Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / redakcia / POVAZSKA.SME.SK: O Považskú Bystricu je záujem, viesť ju chce aj stíhaný primátor

POVAZSKA.SME.SK: O Považskú Bystricu je záujem, viesť ju chce aj stíhaný primátor

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 08.10.2010 13:40
[2010-10-08] Článok Jána Glovička o tom, že žiadne okresné ani krajské mesto na Slovensku nemá viac kandidátov, ako Považská Bystrica.
POVAZSKA.SME.SK: O Považskú Bystricu je záujem, viesť ju chce aj stíhaný primátor

Aj diaľničný most ponad mesto spôsobil, že sa ľudia v Považskej Bystrici viac občiansky angažujú. Foto: ARCHÍV SME – JÁN KROŠLÁK

http://povazska.sme.sk/c/5583971/o-povazsku-bystricu-je-zaujem-viest-ju-chce-aj-stihany-primator.html

O Považskú Bystricu je záujem, viesť ju chce aj stíhaný primátor

Najviac kandidátov na primátora, až pätnásť, má po kauzách okresné mesto Považská Bystrica. Medzi kandidátmi sú aj ľudia stíhaní za podvody.

BRATISLAVA. V 40-­tisícovom okresnom meste Nové Zámky kandiduje za primátora mesta  päť záujemcov, v rovnako veľkej Spišskej Novej Vsi iba traja. V Považskej Bystrici sa o kreslo primátora uchádza až pätnásť, zväčša nezávislých kandidátov.

Do volieb opäť idú aj dvaja súdení členovia súčasného vedenia mesta, ktorí boli odvolaní z vedenia okresnej rady Smeru a majú pozastavené členstvo v strane – primátor Miroslav Adame a viceprimátor Stanislav Haviar.

Rekordný počet kandidátov

„Zaregistrovali sme 15 kandidátov na primátora, z toho je desať nezávislých a piatich nominovali politické strany. Do 25-členného zastupiteľstva kandiduje 132 záujemcov,“ povedala zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Považskej Bystrici Zuzana Maková.

Toľko kandidátov nemá ani jedno slovenské mesto vrátane ôsmich krajských. Na primátora majú v priemere po päť kandidátov.

Za Považskou Bystricou, trinástym najväčším mestom, nasleduje v počte kandidátov na primátora takmer dvojnásobne väčšia Nitra, kde je ich dvanásť.

Miestny aktivista Juraj Smatana, poradca premiérky Ivety Radičovej z SDKÚ, ktorý v Považskej Bystrici kandiduje za poslanca, hovorí, že za vysoký počet nezávislých kandidátov môže vysielanie z mestského zastupiteľstva.

Odhadol som to už pred dvomi rokmi. Regionálna televízia začala pravidelne vysielať nezostrihané rokovania poslancov, a ľudia tak na vlastné oči vidia kvalitu poslaneckého zboru. Povedali si, že to dokážu už aj oni robiť lepšie,“ vysvetľuje Smatana.

SDKÚ sa spojilo so Smerom

Napriek snahe SaS postaviť koaličného kandidáta, SDKÚ a KDH podporili kandidáta Smeru s reálnou šancou.
Prednosta obvodného úradu Karol Janas zrejme zvedie súboj s Marianom Kirschom, podporovaným stranami SaS, Most­-Híd a Stranou zelených.

Šancu uspieť má aj dlhoročný aktivista Jaroslav Ševčík ako nezávislý. V meste upozornil na viaceré kauzy.

K občianskej aktivite v meste prispeli aj viaceré prehraté súdne spory, nevýhodné zmluvy, rastúce dlhy a medializácia.

Primátormi chcú byť i stíhaní

Adameho a Haviara v máji okresný súd odsúdil za falšovanie zápisnice mestského zastupiteľstva, obaja sa odvolali. Inak by mali zakázanú činnosť v samospráve na jeden rok.

Ďalší stíhaný kandidát je v Tornali.  Záujem o kreslo primátora má opäť aj Ladislav Dubovský, ktorý je vo väzbe.
Kandidátom na primátora so spornou minulosťou je aj János Bósza v Komárne. Podnikateľ je známy svojou snahou o autonómiu na južnom Slovensku.

