Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Predbežné stanovisko Mesta k bytovke na Pribinovej ulici

Predbežné stanovisko Mesta k bytovke na Pribinovej ulici

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 02.04.2009 23:41
[2008-03-25 / Oficiálne stanovisko Mesta Považská Bystrica] "Mestu Považská Bystrica doručili súkromní investori štúdiu, podľa ktorej by chceli postaviť niekoľkopodlažnú bytovku v zóne medzi riekou Domanižanka a Pribinovou ulicou. Vzhľadom k tomu, že v meste Považská Bystrica je niekoľko stoviek žiadostí o byt, každá reálna aktivita, ktorá by mohla prispieť k realizácii bytov, musí byť zodpovedne posudzovaná.
Zámer investora však zahusťuje koncentráciu bytovej zástavby na relatívne malom priestore. Následne tiež vyvoláva problematiku tienenia ostatným domom, problematiku dopravy, parkovania atď.
Mesto cestou útvaru stratégie výstavby a rozvoja mesta (úsek architekta) vydáva záväzné stanoviská k umiestňovaniu stavieb v súlade s § 4 zákona č. 369/1990 Z. z. o obecnom zriadení. Žiadne takéto stanovisko Mestom Považská Bystrica nebolo vydané.
Zámer posudzovala Komisia pre životné prostredie, výstavbu a dopravu pri MZ Považská Bystrica. Komisia zámer nezamietla, ale podmienila ho stanoviskom Výboru mestskej časti Lánska, ktoré zatiaľ k dispozícii nemáme.
Aj napriek nedostatku bytov v meste Považská Bystrica a naliehavej potrebe riešiť tento aktuálny problém nie je možné realizovať výstavbu tak, aby zhoršila životné prostredie a kvalitu bývania dotknutým obyvateľom.
Definitívne stanovisko k Petícii proti výstavbe bytovky na Pribinovej ulici p. č. 2473/1 vydá Mesto Považská Bystrica v súlade so zákonom č. 85/1990 Z. z. o petičnom práve."

Predbežné stanovisko Mesta bolo uverejnené v Považskobystrických novinkách č. 13/2008 zo dňa 25. marca 2008.


Podľa informácie, ktorú poskytol portálu PB.OTVORENE predseda petičného výboru Ing. Jozef Dudoň, občania budú pokračovať v zbieraní hlasov pod petíciu až do dňa 7. 4. 2008, kedy sa bude konať schôdza Výboru mestskej časti Lány:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/stretnutie-vmc-lany

Petíciu je možné podporiť buď vlastnoručným podpisom, alebo na internete:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/kampane/peticia-proti-vystavbe-bytovky-na-pribinovej-ulici/
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 27.03.2008 22:27

Je tu zrejmá lož: Komisia pre životné prostredie návrh výstavby na Lánskej odobrila, súhlasili 5 zo 7 zúčastnených... Takže zavázanie Mesta a manipulovanie občanmi je jasné. Dokonca trápne výhovorky na VMČ sú úplne v protiklade s tým, že pán Haviar bol proti tomu, aby sa VMČ Lány vôbec touto otázkou zaoberal!

redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 27.03.2008 22:54
Kedy a kde bol Haviar proti tomu, aby sa VMČ Lány zaoberala touto vecou?
Veď je to podmienka prijatá uznesením komisie.

To uznesenie síce neznie tak, ako uvádza predbežné stanovisko mesta,
ale de facto sa kauza tak vyvinula, že bez súhlasu VMČ "nic nebude".

Ako som už písal - teraz už nie je podstatné, ako kto hlasoval, teraz je podstatné, ako bude hlasovať na Výbore mestskej časti 7. apríla 2008. Vstup pre verejnosť voľný.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 06:23

redakcia: "Ako som už písal - teraz už nie je podstatné, ako kto hlasoval..." Naopak, vážená redakcia, to je vždy podstatné vedieť, ako kto hlasoval. A časom sa zistí aj PREČO tak hlasoval.

Primátor Adame a Haviar keď zistili, že obyvatelia sídliska Lány sa VČAS dokázali zmobilizovať a postaviť sa proti stupídnemu projektu, ZMENILI RÉTORIKU a skryli sa za vyjadrenie o súhlase VMČ. Ale veď kto tvorí VMČ Lány? Nie je tam náhodou samotný Haviar? Nie je tam náhodou poslanec Kardoš, ktorého manželka sa stala „náhodou“ šéfkou ms. PX centra? Nie je tam P. Adam, ktorý sa stal vedúcim odboru na ms. úrade? Vy si fakt myslíte, že títo ľudia by išli proti svojim vlastným záujmom? Ja neverím že ste tak naivný!

