Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / PRAVDA: Po vysokej odmene prišlo odvolanie

PRAVDA: Po vysokej odmene prišlo odvolanie

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 10.12.2011 11:04
[2011-12-01] Najprv schválenie odmeny 9-ti-síc eur za vynikajúce hospodárske výsledky a hodinu nato odvolanie. Tak dopadlo rokovanie valného zhromaždenia spoločnosti Mestské lesy v Považskej Bystrici o jej riaditeľovi Mariánovi Pruszkayovi.

"Počas rokovania som nadobudol dojem, že väčšina poslancov sa dohodla na scenári, podľa ktorého riaditeľovi schvália tučnú odmenu a on potom dobrovoľne odstúpi. Riaditeľ sa však rozhodol, že sám neodstúpi, lebo by to bolo priznanie chybného hospodárenia, čo odmieta," vraví poslanec a člen valného zhromaždenia Mestských lesov Považská Bystrica Juraj Smatana.
 

"Odmeny riaditeľovi za rok 2010 a 2011 boli správne, pretože výkony boli výborné. Dôvodom na odvolanie boli jeho nedostatky v organizačných a riadiacich schopnostiach," povedal predseda Dozornej rady Mestských lesov Považská Bystrica Marián Sopčák, viceprimátor mesta.
 

Dozorná rada riaditeľovi vyčíta veci ako napríklad neskoro odovzdaná účtovná uzávierka alebo schvaľovanie hospodárskeho plánu na rok 2011 až v novembri.

Odvolaný riaditeľ Marián Pruszkay označil tento postup za absurdný a obvinenia za vykonštruované. * "Dôvody na moje odvolanie sú smiešne. V roku 2007 bol obrat spoločnosti 1,4 milióna eur, v tomto roku 2,3 milióna. Rastu obratu je úmerný aj rast zisku. Mestu sme zaplatili 1 milión eur nájomné vopred, aby sme mu pomohli z finančnej krízy, keď mu hrozila nútená správa," bráni sa Pruszkay.
 

Primátor Považskej Bystrice Karol Janas sa ku kauze zatiaľ nevyjadruje, najprv si chce všetko preveriť.
 

Považská Bystrica vlastní vyše 2-tisíc nektárov lesov v Marikovskej doline. Spoločnosť Mestské lesy platí mestu nájom a do jeho rozpočtu putuje aj časť zisku. Valné zhromaždenie spoločnosti tvoria poslanci mestského zastupiteľstva a primátor.
Autor: Kráľ Milan
 

Článok bol publikovaný v tlačenej verzii denníka PRAVDA. Prepis: pb.otvorene.sk

Anonym píše:
Sobota 10.12.2011 13:01
Aj Považská Bystrica asi leží v Maríkovskej doline a tvorí dokonca jej centrum. Ako inak si môžeme vysvetliť tu tragikomédiu okolo odvolávania riaditeľa mestských lesov.

A čo si chce Janas preverovať ?! Veď sám bol režisérom toho divadla ( viď článok na tejto stránke z konca novembra ). A komparzisti ako Karásek, Pekár, Péli .... to už nepotrebuje žiaden komentár.
Anonym píše:
Sobota 10.12.2011 19:47
Keby boli poslanci serióní, mali by podať trestné oznámenie na toho, kto Pruskayový navrhol odmenu, keď ho pre chyby odvolali!
Taktiež by mali byť trestné stíhaní všetci tí, čo odmenu schálili a potom ho dovolali!
Je na to paragraf, nejak v tom zmysle, zlé hospodarenie so zvertenými porostriedkami!!
Prokuratúra by mala konať ihneď! Načo sa ešte čaká!!
Dokedy bude takáto zlodejina fungovať v P.B!
Ak Pruskay bol neschopný - mal byť odvolaný bez nejakého odstupného, tak ako to funguje všade inde!!
Ale ak hospodáril ozaj tak, že zisk firmy - Mestských lesov išiel hore- kôli tomu, že mestu donášal viac a viac financií - bol odvolaný?
Veď je to choré!!
To ako schopný manager, ktorý neustále dvíha firmu smerom hore, je za to nakoniec vyhodený?
Tomu v trhovej ekonomike opravdu nerozumiem!!
Teda tých 9 000 eur by malo byť niekomu zosobnené a zavretý do basy, aby sa takéto praktiky nekonali ďalej!
Veď tých 9 000 eur je majetok mesta, teda všetkých občanov a nie je možné aby si takto primátor a poslanci len tak rozšafne šafárili a rozhadzovali podľa svojej lubovôle!!
Dokedy môže primátor a poslanci beztrestne robiť škodu na majetku mesta, bez toho aby boli za to vôbec nejako postihnutí ??
A keď obyčajný človek poškodí napr. smetný kôš a už je za to stíhaný !!??
 
