Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / POVAZSKA.SME.SK: Život v Považskej Bystrici bude drahší, zvýšili aj dane z nehnuteľností

POVAZSKA.SME.SK: Život v Považskej Bystrici bude drahší, zvýšili aj dane z nehnuteľností

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 26.03.2011 17:51
[2011-03-23] Po zvýšení cestovného v MHD prichádza ďalší balíček opatrení, vďaka ktorému budú mať obyvatelia hlbšie do vrecka. Zvyšujú sa dane, ktoré vyberá samospráva. Viac zaplatia ľudia až budúci rok. Najpodstatnejšou je daň z nehnuteľností. Podrobnosti nájdete v článku Detty Pitoňákovej na stránke POVAZSKA.SME.SK:
Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/5818371/zivot-v-povazskej-bystrici-bude-drahsi-zvysili-aj-dane-z-nehnutelnosti.html

Život v Považskej Bystrici bude drahší, zvýšili aj dane z nehnuteľností

Po zvýšení cestovného v MHD  prichádza ďalší balíček opatrení, vďaka ktorému budú mať obyvatelia hlbšie do vrecka. Zvyšujú sa dane, ktoré vyberá samospráva. Viac zaplatia ľudia až budúci rok. Najpodstatnejšou je daň z nehnuteľností.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Za pozemky, byty, rodinné domy, stavby na podnikanie a iné nehnuteľnosti budú platiť obyvatelia Považskej Bystrice budúci rok vyššie dane. Poslanci väčšinou hlasov schválili zvýšenie.

Mesto tvrdí, že niektoré dane boli príliš nízke, pod slovenským priemerom. Poslanci prijali zvýšenie, nechýbali však kritické pripomienky.

Na slovenský priemer

Ako vysvetlil Anton Martaus, vedúci útvaru daní mesta, daň z nehnuteľností je najpodstatnejšou daňou z miestnych daní. Tvorí asi 65 percent príjmu.

„Sú dôležitým zdrojom rozpočtu mesta. Máme podpriemernú výšku týchto daní a teda aj podpriemerné príjmy. Ťažko potom môže mesto, pokiaľ tu nie sú nejakí kúzelníci, poskytovať nadpriemerné alebo priemerné služby svojim občanom a podnikateľom. Sú to jednoducho spojené nádoby. Netreba sa preto na to pozerať tak, že mesto chce dane zvýšiť z nejakej škodoradosti, potrebuje tie peniaze na to, aby mohlo poskytovať služby," zdôvodňoval zvýšenie dane Martaus. Dodáva, že dane pre obyvateľov sa len upravili na slovenský priemer.

Nie sú likvidačné

Pre podnikateľské subjekty sú dane z nehnuteľností postavené nad priemer, podľa Martausa to však nie je likvidačné. „Ich výška je postavená tak, aby nebola brzdou podnikania. Nové sadzby sú aj tak na polovičke úrovne daní v Púchove. Tým nechcem kritizovať toto mesto, len chcem poukázať na to, že približne rovnaké mesto v tejto lokalite má raz také dane pre podnikateľov," dodáva Martaus.

Primátor mesta Karol Janas (koalícia SMER, KDH, SDKÚ) pripomenul, že zvýšenie dane prijala väčšina dôležitých podnikateľských subjektov a veľkých zamestnávateľov.

Kritizoval balíček opatrení

Proti zdražovaniu v meste vystúpil poslanec Juraj Smatana (Zmena zdola, DÚS). Poukázal na to, že poslanci majú predložený návrh na zvyšovanie dane z nehnuteľností, zvyšovanie poplatkov za komunálny odpad, zrušenie úľav na daň za psa pre zdravotne postihnutých a dôchodcov, na minulom zastupiteľstve to zase bolo zdraženie cestovného v autobusoch, zlučujú sa škôlky, čo môže viesť k ich zrušeniu, drasticky sa má zvýšiť poplatok za jasle.

„Toto všetko vytvára istý balíček, ktorý sa obávam, že budú ľudia nazývať Janasov balíček. Dochádza k radikálnemu zvýšeniu väčšiny poplatkov," konštatoval Smatana. Dodal, že návrhy na zdražovanie neprebehli úplne transparentne. „Rokovanie finančnej komisie, kde som chcel ako poslanec prísť a informovať sa podrobne, čo to má znamenať, aké to bude mať dopady, nebolo zverejnené, ľudia sa o ňom dopredu nedozvedeli.  Takisto nemáme v materiáloch priložené, ako sa táto komisia k tomuto návrhu vyjadrila. Vieme len, že ho odporučila. Nikto mi nevysvetlil, prečo sa dane zvyšujú tak rýchlo, hoci ich účinnosť bude až od 1. januára roku 2012. A my, poslanci, sa máme k tomu zodpovedne vyjadriť v časovom strese. Neviem, či je tu nejaký poslanec, ktorý to dokáže zodpovedne posúdiť,"  tvrdil Smatana.

Zvýšenie daní a kvalita služieb

Podstatná diera v mestskom rozpočte sa pritom podľa Smatanu neodstráni. „Najväčšie položky unikajú pre nevýhodné zmluvy z minulých období. My teda z ľudí vymačkáme viac peňazí, ale diera v mestskom rozpočte zostane stále reálna. Sú tu aj rôzne pokuty, súdne spory a podobné veci," tvrdil Smatana. Pozastavil sa aj nad výškou platu primátora.  Dodal, že najhoršie je, že návrh neobsahuje skutočné merateľné kritériá, čo za to občania dostanú.

 


Kravu môžeme dojiť, no nemôžeme jej utrhnúť vemeno.

JURAJ SMATANA

 

 

„Ľutujem, nemôžem tento návrh podporiť, nie preto, že by som nechápal, v akej ťažkej finančnej situácii mesto je, ale preto, že mi nedáva dosť argumentov, aby som mohol povedať, áno, zvýšia sa dane a primerane sa zvýši aj kvalita služieb a tiež života v meste pre obyvateľov. Pán Martaus dáva automaticky do súvislostí, že keď zvýšime dane, zvýšime aj príjmy. Tu musím citovať Gorbačova, ktorý, keď robil perestrojku povedal - Môžeme kravu dojiť, ale nemôžeme jej utrhnúť vemeno," uzavrel Smatana.

Hľadajú riešenia

Primátor mesta Karol Janas upozornil, že jeho vedenie prebralo mesto v totálnom rozklade, a to že teraz neláta diery, nie je pravda.

„Len na vývoze smetí sme doteraz dohodli úspory  600-tisíc eur oproti vysúťaženým zmluvám. Doteraz sa úspory v rámci mesta pohybujú v čísle 830-tisíc eur. Takže to nie je v tom, že by sme nikde tie diery nezapchávali. Ak hovoríte, že budeme zvýšením dane z nehnuteľností hrdúsiť domácnosti, tak máme dopadovú štúdiu, pohybuje sa to na jednu domácnosť medzi piatimi až šiestimi eurami ročne," reagoval Janas.

Žiadne rušenie

Janas tiež garantoval, že sa celé volebné obdobie nebude rušiť ani jedna škôlka. „Garantujem vám to. Idú len do právnej subjektivity, to je bežný štandard v každom meste.  A samotné škôlky a základné školy žiadajú o vyššie právne subjektivity. Nie všetky, ale väčšina a my im vychádzame v ústrety," dodal Janas.

Na adresu poslanca Smatanu sa vzniesla vlna kritiky. Poslanci František Matušík (nezávislý) a Ľubomír Kubovič (koalícia SMER, KDH, SDKÚ), ktorí tvrdili, že dane sa musia zvyšovať aj pre zlé hospodárenie štátu a následné presúvanie dopadov na samosprávy. „Tieto zm a z hospodárskej krízy. Chcel by som pána Smatanu poprosiť ako poradcu pani premiérky, aby bol taký dôsledný a poradil jej, aby sa tieto veci neprenášali na samosprávy, lebo my už nemáme iné východiská, len na to takto reagovať," tvrdil Matušík.

Kubovič poukázal na zlú situáciu v štáte a tiež na celom svete. „Mesto len kopíruje situáciu, ktorá sa deje na úrovni republiky," konštatoval Kubovič.