Čo je tu rozhodujúce? Územný plán, alebo rozhodnutie nejakej komisie, resp. VMČ? Nemá sa náhodou primátor mesta a jeho zamestnanci držať platného územného plánu?

Scenár je, resp. bude jednoduchý. Ak obyvatelia nepoľavia vo svojom odhodlaní , investor stiahne chvost a aj svoj zámer! A zrejme následne nedojde ani k prejednávaniu stavby na VMČ, pretože by tam bola zrejme jeden regionálna TV, ktorá by to pustila NECENZUROVANÉ do vysielania (a že nemyslím Haviarovu TV, je myslím zrejmé). A to občania by si potom vytvorili názor, ktorý by sa súčasnému klanu na meste moc nehodil! Ale v každom prípade, ak aj dojde k stiahnutiu stavebného zámeru, bolo by vhodné to stretnutie 7.apríla dotiahnúť do koca!!! Či už s VMČ alebo bez neho!!! Pre budúcnosť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 12:13

Ved tu x-krat zaznelo, ze proti bytovke hlasoval len Smatana a Babusik, cize vsetci ostatni pritomni hlasovali za bytovku. Haviar, predseda Pekar, a cela ta zostava.

Celkom chapem aktivistov, ze teraz nemaju zaujem na zhanobovani vedenia mesta, lebo vsetko je na velmi dobrej ceste - od projektu zrazu davaju ruky prec aj ludia, ktori ho presadzovali.

Zhanobovanie vedenia mesta je zalezitost politickej opozicie, lebo ona chce zasadnut na ich miesta. Tak nech interpeluje. Ozval sa niekto z nich na poslednom zastupitelstve? Neozval.

Nebojim sa, ze by obyvatelia Lanskej nejako polavili. Evidentne nie su blbi, a maju dobre informacie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 13:53

chcela by som dať dve veci na poriadok. Po prvé páni Adam a Kardoš komunikovali s nami a po druhé sa vyjadrili pred nami(členmi petičného výboru a občanmi), že dotyčná stavba nie je veľmi vhodná nie len kvôli zeleni a lavičkam v parku, ale aj tvarom, farbou a celkovou architektúrou tejto bytovky. Netreba preto očierňovať všetkých a každého. Bolo cítiť, že títo dvaja "dokonalého" Standu až tak nehltajú.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 20:08

Snáď sa dočkáme toho, že p. Adame si nájde čas a zásadne veci si sám skontroluje a nenecha sa oje.... vať napr. Standom, ktorému ide tvrdo iba o vlastnú kapsu a vlastný kšeft !!! Len tak ďalej p. primátor.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 07:15

Nejsem tak bláhová, aby som verila, že tieto veci sa dejú bez primátorového vedomia. Lebo ak áno, tak potom je to infantilný páprďo, ktorý len zbytočne zaťažuje mestský rozpočet!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 10:48

To je veľmi stará hra na dobrého kráľa ktorý o ničom nevie a zlých poradcov. Adame bol s projektom oboznámený medzi prvými a súhlasil s tým, aby šiel ďalej. To je verejné tajomstvo na mestskom úrade. Najviac bytovku pretláčal Haviar. Keby sa informácia včas nedostala medzi dotknutých obyvateľov, potichúčky by sa zmenil územný plán, potichúčky by sa to odsúhlasilo na výbore mestskej časti. Veď Haviar je jeho členom a na predsedu Kardoša má svoje páky jeho umelecká škola je už závislá na mestských peniazoch. Nezmyselnej bytovke prakticky zabránili tí čo mali informácie a zburcovali obyvateľov ktorí si potom vytvorili petičný výbor a už to šlo.

Roman Gastner
Roman Gastner píše:
Pondělí 31.03.2008 15:23

pekný klan sa tu tvorí na meste , prídem sa pozrieť 7.4 na zdôvodnenia o nutnosti postaviť v kludovej zone bytovku. Nedivil by som sa keby tam hrala aj detská muzika , už len čevené šatky

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 17:19

...zo súkromnej školy manželov Kardošovcov, ...a platená z peňazí daňových poplatníkov :(

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 30.03.2008 10:28

Len Standa nehajte na pokoji. V podnikatelskych kruhoch sa uz dlhsiu dobu sepka, ze Standovi dochadzaju love, tak sa snazi uchmatnut kde sa da a co sa da a zacina byt velmi nervozny, ked sa mu to nedari. V ulohe hlavneho primata by sme sa mali teda naco tesit.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 29.03.2008 20:18

Toho už nemá rada ani Vendula, ostal už iba toaletný papier, ktorý je jemný a nevie odporovať.