Jeho meno sa spája s občianskym združením Nomos regionalizmus, ktoré ministerstvo vnútra dva mesiace po registrácii zrušilo pre porušenie zákona.

piatok 8. 10. 2010 | Ján Glovičko


Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 14:50
Keď Adame nastúpil do funkcie, tak sa mi to nepáčilo, potom som si povedal, že musí dostať šancu. Potom som si hovril, že asi v tom ešte nevie "plávať". Potom som si myslel, že mu to "len" nedochádza. Neskôr som si myslel, že je slepý a potom som zistil, že mu ukradli chrbtovú kosť. Alebo ju predal... A on sa asi nedíva do zrkadla, lebo si to nevšimol.
Čo sa týka Haviara... fulltime 4 roky sa mi bridil a pri tom to aj ostalo. Ako človeka ho nepoznám, ako politik je pre mňa chamtivec a verím, že hlasy nedostane.
Peter
Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 18:49
ano je to potvrdene..
Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 19:06
chudáčisko, zase asi namol.
Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 19:09
nepodcenuj!!!!!nikdy nehovor nikdy,aj ja som si to myslel a ostali mi parohy....
Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 19:40
Cca pred 20 rokmi som mal výstup s MUdr. v NsP kôli dieťatu čo som tam mal. V skratke: Do Nsp išlo hrave dieťa - no choré na dýchacie cesty. Po dvoch dňoch som videl na vozíčku priviazaného človiečika, môjho syna, ktorý vyzeral ako keby bol od narodenia - pardon za výraz - dementný!! Okamžite som k nemu skočil a bral ho domov!! MUDr. mi povedal, že si to nemôžem dovoliť, že dieťa je štátne - skoro som mu prij...
Dieťa sme na rever odviezli a doliečili si ho doma sami za pomoci rád starých babiek z rodiny a všetko nakoniec dopadlo OK!!! Odvetedy hoci sme mali ďalšie deti - a keby bolo aj smteteľne nebezpečensrvo - lôžkovú časť- detské odd. by som za žiadných okolnosti nevyužil!! Teraz za MUDr. Štainera ale už určite áno!
Teda keď som pred štyrmi rokmi videl bilbordy - ako som liečil Vaš deti - už som vedel a moje okolie mi to teraz dáva za pravdu a dosvedčuje, že keď som sa vyjadril - mesto padne do takých sračiek o akých sa nám nimomu ani neprisnije. Bohužial som mal pravdu - čo ma vôbec neteší, radšej by som sa bol pred tými 4 rokmi mýlil!!
Nechápem kde je hranica ľudského cynizmu, chativosti a zároveň miera zodpovednosti a pokory!! Obaja terajší " vedúci" keby mali aspoň za 5 % charakeru tak sa v tichosti odsťahuju min. do Dunajskej Stredy!!
Anonym píše:
Pátek 08.10.2010 19:57
Ináč, vystihol si to.
Je to HNOJ najhnojovatejší !!!!!!!!!!!!!!!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Sobota 09.10.2010 09:14
Nechcem sa žiadnym spôsobom pána primátora Adameho zastávať, ale pokiaľ niekoho verejne ohovárate, mali by ste sa pod svoje tvrdenia určite podpísať. Inak Vás budem musieť považovať za veľmi nedôveryhodnú osobu. A taktiež aj Vaše tvrdenia budem musieť považovať za veľmi nedôveryhodné.
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 16:06
Podľa úvah pána Zvetlíka či ako sa podpisuje aj v iných príspevkoch - pána asi zrovna prepustili zo Sučian!! Alebo to píše po hospitalizacií jeho úrazu - pannutie na hlavu z väčšj výšky s následkami!!
Ináč ni to nevychádza !!
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 10:14
do PB nemocníce odpadu v rukách HZDS sa chodí umierať!

Ja chodím z hoci čím do nemocníce ZA, TN, MT, alebo do BA.

Prídeš sem na pohotovosť a čakáš aj hodinu, či z teba strieka krv, alebo nie. za 20-30 minút som v nemocníci v TN, či ZA a tam sa lepšie postarajú o vás
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 19:49
neurazaj slusnych zamestnancov nemocnice,ty dement mozno raz ti bude dobra aj P.b.nemocnica..
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 22:57
dement ťa porodil.
nikde som nepísal, že sú neslušní.
Ale ja aj moje okolie malo na viacerych oddeleniach veľmi zlé skusenosti s kvalitou lekárskej starostlivosti a výkonu.

ano najdu sa tám aj výnimky, ktoré to tam majú ako prestupné oddlenie, alebo naozaj chcú ľudom pomáhať, ale v PB NsP je ich škoda
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 23:15
 moja mamina v nebicku sa prihovara za teba, aby ti panbosko osvietil rozum...Ty svetla vynimka, ked mas na to liec sa aj vo Wiedni ...
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 10:11
už si videl smeráka s chrbtovou kosťou? ja nie!