Dane a podnikatelia

Smatana sa tiež vyjadril, že má pochybnosti o tom, či niekto kontaktoval drobných podnikateľov, ako znesú zvýšenie daní. „Upozornili ma viacerí prevádzkovatelia drobných reštaurácií a jedální, že ak sa im zvýši poplatok z metra štvorcového z 2,50 eura na 3, 30 eura, tak to nemusia prežiť," tvrdil Smatana.

Juraj Pekár  (koalícia SMER, KDH, SDKÚ) vyjadril názor, že dôvodová správa v celku racionálne komentuje zvýšenie daní, tiež sa však pozastavil pri zvýšení daní pre najväčších platiteľov, priemyselné podniky v priestoroch bývalých Považských strojární.  „Navrhujeme zvýšiť dane o tridsaťštyri percent. Zástupcovia týchto veľkých spoločností sa v princípe nebránia zvýšeniu daní, očakávajú však intenzívnejšiu komunikáciu medzi primátorom mesta a firmami. Majú aj určité očakávania. Firmy očakávajú lepšiu starostlivosť o vnútrozávodné komunikácie  a verejné osvetlenie i zavedenie liniek MHD pre zamestnancov vo vnútri tohto areálu," povedal Pekár.

Hlasovanie a zmeny

Juraj Smatana podal na koniec diskusie o daniach návrh na odloženie schvaľovania do ďalšieho zastupiteľstva. Ten neprešiel. Poslanci väčšinou hlasov nariadenie schválili. Proti bol Smatana a poslanci Katarína Beranová (nezávislá) a Pavol Jurčík (nezávislý) sa zdržali.

Sadzby daní v meste sa pri budovách zvyšujú na jeden meter štvorcový najviac u budov určených na podnikanie, kde je to zvýšenie takmer o jedno euro. Inde ide maximálne o dvadsať centov. U bytov neprekračuje zvýšenie sumu desať centov. Majiteľ bytu pred zvýšením zaplatil za byt o výmere 70 metrov štvorcových, čo je približná výmera bytov na sídlisku Rozkvet, okolo 9 eur. Teraz to bude približne 14 eur.      Ročná sadzba dane z pozemkov sa zvyšuje najviac u zastavaných plôch a nádvorí a ostatných plôch z výnimkou stavebných pozemkov, kde je to o 0,36 percenta, pôvodne bola 0,18 percent, teraz je 0,54 percent. Dva pol násobne sa zvyšuje aj ročná sadzba za stavebné pozemky v meste. 

streda 23. 3. 2011 11:16 | Detta Pitoňáková
 

Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Sobota 26.03.2011 18:59
Zdá sa, že pán poslanec Smatana je ľavicový a leží mu na srdci dobro občanov mesta. Je dobre, že pán poslanec Smatana HLASOVAL PROTI ZNIŽOVANIU SOCIÁLNYCH A ŽIVOTNÝCH ŠTANDARDOV obyvateľov Považskej Bystrici zo strany mestského zastupiteľstva, ktoré sa nezachovalo najsprávnejšie a týmto konaním vo mne vyvolalo hlboké sklamanie. Neveril som, že to niekedy napíšem, ale súhlasím s tým, na čo poukázal pán poslanec Smatana.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 19:04
Proti zvyšovaniu daní boli aj Reagan a Thatcherová. Boli snáď ľavicoví politici?
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 19:08
Sociálne a životné štandardy obyvateľov museli byť znížené, aby sociálne a životné štandardy iných obyvateľov mohli zostať zvýšené.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 20:40
čo plače Janas,aké prebral vedenie,však presne vedel a hlasoval za všetko,čo bolo aj v minulosti proti občanom.Ked si zníži plat,tak aj ja sa budem spravat voči mestu inač,ale zatial mi je cudzie,vdaka takým,aký je práve tento človek-iba sebe a to v prvom rade.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 20:46
Počuvaj ty zvedelík a čo si od tých vydriduchov,čo si aj ty volil čakal.Tebe to zvyšovanie nevadí?
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Sobota 26.03.2011 21:00
Ak ste si to náhodou ešte nestihli všimnúť, tak ja tento druh politiky odmietam a nerešpektujem nijaké výhovorky, ktorými sa snaží vedenie mesta túto svoju silnú protisociálnu a protiľudovú politiku ospravedlniť. Ospravedlnenie nie je v tomto prípade možné. Tento druh politiky je absolútne neospravedlniteľný!
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 11:55
tak teraz máš šancu, tvoj velitel FUCKO! má plnu hubu kecov ako vie on všetko najlepšie bez zdražovania!

tak prečo sa ho janas neopýta na nejaké rozumy?

toto je sociálna demokracia bez hlavo a rozmyslu všetk zvyšovať nie o 1-10%, ale rovno o 100 a viac %, ved čo, ked zvyšovať a nabaliť sa tak poriadne a vo veľkom!
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 20:43
Keď sa má šetriť tak, prečo nie aj na veľkom plate primátora?!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Sobota 26.03.2011 21:04
Nie som si celkom istý, či by tých približne 1 500 eur, ktoré má primátor mesta nad základný plat, vytrhlo mesto z ekonomickej tiesne.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 21:38
ono nejde ani tak o plat v absolutnych číslach ako skôr o to, že keď už máme šetriť a platiť viac, tak sa ukáže, že sa šetrí aj na najvyšších miestach - napríklad tým, že sa zníži plat. V podstate ide o gesto, že sme na jednej lodi. Takto sme len na takej tej húpačke - keď je jedna strana dole, druhá je hore
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 21:47
Zato ja som si istý, že mesto z ekonomickej tiesne určite nevytrhne zrušenie zliav pre telesne postihnutých.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 21:59
no presne, a možno by ešte ostalo aj na zľavy pre deti v autobusoch, keby sa pridali platy aj ostatných z vedenia...
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Sobota 26.03.2011 22:07
S týmto postojom sa môžem stotožniť. Sám považujem ryžovanie na invalidných ľuďoch za hyenizmus najhrubšieho zrna.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 22:28
To zrušenie zliav pre deti, invalidov bola najväčšia ekonomická tuposť vedenia MDS a poslancov!
Osobne mi hovorili v kratkom čase cca 20 kamarátov, že tarz radšej idú autom s chorým členom do Nsp, alebo deckami, a pri tom si už teda vybavia aj iné, ako by mali isť za drahé peniaze MHD!
Predtým viac využívali MHD !!
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 15:20
Určite tých 1.000 - 1.500€, čo ma každý mesiac k výplate oproti primátorom niektorých miest - mesto nezachráni. Ja by som mu kľudne dala aj 8.000 eurový plat, veď tých 4-5000 euri tiež mesto nezachráni od finančných problémov. Nech aspoň niektorí sa majú dobre, nie?
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 27.03.2011 16:46
Rozhodne. Ide o zlý krok, ktorý skôr rozpočtu mesta uškodí, než by mu mohlo pomôcť. Ľudia budú za týchto okolností hľadať iné alternatívy a už nebudú využívať služby MDS. Účelnejšie by skôr bolo, ak by bola cena lístka nižšia a spoje by boli vypravované častejšie. Ľuďom sa musí oplatiť využívať mestskú hromadnú dopravu. Inak budú jazdiť napríklad autami.
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 21:00
Čo ste si Mogoni v novembri zvolil, to si teraz vydržujte! Aj Janas predsa potrebuje svoj štandart! Prečo by si ho mal platiť zo svojho, keď nič poriadné nevie sám robiť?
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 16:33
Ty SMER-ácky skurvysyn už prestaň drístať tie SMER-ácke zlodejské chujoviny. Janás má len jeden záujem - riadne sa nabaliť a zmiznúť do SNR.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 27.03.2011 16:42
Na tejto stránke skutočne nie je možné diskutovať na úrovni.