Roman Gastner
Roman Gastner píše:
Pondělí 31.03.2008 15:15

Nech sa ide výbor pozrieť čo sa teraz deje pri Domanižanke, kolko ludí tam promenáduje, pevne dúfam že je to len skúška občana či je ostražitý a to fakt týchto pár ludí môže rozhodnúť o stavbe? Je to v územnom pláne ? Kto vie nech i odpovie .Ďakujem S hrôzou zistujem ,čo sa v tom mojom meste deje

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 31.03.2008 19:39

nech si promenaduju ale po svojom ale nie po sukromnom majetku

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 01.04.2008 00:05

Janko, Janko, pešia zóna nie je súkromný pozemok...

Nemýliš si Ty niekedy internet a internát?

:-D

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 01.04.2008 15:33

Ste kompletní ?? - Banán !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 01.04.2008 19:19

ale veď on sa díva Máčkovi do okna a do školy, nie koľko ľudí chodí okolo Domanižanky. Keby sa radšej podíval,kto jazdí na BMW 1.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 04.04.2008 15:02

Už ste sa uhádali a uosočovali ? Veľm i dobré vystupenie p. Haviare na mest. zastupení 27.3.08 !! Bodaj by jeho myšlienky ohľadne stavby nových bytom boli vyslišané a ujali sa. Keby sa momentálne postavilo 1 000 bytov tak za týždeň sa po nich iba zapráši!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 04.04.2008 15:08

Myšlienky p. Haviara 27.3. boli pekné, no je slabinou vedenia mesta, že keď sa oplakáva odchod investora -prečo nebolo operatíne poskytnuté inej lokality a vyvinutie max. úsilia o to aby tu ostatl. Takto mi to vyzerá iba ako nejaká marketingova hra - že niekto sa snaží, ale pár " hlúpich " občanov robia mestu zle !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 04.04.2008 19:12

ak ten investor odišiel preto, lebo sa nemohol nadžgať ľuďom pred okná, tak to je dobrá správa pre naše mesto.

Skôr si myslím, že investora odpudilo neseriózne vedenie mesta, ktoré mu sľúbilo presadiť projekt, ktorý bol na hrane zákona a za hranicou únosnosti občanov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 06.04.2008 10:39

Pokiaľ by vedeniu mesta skutočne išlo o občanov P.B. tak by vytvorlili lokality na stavby panelákov ako i rodinných domov a občania by sa už potom pripojili a aj by sa to zaplatilo. Lenže takéto lokality by malo pripraviť mesto - má na to kapacity a odborníkov a preto by to bolo v konečnom dôsledku i lacnejšie - nie iba kecať. 44 bytov to je zatiaľ nič. Treba aspoň 1 000 !!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 06.04.2008 16:15

Vedeniu mesta ide iba o ich kšefty -občania im pri tom prekážajú !!! S tou bytovou politikou a počtami súhlasím, ale to by sem museli prísť iní čo by mesto viedli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 06.04.2008 21:09

100%-ný súhlas.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 18:34

Podľa horlivosti niektorých naších občanov,ktorí okato presadzovali danú aktivitu,niekomu "uletel" bytík a inému stavebná subdodávka. Ostali im oči pre plač a znova len "hnusná poctivá robota"

Jozef Hlavco
Jozef Hlavco píše:
Pondělí 07.04.2008 16:01

Takto nejako to funguje v PB:

Ako sa stať úspešným staviteľom za jednu noc??? Jednoducho. Podmienka je po volebnej noci byť vopchaný v správnom zadku. To sa stalo aj s firmou SADESTAV. Po voľbách začala získavať lukratívne stavebné zákazky od nového vedenia mesta, napriek tomu, že do vtedy mala problémy existovať. Vykazovala v predvolebnom období vôbec nejaké stavebné činnosti??? Práca vykonaná touto firmou tomu kvalitou aj zodpovedá. Čo nato poviete poslanci mesta v POV. Bystrici??? Ako mohla takáto slabá firma vyžrať tieto zákazky??? Kontroluje vykonanú prácu firmou SADESTAV vôbec niekto??? Poslancom mesta je to asi jedno. Možno ste v tom zainteresovaní, alebo nie??? Obyvatelia mesta čakajú na vašu odpoveď v mestskom zastupiteľstve. Bude toho ešte viac na vás poslanci, čo budete musieť riešiť. Dúfame, že neuhnete.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 07.04.2008 20:22

