12.2012 21:20
good job !
a tích trapošou tu sy nevšímai, mnohý zrejme hovno v žyvote urobily a žijú yba z anonimného kydania na všedko a všetkích :-)

snáď je to bez chýb :-D
Anonym píše:
Neděle 23.12.2012 09:01
Michal,držím ti palce,nech ti to vydrží,pokračuj dalej a ver mi,neurobil si žíadnu chybu a týchto závistlivcov si vobec nevšímaj,tí ešte neurobili pre nikoho nič dobré,iba čakaju ako supy,aby sa mohli nejakým sposobom tu vyvršiť....a možete kritizovat....
Anonym píše:
Neděle 23.12.2012 12:32
Miško, kašli na gramatiku/ aj keď je samozrejme dôležité ako sa vieš vyjadriť písmom/.
No samotné skutky sú dôležitejčie ako litera!!
Anonym píše:
Neděle 23.12.2012 13:22
Presne tak - nech viac maká a menej o tom vypisuje. To zaňho urobia tí, ktorí majú dar reči, bohatšiu slovnú zásobu a zmysel pre štylistickú aj významovú stavbu textu. On si môže ďalej ˝usporadúvať udalosti, kupovať nejaký-ten sortiment, popíjať grok, počúvať celý proces výroby medu, spievať známe koledy˝. Ak popri tom bude mlčať ako ˝kapor, kde nebolo človeka, ktorý by sa pri ňom nezastavil˝, bude dobre.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359