Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / POVAZSKA.SME.SK | Prístup k škole po výstavbe križovatky bude obmedzený

POVAZSKA.SME.SK | Prístup k škole po výstavbe križovatky bude obmedzený

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 18.08.2009 00:10
Článok Bernadetty Pitoňákovej na portáli POVAZSKA.SME.SK skúma, ako to bude s prístupom k základnej škole na Rozkvete po dokončení kruhovej križovatky pri benzínovej pumpe Agip. Pred časom sa problému venovali dva blogy autora "singulár plurál", linky nájdete pod článkom v časti Súvislosti.
Pokiaľ je to možné, prečítajte si nasledovný článok v pôvodnom kontexte na stránke
http://povazska.sme.sk/c/4975634/pristup-k-skole-po-vystavbe-krizovatky-bude-obmedzeny.html

Prístup k škole po výstavbe križovatky bude obmedzený

Po dokončení kruhovej križovatky v centre mesta pri Agipe hrozí, že bude problém s prístupom k základnej škole pod sídliskom Rozkvet. Rodičia žiakov spísali už dávnejšie petíciu.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V meste sa stavajú dve kruhové križovatky. Ich výstavba je súčasťou stavby prvého úseku diaľnice. Tesne pred začiatkom školského roka sa má dokončiť kruhová križovatka pri Agipe.

Ak sa postaví presne podľa projektu, cesta vedúca k základnej škole pod Rozkvetom sa nebude môcť používať. Ak nevznikne na výjazde cesty aj fyzická zábrana, prístup sanitiek a hasičov bude podľa polície možný. Problém môže byť so zásobovaním a dovozom detí do školy autami.

Asi 400 rodičov žiakov sa obrátilo už dávnejšie na mestský úrad s petíciou, aby sa prístup do školy zachoval.

Plná čiara

Po postavení okružnej križovatky pri čerpacej stanici Agip podľa pôvodného projektu nastane problém s prístupom ku škole. S jedinou cestou, ktorá k nej vedie, sa totiž v projekte nepočíta. Na jej výjazde je v plánoch zakreslená plná čiara.

Prečo sa v projekte s cestou ku škole nepočíta sa, Dopravoprojekt nevyjadril a odporučil nás na investora Národnú diaľničnú spoločnosť. Jej hovorca sa aj napriek prísľubu k problematike nenapojenia komunikácie nevyjadril. Mesto chcelo, aby sa projekt upravil, nepodarilo sa mu však dohodnúť s investorom.

Zmena projektu

Mesto rokovalo s Národnou diaľničnou spoločnosťou, investorom výstavby. Chcelo, aby sa projekt zmenil. K dohode však nedošlo. „V minulosti mesto problematiku výjazdu od školy pripomienkovalo. NDS bola listom primátora požiadaná o zmenu projektovej dokumentácie k okružnej križovatke pri čerpacej stanici Agip tak, aby bol zabezpečený výjazd vozidiel v smere od ZŠ Slovenských partizánov.

Túto žiadosť však NDS zamietla s tým, že platnú projektovú dokumentáciu schválilo ešte predchádzajúce vedenie mesta v roku 2004. V súčasnosti sa mesto problematikou napojenia vozidiel, ktoré odchádzajú v smere od ZŠ Slovenských partizánov na Prístupovú ulicu, naďalej zaoberá. Je tu snaha o riešenie tejto situácie v rámci plánovaných developerských projektov pod sídliskom Rozkvet," vyjadril sa k problematike hovorca mesta Filip Oubrecht.

Mesto tak uvažuje o výstavbe novej cesty. Prístup ku škole by sa mohol zabezpečiť nie zdola od Agipu, ale ponad školu od sídliska Rozkvet. Otázka realizácie je však v nedohľadne.

Čo záchranky a hasiči?

Sporná cesta nie je zakreslená ani v katastrálnej mape. Zabezpečuje však zatiaľ jediný možný prístup autom ku škole. Ako najviac problematický sa preto javí prístup zdravotníkov a hasičov.

Podľa dopravného inžiniera Mariána Špirka však toto nie je až taký problém. Ak totiž nevznikne v napojení cesty na „kruháč" fyzická zábrana pre vstup hasičov a lekárskej záchrannej služby, bude platiť pre ich vozidlá výnimka. „Ich prístup ku škole nebude v prípade potreby obmedzený. Rovnako tiež prístup polície," dodáva Špirko.

nedeľa 16. 8. 2009 13:05 | Bernadetta Pitoňáková
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 18.08.2009 09:20

Kauza prístupu z tejto križovatky ku ZŠ pod Rozkvetom je len potvrdením totálnej neschopnosti súčasného vedenia msú riešiť elementárne problémy mesta. Narozdiel od svojich kšeftov. Starý ujo môže aj spolu so svojimi dvoma vícezbytočnosťami vypisovať komu chce a koľko chce, nikto ich už neberie vážne, prípadne sa ich stráni. Najlepšie na to poukázal pred týždňom premiér Fico, keď Úrad vlády ani nepozval zástupcov mesta(!) na kontrolný deň budovanej diaľnice cez PB!

Čím skôr budú títo "páni" mimo radnicu, tým lepšie pre Považskú Bystricu a jej obyvateľov!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 18.08.2009 10:10

Čím skôr budú títo "páni" mimo radnicu, tým lepšie pre Považskú Bystricu - ešte sa to aj rýmuje

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 18.08.2009 10:17

kauzy podobnéhy typu majú spoločné to, že komplikujú život už aj tak v komplikovanej situácii. Ak niekto nerobí nič, tak je to zlé. No ak niekto robí zle a komplikuje tým, život iným a všade, na každom piatom metri človek zakopne o babrácku robotu tohto vedenia, tak je to signál, že sme si si zvolili verejných škodcov. Ale treba im nechať jednu vec. Sľúbili zmenu a dodržali to. Zvýšili počet dormožráčov a spravili zmenu od strašného k strašidelnému.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 18.08.2009 10:44

Nesmieme zabudnúť čo robilo minulé vedenie a minulí poslanci.Jeden večší smrad ako druhý.Pozor totiž na tých čo tak pekne dnes rozprávajú v TV podlažie-Matušík +Keruľ,največší športovec okresu a spol.Boli pri tom a boli aktívni.Už nikdy ich tam nepustiť!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 18.08.2009 18:13

a už je ich toľko, že jej idú vytrhnúť vemeno

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359