Aj ja chcem st.zákazky.komu sa mám vopchať do zadku??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 07.04.2008 20:32

Čo nesleduješ mestské zastupiteľstvo na Marike? Veď sedia za vrch stolom pekne vedľa seba. Sú štyri, jeden krajší ako druhý. Bŕŕŕ

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 07.04.2008 20:32

Hádaj,hádaj ,3x hádaj...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 07.04.2008 20:35

Nemám Mariku,ja bývam na dedine v Moštenci-Dolnom

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 07.04.2008 20:44

Všetci občania Jelšového,podpíšte sa pod petíciu,pri novom cintoríne nám chcu urobiť skládku na odpad!Vraj aby mrtvi mali spoločnosť,potkanov ,myši a hrabošov.A ludia?,čo po nich,ved tí čo o tom rozhodnu,tam nebývajú.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 07.04.2008 22:59
Nejaké podrobnosti nemáte? Čo za skládku to tam má byť a kto to presadzuje a kto je petičný výbor - aspoň ako informáciu pre čitateľov tohto webu.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 16:47

vraj sa našla ina lokalita,ktorá to bude teraz?plavaren už bola,cintorín tiež a teraz nás čaká mes.urad,načo fontanka,odpad by tam bol dobrý!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 09:20

Mal som tú česť byť na včerajšom stretnutí VMČ ohľadom pretície proti výstavbe bytového domu na Pribinovej ulici. Bolo nás tam takmer sto. Pán Haviar,klamete a zavádzate občanov, ste hamba tohto mesta a nikdy vás už nebudeme voliť.Už dávame na prokuratúru prešetrenie, ako sa mohol daný návrh prejednať na komisii ak územný plán s tým nepočíta.Fuj.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 14:24

Vyzeral tam ako zmoknuté kura,červený ako paprika a argumentácia hodná naozaj len do mestského zastupiteľstva. Absolútne neschopný klamár,ešte aj na tom stretnutí obhajoval Čika.Občania mu to spočítajú.Sprostý primitív

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 15:34

... a to tam nebol pre istotu Mengele

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 17:38

Nie je to prvýkrát,čo Stano niekomu niečo nasľuboval že zariadí,vybaví a potlačí....a nie je to naposledy,kedy mu nejaký "podnikateľ" uveril jeho sladké rečičky. Jeho neschopnosť a klamlivé sľuby už veľká skupina podnikateľov odhalila. No pri tejto bytovke to už odhalila aj bežná verejnosť. Vďaka Ti náš poslanec. Tvoje myšlienky o vlastnej dokonalosti sa rúcajú ako domček z karát.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 18:37

Stanovi,on ti sľúbi.....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 18:42

kto prv príde,ten žere,ne?a ostatný nech hladujú!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 09:29

Mal som tu česť byť na tom stretnuti,ohladne skladky odpadu pri cintoríne. Je ubohe ,že z mestského uradu tam nebol nikto,len sám pán Kubovič ktorý čelil všetkým otázkam občanov.Nechapem prečo tam nebol náš poslanec Bačík.(on sa prezentuje iba v TV,ale keď ho potrebujeme my občania, tak na nás kašle)Je to hanba ,že tento problem skladky odpadu(ktory myslim si že sa týka každého poslanca mesta )zaujmal len 2 poslancov z 23 a to pána KUBOVIČA,MATUŠIKA. Naša mestska časť dopadla dobre ,ale som zvedavý ,kde ta skladka odpadu skončí???????????????????????????????????????????

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 09:34

Toto sa netyka len firmi SADESTAV.Pozrite sa kto opravuje verejne osvetlenie a semafori .Žeby p.Kozoň ???(on kandidoval za SMER na rozkvete)

ODPLATA!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 10:51

supeer

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 11:05

v obchodnom registri ziadna taka firma nie je. Ak to ma byt sranda ze "sade stavaju", tak sa len dalej bavte, ale presnejsia informacia by bola zabavnejsia.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 11:38

Môžeme len závidieť koľlko tie firmy zarábajú a búchať si hlavu o stenu že sme sa aj my nepchali do správnej rite. Osratí sme aj tak,len nič z toho nemáme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 12:57

Jozef Sádecky Domaniža-SADESTAV

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 17:48

Tak to bude len živnostník, nie s.r.o. alebo a.s.