Anonym píše:
Sobota 10.12.2011 21:21
Odvolanie Pruszkaya je pravdepodobne príprava na privatizáciu ML vybranému záujemcovi. Samozrejme, na základe "transparentnej" súťaže.
Anonym píše:
Sobota 10.12.2011 23:44
Žiaľ Pruskay prijal hru Smeru, keď sa jednalo o jeho dosadenie do funkcie riaditeľa ms. lesov. Dobre vedel, akým spôsobom bol dosadený na tento flek a ako celý tento proces prebehol. A dobre vie, prečo "expert" Karásek sa stal druhým konatelom firmy a je ním doteraz. A keď biely kôň doslúži, jeho údelom je vypadnúť. A pri Pruskayovi to platí presne: Ako prišiel, tak odišiel. Bez pocty. Akurát ešte si urval ešte pár strieborných navyše, ktoré mu Doc. Hadie vajco prostredníctvom konfidenta eš-té-bé Kuba ponúklo za to, že odstúpi sám, aby sa moc nevýrila špina a bahno.
Smutné je akurát to, akí debili sú tí ktorí zvolili vo voľbách také špiny, aké zvolili. Ale čo chceli, to majú. Tak teraz tu nevyplakávajte, ak nemáte konať!
Anonym píše:
Neděle 11.12.2011 10:57
OK.
Anonym píše:
Neděle 11.12.2011 11:14
Výstižné, smutné, pravdivé.
Anonym píše:
Středa 14.12.2011 18:53
Ak si taký dobre informovaný, napíš aj nám ostatným, aj my chceme vedieť, ako bol dosadený a ako ten proces prebehol.
Anonym píše:
Neděle 11.12.2011 11:33
tu sa musia zobudiť občania, dávno malo byť vyhlásené referendum na odvolanie poslancov a primátora, ale tu ľudia len búchajú do stola a nadávajú, viac nevedia,...

pokiaľ sa poslancom v obciach a v parlamente takto nedá najavo nespokjnosť, tak dovtedy budú robiť to čo robia,... to isté platí pri GP, sudcoch, prezidnetovi,... ľudia ho zvolili ľudia ho odvolajú.
Ak nebude prokurátor konať, aj toho ľudia vymenia,...

treba len využívať svoje práva
Anonym píše:
Neděle 11.12.2011 11:21
Ten Janas si chce čo preverovať??? Však tam predsa došiel - ani neviem že odkiaľ - a všetko potom už išlo pod jeho taktovkou! Nie??
Anonym píše:
Neděle 11.12.2011 22:00
Tomu Sopčákovi to zrejme doteraz nedošlo... Alebo má taký strach čo naňho Pruszkay vytiahne, že nie je schopný normálne zdravo uvažovať. On obhajuje nemalé odmeny pre chlapa, ktorého pre absolútnu stratu dôvery odvolali? Tomu nerozumiem... Riadil ten človek niekedy niečo? Ved keby sa tento chlap takto správal v podnikaní tak by vyšiel na psí tridsiatok do pol roka. A on je šéf dozornej rady v mestských lesoch? Bože - prosím dolej mu trocha rozumu - je to Tvoj regionálny zástupca!!!
Anonym píše:
Středa 14.12.2011 00:06
Nemalo ako. Rozum chýba. Sopčák nikdy nič neriadil, iba ak výťah v baráku. Jediný raz podnikal s akousi drogériou maliarďrogéria, ktorá krachla skôr ako začala. A takéto neschopné telce riadia mesto!!!! Komu to vyhovuje???
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Neděle 11.12.2011 23:42
Z etického hľadiska však výška odmeny správna nebola.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Neděle 11.12.2011 23:44
Na margo vyjadrenia pána Sopčáka.
Anonym píše:
Pondělí 12.12.2011 19:31
Dobre, pani Glabazňová, už to bolo v TV, Károľ sa zasa svojsky prezentoval.
Anonym píše:
Pondělí 12.12.2011 19:46
Tak dnes v Markíze bolo o Bystrici - kauza riaditeľ lesov.
V sprách býva veľa negatívneho a to:
l./ - dopravné nehody s tragickým koncom
2./ rôzne vraždy,lúpeže,krádeže
3./ cigáni a problémy s nimi
4./ týranie zvierat
5./ vedenie mesta a spôsob ci práce " v prospech " občanov
6./ ostatné negatíva v spoločnosti

