Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / Považskobystričania žiadajú odvolanie šéfredaktorky mestských novín

Považskobystričania žiadajú odvolanie šéfredaktorky mestských novín

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 06.05.2006 00:14 (c) OTVORENE.SK
Kategorie:
Považská Bystrica, 5. 5. 2006 (Tlačová správa občianskych iniciatív)
Považskobystričania žiadajú odvolanie šéfredaktorky mestských novín

Logo týždenníka Považskobystrické novinky

Skupina občanov Považskej Bystrice, predstaviteľov petičných výborov a občianskych združení sa obrátila na mestské zastupiteľstvo, aby na svojom najbližšom zasadnutí poslanci iniciovali odvolanie šéfredaktorky Považskobystrických noviniek, Ing. Evy Šporíkovej, za vážne porušenie základných zásad novinárskej etiky.

Ako hlavný dôvod uvádzajú uverejnenie rozsiahleho rozhovoru s primátorom mesta Ľubošom Lackovičom dňa 2. mája 2006. Rozhovor je venovaný problematike diaľnice cez Považskú Bystricu, kde ministerstvo dopravy po dohode s primátorom a samosprávou presadzuje estakádový variant cez stred mesta. Primátor Lackovič v tomto rozhovore menovite označuje ľudí, ktorí sa kvôli negatívnym dopadom variantu cez stred mesta obrátili na Krajský súd v Trenčíne so žalobou proti územnému rozhodnutiu, za škodcov mesta a udavačov.

Dotknutá skupina občanov protestuje proti skutočnosti, že šéfredaktorka a súčasne autorka rozhovoru Ing. Eva Šporíková sa pred vydaním materiálu, závažne sa dotýkajúceho ich cti a dobrého mena, ani nepokúsila získať vyjadrenie druhej strany alebo si overiť publikované informácie z nezávislého zdroja. Okrem postihu novinárky žiadajú aj rovnaký priestor v mestskom týždenníku, aký dostal primátor, aby mohli spoluobčanom ponúknuť svoj pohľad na vec.

Považskobystrické novinky sú týždenník, financovaný z rozpočtu mesta Považská Bystrica, pričom jeho štyria redaktori sú priamo zamestnancami Mestského úradu.

Primátor Ľuboš Lackovič kandiduje za poslanca NR SR a práve problematika diaľnice, ktorá v Považskej Bystrici viazne už 10 rokov, je Lackovičovou slabinou, na ktorú útočia jeho politickí oponenti. Skupina občanov považuje sporný rozhovor v Považskobystrických novinkách za súčasť Lackovičovej predvolebnej kampane a snahu zbaviť sa jeho podielu zodpovednosti za dopravný kolaps v Považskej Bystrici.

Signatári:

Ing. Jozef Babušík – petičný výbor ulice Sládkovičova, Nálepkova, Jesenského

Dušan Biňas, obyvateľ ulice Nálepkova

Daniel Palko, majiteľ prevádzky na Nálepkovej ulici

Ing. Ján Panák, petičný výbor ulíc Železničná, Hviezdoslavova, Štefánikova

Mgr. Juraj Smatana, konateľ občianskeho združenia Diaľnica a príroda

Ing. Pavol Pastorek, petičný výbor ulíc Železničná, Hviezdoslavova, Štefánikova

Ing. Melánia Rýpalová, petičný výbor ulíc Železničná, Hviezdoslavova, Štefánikova

Ing. Jaroslav Dunaj, konateľ občianskeho združenia Diaľnica a ľudia


Kontakt pre médiá:

Jozef Babušík

0905/321540

sylviastyle@stonline(bodka)sk

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359