A de šade stavia? A je to problém, keď je šikovný?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 09.04.2008 23:22

Však to je chodiaca,ušušlaná mrtvola,je to ťažké ked doktor musí s vojím ovenkám vracať dlhy,ved aj v telke s ním vystupoval ked poriadali spolu v Domaniži motokros.Ach tie chodníky pred mäsiarstvom pri strojárňach,šikovne to robia až na tie staré obrubníky,šikovne šetria,šikovní ím to odklepú a šikovne -spoločne všetci šikovní zarobia a občania ?budú chodiť po nových chodníkoch so starými obrubníkmi,presne taká robota ako na Rozkvete"vymalované chodníky",kto to takým firmám schvaluje,ked robia ......nekvalitne!páni z vedenia mesta DOBRÉ RÁNO!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.04.2008 16:58

Schvaľuje to predsa Haviar a jeho družina!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.04.2008 07:42

Veď oni nestavaju, ale len plátaju.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.04.2008 07:45

Čo je to za firmu ,keď v meste robi všetky zákazky a zamestnanci v tej firme nemaju ani len monterky.Je rozdiel kede sa clovek pozrie na firmu čo robi verejne osvetlenie .Ty su aspon v rovnakych monterkáach a maju aj dopravne zancky ked čosi robia na ceste.Zamestnanci firmi sadestav vizeraju ,ako bezdomovci a maju len reflexne vesty

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.04.2008 16:55

a čo mu ich nekúpiš,len tu pičuješ ako kokot.Šak asi na nich nemá,ne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.04.2008 17:16

a takýto je Slovenský národ-závidíme si aj kôl v plote ,však Považskobystričania....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.04.2008 22:00

čo pre boha?že nerobím v Sadestave? ved to je otazka času,ked začnu reklamacie a občania sa začnu verejne zhovarať,že peniaze danov.poplatníkov boli zle investované,primatorovi dojde že vsadil na zlu firmu,ale chudak z čoho si mal vybrať?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 07:25

Ale nie ,aby si vybral firmu ktorej majitelom je clovek ,ktory je v okresnom predsednictve strany SMER,a kandidoval za starostu obce Domaniza za stranu SMER.(asi sa delia s panom primatorom)A ktory mal prerusenu zivnost od roku 2002 do roku 2007 a bol zamestnany v inej firme ako sofer.VEd kolko ma tato firma zamestnancov? Kde ma sidlo firmi? Ma vobec prostriedky na to aby mohla vykonavat takuto cinost? A cudujem sa aj poslancom mestkeho zastupitelstva ,ze nikomu z nich to nevadi.Co nekontroluje akym sposobom bolo spravene vyberove konania.Ved o tie zakazky mali zaujem o dost lepsie firmi ako je SADESTAV (firma ktora nema ani jedneho zamestnanca)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 08:05

To písala isto stará Baxová.Závidí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 10:47

No asi tak...čistá závisť.Ľudia keď je niekto šikovný, tak je šikovný.Kto umí-umí,kto neumí-čumí..pche

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 15:07

Verim že primator a kompetentny ludia s mestskeho uradu si delia zisky s firmou SADESTAV. Ale zobudte sa VY poslanci.

Vyzivam Vas poslanci ktory vystupite voči tejto firme a skontrolujete jej pracu budete HRDINOVIA!!!!!! (alebo sa delite aj Vy ,ste aj Vy zaviazany firme SADESTAV????)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 11.04.2008 16:02

keď to nebude robiť Sádecký bude to robiť druhý, a že nemá zamestnancov a roboši v tej firme sa podobajú na bezdomovcov komu to vadí, ide o to aby tá robota bola aspoň ako tak kvalitne urobená ale to je vec investora ako si to ustráži

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 11:18

Daktorí sa aj do zadku pchali, len neobstáli a teraz to nemôžu prežiť....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 15:43

Toď jasný príklad, že ľudská závisť nemá hraníc..:-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 12.04.2008 17:51

To je jedne vec ,že závidím a druhá mi hovorí,že zdraví rozum hovorí : nech dodavatel je pyšný na prácu ktoru "pustil"firme Sadestav o pár rokov,nie ako chodníky na Rozkvete!alebo možno že ím to je už teraz jedno ako to všetko dopadne,ked sa nič nehýbe..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 18:36

Niektorým podnikateľom ostali len oči pre plač,že tam nie sú namiesto Sádeckého.Teraz len špinia,ohováriu ale za všetkým je len závisť po peniazoch.Nech počkajú tri roky a možno budú na jeho mieste. Taký je zákon politiky,musíte sa s tým zmieriť.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 14.04.2008 19:29
Ak si treba na mestskú zákazku "počkať tri roky" do nových volieb, tak nielenže na svojom mieste o tri roky nebude pán Sádecký, ale ani súčasné vedenie mesta.