ved to je ako prvý bod, aby ťa prijali
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 09:33
To kydanie na Adameho tak smrdí špinavou protiadameovskou propagandou s cieľom zdiskreditovať ho za akúkoľvek cenu bez ohľadu na dôkazy a ich závažnosť, až mi to je podozrivé a práve preto ho asi budem voliť.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 10:30
aj pár senilných babiek čo si ťa pomýlia s Janasom alebo Haviarom ťa bude voliť ale my nie.Ich tiež nie.Lebo ste zlodejská banda!
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Sobota 09.10.2010 10:37
Tvrdé slová rozdávať dokážete. Ešte by ste sa mohli pod Vaše tvrdé slová dokázať podpísať.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 11:59
ty tupec vymyslel si si meno ,že zvedelik-tupec-nedvoveryhodný.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 14:28
ty sa dokáž podpísať svojim menom niro adame.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 10:28
Pan Filip,jedina otazka,uz ste sa niekedy presli po nasom meste???,,,urcite nie,inak by ste nemohol obhajovat tohoto cloveka. Jethro.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 11:11
Meno Zvedelík je len pseudonym.
Tento Maxi Psík Zvědelík je v skutočnosti SZM agitátor Janasa a pb Smeru, vlastným menom Marek Briestenský.

smerpb.sk
Pětiletce ZDAR!
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 16:11
Po vyhodnotení tohto príspevku sa dá konštatovať iba nasledovne:
Buď je prispievateľ slepý a teda nemôže a nevidí čo sa v meste za posledné 4 roky udialo.
/ Čistota, budovanie, rodinkárstvo a pod./
Alebo to píše od stola - ale v Pov. Bystrici nikdy nebol!!!
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 18:15
Tak tomu hovorím "nájsť dôvod" - budem ho voliť, lebo všetci hovoria, že je degeň... A že mesto je v srabe, a on je obvinený... Čo musí urobiť, aby si ho nevolil?
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 19:39
A on je obvineny.povie mi uz niekto z coho???Pravda sa ukaze....klobuk dole kolko sraciek ste na neho vyliali..dajte pozor az vam ich vietor nevrati do vasich blbych ksichtov...
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 19:48
povie mi uz niekto z coho???
-----
Nuž, pokiaľ si náhodou nebol na súdnom pojednávaní, čo je naozaj škoda, vypýtaj si k nahliadnutiu na OS súdny spis. Tam je všetko.
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 21:18
si srandista,tam je vraj vsetko..a okr.sud ako inac nezavisly vsak..to nemyslis vazne.uz sa tesim ako kauza dopadne,uvidime kto sa bude smiat na konci...
Anonym píše:
Neděle 10.10.2010 21:21
si srandista,tam je vraj vsetko..a okr.sud ako inac nezavisly vsak..to nemyslis vazne.uz sa tesim ako kauza dopadne,uvidime kto sa bude smiat na konci...
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 20:54
Adame možno je starý a ješitný dedo, ale vedomé alebo dokonca úmyselné porušovanie zákonov mi ani najmenej nepasujú do jeho psychologického profilu. Nie je to typ, čo by myslel na to, ako sa nabaliť.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 21:52
nepasujú do jeho psychologického profilu?
Tak si zlož ružové okuliare a zober si dioptrické!
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 10:26
Mozno mas pravdu ze toho kydania na Adameho je vela a kolko je na tom pravdy neviem nakolko nemam dostatocne informacie.Ale mozem posudzovat jeho pracu z pohladu obycajneho obcana ktory zije v tomto meste.Lackovica som nemusel,ale mesto bolo rozhodne cistejsie.Isteze,stavala sa dialnica a tak akceptujem ze tu bol bordel,ale dialnica uz ide od juna a dodnes nemame hlavnu krizovatku s odbocenim na Rajec,kruhove objazdy su rozmerne ako pre auticka na skolskom ihrisku,nezamestanych kopa,ale nikoho nevidis ze by cistil mesto,ved dodnes najdes na cestach posyp co sa daval cez zimu,MDS si chodi ako chce,zastavky otrhane a spinave,cintoriny nepokosene,cokolvek nove sa urobi,za mesiac sa to opravuje,tak ako vyberaju zhotovitelov?,je mi jasne ze je to na zaklade znamosti a korupcie a to je maslo na hlave predstavitelov mesta,neexistuje ziadna kontrola,proste vidim v tom riadne diletanstvo,clovek so sedliackym rozumom by to nemohol takto uboho riadit.Je nacase aby tito ludia bez chrbtovej kosti konecne odisli. Jethro.
Anonym píše:
Sobota 09.10.2010 10:06
asi v meste ešte niečo ostalo čo sa dá rozkradnúť a vytunelovať.
vidia nezáujem ľudí, tak tu chce vládnuť každý a poriadne sa nabaliť.

« leden 2019 »
leden
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359