Ešte raz opakujem, že akékoľvek neodôvodnené zdražovanie odsudzujem, ale odmietam sa s niekým baviť tónom typu "...Janas je tu iba pre to, aby sa nabalil...". To je skutočne veľmi nízke, veľmi úbohé a veľmi trápne. Ak nemáte iné a vecné argumenty, ktorými by ste mohli obohatiť diskusiu, nevyjadrujte sa k danej téme.
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 16:50
Ty blb, Janás má absolútne v paži nejaké blaho mesta. Ide mu len o osobný prospech. Preto aj plat si nechal bande ochotných poskokov-poslancov schváliť taký aký má. Teda vysoko nadštandartný. Prečo neukázal sociálny prístup v duchu svojich sociálnych žvástov a nestanovil si v zlej fin. situácii mesta prostredníctvom poslancov na dolnej hranici? A Ty už prestaň s tou platenou službou ospevovania smeráckej čvargy. Všetci vieme, že to máš v náplni práce za odmenu !!!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 27.03.2011 17:03
A predsa má nižší plat ako predchádzajúci primátor. Ja osobne však považujem tieto reči o výške platu primátora Janasa za skutočne veľmi smiešne a absurdné. Ako keby išlo o akúsi horibilnú sumu, ktorá ekonomicky položí mesto na lopatky. Možno je primátorov plat vysoký, možno je nízky. To ja posúdiť nedokážem. Keďže som doteraz ešte primátorom mesta nebol, tak nedokážem posúdiť, akú sumu musí primátor mesta vynaložiť na svoju mesačnú činnosť v úrade. Mesto má však rozhodne iné problémy, než je zaoberanie sa akýmsi primátorským platom vo výške zhruba 3 800 eur.
Ak by mala byť najväčším problémom mesta údajne neprimeraná výška platu primátora, tak budem tomu iba rád. Žiaľ, nie je tomu tak. Pri takým závažných problémoch, v ktorých sa v súčasnosti mesto topí, považujem poukazovanie na výšku platu primátora Janasa za skutočne veľmi smiešne, ale predovšetkým za absurdné.
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 28.03.2011 13:53
Niekoľko nasledujúcich príspevkov muselo byť redakčne vymazaných.
Kto nedokáže diskutovať bez pojmov ako "imbecil" a "kretén" a používania anatomických prirovnaní, nech ide do
inde.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 14:21
Bobe , potom zruš tú smerácku propagandu od Zvědelíka. Na to sa už nedá ani slušne reagovať. V opačnom prípade si myslím ,že si rovnakej krvnej skupiny. Predsa tie kydy , čo tento platený agitátor SMERU vypisuje sú oveľa horšie ako jeho prirovnanie imbecilovi alebo kreténovi. Normálny čloovek také niečo totiž nie je schopný ani vypotiť v alkoholickom delíriu. A dobrá rada "do inde" môžeš ísť maximálne tak ty !!!!
redakcia
redakcia píše:
Pondělí 28.03.2011 14:55
To je trochu problém.
Zvědělík diskutuje bez vulgarizmov a osobných útokov. Stranícka propaganda na tomto webe zakázaná nie je.
Existuje jediný bod pravidiel tohoto webu, ktorý by sa dal na to použiť:

"Prevádzkovateľ môže vo výnimočnom prípade pristúpiť k zmazaniu príspevkov alebo zablokovaniu konta aj v prípade autorov, ktorí priamo neporušujú kódex, ale ich pôsobenie je dlhodobo prekážkou slušnej a vecnej diskusie a obťažujú ostatných diskutujúcich."

Už sme tu mali hlasovanie, či zrušiť Z. účet, ale nedopadlo to jednoznačne - veľa ľudí hlasovalo aj proti zrušeniu jeho účtu.
Naviac, jeho názory zaznamenali istý mierny vývoj - nesúhlasí s rozhodnutiami zastupiteľstva, hoci stále ešte odmieta uznať, že to je na prvom mieste politika Smeru, ako víťaza volieb.
Tiež treba rešpektovať, že súčasná vládnúca koalícia je úplný mix všetkých strán, takže tie opatrenia "idú krížom cez politické strany".
Rozhodnutie o zmazaní účtu sa navyše dá ľahko obísť založením nového účtu, alebo anonymným diskutovaním.
Najlepší liek je - nereagovať.


Kódex diskutujúceho na PB.OTVORENE.SK/forum

OTVORENE.sk má záujem vytvoriť široký priestor na spoznávanie ľudí, ich názorov a ich vzájomné kontakty. Ak sa budete správať podľa tohto Kódexu, bude to na prospech všetkých. Ak ho budete porušovať, vyhradzujeme si právo odmietnuť vám prístup k našim službám, prípadne bez predchádzajúceho upozornenia upraviť alebo vymazať obsah vašej komunikácie alebo zablokovať vaše osobné konto pre diskusie.

Čo je v diskusiách zakázané

• Pristupujte k ostatným používateľom našich služieb s úctou. Akékoľvek osobné útoky, vyhrážky a obťažovanie budú potrestané zmazaním príspevku a/alebo vášho diskusného konta.
• Absolútne neprípustné sú príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy.
• Zakázané sú tiež príspevky nepravdivé, nepresné, a narušujúce právo na súkromie fyzických osob.
• Zakázané je písať diskusné príspevky v cudzom mene, vydávať sa za inú (najmä verejne činnú) osobu, ktorá by sa takýmto konaním mohla cítiť poškodená.
• Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku alebo príspevkom s grafickými prvkami, ktorých cieľom je pritiahnuť naň pozornosť (napr. písanie textov veľkými písmenami).
• Neprípustné je propagovať v diskusiách komerčné produkty alebo súkromné firmy alebo zverejňovať odkazy na ich webové stránky.
• Zakázané je vkladať do diskusií texty, ktorých autorom nie je samotný diskutujúci (citáty), v rozsahu viac ako jeden typický odsek.
• Zakázané je vkladať do diskusií informácie o identite iných diskutujúcich bez ich súhlasu, najmä ich adresu alebo telefónne číslo a podobne.

Buďte zodpovední

• OTVORENE.sk Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto servera, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto servera musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho. Pokiaľ máte podozrenie, že niektorí diskutujúci pravidlá porušujú, prosím, informujte nás kliknutím na tlačidlo „Nahlásiť moderátorovi“ pri konkrétnom príspevku.
• Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek akcie.

Dodržiavajte zákony

• Pri používaní našich služieb ste zodpovední za dodržiavanie všetkých právnych úprav a zákonov, ktoré sa vzťahujú na miesto vášho aktuálneho pobytu.
• Komunikačné služby OTVORENE.sk nemôžete používať na šírenie ohováračských, nactiutrhačských, obscénnych a iných protizákonných materiálov. Za protizákonné materiály sa môžu považovať napríklad detská pornografia, niektoré informácie týkajúce sa ilegálnych drog, informácie navádzajúce alebo umožňujúce porušovanie autorského práva a podobne.
• Zverejňovanie odkazov na webové stránky, ktorých obsah je v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky, je zakázané. Týka sa to napríklad stránok propagujúcich rasizmus, ponúkajúce nelegálny softvér a podobne.
• Väčšina materiálov zverejnených na stránkach OTVORENE.sk je chránená autorským právom a ich ďalšie šírenie podlieha súhlasu redakcie OTVORENE.SK alebo iných držiteľov autorských práv, najmä tlačových agentúr. Ak máte záujem o ich ďalšie využitie, napríklad na vlastných webových stránkach, kontaktujte nás na adrese redakcia@pb.otvorene.sk. Bez písomného súhlasu je akékoľvek ďalšie šírenie tu zverejnených materiálov zakázané.
Chráňte svoje deti, súkromie a majetok
• Ak váš počítač používa viac ľudí, nezabudnite sa pred opustením stránok OTVORENE.sk odhlásiť, aby nikto nemohol v diskusiách vystupovať pod vašou identitou. Používajte odolné heslo.
• Vystríhame vás pred poskytovaním osobných informácií v diskusiách – týka sa to najmä čísla vašej platobnej alebo kreditnej karty, vašej adresy, telefónneho čísla, hesla a podobne. Takéto informácie môžu byť ľahko zneužité na protizákonné účely a spôsobiť vám ujmu.
• Obsah niektorých internetových stránok, na ktoré diskutujúci odkazujú, môže byť nevhodný pre deti. Odporúčame rodičom, aby sledovali svoje deti pri ich surfovaní na internete, kontrolovali predmet ich záujmu a dbali na to, aby deti neposielali svoje osobné údaje cez internet. Komunikačné služby OTVORENE.sk sú určené striktne nekomerčným individuálnym osobám.