Najlepšia cesta k prehre vo voľbách je odrezanie veľkej skupiny podnikateľov od vplyvu na ekonomiku mesta (čo nie sú len mestské zákazky). Málokto si to uvedomuje, ale na tom krachol bývalý primátor.

Slovami nemenovaného podnikateľa: "Mne ešte nevadili, kým brali úplatky. Začali mi vadiť, keď tie úplatky prestali brať." Inými slovami, keď sa okruh "vyvolených" zúžil natoľko, že sa doňho nedalo dostať ani pomocou korupcie.

V ten moment sa začnú zbierať sily na odstránenie takejto politickej garnitúry.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 19:44

Dúfam že to číta aj nemenovaný poslanec,ktorý sa vyjadruje,že chce byť primátorom.Ale myslím,že jeho začiatok konca už nastal dávnejšie,nie pochybnými kšeftami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 23:13

a cim si to mucha puk posral?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 19:48

Pán Smatana,ako zamestnanec v štátnom sektore,musíte vedieť,že od určitej sumy sa dopytn na stavbu respektíve službu zverejňuje vo vestníku verejného obstarávania. Každú takúto súťaž preveruje úrad verejného obstarávania, resp. sa im zasielajú súťažné podklady. Takže,ak zákazku vyhrá Fero alebo Jožo,mal by spĺnať všetky náležitosti zákona o verejnom obstarávani. A týto primitívni krikľúni,ktorí sa túto finančno-sexuálne ukájajú,môžu si nadávať do tupcov,že nečítajú vestníky a neprihlásia sa do súťaže. Tým nepomôžu nie len tri roky,ale ani tridsať.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 14.04.2008 19:58
Áno, je to tak. Ale ako človek pohybujúci sa nielen v štátnom, ale aj treťom sektore veľmi dobre viem, že podľa súčasného zákona o verejnom obstarávaní možno "našiť" obstarávanie tak, že z neho vypadne práve ten vyvolený.

Tým nehovorím, že je tu v súčasnosti na Meste taký stav. Tým som len reagoval na diskutujúceho, ktorý tu zahlásil "je po voľbách, zvyknite si".
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 15.04.2008 08:37
A to sme ešte nespomenuli najobľúbenejší postup slovenských samospráv - podprahovú metódu.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 21:52

ty vyzeras ako imbecil, ked nevies ani ake i(y) sa pise po slove vyzera. Preboha, aki tupci, neschopne a zavistlive hovada sem pisu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 22:01

je skromný chlap, sponzoruje dobročinné akcie a tiež podporuje detský domov. Je hlúpe a bezcharakterné ho takto ohovárať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 15:43

:):):):):):) Smiešne.TO si písal TY Jožko?(Ty asi nie ,veď Ty nevieš ani Pc zapnuť) Aku dobročinú akciu podporoval????? Podporuje decký domov? Ako? Keby mal taký charakter a dobre srdce, tak by si brával detičky na víkend a nie, keď robi tie motorkove preteky ,tak zneuživa zadarmo!! na robotu male detia este ich necha aj hladné.Veď prečo brala jeho žena plat v deckom domove ked je taky dobráčisko?????????? Ale on len , keď tam bol prímator ,tak sa vopchal do zadku a nechal sa odfotiť do Obzoru. Keby bol taky dobráčisko tak by ho mali ľudia radi a zvolili by si ho aj za starostu.Ale očividne pohorel.Tam ho poznajú, tam už dosť ľudí oklamal. Alena.K.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 16:51

Joža Sádeckého ohovárajú len neschopní ľudia a že nevyhral voľby v Domaniži? No čo bol tam niekto lepší možno, kto vie lepšie zapôsobiť na ľudí, veď organizuje preteky, zamestnáva ľudí tak čo si ho beriete do papule radšej sa starajte každý o seba alebo napíšte niečo konkrétne čo urobil zle a nie len drísty, drísty a drísty ako Alena K.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 17:22
  • tvojej vyspelosti svedčí (decký) píše sa detský domov! Ty charakter!
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.04.2008 23:28

ale poriadná..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 08:07

SADESTAV ???

