Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / POVAZSKA.SME.SK: S prítomnosťou médií väčšina poslancov nesúhlasila

POVAZSKA.SME.SK: S prítomnosťou médií väčšina poslancov nesúhlasila

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 30.11.2011 20:19
[2011-11-29] „V zmysle rokovacieho poriadku Mestských lesov je valné zhromaždenie neverejné, o účasti iných osôb rozhoduje valné zhromaždenie hlasovaním. Vzhľadom na vašu požiadavku bude do rokovania zaradený nový bod - prítomnosť médií, kde sa prítomní členovia hlasovaním vyjadria k účasti, resp. neúčasti médií na zasadnutí, prípadne jeho časti. Po skončení valného zhromaždenia budú médiá informované o priebehu rokovania a budú im poskytnuté podklady, pri ktorých to zákon pripúšťa,“ vyjadril sa e-mailom viceprimátor Sopčák, ktorý je tiež predsedom dozornej rady Mestských lesov.
http://povazska.sme.sk/c/6160788/s-pritomnostou-medii-vacsina-poslancov-nesuhlasila.html

S prítomnosťou médií väčšina poslancov nesúhlasila

Prítomnosť médií na valnom zhromaždení v časti, kde sa malo zdôvodňovať odvolanie riaditeľa Mestských lesov, bolo  väčšinou hlasov  tohto orgánu zamietnuté. Valné zhromaždenie tvoria  všetci  poslanci  zastupiteľstva.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Aby si informácie o dôvodoch odvolania riaditeľa Mariana Pruszkaya mohli médiá overiť a získali informácie o tom, či boli podpísané nevýhodné zmluvy, ktoré by mohli nejako poškodiť mesto a jeho hospodárenie, chceli sa zúčastniť rokovania valného zhromaždenia. To sa uskutočnilo minulý štvrtok na mestskom úrade.

Naša redakcia požadovala len možnosť zúčastniť sa bodu, kde sa bude prerokovávať odvolanie.

Požiadavka a stanovisko

O možnosť účasti pri prekovaní tohto bodu sme vopred požiadali predsedu dozornej rady Mestských lesov Mariána Sopčáka.

Zdôvodňovali sme to tým, že v tomto prípade by nemalo ísť o obchodné tajomstvo. Tvrdil, že z jeho strany to nie je problém, ale rozhodnúť nemôže sám a pošle nám urýchlene stanovisko. To sme aj dostali.

„V zmysle rokovacieho poriadku Mestských lesov je valné zhromaždenie neverejné, o účasti iných osôb rozhoduje valné zhromaždenie hlasovaním. Vzhľadom na vašu požiadavku bude do rokovania zaradený nový bod - prítomnosť médií, kde sa prítomní členovia hlasovaním vyjadria k účasti, resp. neúčasti médií na zasadnutí, prípadne jeho časti. Po skončení valného zhromaždenia budú médiá informované o priebehu rokovania a budú im poskytnuté podklady, pri ktorých to zákon pripúšťa,“ vyjadril sa e-mailom viceprimátor Sopčák, ktorý je tiež predsedom dozornej rady Mestských lesov.

Neodsúhlasili to

Ešte pred začiatkom valného zhromaždenia predseda dozornej rady oznámil prítomným médiám, že dá o požiadavke ich prítomnosti na valnom zhromaždení hlasovať. Tak sa aj stalo.

Na výsledok hlasovania si museli novinári počkať na chodbe.

Poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí sú členmi valného zhromaždenia, nakoniec prevahou hlasov prístup novinárom neumožnili. Ani na časť, kde sa malo rozhodovať o odvolaní riaditeľa. Zasadnutie valného zhromaždenia Mestských lesov trvalo do neskorých večerných hodín. Bolo tiež prerušené, aby mimoriadne zasadla dozorná rada.

Štyria poslanci z rokovania odišli ešte pred hlasovaním o odvolaní súčasného riaditeľa. Priebeh zasadnutie valného zhromaždenia sa im nepozdával.

utorok 29. 11. 2011 16:18 | Detta Pitoňáková
© 2011 Petit Press

Anonym píše:
Středa 30.11.2011 20:34
Média by mohli zistiť" o akú serióznosť " v týchto kšeftíkoch ide, a kto je za nimi!
preto zrazu nie sú média potrebné!
Keď sa bude niekde viceprimátor vytŕčať na nejakej akcií - tam mu budú média dobré, dokonca ich tam ešte aj pozve!!
Je to banda , fuj!
A nech voliš hoci koho, zo všetkých sa postupne stali úplatne pras.e !!
Anonym píše:
Čtvrtek 01.12.2011 12:25
To je krásny príklad výkladu práva k infrmáciam z pozície mocipánov. Zase sme sa presvedčili, že väčšina poslancov, ktorá odsúhlasila neprítomnosť novinárov, nemá čisté svedomie a koná na príkaz nejakej šedej eminencie, šedých emenencií. Bolo by zaujímavé dostať sa k zápisu a zistiť, kto bol za prítomosť novinárov a kto bol proti.
Napadla mi ešte jedna vec s hlasovaním, či schvaľovaním zmien týkajúce sa života v meste. Ide o raňajšie vypínanie verejného osvetlenia. Viem, je potrebné šetriť a enegria za osvetlenie je vysoká položka zaťažujúca mestskú pokladňu. Ale zhasínať v rannej špičke, okolo pol siedmej hod., keď je ešte tma a ľudia nastupujú do práce, študenti do škôl a prechody pre chodcov sú v úplnej tme? To pokladám za absolútne bezohľadné a hazard so zdravím chodcov v tomto meste. Preto by som sa rád opýtal kto je za týmto úsporným opatrením a kto ho predložil a hlavne schválil. Neboli to tí istí páni, čo na rokovanie VZ Mestských lesov nesúhlasili s prítomnosťou novinárov? Ani by som sa nečudoval.
Zatiaľ sa na prechodoch nič nestalo. Aspoň o tom neviem, no....?!
Anonym píše:
Čtvrtek 01.12.2011 13:04
Prečítaj si Smatanov článok, tam sa dozvieš mená. Zo zápisnice nezistíš nič, zamietli aj návrh zapisovať hlasovanie menovite.
Anonym píše:
Pátek 02.12.2011 22:57
to hlasovali tajne, to sa fakt ani nedopátram, ktorí poslanci to boli ???
dosť hanba ak je to tak ...
Anonym píše:
Sobota 03.12.2011 20:58
Za prítomnosť médií hlasovali len Beranová, Kunovský, Jurčík, Smatana, Matušík, Varhaníková. Ostatní boli proti alebo sa zdržali.
Proti tajnému hlasovaniu boli len Beranová, Jurčík, Smatana.
Tajné hlasovanie navrhol Karásek.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 30.11.2011 21:44
Žiaľ, kto má čo skrývať, ten sa verejného dohľadu obáva ako čert kríža, resp. ako katolícka vrchnosť života v chudobe.
Anonym píše:
Pátek 02.12.2011 08:55
Nebol včera niekto na nalievaní punču pred Ms? Nenalieval už náhodou nový primátor Sopčák?
Anonym píše:
Sobota 03.12.2011 08:37
Neviem, ale Majko sa veľmi rád zúčastňuje akcií, kde je ho hodne vidieť!
A ešte k tomu, že ho to nič nestojí!!

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359