Porušenia Kódexu

• Prevádzkovateľ OTVORENE.SK, nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Napriek tomu nám záleží na tom, aby boli naše diskusné fóra miestom inteligentnej debaty, preto si ako prevádzkovateľ služby vyhradzujeme právo zasahovať do diskusií v prípade porušenia týchto pravidiel, typicky filtrovaním vulgárnych slov, zmazaním diskusného príspevku a/alebo zablokovaním diskusného konta. Tieto úkony si vyhradzujeme vykonať v primeranej časovej lehote. Ide o ručný proces, preto si prosím uvedomte, že nemusíme byť schopní odstrániť nevhodné správy okamžite.
• Uvedomte si, že je nemožné, aby prevádzkovatelia a spolupracovníci tohto fóra overovali pravdivosť vložených príspevkov. Nezaručujeme presnosť, úplnosť alebo užitočnosť akýchkoľvek informácií. Odoslané správy vyjadrujú názory autorov, a nie nevyhnutne názory prevádzkovateľov a spolupracovníkov OTVORENE.SK.
• V prípade závažného alebo opakovaného porušenia tohto Kódexu môžu byť zablokované všetky diskusné kontá daného používateľa, prípadne i možnosť jeho prístupu k ďalším službám OTVORENE.SK.
• Prevádzkovateľ môže vo výnimočnom prípade pristúpiť k zmazaniu príspevkov alebo zablokovaniu konta aj v prípade autorov, ktorí priamo neporušujú kódex, ale ich pôsobenie je dlhodobo prekážkou slušnej a vecnej diskusie a obťažujú ostatných diskutujúcich.
• Prístupom k službám OTVORENE.sk vyjadrujete svoj súhlas s týmito pravidlami a záväzok dodržiavať ich.

Ďakujeme vám, že pri využívaní komunikačných služieb OTVORENE.sk budete dodržiavať tieto pravidlá. Vyhradzujeme si právo kedykoľvek ich upraviť, preto vám odporúčame do tohto Kódexu správania pravidelne nazrieť a ubezpečiť sa, že konáte v súlade s ním.

Kódex diskutujúceho na OTVORENE.SK je založený na dokumente „Kódex diskutujúceho na SME.SK“ a na dokumente „Registračná zmluva Simple Machines Forum“ a naposledy bol aktualizovaný 7. októbra 2010.
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 09:11
Aj tak oceňujeme viac ľudí, ktorí píšu pravdivo a trefne (hoci aj s nadávkami), ako ľudí, ktorí sa snažia držať formu, byť slušní a zavádzajú, klamú, manipulujú. Na ktorú stranu sa prikláňa redakcia je zjavné, radšej ku klamstvam aj keď sú napísané slušne, ako ku trefnej pravde:-))) takto to funguje všade...divadielko:-))) Choroba ľudstva...neúprimnosť.
redakcia
redakcia píše:
Středa 30.03.2011 10:00
A čo by ste chceli? Aby boli redakčne vymazávané príspevky, ktoré zavádzajú a manipulujú? A kto o tom bude rozhodovať?
Redakcia má kapacity overovať iba príspevky, ktoré sú zverejňované ako články.
Pravdivosť diskusných príspevkov si musí overovať čitateľ diskusie.

Redakcia sa len snaží, aby sa diskutujúci nemuseli brodiť vo vulgarizmoch. Ani to nie je jednoduché, najmä keď diskutujúci začnú reagovať na vulgárny príspevok. Lebo vymazaním prvého príspevku zmizne celé vlákno diskusie. Preto tu občas nájdete aj vulgarizmy.
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 19:58
ad. 1 - Ľudia nebudú hľadať alternatívu, ľudia ju už realizujú, ešte pred zdražením!!
          Lebo spoje chodia vtedy, keď ich nik nepotrebuje, a vtedy, kedy by mali isť - napr. do fabrík v
          Pov. Podhradí a Šebešťanovoj + z nich po 22,00 hod.tak nejdú. Tak isto do ostatných časti mesta!

ad. 2 - Názory ohľadne Janasa - možno je to " názke, úbohe atd" - NO BOHUŽIAĽ - JE TO PRAVDÉ !!
          Čo sa týka jeho zmiznutia do SNR. Nemý šancu! Z miesta 100 a viac sa tam nedostane ani na exkurziu!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 27.03.2011 21:44
Áno, to je veľmi dôležité. MDS musí prispôsobiť svoje služby zákazníkom. Nemôže tomu byť naopak.
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 16:45
Čo má koho Kubovič upozorňovať na zlú situáciu v štáte. Ostalo to po jeho rodnom SMERE. To asi súdruh Kubovič nevie. Vie ale , že zlú situáciu v Mogoňove zavinilo predošlé vedenie na čele s jeho rodnou stranou SMER. Najviac ma ale prekvapuje u tohto chameleóna jeho strata pamäti. Veď aj on sám - Kubovič bol zástupcom primátora Adameho a bol jeho veľký kamoš s nadštandartným platom. Prispel teda k stavu mesta tiež veľkým dielom a teraz priblblým voličom zasa klame. Keby mal charakter tak zalezie a neotravuje so svojimi uvedomelými rečami.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 27.03.2011 16:53
Nie politika vlády Roberta Fica (Smer-SD), ale svetová hospodárska a ekonomická kríza, ale aj 8-ročná vláda Mikuláša Dzurindu zavinili, že Slovensko utŕžilo niekoľko bolestivých rán. Ale nedopadli sme ako Írsko, ako pobaltské štáty, ako Island. Čiže ako tie krajiny, ktoré nám dával Ivan Mikloš v rokoch 2002 - 2006 za veľké vzory pri aplikovaní pravicových neoliberálnych pokusov na štáte a na jeho občanoch. A kde sa dnes nachádzajú tie naše vzorové štáty? Prišla kríza a bublina spľasla. Celý miklošovský "ekonomický zázrak" sa veľkým rachotom zrútil do priekopy. Nič z neho nezostalo. Iba spúšť.
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 20:11
Súdruh Zvědelík - vy máte obrovské šťastie, že máte v tom zdravotnom zariadení, kde ste izolovaný možnosť dostať sa k PC.
Napisať takú píč....u, že vláda Dzurindu za to môže!!
Dzurinda má tiež svoje maslo, no asi ste sa vyliahol v roku 1998 a neviete kto bol Mečiar a v akom hospodarskom stave štát zanechal!!
Netreba chodiť daleko - Považské strojárne - skvelý príklad Mečiarovského typu hospodarenia so štátným majetkom a starostlivosťou oň!!
Keby Dzurindu nebolo, dodnes nie sme v Eu, nemáme Euro, netečú k nám fondy - čo je paradox, ako národ sme tak sprostí, že ani tieto darované peniaze nedokážeme čerpať na 100%!!
A z toho mála čo sa čerpe a ešte veľký kopec rozkradne - hlavne u Vám blízko - socialne zmýšľajúcich politikov !!
Takiež zahraničné fabriky: Je pravda, že na platy v niektorých z nich- nie je bohvie čo, ale lepšie možno 600 eur zarobiť, ako 120 eur brať sociálky!!
Takym tupcom - ako ste Vy/ ináč sa to bohužiaľ nedá pomenovať/ je ťažko vysvetliť dôvody momentálnej situácie a kto za to môže! To je ako by som chcel mojej 88 ročnej babke vysvetliť princíp pohonu rakety na mesiac.
Tiež to nechápe a neverí, že sa tam už letelo!!
Žite si i naďalej spokojne vo svojej " sociálnej vedomosti" a užívajte si tie dary čo tu máme!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 27.03.2011 21:34
Mýlite sa! Nebyť Roberta Fica, tak Slovenská republika dnes nie je členským štátom Európskej únie.