Kúpte si OBZOR tam sa dočítate,

ako prichádza SADESTAV k zákazkám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 11:12

Myslel som si ,že je to normálna firma.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 13:10

Z ceny 1 489 000 zmenit na 4 986 000 .Tak takto sa tu neklamalo a nekradlo ani za Lackoviča. Ja som Vas volil,ale zlaty Lackovic

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 15:45

DOBRE RANO POSLANCI . NECHAJTE TUNELOVAT MESTO!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 16:16

Dám ruku do ohňa,že to píše Bibiána a jej poškrabok Marek. Nič nové pod slnkom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 16:28

Ďakujem pekne pán víceprimátor! Pán Vlček nám dal "pozdrav za stierače auta" že nám na naše náklady dá odtiahnuť autá zo svojho pozemku. Pekných investorov ste mali prichystaných.Už chýbala iba škatuľlka od aspirínu od MUDr. Čika.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 17:57

tak mu dakujem, pojdem mu to zaparkavat pred mesky urad

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 21:59

Teraz by ste sa mali ísť poďakovať iniciátorovi petície. Nechceli ste bytovku, garáže, vám jednoducho prekážalo všetko. Keby ste nemysleli len na seba, ale aj na ostatných občanov P.B., mohli ste mať priestor okolo vašich bytoviek, parkovné miesta a my ostatní by sme mali možnosť kde bývať, ale ak to pôjde naďalej takýmto smerom, všetci mladí budú musieť odchádzať do iných miest. Mali sme super investora a vy ste ho poslali kade ľahšie. Mesto nikdy nemalo, a tak skoro mať nebude možnosť tak rýchlo vystavať toľko byt. jednotiek. Keby zakladatelia petície nestrkali do všetkého nos a priamo nenabádali ľudí, bol by kľud. Ľudia by si podľa môjho názoru rýchlo zvykli, tak ako je to v iných mestách. Všetko zlé, čo nastalo majú na svedomí "petičania". Zakladatelia petície sú u mňa ľudia, ktorí sa budú stále len hádať, a to aj za to, čo sa ich netýka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 22:09

ty si dobrá pi.. alebo dobrý kok.... Petícia je jeden zo základnych princípov slobody názoru a prejavu v modernej demokracii. A neznamená, že keď niekto niečo kúpil za bakateľ tak si tam postaví hocičo, prepitujem aj hajzel. Niečo také trojvežat nám už vyrástlo v strede mesta a myslím, že stačilo. Radšej napíš kde bývaš a daj si ju postaviť tam, pojdem sa pozrieť ako to bude vyzerať a ako sa ti tam bude bývať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 22:21

Sloboda nazoru je jedna vec, ale ty botafogo to je súkromný pozemok a stavba mala spĺňať všetky požiadavky zákona. Mesto občanom nič neponúka. Tak si ty kúp ten pozemok a nechaj ho len tak využívať cudzími ľuďmi. Taký ako ty to nepochopí. Asi nič nevlastníš, ty bagateľ trapný. Len nech vám to tam oplotia a parkujte si pred hypernovou :D

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 22:13

je to jedina volna lokalita takychto rozmerov v centre mesta,v trencine aj ziline sa furt nieco stavia,len tu musia byt stale problemy. skor ci neskor sa tam aj tak nieco postavi,ci uz bytovka alebo garaze,ved vsade prebieha zahustovanie. peticiou sa to len odsunie a mozno vam to narobi len a len starosti

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 15.04.2008 22:32
Chaotické zahusťovanie prebieha všade tam, kde mesto nezvláda svoju územno-plánovaciu a regulačnú úlohu.

Mimochodom, nevidel som žiadnu demografickú štatistiku, ktorá by predpokladala výrazný nárast počtu obyvateľstva. Či v Považskej Bystrici, alebo na celom Slovensku. Takéto trendy sa týkajú Bratislavy, a najvýznamnejších miest, ktoré majú najväčšiu príťažlivosť. Takže s tým zahusťovaním opatrne.
Považská Bystrica môže rozširovať bytový fond aj bez zahusťovania architektonicky cenných sídlisk (Kolónia, Lánska, ale aj SNP atď.)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 15.04.2008 22:25
Anonym/ka píše: "Teraz by ste sa mali ísť poďakovať iniciátorovi petície."

Priehľadné triky. Niekto si predstavuje, že si teraz budú ľudia z Pribinovej trhať vlasy, že zorganizovali petíciu, a úspešne zabránili zabratiu pozemku pod svojimi oknami pre výstavbu.

