Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Pozvánka na celoslovenskú demonštráciu v Pezinku

Pozvánka na celoslovenskú demonštráciu v Pezinku

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 03.09.2008 10:08
Pezinčanov vystúpením bez nároku na honorár podporia aj Jana Kirschner, Peter Cmorík, Robo Grigorov, Robo Opatovský a chrámový zbor AD UNA CORDA. Okrem umelcov pozývame aj zástupcov obdobne postihnutých samospráv a občianskych skupín, jednotlivcov či mimovládnych organizácií. Poznáme desiatky podobných prípadov, s ktorými sa zrazu akoby roztrhlo vrece a v ktorých orgány verejnej moci rozhodujú proti vlastným občanom, uprednostňujúc individuálne záujmy alebo ekonomický zisk.
V stredu, 10.9.2008 o 17:00 hod. sa na Radničnom námestí v Pezinku uskutoční demonštrácia proti povoleniu skládky v Pezinku. Nezmyselné rozhodnutia Krajského stavebného úradu a Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) ešte je možné zrušiť aj cez mimoodvolacie konanie. Dokonca relatívne veľmi rýchlo, na ministerstvách výstavby a životného prostredia. Podľa názoru aktivistov je rozhodnutie SIŽP, proti ktorému budú demonštrovať, prejavom odstraňovania demokracie. Orgán štátnej správy uprednostnil komerčný záujem navrhovateľa, uskutočňujúceho nepovolené stavbu, pred zákonnosťou a vôľou tisícov Pezinčanov. Organizátorom demonštrácie je Občianska iniciatíva Skládka nepatrí do mesta, ktorá už podala žalobu proti rozhodnutiu (SIŽP), v ktorej žiada súd aj o nariadenie odkladného účinku rozhodnutia.

Pezinčanov vystúpením bez nároku na honorár podporia aj Jana Kirschner, Peter Cmorík, Robo Grigorov, Robo Opatovský a chrámový zbor AD UNA CORDA.

Okrem umelcov pozývame aj zástupcov obdobne postihnutých samospráv a občianskych skupín, jednotlivcov či mimovládnych organizácií. Poznáme desiatky podobných prípadov, s ktorými sa zrazu akoby roztrhlo vrece a v ktorých orgány verejnej moci rozhodujú proti vlastným občanom, uprednostňujúc individuálne záujmy alebo ekonomický zisk.

Záujemcov o účasť na demonštrácii prosíme o oznámenie účasti a zaslanie kontaktných údajov (tel., E-mail) organizátorom najneskôr do nedele 07.09.2008.

Kontakt:
Ing. Jaroslav Pavlovič, občianska iniciatíva „Skládka nepatrí do mesta“, mobil: 0908 350272, jaroslav_eqklub@yahoo.com
Mgr. Zuzana Čaputová, občianska iniciatíva „Skládka nepatrí do mesta“, mobil: 0905 11 11 31, caputova@changenet.sk

Viac informácií o pezinskej občianskej iniciatíve „Skládka nepatrí do mesta“ nájdete na: www.nechcemeskladku.szm.sk
Příbuzné položky
Demonštrácia v Pezinku
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 04.09.2008 20:15

Primátor Adame zo zanedbatelnej časti svojej odmeny objedná 15 autobusov. Spolu s víceprimátmi Kubom a Čirokézom, ako aj s destabilizovaným a vylúčeným bývalým spolustraníkom Jancom na verejnom zhromaždení za tónov internacionály oslovia všetkých svojích postihnutých (i diaľnicou) voličov. Po dôslednom výklade na báze marxizmu-leninizmu ošperkovanom kapitalisticko-podnikateľskýmí skúsenosťami v Hasťo-teame, a podporenom bohatými pozorovatelskými skúsenosťami dlhodobo uvolneného dôvernika Kuba a dostatočne nabudení primátorovou vínimkou z popíjania ohnivej vody všetci nadšene nastúpia do pripravených busov. Za búrliveho skandovania všetkých tých, ktorým sa už nenašlo miesto ani na státie a za optimistických zvukov trávníc naši súdruhovia bohatieri a súdružky bohatierky neohrozene vyštartujú za svojou misiou, budovania spravodlivej a sociálne vyváženej spoločnosti, tentokrát v družobnom Pezinku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 09.09.2008 08:47

maju biele kone a tie nikam nepôjdu.menezeri uz vobec nie!ide o biznis-prachy-teda v ich reci rozumej obcanov.taka je podstata existencie politickych stran naslovensku.vol sudruha-posilnis miestnu buržoaciu!mysli na to vo volbach-prelož si ich slova obcan/biznis a budes im rozumiet.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 09.09.2008 09:31

pokiaľ to tu bude fungovať tak, že straníci olepia mesto plagátmi, občania nahádžu lístky do urny, a komunikácia končí, tak sa to tu nezmení. Treba im šlipať na päty, nech si zaslúžia svoje výplaty.