Jožko Mrkvička
Jožko Mrkvička píše:
Pondělí 28.03.2011 07:33
ty si ale trúba! väčšiu sprostosť som nečítal, iba ak tak v tvojich príspevkoch...Róbert Fico od svojich 17 rokov ako predseda SZM na topoľčianskom gymnáziu, neskôr ako predseda fakultného výboru SZM Právnickej fakulty UK a horlivý člen KSČ "bojoval" proti západnej Európe, proti politickým systémom, ktoré uznáva civilizovaná spoločnosť. Ten je v EÚ len preto, lebo mu nič iné nezostáva...
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 08:05
Ak by Robert Fico v roku 2004 pred konaním referenda o vstupe Slovenskej republiky do Európskej únie nevyzval podporovateľov strany Smer-SD, aby sa na danom hlasovaní zúčastnili, tak by referendum stroskotalo pre nedostatočnú účasť.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 08:50
2003
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 08:55
Róbertko sa predá kedykoľvek len aby sa udržal pri moci. Je to bezcharakterný chrapúň túžiaci len po moci.
Jožko Mrkvička
Jožko Mrkvička píše:
Úterý 29.03.2011 06:39
A to ti povedal kto? Ten táraj Fico?
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 12:09
a nemáme ani € :D

takže do EU nás dostala pravica a prijatei € zabezpečila pravica.

Fico len podpísal papier a počko vykecal výmenný kurz na lodke
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 12:07
Milý bolševik, tak sa podme pozrieť na čiselka a vynachalme populické klamstíva!

ked pravica preberala v 98 vládu po ľavici (mečiar+slopta) bol stav takýto:
15-18% nezamestnanosť (reálna nie, tie čísla čo klamali)
5% rast ekonomiky
40% verejný dlh
3% deficit
totálne vybrakovaná kasa, dlžili sme mld. korún a mali sme zaplatiť mld. korún. Len firmám čo stavali dialnice sa roky neplatilo

v Roku 2006, ked ľavica FICO+SLOTA+MECIAR preberali štát od pravice bola situácia takáto:
8-9% nezamestnoasť a stále klesala
11% ekonomický rast a stále rástol
19% verejný dlh a stále klesal
4% deficit
žiadne dlhy, ani záväzky

Ked v roku 2010 preberala pravica vládu o ľavice
14% nezamestnanosť
-1% ekonomický rast
42% verejný dlh a stále rástol
8% deficit druhý rok po sebe!

K tomu, že bola svetov kríza, dobre píšeš svetová, tak nám potom vysvetli, prečo ČR nerástla nezamestnanosť tak prudko o 2 násobok ako u nás? prečo česko nemalo skoro 7% prepad ako u nás? Prečo v ČR je skoro polovičná nezamestnanosť ako u nás? prečo v ČR je polovičný deficit ako u nás?

prečo lotyšstko, ktoré malo 17% prepad ekonomiky, malo len 3% deficit? My sme mali skoro 7% prepad a 8% deficit?


proste jasne sa zas dokázalo, že sociálna demokracia, nehorázne okráda, zadlžuje a klame občanov!

Pre ekonomiku a štát je dôležitá výroba, čiže zamestnanci a zemastnávatelia vo výrobe!!! a nie zamestnanci v štátnej správe, soc. tunelárskych podnikov,... 4 roky sa vo výrobe nič nespravili, len sa strašili
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 12:56
Stačilo mi pozrieť sa na dva údaje, ktoré ste uviedli a okamžite môžem Váš príspevok zhodnotiť ako spŕšku pravicových bludov.
Do roku 1998 ľavica nevládla, ale bola v opozícii a v roku 2006 nebola nezamestnanosť vo výške 8 až 9%, ale nad 13%, a to ju pravica znížila ešte tým, že povyhadzovala ľudí z úradov práce a státisíce ľudí vyhnala za prácou do zahraničia.
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 13:18
nauč sa čítať, do 98 vládla lavica.
2006 nebola 13% to bolo v 2002 po tom, ked sa začali dáva riadne čísla a prestalo sa klamať.

všetko sú to údaje zo ŠU SR, EuroStat,...

Vyhnala???

Vieš 1998-2006 išli ľudia za lepší, tu mali robotu, ale chceli lepšie platenú.
ale za tvojho vládcu tu ľudia nemali robotu a išli preč nie za lepší, ale za čímkoľvek, aby dostali peniaze.

stále táraš, tvoje keci sú neoveriteľné.

od 2006-2010 bol nárat chudoby o 4% ako 2002-2006, za 2006-2010 bol 6% nárast chudoby medzi dôchodcami ako v rokoch 02-06

nehovovorím o 50,% náraste korupcie a klientelizmu.

Všetky čísla sa dajú najsť, tvoje keci sa nedajú najsť.

V rokoch 06-10 sa zväčšili rozdiely medzi východom a západom SR.
06-10 odišlo viac ľudí do zahraničia ako 02-06.

kecáš
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 18:24
Počuj Filip Alexandrovič - čo keby si si našiel nejakú novú záľubu namiesto písania na web...napr. vyrezávanie z dreva. A mohol by si začať s vyrezávaním Tvojich vzorov - bývalých komunistických funkcionárov. Potom, by si mohol prejsť na vyrezávanie svojich terajších novodobých hrdinov - politikov. A nakoniec by si si mohol úspešne založiť podnikanie - na eBayi by si si otvoril obchod s falickými symbolmi...minimalne Ty by si išiel na dračku...
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 20:08
Aj keď pravda zdá sa bolí, ale Írsko bolo Miklošov vzor. To je fakt
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 20:38
Je zaujímavé čítať hlavne niektoré príspevky.
Po ich prečiataní, chtiac nechtiac nedobúdam dojem - nemohúcnosti a nie optimizmu " lepších časov" !
Zhrnul by som to najlepšie na príklade.
Na Východe sú zmiešané obce. Žije v nich časť bielých a časť tmavších!
Tieto obce sú zamedbané a tí bielí tam majú veľmi tvrdé podmienky - no majú smolu, že sú odiaľ a nemôžu isť preč!
Tak je to aj na zbytku Slovenska - čo sa týka rozumového chápania dnešnej doby.
Časč ľudí, číta, cestuje, má vzdelanie a má určitý názor a prehľad.
No asi ešte väčšia časť národa nemá prehľad, nevie čo sa deje a ako to funguje vo svete a nedokáže použiť svoj mozog, hoci si myslím, že sa s ním každý narodí.
Potom svoj názor cibrí iba na základe povelov a rád od iných - a to hlavne na základe spôsobu podania tohoto
povelu, rady a názoru. Potom sa podľa toho aj riadí a bezhlavo a bezducho ho obhajuje a šíri ďalerj !
Aj tu tá prvá skupina občanov prehráva, - hoci v skutočnosti prehravajú všetci, prvá skupina aj druhá!
No tá druhá si za to môže sama, a prvá nemôže zatiaľ nič viacej pre seba urobiť!
Teda neostáva - iba čakať, aby sa vymenila generáciaa potom to už bude lepšie!
No smolu majú hlavne tí starší - z prvej skupiny, lebo sa asi toho už asi nedožijú!!!
 