Veď to, čím ich chce majiteľ vytrestať (strata parkovacích miest), by s postavením bytovky nastalo tak či tak, a v ešte horšej miere.
Takže im len ukázal, ako by sa k nim noví majitelia správali.

Myslím že majiteľ sa chová veľmi nerozumne. Štve proti sebe ľudí, s ktorými sa bude musieť dohodnúť.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 23:22

Pän Smatana, vy manipulujete s ľuďmi. Len, aby sa nakoniec všetci neštvali proti vám. Tí ľudia mohli využívať tie miesta aj naďalej, ale takí ako vy ich o ne pripravia. Vyvýjate iba klamlivý nátlak na občanov, ktorí ani netušili, čo mohli získať, a čo teraz stratiť.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 15.04.2008 23:46
Skutočne, občania netušili, čo mohli získať výstavbou bytovky na mieste parku a ihriska pod ich oknami.
Ak si myslíte, že miestni obyvatelia považujú za väčší problém to, že im tam majiteľ bráni parkovať, než výstavbu bytovky v tesnej blízkosti ich domov, tak spite ďalej.

Momentálne môže veľa stratiť najmä ten majiteľ. Hovorím o posledných zvyškoch jeho dobrého mena.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 00:54

Prečo nekandidoval Smatana na primátora???,alebo nerobí poradcu prezidentovi?no Ty si mi za chytráka?,rád by som videl Tvoju starú,či vie variť a prať,doma nemáš zametané a stále mudruješ -PORADCA.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 08:58

tak napisat zlaty lackovič to je uchylnosť!A k tym aktivitam majitela pozemku-no ukazuje sa jeho prava tvar-od začiatku nas chcel važeny investor oblafnuť a pan stanislav musel o tom vediet/jeho vedomosť o tom ako daleko musi byť bytovka vysoka 20m od sučasnych bytoviek-tiž min 20m/no prachy su prachy!som zvedavý ako má rád spoluobčanov-teraz môže konať to dobro v ich prospech čo im-nám sluboval pred volbami.Tak sa pán víceprimátor ukážte ako ste to myslel!možnosti na to máte,stačí dobrá vôla!dokážte občanom že nieste len taký...slizônček!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 16.04.2008 08:59
Ten dotknutý pán - áno je to len jedna osoba, spoznáte jeho príspevky podľa toho, že nedáva medzeru za čiarky - nemá žiadne argumenty, preto sa uchyľuje k osobným a anonymným útokom. Má len svoj vlastný záujem a myslí si, že presvedčí verejnosť útokmi na tých, ktorí jeho plány prekazili.

Obviňovanie petičného výboru, že manipuluje ľudí, je súčasne urážkou tých 750-tich, čo podpísali petíciu.
Akoby títo ľudia nevedeli sami, čo je pre ich bývanie dobré a čo nie.

Manipulovali tí, ktorí v rozpore s platným územným plánom presadzovali svoje zámery ľuďom poza chrbát.
Teraz zistili, že pre politikov je dôležitejší názor 750 voličov, ako zámery jedného investora.

Len mi ďalej vymýšľajte prezývky, chytrák-mudrák-poradca atď., ak si myslíte že zrazu "prestanem". Práve pred hodinou mi volali ľudia z inej časti Lánskej, s podobne ohrozeným životným prostredím v okolí ich domu. Potrebovali poradiť - so stavebným zákonom, s petičným zákonom, skôr než sa vydajú niečo vybavovať na mestský úrad. Aj to o niečom svedčí.

P. S. Varenie, pranie a zametanie už celkom slušne zvládnu aj moje dcéry.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 09:32

dufam bude p.Smatana dlho živý a zdravý a ucová si cit k ludom a prírode a ochotu pomáhať.Vážim si ho a dakujem mu za seba i susedov.Teba ty naleštený "investor" nemá rád nikto a ty vieš prečo,ale máš sa rád ty.ak ti to stačí k životu...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 16.04.2008 14:13

Je to chválihodné že sa obraciate o prosbu k p. Smatanovi, ale nezabudnite že vaše záujmy by mal v prvom rade hájiť aj VMČ Lány s predsedom p. Kardošom, takže ak chcete niečo dosiahnúť treba sa obrátiť aj na neho, ako aj na jednotlivých členov VMČ, ktorí budú vaše požiadavky predkladať na výbore, a samozrejme ak p. Smatana vypomáha, tak by mal aj v ich mene na VMČ častejšie chodiť, lebo potom vypadá ako sám vojak v poli...

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359