O žiadnom meste nebolo toľko negatív - čo sa týka volených predstaviteľov mesta!!
Čo vlastne pozitívne urobili pre občanov? NIČ!!
Iba sa prezentuju na rôzných akciachá, ktoré mesto platí dôchodcom/ Repete, punč a pod./
A potom akcie, kde sa vyžierajú u podnikateľoch - pre svoj osobný pspech, ale tým hostiacim sa potom odplacajú výhodamy na majetku mesta!
Sopčák bol kedysy celkom šikovný, štíhlý chlap.
Teraz je to vypasené pr...a, ktorý tej redaktorke mekotal niečo o nedostatkoch!
Potom za čo dostal Pruzskay odmenu!!
Asi za krov na jeho dom v Prosnom, alebo za čo??
Docent je tak tupý, že ani nedokáže zosmoliť dve vety aby ako prvý predstaviteľ mesta túto kauzu nejako komentovať!
Je to úbohosť, a hrôza akí sprostí ľudia žiju v tejto zabudnutej diere, keď si volia takéto kreaturí!!
Anonym píše:
Úterý 13.12.2011 17:32
No da sa to nazvat aj Viva la Demokracia.Tento rezim je pekna vec na zaciatok.Pokial je dost pre kazdeho.Kazdy ma dvere otvorene ci uz arab, cernoch alebo cinan, moznosti vela atd. No ako tento system pokracoval alebo pokracuje dalej na ukor tejto tzv. demokracie sa zacnu objavovat ludia ktory ju vedie vyuzit a zneuzit.Majetok sa zacne postupom casu presuvat do ruk jednotlivcov a snim aj spojena moc.Vsetka ta demokracia umoznuje zlodejom verejne kradnut a rozkradat a postupne prenasat svoj majetok do inych statov.Casom sa z raja stava peklo a priepast sa prehlbuje.Riesenie ? Treba dat ludom peniaze aby stupla opat kupischopnost.No hold iba na urok.Zlodej si svoje peniaze nepusti v demokracii kde mu nikto nic nemoze.Az sme sa dostali ku dnesku.Ludia zijuci na urok aby mali vobec strechu nad hlavou vdaka ludom co rozkradli ich vlastne peniaze v minulosti platia 100percentne hypo.Garancia nicoho.Nic nie je iste.Dokonca ani taka zakladna vec ako byvanie pre rodinu.Praca ziadna a ked za smiesnu almuznu.Ak 90 percent statneho majetku vlastni 10 percent obyvatelstva polozme si otazku kto bude vlastne kupovat?Par bohacov zrejme nenahradi kupischopnost 4 milionov obcanov.A ideme do krizy :) Uz bez tak ludia na dne dostavaju este tvrdsiu ranu.Zadlzeny po usi, hrozbe exekucia na dennom poriadku tlak na halvu na maximum.Priepast chudobi a bohacov sa zvacuje.Nikto si nechce odtrhnut od ust aby zachranoval niekoho cudzieho.Az to dospeje k tomu ze chudoba opat povstane ako uz x krat v minulost.Najhorsi neprietel je ten ktory uz nema co stratit.Zacnu sa rabovania,obcianske nepokoje, multikulturne nepokoje kedze europanie najprv zacnu hladat problem v pristahovalcoch ktory im beru pracu az to skonci obcianskov vojnou.Teda pokial si niekto neuvdomi ze naozaj system nemoze fungovat pokial vlstni 90 percent majetku na svete 10 percent ludi.
Anonym píše:
Úterý 13.12.2011 23:14
Asi si nepochopil, že Systém je takto úmyselne nastavený - donútiť ľudí, aby sa čo najviac zadlžovali a upadli do dlhového otroctva. Nepokoje sú dokonca žiadúce, aby bola zámienka na prijatie tvrdších otrokárskych zákonov.
Anonym píše:
Pátek 13.01.2012 09:13
ale Janas veľmi dobre vie,že prenajatý súkromný revír v Hornej Maríkovej ma prenajatá nastrčená osoba z Dubnice od veľkého Hanta. Preto nič v tom Janas neurobil a ani neurobí. Janas bude vždy kryť a obhajovať veci, z ktorých bude len ON profitovať. Revír,predaj Povbytu, splatenie pôžičky Megawestu v tomto roku hoc mal čas do roku 2014.....Proste to je Janas

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359