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 23:38
... po precitani vasich prispevkov som rad , ze so svojimi nazormi nie som v PB sam . A este - Kubovic je pre mna clovek bez chrbtovej kosti , neskutocne ako dokaze kritizovat minule vedenie , ked cez tri roky bol na stabe a este malickost byva v Orlovom a kandiduje za Strojarensku ??? ako je toto mozne ...
Anonym píše:
Neděle 27.03.2011 23:59
Kubovič má na svoje špinavosti adekvátne školy
http://www.upn.gov.sk/regpr[…];strana=25&zaznam=34613
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 08:10
Prestaňte s týmito špinavosťami. Ak nemáte nič iné, čo by ste vytiahli na pána Ing. Kuboviča, tak radšej nepíšte nič. Iba sám seba zosmiešnite. Keď za socializmu vykonávali ľudia určitý druh práce, tak boli automaticky preverovaní Štátnou bezpečnosťou, aby bola potvrdená ich spoľahlivosť. A pritom so Štátnou bezpečnosťou nespolupracovali, iba ňou boli preverovaní! A aj v dnešnej dobe musia mať ľudia, ak chcú vykonávať určitý druh práce, bezpečnostnú previerku. Aj to kritizujete? Aj na takých ľudí poukazujete?
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 08:51
Zvědelík ty platený blb, Kubovič bol nomenklatúrny káder a ako taký bol vybraný na zastupovanie PS v zahraničí. To si ty kretén myslíš , že v PS neboli iní schopnejší inžinieri z odboru leteckých motorov na vykonávanie toho čo robil súdr. Kubovič ? Samozrejme že boli, len nemali patričnú dôveru KSS a potrebné tlaky z pozadia. Kubovič naviac ani nikdy odbor letectva neštudoval. Táto práca bola veľmi dobre platená a Kubovič vedel, čo robí . Saqmozrejme spolupráca s ŠTB bola len akýmsi nutným minimom a naviac sa Kubovičovi v 1986 ani nesnívalo , že príde rok 1989.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 08:55
Tak to zas pozor! Nerob z nás blbcov, že šlo len o "akúsi" bezpečnostnú previerku.
D - znamená dôverník, teda žiadna preverovaná osoba - PO.
Dôverníci zhromažďovali informácie, ktoré pomáhali plniť previerkové, pomocné a orientačné úlohy štátnobezpečnostnej povahy v súvislosti s odhaľovaním alebo objasňovaním tzv. "protištátnej činnosti" - teda typický hnusný komunistický donášač, aktívny spolupracovník ŠtB.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 12:04
Existuje spoľahlivý spôsob, ako sa môže "odborník s bezpečnostnou previerkou" odlíšiť od "kariéristického donášača". Vyžiadať si od ÚPN svoj zväzok a zverejniť ho, alebo aspoň dať nahliadnuť nestrannému novinárovi. Či sú tam len rutinné stretnutia s eštebákom povereným dohľadom nad špeciálnou výrobou, alebo - bonzy na kolegov.

Ja nahliadať do jeho spisov ale nepotrebujem. Podľa toho čo súdruh K. predvádza už dlhé roky, nemám pochybnosti, do ktorej kategórie spolupracovníkov patril.
Kým sedel na úrade vedľa Adameho a bral vysoký plat ako druhý viceprimátor, držal hubu. Ale teraz kritizuje plytvanie a zlé rozhodnutia minulého vedenia. Ktorého bol súčasťou.

Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 20:46
a Janas to isté,ved tam sedel a poslušne hlasoval,čo ste to nevideli?
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 11:05
človek denno denne počúva ako predtavitelia SMER-SD majú rozum na všetko, ako by všetko inak robili a lepšie.
4 roky nám ukázali ako by čo robili, zadlžovali, zavádzali,....

Je zaujímavé, ked SMER-SD PB má možnosť aplikovať ich naučené texty, tak robia opak.
Narozdiel od pravice, ktorá šetrí po vláde SMER-SD, lebo musí, tak SMER-SD sa nezaujíma prečo je MDS v strate, nesnaží sa výrazne okresať verejnú správu, nesnaží sa výrazne šetriť!

Ale bezhlavo všetko podpisuje a bezhlavo zdražuje dane,... keby mali pod placom DPH, alebo TAX ako v USA, tak ide hore min. o 10%.

Ked si SMER-SD PB nevie rady, nech sa opýta premúdrelého počiatka, fica, kažimíra a nech tie ich naučené keci, ktoré 4 roky neaplikovali, ked mohli, nech ich aplikujú!

Samozrejme, že sa to nedá, lebo sú to len keci.

Včera bol v TV kaliňák, kažimír, fico,... presne som vedel čo budú hovoriť a všetci 3 hovorili dokola to isté. Presne naučené texty. Dostali otázku aké je počasie a oni hovorili o hruškách, ale všetci rovnaká retorika, rovnaké keci mino tému, ktoré tento krajine nič nepriniesli, len dlhy, dlhy, a dlhy.

Tak PB "občania" čo ste si zvolili už druhý krát to máte! Ste nepoužiteľní! a určite o 4 roky budete voliť rovnko! PB je diera, jej vývoj ostal pred 8 rokmi a PB padá hlbšie a hlbšie!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 13:03
Toto nie sú typické rysy politiky sociálnej demokracie. Je proti prapodstate sociálnej demokracie, aby zvyšovala ľuďom životné náklady, a tým im zároveň znižovala ich sociálne štandardy. Niečo mi tu rozhodne nesedí. Či to náhodou nebude zámer niekoho iného, či náhodou neplánuje politiku mesta takýmto nezdravým spôsobom niekto iný. Predsa len, Smer-SD sa na meste nachádza v drvivej menšine. V zastupiteľstve má iba dvoch poslancov, a tak tí druhí môžu schváliť čokoľvek. Smer-SD v zastupiteľstve veľmi ľahko prehlasujú.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 18:47
SMER-SD mal 4 roky a teraz má drvivú väčšinu, 4 roky mal a teraz zas má svojo primátora, ktorý je zo strany SMER-SD, tak čo tu zas trieskaš sprostosti?
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 12:43
Zvyšovať dane dokáže každý hlupák resp. každé hlúpe zastupiteľstvo , ale dokedy ???? čo tak hľadať vnútorné rezervy, zlacnieť správu mesta .........ale to je práca pre odborníkov......a propos.........nebol to náhodou práve Janas ,( myslím že aj Keruľ a Matušík ) ktorý chcel na záver minulého volebného obdobia konkrétne úsporné opatrenia od Adameho na zlacnenie správy mesta..........?????
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 14:15
Súhlasím s Vami. Cesta zdražovania rozhodne nie je tou správnou cestou na získanie finančných prostriedkov do pokladnice mesta. A ide o veľmi zlý príklad do budúcnosti. Keď budú kedykoľvek v budúcnosti chýbať na meste finančné prostriedky, tak automaticky budú zvýšené ceny za služby poskytované občanom a dane? To je nekoncepčné a veľmi nebezpečné. Ľudia nebudú ochotní donekonečna platiť za niečo čoraz viac a viac grošov. Budú hľadať alternatívy a už ich aj hľadajú. A nájdu ich, čo spôsobí, že mesto skôr na týchto "reformách" stratí, než získa. Napríklad výška cestovného je neprimeraná ako kvalite cestovania prostredníctvom MDS, tak aj mzdovým podmienkam Považskobystričanov (doteraz) využívajúcich služby MDS. Ak prestane značná časť ľudí využívať dopravu prostredníctvom MDS, získa mesto niečo na zvýšení cestovného?
Správne sa pýtate. Dokedy je možné ísť cestou zdražovania? Najmä, ak sú mzdové podmienky našich slovenských ľudí na mimoriadne nízkej úrovni. Ja osobne by som uprednostnil nie cestu nalievania čoraz väčšieho množstva vody do deravého vedra, ale cestu zaplátanie dier v deravom vedre. Zbytočne my budeme do deravého vedra liať veľké množstvo vody, ak nám voda z neho aj tak vytečie.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 14:26
Odkaz adminovi tohto webu- dokedy to tu bude zasviňované smeráckou propagandou v podaní nejakého Zvědelíka ?
Tento arciblb sa samozrejme drží hesla , že tisíc krát opakovaná ložsa stáva pravdou. To je aj podstatou jeho zaiste dobre platenej práce v SMERE. Ináč nie je možné aby sústavne sedel na webe a vypisoval tie jeho oranžové kydy.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 14:59
Ak by išlo z mojej strany o akúsi "smerácku propagandu" , tak by som sa snažil obhájiť všetko, čo robí mesto. Ale ako ste si mohli všimnúť, tak vedenie mesta si z mojej strany vyslúžilo niekoľkokrát kritiku za zvyšovanie cien za poskytovanie služieb občanom i za zvyšovanie mnohých mestských daní.
Mohol som svoje výčitky smerom na určitú oblasť politiky mesta písať pokrytecky anonymne, ale ja sa za svoje postoje nehanbím a pokiaľ sa mi niečo nepozdáva, tak to napíšem pod vlastným menom. Tak to má aj vyššiu váhu. Pod každý príspevok je však minimálne slušné podpísať sa.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 21:00
Čo to táraš, veď to nemôže byť tvoje meno ten nick pod ktorým píšeš. Ale dobre Ty sráč, keď si taký adresný na rozdiel od nás, napíš svoju adresu až vieme či naozaj v Mogoňove existuješ a nie si len platený demagóg oranžových.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 15:01
Pochybujem že by ho za to platili. Len on asi podvedome dúfal, že mu nájdu fleka, alebo udržia niekoho z rodiny, za tie ódy na Janasa.