Stačí pozrieť do západného zahraničia, tam je starosta mesta človek, ktorý prvý zdraví občanov na ulici. A po prvom prúsere typu aké tí naši robia tri za mesiac, by bol do smrti politicky nepoužiteľný.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 10.09.2008 15:59

by mu nedovolila sa niekde pchať a občania tiež.Ale tu komunistický pošuk,obrnený hrubokožec/ako mali fašisti kabáty-len on ho má prevrátený/smelo ide vpred,lebo susedov považuje za hovedá ktoré treba hlavne vydojiť.Sem tam im čosi dať zahrať pred kinom ...A tí susedia/niektorí/sú jednoduchší a dajú sa mu.Preto si vážim p.Smatanu a spol,lebo pracujú aj za tých primitívnejších čo na nich nadávajú.Ja na to nemám.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 11.09.2008 21:02

Je zbytočne sa rozčuľovať, nad tým ako to v P.B. funguje. Za to ako to tu funguje po 1989 roku si môžu občania sami. Zbytočne teraz osierajú Adamého,. Kuboviča, Haviara a ostatných. Veď oni sa tam dostali ako Vami zvolení predstaviteľia. Takisto nechápem prečo je kritika na Lackoviča? Občania ho voli 16 rokov - teda o čo tu ide ?? Niekde v iných blogoch v minulosti som čítal o voličskej základni. Drvivá väčšina sú magori, ktorí sa doma modlia k svojmu idolu z Elektri a podľa takýchto politikov potom vyberajú aj ostatných. Bohužiaľ v demokratickom systéme na to doplatia aj tí chytrejší, no tí zväčša bývaju v menšine, takže s tým nič neurobia. Najskôr treba rozmýšľať, získať nejaký prehľad ako sa to robí inde a podľa toho reagovať - nie veriť sladkým rečičkám a prázdným slubom ako ovca a potom čakať na svoju porážku !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 11.09.2008 21:10

Mesto dnes na sude v PB (prekvapivo) vyhralo sud ohladom koncesie, ktoru mal ščefan na výstavbu noveho verejneho osvetlenia za viac ako 200.000.000,- Sk. Žeby Božie mlyny?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 11.09.2008 21:17

žeby konečne mestský právnik zastupoval mesto aj de facto, a nie len de jure? Lebo Mariku a predaje pozemkov poprehrávali hanebne. PPPPPPP. (Pán Poslanec Právnik Péli, Pekne Platený Poradca).

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 11.09.2008 21:31

Pán ščcefan prehral,lebo mesto zastupovala haviarova dcéra podporovaná kubovičvou ženou a tie vedeli začo. Aká bude teda realita? kandelábre za štvrť miliardy nebude opravovať lackovič s.r.o. ale kubovič%haviar gmbh. Pre nas chudakov aj tak chlieb lacnejsi nebude.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 11.09.2008 22:31

myslenia bystrickeho sedlaka. Prehrali sme - zle je. Vyhrali sme - zle je. Toto je len zakomplexovane mesto. Len aby bolo furt na koho nadavat. Starat sa do vsetkych len nie o seba. Ten cernobyl to tu zrejme zasiahol viac ako sme si mysleli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 12.09.2008 19:44

predvolebneho dristania a slubovania a realita? este vacsie kurvy

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 16.09.2008 16:48

Treba ľudom povedať, že sa ide do Pezinka na vinobranie - príde ich na 10 autobusov, a potom už keď tam budú tak ich odpratať na tú demonštraciu. Urobiť to tak ako to robia tie víletné firmy na propagaciu hrncov - a bolo by po probléme !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 23.09.2008 17:00

Kto chce urobiť niečo dobré - v piatok 26. septembra príde do priestorov za Lidl a zapojí sa do demonštrácie - podpore Pezinských občanov kupovaním burčiaku !! Už aby bol piatok !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 18:02

Demonštracia v P.B,. sa v piatok veľmi vydarila !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 18:11

Demonštrácia sa veľmi vydarila, až som sa z nej skoro posral, alebo to bolo z burčiaku, kto by si takú malichernosť mal pamätať.

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359