Treba nájsť ten diskusný príspevok kde Svědělík píše že nemá čas prísť na zastupiteľstvo, lebo je v robote od rána do večera.

Aj teraz asi vypisuje z roboty, za peniaze nejakého "kapitalistu", u ktorého sa dáva "vykorisťovať".

Bystrica je malá, za chvíľu to tu niekto napíše :-) A potom sa začne Svědič vykrúcať, že to tu písal niekto v jeho mene, lebo on pekne poslušne pracoval, ako sa na sociálneho demokrata patrí!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 28.03.2011 15:13
Nie každý dychtí po funkciách. Existujú aj slušní a zásadoví ľudia, pre ktorých je prvoradá myšlienka a jej presadzovanie.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 17:56
Hoci aj za peniaze svojho zamestnávateľa.
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 20:35
V tomto jedinom sa dá s Vami súhlasiť!
No je to všeobecná fráza, a keď sa to zoberie na drobné, nedá sa ináč iba ako konštatovať nasledovne:
Vy a Vaši Smeracko - straníckí kolegovia URČITE medzi nich NEPATRÍTE!!
 Hoc tu budete vypisovať tupiny koľko sa Vám ráči !!!!!!!!!!!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 29.03.2011 11:52
Je skutočne veľmi mrzuté, že v Považskej Bystrici žije veľa veľmi zlých ľudí, z ktorých srší jedine nenávisť k druhým. Osobne mi je to veľmi ľúto, najmä ak ide o ľudí, ktorí same o sebe tvrdia, že sú tí slušní a inteligentní. Žiaľ, sami svojou činnosťou na mnohých diskusných fórach ukazujú, že tomu tak nie je.
Z akého dôvodu takým nevyberaným vulgárnym spôsobom útočíte na primátora mesta a na stranu Smer-SD, ak Vám nikdy nič zlé neurobili? Niekedy sa môže stať, že pri vedení mesta sa môže urobiť chyba. A ona sa aj zákonite urobí, pretože kto robí veľa, robí aj chyby. Ak sa však určitá chyba pri riadení mesta zo strany tých, ktorí mesto riadia vyskytne, tak je nutné na vzniknutú chybu slušným, kultivovaným a vecným spôsobom upozorniť ich a vyzvať kompetentné osoby k jej náprave. Ja sám nesúhlasím s politikou mesta do bodky, mám k nej určité výhrady. Upozorním, kde sa robia chyby, ale slušne a vecne. Nehante primátora mesta za to, ak urobí niekedy chybu, ale skôr ho na vzniknutú chybu upozornite a ukážte mu iný spôsob, ako by bolo možné efektívnejšie robiť politiku mesta, aby išlo o taký druh politiky, ktorý bude najlepším možným spôsobom v prospech samotného mesta a jeho obyvateľov. Hádky a rozpory vo vnútri obce sú neprípustné, pretože obec štiepia a rozkladajú. Tým, že zúrivo útočíte proti vedeniu mesta, konáte proti záujmom mesta.
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 10:33
NO COMENT!!
S idotmi je škoda strácať čas!!
Akurát k tej poslednej vete - konáte proti ...
Keď budem trpieť nejakou chorobou - určite urobím všetko preto, aby som sa jej zbavil a vyliečil sa!
Tak isto vedenie mesta a časť poslancov : Pre P.B. je to tragédia ako sa teraz stala v Japonsku !!!
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 13:25
Asi dostal nejaké teplé miesto na úrade, tak vypisuje asi počas pracovnej doby a my čo vytvárame hodnoty a peniaze ho platíme.

sám by sa neuživil ani keby mohol.

Jasne vidno, že občania sú proti tejto vláde v meste, tak nastúpil masírovač populista, len kecami, bez faktov, reálnych výsledkov.
Za 4 roky nič neprijali čo hovorili, absolutne nič
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 29.03.2011 13:34
Karol Janas je v úrade primátora mesta ešte iba od 27. decembra 2010. Je nevyhnutné mu dať ešte čas a priestor k tomu, aby ukázal, že vie robiť politiku v prospech mesta a jeho obyvateľov. A on Vám dokáže, že to vie.
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 14:41
Ty si asi do Janasa zabuchnutý,keď ho ták stále blahorečíš.Ale jako poznám Káju,za bordovú ti isto dá.
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 18:05
a čo je príznačné, že po takom bordeli, ako sa v zastupiteľstve odohráva, sa martaus nedokáže obrániť ničím iným, iba že naše dane sú aj tak polovičné, ako v púchove. išiel som na ich stránku a zrazu čítam opak: za m2 bytu alebo domu je tam 16 centov (4,80 Sk), u nás 20 centov (6 Sk)- mimochodom, je to najvyššie daň, akú za bývanie platia ľudia v trenčianskom kraji, v trenčíne je o cca 15% nižšia. za psa majú v púchove 33,3 eura (1000 Sk), tu 50 euro (1500 Sk). Opäť najviac v celom kraji. podnikatelia síce platia v púchove 6 euro za meter, ale iba na 2 uliciach. keď si ich pozriete cez družicu, zistíte, že sa de facto jedná o 2 firmy- matador a makytu. takže touto sadzbou zdanili iba najväčších ak som tomu správne porozumel. ostatní platia 3 eurá (90 Sk), u nás 3,30 (100 Sk). a išiel som aj na stránku ich mhd a to som skoro padol na riť. lístok u nich stojí 40 centov (12 Sk), tu 66 centov (20 Sk). martaus neklame jak keď pravda tiskne.
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 20:32
Ale nielen tupovoliči, ale aj Tí čo schvaľovali nemajú informácie a preto zdražovanie vo veľkom?
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 20:37
To nie je o Smere, KDH...to je o ľuďoch
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 20:41
Ty debo..na strany sa preto nadáva, lebo po chrbte týchto strán sa vyšplhali niektorí, ktorí tu prznia všetko, čo sa dá.
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 10:20
Martaus je len marikovsko-kadehácky geľo, t.j. klamár ako Figeľ a zlodej dreva ako Marikovec
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 10:36
Martaus - ten finančník klamať môže!!
On tam je za KDH a tí sa predsa vyspovedajú!!
My blbci, čo nechodíme do kostola a teda ani na spoveď, musíme byť z princípu slušní, lebo z toho zlého by nás nik neodbremenil!!
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 20:38
Blbe Zvědelíku, ten tvoj Janas vládne v tomto meste už aspoň tri roky. Je totiž predstaviteľom strany, ktorá mala väčšinu v zastupiteľstve, primátora a dvoch viceprimátorov. Teda je plne zodpovedný za stav v Mogoňove. Ukázal sa ako chrapúň, keď po tom čo SMER spôsobil v meste, ako ho SMER rozkradol ,si Janás cez blbov poslancov nechá schváliť kráľovský plat. Apropó ty blbec osobne by som ťa rád stretol a po mojom vysvetlení si postojov ti ručím , že by si tie svoje smerácke kydy nevypisoval.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Úterý 29.03.2011 21:13
Smer-SD nemal väčšinu v zastupiteľstve ani v minulom volebnom období a nemá ju ani v tomto volebnom období. A čo sa týka primátora Adameho, ten bol nezávislý a nemal so stranou Smer-SD vôbec nič spoločné (spočiatku áno, ale neskôr už nie - a chyby robil až neskôr). V minulom volebnom období vládli nezávislí, ktorí neboli nijakým spôsobom ovplyvniteľní stranou Smer-SD. Ako teda môže v meste vládnuť Karol Janas už aspoň 3 roky, ako to tvrdíte Vy?
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 21:27
ten pako si odpovedá sám aj na to čo chce
Anonym píše:
Úterý 29.03.2011 22:51
Stačí ak si pozrieš hoc aký záznam z minulého voleb. obdobia a rýchlo pochopíš, kto mal možnosť usmerniť chod mesta v minulosti. Trochu napoviem tomu menej chápavému: Kubovič, Janas, Kerúl, Belásová .... A teraz nás presviečajú aké oni majú SUPER nápady - úplne híkam. Kde boli vtedy ??? Vtedy tam robili h...o, najmä Janas. A teraz robí tiež to isté, len to má lepšie zaplatené. A tie super nápady so zdražením všetkého naokolo - to napadne aj 1 Eurového šaša z cirkusu. Už mi len chýba, aby občania v PB museli nosiť použitý toaleťák na MsÚ, aby Károľ všetko skontroloval a zvýšil dane pre tých čo si viac dopriali. Bohužiaľ v PB je to tak.
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 10:23
tak Zvedelík,namiesto vysedávania u Lišajníkovej,opýtaj sa toho zlodeja Károľa,kde je tých 600 litrov,čo sa nimi vychvaľoval na zastupitelstve. Nepovie,lebo klamal ako najatý.
Zamestnanec mesta
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 10:42
1.Janas bol overovateľom zápisnice zo zasadnutia zastupiteľstva, kde malo dôjsť k "falšovaniu" uznesenia o viceprimátoroch, za ktoré bol Adame stíhaný.
2.Janas 3 roky hlasoval za udelenie odmien primátorovi Adamemu.
3.Janas riešil vylúčenie Adameho zo Smeru kvôli kauze "falšovania" uznesení.
4.Janas sa mesiac pred voľbami dištancoval od Adameho.
5.Po voľbách 2006 Janas spoločne s Adamem 3 roky vyťahovali na Lackoviča všetko možné, aby ho okydávali.Pred voľbami sa stretol s Lackovičom a žiadal ho o podporu jeho voličov.
6.Adameho súd spod obžaloby oslobodil. Navrhne Janas znovaprijatie Adameho do Smeru?
7.Janas poberá plat, ktorý nemal ani Lackovič a ani Adame a ešte nič nedokázal. Zdvihol dane a poplatky tak, že sme najdrehšie mesto pre život obyčajného obyvateľa nielen v Trenčianskom kraji.
8.Toto je Smer?
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 11:25
1.Janas 4 roky hlasoval za rozpočet a preto má podiel na stave mesta aký je
2.Janas nedal ani jeden konštruktívny návrh na VZN alebo smernicu mesta
3.Janas 4 roky v mestskej rade a kukal iba ako puk
4.Janas bol vždy v područí mocipánov (nezrušil uznesenie o predaji futbalového ihriska za zimným štadiónom,hoc ostatné neuskutočnené predaje áno)
5.Janas bol vždy zákerný,či už v minulom období(lízal Adamemu riť a potom ho podrazil) či v terajšom (sľúbené miesto viceprimátora Kuboviča a teraz ho osral
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 11:35
Janas konečne na primátorskej stoličke ukázal aký v skutočnosti je. Chrapúň akému páru nie je. Za dva mesiace stihol spolu so smerácko kádehackou bandou narobiť viac zla ako Adame s Lackovičom dokopy. Tento odporný had spolu so slizkým Sopčákom spravili z považskej najdrahšie mesto na okolí a pritom ten had sa 4 roky natom rozkrádaní podielal. Všetko sa deje v područí Haviarovcov a kradne sa viac ako sa kedy kradlo. Odporný marikovksý klamár Martaus rozpráva nezmysly. Je to hnus čo sa deje. Priznám sa som debil pretože som naivný a volil som Janasa aj toho chamtivého Sopčáka. Ešte raz mi prepáčte že som kretén a volil som ich.
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 16:50
Prevádzka skládky vo Sverepci patrila Považskej Bystrici. Mesto sa jej dobrovoľne vzdalo, Janas neučinil základný právny krok,ktorý mal: napadnúť súdnou žalobou zmluvu s Megavestom. Prečo to Janas neurobil, keď vyhlasuje, že preverí všetky zmluvy po bývalom vedení? Prečo Janas zatajuje, že sa objavili zmluvy s 2 Megavestami (Čechy a Slovensko), keď pôvodná Adameho zmluva bola s Megavestom Čechy? Prečo mesto platí za tieto služby nezrovnateľne viac ako keď tieto činnosti robil Chudovský? Prečo Janas nevysvetlí, ako je možné, že na rovnaké činnosti má mesto ešte stále doteraz platnú zmluvu s Chudovským? Prečo Janas na zastupiteľstve neotvorí diskusiu o tom, ako si stojí mesto v súdoch s Chudovským (ktoré začali za poslancovania Janasa)? Prečo Janas nepovie, koľko bude mesto platiť za tieto spory? Prečo Janas nepovie ako a komu je zaviazaný?
Anonym píše:
Středa 30.03.2011 20:46
Keby Karolko Janas odpovedal pravdivo na predošlé otázky ,tak by tupci-voliči oranžovej čvargy teda SMERU konečne pochopili a milého Karolka defenestrovali. Hlavne za tú drzosť s akou ich odrbal vo volebných sľuboch.
Anonym píše:
Sobota 02.04.2011 18:50
4 roky viedol a vedie TN smerákov! 4 roky bol vedúci smerákov v MZ, 4 roky robili ako povedal,
takže čo zas trieskaš tie tvoje hlúpe keci.
Keby ich adáme po vyhodení zo SMER-SD nebrzdil, tak sme už dávno v nútenej správe, ktorej sa poslanci a ľudia čo ich zo zadu riadia poja ako čert kríža
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 02:40
V nešťastnom Japonsku majú zemetrasenie + tsunami + rádioaktivitu, ale pri tom nešťastí majú aj šťastie, že nepoznajú ešte aj vševedka Janasa a nevedka Kerúla. Deťom by som odporučil napísať do pamätníčku: Dňa 1.3.2011 sme sa prestali voziť do školy a začíname s tréningom na chodcov. Ak si dobre spomínam tak na olympiáde v Soule 1988 vyhral náš Jožo Pribilinec. Takže PB bude mať na 1 štvorcový meter na svete najviac potenciálnych olympionikov - super. Vozíčkári nech si dajú namontovať ťažné + kúpia prívesný vozík (Ak nemajú peniaze, nevadí úver im dá mesto, so 1000 % úrokom, možno ich Janas trochu pošetrí a bude len 999%)a môžu podnikať v oblasti zásobovania a dopravy. Potom si ich Janas určite všimne - veď budú musieť zaplatiť splátky, parkovné, daňe.... Rozmýšľam, akú odpoveď dostanú ženy moci pánov ak sa spýtajú zrkadla: Kde môžu vidieť najväčší penis na svete? Odpoveď zrkadla bude: Že sa práve ty pýtaš !!! Ďakujeme páni Janas + Kerúl.

Z Károľkova budúci olympionik Jožo
Anonym píše:
Pátek 01.04.2011 09:27
Veľmi výstižne!
Človek sa pousmeje, no bohužiaľ je to krutá realita!
Asi ako kedysy heslo - " so Smerom k čo najväčšiemu zdražovaniu a nikdy inak, resp. nikdy nezlacňovať" !!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 06:15
Janas-Janas-Janas,kedy že opustíš nás?
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 09:18
Ekonomický slabší občania asi takýchto "socialne" cítiacich ľudí potrebujú - ináč by si ich nevolili!!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 10:36
Ja nechápem prečo spomínate stále Janasa. Pokiaľ som sa díval na zastupiteľstvo odhlasovali tieto svinstvá všetci poslanci okrem Smatanu. Tak neobchádzajte ani SDKu a KDH bandu. Obaja aj Péle aj Sopčák sa tvária že oni nič, Sopčák kade chodí tade sa vtiera a sľubuje, chlapec sa asi iné nenaučil. Svatý Martaus o daniach v televízii klame len tak fičí. Stačilo keby sa Sopčák a jeho farizejská banda postavili proti a Károľ nič nezmôže. Ale to by nemoholi byť svatí pri koryte. Fuj.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359